Klare taal van de heer Van Oosterom Zwemster Jacqueline Nelisse, een kleintje van klasse Politieberichten Verbouw 'De Kreek'punt van discussie We trainen samen, m'n zus en ik Henry Kiens wint Triatlilon Gorincliem Muziekmarathon 'Amicitia' Raad Goedereede: Middelharnis Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 28 MEI 1991 De 'vernieuwbouw' van het horeca bedrijf 'De Kreek' in Ouddorp gaf aanleiding tot een uitgebreide dis cussie in de raadsvergadering van 23 mei. Van de meeste fraktieleden lof voor de heer Van Oosterom die namens de CDA-fraktie een betoog hield dat aan duidelijkheid niets te wensen overliet. Bestaande gelegenheid 'De Kreek' heeft volgens de bepalingen van het geldende bestemmingsplan, dat destijds door de gemeenteraad is goed gekeurd, de mogelijkheid tot uitbreiding van de discotheek door er een verdiep- ping op te bouwen. Het eerste verbouwingsplan was dan ook een etage op het bestaande ge bouw. Het College van B W vond dat minder wenselijk en in overleg met de eigenaar van 'De Kreek' is eerst geprobeerd deze horecavestiging buiten de kern van Ouddorp te krijgen. Dat bleek niet mogelijk en uiteindelijk werd door de eigenaar een bouwplan ingediend dat in allerlei opzichten gunstiger is dan het eerste, maar afwijkt van het bestem mingsplan 'Dorpsgebied Ouddorp'. De meerderheid van het College van B W wilde medewerking aan dit tweede plan verlenen middels een voor- bereidingsbesluit en artikel 19 proce dure. Daarbij werd uitbreiding van 'De Kreek' naar boven en beneden uitgesloten, dus geen etage of een kelder. De meerderheid van het College, burge meester Van Velzen en wethouder Vis ser, zagen deze manier van verbouwen als een grote kwaliteitsverbetering en als een relatief kleine uitbreiding. Met name de grotere veiligheid vonden zij een voordeel van het tweede verbou wingsplan. De minderheid van het College, wet houder Klepper, was tegen deze mede werking aan het verbouwplan voor 'De Kreek'. Volgens hem is het bouwplan voor 'De Kreek' in strijd met het beleid dat gevoerd wordt met betrekking tot de horeca-inrichtingen in de Ring van Ouddorp en hij verwacht precedentwer king als aan dit plan meegewerkt zou worden. Hij stelde dat door de uitbreiding van het bedrijf meer mensen een bezoek kunnen brengen aan de bar-discotheek. Dat zou ongetwijfeld tot gevolg hebben dat de overlast voor de woonomgeving toeneemt. Tenslotte speelden overwegingen van principiële aard een belangrijke rol bij zijn standpunt. Eerlijk zijn „Dit plan is het gevolg van een eerder plan". Bestemmingsplanmatig heeft de eigenaar de mogelijkheid de bovenver dieping te benutten voor de discotheek", zei de heer Van Oosterom. „Ik hoop dat in goed overleg met de gemeente de ver nieuwbouw verbeteringen op zal leve ren voor de omgeving. 'De Kreek' is een bestaand gegeven, daar kun je blij mee zijn of niet blij mee zijn. Het voorliggende plan heeft de voorkeur van het CDA, vanwege grotere veilig heid, overzichtelijkheid, enzovoort. In de gegeven omstandigheden vinden wij dat ook de minderheid van het Col lege zo eerlijk moet zijn dit tweede plan beter te vinden dan het eerste". De heer Van Oosterom vond dat wet houder Kfepper als wethouder van ruimtelijke ordening zijn verantwoorde lijkheid moest nemen. Volgens de heer Van Oosterom was er in dit geval geen sprake van precedent-werking en hij vond het niet eerlijk van de wethouder om niet mee te werken. De heer Bakelaar (PvdA) onderschreef de woorden van de heer Van Oosterom. De her Den Hollander ('WD) onder streepte: „Het is een keuze die gemaakt moet worden door de SGP". De positie van de disco in de kern vond de heer Den Hollander ook niet op z'n plaats, maar dat was nu een keer zo, omdat daarvoor eerder door het gemeen tebestuur toestemming was gegeven. Van precedent-werking kon ook volgens de VVD niet gesproken worden. Ook van de heer Grinwis (VGB) een complimentje voor het betoog van de heer Van Oosterom. De heer Grinwis verklaarde blij te zijn dat het plan met de verdieping niet doorging. Een ander geluid van de heer Van der Wende namens de SGP-fraktie. Hij zag als gevolg van uitbreiding van de horecavestiging toenemende verkeers bewegingen en overlast bij het uitgaan van de discotheek. „Wij menen dat we burgers in de omge ving geen plezier doen met uitbreiding. De sluitingstijden worden helaas niet strak meer gehanteerd; de zondagsrust is in het geding. Dat is voor de SGP so- wie-so onaanvaardbaar". Verder was er bij de SGP vrees voor precedent-werking. Verantwoordelijkheid De heer Van Gurp (RPF) vond het jam mer dat het werd voorgesteld alsof het om uitbreiding van het dansgedeelte zou gaan, terwijl de uitbreiding juist gezien moet worden in relatie tot kwali teitsverbetering en het veiligheidsas- pekt. „Ik ben het eens met deze in mijn ogen gunstiger uitbreiding, het is geen disco in een hol of iets dergelijks". Of men principieel voor 'De Kreek' is of er tegen - persoonlijk is hij er tegen - was volgens de heer Van Gurp niet aan de orde: „Hier is sprake van het nemen van je verantwoordelijkheid als raadslid". Hij nam die verantwoordelijkheid en koos naar zijn zeggen: „voor het minst kwade". Hij stond wat dat betreft achter Van Oosterom: „Ik ben er niet blij mee, maar we hebben er wel mee te maken. We zijn als gemeente verantwoordelijk, ook voor het uitwaaier-effekt". Op het laatste wil de hij in commissieverband nog eens uit gebreid en rustig terugkomen. Collegestandpunten Wethouder Klepper zei: „Ik weet dat de exploitant recht heeft op uitbreiding met de bovenverdieping". Voor het huidige plan was echter een bestemmingsplanwijziging nodig. In het eerste geval had hij akkoord moéten gaan, in het tweede geval kón hij niet akkoord gaan, was de visie van de wet houder en hij bleef bij zijn standpunt. Burgemeester Van Velzen gaf nog eens precies de situatie weer en haalde de tekeningen erbij om aan te tonen dat de uitbreiding grotendeels betrekking heeft op keuken, entree, toiletten, hal en gar derobe en niét op het disco-gedeelte. Over geluidsoverlast van de discotheek waren hem nauwelijks klachten van omwonenden ter ore gekomen. „Een ander facet is het uitwaaieren over het dorp. Wanneer dat te erg wordt: ik wil u er op wijzen dat de absolute moge lijkheid aanwezig is dat de exploitant daarop aangesproken wordt". Hij wees op de kwaliteitsverbetering, die ook voor de omwonenden van belang kan zijn. „Het gebeuren is er nu een maal. Wij moeten alle mogelijke midde len benutten om de openbare orde en veiligheid zo groot mogelijk te doen zijn". Het eerste plan vond men - ook in veilig- heidsopzicht - niet wenselijk. Als het tweede plan zou worden geweigerd, zou de eigenaar terugvallen op het eerste, waarschuwde de heer Van Velzen. „Wat op het bestemmingsplan staat kun je niet ongestraft wegpoetsen. Dan moet er een beslissing komen en die is hier aan u voorgelegd". c^. Stemming De heer Grinwis attendeerde er in tweede instantie op dat bedrijven met hun tijd mee moeten gaan. Zo niet dan treedt verpaupering op en een neer waartse spiraal met een extra uit- waaieringseffekt. De heer Van der Wende vroeg of er geen mogelijkheden waren om zo'n uitbrei ding te stoppen via de hinderwet. Wethouder Klepper wou er verder niet te veel op ingaan. Hij betreurde de moge lijkheid tot uitbreiding van 'De Kreek' in het bestemmingsplan. Over de prece dent-werking bleven de meningen ver deeld. Burgemeester Van Velzen vond het vreemd dat op inspraakavonden en hoorzittingen „M'n zus en ik" zijn Mirjam en Jac queline Nelisse uit Nieuwe Tonge. Ze hebben allebei hun eigen slag en zwemmen bij zwemclub 'De Gooye' in Dirksland. Ze hebben er al heel wat kilometers opzitten. Ook met de auto want het zwemmen is er gemid deld vier keer per week, de grote vakantie uitgezonderd. Jacqueline werd eind vorig jaar derde in haar leeftijdsklasse bij de nationale kam pioenschappen in Leiden. Ze kreeg onlangs van de KNZB de prestatie médaille uitgereikt voor haar presta ties in 1990 en haar tijden worden nog steeds beter. Met Jacqueline praten we verder over wat ze 'tot nu toe de leukste sport' noemt. Lichtgewicht met vlinderslag Jacqueline is een nuchter, pittig per soontje. Ze weet goed te zeggen hoe ze de dingen ervaart en komt tot verrassende uitspraken. Ze praat honderduit, onge stoord door haar ouders die er bij zijn maar zich verder weinig met het ge sprek bemoeien. Op 31 mei wordt ze 11 jaar, ze meet ongeveer één meter vijftig en weegt rond de 37 kg. Je vraagt je af waar ze de kracht vandaan haalt om zo goed te pres teren. „De andere meisjes zijn allemaal een kop groter" zegt ze, „maar in Leiden zei de meneer die de médailles uitreikte: Je bent wel klein maar je pakt ze, hè" Jacqueline voldoet aan de landelijke limieten voor schoolslag, borstcrawl, rugcrawl en vlinderslag. Haar sterkste slagen zijn borstcrawl en vlinderslag. „Borstcrawl is m'n liefste slag, dat vind ik het gemakkelijkst. Vlin derslag is een zware slag, dat is niet zo gauw je liefste slag". Enig idee hoeveel kilometers ze al bij eikaar gezwommen iieeft? „Reken maar uit, ik train wel drie keer in de week en elke training is zeg maar Jacqueline op startblok 2. anderhalve kilometer. Dan komen de wedstrijden er nog bij en het inzwem- men. Ik train altijd samen met m'n zus. Mirjam heeft de schoolslag en de rug- crawl. Dat is wel goed verdeeld eigenlijk, ieder z'n eigen slag". M'n zus zwom eerst Het zwemmen zit niet direkt in de fami lie en op de gebruikelijke vraag hoe het allemaal zo gekomen is, denkt Jacque line geconcentreerd terug aan haar eer ste kennismaking met de zwemsport. „Ik weet nog wel dat ik achter een hekje naar het zwembad keek; Mirjam deed wed- strijdzwemmen. Mirjam zwom toen nog voor 'De Schotejil'. Toen wou ik er ook graag in springen. Ik wou ook maar mocht nog niet". Besloten werd Jacqueline zo snel moge lijk haar zwemdiploma te laten halen. Ze was toen vijfjaar en kon voor zwem les wel in Dirksland terecht. Aan wed- strijdzwemmen dacht ze toen nog niet. „Ik wist amper dat het bestond, ik wou gewoon zwemmen". Ze zou ook gewoon doorzwemmen toen ze haar diploma's had gehaald. Zo kwam ze in de B-ploeg van 'De Gooye' terecht, waar ze goed meekon. De zes zwemdiploma's die ze had gehaald waren goed voor de nodige konditie, geleidelijk werd het tempo opgevoerd. Mirjam, die nu dertien is, was ook bij 'De Gooye' terecht gekomen. „Mirjam ging naar de A-ploeg. Ik trok altijd een beetje met m'n zus op. Toen wou ik ook naar de A-ploeg en dat mocht. Dat was ook gemakkelijker voor mama". Gingen ze allebei even bard in de A- ploeg? „Op de éne slag ging de éne harder en op de andere slag de andere. Eigenlijk ging het wel gelijkmatig ongeveer. Mirjam zit nu in de eerste brugklas en ze heeft veel huiswerk. Dan zwemt ze wel eens niet, dan gaat ze huiswerk maken". Trainen Hoe vaak moet je trainen als je in de nationale competitie zvyemt? „Ik train nu maandag, dinsdag, woens dag en vrijdag. Op zaterdag zijn de wed strijden. Het is altijd een uur trainen. Je van het College niet gezegd wordt dat er hinder van 'De Kreek' wordt onder vonden. Als er klachten zijn dan moet men mij dat zeggen. Ik ben hoofd van de politie". Hij besloot: „De exploitant moet zich zonder meer houden aan alle wette lijke regelingen". De SGP verzocht om stemming. Beslo ten werd ten behoeve van het bouwplan een voorbereidingsbesluit te nemen, met 10 stemmen vóór en 5 stemmen van de SGP fraktie en wethouder Klepper tegen. Aankoop Kerkstraat 17 Goedereede Voor ƒ20.000,- kosten koper werd de oude werkplaats in Goedereede van het waterschap Goeree-Overflakkeé gekocht, na langdurige onderhandelingen met het waterschap. De prijs lag bij de gemeente Goedereede wat zwaar op de maag, maar de aankoop van Kerkstraat 17 biedt perspektief om de situatie daar samen met de omwonenden te ver beteren. Uit een beperkt onderzoek van Bouw en Woningtoezicht is gebleken dat er geen sprake is van bodemverontreini- Kampvuren duurder Het is mogelijk een vergunning te krij gen voor kampvuren op het strand op plaatsen die door B W worden aangewezen. Een vergunning kostte tot op heden 7,50. Die prijs is nu verhoogd tot 55,-. De Raad vond het een redelijk tarief en besloot de legesverordening aldus te wijzigen Verzetsmuseum in Goereese toren De Raad behandelde een subsidiever- zoek van 2.000,- van de Stichting Ver zetsmuseum in Gouda, waar het ver zetsmuseum voor de provincie Zuid- Holland is gesticht. Het verzoek werd afgewezen omdat er onvoldoende relatie is tussen de ten toonstelling in Gouda en het verzet op Goeree-Overflakkee. Wethouder Visser (voorzitter van de Stichting Goereese Gemeenschap) deel de mee dat er ideeën zijn om een zolder van de Goereese toren in te richten als oorlogs- en verzetsmuseum om ook bij de jeugd in herinnering te houden wat er op Goeree-Overflakkee in de Tweede Wereldoorlog is gebeurd. DIRKSLAND P.V. De Gevleugelde Vrienden Bovenstaande postduivenvereniging nam op 25 mei 1991 deel aan een wedvlucht vanuit Chartres. Afstand 412 km. In con cours waren 219 duiven die om 07.15 uur met Noorden-wind gelost werden. De eer ste duif arriveerde om 13.25.08 uur en haalde een snelheid van 1114.26 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: L. C. IJzelenberg 1,3,4.28; J. A Koppel- man 2, 13, 20; 1 C. Roodzant 5, 7,11,18. 19, 25. 29, 39, 48, 51, 55; K de Jong 6, 10. 22,26, 31,41,46, 53; L. S. van der Baan 8, 14, 24, 35, 37, 50; Comb. Nagtegaal 9, 16, 17, 21, 33, 36, 40, 42, 52; J. Kleijnenberg 12, 15.27,49; P. de Jong 23.43,44,47; C. Vermeulen 30, 45; Hameete-Hoekman 32, 34, 38; J. J. Don 54. moet - hoe zal ik het zeggen - soms een beetje op de slag letten, keerpunten oefe nen, start oefenen, sprinten, uitzwem- men. De trainer zegt watje verkeerd doet. Hij doet het wel voor op de kant of hij wijst iemand aan om het droog voor te doen of in het water. Nico Halstaart is soms onze trainer, dan hebben we weer eens Jaap Velgersdijk". Volgen de zusjes nog een bepaald dieet voor het zwemmen? „M'n moeder kookt gezond, daar doet ze erg haar best voor. Vlees om een beetje op sterkte te komen, maar geen varkens vlees. Verder gewoon gezonde dingen. Snoepen doe ik wel eens stiekem, dat moet er ook bij kunnen hoor. Anders zou ik jaren niet kunnen snoepen, dat zou een beetje te erg worden. Vlak voor de wedstrijd geen warm eten. En geen vlees want dat verteert te lang zaam. Je moet voor de wedstrijd geen broodje met vlees nemen. Maar geen speciaal dieet, dat zou een beetje te gek worden". Wedstrijden Als we Jacqueline naar haar eerste wed strijd vragen zegt ze: „Ik weet het niet meer. Ik weet niet waar het was en of ik wat gewonnen heb. Was dat niet in Dordrecht?" Haar moeder vertelt dat Jacqueline de allereerste wedstrijden bij 'De Schotejil' in Middelhamis heeft gezwommen: „Daar heb je médailles gehaald". Jacqueline haalt haar eerste médaille tevoorschijn en rekent even terug: „Ik zal acht jaar geweest zijn, want hier staat: meisje acht". Ze telt zes médailles gewonnen bij 'De Schotejil': „Alleen maar brons en zilver". De eerste medaille die ze bij 'De Gooye' won was in 1988 toen ze bij onderlinge wedstrijden eerste werd bij de meisjes onder 8 jaar. Per 1 januari 1989 mochten de zusjes aan de officiële KNZB wedstrijden mee gaan doen, met een startvergunning van de KNZB, Mirjam met wedstrijdnum- mer 125 en Jacqueline met nummer 124. Bijhouden hoeveel wedstrijden ze ge zwommen heeft en terugkijken is niets voor Jacqueline. „Ik kijk altijd naar de volgende wedstrijd". Als ze een médaille wint spijkert ze die Zaterdag 25 mei j.l. werd in Gorinchem voor de zesde keer een kwart-triathlon georganiseerd. De afstanden hierbij waren 1500 meter zwemmen. 40 km. fiet sen en 10.5 km. lopen. Het zwemmen vond voor het eerst dit seizoen plaats in buitenwater (van 16 graden celcius). Om 16.00 uur was de start voor de ruim 275 adeten. Hieronder zaten een groot aantal nederlandse toppers, zoals uit de uitslag wel blijkt. Henry Kiens uit Eibergen won in 1 uur 49 min. en 22 sec. Tweede werd Axel Koenders uit Oude- kerk aan de Amstel in 1.50.15. Derde in 1.51.00 was Dennis van Hinte uit Al- mero voor Lucien Looyens uit Maas tricht (1.51.19) en Rik van Trigt (1.51.15). Bij de dames won wederom Ada van Zwieten in 2.01.16. Tweede werd Wilma Luggenhorst uit Rhenen in 2.05.13. Ook bij deze wedstrijd was Flakkeese deelname. Erik Peeman uit Sommels- dijk werd 42e in 2.04.37. Bert Vroeginde- weij uit Dirksland werd 52e in 2.07.20. Jan Knops uit Dirksland werd 88e in 2.14.17. DIRKSLAND - Op zaterdag 22 juni 1991 houdt muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirksland een muziekmarathon. Dit zal plaatsvinden op het 'Schakelplein' te Dirksland. Wat is een muziekmarathon? Een muziekmarathon is: zo lang moge lijk achter elkaar musiceren en je daar bij door sponsors per uur laten betalen. Ieder lid van 'Amicitia' zoekt zijn eigen sponsors. Op zaterdag 22 juni 1991 gaan alle leden vanaf 10.00 uur musiceren. Na elk uur worden de sponsorkaarten van de nog aanwezige leden afgetekend. Zo is na afloop van de marathon precies na te gaan, hoeveel uur een bepaald lid de marathon heeft volgehouden. Na 22 juni gaat ieder lid weer langs zijn spon sors om het verdiende geld op te halen. Serenades Muziekvereniging 'Amicitia' zal de ma rathon beginnen met een rondgang door Dirksland. Tijdens deze rondgang kunnen er dan serenades gebracht wor den. Weet u iemand in Dirksland die u een .plezier kunt/wilt doen met een sere nade, dan kunt u een serenade 'kopen', bij 'Amicitia' voor ƒ25,-. U kunt uw serenades opgeven bij de volgende per sonen: Jan Lodder, tel. (01877) 20 38; Aad van de Linde, tel. (01877) 35 66; Marian Orgers. tel. (01877) 35 40. Iedereen kan serenades aanvragen. De enige voorwaarde is, dat de persoon die de serenade aangeboden krijgt in Dirks land moet wonen. Spelletjes Tijdens de muziekmarathon wordt erop het 'Schakelplein' ook een braderie eigenhandig in haar prijzenkastje, ver der denkt ze er niet zo veel meer aan. Vader Piet Nelisse vindt z'n dochter zo nu en dan niet erg oplettend bij de wed strijden: „Maar dat zal elk kind wel heb ben op die leeftijd. Soms is het ook vermakelijk, zoals bij haar eerste wed strijd. Ze dook er in, keek om zich heen welke slag er gezwommen werd en tikte als eerste aan". Zwemmen om te winnen Toch zwemt Jacqueline om te winnen. Als ze op het startblok staat: „Ik moet winnen, denk ik. Concentreren wat ik moet doen. Snel starten, goed keren en zorgen dat je niet gediskwalificeerd wordt. Dat zou heel erg zijn. Goed op het fluitje letten, op het startsein. Ik vind het naar als iemand langzaam start. Vre selijk, ik zou er zo inspringen". Hoe is het om gediskwalificeerd te worden? „Vervelend, dan heb je een médaille en hup weg, voor je neus vandaan, daar gaat-ie. Dan ben ik best kwaad op mezelf: ik had een goede médaille kun nen hebben en nu krijg ik hem niet. Ik ben het er ook wel eens niet mee eens dat ze me gediskwahficeerd hebben. Dan zeggen ze dat ik niet aangetikt heb en ik weet zeker dat ik wél aangetikt heb, tenminste, voor meer dan 50%. Als ik dat zeg luisteren ze niet naar me, ik heb niets te zeggen. Soms heb ik zelf wel het vermoeden dat ik gediskwalificeerd ben - dat schrijf je met een c ook nog, geloof ik - en dan roe pen ze om: Wil de trainer van De Gooye bij de voorstart komen. Dan wordt dat vermoeden sterker en dan komt de trai ner en huppettee: médaille weg. De uit slagen hangen ze op; dan staan er lettertjes achter. Je komt helemaal on deraan te staan". Hoe verwerkt ze die tegenslag? „Ik blijf er nog wel even over piekeren, maar gebeurd is gebeurd, ik kan niet de verleden tijd terughalen". Hoe voelt het om te winnen? „Blij en een beetje trots ook wel. Dan denk ik er nog wel aan hoe ik ploeterde om aan te tikken. In het begin was ik klaar met zwemmen en dan dacht ik; ik had me veel moeier kunnen maken. Nu denk ik: Zwem maar hard, want ik heb Bekrassen auto De eigenaar van een personenauto, welke stond geparkeerd in de Joos Jan sestraat te Sommelsdijk, ontdekte dat zijn auto was beschadigd. In het week einde van 18 en 19 mei werd de motor kap en de rechterzijkant bekrast, waar door flinke schade ontstond. De eigenaar van een personenauto, welke stond geparkeerd aan de Lauwe- rijnstraat te Nieuwe Tonge, ontdekte dat ook zijn auto was bekrast. Bijde zijden werden van voor tot achter beschadigd. Ook hier ontstond dus flinke schade. Vernieling gemeente-eigendommen Tussen 17 en 20 mei werd een vlagge- mast, staande op de Kade afgebroken. Een afvalbak op de Westdijk werd van zijn standaard gerukt en in elkaar getrapt. Een paal met een verkeersbord op de hoek van de Nieuwstraat werd krom getrokken. Tussen' vrijdag 24 en zaterdag 25 mei werden vernielingen aangericht aan de LHNO-school 'de Molenwiek' te Som melsdijk. Uit onderzoek bleek dat drie ruiten waren vernield. Diefstal uit personenauto In de nacht van zondag 19 op maandag 20 mei werd uit de kofferbak van een personenauto gereedschap gestolen. De auto stond geparkeerd voor de oprit van de garage aan de Hoflaan in Middel harnis. Diefstal uit winkel Uit een winkel aan het Boven-Zandpad te Middelharnis werden op woensdag 22 mei tussen 13.00 en 14.30 uur 7 a 8 dek- bedhoezen gestolen. De hoezen hadden een waarde van ongeveer 3000 gulden. Poging woninginbraak Een bewoner van een woning aan de Rottenburgseweg werd 's nachts wakker van een raar geluid. Toen hij naar buiten keek en het raam opende kon hij niets bijzonders ontdekken. Later ontdekte hij dat 3 van de 4 scharnierpennen uit het scharnier van de achterdeur waren getikt. Wederom dode poes Ook deze' week werd weer een aangifte ontvangen over het vergiftigen van een poes. Dit keer werd het dier teruggevon den aan de West-Achterweg in Som melsdijk. Het dier vertoonde sporen van vergiftiging. gehouden. Deze braderie bestaat voor namelijk uit spelletjes, zoals sjoelen, grabbelton, buttons maken, het orkest dirigeren enz. Maar ook een rommel markt ontbreekt niet. Verder is er ook aan hongerige en dorstige lijven ge dacht, inklusief een heus terras. Mocht het weer niet meewerken, dan worden de marathon en de braderie gehouden in verenigingsgebouw 'De Schakel'. Tot ziens op zaterdag 22 juni 1991. U komt toch ook? toch de hele middag om uit te rusten. Dan denk ik: Ik heb mijn best gedaan en ik ben echt moe geweest, het is goed". Éé-en-veertig keer was Jacqueline Ne lisse tot nu toe bij de eerste drie. Op nationaal niveau haalde ze zowel bij de zomerkampioenschappen als bij de winterkampioenschappen goede tijden, regelmatig zwemt ze van haar tijd af. Op het Louis van Gennep Zwemgala in Uden mocht ze op alle vier de slagen uit komen. Ze zwom op alle slagen van haar tijd af en werd 3e, 4e, 10e en 11e. Het gaat ook wel eens minder goed, ver telt ze. „In Amersfoort met de Neder landse kampioenschappen vrije slag. Dat werd niks, want die meisjes gingen zo hard. Ik stond als elfde opgesteld. Ik wou die meisjes bijhouden en daar was ik niet sterk genoeg voor. Op het einde was het maar puf-puf dat ik het haalde. Toen was ik zestiende geworden. Het was wel een groot bad hoor, 50 meter, 8 banen. Allemaal grote meisjes, sta ik daar in m'n uppie, zo klein. Ik ben niet echt groot voor m'n leeftijd". Leuke sport Voorlopig is zwemmen Jacquelines fa voriete sport. Ze zit ook nog op de gym in Nieuwe Tonge. „Bij S.S.S., en ik zit ook op schaken en blokfluiten". Het voordeel van zwemmen vindt ze o.a. dat het een sport met weinig blessures is. „Het leuke van de wedstrijden is dat je prijzen kan winnen en zwemvriendin- netjes krijgt. Als je bijvoorbeeld twee keer moet zwemmen kan je met een vriendinnetje optrekken. Je leert veel kinderen kennen van andere ploegen. Het is heel leuk onder elkaar, je ziet elkaar regelmatig bij de wedstrijden". Wat ze ook fijn vindt: „Als m'n clubge noten belangstelling hebben. Dat doen Wanda en Theo Jan altijd. Die kunnen zelf verschrikkelijk goed zwemmen en als die dan zeggen dat je het goed gedaan hebt, dat is heel leuk". Jacqueline Nelisse zit in groep 7 van de basisschool. „Dat gaat wel goed" zegt ze, „vooral taal gaat wel goed". Gezien de manier waarop ze haar zwemgeschiedenis onder woorden heeft gebracht willen we dat graag geloven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 2