Plaatse toren ingepakt voor opknapbeurt Beheer Brouwersdam in de toekomst bij Grevelingenschap? BXb6 C>C Familiezangavond in Ouddorp Weer extreem veel neerslag: 47 mm Raad van Bestuur in principe niet afwijzend tegenover suggestie TERP-rapport Mooie opbrengst rommelmarkt voor 'Woord en Daad' Leerlingen van de J. C. van Gentschool behalen het torendiploma-schaken 63e Jaargang No. 6014 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13.00 JAARABONNEMENT ƒ50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank; Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Op maandag 15 juli wordt in M.F.G. Dorpstienden een zangavond gehouden m.m.v. Kinderkoor Goedereede o.l.v. Jannie Wolfert, kinderkoor Jong Begon nen en jeugdkoor Van Knop tot Bloem, beide o.l.v. Jan Bezuijen. Op het programma staan koorzang (speels repertoire), samenzang (nostal gisch, b.v. Langs berg en dal), muziek quiz met enkele fraaie prijzen (vergeet uw balpen niet!) en enkele koorleden bespelen zelf hun muziekinstrument. Deze avond is de toegang vrij. Wel wordt er een kollekte gehouden, waarvan de netto-opbrengst bestemd is voor de V.B.O.K. (ver. tot bescherming van het ongeboren kind). Deze vereniging houdt zich bezig met hulpverlening aan vrouwen (en hun kindje) die ongewenst zwanger zijn geworden. Samen wordt gezocht naar een andere oplossing in de noodsituatie dan abortus provocatus - de VBOK is tegen abortus. Op ons eiland is een werkgroep aktief (met opgeleide vrijwilligers), die waar nodig graag willen helpen. Hun tele foonnummer is (01870) 55 47. De V.B.O.K-werkgroep zal op deze zangavond aanwezig zijn met een infor matiestand. V.B.O.K. heeft ook leden nodig, want meer leden betekent ook meer hulp. Deze afwisselende avond begint om 19.30 uur. De informatie-stand VBOK en de zaal gaan om 19.00 uur open. In de nacht van zondag op maandag is - in navolging van vorige week dinsdag - weer extreem veel hemelwater gevallen. Vorige week werd uit één bui die niet langer dan een half uur duurde 35 mm gemeten, van zondag op maandagnacht was het nauwelijks minder hevig, toen werd in Middelharnis 47 mm gemeten, weliswaar uit een bui die enkele uren heeft geduurd en met hevig onweer gepaard ging. Al enkele weken heeft de toren van de Ned. Herv. Kerk te Ooltgens- plaat een groene mantel aangekre gen, die nodig is om een zeer nodige opknapbeurt uit te voeren. Onlangs heeft de Gemeenteraad van Oost- flakkee besloten een krediet van ƒ30.000,- beschikbaar te stellen voor onderhoud. In de vergadering van 16 mei 1991 werd hiermede akkoord gegaan en thans is het werk in uitvoering. Stalen steiger Het werk is opgedragen aan specialisten op dit gebied, 'Surfakote', Muurcoating met 10 jaar garantie, te Leerdam. In 1972, dus bijna 20 jaar geleden is ook door deze firma de laatste opknapbeurt verricht. Twee weken geleden werd een stalen steiger van 20 meter hoog en 12 meter breed gebouwd. Dit hele geraamte werd met groene nijlonnetten ingepakt; met het doel om spatten tegen te gaan en tevens bestemd voor windwering. Met een hogedrukspuit werd met water de toren gereinigd en een stroom van vuile modder kwam hierdoor los en vond een weg naar beneden. Het pleisterwerk werd door de plaatse lijke aannemer, de Fa. Van der Welle en Van Drongelen gerepareerd, waarna j.l. maandag door de Leerdamse aannemer werd begonnen om de toren van een nieuwe coatinglaag, speciaal geschikt voor muren te voorzien. In enkele dagen zal ongeveer 250 kg. van deze coating in de kleur wit worden opgespoten. Dan komt de toren er weer fris op te staan. Deze z.g.n. waterstaatskerk mag dan weer gezien worden. Vakmanschap De heerC. van Klei, uitvoerder, met zijn kollega Gerwin de Jong doen niet Tnders dan dit werk, dat de nodige vak manschap vereist. „Het is een gewoon karwei", aldus de heer Van Klei. „Twin tig meter is niet zo hoog, soms komen er vele tientallen meters bij, b.v. de schacht van de Schipholtoren die 90 meter hoog is en ook door ons is behandeld". De reparatie van het houtwerk van de ramen, etc. is uitgevoerd door Dors- man's Aannemersbedrijf en het schil derwerk werd verricht door Kreeft's Schildersbedrijf, beiden te Ooltgens- plaat. In de vergadering van vrijdag 5 juli heeft de raad van bestuur van het natuur- en recreatieschap 'De Gre- velingen' besloten in te stemmen met de hoofdlijnen van het rapport over herinrichting van de Brouwers- dam en in principe niet afkerig te staan tegenover beheer van de Brou wersdam onder voorwaarden. Herinrichting Brouwersdam Door het onderzoekbureau TERP is een rapport gemaakt over herinrichting van de Brouwersdam en de damaanzetten. Uitgangspunten in het rapport zijn o.a. dat midden op de dam het zwaartepunt van de ontwikkelingen komt te liggen, geen nieuwe gebruiksgroepen worden aangetrokken en vrij kamperen op de dam wordt tegengegaan. In het rapport wordt verder uitgegaan van vrije toegang op de dam en verbete ring van de bereikbaarheid en de ge bruiksmogelijkheden van De Punt bij Ouddorp. Voorgesteld wordt: - voor het midden van de Brouwers dam (met Kabbelaarsbank): horeca- en winkelvoorzieningen aan de zee zijde te ontwikkelen, de verkeerssitua tie ter hoogte van Port Zélande te ver beteren, aan de zeezijde een surfpier aan te leggen en aan de Grevelingen- kant een surfcentrum te realiseren. - voor het zuidelijk deel van de Brou wersdam: de toegankelijkheid van de werkhaven Middelplaat en de vismo- gelijkheden bij de waterdoorlaat te verbeteren. - voor de zuidelijke damaanzet: de ver blijfsrecreatie te verbeteren en uit te breiden, het landschap daartoe in te richten en de verkeersinfrastruktuur te verbeteren. Hoofdlijnen De raad van bestuur besloot in te stem men met de hoofdlijnen in het rapport als basis voor nadere uitwerking. In het Grevelingenschap bestaat echter de indruk dat het rapport slechts voor een deel in de oplossing van de proble men van de Brouwersdam voorziet en het is zeker niet zo dat het rapport kom pleet wordt omhelsd. Men nam afstand van de suggestie in het TERP-rapport dat alle voorzieningen op de Brouwersdam kosteloos zullen blijven. ^QMEU De rommelmarkt van zaterdag bij de fam. Grinwis is weer een groot succes geworden. Nadat alle onkosten betaald zijn blijft er een netto bedrag van 19.000,- over voor het D.R.M, ziekenhuis te Bots wana. Iedereen die mee geholpen heeft voor het welslagen van dat bedrag wordt heel hartelijk dank gezegd namens de fam. Grinwis. De fiets no. is gevallen op rose no. AL serie 997576 131 Ike kan worden afge haald aan de Dijkstelweg 28, De flakkeese pop heette Greetje en de Zeeuwse pop heette Neeltje. In het afgelopen schooljaar hebben 7 leerlingen van groep 8 van bovenge noemde school schaaklessen gevolgd voor het Torendiploma van de KNSB. Nadat zij het jaar daarvoor het Pion- nendiploma hadden behaald, wachtte hen nu een veel zwaardere opgave. Op maandag 8 juli deden zij examen. Allen slaagden en het laagste cijfer was een TA en 't hoogste een 10! Een uitste kend resultaat! De geslaagden zijn: Arwin Alting, Janne Donkersloot, Rian- ne van Groningen, Jeroen Keuvelaar, René Koopman, Maroesja van Nimwe- gen en Jacqueline Troost. De heer J. Hoek van Dijke - in deze ver gadering benoemd tot adviseur van het schap en funktionerend als technisch voorzitter naast de formele voorzitter H. A. van der Meer - dacht zelf eerder aan het omgekeerde: de voorzieningen zul len in de toekomst niet allemaal koste loos kunnen blijven. Wethouder mevrouw Van Eek, vertegen woordiger van de gemeente Middelhar nis in de raad van bestuur, zag als een belangrijke verantwoordelijkheid voor het schap de recreatie binnen het bereik van de gewone man te houden. De heer Hoek van Dijke was het daarmee eens en hij dacht dan ook aan een differentia tie op dat punt, waarop men zich nader moet beraden. Burgemeester Van Velzen van Goede reede deelde namens zijn gemeente mee dat Goedereede in het algemeen kan instemmen met de hoofdlijnen, maar géén winkels wil aan de zeezijde bij de surfpier. Beheer In het rapport over herinrichting van de Brouwersdam wordt bijzondere aan dacht besteed aan de knelpunten ten aanzien van milieuhygiëne (sanitaire voorzieningen en zwerfvuil), illegaal kamperen en verkeersveiligheid. In dit kader wordt geadviseerd het recreatief beheer van de hele Brouwers dam in handen te geven van het natuur en recreatieschap 'De Grevelingen'. Het Grevelingenschap is van mening dat deze suggestie een nadere studie vraagt. Die nadere studie wordt afgewacht nu de raad van bestuur over eventuele aan vaarding van het beheer van de hele Brouwersdam een standpunt heeft in genomen. In principe is men er niet tegen, het is bespreekbaar, maar er zullen nog heel wat onderzoeksresultaten op tafel moe ten komen wil het Grevelingenschap deze mogelijke extra-verantwoordelijk- heid op zich nemen. De heer Hoek van Dijke: „Voorzichtig, eerst nadere studie, vooral ook finan cieel. Er hangt nog veel af van wat er in de vervolgfases gaat gebeuren". Burgemeester Boonstra in dagelijks bestuur In deze vergadering werd burgemeester Boonstra van Dirksland benoemd tot lid van het dagelijks bestuur van het Grevelingenschap, als opvolger van oud-burgemeester Oversier. Beide heren waren met vakantie, zodat zij geen getuige konden zijn van het heugelijke feit van de ingebruikneming van de toegangsweg naar het strandje op de slikken van Flakkee en het fietspad langs de slikken. Door de vertegenwoordigers van de gemeente Dirksland werden de hon neurs met enthousiasme waargenomen. Op lokatie te Melissant, temidden van de uitgestrektheid van de Slik ken van Flakkee werden vrijdag middag met enig ceremonieel een tweetal handelingen gepleegd. Eén, een officieuze, door dhr. Hoek van Dijke en een officiële door twee vertegenwoordigers van de gemeen te Dirksland, dhr. Joh. van Nieu- wenhuyzen (lid van de raad van bestuur) en dhr. H. H. Grooten- boer, plaatsvervanger van de afwe zige burg. Boonstra. Dhr. Hoek van Dijke doopte het nieuwe toegangspad als de O. Ver- sierweg, een toespeling op de naam Oversier van de vorige burgemees ter die zich, zo herinnerde zich dhr. Hoek van Dijke, geen mogelijkheid heeft laten ontgaan aanleg van een toegangsweg te bepleiten. Straatnaamgeving is echter de com petentie van het gemeentebestuur dat nog niet in de naamgeving was gekend, vandaar dat de naam wat verknipt was. Overigens - zo maak te dhr. Hoek van Dijke bekend - zal het dagelijks bestuur van het Schap zich niet tegen een evt. voorstel verzetten de weg naar de heer Oversier te vernoemen. Wel officieel was de opening van het fietspad, zoals verricht door de heren Van Nieuwenhuyzen en dhr. H. H. Grootenboer. „We hebben er jaren naar uitgekeken", verzekerde dhr. Van Nieuwenhuijzen in het dankwoord dat hij namens de gemeenschap wist te kunnen spre ken. Overigens bleek het pad nog niet geheel naar genoegen, zeker waar het het deel betreft dat geïmprovi seerd werd aangelegd in verhard in afwachting van de aanleg van het definitieve tracé. De gemeente Dirks- land zou graag een pad niet langs, zoals nu het geval, maar dwars door de Slikken en langs de water kant zien aangelegd, niet alleen richfing Herkingen, zoals thans het geval (tot aan het zogeheten koeie- dijkje) maar ook richting Goede reede. Niettemin kwalificeerde dhr. van Nieuwenhuijzen dat wat er al ligt als een 'verdienstelijk begin'. We horen stellig méér van hem. De tijdelijk 'ingepakte' toren van de Ned. Hem. Kerk te Ooltgensplaat. Voor lopkwallleil goede service en vooraelige prijzen. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER CS ^n ^3 C^ ^3 FOTO'VIDEO-AIJDIC S - Molentneg 4 - Ouddorp- Tsleloan 01378-1612 en 2120 Fmel Renesse. Prinlshop - Hogeioom 172- Jn'eloon OlliS-lACO Fllmal Sommelsdijk Weslkrakeelslraal B - Somrnelsdiik - TeiBtoon 01870-6341 De openingshandeling van het fietspad, v.l.n.r. dhr. Grootenboer: dhr J. Lodders, dir Grevelingenschap. dhr Hoek van Dijke de voorz. en rechts dhr van Nieuwenhuijzen. Hel gezelschap op de fiets, met vooraan dhr Hoek van Dijke en rechts achteraan dhr v. d. Meer techn. voorzitter

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1