Plaatwerk Drijvende bok hangt sluisdeur op z'n plel( Jubilerende Pr. Mauritsschool Dirksland geeft mooie gift aan Woord en Daad Adspirant bouwer voelt zich gedupeerd door houding van Welstand Fietstocht door Ouddorps' dreven Garage Knöps B.V. KIEVIT WARMTE Orgelconcert door Everhard Zwart 7e Ouddorpse Recreatie Strandloop Zomerzangdienst Goedereede alle merken Citroen-Hesselink Antiek kanon opgevist Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Produktschap voor vis goed verdiend in '90 Nieuwe NVM-koopakte vanaf nu in gebruik bij makelaarskantoor Tamboer 2>i6b 63e Jaargang VRIJDAG 19 JULI 1991 No. 6017 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Volgende week vrijdag, 26 juli, zal in Ouddorp, georganiseerd door de Red dingsbrigade en de Sportvereniging 'de Kriekel' de 7e Ouddorpse Recreatie Strandloop gehouden worden. Er kan op twee afstanden worden inge schreven, a 5,- per persoon, voor 5 en voor 10 kilometer. Inschrijving is mogelijk op de dag van de strandloop, van 17.00 tot 18.30 uur, waarna - eveneens bij de ingang van het parkeerterrein Noorderstrand - om 7 uur de start plaatsvindt. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Op woensdag 24 juli zal de eerste zomer zangdienst worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Goedereede. Het chr. gem. koor 'Canticum' o.l.v, P. Kievit zal voor de muzikale medewerking zorgen. De meditatie wordt gehouden door ds. A. Baas uit Wapenveld. Er wordt gekollekteerd voor de stichting 'Vrienden van het Cheider'. Na afloop kunt u een kopje koffie drdin- ken in het verenigingsgebouw 'De Ark". Daar is ook een boekentafel aanwezig. De avond begint om half acht. Komt u ook? Middelharnis Telefoon 01870-2222 Vanuit de Gereformeerde Kerk te Oud dorp wordt op woensdagavond 31 juli a.s. de eerste fietstocht georganiseerd die de deelnemers door het fraaie land schap van de Ouddorpse omgeving voert. Onder aanvoering van ter plaatse be kende leden van de werkgroep, of aan de hand van een te verstrekken duidelijke routebeschrijving vertrekt men om 19.00 uur vanaf de ingang (aan de Dorpstien- den) van de Gereformeerde Kerk. Kinderen onder begeleiding van ouders of verzorgers. Na ruim een uur fietsen staat er bij terugkomst in de kerk een kopje koffie of een glaasje frisdrank klaar en is er ook nog de gelegenheid om de fraaie exposi tie in de kerk te bezoeken. De deelname is gratis, echter bij de uit gang van de kerk staat een bus waarin een kleine bijdrage zeer op prijs wordt gesteld. Sanitair - Centr. verwarming G14Ï70-2609 De sluisdeuren in de sluis bij Stellendam hebben weer hun periodieke onderhoudsbeurt achter de rug. De gevaartes, die elk 45 ton wegen werden door personeel van Aannemingsbedrijf de Vries uit Werkendam feilloos op hun plek gedirigeerd, 't Was tien jaar geleden dat ze eens goed onder handen waren genomen en een zo lange termijn zullen ze er opnieuw weer tegen kunnen. De sluis verbindt de binnenhaven en het Haringvliet met de bui- tenhaven en het Goereese Gat. DIRKSLAND - Op donderdag 25 juli a.s. hoopt de internationaal bekende organist Everhard Zwart een orgelbe speling te geven op het prachtige orgel in de Ned. Herv. Dorpskerk te Dirksland. In deze historische kerk bevindt zich een uniek instrument, dat zowel door zijn fraaie uiterlijk als door zijn verf ijnde klank een bijzondere plaats in neemt in het hoUandse orgellandschap. Reeds enkele jaren geleden concer teerde Zwari op dit instrument, vorig jaar echter konden deze concerten van wege de kerkrestauratie geen doorgang vinden. Een gevolg van deze restauratie is echter wel dat de acoustiek van de kerk aanzienlijk is verbeterd, waardoor de orgelklank nu nog beter tot zijn recht kan komen. Everhard Zwart is dan ook bijzonder verheugd dit jaar weer in Dirksland te concerteren, hetgeen wellicht ook een reden is van het feestelijke programma dat hij voor dit concert heeft samen gesteld. Composities van Vivaldi-Bach (Con certo), Félix Mendelssohh-Barthoildy en de virtuoze Toccata van William Ralph Driffill zijn op het programma aan te treffen, naast enkele koraalbewer kingen van Jan Zwari, de grootvader van de concertgever, en Feike Asma, leermeester van Everhard Zwart. De aanvang van deze orgelbespeling is 20.00 uur, toegang 5,-. De schipper van de Noordzeekotter ARM 17 Jacomina Blazina L. Meul- meester heeft 35 mijl noordwest van Westkapelle uit de Noordzee een buiten gewoon gaaf bewaard scheepskanon opgevist. Het is nog niet duidelijk van welk schip dit kanon afkomstig is. maar wel staat de maker c.q. de gieter van het oorlogstuig er op: Assueris Koster heeft mij gegoten leest men duidelijk, anno 1650. Ge noemde Assuerus Koster was een be kend klokkengieter, die ook kanonnen goot. In het Leger en Wapenmuseum staan twee door hem gegoten kanonnen uit resp. 1643 en 1648. Druivenbladeren, twee ankers, twee meermannen en de letters A.A. (admira liteit Amsterdam) gevoegd bij het wapen van die stad maken een en ander tot een bijzonder stuk. Het gewicht van een en ander is 4350 Amsterdamse ponden (2149 kilo). RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 De hoge scholprijzen en de grotere vis aanvoer die via de visafslagen worden verhandeld, zorgden niet alleen voor die afslagen voor mooie exploitatiecijfers. ook het Produktschap voor Vis en Vis- produkten pikte er een graantje van mee. Het Produktschap sloot 1990 af met een winst van 2.4 miljoen gulden. Een prachtige buffer om via reserverin gen, rijksbezuinigingen op te vangen, terwijl men ook een potje wil maken, om meer onderzoek te laten verrichten, om beweringen van allerlei maatschappe lijke groeperingen te staven of te weers preken. Het wegvallen van de grenzen binnen de EG zal eveneens leiden tot inkomsten derving in de toekomst. ^OMBi De leerlingen van de jubilerende 'Prins Mauritsschool' te Dirksland hebben - letterlijk - ook anderen, leeftijd genootjes in een ver buitenland, laten delen in de vreugd' die er heerste over 't honderdjarig bestaan van de school. Woensdagmorgen verzamelden ze zich onder nota bene de vlag van India omdat ze zich de zorg voor een schoolprojekt in dat land hadden aangetrokken...! Op het zonbeschenen schoolplein werd het geldelijk resultaat van hun inspanning bekend gemaakt. Een markt hadden ze gehouden en in een gehouden sponsor loop was hen 't vuur uit de sloffen geschoten, zó hadden ze hun best gedaan en 't resultaat was er naar. Dhr. van Leeuwen, kontaktman voor de Reformatorische Hulpstichting 'Woord en Daad' stelde uit de aangedragen cijfers een getal van ruim veertienduizend gulden samen, door het Schoolbestuur op een bedrag van 15.000,- afgerond. Alles voor de school in India, „want", zo hield schoollei der dhr. Bruggeman de leerlingen voor, „wij hébben al zoveel" en dat was bij 't jubileumfeest nog eens waar gebleken, want ook toen had het school en leerlingen aan niets ontbroken. Ze hadden zoveel gekregen, nu wilden ze graag wat geven, zaliger was dat zelfs, zo werd hen voorgesteld. Vanaf vandaag werkt ons kantoor met de nieuwe N'VM-koopakte. De NVM heeft een nieuwe koopakte ontwikkeld omdat per 1 januari 1992 het Nieuw Bur gerlijk Wetboek (NBW) wordt inge voerd. Het NBW heeft grote gevolgen voor onroerend goedtransakties. Een groot verschil tussen de oude en de nieuwe NVM-koopakte is het feit, dat een mondelinge koop tussen particulie ren niet meer geldt. De koop is pas geslo ten als de handtekeningen daadwerke lijk onder de koopakte staan. Kopersbescherming is het uitgangspunt van de wetgever. Kort gezegd houdt dit in dat de verkoper meer moet vertellen aan de koper over zijn pand. Als dit onvoldoende gebeurt, wordt de verkoper hierop aangesproken. Het kan zelfs gebeuren dat de koper het pand niet meer koopt. Toch krijgt de koper ook een medede lingsplicht. De verkoper moet namelijk weten hoe de koper het onroerend goed wil gaan gebruiken, want als hij weet dat het huis daarvoor ongeschikt is, dan moet hij dat de koper vertellen. Als de koper twijfelt of het onroerend goed gebruikt kan worden, zoals hij wil dan moet hij dit aan de verkoper vragen. Weet de verkoper dat niet, dan moet de koper zelfonderzoeken of hij het pand kan gaan gebruiken zoals hij dit zich voorstelt. Voor de koper en de verkoper wordt het dus belangrijker een makelaar in te schakelen. Het kopen en verkopen van een huis wordt een stuk ingewikkelder gezien de eisen die het nieuwe wetboek aan beiden stelt. Ruim een jaar geleden is binnen de NVM gestart met opleidingen rond de mededelings- en informatieplicht van makelaars die namens kopers of verko pers optreden. Deze seminars werden georganiseerd ter voorbereiding op de nieuwe koopakte. Begin dit jaar is gestart met de verplichte bijscholing van NVM-leden voor de nieuwe koopakte. Inmiddels heeft de makelaar L. Tam boer jr. het seminar gevolgd. Hij is dus op de hoogte van alle nieuwe wets- regels. OOLTGENSPLAAT - Dhr. Martien van Bergen, ondernemer en eerzaam inwoner van Ooitgensplaat, had zichzelf nooit verondersteld in staat te zijn een forse leuze van protest te kalken, maar vorig jaar september heeft hij daartoe de witkwast gehanteerd, de goegemeente moest het maar weten. Zat, méér dan zat was hij de slaafse houding van het gemeentebestuur ach ter de ene man van welstand die zijn bouwplan had getorpedeerd, keurig door de gemeenteraad gevolgd. Wit op zwart kalkte dhr. van Bergen z'n ver bijstering op de schuur naast zijn woning aan de Molendijk. Z'n woede is gezakt, maar de verontwaardiging gebleven ook nu hij sinds wat maan den de bouwvergunning binnen heeft. Nauwelijks is er iets veranderd, de voordeur, toen het struikelblok, komt nóg aan de zijkant, en de nieuwe woning komt niét die 1,5 meter naar voren die de Welstandman bedongen had omdat dan precies voor de zijramen van de wederzijdse buren zou zijn gebouwd, absurd idee vond dhr. van Bergen en z'n verzet is niet tevergeefs geweest. Z'n bouwplan is met wat kleine wijzi gingen geaccepteerd, de woning komt er zoals hem die voor ogen stond, op de plek van de 130 jaar oude schuur die begin volgende week zal worden gesloopt. Dhr. van Bergen vraagt zich af waar de ondervonden en nauwelijks gemotiveerde tegenwerking voor nodig was en waartoe die heeft geleid. Hij verweet het gemeente bestuur geen eigen verantwoordelijkheid te durven nemen en nóg pint hij de gemeentebestuurders daarop vast. af te durven wijken van 't advies van Welstand. Hém heeft het welstandsadvies geld gekost, later bouwen betekent duurdere mate rialen en een hogere rente van 1,75%. En dat in een gemeente die zo klantvriendelijk zegt te willen zijn, zo verbaast hij zich, zich opmakend voor de sloop van de schuur die, naar 't lijkt weinig weerstand bieden zal. Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Voor lopkwaMeit, goede service en 'voordelige piï'izen FOTO - FILM HEPOfiTAGE VIDEO - COMPUTER C3 C3 D FOTO-VrD£0'AUDID CJ D CU af J5 - Molenweg 4 - Ouddorp - Tele!oon OI3?e-l61Z en 2120 inesSB' Prinlshop - Hogezoom 172 - Teleloon 01(16-2400 al SommelsdlIX- Wesikrakeelsiraal 8 Sorrwelsdilk - Teleloon 01870-6841 Zó werd het bedrag bekend gemaakt, door het schoolbestuur afgerond op f 15.000.- De schuur zal volgende week worden gesloopt; het boze opschrift was al deels verwijderd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1