Kunstenaars uit de regio exposeren in Gemeentehuis Middelharnis Een grandioze reünie sloot eeuwfeest Chr. Onderwijs af Concert in de toren te Goedereede Geachte B en W van Dirksland iabtO' Ook spijt over sluiting bij instellingen Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten De honderden reünisten kwamen van heel veren van dichtbij Kerkdienst CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond In de oude, bijzonder sfeervolle to- ren'zaal' in Goedereede, zal a.s. vrij dag 14 juni voor het eerst dit seizoen weer een concert gegeven worden. De solisten Ingezonden COMBI In het Gemeentehuis van Middelharnis verzamelde zich vrijdagavond een gemêleerd gezelschap van regio nale kunstenaars en kunstminners, ter bijwoning van de opening van de beeldende kunst-expositie onder de naam 'Kijk op de Delta II', georganiseerd door Cultu rele Kring 'de Welle' en de gemeente Middelharnis, die te meer medewerking verleende omdat ook de school jeugd van de basisscholen middels een lesbrief met de kunst zal worden gekonfronteerd. OOLTGENSPLAAT - 't Is gran dioos, met dit gezegde werden we j.l. zaterdagmiddag heel veel keren gekonfronteerd tijdens de reünie, die na de kerkdienst het herdenken van een eeuw christelijk onderwijs te Ooitgensplaat afsloot. 'De Hoek steen', de school aan de Pieter Big- gestraat kon het grote aantal be zoekers niet bevatten en het herden- kingscomité, hierop voorbereid, had op het schoolplein een flinke tent neergezet om jong èn oud van een onderdak te waarborgen. Gelukkig bleef het weer prima en was het goed mogelijk ook buiten gebouw en tent met elkaar te conserveren. Oud-!eerkrachten hadden het druk Wie er allemaal waren Oud-personeel Koffie-ochtend Dienstencentrum Oude Tonge voor 55-plussers Schriftelijke felicitaties Koffie-ochtend Achthuizen voor 55-plussers No. 6006 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS. Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm: bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Zoals bekend is de toren in de zomer maanden ingericht als museum. Echter met de enthousiaste medewerking van torengastvrouw en helpers wordt deze ruimte omgetoverd in een heuse con certzaal met een schitterende akoestiek. Hetgene dat ten gehore gebracht zal worden is al even bijzonder. Een ensemble bestaande uit: Danielle Schippers Dick de Graaff Arie de Bruin Marjan Oud speelt muziek van J. S. Bach en zijn tijd genoten. Bij deze tijdgenoten moet u denken aan mensen als Balbastre en Leclair. Allen spelen op rekonstrukties van oude barokinstrumenten. Dit heeft als muzi kale konsekwenties dat de viool met darmsnaren is bespannen. Ook is de stemming een halve toon lager. Danielle Schppers studeerde dwarsfluit aan het Amsterdams conservatorium. Na haar diploma gehaalt te hebben in 1988, legde ze zich toe op de tra verso, zowel in Nederland als in Engeland waar ze studeerde bij Stephen Preston. Haar instrument leent zich uitstekend voor de authentieke interpretatie van barokke en vroeg klassieke kamer- en orkestmuziek. Dick de Graaff studeerde eveneens aan het Amsterdams conservatorium. In 1990 behaalde hij daar zijn diploma uit voerend musicus. Binnenkort hoopt hij zijn studie voort te zetten bij Sigis- wald Kuyken. Aan dit concert wordt ook weer mede werking verleent door Han en Pieter Tanis. Deze jonge musici studeren aan het Rotterdams conservatorium. Op deze avond zullen zij het concert in C- klein van J. S. Bach voor twee clavecim- bels ten gehore brengen. Aanvang van het concert 20.00 uur. Geeij huis, blijf van mijn lijf Maar slechts een plaatsje voor ons dagverblijf dan zijn we heel tevree. Wij tellen ook nog heel graag mee! We hebben allen goed ons best gedaan, het komt dus nu op onze bazen aan. Gij zult ons, hoop ik. niet beschamen en wilt uw plan nog beter eens beramen alvorens die fatale klap wordt aangewend waardoor we allen worden neergeveld. Hopend op een veilig onderkomen en 't levensrestje van ons oudjes rustig kunnen wonen. Het leven is voor ons al bijna vol, dus staakt met ons, dat afwachtende gesol en sla nu eens wat spijkers en wat goeie koppen, dan hoeven hier de oude mensjes gelukkig niet te stoppen!!! Doe er dus wat aan en wel heel vlug, anders liggen we nog zó op onze oude rug. N. van Prooijen-Verbiest Geldersedijk 51 Dirksland Vertegenwoordigers van diverse eerste- lijns-instellingen binnen de gemeente Dirksland, te weten de huisartsen. Stich ting Gezinsverzorging, Stichting Maat schappelijk Werk, het Kruiswerk Zuid hollandse Eilanden en het Riagg (het Home-team Dirksland), hebben met teleurstelling vernomen, dat de gemeen te Dirksland het voornemen heeft om het projekt Dagopvang van de Stichting Gezinsverzor^i'.ig en het verzorgingste huis Geldershof met ingang van 13 juni a.s. tq sluiten. Bovengenoemde instellingen zijn èr van overtuigd, dat het projekt het afgelopen jaar zijn nut heeft bewezen, doordat een aantal mensen uit de drie kernen van de gemeente Dirksland door deze vorm van opvang langer/beter in de thuissi tuatie konden verblijven. MIDDELHARNIS heden (dinsdag)- avond 7.30 uur ds. Th. van Stuyven- berg van Middelburg-C. OUDE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk van Moer- kapelle. OOLTGENSPLAAT donderdag avond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. Voor topkwaliteit goede service on voordelige priizen. FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C=3 C3 C3 C3 FOTO-VIDEO-AUDIC C3 CU CZ3 C3 C3 C3 Weststraai 35 - Molenweg J - OuOdorp - Teletoon OtaTB-lötS en ZJ20 Filiaal Renesse Punistiop Hogsioom 172 - Teleloon 01116-Z400 Filiaal SoTiwelsailk- WesikraKeelsiraat 8 - Somwelsaijk - Teleloon OISTO-et Door het wegvallen van deze mogelijk heid tot opvang worden deelnemers gedwongen in hun oorspronkelijke si tuatie terug te vallen, terwijl bij een aan tal van hen een duidelijke verbetering (psychisch en fysiek) te konstateren was. Het Home-team verzoekt daarom de gemeente de gevolgen van bovenge noemd besluit nogmaals in overweging te nemen en het besluit op grond daar van terug te draaien. Is dit niet mogelijk, dat vragen wij u naarstig naar alternatie ven te zoeken, om de groep bezoekers die nu tussen wal en schip terechtkomen een vorm van opvang te bieden. In deze tijd van vergrijzing, bezuinigin gen en lange wachtlijsten voor verzor- gings- en verpleegtehuizen is het sluiten van een zo uniek en goed funktionerend projekt een voor ons onbegrijpelijke daad. Met vriendelijke grote verblijven wij, A. van Lenten T. C. Both-Verhoeven (wij kverpleegkundigen Namens het Home-team Dirksland: dhr. T. v.d. Doel, huisarts dhr. B. Graafland, huisarts mw. M. Benard, leidinggevende Gezinsverzorging mw. N. Bakker, maatschappelijk werkende mw. G. Zaal, wijkverpleegkundige mw. 1. v.d. Knaap, wijkziekenverzorgende De Commissaris ontving na de door hem verrichte opening een zeefdruk van Luuk de Weert te Battenoord. Comm. en mevr. Patijn waren er zeer mee ingenomen. Links van hen de kunstenaar, mevr. burg. Sleurink en weth. A. Tiggelman. Kijken naar kunst is niet vanzelfsprekend, maar moet wor den aangeleerd, zo kan de jeugd in de lesbrief lezen en zo moesten vrijdagavond kennelijk ook meerdere ongeoefende bezoekers ervaren, maar in die geoefendheid hoopt 'de Welle' verbetering te brengen door de kunstuitingen te pre senteren zoals ze nu doet met het werk van 24 regionale kun stenaars. De bereidheid van de Commissaris der Koningin de expositie te openen gaf daaraan een extra accent. Com missaris Patijn bleek van harte met het initiatiefin te stem men ook de schooljeugd bij de expositie te betrekken omdat vooral ten plattelande stimulansen nodig zijn om mensen met kunst in kontakt te brengen. Een waarde-oordeel over het werk van de 24 exposanten zouden wij niet durven geven, maar iemand als Arie Graven deel van 'de Welle' durft ze uniek te noemen. Ook dhr. Hans Paalman. adviseur van HM de Koningin bij kunstaankopen liet zijn bewondering blijken. Hij zag in de expositie een staalkaart van stijlen en richtingen van de nederlandse kunst, een staalkaart zelfs van hoge kwaliteit. De expositie is dagelijks in het gemeentehuis te bezichtigen in de foyer, de raadzaal en in de loopruimten die zich uitste kend voor exposities lenen. Ieder kan er vrijelijk kennis nemen van wat de deelnemers hebben gewrocht en zich mét de lesbrief van de jeugd afvragen wat er te zien is, wat het voorstelt, hoe het gemaakt is en waarom het gemaakt is. En niemand hoeft alles even mooi te vinden. Al kijkend zou 't misschien toch tot de verbeelding kunnen gaan spreken en wie weet, de inzendingen zijn ook te koop. En er is wat afgepraat. Schoolmakkers die elkaar in 50, 60 jaar en zelfs langer niet meer gezien hadden stonden op een gegeven moment oog in oog met elkaar, 't Was een gezellige bedoening en een drukte van jewelste. En buiten reed de paardentram maar af en aan waarmede een rondrit door het dorp kon worden gemaakt. Hiervan werd ook een dank baar gebruik gemaakt, vooral door oud- Platenaren die een lange tijd niet meer in hun dorp waren geweest. Ze waren verrasst door de vele veranderingen. Er was veel te eten en te drinken, prima ver zorgd door een groot aantal gastvrou- j wen. Ook aan hapjes ontbrak het niet en schoolmeisjes en jongens in kleder dracht zorgden er voor dat niemand iets te kort kwam. De persoon die de meeste handen heeft geschud is ongetwijfeld de heer J. de Bonte, die even voorde reünie een koninklijke onderscheiding in ont vangst mocht nemen. Dat waren er heel veel en van heel ver en van dichtbij. Een der oud-leerlingen die de grootste reis heeft gemaakt is Wim Braber Kommerzoon, die vorige week pas van de reünie vernam en toen direkt met zijn vrouw een reis boekte vanuit Canada naar De Plaat. Zij blijven slechts vier dagen. Ook zijn zus Bep Braber uit Zwijndrecht was onder de gasten. Toen kwamen we Joop v. d. Heuvel Pzn. uit Emmeloord tegen, zijn zussen Mimi uh Rijnsburg en Dree uit Kamperland waren er ook. Cor van Marius van den Heuvel kwam uit de Haarlemmermeer; Annie van Jo van den Heuvel uit Voorschoten. En dan de Vosjes, het gezin van Abr. de Vos-Buth, ze kwamen vanuit het gehele land naar De Plaat. Ank van Drenth kwam uit Utrecht. Annie v. d. Ouden- Beijer (81) uit Krabbendijke: Jan van Nieuwenhuijzen uit Zelhem; Bets Krom- dijk-van Putten uit Ameide: Piet Snaauw uit Zwijndrecht: Frans Birkhoff uit Breugel: Jan v. d. Welle Abr.zn. uit Zevenbergen: Aad, Klara en Jan Looij uit resp. Krimpen a/d IJssel. Drimmelen en Zierikzee en wie zullen we nog meer noemen: Cor en Betje van Putten- Hokke uit Zwijndrecht: Hester Mans uit Delft: Marijke in 't Veld uit Enkhuizen; haar zus Leny uit Ede en dan al de Hob- beltjes, de Kammeraden, de Van Ros- sums, de Funnetjes. de vele Van Dam- metjes, de Van Kempens, de Korteweg gen, de Mooijaarten, de Brabers en Den Braber, de Rassen, de Kreeften, de Van der Vlieten, de Okkers, de Leijdensen, de Van Gurpen, de Pietersen. de Van der Grienden, de Nelissen, Leen en Jannetje Langeweg (Tilburg), Cor van den Berg en Cor Troost uit Baarn en denk nou niet dat al de anderen die we niet heb ben vernoemd minder belangrijk zijn, we deden maar een greep uit het grote aantal. De oudste reünisten waren: mevr. C. Mooijaart (88) en J. W. Korteweg (86), beiden uit De Plaat. De heer Korteweg schreef nog een artikel voor het ge denkboek. Het oudste personeelslid, de heer J. L. Struik (82) kwam uit Heino (bij Zwolle). Deze historie-schrijver van ons blad was slechts een half jaar (1926-1927) in De Plaat. Van de oud-hoofden waren aanwezig de heren: Minderhout (Coe- vorden), G. Rietveld (Almelo) en W. A. J. Jansen (Genemuiden) met hun echtge noten. Mevrouw M. van Willegen-de Hoog uit Vlaardingen was er met doch ter Gerdien. Uit Veenendaal kwam mevr. M. de Graag-Bom, uit Middelharnis de heren Huting en Rijstenbil, uit de Plaat mevr. Bom-Vermaas en meester Meijer uit Zutphen. Verder maakten we een praatje met meester Boom uit Alphen a/d Rijn, mevr. P. in 't Veld-de Vaal (Leerdam), meester A. W. Zonnenberg (Rens- woude), juffrouw Marx (Amsterdam), meester A. Westerhuis (Ridderkerk) en ook hierin zijn we niet volledig. We heb ben getracht de lezers enigszins een indruk te geven van hoe of het er zater dagmiddag in en rondom de school naar toeging. Een veelkleurig gezel schap, dat enorm heeft genoten. De leeftijden waren over de diverse lokalen verdeeld, maar dat verhinderde niet hier en daar een kijkje te gaan nemen. In de twee grote zalen (speel en hobby) BRUINISSE D.V. donderdagavond 13 juni hoopt voor de Ger. Gemeente in Ned. voor te gaan ds. W. Verhoeks te Arnemuiden (bed. H.Doop). Aanvang half 8. Op donderdag 20 juni a.s. komt Notaris Korbijn uit Oude Tonge op de maande lijkse koffie-ochtend, een en ander ver tellen over zaken waarvoor u bij een notaris moet zijn. zoals een testament enz. De ochtend is voor 55-jarigen en ouder en begint om 10.00 uur. waren stands met oude foto's, oude handwerken en vitrine's met oud lesma teriaal tentoongesteld. Deze exposities waren overbevolkt met nieuwsgierigne. Bij het bestuur waren vele schriftelijke felicitaties binnengekomen. O.a. van de oud-onderwijzeres mevrouw G. van Mosselaar-Spaan (85) uit Rotterdam van 1924 tot 1928 aan de school verbon den; de oud-leerling Laurens Korteweg Czn., Professor Emeritus aan de Lake- head University in Ontario (Canada); drs. H. A. L. v. d. Linden uit De Bilt; Gijsje Plugge-Mans uit Voorburg, enz. Besturen van Chr. Scholen van het eiland kwamen hun opwachting maken, waaronder Dirksland, de school die eind deze maand ook het eeuwfeest mag herdenken. Met boordevol indrukken, een informa tieblad en een mooi gedenkboek ging de grote schare, waarvan de meeste ver over tijd, zeer voldaan huiswaarts, ver spreid over alle windstreken. Aan allen die aan de voorbereiding en de uitvoe ring van deze reünie hebben meege werkt een van harte 'Proficiat', 't Was grandioos, beslist niet in woorden weer te geven. Woensdag 19 juni a.s. wordt er weer een koffie-ochtend gehouden in het zaaltje aan de Pastoor van Luenenstraat. Aan vang 10.00 uur. De Indicatiecommissie, gevestigd in Middelharnis. komt voorlichting geven over hoe en wat er gebeuren moet als u naar een verzorgings- of verpleeghuis wilt. U kunt uiteraard vragen stellen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1