Op de fiets van molen tot molen De heer H. R. de Krey, scheidende direkteur Rabobank Middelharnis; M6 6 -C Politieberichten Milieubericht Goeree-Overflakkee ,,De mens achter het geld" Avonddriedaagse Goedereede Middelharnis Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Bazar op de Bosseschool Voorlichtingsavond grondwaterbescherming in Ouddorp 63e Jaargang No. 5999 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Illegale recreatie In de nachten rond Hemelvaartsdag werden er op de Brouwersdam 7 bekeu ringen uitgeschreven terzake illegale recreatie. Hiervan betaalde 3 personen dire kt de schikking van 150,-. Tijdens het daarop volgende weekend werd slechts 1 persoon bekeurd. Inbraak/diefstal In de nacht van 8 op 9 mei werd er inge broken in 2 strandtenten aan het Noord zeestrand te Ouddorp. De toegang werd verkregen door een raampje te forceren. Ontvreemd werd een hoeveelheid drank ter waarde van 175,-. Tevens ontstond er flinke schade door het leegspuiten van een brandblusser. Op de Vrijheidsweg te Ouddorp werd een grijze damesfiets, merk Batavus ontvreemd. Doorrijden na aanrijding Op zaterdag 11 mei vond op de parkeer plaats 'Dorpstienden' te Ouddorp een aanrijding plaats tussen twee motor voertuigen, waarbij een van deze motor voertuigen, een geparkeerd staande per sonenauto, werd beschadigd. De veroor zaker is echter weggereden zonder zijn naam achter te laten. Op dezelfde dag vond op het Noordzee- park te Ouddorp eveneens een doorrij den na aanrijding plaats. Ook hier werd een geparkeerd staande personenauto aangereden, waarbij een schade van ongeveer 2.000,- ontstond, en ging de veroorzaker er vandoor zonder zijn naam achter te laten. Dat het ook anders kan, bewees een inwoner uit Stellendam. Tijdens het par keren raakte hij met zijn auto een gepar keerd staande personenauto. Hij no teerde dit kenteken en nam zelf kontakt op met de politie, zodat de schade aan deze eigenaar kon worden gemeld. Snelheidscontrole vanuit de lucht Op zondag 12 mei ontdekte de beman ning van het Rijkspolitievliegtuig op de Mr. Snijderweg te Goedereede-Haven- hoofd een 'laagvliegende' motorfiets waarvan een snelheid werd vastgesteld van 212 km/u. Ter plaatse mag men max. 80 km/u rijden. Nadat de rijkspolitie op Goeree-Overflakkee was ingeschakeld, werd de motorfiets aangetroffen nabij de binnenhaven te Stellendam. De motorfiets werd vervolgens inbeslag genomen en tegen de bestuurder, een 27- jarige inwoner van Stellendam, werd proces-verbaal opgemaakt. ^OMBi Vernieling Op maandag 6 mei werd een anonieme tip ontvangen over het bekladden van bariken op het terrein van de Samari taan, een bushokje en een personen auto. N.a.v. een signalement kon één van de daders worden aangehouden. De politie verzoekt getuigen, die maandag 6 mei tussen 16.00 en 17.00 uur iets van bovenstaande hebben gezien, zich te melden. Diefstal lood en koper Uu een container aan de Oost-Haven- dijk te Middelharnis werd in de nacht van 6 op 7 mei ongeveer 300 kilo aan lood en koper gestolen. Diefstal aanhangwagen In de nacht van 6 op 7 mei werd een één- assige aanhangwagen gestolen vanaf de Spuikolk te Dirksland. De aanhangwa gen, merk Anssems, was grijs van kleur en voorzien van een oplooprem. Dronken bestuurder Een zeer dronken bestuurder ramde op donderdag 9 mei op de Molendijk te Nieuwe Tonge achtereenvolgens een personenauto en een betonnen bloem bak. Dit bleek echter niet voldoende om hem tot stoppen te krijgen. In de bocht met de Molendijk en de Burg. Overdorp- straat raakte hij het spoor volledig bij ster en ramde de woning van de fam. van Zielst. De muur en de ruit gingen aan diggelen en de auto kwam in de woonka mer tot stilstand. De bestuurder werd aangehouden. Uit de ademanalyse bleek dat hij 1120 ug/1 had terwijl het maxi mum 220 ug/1 bedraagt. De bestuurder werd proces-verbaal aangezegd en hij kreeg een rijverbod opgelegd van 13 uren. Katten vergiftigd De afgelopen week werden twee katten door dierenarts Vink in Sommelsdijk behandeld i.v.m. vergiftigingsverschijn selen. Door snel handelen kon het leven van de katten worden gered. Een derde kat was niet zo gelukkig en werd door de eigenaar dood voor de deur aangetrof fen. Er wordt een onderzoek ingesteld. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur student P. Mulder, Waddinxveen. MIDDELHARNIS woensdagavond 7.30 uur ds. D. Hakkenberg, Gorin- chem (bed. H.D.). HERKINGEN woensdagavond 7.30 uur ds. J. Koster. NIEUWE TONGE - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. de Pater, Krab- bendijke. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. Bij de kontrole van het projekt AFVAL. in het kader van de aktie 'Werk mee aan een schoon Goeree-Overflakkee', is ge bleken dat er nog veelvuldig afval wordt verbrand. Vaak is hierbij sprake van snoeihout. Ook worden daarbij dan andere afvalstoffen zoals sloophout, huisvuil, plastic, rubber, olie etc. ge voegd. Dit stoken geeft ongewenst gevol gen voor het milieu en het is ook verboden! Ook het verstoken van alleen snoeihout is niet meer toegestaan! Dit geldt ook voor het verbranden van oogstresten; zoals hooi, stro, aardappel loof, enz. Het beleid van de milieu-officier van justitie te Rotterdam is erop gericht, om al deze vormen van verstoken van afval stoffen aan te pakken. Van politiezijde is in de afgelopen weken in voorkomende gevallen reeds meermalen proces-verbaal opgemaakt. Bij het aantreffen van stapels snoeihout werden bekend zijnde eigenaren op het stookverbod gewezen. Eventuele nadere informatie kunt u ver krijgen op de werkdagen bij het R.C.P.M., Voorstraat 13 te Oude Tonge, tel (01874) 1244; bij J. Kievit of A W. Poldervaart. Doodspuiten van slootkanten Het blijkt dat er op Goeree-Overflakkee nog steeds begroeiingen op taluds van slootkanten worden doodgespoten. Dit is achteraf steeds zichtbaar door de ver kleuring van deze begroeiing en ook door het inzakken van de talud. Ook voor de waterkwaliteit is een dergelijk handelen funest. Het betreft hier een verkeerde en ook verboden toepassing van bestrijdingsmiddelen, waarmee men bepalingen van de Bestrijdingsmidde lenwet en ook van de Keur van het Waterschap Goeree-Overflakkee over treedt. Met klem wordt er nogmaal op gewezen, om zich toch vooral te houden aan de wettelijke gebruiksvoorschriften, zoals vermeld op de verpakking van het middel. Op 25 mei zal er op de Bosseschool (christe lijk basisonderwijs) een bazar gehouden worden. Met de opbrengst daarvan zullen materialen voor onze school worden ge kocht. De bazar begint om 11.00 uur tot ongeveer 16.00 uur. Door de ouders en de kinderen zijn veel spullen bij elkaar gebracht. Er zijn gebruikte dingen bij, maar ook speciaal voor deze bazar gemaakte artikelen. Een gedeelte van de bazar zal speciaal voor spelletjes gereser veerd worden. Verder is er verkoop van plan tjes, handwerkartikelen en een koffiehoekje waar koffie met cake geserveerd zal worden. In deze dure tijd zullen de prijzen redelijk worden gehouden. Dus niet vergeten: zaterdag 25 mei van 11 tot 4 uur bazar op de Bosseschool te Middel harnis. Zaterdag 11 mei. De zon schijnt en er staat een matig windje. Prachtig weer om op de fiets te stappen en dan wegwezen. En wat is het dan leuk als er op zo'n mooie voorj aarsdag een molen tocht gemaakt kan worden. De bermen staan in bonte bloei, het jonge, frisse groen, breekt uit alle twijgen; 't is meie, 't is meie. Zo dacht ook de familie Diepenhorst uit Stad aan 't Haringvliet er over. Op de foto ziet u de familie in aktie. Op de achtergrond de korenmolen te Dirksland. Aanstaande donderdag, 16 mei, neemt direkteur H. R. de Krey offi cieel afscheid van de bank waar hij jarenlang het gezicht van was: de Rabobank te Middelharnis met ves tigingen in Sommelsdijk, Melissant en Herkingen. Tijdens een receptie in het 'Prieel' van De Staver wordt iedereen, die op welke manier dan ook, een band met hem had, de gele genheid geboden hem de hand te drukken. „Zonder toespraken graag", zegt hij, „want er is in al die jaren al genoeg over me gezegd". Vele kon takten heeft hij in die jaren opge bouwd. Zijn warme menselijkheid opende menige deur naar vriendschap. Zakelijk inzicht, gepaard met een groot, ontwikkeld sociaal gevoel, zijn de ken merkende eigenschappen van dhr. De Krey, vanaf 1966 direkteur van de Rabo bank Middelharnis. Hij werd geboren in Monster, in het Westland, waar hij al op jonge leeftijd met sociale taken te maken kreeg: zijn vader werd in de oorlogsjaren naar een werkkamp in Duitsland getranspor teerd. Hij was toen 10 jaar. Als oudste (hij heeft nog een jongere zuster) was hij zijn moeder in die oorlogsjaren tot grote steun. De oorsprong van zijn sociale vorming ligt daar. Op 29 april j.l. ontving hij uit handen van burg. Sleurink de ridderorde. Een grootse dag in zijn leven. Allen die hem dierbaar waren, woonden de plechtige opspelding bij: zijn lieve vrouw, hun 4 kinderen, kleinkinderen, vrienden, personeel van de Rabobank en later op de middag was ook zijn 81-jarige moe der aanwezig. We hebben reeds in E.N. kunnen lezen waarom hem die onder scheiding werd toegekend. We brachten hem een bezoek om hem zélf aan het woord te laten; over zijn leven en werk en nog veel meer. In 1949 werd hij als adj. direkteur bij de Rabobank te "s-Gravenzande aange steld. Veel kneepjes van het vak heeft hij daar geleerd. „Maar een profeet wordt in eigen land niet geëerd", zegt hij over zijn begintijd. Hij vond het beter om elders een baan te zoeken, waar de mensen hem niet als broekie gekend hadden. In 1966, op 1 mei, kwam hij naar Mid delharnis waar hij in een vervangings- dienst al eens gewerkt had. Dat was hem toen goed bevallen. Ook de jaren die volgden bevielen hem goed in het land van peen en juun. Zelfs zó goed, dat hij (en ook zijn vrouw) er niet over piekert om terug te gaan naar het Westland. Ook niet nu hij, na 25 jaar, als direkteur afscheid neemt. Mevr. De Krey schenkt een kopje thee. Het is gezellig bij de De Krey's. De kamer staat boordevol bloemen. We praten over de dingen die ze bezig hou den. Maar het meest over 'de mens' waarmee we in ons daag'lijks leven te maken hebben. De mens met zijn pro blemen, diens zorgen en vooral de gehandicapte mens, om wie de heer De Krey in zijn leven diep bewogen was en is. Juist nu hij meer vrije tijd krijgt, wil hij meer tijd aan de geestelijk gehandi capten besteden. Veel is er, mede onder zijn leiding, tot stand gekomen. In de eerste plaats den ken we dan aan de drie gezinsvervan gende tehuizen die gerealiseerd zijn. Ook Hernesseroord ligt hem na aan het hart, hoewel hij daar alleen bestuurlijk bij betrokken is. Huize 'Sjaloom' staat bij hem om de hoek. Regelmatig stapt hij er binnen, zoals je bij een goede buur binnen stapt. Ze kennen hem daar dan ook heel goed. Over zijn werk voor deze tehuizen zegt hij: „Dat is het laatste wat ik op zou geven. Die mensen hebben het zó fijn daar. Ik heb ze er helemaal op zien bloeien. Vroeger werd er nauwelijks naar deze mensen omgekeken. Ze vielen tussen wal en schip. Nu kunnen ze zich op een menswaardige manier ontwikkelen. Veel handelingen kunnen ze zelf doen. Om een voorbeeld te noemen: veters vastma ken. Het is onwaardig als iemand anders dat doet terwijl ze het zelf kunnen". Op bestuurlijk gebied wordt er op de heer De Krey menigmaal een beroep gedaan. Zijn kennis van financiële zaken is een van de faktoren die daar in meetellen. De heer De Krey bezit een grote men senkennis. Al gauw peilt hij de oorzaak waardoor mensen soms in financiële problemen zitten. Vaak fungeert hij als praatpaal. De mensen weten van hem, dat hun moeilijkheden niet over straat gaan. Hij heeft een vertrouwenspositie. Die is in de loop der jaren alleen maar uitgebouwd. „Ik probeer om de mens achter het geld te zijn", zegt hij. „Het is me veel waard dat mensen terug komen bij een bank, net als bij een win kelier. Als je met je klanten een goede verstandhouding hebt, komen ze terug. Ze moeten zich op hun gemak voelen. Met mensen omgaan is moeilijk. Ieder mens heeft wel ergens een handvat zit ten en als je ontdekt hebt waar, kun je een deur openen". Een goede raad van hem is: „eerst je pro blemen oplossen en niet wachten tot de dag om is". Hoe heeft het echtpaar De Krey elkaar leren kennen? Mevr. De Krey: „Bij het jeugdwerk in 's-Gravenzande". Ook in hun verdere leven heeft het jeugdwerk een grote rol gespeeld. „Nog ga ik 's zon dagsavonds vaak naar de jeugdclub waar ik jarenlang ook voorzitter van was", aldus de heer De Krey. Zijn mening over de jeugd van nu is, dat ze veel meer dan vroeger een eigen mening hebben. En ook veel eerlijker zijn. „Geef mij deze tijd maar. Natuur lijk zijn er andere problemen dan vroe ger, maar toch vind ik deze tijd in veel opzichten beter. Neem b.v. de verhou dingen binnen een bedrijf Nu is ieder een eikaars gelijke. Veel zaken worden met elkaar gedaan in plaats dat er één de baas is. Als die ene baas van vroeger er een keer niet was, wist niemand wat. Dan liepen zaken soms in het honderd. Nu krijgt iedereen verantwoordelijk heid en ook waardigheid". „Veel dingen zijn bespreekbaar in deze tijd", vervolgt de heer De Krey. „Als je vroeger naar het waarom van iets vroeg, kreeg je als antwoord: „het is zo", en daarmee was de kous af Daar wordt nu geen genoegen meer mee genomen". Voor de toekomst heeft de heer De Krey nog veel op stapel staa'n. Om te begin nen bestaat de Rabobank dit jaar 90 jaar. Op 25 oktober zal dit feit met een groots opgezet jubileumconcert in 'De Staver' worden gevierd. Naast de heer De Krey is ook de musicus en leraarMar van der Veer bij de organisatie betrok ken. Er zullen maar liefst drie muziek korpsen en negen zangverenigingen optreden. Een ander leuk gebeuren waar de heer De Krey bij betrokken is, is de totstand koming van twee klankbeelden (dia's), van elk drie kwartier, over 'Flakkee in gevelstenen en monumenten'. „Er is nog zoveel te doen op Flakkee", meent de heer De Krey, „dit voormalig eiland biedt zoveel mogelijkheden... zeker als straks het Rien Poortvlietmu- seum gerealiseerd zal zijn". We moeten afscheid nemen. Iets van de mens De Krey hebben we deze middag kunnen zien. De mens achter het geld. Wij wensen de heer De Krey en zijn gezin nog veel gelukkige jaren op Flak kee toe. Donderdag 16 mei zal er in 'Dorpstien den' te Ouddorp een voorlichtings avond worden gehouden waar de vol gende onderwerpen aan de orde zul len komen: De heer C. Revet, medewerker buro bodembescherming van de provincie Zuid Holland, houdt een inleiding over: achtergronden van de Grondwaterbe- schermingsverordening, gebruik en op slag van meststoffen, overige aktivi- teiten, schadevergoedingsmogelijkhe- den en procedures; OUDDORP - Op dinsdag 18, woensdag 19 en donderdag 20 juni 1991 organi seert Sportvereniging De Kriekel voor de 19e keer een avonddriedaagse. Deze avonddriedaagse wordt georganiseerd door de omgeving van Ouddorp. In schrijven vanaf 18.30 uur in m.f g. Dorp stienden te Ouddorp. Inschrijfgeld 5,- p.p. Start 19.00 uur. Groepen zijn na tuurlijk ook welkom, maar graag even een telefoontje. Tel. (01879) 27 01. De heer S. Tuytel, inspekteur bij de Alge mene Inspektie Dienst, Inspektie West houdt na de pauze een inleiding over: bestrijdingsmiddelengebruik in het grondwaterbeschermingsgebied. Hierna is er nog een forumdiscussie. VoOf lookwaliteil. goade service en voorOelige pnjzen: FOTO FILM - REPOnTAGE - VIDEO - COMPUTER c=3 C3 ^n ca C3 foto-video-audio C3 C3 C3 rtfesistfsai 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Teletoon 01378-1612 en 2120 Filiaal Renesse: Prinlsliop - Hogeioom 172 - Telefoon 01116-2400 Filiaal Sommelsdilk: Westkrekealstraal 8 - SommBlsdljk - Teletoon 01870-61

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1