Overdrachtsakte Rijksscholengemeenschap Goeree-Overflakkee aan gemeente IVliddelharnis ondertekend Plaatwerk Wie brengt onze kar terug? Restauratie Herv. kerk Tholen in 1993 Coöp. weegbrug Den Bommel 100 jaar, zilveren penning voor voorz. Jac. Mijs Wzn. VERWERS auto's tl cune^emon Citroen- Hesselink Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Garage Knöps B.V. Geslaagden Pabo 'De Driestar' Gouda Schildersdiploma alle merken Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Toestand Examens 'Prins Maurits' tweede tijdvak ^OMBi - GESLAAGD - Dirksland, 01877 - 1357 Autobedrijf A. J. van Rumpt RENAULT-dealer Bijeenkomst over borstvoeding AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Oproep vanaf ..Hernesseroord" Middelharnis Telefoon 01870-2222 - Ophalen oud papier - J. van Gurp, bestuursvoorz. „Binnenhof" POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13.00 JAARABONNEMENT 50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 SINT ANNALAND Met de nodige restauratie van de Neder lands Hervormde kerk in het stadje Tho len zal in het jaar 1993 een begin worden gemaakt. Dit besluit nam de gemeente raad van Tholen maandag 24 juni in de Thoolse kern Sint [Maartensdijk. De nodige opknapbeurt van deze mo numentale kerk is het duurste projekt (totale kosten ongeveer 1.5 miljoen) in het opgestelde meerjarenplan en -pro gramma restauratie monumenten in het tijdvak van de jaren 1991 tot 1997. dat door de raadsleden werd vastgesteld. Alleen raadslid P. van Belzen (RPF/ GPV) stemde tegen dit voorstel. Hij wilde het karwei op een andere manier financieren dan het college van B en W had gedacht. Het college had bedacht 500.000 aan subsidiegelden te reserve ren voor de restauratie van deze monu mentale kerk. Dat is veel te weinig, maar meer geld uittrekken achtten zij onver antwoord, omdat dan het opknappen van andere monumenten in het geding zou komen. De rest van de benodigde som moet in de visie van het college door de kerkvoogdij, de eigenaresse van het gebouw, worden opgebracht of het projekt moet in fasen worden uitge voerd. Daarover zijn momenteel nog diverse gesprekken gaande. B en W wil den het benodigde bedrag van 1.5 mil joen uitsmeren over een periode van zes jaar. In het jaar 1993 zou dan voor de eerste keer een bijdrage worden uitge trokken. Van Belzen stelde voor om pas in het jaar 1995 te beginnen en de ruim ƒ500.000 uit te smeren over een periode van driejaar. Dat bood volgens hem ver schillende voordelen. Ten eerste zou er minder rente betaald hoeven te worden. Verder krijgt de kerkvoogdij dan meer tijd om door middel van diverse akties geld bij elkaar te krijgen en tevens ont staat dan zo meer ruimte om de diverse mogelijkheden van het restaureren in fasen op een rijtje te zetten. Burgmeester H. A. van der Munnik voelde er echter niets voor om de zo nodige restauratie uit te stellen tot 1995. Hij wees Van Belzen op het feit dat de te maken bouwkosten ieder jaar telkens omhooggaan. In de jaren 1989/1990 ste gen die bouwkosten met maarliefst 11%. Ook de onderhoudskosten zullen toene men want de toestand van de kerk wordt er in de loop der jaren niet beter op. Bovendien staat het opknappen van de toren die eigendom van de gemeente is. voor het jaar 1993 op het programma. Het is dan ook goedkoper om beide werken gelijk uit te voeren. „Verder uit stel kan alleen maar meer geld gaan kos ten", aldus de burgemeester.. Bij het tweede tijdvak van de examens slaagde aan de Chr. S.G. "Prins Maurits" alsnog voor het havo-examen: Andrea Deurloo te Bruinisse. Voor het mavo-examen slaagden: Johan Jordaan en Arjan van Wijck te Sommelsdijk: Astrid van Leeuwen te Dirksland; Nathasja v.d. Mast te Stad aan 't Haringvliet: Marcel Visbeen. Anne-Petra Visser en Dick Vroeginde- weij te Middelharnis. In totaal slaagden 69 van de 70 havo kandidaten en 63 van de 6.7 mavo kandidaten. Een 'speciale jaarvergadering' was het waarvoor het bestuur van de Coöp. Vereniging Coöp Weegbrug Den Bommel w.a. haar leden j.I. woensdagavond bijeen had geroe pen. Niet de vereniging in zijn hui dige opzet, maar wel de weegbrug bestond 100 jaar en dat mocht niet zomaar onopgemerkt voorbij gaan, vonden de bestuurderen. Een feestje dus, in 'Bommelstee' en na afloop een mooi Delftsblauw bord voor elk van de leden. Vot^r bestuursvoorz. dhr. Jac. Mijs Wzn. zelfs een Gemeentepenning in Zilver, een mooie verrassing voor de 76-jarige, die zich evenzeer in de grote op komst verheugde. Vanwege problemen met de stem las secretaris J. A. Abrahamse voor wat voorz. Mijs over 't 100-jarig jubileum had willen zeggen, niet al te veel helaas omdat het notulenboek uit die periode zoek is geraakt. Bekend is wei dat de Fa. Vis uit Sommelsdijk de brug heeft gebouwd en dat de eerste weger een ver goeding kreeg van 5 cent per ton. Vaal- burg heette de man. Nu is het dhr. J. A. Keijzer die al sinds 1974 - desnoods bij nacht en ontij - de brug bedient. In 1983 werd een nieuwe 60-tons brug gebouwd. Burg. De Vos overhandigt jubilaris Mijs de Gemeentepenning. wat samen met de ijver van dhr. Keijzer. aan een jaariijks gunstig resultaat heeft bijgedragen. In het afgelopen jaar pas seerden zelfs 80.000 ton goederen de weegbrug, zand. grint, kunstmest, aard appelen en laatstelijk vooral verhar dingsmaterialen voor de Rijksweg in aanleg. Nog even werd verwijld in de tijd dat het wegen van een varken nog 15 et. kostte, en de weging van hoornvee een kwar tje per exemplaar kostte, terwijl het aan B. en W. was voor niet omschreven voor werpen het tarief vast te Stellen. Vaststelling van een tarief bleek ook de huidige burgemeester, drs. de Vos. niet vreemd, althans, het jaarlijks huurbe drag van 150.- door de Ver. aan de gemeente betaald, vond hij weinig roy aal en dat belooft wat voor '94 wanneer het huurcontract verlengd moet worden. Veel meer kwam de burgemeester na tuurlijk om de Ver. geluk te wensen met de goede gang van zaken die de weeg brug een ..levendig object" in de ge meente doet zijn. Namens de gemeente bood drs. De Vos de Vereniging, ook al heeft die een riante reserve, een enve loppe met inhoud aan. voor dhr. Mijs had dhr. de Vos de gemeentepenning in Zilver op zak in verband met zijn 40- jarig lidmaatschap van het bestuur. Kllnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 Vanuit de regio Goeree-Overflakkee slaagden een dezer dagen aan de chris telijke hogeschool (Pabo) 'De Driestar' te Gouda als lerares basisonderwijs de dames Jacqueline Hameete (Stellen- dam). Karin van Oosterom (Ouddorp). Corine Soeteman (Ouddorp). Corine Voogd (Ouddoi-p) en Fiona de Wit (Stellendam). Voor topkwalileil. goede service en voordelige prijzen: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER a C3 C3 FOTO'VIDEO-AUDIO 35 Moleiiweg 4 - Ouddorp - Tolefoon 01378-1612 en 2120 filiaal Renesse, Prinlshop - Hogezoom 172 Telefoon 01116-2400 Filiaal Sommelsdlllt Weslkrakeelslrast 8 - SOmmelsöiik - Telefoon 01870-6841 SOMMELSDIJK Mariies van Dijk (21uit Sommelsdijk is geslaagd voor de HEAO-studie Haven-, Vervoer- en Logistiek management. Na de Havo aan de Prins Maurits studeerde ze 4 jaar aan de Hogeschool voor Eco nomische Studies (HES) in Rotterdam. stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 NIEUWE TONGE Aan de christelijke scholengemeen schap 'De Vaan" te Rotterdam is geslaagd voor het diploma L.T.S. Schilderen: Pie- ter van Brussel. Zuiddijk 24. voor ^'^*■'^>^>^|^>^|^^l|.Jfl^l^l).l^.l).lfi^^^l^l^,^l^J^i^ Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: X C. Breen, 01878 - 2496 De borstvoedingsorganisatie 'La Leche League" organiseert op woensdagavond 3 juli 1991 haar maandelijkse bijeen komst. Vind je het fijn om met andere moeders en aanstaande moeders van gedachten te wisselen en/of wil je meer weten over borstvoeding, kom dan ook. Natuurlijk is ook je baby van harte welkom! Het onderwerp voot*deze avond is: 'Pro blemen voorkomen en oplossen". We beginnen om 20.00 uur. Het adres is: Pimpelmees 27, Sommelsdijk. Voor meer informatie en/op hulp bij borstvoeding kun je bellen naar Joke Kamp, (01873)27 63. Ook voor de verhuur van de elektrische kolf. Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 De Staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen drs. J. Wallage him self, maar ook al die betrokkenen uit het Middelharnisse openbaar voortge zet onderwijsveld, die j.I. woensdagmiddag best een kritisch woordje met hem hadden willen wisselen over de onrust in het onderwijs, vonden het bij zonder jammer dat de bewindsman verstek moest laten gaan. Hij zou aan wezig zijn geweest op de bijeenkomst in 't gemeentehuis ter ondertekening van de overeenkomst waarin het bestuur van de Rijks-, nu Regionale Scho lengemeenschap Goeree-Overflakkee aan de gemeente Middelharnis wordt overgedragen, maar in het parlement werd zijn aanwezigheid verlangd i.v.m. het overleg over de basisvorming. Leken werden door die begrippen nau welijks aangesproken, maar "t waren hoogst geïnteresseerden die zich in de raadszaal hadden verzameld. Burg. mevr. Sleurink verwoordde het in haar welkomstwoord dan ook juist dat naar deze gedenkwaardige dag met gemeng de gevoelens was uitgekeken. Het deed haar deugd dat ..op een acceptabele manier"" tot overeenstemming was geko men over overname, door de gemeente, van de breder geworden scholenge meenschap l.b.o.-mavo-havo-atheneum. met de l.b.o. „De Molenwiek"" als nieuw komer, daar door van een dreigende opheffing gered. Ook mevr. Sleurink betreurde de afwe zigheid van de Staatssecretaris omdat hij wellicht meer licht had kunnen laten schijnen over zijn voornemens over begrippen als basisvorming, vorming brede scholengemeenschappen en for matie budgetsysteem, zaken die voor onrust in het onderwijsveld zorgen, 't Is nu aan het bestuur, zoals door de gemeenteraad benoemd, praktische in vulling te geven aan zijn nieuwe taak en de scholengemeenschap een gezicht te geven dat uitstraling geeft in de verre regio, naar de burgemeester hoopt „tot groei en bloei"" van de school. In de plaats van dhr. Wallage was het dhr. Van Staveren, plaatsvervangend dir.-generaal van het Voortgezet Onder wijs die de Rijksscholengemeenschap symbolisch aan de gemeente overdroeg en de akte daartoe ondertekende. De Middelharnisse school bleek de 27e van de 54 Rijksscholen te zijn die ons land ooit heeft gekend. Overigens haastte dhr. Van Staveren zich te verklaren dat het Rijk de scholen graag kwijt wil. niet vanuit een negatieve -, maar nadrukke lijk vanuit een positieve achtergrond. Het is aan de regio te bewijzen dat ze de school zelf beter kunnen leiden dan het Rijk dat ooit gedaan zou kunnen heb ben. Er is veel ruimte voor eigen initia tief en er bestaat alle gelegenheid de school een eigen identiteit te geven, dat wordt - aldus dhr. Van Staveren - „de uitdagende situatie"" voor de komende jaren. Hij bood de school dan ook aan als een kostelijk geschenk, een onder wijsinstituut dat in de loop der jaren bewezen heeft er te mogen zijn en die velen in de groei van hun bestaan zeer wezenlijke instrumenten heeft aange reikt. Dhr. J. den Ouden uit Anna Paulowna was bij de overdracht betrokken als voorzitter van de adviescommissie on derwijs van de Holl. Maatschappij van Landbouw. Hij wist als geen ander dat de fusiepartners elkaar niet altijd en thousiast in de armen zijn gevallen, al deed het hem anderzijds deugd dat „De Molenwiek"" behouden kon worden, waartoe de H.M.v.L. zelf geen kans zou hebben gezien. Hij sprak de hartelijke hoop uit dat het de school, in casu lei ding, leerkrachten, ouders en bestuur ders zal lukken alle moeilijkheden het hoofd te bieden. Met Vondel zei dhr. Den Ouden: „Trouwe liefde spreekt niet luid, maar komt in kleine daden uit"". De rector van de nieuw gevormde scho lengemeenschap drs. Traas etaleerde nogal wat zorg over de bewegingen in het onderwijs en graag had hij die aan de Staatssecretaris mee willen geven. Een evaluatie vooraf zou z.i. een goede Sinds de sponsorloop van 8 juni missen we op Hernesseroord een kar. die door ons en onze bewoners voor diverse doel einden wordt gebruikt. Die dag werden er limonadekratten en stoelen mee ver voerd, "s Middags heeft een controlepost gezien dat schoolkinderen met deze kar het terrein afgingen. Daar deze kar er anders uitzag dan andere karren die op die dag gebruikt werden, veronderstelde men dat deze van die kinderen zelf was. Na navraag op diverse plaatsen, is onze kar nog steeds ni t terug. Hij zal toch niet omgebouwd worden voor de aan staande zeepkistenrace? Het is een bruin houten kar op 4 zwarte luchtban- den. Alleen een stevige bodem en een trekstok. Inderdaad een prima onderstel voor een zeepkist. Wel een duur onder stel, want de waarde is ca. ƒ300,-. Wie weet waar deze kar nu is, of beter nog: „Wie brengt deze kar bij ons terug?"" Bellen naar Hernesseroord. tel. (01870) 38 88 en vragen naar Ad Wiese. De 3 ondertelienaars van de gesloten overeenkomst: links dhr. Den Ouden (HMvL), midden mevr. burg. Sleurink en rechts dhr. Van Staveren van het Min. van Onderwijs en Wetenschappen. methode zijn om mislukking van expe rimenten te voorkomen. De nieuwe regionale scholengemeen schap zal overleven en zich zelfs uitste kend weten te handhaven. Ze zal goed onderwijs bieden en een belangrijke bij drage leveren aan de vorming en de ont wikkeling van de haar toevertrouwde leerlingen. Dhr. Traas baseerde die „rea- lisrische inschatting"" op de kwaliteiten en de inzet van zijn medewerkers en vooral op de goede sfeer binnen de school. „Pas als invloeden van buitenaf daar een bres in zouden slaan moeten we de toekomst somber inzien"", aldus dhr. Traas. De rij van sprekers werd besloten door dhr. J. Bruggeman. voorzitter van de M.R. van de Rijksscholengemeenschap, waarna nog wat vriendelijkheden en geschenkjes werden uitgewisseld, beslo ten met een toast op het welslagen van de operatie. GOEDEREEDE Morgen, (zaterdag) wordt weer oud papier opgehaald t.b.v. Kon. Eanfare „Apollo"" in Goedereede, Oostdijk en Havenhoofd. Graag tijdig en goed ge bundeld gereed zetten s.v.p. De heer J. van Gurp uit Stellendam is de nieuwe voorzitter van het bestuur van het werkvoorzieningsschap Binnenhof te Middelharnis. Hij is daartoe gekozen door het Algemeen Bestuur in de vaka- ture van de vertrokken voorzitter de heer G. W, J. Poortvliet. De nieuwe voorzitter maakt reeds sedert 1982 deel uit van het bestuur van Binnenhof als afgevaar digde van de gemeente Goedereede in de funktie van sekretaris. Tot nieuwe sekretaris is gekozen de heer I. Bax, welke namens de gemeente Oostfiakkee zitting heeft in het bestuur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1