DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. 4000 m^ meubelexpositie Tandartsassistente Afscheid drs. W. Venema van de Geref. Kerk Zomer-bingo Hoge opbrengst Sponsorloop Bij Slager Rien y.d. Veer weekaanbiedingen Ouderwets lekker en natuurzuiver rundvlefis Charollais Grand Cru ni de ambachtelijke slager Korteweg Is afwezig ZOMEROPRUIMING HARD- en SOFTWARE I J&S De Lich tbr on i Voor al uw bloemwerk Gratis instruktie King M. Vijfhuize Schotse collie een CORNET Dr. Janssen I I I KORTINGEN van 10% - 50% P.V. De Snelpost Gevonden voorwerpen 1.79 VRIJWILLIGER BIJ HET RODE KRUIS KORPS PLAN 5 SOFTWARE mnmums enz. Bladz. 3 Wilgenstraat 1, OOSTERLAND Poststraat 8, BRUINISSE Telefoon 01114-1213 1506 Telefoon 01113-1513 Gezocht per 1 oktober 1991 voor onze praktijken in Sonrimelsdijk en Dirksland, een 3 a 3V2 dag per week. Opleiding; minimaal Mavo. Sollicitaties, uitsluitend schriftelijk, aan: G. J. ten Voorde, tandarts NI. J. J. ten Voorde-Dogterom, tandarts Voorstraat 26, 3245 BH Sommelsdijk Handelsonderneming TANIS Ireneweg 13 - Ouddorp - 01878-3453 Een laatste indringend appèl op gemeente en toehoorders „Slingerd, holt of ligt u aan de rand van het leven?, vanmiddag krijgt u een gesprek met God! U staat alleen achter de toonbank van uw leven, bent u ziek, soms op vakantie, of zit u in deze kerk, wie komt er ongevraagd van middag bij u binnen: God. U kunt Hem nu ontmoeten", aldus drs. W. Venema J.l. zondagmiddag tijdens de afscheldsdienst in de Geref. Kerk te Ooltgensplaat. Na een arbeid van bijna vier jaar, in samenwerking met de gemeente van Den Bommel, heeft drs. Venema een beroep aangenomen naar de Geref. Kerk van Vinkeveen-Waverveen en zondag werd van de Plaat afscheid genomen, op 28 juli volgt Den Bommel. Ga voor dit keer heen Vinger in de open wond Hoe staat het nu met ons Inzet en bezieUng Plezierig gewerkt 9* bij I kinderkleding verlichting Ophalen oud papier De Unicef sponsorloop die 8 juni j.l. in Middelharnis werd gehouden heeft ƒ21.622,80 opgebracht. Dit bedrag is weliswaar ca. 1770,- min der dan vorig jaar, maar toch is Uni cef 'Goeree-Overflakkee' uiterst tevreden over dit mooie resultaat. Biefstuk Charollais Magere speklappen Kilo 6.98 Gehakt cordon bleu Per stuk 1.75 Zure zult Bakje 250 gr. 1.25 Gebr. runderroUade loo gr. 2.10 Gek. varkenslever gr. 1.10 LET OP! Wij zijn met vakantie van 29 juli t/m 17 augustus fjA.-^ Bloemenhuis Winkelcentrum d'n Diek Echt iets voor u: afd. Middelharnis HET RODE KRUIS HELPT WAAR GEHOLPEN MOET WORDEN Vrijwilliger bij het Rode Kruis Korps: EEN ZINVOLLE VRIJETIJDSBESTEDING NATUURLIJK KRIJGT U EEN GOEDE OPLEIDING iS DIT VRIJWILLIGERSWERK INDERDAAD ECHT IETS VOOR U? OUDDORP Tel. (01878) 27 31 merk Getzen Den Bommel Voor: W. A. BOTH- VAN 'T GELOOF Marijkelaan 43 3248 AS Mellssant sa (01877) 19 47 DINSDAG 16 JULI 1991 „EILANDEN NIEUWS" Computers Printers Faxen Copieer app. Randapp. Auto-telefoons Software Navigatie app. Deze dienst trok veel genodigden; o.a. de burgemeester van Oostflakkee. drs. C. M. de Vos; de kerkeraden van Flak- kee; ds. C. J. W. verboom van de plaatse lijke Hervormde Gemeente met leden van de kerkeraad; idem van de Her vormde Kerk te Den Bommel; bestuur en personeel Chr. Basisschool met de direkteur. de heer K. Landwaart; ds. H. J. van Dalen, Zuidland en drs. H. A. L. v. d. Linden te Den Bilt, van oktober 1939 tot maart 1944 predikant te Ooltgensplaat en die in de vacature-tijd 1986-1987 nog pastorale hulp verleende. Zij allen wer den hartelijk welkom geheten, speciaal ook de afgevaardigden van de Geref. Kerk van Vinkeveen-Waverveen. Uit het voorgelezen hoofdstuk Hande lingen 24 koos ds. Venema zijn tekst, n.l. de verzen 24 en 25 en dan speciaal deze woorden: „Ga voor heden heen", of vol gens de Statenvertaling „Ga voor dit keer heen". „Dit keer", wat kan er voor een mens ontzaggelijk veel in deze woorden lig gen. Ja zelfs de eeuwigheid. Dit keer... behoud of ondergang. Ieder van ons kent wel zo'n keer. U kent het, ik ken het en ook Felix en zijn vrouw Drusilla", aldus begon ds. Venema zijn preek. Spreker ging vervolgens nader op het leven van deze twee mensen in. Felix werkte zich op aan het hof van de koning Herodes en hij en zijn vrouw waren mensen die God absoluut niet vreesden. En deze mensen kregen nu hét uur van Gods genade zomaar ineens. Paulus werd door de krijgsknechten aangevoerd en die Paulus hield nu Felix bezig. Hoe was dat mogelijk". Die Paulus sprak over Jezus, waarover al zoveel bekend was en die nog leefde. Drusilla wilde ook deze Paulus zien en Paulus kreeg de kans van zijn leven. Hij spreekt met haar over Christus Jezus en dit wordt voor deze beide mensen het beslissende uur. Weet Paulus dan niet wat voor mensen dat zijn? Dat weet hij. Hij ziet twee mensen die verloren dreig den te gaan. Wetende de schrik des Hee- ren beweegt deze mensen tot hét Geloof. Paulus steekt de vinger raak, in de open wond. Ze horen de Waarheid over God, ze zien hun eigen leven en horen over het oordeel God.s. Hel is de mens gezet eenmaal te sterven en daarna het oor deel. Het is alsof Paulus zegt; „Ik bidt u van Christus wege laat u met God ver zoenen. Daar is uw Heiland". „Wat hebben deze mensen nu met dit aanbod gedaan", aldus ds. Venema. „Het doet Drusilla totaal niets. Felix is wel bang voor het toekomende oordeel. Hij krijgt de zegen van de schok en de angst. Het Woord is ingeslagen. Hij wordt bevreesd. Maar verder komt hij niet. Hij valt niet op z'n knieën, zoals Paulus en de Stokbewaarder. Hij roept niet: „Heere God helpt mij, helpt ons". God en Jezus Christus komt hen niet gelegen. Hier hoort men de Satan lachen. Hij ziet kans de preek van Pau lus onschadelijk te maken. Voor dit keer niet. wachten tot morgen". „En hoe staat het nu met ons", aldus ds. Venema. „Trouwen in de kerk, dominee bij de begrafenis. Ja dat wil men nog wel. Dat hoort zo. Maar van het "het kan nu niet komt het tot nóóit niet". Felix heeft Paulus nooit meer geroepen voor zijn ziel. Zijn hart sloot dicht, ja voor eeuwig. Ons hart breekt voor het Evangelie, of het verhard dat er nooit meer iets door heen komt. Stelt daarom uw bekering niet uit. Wat is er op tegen dat u nü beslist. Uitstel is gokken met de eeuwig heid", aldus ds. Venema, die de vraag aan de gemeente stelde: „Is deze tekst nu een afscheidstekst". „U weet het, ik ben wars van tradities, maar ik heb altijd de waarheid gezegd in uw midden en ook nu, ook vanmiddag. Neemt daarom 4eze explosieve boodschap nü aan. Nü is mogelijk uw hart bewogen, laat de kogel door de kerk gaan. Dat is de bood schap die ik in uw midden heb mogen verkondigen en ook nu op 14 juli 1991. Broeders en zusters, ik heb het vanmid dag weer in uw midden neergelegd. Neemt het aan. Lof zij Jezus Christus.. Amen. Na het dankgebed volgden drie toespra ken. Allereerst door drs. D. J. Lagerweij van Heenvliet, die sprak namens de Classis Brielle en ds. Venema bedankte voor zijn voorzitterschap, zijn inzet en bezielende leiding. Je poetst nu de Plaat en ruilt die voor Vinkeveen in de Classis Breukelen waaronder Mijdrecht valt, de Plaats voor de volgende synode. „Je weet maar nooit", aldus ds. Lagerweij, die ds. en mevrouwVenema de leiding des Hee- ren in de nieuwe woonplaats toe wenste. Ds. H. J. van Dalen sprak namens de Particuliere Synode en namens hemzelf, "s Morgens was hij bij een afscheid te Slikkerveer van de voorzitter en nu van Wim Venema. „Uw inzet en bezieling wist u weer te geven in de prediking, in de vergaderingen en deputaatschappen, de z.g.n. meerdere vergaderingen". „Ik dacht", aldus ds. Van Dalen, „hij kon wel in Apeldoorn gestudeerd hebben". Ouderling C. van Steeg sprak namens kerkeraad en gemeente. Hij feliciteerde Vinkeveen met hun nieuwe predikant. „Maar zie er op toe dat hij niet alles op zijn schouders neemt", zo voegde hij er aan toe. Toen bekend werd dat ds. Venema zou vertrekken dacht de heer Van Steeg aan de toekomst. De psalmre- gel 'de Allerhoogste maakt het goed" kwam bij hem naar boven en ziedaar het is een gezegende gemeente die al een nieuwe predikant in het vooruitzicht heeft. Spreker dankte ds. Venema voor zijn werk en wenst hem en zijn gezin Gods nabijheid toe. Ds. Venema bedankte alle sprekers en zei dat hij altijd met plezier heeft gewerkt, ook in de Classis met de verga deringen en in de plaatsen waar hij heeft gepreekt. „Dat deed ik ook graag". „Het zij de gemeente vergunt dat de vacature spoedig zal worden vervuld, de vooruitzichten zijn positief". Ds. vroeg vergeving als hij heeft gefaald. Aan het bedanken van het bekende rijtje, koster en organist, etc. begon hij niet (bang iemand te vergeten), maar in zijn totali teit nam hij afscheid van heel de gemeente met in gedachten de fijne samenwerking. „Ik hoop dat mijn Heer en Heiland u en ons nabij mag zijn. Het gaat u allemaal goed". Het koor 'Jehosjua', o.l.v. mevrouw S. van Steeg-v. d. Steenhoven verleende deze middag medewerking. Organist was de heer Arie Brabcr. Consulent is drs. W. J. van den Hoek te Middcl- harnis. Stationsweg 5 OUDDORP Zomerbingo te Dirksland. Vrijdag 19 juli heeft de kleindierenvereniging weer haar maandelijkse Bingo. Ook deze keer staan er weer mooie prijzen klaar, waaronder leuke tuinstoelen. Bij een volle kaart mag u zelf uitzoeken. We beginnen om 8 uur met een gratis ronde. Vanaf 7 uur staat de koffie klaar. Ook deze is gratis. We hopen allen op uw komst, zodat we er weer een gezellige avond van kunnen maken, dit alles in de EHBO-zaal achter de brandweerka zerne, Philipshootjesweg te Dirksland. DIRKSLAND Uitslag wedvlucht Pont St. Maxense 13 juli 1991. In concours 245 oude duiven, afstand 292 km. Gelost om 7.30 uur. Ie duif 10.56.03 1422,79 m/min. Laatste duif 11.22.34 1260,09 m/min. Joh. van Rutten 1, 4, 6, 13, 22, 30, 47, 49, 50, 52; B. van Es 2, 8, 10,11, 14, 16,29,31, 32, 33, 36, 40, 41, 44, 45, 46, 48, 51, 57; H. Klink 3, 24,28,61L. Arensman 5. 15,17; A. P. de Vogel 7, 12. 53, 56; D, Klootwijk 9; A. Zoon 18, 27; Doorn en Zn. 19, 23, 26,35,54; J. Feleus 20; A. de Lange 2134, 43, 58, 59; J, Guldemeester 25, 37, 42, 55; T. Winkels 38; G. Bakker 39, 60. MELISSANT Morgen (woensdag)avond wordt weer oud papier opgehaald in het gehele dorp. Graag goed gebundeld en tijdig gereed zetten s.v.p. De route op Henw.sseroonl voerde ook langs de kinderboerderij. Eerderdit jaar waren eral diverse lande lijke akties gevoerd, waarbij ook Unicef betrokken was. Zoals de hulp aan hon gerend Afrika, de noodhulp in het Golf- gebied en de natuurramp in Bangla desh. Aan deze akties is door de Neder landse bevolking van harte bijgedragen. Voor de loop dachten de organisatoren dat de bevolking van Goeree-Overtlak- kee wellicht het geven moe was. Maar niets is minder waar! Aangestoken door het enthousiasme van de kinderen, hebben sponsors roy aal meegedaan om het werk van Unicef te steunen. Ook hebben diverse bedrij ven en instellingen geholpen de onkos ten van de loop zo laag mogelijk te houden. Tevreden ziet de organisatie terug op een geslaagde, maar ook dank bare dag. Doordat velen zich voor die middag hadden aangemeld om mee te helpen. Na de dienst was er in T)e Magneet' gelegenheid afscheid van ds. en me vrouw te nemen. Velen maakten hiervan gebruik. MIDDELHARNIS 353 3 sleutels en feynenoord-hanger; 358 3 sleutels aan zwarte hanger; 359 groene regenbroek; 368 autosleutel-volkswa gen; 372 1 vishengel standaard; 374 1 handschoen rood, 1 handschoen bruin leder; 375 speelgoedpop geel/rood, tele foon; 394 autosleutel-volkswagen; 396 1 surfzeil (mistral); 398 1 goud dameshor loge; 399 wieldop; 401 I bankbiljet;406 1 goudkleurig seiko quartz horloge; 409 1 portemonnee; 421 I bruine kinderporte- j monnee; 424 1 rekenmachine (casio); 437 geel kinderjack; 439 blauwe kinder schoen; 442 2 rietssleutels; 448 1 tlets- sleutel; 450 2 volkswagensleutels aan bruine hanger; 457 I zwart horloge met plastic-band; 459 1 ringsleutel; 465 1 sleutel embleem horizon; 466 1 kleine bril zilver/blauw. Gevonden dieren: 385 rode kater (3 weken oud); 391 1 geit; 400 herdershond (2 jaar oud); 431 wit sierduitje; 449 rood/witte kater (10 we ken oud). konden de 459 deelnemers rustig hun rondes lopen en waren er bij de stempel posten geen wachttijden. Die dag liepen 20 basisscholen van Goeree-Overtlak- kee mee. Ook de onderwijsgevenden die de leerlingen enthousiast gemaakt heb ben voor de loop en hen verteld hebben over het doel van deze aktie komt dank toe. De opbrengst van de Unicef-sponsor- loop van 1991 gaat naar Nepal. Unicef werkt hier samen met de scholen een plan uit om milieuproblemen die daar ontstaan zijn door armoede op te lossen. Bij ons ontstaan milieuproble men doordat we te veel hebben. In ont wikkelingslanden zijn mensen afhanke lijk van alles wat ze kunnen vinden. Iedereen - groot en klein - moet meehel pen om te kunnen overleven. Dit bete kent dat ze hun direkte omgeving wel moeten vernietigen. Bomen worden gekapt omdat er brandhout nodig is. Het land wordt overbegraasd door het vee, dat toch ook moet eten. Tenslotte wordt de grond te veel en te vaak gebruikt, waardoor er niets meer wil groeien. In veel dorpen groeien geen bomen meer, het water is vervuild. Geen won der dat veel kinderen ziek worden. Uni cef zoekt samen met de Nepalese over heid en met de plaatselijke bevolking ■j naar manieren om de direkte omgeving van deze kinderen weer leetbaar te maken. Zodat ze gezond kunnen op groeien en een hoopvolle toekomst hebben! 100 gram Dubbele Ring 2 SommelsdUk Tel. 2727 Over het Rode Kruis hoeven we u waarschijnlijk wei nig meer te vertellen. Overal waar hulp nodig is komt u ons tegen. In binnen- en buitenland. Bij natuurram pen en andere calamiteiten. Bij hulpprojekten in de derde wereld en grote evenementen. Bij zieken, bejaarden en gehandicapten. Voor al die hulp is het Nederlandse Rode Kruis voortdurend op zoek naar vrijwilligers. Naar mannen en vrouwen van 16 t/m 50 jaar, die maximaal tot hun 65e jaar hun krachten aan het Rode Kruis Korps willen geven. Mensen met hart voor de medemens. Mensen zoals u. Bent u enthousiast? Helpt u graag mensen in nood? En zoekt u in uw vrije tijd afwisselend en dankbaar werk? Dan bent u precies de vrijwilliger waaraan het Rode Kruis Korps zoveel behoefte heeft. Behalve gezellige sociale en collegiale kontakten biedt het Rode Kruis u telkens weer veel voldoening. Want zegt zelf: bestaat er iets mooiers dan mensen helpen die geholpen moeten worden? Als één van de ruim 12.000 vrijwilligers wacht u een bijzondere taak bij het Rode Kruis Korps. Voor uw vrijwilligerswerk heeft u een passende oplei ding nodig. De gratis en gedegen opleidingen van het Rode Kruis kunnen u ook buiten het Rode Kruis Korps goed van pas komen en bestaan uit: Reanimatie-opleiding. EHBO-opleiding. Opleiding gewondenzorg onder rampomstandigheden. Verzorgingsopleidingen. Verbindingsopleidingen voor het radionetwerk. Opleidingen voor leidinggevenden. Ambulance-opleiding. Meldt u dan snel aan. Voor inlichtingen en aanmelding kunt u bellen naar de heer De Wit, tel. (01870) 56 29. Bij aanschaf King administratieprogramma Dealer Montana - agrarische software Hardware voor bedrijven: BMxPCS-2 ATƒ2399,- BMx PCS-2 80386ƒ2999,- Laser386 SXEƒ3299,- Tulip 386SX Visionƒ4399,- Prijzen ex. BTW, incl. installatie. Wegens omstandigheden te koop aangeboden 3 jaar oud. teef. Prijs n.o.t.k. Inl. tel. (01870)26 05 TE KOOP Prima blaasinstrument voor 650,- Tel. (01879) 33 65 van 22 t/m 26 juli Assistente is aanwezig. Waarnemer voor spoedgevallen is dokter Maas te Stad aan "t Haringvliet

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 3