Beiaardconcert Goedereede zaterdag 3 augustus a.s. De 12 provincies in bloemen op de Delta Flora Duits zeiljacht aan de ketting Anjerkollekte1991 Politieberichten Orgelconcert te Dreischor Oeitgendagen 1991 Expositie te Burgli (herv. kerk) Koolzaadmotor op Delta Flora Samen zingen met Bas van Beek Grote redding-demonstratie Vertrektijden bussen Zendingsdag Driebergen Middelharnis ¥é^^m^'m^^¥^'¥^'¥^^¥^^^^^^^s^^(^s>¥^^^^^ Ophalen oud papier CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond D.V. donderdag 1 augustus Diefstal fiets Aanrijding met stier Verbranden afval Zweefvliegtuigen geland ÜOMBi Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten No. 6020 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT ƒ50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Dat de zomerconcerten op de beiaard van Goedereede bij liet publiek aan slaan, is duidelijk op te maken uit hel feit dat een groot aantal toehoorders de afgelopen weken deze concerten heeft bezocht. De mogelijkheid om, naast hel luisteren aan de voet van de toren, de beiaardier ook te kunnen zien spelen hoog in de toren maakt deze concerten tot een levendig geheel. Het vijfde concert in de serie zal gegeven worden door de gastbeiaardier Geert Bierling uit Numansdorp op zaterdag 3 augustus a.s. tussen 4 en 5 uur 's middags. Geert Bierling werd geboren in 1956. Hij studeerde aan het Rotterdams Conser vatorium en behaalde aldaar de onder- wijsaktes voor orgel, piano en clave- cimbel, het diploma Kerkmuziek en het einddiploma solospel voor orgel en cla- vecimbel. Hij won prijzen op een aantal orgelconcoursen, o.a. in Brugge (1982 en 1985). Op 18-jarige leeftijd werd hij orga nist van de Oude of Pelgrimvaderskerk te Rotterdam Delfshaven. Vanuit deze historische kerk ontwikkelde hij in de loop der jaren diverse aktiviteiten, zo voerde hij daar het gehele orgeloeuvre uit van J. S. Bach en verzorgde een inte grale uitvoering van de orgelsonaten van Guilmant, de orgelwerken van Franck en Liszt. Als continuospeler werkt hij regelmatig mee met Concerto Rotterdam en het Amadeus Ensemble. Hij maakte opna mes voor plaat en radio en studeert momenteel aan de Nederlandse Beiaard school te Amersfoort. In januari 1990 werd hij door de stad Rotterdam aange steld als vaste bespeler van het nieuwe carillon in de toren van de Delfshavense Oude Kerk. Ook tijdens dit concert, dat wordt gege ven in samenwerking met de Stichting Goereese Gemeenschap, kan het pu bliek de beiaardier bezig zien op de speeltafel. Daarbij kan tevens het toren museum bezichtigd worden en de toren worden beklommen. Dit tegen een kleine toegangsprijs. 6 augustus a.s. zal er een grote redding demonstratie gehouden worden op het strand van Ouddorp. Medewerking zal worden verleend door de volgende instanties: - Ouddorpse reddingsbrigade met 2 vletten. 2 snelle brandingsboten en de nieuwe 81-39 reddingsboot. - kustwacht. - rijkspolitie te water. - rijkspolitie bereden groep. - N.R.M, met reddingsboten 'De Griend' en 'De Zeemanspot'. - Rode Kruis. - ambulancedienst Ouddorp. - Belgische luchtmacht met een reddingshelikopter. Aanvang programma 12.00 uur, aan vang reddingsdemonstratie 14.00 uur. Lokatie: strand 't Flauwe werk te Oud dorp aan Zee. De totale opbrengst van de van 16 tot en met 29 juni in de gemeente Middelhar nis gehouden anjerkollekte bedraagt ƒ6.381,65. De opbrengst per woonkern is als volgt: M'harnis/S'dijk.ƒ4,471,00 Nieuwe Tonge1.223.40 Stad aan 't Haringvliet687,25 Totaal.6.381,65 1/3 deel van dit bedrag wordt verdeeld over de verenigingen in de gemeente, welke aktief aan de kollekte hebben meegewerkt. Het betreft de volgende verenigingen: Middelharnls/Sommelsdijk Kon. Fanfare 'Sempre Crescendo' Dameskoor Toonkunst Chr. Oratorium Vereniging 'Middelharnis' Majorettenkorps 'De Somi Girls'. Nieuwe Tonge Muziekvereniging 'Apollo' Gemengde zangvereniging 'Apollo'. Stad aan 't Haringvliet Kon. Fanfare 'Sempre Crescendo'. 2/3 deel komt ten goede aan het Anjer fonds, dat financiële steun verleent aan verenigingen, stichtingen en andere organisaties ter bevordering van aller hande culturele aktiviteiten. Ook in Middelharnis zijn en worden in dat kader door het Anjerfonds regelma tig financiële bijdragen verstrekt. Het programma van de heer Bierling heeft als titel: 'Van Barok naar Klassiek' en luidt als volgt: 1. Pietro Antonio Locatelli (1695-1764) Sonata no. 10 voor solo-instrument en continuo - largo - allegro - menuet met variaties 2. Joseph Hector Fiocco (1703-1741) uit 'Pieces de Clavecin' - l'angloise - l'armonieuse - la plaintive - la villageoise - adagio - allegro 3. Paolo Benedetto Bellinzani eerste helft 18e eeuw La Folia (thema met variaties voor solo-instrument en continuo) 4. Klavierbüchlein für Anna Magdalena Bach (1725) - Menuet in G - Menuet in g - Menuet in G - Polonaise in d - Marche in D - Aria 'Bist du bei mir' - Preludium in C 5. Carl Philipp Emanuel Bach (1714-1788) Allegretto con Variazioni Wq 118/5 (thema met variaties voor clavecimbelsolo) 6. Joseph Haydn (1732-1809) Sonate no. 6 in C voor clavecimbelsolo - Moderato - Menuet/Trio/Menuet - Finale Alle bewerkingen voor beiaard zijn gemaakt door Geert Bierling. Ouddorp, Preekhillaan7.00 uur Goedereede, bushalte ZWN7.05 uur Stellendam, bushalte Breen7.10 uur Melissant, bij de kerk7.15 uur Dirksland, Schelpenpad7.20 uur Sommelsdijk, bushalte ZWN...7.25 uur Nieuwe Tonge, bij de kerk7.30 uur Stad aan 't Haringvliet, bij de kerk7.40 uur Schaapsweg7.50 uur Op zondag 21 juli tussen 12 en 16 uur werd een zgn. citybike gestolen. De fiets, merk Arrow, type Speed, kleur rood/ geel/wit stond op het strandje aan het Havenhoofd te Middelharnis. Op donderdag 25 juli, omstreeks 23.30 uur kreeg de bestuurder van een perso nenauto de schrik van zijn leven. Op de rijbaan van de Staverseweg liep een dik- bilstier. Door tegenliggers kon deze bestuurder de stier niet meer ontwijken en een aanrijding volgde. De stier moest ter plaatse uit zijn lijden worden verlost en werd afgevoerd naar het slachthuis te Brielle. Op vrijdag 26 juli werd afval verbrand nabij het gebouw van Rijkswaterstaat aan het Haringvliet te Dirksland. De verdachte kon worden achterhaald en werd proces-verbaal aangezegd. Op een perceel grond aan de Langeweg te Oude Tonge landden zaterdag 27 juli omstreeks 15.00 uur drie zweefvliegtui gen. De wind had de piloten boven Flak- kee in de steek gelaten. Geen der piloten raakte gewond. Ook hun vliegtuigen ble ven onbeschadigd. Aan het gewas (plan- tuien) werd geen schade toegebracht, daar men de vliegtuigen op een gedeelte had neergezet dat juist was gerooid. Onder invloed De bestuurder van een personenauto werd zaterdag 27 juli aangehouden omdat hij onder invloed van alcohol had gereden. Een ademanalyse wees uit dat hij 4x de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Zondagmorgen 28 juli werd een tweede bestuurder aangehouden. Hij bleek na ademanalyse 2x de toegestane hoeveel heid alcohol gedronken te hebben. Beide bestuurders werd een rijverbod opgelegd en proces-verbaal aangezegd. Op donderdag 1 augustus a.s. zal Dirk Jansz. Zwart de vijfde orgelbespeling van dit seizoen geven in de Hervormde Kerk te Dreischor. Het programma bestaat dan uit werken van J. L. Krebs, J. S. Bach, F. Mendelssohn, S. de Lange, B. Thours, H. Andriessen, O. Dienel en A. van Opstal. De aanvang is om 8 uur 's avonds. Als de maand augustus aanbreekt denkt men in Ooltgensplaat aan de Oeitgen dagen. Een festijn dat dit jaar gehouden wordt op 7, 8, 9 en 10 augustus. De organisatie ligt dit jaar in handen van de 'Stichting Oeltgen'. Zij heeft geweldig nieuws te melden, namelijk tij dens de Oeitgendagen. Zaterdag 10 augustus is gekontrakteerd de inmiddels wereldberoemde Camel Trophy Road show, teams uit het publiek strijden om de prijzen. Het programma van de Oeitgendagen heeft vele verrassingen maar ook voor elk wat wils. Woensdag 7 augustus een kindermiddag en 's avonds een grootse bingo, beiden in de feesttent. Donderdag 8 augustus een 55+ middag en 's avonds een discoshow voor de jon geren opnieuw in de feesttent. Vrijdag 9 augustus een éénmalig optre den van de bandparodist 'De Knak', en een optreden van een band. Zaterdag 10 augustus de Oeltgendag zelf met 200 kramen in heel Ooltgensplaat. U ziet, een geweldig programma, zorgt u voor de ambiance, de Stichting Oeltgen rekent op u! Voor lopky/alneit. goede service en voordelige pnizen. FOTO - FfLM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER ^D C3 C3 C3 CZ) FOTO'VlDEO'AUDiC C3 en C=3 4 - Oudóorp - Telefoon 01378-1612 en 2120 Hogezoom 172 Teleloon 01116-2400 irakeelslraal e Sommelsdijk Teleloon 01370-68-41 In het mooie kerkje aan de Burghse Ring te Burgh. wordt een Expositie gehouden met werk van de kunstenares sen: Hetty de Wette, Saskia Eggink en Dianne Bakker. Dianne Bakker, geboren te Groningen, studeerde vanaf 1979 tot 1984 aan de Academie voor Beeldende Kunst 'Mi nerva' in haar geboortestad. Haar werk bestaat voornamelijk uit: Houtdrukken, Collages en gemengde technieken, waar in kleur en hun onderlinge werking het uitgangspunt vormen. In Burgh is Dian ne Bakker vertegenwoordigd met 17 stukken, welke geïnspireerd zijn op het landschap c.q. de natuur. Hiervoor heeft zij ook gebruik gemaakt van de technie ken: Houtdruk en collage, waarmee zij zeer verrassende effekten van hoge kunstzinnige waarde bereikt heeft. Saskia Eggink, geboren in 1944, te Rot terdam, volgde aanvankelijk de oplei ding 'Chemische Techniek' aan de H.T.S. te Dordrecht. Na verhuizing naar de Zeeuwse stad Zierikzee, legde zij toe op de ontwikkeling van haar kunstzin nig talent in een opleiding die haar de bevoegdheid gaf tot lesgeven in tekenen en textiel. Vanaf 1983 vervolgde zij haar studie aan de Vrije Akademie te Rotter dam, in de richting: Grafische illustra tief tekenen en Etsen. Sinds 1984 is haar werk te bezichtigen in vele tentoonstel lingen, zowel solo- al sin groepsverband. Saskia Eggink is in Burgh vertegen woordigd met een twintigtal etsen. Uit gangspunten voor haar werk zijn vaak: de eenvoudige dingen uit het alledaagse leven, dieren, zoals katten, kreeften, gar nalen etc. en woordspelingen. Tenslotte exposeert de kunstenaresse Hetty de Wette, uit Burgh-Haamstede, een aantal acryl- en olieverfschilderijen. Hetty de Wette, geboren in 1957 te Hui zen (N.H.), verhuisde in 1960 samen met haar ouders naar de Amerikaanse staat; Texas, waar zij na, 'High-school', een art-study volgde aan de universiteit van Texas. Vervolgens studeerde zij in Neder land aan de Kunst-academie 'Minerva' te Groningen, waarvoor zij in 1982 het eind-diploma behaalde. Sindsdien is zij vertegenwoordigd in een groot aantal tentoonstellingen, op ver schillende plaatsen, in Nederland en in de Verenigde Staten. In oktober 1990 was zij te gast in het programma van de N.C.R.V.-televisie: 'Het verschil' waarin zij te zien was in haar manier van werken aan zee. Zo zijn Abstraktie en Realisme voor Hetty geen afzonderlijke Jeanette de Rooy. de rechterhand van arrangeur Dick Baelde. en de voorzitter van de Sticliting Delta Flora. dhr. A. Struik, poseren in de bloemenhal. De slogan van de Delta Flora dit jaar: ■provincies laten u dolen langs een pracht van gladiolen", spreekt voor zich. De specifieke eigenschappen van elk der provincies zijn door arrangeur Dick Baelde en zijn rechterhand Jeanette de Rooy op bijzonder fraaie wijze tot uiting gebracht. Gistermiddag brachten we vast een bezoek aan de visafslag te Stellendam waar de Delta Flora is ondergebracht. Vele helpers en helpsters waren druk bezig de ideeën van de arrangeurs en vooral ook van de decorbouwer, Bep Baelde, uit te werken. Duizenden gla diolen en andere zomerbloemen wer den één voor één ingestoken. Over het gekozen thema vertelde Dick Baelde ons het volgende: „Op weg naar Stellendam, om een van de voorberei dende bestuursvergaderingen bij te wo nen, reed ik door het prachtige land schap van ons bloemrijk landje. En heel langzaam aan ontstond het idee om dit jaar ons eigen land centraal te zetten op de 34e Delta Flora. Want voor een land wat bepaald niet tot de grootste van deze wereld behoort, is de verscheidenheid van onze provincies uniek. Denk maar eens aan de dialecten, de verschillende karakters van het landschap, de ver schillende sebruiken en vooral de ver schillende bezienswaardigheden, die elke provincie heeft". De volgende kenmerken van de provin cies heeft hij er uit gelicht: Zeeland: mosselvangst. Brabant: karnaval. Limburg: kolenmijn. Utrecht: K.N.M.I. Gelderland: safaripark. Noord Holland: Alkmaar-kaasdragers. Zuid Holland: Euromast. Friesland: 11-stedentocht. Groningen: Martini-toren. Drenthe: hunebedden. Overijsel: Giethoorn-punters. Flevopolder: landschap. Niet alleen zijn er schitterende kreaties van gladiolen en andere zomerbloemen te zien, ook de decors zijn een lust voor het oog. De Euromast, de Martini-toren en vooral de kolenmijn zijn de grote blikvangers. De enorme vijver in het midden van de enorme hal is gemaakt door de firma 'Groene Kikkertje'. Een leuk initiatief van de organisatie is de bloemschikwedstrijd voor de jeugd. In een aparte hoek van de Consumen tenbeurs kunnen jongens en meisjes zich uitleven in het maken van een bloemstukje. Er is een wedstrijd aan ver bonden en deelname is gratis. Dit alles is van 30 juli t/m 3 augustus 1991 te bewonderen in de gebouwen van de Gemeentelijke Visafslag, aan de voet van de Haringvlietsluizen te Stellen dam. Deze 34e DELTA FLORA biedt u trouwens nog veel meer: Een uitgebreide huishoud- en consu mentenbeurs, die een gezellig trefpunt vormt voor jong en oud; voor het hele gezin. Meer dan 100 deelnemers brengen een gevarieerd aanbod van verkoop, show en voorlichting. De kleinveetentoonstel- ling laat u geitjes, biggetjes en kippetjes zien. In een nagebootst stuk duin hup pelen konijntjes vrolijk rond. Als extra attraktie voor de kinderen het bekende TV-spel van Fred Oster van de 'Wie kent Kwis', de prijzenloop met de marmotten. OPENINGSTIJDEN: 30 juli13.00 - 22.00 uur 31 juli t/m 2 augustus 10.00 - 22.00 uur 3 augustus10.00 - 21.00 uur TOEGANGSPRIJZEN: volwassenen.ƒ7,50 kinderen tot 14 jaar.ƒ2,50 65-plussers./'6.00 groepen van 20 pers. en meer/'6,00 p.p. De Flakkeese Landbouw organisaties, de Ver. v. Bedrijfsvoorlichting en de agrarische jongeren staan weer met een stand op de Delta Flora. Tijdens deze dagen kunt u de ELSBETT motor bekijken. Deze motor werkt op plantaardige olie; o.a. koolzaadolie. Er zal documentatie materiaal aanwezig zijn en er zal enige uitleg gegeven worden. Verder zal in deze stand een aardappel promotie worden gegeven door de Fa. Van Rijn. U kunt hier dan ook lekkere hapjes proeven. Voor de kleintjes zijn er weer kleine kuikentjes te zien en voor u is er een quiz, waarmee elke dag een prijs te winnen is. Graag tot ziens in onze stand op de Delta Flora. taken. Integendeel 'De werkelijkheid bestaat uit talloze abstrakte vormen en strukturen'. Naast het figuratieve maakt Hetty gebruik van abstrakte elementen in de werkelijkheid. In een 21-tal schil derijen met thema's het Schouwse land schap en Israël o.a. en portretten is zij tezamen met Dianne Bakker en Saskia Eggink, tot en met 9 augustus a.s. te zien in de expositie, gehouden in de Herv. Kerk te Burgh. Geopend van maandag t/m zaterdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. De toegang is gratis. Op woensdagavond 7 augustus a.s. staat de zomeravond in de Gereformeerde Kerk te Ouddorp in het teken van de samenzang. Onder begeleiding van de Bommelse organist, de heer Bas van Beek wordt onder het thema 'Laat ons nu vrolijk zingen' liederen gezongen uit het Lied boek en de N.H. bundel, alsmede een drietal liederen van Joh. de Heer. Begonnen wordt met het themalied: Gezang 20 'laat ons nu vrolijk zingen', gevolgd door een orgelsolo van G. F. Handel. Daarna volgen bekende liede ren zoals 'Een naam is onze hope', 'Welk een vriend is onze Jezus'. 'Rijst op, rijst op voor Jezus'. 'Ere zij aan God de Vader' en anderen, afgewisseld door solospel van de organist, die ook zal afsluiten met 'Trumpet Voluntary' van H. Purcell. Na afloop staat de koffie klaar. De zang avond begint om 20.00 uur. De entree is GRATIS! De ingang van de kerk is aan de Dorpstienden. OOLTGENSPLAAT Nog even een herinnering. Morgen, woensdag 31 juli, zal oud papier worden opgehaald ten bate van de zending van de Geref Gemeente. Graag alles gebun deld of in dozen vóór 6 uur nam. gereed zetten. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. H. Paul van H. I. Ambacht (zendinesdienst). MIDDELHARNIS heden (dinsdag) avond 7.30 uur kand. P. Mulder te Waddinxveen. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. M. Mondria van Waarden burg. Het zeiljacht Bacludia, eigenaar Gün- ther Guiire uit Frankfort am Main, liep donderdagmiddag op de Slikken van Viane (Oosterschelde) omhoog. Een passerende sleepboot bood aan hulp te bieden en dit werd dankbaar aan vaard. De kapitein van de Zephirus van Mul- traship, die zich niet als beroepsberger had bekend gemaakt, bood nadat in vijf minuten de klus was geklaard, een reke ning aan die 15.000,- bedroeg. De eigenaar van het jacht, dat door Zee land zijn maidentrip maakte (hij had 15 jaar over het jacht gebouwd) schrok geweldig van dit hoge bedrag. Hij wei gerde te betalen, meerde zijn schip afin de jachthaven te Zierikzee en ging met zijn echtgenote en zijn mede-opvaren- den in Zierikzee een hapje eten. Bij terugkomst, konstateerde hij tot zijn ontsteltenis dat de kapitein van de Zephirus het jacht aan de ketting had laten leggen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1