TATRA automobiel charmeerde de jury 't meest Veilig over 't fietspad door Goerees' mooie natuur Politieberichten Boer in Frankrijk ANWB-direkteur opende nieuw gedeelte Verkoping zendingswinkeltje Ger. Gemeente Orgelconcert te Dreischor Voor de vierde keer 'Dag van het dier' Middelharnis Goedereede Old-timer show te Middelharnis: Ophalen oud papier POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13.00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Aanrijdingen Op de parallelweg van de Provinciale- weg. tussen Oude- en Nieuwe Tonge, vond vorige week maandag een aanrij ding plaats. Twee naast elkaar rijdende jeugdige fietsters werden ingehaald en voorbijgereden door een landbouwtrak- tor, met daarachter twee aanhangwa gens. Nadat de traktor met de voorste aanhangwagen de beide meisjes voorbij was, ging het links rijdende meisje iets meer naar links, er geen rekening mee houdend dat er nog een aanhangwagen achteraan kwam. Zij viel, liep kneuzin gen en schaafwonden op en is per ambulance naar het ziekenhuis ver voerd. Wie kent hem nog? Onze ome Huib (van Eeuwit van de Huubjes) die in 1956 naar Frankrijk vertrok. Hij zei Ouddorp aan Zee vaarwel en vertrok naar het Zuiden waar hij werk vond op een boerderij. Nu 35 jaar later woont ome Huib er nog met zijn familie. Hij hoopt 20 juli zijn ver jaardag te vieren. Het zou leuk zijn als hij post uit Ouddorp kreeg. Wie stuurt hem een kaartje? (frankeren met 60 et. zegel). Adres: Huib Tanis Les Loges Brannay Post St. Valerien 15089 Frankrijk Josje, Edy, Jolanda en Manneke Tanis Ouddorp, 12 juli 1991 Op dezelfde dag kwamen te Dirksland, op de tertiaireweg Tl 14 een bestelauto en een personenauto met elkaar in bot sing, doordat bij een inhaalmanoeuvre de ene auto te lang op het weggedeelte bleef rijden dat bestemd was voor het tegemoetkomende verkeer. In de ene auto raakten twee personen licht ge wond en in de andere een persoon zwaar gewond, allen zijn naar het ziekenhuis vervoerd. In Middelharnis verleende vorige week een automobilist geen voorrang aan een bromfietser. De bromfietser viel, verloor zijn helm en liep een hersenschudding op. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Opgeloste overval Een overval in een winkel te Middelhar nis, die eind vorig jaar gepleegd werd, is opgelost. Aan de hand van later gevon den spullen en sporen kon na recher chewerk de dader achterhaald worden. Op donderdag 9 juli is de dader door de politie van Tilburg aangehouden en het onderzoek naar zijn aktiviteiten heeft zich op het bureau Middelharnis voort gezet. Ook bij hem thuis zijn zaken gevonden die tot bewijs kunnen dienen. De verdachte heeft inmiddels bekend de overval te hebben gepleegd. Aantreffen gestolen auto Op de Westelijke Achterweg te Som melsdijk werd j.l. vrijdag een gestolen auto aangetroffen. Deze auto heeft daar enige tijd gestaan. Bij onderzoek bleek dat het portierslot en het stuurslot gefor ceerd waren. Uit de auto was een auto radio-cassetterecorder ontvreemd. De auto was gestolen in Klundert en is inmiddels terug bij de rechtmatige eige naar. Auto in brand J.l. vrijdag raakte in Sommelsdijk een auto in brand. De bestuurster had de auto tot stilstand gebracht omdat er rook onder de motorkap vandaan kwam. Kort hierna brandde de gehele voor zijde. De brandweer heeft nog erger kunnen voorkomen. Onenigheid op de weg Verkeersgevaarlijk gedrag met een klei ne vrachtauto was voor een andere auto mobilist aanleiding om die bestuurder klem te rijden. Hierna reed en/of schop te hij diverse deuken in de zijkant van die auto. De ene persoon deed aangifte van vernieling en de andere van gevaar lijk rijgedrag. Proces-verbaal wordt op gemaakt. Alcohol in het verkeer In Sommelsdijk werden het afgelopen weekend twee bestuurders van perso nenauto's bekeurd voor het feit dat zij teveel alcohol hadden gedronken. De uitslagen van de ademanalyse waren resp. 660 en 590 ug/1. Diefstal Vanaf de Zuiderdiepstraatweg te Stel- lendam werden 19 oranjekleurige kunst stof verkeerskegels ontvreemd. In de nacht van 7 op 8 juli werden op een bungalowpark te Stellendam 4 perso nenauto's opengebroken. Ontvreemd werd o.m. enkele radio-cassetterecor ders, rij- en kentekenbewijzen en enkele tassen met kleding. De afgelopen week werd een 23-jarige inwoner van Zierikzee aangehouden in verband met diefstal van 350,- uit een kassa op de Brouwersdam. Hoewel de man het feit bleef ontkennen werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Alcohol in het verkeer Op donderdag 11 juli reed de bestuurder van een personenauto tegen de gevel van een woning aan de Hofdijksweg te Ouddorp. Na de aanrijding verwissel den de bestuurder en een passagier van plaats en reed men vervolgens weg. De oorspronkelijke bestuurder kon even later in Ouddorp worden aangetroffen. Bij de ademanalyse blies hij 440 ug/1, hetgeen 2 maal het max. toegestane is. De man kreeg hiervoor een proces verbaal en tevens voor het feit, dat hij niet in het bezit was van een geldig rijbe wijs. Vervolgens werd de eigenaar en 2e bestuurder van de auto in Melissant aangehouden. Deze blies op het bureau 735 ug/1. De man kreeg hiervoor een proces-verbaal en tevens voor het feit, dat hij na een aanrijding was doorgere den. Tijdens het verdere onderzoek bleek tevens dat men ook nog een gepar keerd staande personenauto had be schadigd. Een 28-jarige inwoner uit Sommelsdijk werd op 11 juli als bestuur van een per sonenauto gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Hij blies op het bureau 305 en kreeg een schikking van ƒ250.- aangeboden. Op 14juH werd een 19-jarige inwoner uit Den Bommel te Stellendam gecontro leerd. De ademanalyse wees dit keer 425 ug/1 aan, hetgeen goed was voor een proces-verbaal. ÜOMBi !ua Keus te over voorde 3-hoofdige jury die j.l. vrijdagavond, tij dens de Ie braderie-avond te Middelharnis, tot taak had uit de gehouden old-timer show de winnende automobiel aan te wijzen. Daarbij moest niet alleen op 't uiterlijk schoon wor den gelet, ook de originaliteit van wagen en onderdelen, de staat van onderhoud en de kompleetheid werden in ogen schouw genomen en dat betekende dat ook ónder de motor- bak en in de kofferruimte moest worden gekeken. Sommige wagens vielen bij die nadere inspektie al door de mand, maar anderen waren in top-conditie zodat het voor de jury niet makkelijk was de Ie prijs toe te kennen; toch gelukte dat eenstemmig. Prijswinner werd de TATRA van Hans van Nieuwkerk uit Ooltgensplaat, een wagen die op alle beoorde lingspunten heeft uitgemunt. Alle onderdelen, tot en met de banden van de in 1970 gebouwde wagen zijn origineel. TATRA's, gebouwd in Tsjechoslowakije zijn in ons land zeldzaam; de eigenaar schat dat er in ons land hooguit 10 zijn waarvan hij er 4 in bezit heeft waarvan één in optimale staat en daar toerde hij vrijdagavond mee door Middelhar nis. De TATRA weegt maar liefst 1700 kg en heeft een lucht- gekoelde 8 cilinter tweeliter motor achterin, overigens brandjeschoon want dhr. Nieuwkerk houdt niet van wat hij 'oliebakken' noemt. Aan zijn TATRA werd trouwens 2,5 jaar restauratiewerk verricht. De jury bestond uit de heren Chris Banham. autorestaurateur te Stellendam, zijn medewerker Simon Wierenga en dokter Van Kempen te Sommelsdijk. Anderen hebben de overige deelnemers beoordeeld in de categorieën oude traktoren en oude legervoertuigen. Het is met de aanleg - door aannemingsbedrijf Winkels, v/h Bezuijen - van 3,8 km Ouddorps recreatief fietspad, zowel als de ingebruikname -j.l. vrij dag door de ANWB hoofddirekteur mr. P. A. Nouwen - dik voor elkaar gekomen. Het pad ligt er, zo mooi als de opdrachtgever, de gemeente Goe dereede zich maar had kunnen wensen, én op tijd, en mr. Nouwen zorgde voor een smetteloze opening, al moest hij er zelfs een museumlokomotief voor bemannen. Zo gebeurde het vrijdagmiddag op 'De Punt', in aanwezig heid van de zon en een stevig briesje... Aannemer Winkels had ervoor gezorgd dat de genodigden elk op een huurfiets het pad konden berijden en dat werd graag gedaan want de natuur presen teert er zich op z'n allerfraaist. ANWB direkteur Nouwen heeft zich daarin niet onbetuigd gelaten en zó gecharmeerd was hij van het genotene dat hij later, in z'n felicitatietoespraakje, al zin speelde op de gedachte dat de ge meente Goedereede zeker ook voor gedragen moet worden wanneer de ANWB volgend jaar een 'toerisme tro fee' uit gaat reiken, met een geldprijs van 50.000,- aan een Nederlandse ge meente die veel aandacht voor het toe risme heeft. De gemeente Goedereede heeft in het rijwielpad 1,8 miljoen geïnvesteerd, uit eigen middelen. Goe dereede beschikt thans over 42,5 km rij wielpad, zo liet burg. Van Velzen weten, maar nog is het rijwielpadenplan niet helemaal voltooid. Langs twee drukke wegen, bij de Punt en langs de Zuider diepstraatweg te Stellendam. werd thans 3,8 km fietspad aangelegd, een karwei waarvoor even wat kaalslag moest wor den gepleegd, maar dat zal spoedig zijn hersteld waarna 't gebied weer ongerept zal zijn, én alleen per fiets toegankelijk! Mr. Nouwen was er minstens zo enthou siast over dat de Nederlander de fiets en de waarde van een schoon milieu heeft herontdekt, een heel interessante ont wikkeling, vond dhr. Nouwen dat, te streven naar het behoud van de mobili teit en het sparen van het milieu, waarin de fiets uitermate goed te pas komt, samen met het openbaar vervoer van 't gebruik waarvan de ANWB erkend voorstander is. Deugd doet het hem dan ook dat de fiets niet alleen ter recreatie-, maar ook in 't dagelijks gebruik meer en meer gebezigd wordt, zeker als 't om het overbruggen van korte afstanden gaat. „Nederland herontdekt de fiets!" was dan ook zijn enthousiaste uitroep. Hij waarschuwd ertegen ten dezent in tegen stellingen te denken. Wie vóór de fiets is hoeft niet noodzakelijkerwijs tégen de auto te zijn, achter 't openbaar vervoer hang je geen caravan en de fiets laat zich op een fietsrek aan de auto makkelijk vervoeren. Wat de gemeente Goedereede heeft gedaan, dhr. Nouwen gaf er graag een 'geweldig' compliment voor, past geheel in het streven het voor de fietser gemak kelijker en comfortabeler te maken met o.a. goede bewegwijzering en goede fietspaden zonder hinder van het auto verkeer. De openstelling Aan mr. Nouwen was de eer het nieuwe fietspad open te stellen. Hij deed dat met de historische Loc 50 van het RTM trammuseum, gekleed in het machinis tenkostuum en z'n fiets in de bagage ruimte! De loc had geen moeite met het verbreken van het plastic lint dat ge spannen was op de plaats waar de tram lijn het fietspad kruist. De kruising zal overigens met vanaf de Iocs te bedienen knipperlichten beveiligd worden. Zonder ceremonieel werd daarna het fietspad langs de Zuiderdiepstraatweg geopend, ook daar werd gefiets, ook over de brug die over het Zuiderdiep is gelegd. De bouwer daarvan, de fa. Haas noot, heeft de gemeente een mooie zit bank aangeboden die in de omgeving van de brug een plaats zal krijgen. OUDDORP Op D.V. woensdag 17 juli hoopt het zen dingswinkeltje een verkoping te houden in het zaaltje naast de kerk aan de Spaanseweg 13. Er zijn vele soorten kaarten, preekcassettes. m.c.'s, cd.'s, schoolartikelen, kleurboeken, poezie- albums, speelgoed en nog veel meer. Jongens en meisjes, hebben jullie nog schriften of andere schoolspullen nodig, kom dan naar de verkoping. Heeft u een kadootje nodig, u kunt bij het zendings winkeltje terecht. Komt en koopt bij ons zendingswinkeltje en u steunt er het zendingswerk mee. De openingstijden zijn van 's morgens 9 uur tot 's middags 5 uur. Bij leven en welzijn tot ziens. HERKINGEN Op woensdag 17 juli a.s. wordt het oud papier weer opgehaald voor de Prins Johan Friso school. Er wordt begonnen om half zes. Zet u het gebundeld aan de kant van de straat. De vorige keer werd er 5930 kg opgehaald. Bij voorbaat har telijk dank voor uw medewerking. Op donderdag 18 juli a.s. zal de orgelist Dirk Jansz. Zwart het derde orgelcon cert van dit seizoen geven in de oude Hei-vormde Kerk te Dreischor. De aan vang is 's avonds om 8 uur. Het programma bestaat uit composides van Buxtehude, J. G. Walther, J. L. Krebs, F. Mendelssohn (Sonate IV), Sam. de Lange (Sonate III) en Jacob Bijster. OOLTGENSPLAAT Hallo, daar zijn we weer. Op 27 juli a.s. is het weer 'De dag van het dier'. Al voor de vierde keer. Dit evenement zal als gewoonlijk weer plaatsvinden aan de Beneden Molendijk te Ooltgensplaat. Kom kijken naar de mini kinderboerde rij en naar de klein-dierenmarkt. En als je wil mag je met je eigen huisdier gratis op de foto. En heeft u zelf nog een dier dat weg moet dan kunt u dat zelf komen verkopen op de klein-dierenmarkt. Er is ook weer van alles te zien, zoals een bijen-imker, een wolspinster, een echte hoefsmid, en nog veel meer. Daarom tot ziens zaterdag 27 juli 1991 vanaf 10 uur in Ooltgensplaat. Voor inlichtingen: H. Kamerman, Ben. Mo lendijk 6, Ooltgensplaat, tel. (01873) 25 68. Voof (ap(<w3/i(ei(, goeöe servic FOTO - FILM - REPORTAGE en vooröehge pn/zen VIDEO - COMPUTER 1^ CJ C3 a FOTO* VIDEO-AUDIC C3 CJ o Waslslraal 35 - Motenu/eg 4 - Ouddoip Filiaal Renesse. Prlnlshop - Hogetaat Filiaal Sommelsdljlf '■'-" -' ion 0(878-161? en 3TJ BiBloon 01 U6'Z400 8 Somniglsüljli - Teleloon O Belangstelling voor de TATRA die tater tot winnaar zou worden uitgeroepen, links bij 't voorportier eigenaar Nieuwkerk. De tram komt eraan, de genodigden wachten. Mr Nouwen. in 't machinistenpak. omringd door GoereesCollege van B W.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1