Zo ik niet had geloofd... Pinksterfeest Rode Kruis afd. Middelharnis bestaat 50 jaar Plaatwerk Ooltgensplaat zoals het was \iammtmMi Aktie voor Bangladesh ruim 11.000 gulden VERWERS auto's Dinsdag 21 mei géén icrant i Zaterdag 1 juni verscheidene demonstraties Garage Knöps B.V. Het Rode Kruis in Middelharnis a^abb Citroen-Hesselink Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Opbrengst koliekten Lesmarathon voor Bangladesh Lampionoptocht Ooltgensplaat alle merken No. 6000 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 OOSTFLAKKEE Op 10 mei j.l. is er tussen 7 en 8 uur 's avonds in de gemeente Oostflakkee een korte, maar intensieve aktie voor de slachtoffers van de grote watersnood in Bangladesh gehouden. De opbrengst bedroeg 11.205,75. Het gemeentebe stuur heeft dit bedrag aangevuld tot ƒ15.000,-. De Stuurgroep -Bangladesh, die de aktie in enkele dagen heeft georgani seerd, is uitermate tevreden over de opbrengst, die de stoutste verwachtin gen ruim heeft overtroffen. De aktie kon o.a. zo snel georganiseerd worden dank zij de spontane medewerking van vele verenigingen, bedrijven en partikulie- ren. De opbrengst zal via de NOVIB naar lokale hulporganisaties gaan. De nood en wederopbouwhulp door de lokale Bengaalse oranisaties komt goed op gang. Dit meldt NOVIB-vertegenwoor- diger Geoffry Salkeld vanuit Dhaka. Anders dan eerder werd vernomen is de samenwerking tussen overheid en leger en lokale organisaties goed. De lokale organisatie waar de stuur groep mee samenwerkt is BRAC. Op basis van eerdere ervaringen is er een goede onderlinge coördinatie op lokaal nivo, waarbij het leger behulpzaam is bij transport en beveiliging tegen moge lijke plundering van voorraden. BRAC (Bangladesh Rural Advence- ment Committee) is hoofdverantwoor delijke voor Patuakhali maar werkt in alle meest getroffen gebieden waaron der Chittagong en het gebied rond Cox Bazaar. Zij is direkt verantwordelijk voor de hulp aan 75.000 mensen. De organisatie had al 30 medische teams in het gebied waaraan nog eens 9 zijn toe gevoegd. Direkte hulp ter waarde van 1,2 miljoen is reeds besteed. Hieronder valt ook het boren van nieuwe waterput ten. Onder extreem moeilijke omstan digheden zijn de eerste 50 waterputten inmiddels geslagen. NOVIB/Gast aan tafel heeft reeds 1 miljoen toegezegd. Nieuwe hulpaanvra- gen voor wederopbouwhulp worden in de komende weken verwacht. De Stuurgroep wil alle medewerkers aan de aktie en zeker ook alle gevers harte lijk bedanken voor hun spontane deel name. Het wordt beschouwd als een blijk van solidariteit met onze mede mensen in de Bengaalse delta, waar de strijd tegen het water nog volop moet worden gevoerd. Wie beter dan de bevol king van Oostflakkee weet wat water aan kan richten. Wij hopen dat bij onze vol gende aktie in september met de 'vreem de muntjes'-aktie op de basisscholen in Oostflakkee ook zo'n groot succes ge boekt kan worden. Dirksland, 01877 - 1357 Dot derde deeltje 'Oude Ansichten' van Ooltgensplaat, samengesteld door A. P-^ Remus uit Zevenbergen, is een juweel van een boekwerk. Het is schitterend uit gevoerd en uitstekend gedokumenteerd. De samensteller heeft een grote ver scheidenheid van onderwerpen aange voerd (totaal 114 blz.). Het leven in 'de Plaat' zoals het vroeger was roept bij het zien van de vele oude foto's nostalgische gevoelens op. Een goed voorbeeld hier van is de foto van 3 oude mannen, die op de hoek van de Pr. HendrikstraatAVees- pad staan te keuvelen. Volgens de heer Remus gingen die gesprekken meren deels over godsdienstige zaken. Mensen met zo'n geloof waarover ze op straat met elkaar konden praten, kom je heden ten dage niet meer tegen. De prijs van het boek is 37,50. Op de markt a.s. zaterdag, 18 mei, zal 'Oolt gensplaat zoals het was' te koop zijn. Bestellen is verder mogelijk bij: A. M. Remus, Ameliastraat 14, Zevenbergen, tel. (01680) 2 63 18; fam. A J. A. Leydens, Pieter Biggestraat 34, Ooltgensplaat; mevr. C. Huyer-den Braber, Meidoorn straat 16, Ooltgensplaat. RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na J 7.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 MIDDELHARNIS SOMMELSDIJK De koUekte was weer 'hart'verwarmend, deze bracht op voor Middelharnis 6.596,55 en voor Sommelsdijk 5.404,55. Gevers/geefsters en kollektanten heel hartelijk dank, namens de Hartstich ting, mevr. Kroos. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER ^QMBi In verband met tweede pinkster dag - maandag 20 mei - zal er op dinsdag 21 mei géén krant ver schijnen. De eerstvolgende uit gave is derhalve D.V. vrijdag 24 mei. De afdeling KMBO vna het MBO- college Oude Tonge oragniseert op 22 mei a.s. een lesmarathon waarbij ze geld proberen in te zamelen ten bate van de slachtoffers in Bangladesh. Vanaf 8.30 uur tot de volgende dag 8.30 uur zullen zij een groot aantal lessen achter elkaar volgen. Zo zullen er o.a. lessen gegeven worden die ontwikke lingssamenwerking als onderwerp heb ben. Rond middernacht vindt de les lichamelijke oefening plaats. Cafetaris "t Vosje' te Oude Tonge zorgt voor de catering. Indien u bereid bent dit goede doel financieel te ondersteunen, kunt u tele fonisch kontakt openmen met het MBO-college Oude Tonge, tel. (01874) 1611, of u kunt ook benaderd worden door één van de leerlingen met het ver zoek een bepaald bedrag voor deze aktie in te tekenen. Autobedrijf A. J. van Rumpt De wegens het slechte weer uitgestelde lampionoptocht, zal nu worden gehou den op woensdag 22 mei. Vertrek van 't Centrum om 20.45 uur. Bovenstaand gedicht is uit de nieuwe bundel van Lanerta: 'Zo ik niet had geloofd'. Achter de naam Lanerta gaat mevr. Buth-ter Laan schuil. Ze is 85 jaar. Na het overlijden van haar man, in 1989, verhuisde zij van Dirksland naar Bilt- hoven. 'Zo ik niet had geloofd' is haar vierde gedichtenbundel. Evenals in haar vorige bundels, spreekt uit haar gedichten een groot Godsver trouwen en een blij verwachten. 'Ons leven is hier vast, als 't vastheid vindt in God'. Ook haar liefde tot de natuur komt in veel gedichten tot uiting. De 'oundel is uitgegeven door uitgever C. van Koppen te Ouddorp. nieuwe bundel van Lanerta De prachtige illustraties zijn van de hand van A. K. Vogelaar. De bundel is gedrukt bij drukkerij Kranse B.V. te Sommelsdijk. Hemelwinden werden wakker hemelwinden van Gods Geest stormden naar de wereldakker nooit was er zo 'n storm geweest. Stormwind vulde tempelzalen allen hoorden het geluid gingen van Gods heil verhalen jubelden Zijn boodschap uit 't Werd een stormloop van Gods zegen van Zijn Heiige Geesteskracht Niemand houdt het heilswerk tegen door Gods Zoon teweeggebracht. Kom ook Geest in onze tijden kom, daal in de harten neer. Wil van zondemacht bevrijden doe ons leven tot Gods eer. LANERTA Wie 'Rode Kruis' zegt, denkt dan in de eerste plaats aan rampen en oorlogen in het buitenland. Dat er dicht bij huis, in de eigen omgeving, óók heel veel door de leden van het Rode Kruis wordt gedaan, is minder bekend. Om de verschillende aspekten binnen deze organisatie méér in de publieke belangstelling te brengen, zullen er op zaterdag 1 juni in en om het Diekhuus, het onderkomen van het Rode Kruis, vele aktiviteiten plaatsvinden. Dit ge beurt in het licht van het 50-jarig jubi leum van de afdeling Middelharnis. Er is een groep gevormd, die de organi satie van deze dag op zich heeft geno men. Spektakulair zullen ongetwijfeld de demonstraties aan het Zandpad zijn, die de leden in samenwerking met de brandweer zullen geven. Op de rijbaan onder aan het Zandpad zal een ongeval geënsceneerd worden. Het Rode Kruis komt er aan te pas, kortom: „we zullen laten zien wat we kunnen", zegt een lid van de werk groep. Ook op andere wijze zal het werk van het Rode Kruis onder de aandacht wor den gebracht. In de gemeente Middel harnis (dus ook in Stad en Nieuwe Tonge) zal huis-aan-huis het jubileum boekje worden verspreid, dat speciaal voor het 50-jarig bestaan gemaakt is. In dit boekje staat uitvoerige informatie over het werk van het Rode Kruis, de Inzet bij watersnood „Op de eerste dag werd er in de LTS een vluchtpost ingericht, waar de van huis verdrevenen zich konden wassen, zich verschonen en waar hen een warme kop koffie werd aangeboden. Daar dit pand diezelfde dag ook door het water om ringd werd, verplaatste men dit opvang centrum naar het pand van Nipius op de Kade, waar ook zieken en ouden van dagen verzorgd werden tot zij konden worden geëvacueerd. Er zijn in deze noodopvang totaal ruim 4000 mensen verzorgd. Na enkele dagen had het Rode Kruis een goed draaiende keuken opgezet, waar driemaal daags een maaltijd werd verstrekt aan hulpverleners en vluchte lingen: tezamen ongeveer 900 personen. Vervolgens werd er nog een kantine ingericht, waar de mensen in de avondu ren wat konden komen drinken". Andere onderdelen van het Rode Kruis werk vormen: - Welfare-werk - Vakanties met het Rode Kruis - Bloedafname - Rode Kruis Korps en Kolonne - Organisatie Bejaardenmiddagen - Jeugd Rode Kruis. Voor al deze aktiviteiten zijn veel vrij willigers nodig. Het bestuur hoopt dat niet alleen nieuwe leden zich op 1 juni massaal zullen aanmelden maar vooral ook vrijwilligers. Het is boeiend werk en een zinvolle vrije-tijdsbesteding. Men sen die zich voor dit werk inzetten doen dit met hart en ziel. Rode Kruiswerk is nodig en heeft u nodig! Programma zaterdag 1 juni 11.00 tot 18.00 uur: informatiestands 14.00 tot 17.00 uur: demonstraties hulpverlening 14.30 tot 16.00 uur: optreden drumband Rode Kruis Plaats van handeling: in en rond het Rode Kruis gebouw Beneden Zandpad 7a, Middelharnis Middelharnis Telefoon 01870-2222 oprichting en de hulp die in het verleden verstrekt is. Met name in de oorlog en tij dens de ramp van 1953 was het Rode Kruis niet weg te denken. Enkele frag menten uit deze periode's willen we uit het boekje lichten: Hulp tijdens de oorlog „Een bijzonder transport in de oorlog was het vervoer van een patiënt, die naar Maasoord (Deltaziekenhuis) gebracht moest worden. Tot aan de boot op het Havenhoofd ging dat met de ziekenwa gen uit Dirksland. maar in Hellevoet- sluis was er nergens een ziekenwagen of andere auto te charteren, zodat uiteinde lijk de reis werd voortgezet met paard en open koetsje. In Maasoord aangekomen had een van de twee begeleiders nog de moed om te voet naar Den Haag te gaan lopen, waar een zuster van hem woonde. Veel inzet van de afdeling werd er gevraagd voor de verzending van brie ven en pakketjes naar krijgsgevangenen in Duitsland en voor het opsporen van vermisten". door P. L. de Feyter, voorzitter Na de oprichting van het Nederlandse Rode Kruis in 1867, zijn er overal in het land plaatselijke afdelingen ontstaan. Zo kwamen ook op Goeree-Over flakkee en in Middelharnis afdelingen van de grond. De afdeling Middelhar nis van het Nederlandse Rode Kruis omvat de kernen Middelharnis, Sommelsdijk en Stad aan 't Haringvliet (Nieuwe Tonge heeft een eigen in 1946 opgerichte afdeling). De afdeling Middelharnis heeft zich in de loop van de jaren een plaats weten te veroveren door vanuit de doelstellingen van het Rode Kruis, menslievend heid, onpartijdigheid, neutraliteit, onafhankelijkheid, vrijwilligheid, eenheid en algemeenheid, in onze gemeenschap werkzaam te zijn. Velen hebben dit in de loop van de jaren ondervonden. Vaak hebben leden van het Rode Kruis een rol van betekenis gespeeld in tijden dat hun optreden verlangd werd. Aan het 50-jarig jubileum zal op 1 juni op feestelijke wijze aandacht geschon ken worden. Op die dag zullen demonstraties gegeven worden. U kunt op die dag in aanraking komen met en kennis nemen van de aktivitei ten welke door de plaatselijke afdeling worden ondernomen. Ook zal er dan volop informatie in daarvoor ingerichte stands beschikbaar zijn. U kunt dan zien waarvoor velen zich belangeloos inzetten. Ik hoop ook u op 1 juni op het plein voor ons gebouw of in ons gebouw aan het Zandpad te ontmoeten. •^>^'^<^•^•^4■'^'^■'^l^^■**J^lH^'^*l^l^^l^l^>^ Peugeot Talbot Peugeot Tall>ot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 Kllnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 Verkoop van nieuwe auto's en occasions Schadeherstel APK KEURINGSSTATION Voor lopkwalltsil. goede si n voorrleligB prijzen: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 C3 C3 D FOTO-VIDEO'AUDIO Wesisiraal 35 Molenweg 4 - OuOaorp Teleloan 01378-1612 en 2120 FilïBBi Renesse: Prlnlshop Hogezoom 172 - Tele'oon 0>n6-2400 r/lfasi SommBlsü/Jli. Weslüraheolslmal 3 SommelsrlIJJr - TelelDon 01870-654) stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Leden van de jubileum-werkgroep van het Rode Kruis afd. Middlehamis: v.l.n.r.: mevr. Moelijker, mevr. Kleppe, mevr. van Rumpt. dhr. Blok. dhr. A. de Wit. De 'gaarkeulcenwas in het kleuterschooltje naast het oude Raadhuis ingericht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1