Truckershow in Middelharnis weer graag bel(el(en..! RBO Ouddorp gelukkig met nieuwe aanwinst; een Novurania reddingsboot Politieberichten Orgelconcert te Dreischor Waterfietsen bij Delta Expo Politieberichten Visserijdagen in Bru druk bezocht Op het strand overleden Zwemmer kreeg hartaanval Middelharnis Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Orgelconcert Grote Kerk Dordrecht Zaterdag, dag van mens en dier Goedereede Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Hond bijt schapen dood Diefstal uit auto Bespuiten garagedeuren Diefstal (brom)fiets Rijden onder invloed Ontwikkelingen ÜLQMBi Niet dat'ie hem liever zelf had willen consumeren, „ik lust het niet eens", liet hij weten, maar 't moest weth. Visser van Goedereede ietwat hebben bezwaard een kostelijke fles champagne zomaar leeg te gieten, op een scheepshuid en vervolgens zomaar druppend op Ouddorps Noorderstrand. Toch deed'ie het, zaterdag middag, op verzoek van het bestuur van Ouddorps Strandreddingsbrigade RBO. Het ritueel behoorde bij de overhandiging en ingebruikname van de nieuwe-, door de gemeente beschikbaar gestelde reddingsboot die dhr. Visser met wat vindingrijkheid nog 'de Brou- werszee' had genoemd, maar die als de 8129 aan het bezit van de RBO wordt toegevoegd. Daar is de boot héél hard nodig...! Diefstal Alcohol in het verkeer Vernielingen/baldadigheid POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Op dinsdagavond 16 juli zat een grote zwarte hond, mogelijk een Dobermann, achter schapen aan. Deze schapen lie pen in een wei aan het Oostvoorgors te Middelharnis. In korte tijd had hij zes schapen dood gebeten en deed ver woede pogingen om de resterende scha pen af te maken. De eigenaar alar meerde de politie. De hond gedroeg zich echter bijzonder agressief en was niet te benaderen. Wel nam hij na een duide lijke waarschuwing de benen, de eige naar van de schapen achterlatend met een grote schadepost. Getuigen hebben gezien dat de hond door een persoon in een rode auto werd meegenomen. De politie roept eventuele getuigen op zich te melden indien zij informatie kunnen verschaffen over: 1. de eigenaar van de hond, of 2. de bestuurder van de rode personen auto, of 3. een combinatie van bovenstaande mogelijkheden. De bestuurster van een personenauto kwam dinsdagmiddag 16 juli tot de ont dekking dat de radiocassetterecorder uit de auto was gestolen. De auto, een beige Mazda, stond tussen 17.00 en 17.40 uur geparkeerd op het parkeerterrein bij sporthal 'de Gooye'. De eigenaar van een andere personen auto kwam tot de ontdekking dat tussen 01.00 en 07.30 uur, op zaterdag 20 juli een achterruit werd ingeslagen. Uit de auto, een rode Alfa Romeo 75 werd de radiocassetterecorder gestolen. De auto stond geparkeerd op de Kaai te Oude Tonge. Tussen maandag 15 en woensdag 17 juli werden op het Spuiplein te Middelhar nis 16 garagedeuren bespoten met aller lei teksten. De schade bedraagt ongeveer 2500 gulden. Op vrijdag 19 juli tussen 05.30 en 16.45 uur werd een zwarte herenfiets gestolen. De fiets, merk DCR, stond bij 'de Staver'. Tussen zaterdag 20 juli 20.00 uur en zon dag 21 juli 24.00 uur werd een rode Puch Maxi gestolen. De bromfiets stond bij Jailhouse. Later op de zondagmorgen werd de bromfiets terug gevonden aan de Oudelandsedijk te Middelharnis. Benzinegebruik was de dief kennelijk noodlottig geworden. De politie zoekt een getuige(n) die mogelijk zondag 21 juli na 00.00 uur een persoon of perso nen een lift hebben gegeven vanaf de Oudelandsedijk te Middelharnis in de richting van Stad aan 't Haringvliet. Op vrijdag 19 juli omstreeks 21.45 uur werd de bestuurder van een auto aange houden. Bij controle bleek dat hij teveel alcohol had gedronken. Een ademana lyse wees uit dat hij 3x de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Zaterdagnacht 20 juli werden nog twee bestuurders aangehouden. Ook zij ble ken teveel gedronken te hebben. De ademanalyse wees uit dat de één ruim 2x en de ander ruim 6x!! de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. Zondag 21 juli omstreeks 01.00 uur werd de vierde bestuurder aangehouden. Ook hij bleek teveel alcohol gedronken te hebben. De ademanalyse wees uit dat hij 4x de toegestane hoeveelheid had gedronken. Tegen de bestuurders wordt proces verbaal opgemaakt. Allen kregen tevens een rijverbod opgelegd. Op donderdag 25 juli a.s. zal de orgelist Dirk Jansz. Zwart het vierde concert van dit seizoen geven op het orgel van de Oude Hervormde Kerk te Dreischor. De aanvang is 's avonds om 8 uur. Het programma bestaat uit composities van: Buxtehude, Pachelbel, Bach, Han del, Guilmant, Reger en Bijster. Blikvani^er viiis de::e Aiiii/iixitiinsi/ ir(:i^,i'eii:, yiui ,Je Rijke uit Spiiii.c,u.^s.:. die overigens zonder mededinging aan het défilé deelnam. De grote truckershow heeft j.l. vrijdagavond, op de tweede braderie-avond in Middelharnis z'n zoveelste aflevering beleefd zonder aan belangstelling te hebben ingeboet; 't was weer mirakels druk aan 't Zandpad waar het tru- ckerdéfilé plaats vond. Terwijl ieder kon genieten van 't schouwspel van de getemde weggiganten is het voor de jury bijzonder moeilijk geweest de winnaars aan te wijzen. Voor 't eerst was dit jaar afgestapt van het beoordelen per categorie; de leeftijd van de wagen en de staat van onderhoud zijn bepalend voor de mate van waardering die voor taan per jaarklasse gegeven wordt. De jury bestond uit burg. mevr. Sleurink, Leen van Okkenburg, I. Bruggeman en P. Gouweloos, de laatsten deskundigen op 't gebied van wagenonderhoud en autotechniek. De jury maakte eenstemmig de volgende beoordeling: In de categorie '90/'91 werd Ie: De Scania van Jan de Bakker, nog slechts 4090 km gedraaid, chauffeur Lou Hooft; 2e: de Volvo van J. L. Mijnders, 46000 km gedraaid, chauffeur A. de Vogel; 3e: H. Hoek uit Ouddorp met z'n DAF, 41000 km gedraaid. Winnaars in de categorie '88/'89: M. Mijnders, chauffeur W. Mijnders, DAF 309.000 km; 2e: van Rumpt transport, chauffeur H. Kievit, Volvo 314.000 km.; 3: Mast Den Bommel, chauffeur J. C. du Pree, DAF, 165.000 km. Categorie '86/'87: Jaap van Vliet, Battenoord, DAF, 284.900 km.; 2e: Den Her tog, Ton van Dijk, Scania, 502.000 km.; 3e: Verolme Transport, v. d. Boogaard, MAN, 481.000 km. Categorie '85 en ouder: Peeman Transport, chauffeur Jaap Peeman, DAF, 410.000 km.; 2e: Taaie Transport, chauffeur W. van Heemst, Mercedes, 801.000 km., 3e: Trommel Transport, chauffeur Hans Tuinman, DAF 734.000 km. Deelnemers van buiten Flakkee: TSM, chauffeur van Broekhoven, DAF 1983, 620.811 km. 2e werd de Volvo van Vaane met chauffeur Krijn Meijer, 1987, met 472.000 gereden kilometers. Van 16 t/m 31 augustus 1991 is bij Delta Expo een kleine expositie te bezichtigen over waterfietsen. Een drietal waterfiet sen wordt hierbij aan het publiek ge toond. De kleine expositie is een aan vulling op de tentoonstelling over ligfiet- sen in het Zeeuws Museum in Middel burg. Waterfietsen Het gaat in de waterfiets-tentoonstelling om 'human powered vehicles'. Daarbij moet niet gedacht worden aan de zware, wat logge vaartuigen die o.a. de Amster damse grachten sieren. In deze tentoonstelling ziet men louter waterfietsen die, door vormgeving en gebruik van lichte materialen, relatief hoge snelheden kunnen bereiken. Sinds de mens zich fietsend over land beweegt, zijn er enthousiastelingen die het fiets-principe ook in het water willen toepassen. Al in 1873 werd per waterfiets het kanaal overgestoken. In de loop van de jaren zijn diverse aandrijvingen ontwikkeld en worden moderne materialen toe gepast. Door het gebruik van koolstof- en glas vezels, aluminium en epoxyharsen en vormgeving kan tegenwoordig een ren dement van 90% gehaald worden (de meeste motorboten halen niet meer dan 50%!). Voor topfcwa/ileK, goeOa service en voordelige pnizen: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTEft C3 C3 FOTO'VIDEO'AUDIO - Molenweg 4 - Ouddorp - Teleloon 01878-^612 en SI20 ■o. Prinishop - Hogezoom ITS- Teleloon 0JJ16-2A00 al SommelsOiik. WeslkrakeelsltBSt 3 SommelsOI/k - Telefoon 01S70-6S41 OUDDORP uur ds. A. donderdagavond 7.30 Elshout van Scheve- nmgen. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. P. Melis van Nieuw-Beijer- land. MIDDELHARNIS heden dinsdag avond 7.30 uur ds. C. A. van Dieren van Stolwijk (voorber. H.A.). NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. M. Golverdingen van Slikkerveer. In Bruinisse werden donderdag, vrijdag en zaterdag, 18, 19 en 20 juli, weer de jaarlijkse Visserijdagen gehouden. Donderdags waren er nog geen mosse len. Vrijdag en zaterdag waren er volop te krijgen a 1,- per bakje. Terwijl in het Dorpshuis zaterdagmorgen een verga dering van 'Zevibel' werd gehouden waar de moeilijkheden en mogelijkhe den van het nieuwe mosselseizoen wer den besproken, waren op de straten rond de kerk duizenden bezoekers die bij de tientallen kraampjes weer koopjes konden halen op de gehouden brade rie. Het hoogtepunt was zoals altijd de gratis vaartocht met de gepavoiseerde mossel- schepen. Mosselprinses was dit jaar Jen- neke Otte, doe ook fiakkees bloed in de aderen heeft. Op woensdag 24 juli 1991 's avonds om 8 uur zal er in de Grote Kerk te Dordrecht een orgelconcert gegeven worden door de organist Miroslaw Pietkiewicz uit Lodz in Polen. De Werkgroep Muziek is er trots op dat deze organist ook Dordrecht wilde aan doen op zijn concertreis door Europa. Het belooft een zeer bijzonder concert te worden opdat er naast het ijzeren reper toire met o.a. J. S. Bach en César Franck ook een viertal werken van voor ons onbekende Poolse componisten op het programma staan, waaronder bijvoor beeld een orgelsymfonie van Feliks Nowowiejski. Voor ieder die naast bekend repertoire ook kennis wil maken met wat er elders op het orgelmenu prijkt is dit concert hiervoor een prima gelegenheid. De toegang bedraagt 6,- of/'4,- (60+/ CJP) en voor kinderen t/m 12 jaar is de toegang gratis. Daar gaat de champagne over de rubberen huid van de 8129: de onderbouw van de boot is van polyesther: daardoor en dankzij aangebrachte ballast steigert de boot niet en heeft ze een behoorlijke stabiliteit. Aan de Brouwersdam zal de 8129 worden gestationeerd, daar waar het krioelt van de surfers van wie er vorig jaar 78 in moeilijkheden kwamen, maar door de RBO veilig aan land werden gebracht. Voorz. Jaap Pijl van de RBO meent zonder overdrijving te kunnen stellen dat zónder het ingrijpen van z'n redders minstens 90% van hen zou zijn omgekomen! Aan het Noorderstrand is surfen niet toegestaan en daar is de aandacht van de RBO dan ook gevestigd op baders en zwem mers van wie er ook meerderen in moeilijkheden komen; de RBO heeft zich bovenal een preventieve taak aangetrokken, kenners als ze zijn van de gedragingen van de levensgevaar lijke stromingen. Weth. Visser herinnerede er in zijn felicitatiewoord aan dat 41 jaar geleden, het jaar van oprichting van de RBO, een pre dikant en zijn echtgenote door de stroming werden verrast en verdronken. Nadien zijn op de door de RBO bewaakte strandgedeelten geen levens meer te betreuren geweest; er werden in voorbije jaren vierhonderd reddingen verricht, vierduizend EHBO handelingen gepleegd en zo'n achthon derd zoekgeraakte kinderen bij hun ouders teruggebracht. „De RBO heeft aan de Noordzeekust z'n dienst bewezen!" was dan ook een verheugde konstatering van dhr. Visser, waarom het hem deugd deed dat het overgrote deel van de gemeenteraad instemde met de aanschaf, a 39.000,- van de nieuwe Novurania boot, uitgerust met een 60 PK buiten boordmotor die het de tweekoppige bemanning mogelijk maakt in vliegende vaart naar een onheilsplek te stormen en dat vond dhr. Visser een geruststellende gedachte, boot en bemanning klaar voor aktie te weten wanneer dat nodig is ter bescherming van de velen die in Ouddorp rust en ontspan ning zoeken en „met de zee komen stoeien", 't Is overigens de wens van de wethouder dat de boot maar weinig echt nodig zal zijn... Een geruststellende zekerheid is ook de beschikbaarheid van vrijwilligers, zo'n vijftig in getal. De RBO verzorgt zelf een opleiding die zelfs zwaarder is dan de opleiding zoals door de KNBRD gegeven wordt. Elke maand wordt op zee, zowel als op de Grevelingen, een rampenoefening gehouden en zelfs 's winters blijven de vrijwilligers aktief Over de wel licht in te stellen surfzone van 500 meter uit het strand maken de leden van de RBO zich niet druk. Zij zullen er zich niet door laten weerhouden ook daarachter op te treden wanneer daar een leven kan worden gered; in die kritische momenten zullen zij handelen naar bevind van zaken, zo maken ze duidelijk. Zoals ze dat steeds hebben gedaan, vorig jaar in 78 gevallen...! De RBO is het gemeentebestuur overigens bijzonder erken telijk voor het beschikbaarstellen van de kostbare boot waar van een goed gebruik verzekerd is. De 51 -jarige Joop van Eek, zoon van wij len Siep-, en broer van Ir. M. van Eek te Middelharnis, is zaterdagmiddag op het strand te Ouddoip, bij de Punt, aan een zware hartaanval overleden. Hij zou juist naar zijn caravan op een Oud- dorpse camping terugkeren waarom hij zijn surfspullen al had gepakt; de mid dag had hij sportief doorgebracht zoals hij dat veelvuldig deed. De overledene was woonachtig in het Brabantse Bladel waar hij hoofd calculator op een grote drukkerij was. Echtgenote, ook oud- Middelharnisse of kinderen waren dit maal niet mee naar Ouddorp gekomen. Paniek gistermiddag onder vier opva renden van het Belgische zeiljacht Si lence toen een van hen, die voor het strandje aan Middelharnis Havenhoofd te water was gegaan een hartaanval kreeg. Toen duidelijk werd dat de man, een dertiger, in moeilijkheden verkeerde werd door zijn zoontje om hulp ge schreeuwd en gelukkig werd die snel geboden, zodat de man voor verdrin king werd behoed. Via de sluis werd medische hulp ingeroepen. De Silence was inmiddels, met de drenkeling aan boord, naar de haven gesleept. Vandaar werd hij met grote spoed, per ambu lance, naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. De boot werd bemand door twee mannen en twee zoontjes, allen Frans sprekend, ze komen uit de omge- A.s. zaterdag. 27 juli, wordt in Dordrecht, al voor de 46e keer, in de Merwelanden de dag van Mens en Dier gehouden, een evenement dat jaarlijks duizenden bezoe kers trekt. Doelstelling van deze dag is mens en dier dichter bij elkaar te brengen, sport, spel en competitie zijn o,a. de ingrediënten die deze dag jaarlijks doen sla gen. Ook zijn er paarden en pony-keuringen en een springconcours waarmee al om half negen 's ochtends wordt begonnen. De organisatie berust bij de Ver. Land- bouwtentoonstelling Dordrecht. Medewerking wordt o.a. gegeven door de Ned, korthaar katten ver., de Ver. Kat- tenzorg Dordrecht, de Ned, Ver. tot Bevordering der Bij- enteelt Dordrecht, Pluimveever,, de Dierenbescherming en tal van anderen. ving van Luik. Een inwoner van Stad aan 't Haringvliet, oud-marinier en de Franse taal machtig, heeft de gedepri meerde bemanning uitstekend hulp geboden en met een van hen het zieken huis bezocht. De echtgenote van de patiënt is gewaarschuwd en zal zich inmiddels op het jacht, dat in Stad lig plaats heeft gekozen, hebben aange diend. De Silence had het week-end in Middelharnis doorgebracht. Er wordt rekening mee gehouden dat de drenke ling tijdens het zwemmen in het wier verstrikt is geraakt waarbij hij zich uit- zonderiijk in heeft moeten spannen om daaruit los te komen. De wiergroei wordt door zwemmers en motorbootbe zitters problematisch genoemd. In de nacht van 14/15 juli en op 16 juli werd er 2 maal ingebroken bij het schoonmaakbedrijf op Port Zélande. Op 16 juli werd er kleding gestolen van uit een kledingopbergkastje in het zwem bad van Port Zélande. Hiertoe werd het kastje opengebroken. Op 19 juli werd vanaf Port Zélande een grijze herenfiets, merk Peerles ont vreemd. Er werd in de nacht van 16/17 juli vanaf het Toppershoedje eveneens een fiets ontvreemd, het betrof hier een groene damesfiets, merk Gazelle. Op maandag, 15 juli 1991. werden te Ouddorp 2 bestuurders van personen auto's gecontroleerd op het gebruik van alcohol. De ene bestuurder 400 ug/1 en de andere 420 ug/1. Tegen beiden is proces-verbaal opgemaakt. Er zijn de afgelopen week vele klachten binnen gekomen bij de politie over bal dadigheid/vernielingen door jeugd die 's nachts vanaf het centrum van Oud dorp in de richting van de campings gaat. Klachten kwamen voornamelijk van bewoners van Bokweg/Koolweg/ Dijkstelweg en Oude Nieuwlandseweg. De politie zal hieraan in de surveillance extra aandacht schenken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1