Nieuwe regels voor recreatie op en bij het water Schitterend pijporgel voor Herv. Ver.gebouw Ouddorp 899.- l\/lobil^ Kleine Ger. Gemeente Nieuwe Tonge overweegt stichting nieuw kerkgebouw Rumptstad zode-injecteur/bemester lieeft liet felbegeerde 'DLG-Anerkennung'-predikaat behaald 32kj&-C htubrethtse Ramoco b.v. Rally Formula Garage Knöps B.V. Citroen-Hesselink Philips/Whirlpool ARG 639 VERWERS auto's Goeree-Overflakkee Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond GEKOELD DE ZOMER DOOR Autobedrijf A. J. van Rumpt RENAULT-dealer 1662 C. Breen, 01878 - 2496 ^OMBi Middelharnis Telefoon 01870-2222 Dirksland, 01877 - 1357 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER 63e Jaargang No. 6015 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13. Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTA\LABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm: bij contract speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 De provincie Zuid-Holland heeft een waterkaart uitgegeven, voor iedereen die gebruik maakt van de watergebieden in de provincie. Op deze kaart staan de regels van de nieuwe Verordening water gebieden en pleziervaart. die de provin cie heeft ingesteld om in te spelen op de drukte in de recreatiegebieden van Zuid-Holland. De provincie biedt uitgebreide moge lijkheden voor de waterrecreant. Dit trekt vele mensen aan, die elkaar wel eens in de weg zitten: surfers hinderen zwemmers; pleziervaartuigen storen sportvissers... Planten, vogels en andere dieren worden door recreatie vaak be dreigd in hun omgeving. Om het ge bruik van water en oevers in de pro vincie in goede banen te leiden, heeft de provincie een aantal regels vastgesteld, die betrekking hebben op: - rietkragen; - snelle motorboten, jetski's en water scooters; - ligplaatsen van woonschepen, be- drijfsvaartuigen en pleziervaartuigen; - voorzieningen, zoals steigers, beschoei- ingen, meerpalen, vlonders, berg ruimten, havens, ophogingen en dem pingen; - de maximum-vaarsnelheid van 6 km per uur in bepaalde wateren; - motorvaarverbod, plankzeilverbod en algeheel vaarverbod in andere wateren. U kunt de waterkaart gratis krijgen bij bureau Voorlichting van de provincie. Koningskade 1, 2596 AA Den Haag, telefoon (070) 3 11 66 22 en verder bij jachthavens, bruggen, sluizen, VW- kantoren, de ANWB. gemeentehuizen en bibliotheken. De orgelcommissie die gedurende vier jaar de komst van een nieuw pijporgel voor Ouddorps Herv. Ver.gebouw 'Eben Haëzer' heeft begeleid, ziet vooruit op het 'bijzondere ogenblik' waarop a.s. woens dagavond het instrument daadwerkelijk ter beschikking van de Gemeente komt. Orgelbouwer David Kunst, woonachtig in het Zeeuwse Zuidzande heeft, zo zal blijken, in de bouw z'n sublieme vakmanschap ten top gedreven, strelend voor oog en oor...! Vorm en versiering van de orgelkas zijn door de bouwer gebaseerd op wat voor hem de mooiste meubeltraditie is. de Renaissance uit de 16e en 17e eeuw. Het instrument zou aanvankelijk een briljant geworden zijn, zelf vindt dhr. Kunst dat het tot een 'diamant van formaat' geworden is, terecht is hij trots op z'n eigenhandig gemaakte creatie. Het instrument heeft 7 registers. 6 op het manuaal en één op het pedaal. De dispositie is als volgt: Manuaal Aantal pijpen Praestant 4' 54 lood/tin Holpijp 8' basc/disc 54 lood/tin Gemshoorn 4' basc/disc 54 waarvan 7 in eiken Quint 3' basc/disc 54 lood/tin Octaaf 2' 54 lood/tin Mixtuer 1' basc/disc 162 lood/tin Pedaal Bourdon 16' 27 eiken Totaal aantal pijpen: 459 De orgelcommissie had aanvankelijk, mede terwille van de aanzienlijke kosten, een eenvoudiger instrument overwogen, een dat als 'absoluut minimaal' had gegolden, maar van dat voornemen kon worden afgestapt toen een tweetal gemeenteleden (een bij legaat) een groot deel van de financiering op zich nam. Het betekende ook meer vrijheid voor de orgelbouwer die toen kon zorgen voor een instrument met vol doende capaciteit voor de begeleiding van de twee Zondagse kerkdiensten die in het Ver.gebouw gehouden worden. Op zaterdag 20 juli, 's middags om 3 uur, zijn belangstellenden welkom bij een orgelbespeling die door organist Jan Jongepier gegeven zal worden. De ingebruik name vindt plaats a.s. woensdag 17 juli om half 8 's avonds. Koel/vries- kombinatie 173 1. koel 49 1. vries, automa tische ont dooiing. Aluminium binnenwand 3-5 JAAR volledige GARANTIE* vooraOe zOterhetdt VINGERLING 3 - MlODÉl HARMS -TfL 01870 - ^'ilS Kllnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 voor Verkoop Service 01871 Verkoop na 17.00 uur: Voor lopl'wanreil goede service en voordelige pn/ien. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER ^3 Q C3 CD C3 FOTO'VIDEO'AUDIO CD t=3 CZ3 CZ3 C3 CJ Mo/enweg -f Ouildorp Teleloon 01878-!612 en 2120 31 Henesse Prinishop Hogezoorn U2 - Toleloon 01116-2400 ai Sommelsd^li. Weslkrakeelslr^al 8 - Sommelsdlik - Telefoon Q1B70-6i Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 Ooit heeft een gastpredikant zich verstout een toespeling op de schamele kerkelijke accomodate van de Ger. Gemeente te Nieuwe Tonge te maken. „Zijns gelijke wordt in Nederland niet gevonden", zo verzekerde de weleer waarde en z'n woorden hebben lang nageklonken in 't vroegere schoollokaal aan de Zuidelijke Achterweg, bij de instituering van de Nieuwe Tongse Ger. Gemeente in 1960 tot kerkruimte getransformeerd. Anno 1991 wordt vanuit de kerkelijke gemeente aktie ondernomen voor een nieuw kerkgebouw, een bedehuis dat 'waardig' genoemd zal mogen worden. Toen de gemeente werd gesticht, aan vankelijk een jaar lang als dependance van de Ger. Gemeente te Dirksland wer den, in 1959. niet meer dan 59 doopleden en 57 leden geteld en nóg bestaat het ledental uit 116 zielen, zij het dat er de laatste jaren groei mag worden gekon- stateerd. zó zelfs dat in de Zondagse diensten slechts 3 a 4 plaatsen van de 112 beschikbare niet bezet zijn. Nijpen der nog is het tekort aan Verenigings ruimte, vraag dat de 26 catechisanten die vorig winterseizoen in de piepkleine consistorie moesten worden ontvangen. Begin dit jaar stapten enkele van de leden naar de kerkeraad en ze vonden gehoor voor hun mening dat het zó niet langer mag. „Zelf wonen we in mooie woningen", zo illustreerden ze de scha melheid van het Godshuis en 't werd begrepen dat dat een groter inspanning waarciig was. Tot die extra inspanning heeft de ge meente zich tijdens een vorige maand gehouden ledenvergadering bereid ver klaard. De tot bouwcommissie verheven onderzoek-commissie heeft het de ge meente voorgelegd, een 70% grotere financiële inspanning wordt van haar gevraagd én verondersteld. De onder zoekscommissie had het oor te luisteren gelegd in Ger. Gemeenten van een ver gelijkbare omvang als de Nieuwe Tong- se, o.a. Oostvoorne, Dinteloord en Poe- deroijen. die wél over een waardig kerk gebouw beschikken. Ze kregen inzage in de financiële consequenties daarvan waaruit de overtuiging groeide dat dat ook in eigen Nieuwe Tongse Gemeente moest kunnen, ook al kan die niet bogen op een financieel erg draagkrachtige achterban. Het afsluiten van renteloze leningen, een extra financiële inspan ning van de leden, goede gevers, het uit zetten van geld in deposito en wellicht geld lenen tegen een symbolische rente Het kerkgehouwtje aan de Zuidelijke Aciitenreg. van de sektie Kerkbouw van de Ger. Gemeenten zouden tot verwerving van de srichtingskosten van zo'n zevenhon derdduizend gulden en het dragen van de lasten daarvan moeten kunnen lei den. Het doet de voorz. van de bouwcommis sie dhr. W. Drooger en z"n mede-leden bijzonder deugd de gemeente te hebben kunnen motiveren. De vierde poging in 't bestaan van de kerkelijke gemeente tot nieuwbouw te komen heeft dan ook alle perspektief Met de burgerlijke Ge meente is al kontakt opgenomen over de bouwplaats die wellicht aan de Oranje straat komt en dat wordt een prima plaats geacht. Gedacht wordt aan de bouw van een nieuwe kerk. sober welis waar, maar als kerkgebouw herkenbaar, met zo'n 160 a 170 zitplaatsen en de nodige vergaderruimte en uiteraard de consistorie. Voor 't geval er lezers zou den zijn die de Nieuwe Tongse bouw commissie willen steunen heeft dhr. Drooger het nummer van de geopende rekening Bouwfonds Ger. Gem. ge noemd: het nr. is 34.54.04.238 bij de plaatselijke Rabobank, 't Zou mooi zijn als ook de financiële vaart er in komt...! Rumptstad b.v. te Stad aan 't Haring vliet, producent van o.a. grondbewer- kingswerktuigen en zode-injecteurs/ bemesters. heeft in Duitsland de felbe geerde 'DLG-Anerkennung' verkre gen voor de zode-injecteur/bemester type ZI-10. Met deze machine kan de mest reuk loos in grasland worden geïnjecteerd waardoor geen vervluchtiging van ammoniak plaatsvindt en de voe dingsstoffen direct door het gras kun nen worden opgeno men (geen uitspoe ling). Directie en mede werkers zijn bijzon der ingenomen met deze erkenning. De zode-injecteur/ bemester type ZI-10 is een jaar lang in Duitsland be proefd. Met name voor de Duitse boer is een machine met "DLG- Anerkennung' bij zonder belangrijk bij de overweging om een dergelijke machine aan te schaffen. Het gaat bij deze beproe ving zowel om de kwaliteit van de machine als die van het geleverde werk. De Rumptstad zode-injecteur/bemes ter is tot nu toe de eerste en enige machine in zijn soort die deze erken ning heeft verkregen. De injecteur/bemester zal het ko mende jaar tentoongesteld worden in Leipzig. Hannover (Huhn Schwein), Frankfurt (Agritechnica) en Amster dam (Landbouw RAI). Levering van Rumptstad landbouw- werktuigen vindt plaats door G. W. van Driel Van Dorsten b.v, te Hoofddorp, met filialen te Deurne en Hsselmuiden, met uitzondering van Goeree-Overflakkee en Schouwen- Duiveland, waar levering plaatsvindt door Rumptstad b.v.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1