Weer knap stuk werk van Breston b.v. Nieuwe Tonge MobilDI 't Komt nog nét in orde met het Ouddorpse 'blauwe huus' 'iató 6- c Presentatieconcert door leerlingen van Paul Kieviet Express yourself Citroen - Hesselink Rally Formula Garage Knöps B.V. Serie orgelconcerten zomer 1991 Brielle Pracht lokatie voor Ouddorps V.V.V. Politiezorg beneden minimale niveau Bazar In 'De Goede Ree' VERWERS auto's Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Bijeenkomst over borstvoeding Jeugd in touw met de avondvierdaagse Woensdag 5 juni concert Grote Kerk Dordrecht 63e Jaargang No. 6003 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Niet alleen in de steden is de politie niet meer opgewassen tegen haar taken, ook op het platteland is de basiszorg niet meer gegarandeerd. Stopzetting van de herverdelingsoperatie en extra midde len zijn hard nodig om in de ergste nood te voorzien. De ministers Dales en Hirsch Ballin moeten de moed hebben deze zaak te bepleiten in het kabinet en daar desnoods hun politieke lot aan verbinden. Dat zei het SGP-kamerlid mr. Van den Berg op een bijeenkomst van de sektie politie en justitie van de Reformatorisch Maatschappelijke Unie in Hardinxveld- Giessendam. De SGP'er wees erop dat met name veel plattelandsgemeenten met Rijkspolitie in de grootst mogelijke problemen komen (o.a. Utrecht, Zee land, Goeree-Overflakkee). Het is zelfs zo dat politiekorpsen die zich met man en macht hebben ingezet om in hun eigen regio de criminaliteit te beteugelen daarvoor nu worden gestraft, omdat ze personeel moeten afstaan aan de grote gemeenten. Dat is ronduit onaanvaard baar. Mr. Van den Berg noemde vier maatre gelen die op korte termijn moeten wor den genomen. Ten eerste: een stop zetting van het Projekt Kwantificering Politiesterkte. Daarmee kan voorkomen worden dat agenten worden onttrokken aan plaatsen waar de politiezorg toch al onder (te) zware druk staat. Ten tweede: de capaciteit van de politiescholen rnoet worden vergroot. Ten derde: er zullen meer marechaussees moeten worden ingezet, bijvoorbeeld op Schiphol. Ten vierde: evenementen die veel extra poli tiebegeleiding vergen (risicowedstrijden bijvoorbeeld) dienen te worden verbo den omdat die te veel ten koste gaan van de overige zorg. Op woensdag 5 juni is er weer van alles te doen op de jaarlijkse terugkerende bazar in het Verzorgingshuis 'De Goede Ree' te Sommelsdijk. Er is een rommelmarkt, een boekentafel, een verloting, het rad van avontuur, spe len, een schiettent, lekkernijen; zoals poters, poffertjes enz. enz. Eigenlijk te veel om op te noemen. We nodigen u dan ook uit om eens een kijkje te nemen, waarbij u tevens kunt bijdragen aan het welslagen van deze dag. De opbrengst van de bazar zal bestemd zijn om het welzijn van de bewoners te vergroten/in stand te houden. U bent allen vanaf 14.00 uur hartelijk welkom! Om 2.00 uur wordt de verloting bekend gemaakt. Nogmaals, kom gezellig naar 'De Goede Ree', dan leeft u met de bewoners mee. D.V. 15 juni vindt er in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk een bijzonder con cert plaats. Orgelleerlingen van musicus Paul Kieviet zullen dan gezamenlijk een orgelbespeling geven op het prachtige Meere-orgel in deze kerk. Het belooft een heel mooi en gevarieerd programma te worden. Iedereen die belangstelling heeft voor orgelspel wordt hartelijk uitgenodigd dit concert bij te wonen. Goeree-Overflakkee heeft een bloeiende orgelcultuur. Er is veel belangstelling voor het orgel en de orgelmuziek. We hebben zelfs een eigen orgelconcours, dat iedere twee jaar een keer gehouden wordt in de Hervormde Kerk te Oude Tonge. Steeds weer zijn er jonge mensen die tijd en energie steken in het leren bespelen van het machtige instrument dat 'orgel' heet. Op 15 juni zal een aantal van hen - alle studerend onder leiding van de organist Paul Kieviet - daarvan iets laten horen, elk naar het door hen bereikte niveau en naar ieders eigen kennen en kunnen. Het zou leuk voor hen zijn als ook wilt komen luisteren! Het concert begint om 20.00 uur en de drempel tot het bezoeken ervan is uiterst laag, zéker financieel, want de toegang is gratis. Welkom. Nadere toelichting volgt in het E.N. (vol gende week). Oftewel doet het geloof je wat, doe er dan wat mee. Dit is het thema van de thema maand die de plaatselijke Youth for Christ heeft georganiseerd in de maand juni. Er zullen drie totaal verschillende avondprogramma's zijn. Zaterdag 1 jutti. Troubadour Theo van Teylingen. Hij vult de avond op zijn manier op. Door de teksten, verhalen en symbolen wordt één verhaal zichtbaar: dat van Men- Vrijdag 7 juni: Wim Boluyt, muziekcriticus, lid van het Flevo Totaal Festival, enz. en een ech te Tholenaar! Hij komt van alles vertellen over gospel muziek en wat de bijbel hier over zegt. Hij doet dit m.b.v. videomateriaal. Zaterdag 15 juni: Muziek- en cabaretgroep Overstag. Deze avond gaan we zelf aan de slag met drama o.l.v. deze groep. Al deze avonden zijn in het jeugdhonk van 'de Meulvliet' en beginnen om 20.00 uur. Het is gratis. Iedereen, jong en oud, zijn van harte uitgenodigd. Voor meer informatie: tel. (01660) 40 06 of (01660) 30 66. Breston, het Nieuwe Tongse bedrijf voor konstrukde en machinebouw, heeft dezer dagen weer een pracht stuk vakwerk afgeleverd, bestemd voor een Rotterdams over slagbedrijf De overslaginstallatie, de grootste van de acht die in de afgelopen acht jaar door Breston werden gemaakt werd op Middelhamis-havenhoofd gemonteerd op een speciaal daarvoor gebouwde ponton. Overigens gebeurde dat niet voor 't eerst; Breston prijst de inscheepmogelijkheid die zo dicht bij huis geboden wordt nu vervoer over de weg van de steeds groter wordende installaties niet meer mogelijk is. De nieuwste, die in onderdelen naar Middelhamis-havenhoofd werd gebracht weegt, inclusief de onderbouw zo'n 170 ton. De installatie zal straks per uur 2000 ton overslag kunnen verwerken. Voor het hijsen van de onderdelen was een 400 tons kraan nodig, een imposante krachtpatser van de fa. Boekestijn. Breston heeft sinds februari aan de nieuwste installatie gewerkt, met dagelijks 10 a 12 man. Het bedrijf zou nog een aantal medewerkers kunnen gebruiken om nog meer orders te kunnen accepteren. Volgende week zal de installatie verder worden opgebouwd waarna de ponton met de miljoeneninstallatie naar Rotterdam zal worden verscheept. C^OMJEU AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Dirksland, 01877 - 1357 RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Autobedrijf A. J. van Rumpt Middelharnis Telefoon 01870-2222 Voor de liefhebbers van orgelmuziek valt er deze zomer weer veel te genieten tijdens een serie concerten op het Kam- orgel in de St. Catharijnekerk te Brielle. Verschillende zeer bekende nederlandse organisten hebben hun medewerking toegezegd. De concerten vinden plaats in de maan den juni, juli en augustus om de veertien dagen op maandagavond van 20.00- 21.00 uur. Het openingsconcert is op 3 juni. Niemand minder dan Bernard Winse- mius, organist van de Nieuwe Kerk te Amsterdam speelt een programma met de titel 'Van Bach tot Mozart'. Na afloop van dit orgelconcert bespeelt Bernard Winsemius, die tevens een gerenommeerd beiaardier is, de prach tige beiard, die Brielle rijk is. Al met al een feestelijke opening van het orgel/ beiaard seizoen 1991. de rest van het programma ziet er als volgt uit: 17juni: Albert Moerman, orgel en clave- cimbel, m.m.v. Lucie van Oortmerssen, fluit. 1 juli: Jan Jongepier, organist te Leeuwarden. Van het medio 17e eeuwse Oud dorpse duinboerderijtje 'het blauwe huus', was 't eigenlijk alleen nog het in '62 aangebrachte 'onbewoonbaar verklaarde' bordje dat nog wat jaren had meegekund, voor het overige staat het zeldzame monumentje er totaal ontluisterd bij. J.l. dinsdag middag was er gelukkig de kentering toen burg. Van Velzen wat stenen losbikte waarmee de voorgenomen restauratie verondersteld werd te zijn begonnen. „Een bijzondere dag, een bijzondere handeling en een bij zonder gebouw", zo waardeerde dhr. van Velzen het lang verbeide moment waarnaar jarenlang was uit gezien... Ouddorp, en uit haar midden meerdere aktiegroepen, had in de voorbije jaren best oog gehad voor de noodzaak van behoud van het monumentje maar de goede bedoelingen waren steeds ge strand op de gigantische kosten die res tauratie met zich mee zou brengen. Ook nu zal daarmee 900.000,- zijn gemoeid waarvan de helft zal worden bijgedra gen door de VW Ouddorp die er kan toor zal gaan houden, vorige week nog paste de gemeente 160.000,- als extra bijdrage bij en de rest wordt gesubsi dieerd door Rijk, Provincie en Ge meente, reden waarom dhr. Van Velzen met een woordspeling het 'blauwe" huus een bijna 'gouden" huisje noemde. Maar .liemand was er die 't niet wélbesteed zou vinden, 't is tenslotte een bijzonder pand, dat Ouddorpse blauwe huus waarvan het zélfs nog de bedoeling is geweest dat het totaal zou verdwijnen om voor nieuwe woningen plaats te maken. Burg. Van Velzen had nauwelijks ge reedschap nodig om van een van de zij gevels wat stenen los te bikken, ze konden met de hand worden gepakt zozeer heeft de tand des tijds aan de konstruktie van 't blauwe huus ge knaagd. De voorgevel zal - als enige - intakt worden gelaten maar voor 't overige zal het gebouwtje muur voor muur worden afgebroken om gelijk weer minitieus authentiek te worden opge bouwd, in oorspronkelijke glorie, kom pleet met de 'rollaag op muizentand en door een ondastingboog bekroonde raam van de zitkamer' zo had burg. Van Velzen in een oude beschrijving op gedoken. Het deed hem bijzonder deugd dat de Gemeente, die het pandje kocht en voor sloop behoedde, in de Ouddorpse VW een gebruiker heeft gevonden, een 'zeer goed doel' vond hij, mits het publiek ook 'zeer nadrukkelijk goed' naar het nieu we VW-adres zal worden verwezen, maar daar zal zeker zorg voor worden gedragen. Ouddorpse VVV, 60 jaar bestaand, heeft dringend behoefte aan een ruimere De borstvoedingsorganisatie La Leche League organiseert op woensdagavond 5 juni 1995 haar maandelijkse bijeen komst. Deze avond praten we over 'Borstvoe ding in de kraamtijd'. Heb je zin om samen met andere moe ders en aanstaande moeders hierover te praten kom dan ook. Vanzelfsprekend is je baby van harte welkom! We beginnen om 20.00 uur. Het adres is: Pimpelmees 27, Sommelsdijk. Voor meer informatie en/of hulp bij borstvoeding kun je bellen naar: Joke Kamp, (01873)27 63. Ook voor de verhuur van de elektri sche kolf. 15 juli: Johann Th. Lemckert, organist te Rotterdam. 29 juli: Bram Beekman, organist te Vlissingen. 12 augustus: Margreeth C. de Jong, organiste te Rotterdam. 26 augustus: Bas de Vroome, organist te Delft. De toegangsprijs bedraagt 6,- waarbij inbegrepen het programma en een kopje koffie (na afloop van het concert). Kerk is open vanaf 19.30 uur. huisvesting dan die waarover sinds 1976 aan de Hofdijksweg wordt beschikt. VW voorz. L. X. den Hollander prees trouwens de oud-bestuurders voor de vooruitziende blik waarmee zelfs ineen tijd van malaise, de crisisjaren, aan de oprichting van een VW was gewerkt en de nadien gevolgde zorg voor een goede accomodatie waarin vorig jaar zelfs twaalfduizend bezoekers werden ont vangen. De beschikbare 100 m^ zijn voor alle aktiviteiten verre ontoereikend gewor den en de VW ziet dan ook met graagte uit naar het moment, begin volgend jaar. waarop 'het blauwe huus', in de schuur waarvan het kantoor zal worden geves tigd, met z'n beschikbare 200 m^ in gebruik zal kunnen worden genomen. Dhr. Den Hollander drukte dan ook jegens de gemeente zijn erkentelijkheid uit voor de mogelijkheid die de VW geboden wordt, een unieke mogelijk heid waardoor de VW Ouddorp tevens zal kunnen voldoen aan de kwaliteitsei sen die de overkoepelende ANW aan de landelijke VW lokaties stelt. De klantgevoeligheid van de lokatie en de beschikbaarheid van eigentijdse be zoekersfaciliteiten zijn er daar slechts twee van. De restaurateurs van v. d. Sluijs en van Dijk uit Dordrecht o.l.v. uitvoerder dhr. Aartsen uit Dirksland, een vakman met inmiddels 'Koninklijke' ervaring en Ir. A. V. d. Zwan, de architect werden een voorspoedige restauratie toegewenst. Aan hen zal 't niet liggen, dat was op de restauratieplaats en op de gevolgde bij eenkomst in restaurant 'Havenzicht' duidelijk. Ieder popelt om 't blauwe huus te doen herrijzen. Dhr. Aartsen is van de bouwvalligheid ervan niet ge schrokken, nee, hij heeft 't nóg erger meegemaakt...! 't Komt derhalve best nog in orde met het monumentje waar voor het laatste uur geslagen leek. In het kader van het thema hart- en vaat ziekten besteedt de GGD extra aan dacht aan de risicofaktoren die de kans op deze ziekte vergrote of verkleinen. Centraal staat het verkleinen van de risi cofaktoren doorgezond gedrag te stimu leren zoals het bevorderen van regelma tig bewegen. Als invalshoek om sport en bewegen te stimuleren heeft de GGD de avondvierdaagse gekozen. De avondvierdaagse is een plaatselijk evenement waar al veel jongeren aan meedoen. Om dit nog eens extra te sti muleren reikt de GGD, samen met de organisatoren van dit evenement, op de laatste avond een verrassing uit aan de kinderen. Daarnaast heeft de GGD een projekt 'Jeugd in touw' ontwikkeld waar scholen voor het basisonderwijs gebruik van kunnen maken als ze het thema sport en bewegen in de klas willen aansnij den. Er staan onder meer tips in om een grootschalige sportdag te organiseren en om het schooljaar op een ludieke ma nier af te sluiten. Tot slot kan men bij de Gezondheidswij- zer brochures en folders aanvragen over sporten en gezondheid. En ook over wel- Op woensdag 5 juni 1991 's avonds om 8 uur zal er in de Grote Kerk te Dordrecht een concert gegeven worden door Myong Hee Chon (orgel clavecimbel) en Kwang Sun Kim (barokfagot). Dit solistenechtpaar is afkomstig uit Noord Korea. Beiden studeerden eerst in hun eigen land en daarna in Japan en kwamen 3 jaar geleden naar Dordrecht om hun studie te voltooien aan het Rotterdams Conservatorium. Samen stelden zij een interessant pro gramma samen o.a. bestaande uit wer ken van: Muffat, Frescobaldi, Franck, Bach (Fantasia et Fuga in g-moll), en een Sonata van Boismortier bestaande uit 4 delen. Het orgel is als solo-instrument te beluisteren en de barokfagot samen met het clavecimbel. De toegang bedraagt 6,- of/4,- (60+/ CJP) en voor kinderen t/m 12 jaar is de toegang gratis. ke maatregelen men kan nemen om blessures te voorkomen. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met de GGD Zuidhollandse Eilanden, tel. (01880) 2 02 22. Klinkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 Voor lopkwallle'l goeOe service en voordelige priizen FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO COMPUTER C3 tZ3 1^ C3 ^3 FOTO'VIDEO'AUDIO 35 - Wotenweg 4 - Ourldorp - re/sroon 0187aWi2 ei 2riO USS3 Pfinfsfop - Mogezoom 17?- Teleloon 01US-2400 'mel^ilk. Westkrakeelslmat S Somma(s*j)i - Tentoon 01S70-Satt Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 ^.l^l^l^l^t^l^l^;^^l^.4.l^l^.tf,).l^,fl^Jt.lf^^Jf.l^lnf •-»♦♦♦♦♦•♦»♦♦♦♦♦♦»♦♦♦♦♦♦♦♦♦ stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Hamer en beitel hoefden niet eens te worden gebruikt. Uitvoerder dhr. Aartsen assisteert burg. Van Velzen: links VW-adm. Hameeteman die dit jaar na een dienstverband van 2.'i jaar afscheid zal nemen. De voorgevel is nog 't best bewaard gebleven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1