899,- iBSS Flakkee Expresse pakt goed uit Driekamp turnen ''t 'lul fesq Personeelsdag bij Flakkee Expresse 6 C Havendag Middelharnis JVC midiset W23CD huibrechtse MEDEDELING KIEVIT WARMTE Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Een dode en vijf gewonden bij verlceersongeval Citroen-Hesselink 'Ons Dorpshuis' uit zijn jasje gegroeid Verhuisbedrijf vervult voortrekkersrol in kwaliteitszorg Rommelmarkt Ger. Kerk groot succes Nieuwe ombudsman voor van Weel-Bethesda Hedenavond repetitie Deo Juvante Reuma Patiënten Vereniging -JfistBiBL^ >OELB 63e Jaargang VRIJDAG 24 MEI 1991 No. 6001 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 OUDDORP - De rommelmarkt/bazar 11 meij.l. van deGereformeerde Kerkte Ouddorp is een groot succes geweest. De opbrengst is bruto 16.300,- de helft van de netto-opbrengst is voor de kerk, de andere helft voor de kankerbestrij ding en Hernesseroord. De loten die verkocht zijn, zijn gevallen op no.: 1542 Ie prijs de fam. 't Hart te Ouddorp, een tuinset; 2e prijs op no. 1259 de fam. Van der Velde te Ouddorp, een barbecue; 3e prijs op no. 1515 fam. Tuinhoven te Rotterdam, een fototoe stel; 4e prijs op no. 565 de fam. 't Man netje te Stellendam, een vleesschotel; 5e prijs op no. 1993 de fam. Burggraaf te Ouddorp, een taart. Het raden van de hoeveelheid erwten in de pot de fam. Van der Velde uit Oud dorp. de huwelijksdatum van de beren de fam. van Sigham uit Ouddorp. De prijzen kunnen opgehaald worden bij mevr. Taal, Ireneweg 12, Ouddorp. Allen hartelijk dank voor de medewer king, en tot volgend jaar, namens de bazarcommissie van de Gereformeerde Kerk te Ouddorp. Met ingang van 1 juni 1991 is drs. A. Wagner benoemd tot ombudsman van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis te Dirksland. De heer A. Wagner is de opvolger van de heer L. Haeck, die deze funktie voor een periode van 5 jaren heeft vervuld. Door omstandigheden is de repetitie van het kinderkoor Deo Juvante uit Middelharnis verzet van zaterdag 25 mei naar HEDENAVOND 24 mei van 18.30-19.30 uur. DIRKSLAND Zaterdag 25 mei zal er een driekamp tur nen gehouden worden tussen de selek- ties van Olympia, ONA en Sparta Stellendam. Er wordt in de volgende leeftijdscategorieën geturnd: meisjes van 7 en 8 jaar, van 9 en 10 jaar, van 11 en 12 jaar, en vanaf 13 jaar. Voor elke groep zijn er prijzen te winnen en voor de vereniging met het hoogste gemid delde is een wisselbeker beschikbaar gesteld door Verkeersschool Flakkee. De wedstrijd begint om 9.00 uur en Sporthal 'De Gooye' te Dirksland. zaterdag 1 juni 1991 rond d'n Diek en de haven 10.00-21.00 uur: Braderie rond de haven. 10.00-17.00 uur: Doorlopend informatie van het Nederlandse Rode Kruis, afd. Mid delharnis, ter gelegenheid van het 50- jarig jubileum (Diekhuusplein). 13.00-18.00 uur: Pretmobielshow (omgeving Wilhelminabrug). 14.00-16.30 uur: Demonstraties hulpverlening door Brandweer en Rode Kruis (omgeving Diekhuusplein). 14.00-15.30 uur: Optreden van de Rode Kruis drumfanfare. 14.00-17.00 uur: Optreden van de blaaskapel De Neutekrakers (d'n Diek en rond de haven). 20.00-21.30 uur: Optreden van de Koninklijke Fanfare Sempre Crescendo en Mannenkoor Ons Koor (omgeving Wilhelminabrug). 23.00 uur: Vuurwerk: „GESLAAGD" dat kun je vieren met muziek 2x 36 Watt versterker. 5 band equalizer met afstands bediening incl. boxen 3 JAAR volledige GARANTIE* Dameskoor 'Toonkunst' is op zoek naar dames, die graag een middagje van 14.30-16.30 uur willen zingen. Vooral sopranen zijn van harte welkom op dinsdagmiddag in de Notenkraker, Juliana van Stolberglaan 17a, Middel harnis. Voor aanmelding of nadere informatie kunt u terecht bij mevr. L. de Wildt, pres., tel. (01870) 67 01 of bij mevr. B. van Ours, secr., tel. (01870) 34 97. ^OMBi AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Op de bijeenkomst van woensdag 29 mei a.s. in het Diekhuus te Middelhar nis, aanvang 20.00 uur, zijn ook belang stellenden hartelijk welkom. Men dient zich dan wel op te geven bij het sekratariaat, tel. (01879) 24 88. Sanitair - Centr. verwarming 01870-2609 RENAULT-dealer voor Verkoop na J 7.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 --" - - - - - -- Eén personenauto uitgebrand OOSTFLAKKEE - Bij een verkeerson geval op de Rijksweg A29 in de ge meente Oostflakkee is woensdagmor gen omstreeks 06.45 uur een 43-jarige inwoner uit Willemstad (N-B) om het leven gekomen. Het slachtoffer stond met zijn personenauto vermoedelijk achteraan in een file voor de Haring- vlietbrug en werd van achteren aangere den dooreen vrachtwagen. De personen auto en de vrachtauto kwamen tot stil stand in de vangrail en raakten in brand. De personenauto is daarbij geheel uit gebrand. De bestuur uit Willemstad is daarbij om het leven gekomen. De vrachtauto raakte eveneens twee andere personenauto's. De vijf inzittenden raakten daarbij gewond. Eén slachtof fer, een 34-jarige man uit Bergen op Zoom verblijft nog in het ziekenhuis. De overige vier zijn na behandeling huis waarts gekeerd. De vrachtwagenchauf feur raakte niet gewond. De brandweer korpsen van Numansdorp, Willemstad en Roosendaal verleenden de politie assistentie. Werkzaamheden Het ongeval gebeurde tussen de Volke- raksluizen en de Haringvlietbrug. In verband met werkzaamheden aan de Haringvlietbrug was slechts één rij strook beschikbaar. Tijdens de ochtend spits is op de oostelijke rijbaan van de rijksweg A29 (richting Rotterdam) ver moedelijk een file ontstaan. De vanuit Noord-Brabant naderende vrachtauto is door nog onbekende oorzaak ingere den op deze file en heeft daarbij de auto van de man uit Willemstad meege sleurd. Daarbij werden ook twee andere personenauto's aangereden, die rechts in de berm terecht kwamen. De vracht auto, die was geladen met stenen kwam op zijn kant op de vangrail te liggen en raakte evenals de personenauto in brand. Een deel van de lading van de vracht auto kwam op de westelijke rijbaan terecht. De man uit Willemstad is ter plaatse overleden. De inzittenden van de andere twee auto's, inwoners uit Ber gen op Zoom en Roosendaal werden met kneuzingen aan de borst overge bracht naar ziekenhuizen in die ge meentes. Vier van hen zijn weer naar huis. De vrachtwagenchauffeur ver keerde in shocktoestand en heeft nog geen verklaring kunnen afleggen. Door de aanrijding raakte de rijksweg gedurende geruime tijd gestremd. Het verkeer werd omgeleid via de parallel- baan langs deze rijksweg. Het heeft tot ongeveer 12.00 uur geduurd voordat de rijbaan weer geheel vrij was. Dirksland, 01877 - 1357 NIEUWE TONGE - Zo langzamer hand is Nieuwe Tonge bezig een cultu reel dorp te worden. Regelmatig worden er concerten gegeven, musicals opge voerd en vinden er andere manifestaties plaats. Er kan gerust gesproken worden van een bloeiend verenigingsleven. Vooral na het aantrekken van twee pro fessionele dirigenten voor muziek- en zangvereniging 'Apollo', neemt het le denaantal alsmaar toe. Door het hoge kwaliteitsniveau van deze verenigingen neemt ook de publieke belangstelling bij uitvoeringen toe. Gevolg is dat regel matig moet worden uitgeweken naar zalen in naburige dorpen, waardoor ook inkomsten verloren gaan. In totaal zijn er op dit moment wekelijks 20 verenigingen aktief in 'Ons Dorps huis'. Het bestuur van de 'Stichting Dorpsge meenschap Nieuwe Tonge' heeft uit dit alles de konklusie getrokken dat ze alleen met uitbreiding de verenigingen en het publiek dat kunnen bieden wat nodig is. Ook belangrijk grotere en de betere muziek-, zang-, turngezelschap- pen e.d. kunnen dan worden ontvangen. Een aanvraag om aan de oostzijde van 'Ons Dorpshuis' een grote zaal van 25x10 meter te mogen boiiwen, is inmid dels bij de gemeente Middelharnis ingediend. Met een uitklapbaar podium zouden dan 300 mensen méér ontvangen kun nen worden. De rood gekleurde verhuiswagens van Flakkee Expresse zijn een vertrouwd beeld op de wegen. Bijna iedere dag kom je er wel een tegen; met name op Flak kee, Zeeland, Voorne en Putten en de Hoeksche Waard. Op laatst genoemde eilanden zijn vestigingen van Flakkee Expresse. Veel mensen kennen de geschiedenis van dit bedrijf. Omstreeks 1930 begon vader Hobbel het verhuisbedrijf 'Hob bel'. De werkzaamheden bestonden '.oen uitsluitend nog uit verhuizen en verpakken. Anno 1991 is in die branche heel veel veranderd. Voor een verhuizing komt vandaag aan de dag méér kijken; o.a. een goede voorbereiding. Door een van de medewerkers wordt altijd van te voren bij de a.s. cliënt een oriënteringsbezoek gebracht waarbij alles wordt opgenomen. Flakkee Ex presse maakt van die voorbereiding véél werk. Niet voor niets staat er in een advertentie 'gaat u maar rustig slapen...' Kwaliteitszorgprojekt „Goede kwaliteit is exact leveren wat je beloofd hebt", aldus de heer A. Hobbel, direkteur van Flakkee Expresse. Enige tijd geleden is er een rapport ver schenen van de vereniging van Erkende Verhuizers (SAVAM), waar ook Flakkee Expresse bij aangesloten is. Van de 400 bedrijven zijn er 9 uitgekozen om mee te werken aan een kwaliteitsprojekt, dat tot doel heeft de deelnemende verhuisbe drijven in staat te stellen voortdurend te werken aan een verbetering van de gewenste kwaliteit om zo de klant opti maal van dienst te kunnen zijn en de positie van het bedrijf op de markt te verstevigen. De heer Hobbel is er terecht trots op dat zijn bedrijf deelneemt aan dit projekt. Het gaat daarbij ook om de interne struktuur. „Als er tijdens een verhuizing ergens iets mis gaat, moeten we die fout analyseren. Waar ligt het aan... Een klein probleem kan soms heel groot zijn. Alles moet tot in de kleinste détails kloppen". Inmiddels heeft hij enkele projekt- dagen bijgewoond. Wat voor onderwerpen komen er op zo'n dag aan de orde? Een blik op een van de programma's laat zien dat er dan intensief gewerkt wordt. Enige voorbeel den zijn: verbeteraktiviteiten in de presentatie, managementtechnieken en -vaardigheden, kwaliteitsplan, vergadertechniek, enz. „Je moet bereid zijn om binnen je bedrijf verder te kijken", vervolgt hij. „Het personeel moet volledig bij de pun ten die voor verbetering vatbaar zijn, betrokken worden. Veel zaken worden je op een projektdag op een schokkende manier bijgebracht, Materiaalbeheer bijvoorbeeld is een zwak punt. Het is zaak om ook hierin goede afspraken met elkaar te maken. Ik vind het opvallend hoe je op een andere manier naar fouten leert kijken", aldus de heer Hobbel. Gespecialiseerde verhuizingen „Kenne juule dat wel", wordt er soms aan hem gevraagd. „Ja, dat kunnen we", antwoordt hij dan. Behalve 'gewone' verhuizingen verzorgt Flakkee Expresse ook projektverhuizin- gen, b.v. van bedrijven of instellingen. Het bedrijf maakt deel uit van de Ned. Groep 'Projektverhuizers Holland'. Er zijn 19 bedrijven bij aangesloten. Ook op internationaal vlak liggen er voor Flakkee Expresse vele mogelijkhe den. De heer Hobbel heeft ook in dat opzicht grote verwachtingen. „We moeten, als Europa één is. alles kennen en alles kunnen uitvoeren bin nen ons bedrijf'. (uit: De Verliuizer) Voor sommigen viel Itet niet mee, zo'n liele dag vergaderen, maar de algemene indruli was tocli zeer positief. De personeelsdag: negen personeelsleden van verhuisbedrijf Flakkee Expresse uit Middelharnis, één van de deelnemende bedrijven aan het pilot-projekt Kwaliteitszorg. Wat verstaan we eigenlijk onder kwaliteit? Aan de ene kant gaat het om vol doen aan de eisen en verwachtingen van de klant, aan de andere kant speelt het prijsaspekt; hierover zijn goede afspraken met de klant nodig. Kwaliteits zorg betreft niet alleen de dienstverlening aan de klant, maar ook de organisa tie die er achter zit (denk bijvoorbeeld aan een goed geregelde administratie of een korrekte planning) en de mensen die in die organisatie werken. Commu nicatie vervult hierbij een sleutelrol. Verbeterpunten - Na het theoretische deel worden de medewerkers aan het werk gezet. Eerst vullen zij individueel een vragenlijst in, een verkorte versie van de zelfdiagnose voor de werkgever. Hierin komen algemene vragen aan bod, vragen over planning, uitvoering, verhuizing, personeel, materieel, mate riaal en over strukturen en processen. Is het bedrijf telefonisch goed bereik baar? Zijn verhuisdozen altijd tijdig bij de cliënt aanwezig? Zijn uw taken, verantwoordelijkheden en bevoegdheden duidelijk bekend? Worden de ver huiswagens regelmatig schoongemaakt en vindt onderhoud tijdig plaats? Welke stijl van leiding past het best bij het bedrijf? Aan de hand van deze kwa liteitsdiagnose konstateren de deelnemers verbeterpunten voor Flakkee Expresse. Elk groepje noteert de gevonden verbeterpunten op een groot vel. Werkdruk - Snipperdagen, dat is een verbeterpunt dat door alle groepjes wordt genoemd. Het hangt samen met een ander heet hangijzer: de werkdruk in het bedrijf. Afspraken over snipperdagen kunnen niet altijd nagekomen worden, omdat er soms onvoorzien werk bijkomt. Het is op zich een positief teken dat er blijkbaar werk in overvloed is, daar is iedereen het over eens. Maar sommige medewerkers vinden het jammer dat hun sociaal leven op deze manier wel te lijden heeft onder het werk. Voor deze hoge werkdruk kun nen de medewerkers zo zelf meerdere oorzaken aanwijzen. Het bedrijf wil natuurlijk zoveel mogelijk werk binnenhalen, want dat betekent winst maken. Maar soms wordt men ook door de klant voor het blok gezet. Stel, Flakkee Expresse spreekt met een klant af dat hij zelf 70% van zijn spullen zal inpak ken. Als de verhuisauto voor komt rijden, blijkt dat pas 30% van de spullen is ingepakt. Er zit voor de verhuisploeg op dat moment niets anders op dan de handen uit de mouwen te steken en aan het inpakken te beginnen. Situaties als deze zijn inherent aan de verhuisbranche, maar het moge duidelijk zijn dat de planning door zo'n gang van zaken enigszins in de war raakt. Direkteur Hobbel en zijn werknemers zijn na afloop van de personeelsdag zeer tevreden. Flakkee Expresse is weliswaar een florerend verhuisbedrijf, maar ook dan kan er nog wel eens wat haperen in de bedrijfsvoering. Het is alleszins nuttig om samen eens na te gaan waar de knelpunten liggen en welke oplossingen er mogelijk zijn. Het mes snijdt aan twee kanten: de werknemers krijgen de gelegenheid om mee te denken en hun mening te geven en de direk- tie weet wat er leeft onder het personeel. voorttOe tekefhetdl VINGERLING 3-MIDDELHARNIS-TEL 01870-2518 topkwaliteit, goede ser REPORTAO'' - VIDEO COMPUTER tr:n C3 ^3 a C3 FOTO'VIDEO'AUDIO Weslslrsal 35 - Molenweg A - Ouddorp - Tstetoon OtBTB-1612 en 2120 Fi/laa) Renesse. P/inls^ap - Hogoïoom T72 - Jeleloon 01t16-2'00 Fl^lanl Sommelsöiyfi, tVos/krefteotetraal 3 - SommeHa^i^ - Te/e/oon 01370-S34> Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK ♦.4HHHH^4^4H^^»<^<^^, Verkoop Service 01871 - 1662 t M ilfeh ■afc- 1- z:_ -n rr—1 r—r -i—i SPORTLAAN 2 - MIDDELHARNIS Een vertrouwd beeld op de wegen... De aanhangwagen, door Trendstar mooi beschilderd, is de nieuwste aanwinst. Inzet: de heer A. Hobbel direkteur Flakkee Expresse.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1