EIIAt1DEn-niEUW5 Raad Middelharnis werkte zomers afgeslankte agenda af Martin Mans improviseert op vaderlandse liederen en bekende klassieke melodieën Politieberichten Politieberichten VERLOREN STRUD Middelharnis Beiaardconcert Goedereede zaterdag 13 juli a.s. Nieuwe CD/MC: Martin Mans concerteert te Amsterdam Goedereede Duivensport Middelharnis Diefstal fiets Jacht op katten Rijden onder invloed Auto te water Diefstal geld uit scholen Voetballende jeugd Milieudag Met deze nieuwe CD verschijnt alweer de derde improvisatie-opname van deze bekende organist. Als opnamelokatie is gekozen voor de Grote of Stephanus- kerk te Hasselt, met haar beroemde Rudolf Knol orgel. Abonneert U op Eilanden-Nieuws Meisjes bedreigd Inbraak/diefstal Alcohol in het verkeer VERVOLGVERHAAL - 15 - 2e Blad DINSDAG 9 JULI 1991 No. 6014 I Op zondag 30 juni tussen 15.00 en 19.00 uur werd een grijze Gazelle damesfiets gestolen. De fiets stond afgesloten bij de bushalte aan de Kon. Julianaweg in Middelharnis. In de omgeving van de Kon. Juliana- straat in Nieuwe Tonge huist kennelijk een jager. Kennelijk door gebrek aan beter heeft hij/zij de jacht geopend op katten, gewapend met een luchtbuks. De afgelopen week moesten hierdoor al twee katten voor behandeling naar een dierenarts. Ook Sommelsdijk blijkt een dergelijk jager rijk te zijn. Ook hier moest de afge lopen week een poes voor behandeling naar een dierenarts. Het dier had een schotwond in de borst, veroorzaakt door een luchtbukskogel. Een onderzoek volgt. Op donderdag ^uli werd de bestuurder van een auto aangehouden i.v.m. alco holgebruik. Een ademanalyse wees uit dat hij 2x de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Op vrijdag 5 juli werd de bestuurster van een auto aangehouden i.v.m. alcoholge bruik. Een ademanalyse wees uit dat zij ruim 3x de toegestane hoeveelheid alco hol had gedronken. In de nacht van 5 op 6 juli werden nog maals twee bestuurders aangehouden. Een ademanalyse wees uit dat beiden ruim 4x de toegestane hoeveelheid alco hol hadden gedronken. Zaterdag 6 juli werd de bestuurder van een vrachtauto aangehouden te Stellen- dam. Hij bleek de vrachtauto te besturen terwijl hij een rijverbod had. Een adem analyse wees uit dat hij nog steeds ruim 2x de toegestane hoeveelheid alcohol in de uitgeademde lucht had. In de nacht van 5 op 6 juli raakte een VW-bus te water. De auto kwam in het water van de haven van Stad aan 't Haringvliet terecht en zonk naar de bodem. Duikers constateerden dat het voertuig geen personen meer bevatte, waarna het op het droge werd getakeld. De eigenaresse stond verbaasd en denkt aan opzet. Uit een kast van de school 'het Kompas' werd door onbekenden geld gestolen. Ook uit de Bosseschool werd geld gesto len. Hier was sprake van een onbekend gebleven manspersoon, die naar de direkteur had gevraagd. Toen de direk- teur kwam bleek de man verdwenen als mede het geld. Ook andere scholen werden inmiddels op dezelfde wijze benaderd. Het betreft hier een man, keurig verzorgd, 1.80 m lang en grijs haar, gekleed in een licht bruin colbert. De direkteuren van de scholen zijn op deze persoon attent gemaakt. Het tweede zomerconcert op de beiaard van de Goereese toren zal gegeven wor den door mevrouw Levina Pors uit Ermelo. Levina Pors werd geboren in 1962. Zij studeert sinds 1986 aan de Nederlandse Beiaardschool te Amersfoort bij Arie Abbenes. Het concert, dat gegeven zal worden in samenwerking met de Stichting Goe reese Gemeenschap, zal plaatsvinden op zaterdag 13 juli a.s. tussen 4 en 5 uur 's middags. Het is mogelijk tijdens dit concert de beiaardier bezig te zien op de speeltafel. Het publiek kan tevens het in de toren gevestigd museum bezoeken en de toren beklimmen. Dit tegen een geringe toe gangsprijs. Het programma van Levina Pors ziet er als volgt uit: 1. Four pieces for G. F. Handel a musical slock arr. L. 't Hart - allegro moderato - andante - allegretto - allegro 2. Sonate voor Domenico Scarlatti viool en basso continuo arr. L. Pors - moderato e cantabile - minuetto 3. Improvisatie 4. Wals in F W. A. Mozart Wals in F Adagio (oorspr. voor glasharmonica) 5. Gampanella Geo Clement 6. Spanisch Dance Gerard Hengeveld Dutch Peasant Dance 7. From the time you say goodbye 8. Thema met variaties 9. Preludium in oude stijl Leslie Sturdy arr. L. Pors Willem Vogel Levina Pors 't Was een zomers afgeslankte raadsagenda voor de afhandeling waarvan de raad van Middelharnis zich j.l. donderdagavond geplaatst zag, een fluitje van een cent, naar 't leek, maar andermaal was er dat addertje onder 't gras dat een al te snelle afhandehng hinderde; er moest zo nodig nog over homo huwelijken gesproken worden. Tot verbazing van meerderen, o.a. van de raadsvoorzitter burg. mevr. Sleurink, die nog van de kennelijk orthodoxe gedachte uitgaat dat een huwelijk een verbintenis tussen twee partners van verschillende kunne bedoelt te zijn. Het bij de ingekomen stukken gevoegde verzoek van de vrienden van de gay krant een trouwregister vooi' homopa ren in te stellen, werd door het college voorgesteld voor kennisgeving aan te nemen. „Of het college dat toch maar 'es wou heroverwegen", was de vraag van dhr. Rijvers (VDB). Hij zou het aanleg gen van een homo-trouwregister terwillc van de gelijkberechtiging en ter voorko ming van discriminatie wél op prijs stel len, zo maakte hij duidelijk, gevolgd door mevr. Vernooij (PvdA). Zij achtte honorering van het verzoek op z'n plaats nu de samenleving ingewikkelder -, maar ook interessanter is geworden met een grotere verscheidenheid van samenlevingsvormen. Een piincipiële afwijzing volgde bij monde van dhr. v.d. Ketterij (SPG/ RPF). Hij wees op de bijbelse richtlijnen en normen. Ook in het huwelijksformu- lier wordt met waardigheid over de ver bintenis tussen man en vrouw gespro ken. Het college, waaraan deze avond bij hoge uitzondering wethouder Koppe laar wegens vakantie ontbrak, is niet voornemens de raad tot het instellen van een trouwregister voor homoparen voor te stellen, zo maakte de raadsvoorz. mevr. Sleurink duidelijk. Homoparen kunnen hun verbintenis bij de notaris vast laten leggen en 't leek de voorzitter toe dat ze van die mogelijkheid gebruik zouden kunnen maken. Door VDB en de PvdA-fraktic (minus wethouder Tiggelman) werd nog wat tegenspel geleverd, waarbij me\r. Ver nooij wees op de verdraagzaamheid die in de Bijbel - volgens haar - wordt gebo den, maar de raad bood geen steun. Alleen twee PvdA-vertegcnwoordigers, dhr. Rijvers (VDB) en op de valreep ook dhr. L. Vroegindeweij (VVD) waren het die het college tot heroverweging nood- Een inwoner had een klacht geschreven over de hinder die in zijn omgeving wordt ondervonden van voetballende jeugd, in dit geval op een speelplaats bij de Zwaluwstraat en de Patrijsstraat te Sommelsdijk. Vanuit Lijst Hoogzand kwam, bij mon de van dhr. v.d. Kamp, een waarschijn lijke oplossing, n.l. de inrichting van een terreintje vlakbij het wijkgebouw "De Zwaluw', 't Was duidelijk dat dhr. v.d. Kamp geen hoge muts op had van een 'doeltreffend optreden' van de toch al overbelaste politie. 't Schort aan leefbaarheid in deze wijk, vond mevr. Vernooij, maar de raads voorz. onthulde dat klachten als deze uit alle delen van de gemeente komen. Wanneer het hier wordt opgelost duikt het daar weer op, zo heeft de praktijk geleerd. Overeengekomen werd dat de problematiek in commissieverband be sproken zal gaan worden. De groepen 8 van de basisscholen in de gemeente zullen in het nieuwe leerjaar een excursie maken naar NBM bodem sanering om - cie raad vertaalde 't maar vrij - te zien wat een puinhoop er in Nederland van gemaakt is. Het bedrijf heeft een bedrijfsonderdeel in Schie dam en in Zoetermeer. De raad beoor deelde het heel positief dat de jeugd al vroeg met de gevolgen van vervuiling in aanraking wordt gebracht. ..Met de puinhoop die er in Nederland van is gemaakt en met wat er allemaal wordt weggegooid", vertaalde dhr. Quist. Er werd, uit de Londo-reserve een krediet van 2.000 voor de excursie beschik baar gesteld. Een krediet van 17.640 werd beschik baar gesteld t.b.v. de aanvullende eerste inrichting voor de, 1.o.m.-school 'Het Kornpas'. Toen dhr. Holleman (Lijst Hoogzand) weer de aandacht vestigde op de behuizing, liet de voorz. weten dat het l.o.m.-onderwijs rond 1995 waar schijnlijk toch zal worden opgeheven om in het gewone basisonderwijs ge ïntegreerd te worden. Trouwens wordt ook de norm die de overheid hanteert voor de bouw van nieuwe scholen, wat 'Het Kompas' betreft, niet gehaald. Als programma-thema is gekozen voor vaderlandse liederen en bekende klassieke thema's. Een originele keuze met een schat aan improvisatiemogelijkheden. welke Martin Mans op de van hem bekende wijze, volledig weet uit te buiten. Het programma vermeldt de volgende nummers: 1. Improvisatie op een thema van C. Saint-Saens 'Hoor langs de hemel'. 2. 'Gelukkig is het land". 3. Improvisatie op vier vaderlandse liederen: a. "De zilvervloot' b. "Het bronsgroen eikenhout' c. "De blanke top der duinen' d. "In naam van Oranje' 4. Improvisatie op een thema van J. S. Bach 'De nieuwe dag". 5. "Voor Neerland een lied op een krachtige toon'. 6. "Wilhelmus van Nassauwen'. 7. 'Merck toch hoe sterck'. 8. "Op bergen en in dalen". 9. Improvisatie op twee vaderlandse liederen: a. "Wilt heden nu treden' b. "O dierbaar plekje grond" Improvisatie op een thema van L. van Beethoven 'Vreugde, vreugde, louter vreugde". Improvisatie op drie vaderlandse liederen: a. "In een blauw geruite kiel" b. 'Ferme jongens, stoere knapen" c. "Wij leven vrij. wij leven blij" 'Neerland en Oranje". Improvisatie op twee vaderlandse liederen: a. "In "t groene dal, in 't stille dal' b. "Zie de leliën op 't veld' Het Flakkeese Volsklied'. 10. 13 14. Martin Mans aan de speeltafel van het Rudolf Knol-orgel te Hasselt. Het spel van Martin Mans kenmerkt zich door veel afwisse ling in registratie en interpretatie. Uiterst virtuoos in de improvisatie in toccata-vorm op een thema van Saint-Saens; vrolijk en speels in een combinatie "van vier vaderlandse lie deren en ingetogen en gedragen orgelspel in 'Op bergen en in dalen'. Ook de improvisatie op het "Flakkeese Volkslied" is een goede keus en mag gezien worden als een prachtige cli max van deze CD. Alle improvisaties apart bespreken doe ik niet; luistert u zelf Degene die Martin als improvisator ken nen, zullen geen nadere aansporing nodig hebben om deze pracht-CD aan te schaffen. Voor degenen die nog geen ken nis gemaakt hebben met deze improvisator/organist, is het advies om dat nu te doen zeker op zijn plaats. De opname van STH-records. de opname-lokatie met het prachtige orgel en de organist staan daar garant voor! Telefonisch te bestellen bij het verkoopsekretariaat L. v.d. Meer: (010)4 82 82 17. Prijs CD 39,90; MC 22,50. Uiteraard ook verkrijgbaar bij de goede muziekhandel. Op uitnodiging van Wim Zwart Orgelconcerten zal de bekende Flak keese organist Martin Mans op woensdag 10 juli 1991 een orgelcon cert verzorgen in de Oude Kerk te Amsterdam. In deze kerk bevindt zich het legendarische MüUer-orgel, het lievelingsinstrument van wijlen Feike Asma. Voor dit concert heeft Martin Mans een zeer gevarieerd programma samenge steld, bestaande uit werken van J. S. Bach, D, Buxtehude, G. F. Handel, Chr. F. Rüppe. J. Alain en eigen improvi saties. Het concert draagt verder een bijzonder tintje, omdat deze avond het eerste exemplaar zal worden overhanciigd aan de concertgever, van zijn nieuwe CD, bestaande uit improvisaties op vader landse liederen en bekende klassieke melodiën. Deze opname is gemaakt in de Grote Kerk te Hasselt. De heer Dolph Thierry, eigenaar van STH Records te Hoevelaken, zal het eer ste exemplaar overhandigen. In de concertserie zal het MüUer-orgel verder o.a. bespeeld worden door Mi chelle Leclerc (27 juli); Olivier Latry, Notre-Dame organist (31 juli); Klaas Jan Mulder (3 augustus); Sander van Marion (21 augustus) en Albert de Klerk (14 september). Het concert vangt aan om 20.15 uur. De toegang is 7,50; CJP-pas 65 5,-. De Oude Kerk is gelegen aan het Oude- kerksplein nabij de Dam te Amsterdam. Een ritje Amsterdam zeker waard! Op vrijdag 5 Juli 1991 tussen 16.00 en 16.30 uur werden 2 jeugdige meisjes nabij het toeristisch fietspad aan de Oostdijkseweg ter hoogte van 'De Plan tage' door een tot nu toe onbekende man bedreigd met een mes. Na enige tijd is de man er weer vandoor gegaan. Het signalement van deze man luidt: leeftijd tussen 30 en 40 jaar, lengte 1.85 tot 1.90 m. Baarddragend en geen snor. Blond tot licht rood stekelhaar. Gekleed in een wit T-shirt en donkerkleurige wielrennersbroek. Hoewel de man al leen lopend is gezien bestaat de moge lijkheid, dat de man in de omgeving een sport- c.q. racefiets had staan. Daar er op die dag meerdere mensen van het fietspad gebruik hebben gemaakt be staat de mogelijkheid dat deze man door andere mensen is gezien. De politie ver zoekt deze mensen dan ook dringend om zo spoedig mogelijk kontakt op te nemen met de rijkspolitie te Middelhar nis, tel. (01870)24 44. Op zaterdag 6 juli werd op de parkeer plaats aan het Flaauwe Werk te Oud- dorp een personenauto opengebroken. Nadat een ruitje was ingeslagen werd de radio-cassette-recorder uit de auto weg genomen. Op 2 juli werden 2 basisscholen in Stel- lendam bezocht dooreen man tussen de 40 en 50 jaar die de scholen kwam bekij ken omdat hij zijn kinderen daar wilde laten inschrijven. Nadat de man ver trokken was met de mededeling, dat een en ander een goede indruk op hem had achtergelaten, bleek dat op één van de scholen een bedrag van 150,- uit een portemonnee was weggenomen. C.C Zuid-West Rayan A (Voorne en Flakkee); uitslagen d.d. 29-6-91. Een wedvlucht vanuit St. Niklaas. In concours 3276 jonge duiven. Afstand 70 km. L. C. IJzelenberg, Dirksland 1; J. C. Roodzant. Dirksland 2; J. P. Keymel. Stellendam 3. 27; M. Melissant en zn., Stellendam4. 13.14.21, 24: Molenaaren zn.. Herkingen 5; Gebr. Kieviet, Som melsdijk 6; A. Appel, Sommelsdijk 7: A. Bolleman, Melissant 8; Gebr. Logmans. Herkingen 9, 12; L. S. v.d. Baan, Dirks land 10, 11: A. het Jonk, Herkingen 15; A. de Gans, Sommelsdijk 16, 28; J. L. Torreman, Rockanje 17; P. Verkerke, Sommelsdijk 18; W. Nieuwland. Dirks land 19; J. Hoek. Stellendam 20; D. van Lenten. Stellendam. 22, 26: P. v.d. Geest, Nieuwe Tonge 23; W. van Huizen. Stel lendam 25; K. Meyer, Ouddorp 29; P. v.d. Boogert. Sommelsdijk 30. Op 1 juli werd te Ouddorp aan de Hof dijksweg een goudkleurige herenfiets, merk Batavus ontvreemd. Vanaf de Dorpstienden werd dezelfde dag een groenkleurige Batavus dames fiets ontvreemd. Op 3 juli werd een bestuurder van een personenauto te Stellendam gecontro leerd. Op straat blies de man een F, waarna hij werd aangehouden en op het politiebureau een ademanalyse mocht ondergaan. De uitslag hiervan bedroeg 1155 ug/1, hetgeen beloond werd met een proces-verbaal en een rijverbod van 15 uur. Op 5 juli werd te Stellendam een andere bestuurder van een bestelbus gecontro leerd. Deze blies een A, waarna de ademanalyse 480 aangaf. Ook in dit geval werd proces-verbaal opgemaakt. ifif4.^4.^^)fifif.^4.if^.:^ifjf4.4.^ifif^ifi(.4.:fifif4.^ifif:t4-'f*'f4-'*-****¥4-***4-*'t**'l-4-*4-**'>-**-'«-4^4-*'f*4-*¥** A.6.E6SEBEEN „Dat bestaat niet", voegt hij er aan. „En ik verzeker je, dat het wel waar is. Je denkt toch zeker niet, dat ik zo maar wat zeg?" antwoordt tante Marie op scherpe toon. ,Je zou het anders best durven", zegt de boer op droge toon. De boerin wordt vuurrood van nijd. „Hou je opmerkingen maar voor je", snauwt ze, „ik weet wel wat ik zeggen en zwijgen moet Maar ik zegje nogmaals dat het zo is. Wacht maar af Ik zeg er nu niets meer van, je moet het nu zelf weten. Ik heb je gewaarschuwd en een gewaarschuwd man telt voor twee". Boos gaat tante Marie weer aan het werk. Morgen komtdeboterboeren dan moeten haar spullen in orde zijn. Het is stil in de keuken, alleen de karnton piept en knarst. De boer kan het eigenlijk nog niet geloven, maar de stellige toon van zijn zuster heeft hem veront rust en die onrust deed zijn wrevel toenemen. „Als dat waar is...!" Zijn ogen fonkelen als hij er aan denkt. „Maar neen..., Adriaan zal zich niet vergooien aan de dochter van een arbeider, al is zij dan ook de dochter van een uitgespannen boer". Een ogenblik komt er een mildere gedachte de boer beheersen. Tonia is toch wel een aardige gulle meid. Ze is ook flink, iemand die nooit verle gen staat en zij is een steun voor haar moeder. Zij is door iedereen in de buurt gezien en als Adriaan waarderend over haar spreekt, is dat goed te begrijpen. Zeker! Zo zal het zijn. natuurlijk, het kan niet anders. Tante Marie kan 't best een keer mis heb ben hoor. Zij zoekt overal iets achter. Het kan gewoonweg niet waar zijn. Adriaan kent zijn stand wel en weet, wat hij daaraan verplicht is. Toch geeft deze redenering de boer geen rust. In huis kan hij niet blijven. Maarookop het erf ach tervolgt hem de gedachte. Adriaan rijdt heterf af en het is duidelijk te zien. dat hij het ook niet naar zijn zin heeft. Het komt door het gesprek met vader. Die houdt maar aan over Neel Wiris. Plotseling schiet er een gedachte door zijn hoofd. Ja. dat doet hij, als vader er nog één keer over begint, dan zal hij hem ronduit zeg gen, dat hij Neel Wirts niet moet hebben, maar Tonia Stam. Het is waar, hij kan beter eerlijk voor de dag komen. Je kunt zoiets toch niet .stil houden, zeker niet op een dorp, waar steeds alle nieuwtjes uitvoerig worden besproken. Maar om de praatjes uit het dorp, dat geroddel, geeft hij biets, dat behoeven zij niet te denken. Als hij Tonia maar krijgt, daar is het hem om te doen. Het duurt niet lang, of hij rijdt de Dorpsstraat in. Een eindje verder staat de smederij, maar eerst moet hij het huis van de rijke rentenier passeren. Als hij ervoorbijrijdt ziet hij dat Neel in de prach tige siertuin aan het werk is. Bij het horen van de paardehoeven op de klinkers kijkt zij op. Meteen wordt het meisje vuurrood. Het is Adriaan van der Zande. Zou hij misschien... neen, hij rijdt verder. Ook Neel werd door haar vader benaderd voor een huwelijk met de boerenzoon. Zij heeft er geen probleem van gemaakt. Zij voelde wel voor een huwelijk met Adriaan. Vader had gezegd, dat het voor haar vrijwel de enige kans was om nog getrouwd te raken. Ja, vader had gelijk, het moest dan maar. Ze vond Adriaan wel een aardige jon gen. Het vreemde is echter, dat deze nog steeds niet is geweest. Zij zelf komt dikwijls genoeg op de hofstee, maar dan is Adriaan in velden nocht wegen te bekennen. De boer en tante Marie zijn altijd reuze aardig tegen haar. Zou Adriaan ^het misschien niet weten, dat zij een smak met geld meebracht? Dat is toch ook wel belangrijk. Zij is enige dochter en erft straks alles van haar ouders. Neen. ze hoeft niet op een paar centen te kijken. En liefde? Vader zei dat dat wel in orde zou komen. Je moest naar elkaar toegroeien, volgens hem, dat was met hen ook gebeurd. Neen, Neel heeft geen problemen en bereidt zich al een beetje voor om boerin op de hofstee van Van der Zande te worden. Adriaan steekt zijn hand op. Neel Wirts beantwoordt zijn groet, maar met gemengde gevoelens kijkt zij de jonge boer na. Er komt twijfel in haar hart. Als Adriaan iets voor een huwelijk met haarvoelde, dan had hij toch wel eens even een praatje kunnen maken. Niets van dit alles. Neel kijkt Adriaan na totdat deze bij de smidse afstapt. Dan gaat ze weer aan het werk, maar in haar hart is zij er niet zo zeker meer van, dat ze boerin op de hofstee zal worden. Het zou haar spijten en voor vader zou ze het heel erg vinden. Hij heeft er zo zijn best voor gedaan. Adriaan is blij dat hij het huis van de schatrijke Wirts is gepasseerd. Hè, dat hij Neel nu ook nog moest zien. Ze moest eens weten hoeveel vader en hij al over haar gesproken hebben. Het isjanjmer voor het meisje, maar hij kan er zelf ook niets aan doen. Er is bij de smid geen enkele klant. Gelukkig, nu kan hij tenminste direkt beginnen om het paard te beslaan. De smid legt zijn zware voorhamer neer en veegt zich het zweet van zijn voorhoofd. Even praten zij over het weeren de hooioogst. Dan begint de smid zijn werk. Plotseling zegt hij tot de jonge boer: „Zeg Adriaan, wat heb ik gehoord? Ga jij met Neel Wirts de dochter van de rentenier trouwen?" Adriaan kijkt verbluft naar de smid. „Hoe weet je dat?" vraagt hij verbaasd. De smid lacht en geeft Adriaan een knipoogje. „Tjonge, tjonge kerel, dat zal heel wat opleveren, want Wirts die heeft ze hoor". Adriaan wordt boos. „Wie heeft deze praatjes verteld?" „Het hele dorp weet het man", zegt de smid met pretlichtjes in de ogen en daarmee een antwoord ontwijkend. Hij mag de jonge Van der Zande wel, liever dan zijn vader. „Zeg maar eens of het niet waar is", vervolgt hij. „Doe niet zo kinderachtig man, vertel liever wie die leugens het land heeft ingestuurd". „Hou je koest Adriaan, loop niet zo hard van sta pel. Wie denk je dat het gedaan heeft?" Adriaan haalt zijn schouders op. Wacht, ja, dat is misschien mogelijk. „Ik denk, dat Wirts het zelf heeft verteld". „Juist kerel, goed geraden", lacht de smid. „Als het goed weer is, komt hij elke dag, als hij zijn wande lingen maakt, een poosje bij me in de werkplaats praten. Pas geleden kwam hij een keer bij me en toen begon hij over zijn dochter Neel. Hij vertelde me trots dat zij ging trouwen met jou. Het zou zelfs niet lang meer duren. Alles was al in kannen en kruiken. Ik stond er van te kijken, dat wil ik je beloven. Wie had dat ooit gedacht, dat Neel nog eens in de huwelijksboot zou stappen. Ik mocht er met niemand over praten, zei Wirts, en dat heb ik vanzelfsprekend niet gedaan. Ik sprak echter de melkboer en die zei tegen me: (wordt vetyolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 5