'Geen tijd voor tranen' Mobilü Schuilkerkje Doopsgezinde Gemeente te Ouddorp werd te klein Politieberichten 1.799,- Goedereede hmbveéhtse Citroen-Hesselink Rally Formula Garage Knöps B.V. KIEVIT WARMTE Eerste paal voor nieuwbouw geslagen Vlaggen uitsteken op zondag 5 mei Schuilkerkjes Ophalen oud papier 3!266 Ö-C Honger dreigt voor miljoenen l(inderen in Bangladesh Gemeenten naar bedrijven-kontakt-dagen Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee 63e Jaargang VRIJDAG 10 MEI 1991 No. 5998 Tel, POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Dodelijk ongeval n In de vroege morgen van dinsdag 7 mei is een 39-jarige vrouw uit Ouddorp om het leven gekomen bij een verkeersonge val op de Provincialeweg tussen Goede reede en Stellendam. De auto waarin zij zat. werd bestuurd door haar vriend. Door nog onbekende oorzaak raakte hij met zijn auto op de andere weghelft en botste daar op een tegemoetkomende personenauto. Het slachtoffer zat na het ongeval nog enige tijd bekneld in haar auto. Zij is korte tijd later aan haar ver wondingen overleden. Het verkeer werd enige uren omgeleid via de Damweg. Stuurgroep Oostflakkee-Bangladesh Vier miljoen mensen, vooral kinderen, worden met de dood bedreigd als gevolg van honger en ziekte na de verwoes tende wervelstorm van vorige week, velen zullen het gebrek aan drinkwater, voedsel'en de gevolgen van verschil lende epidemieën niet overleven. Zeker tien miljoen mensen langs de lage kustlijn en op de eilanden zijn getroffen door de natuurramp. De wervelstorm vond plaats vlak voor de oogsttijd, ter wijl het land al kampte met te krappe voedselvoorraden. De stuurgroep ontwikkelingssamenwer king Oostflakkee-Bangladesh heeft al enkele jaren een projektkoppeling met Gualundo een dorp dat net op de grens van het grens van het rampgebied ligt de organisatie Brac waar wij in het verle den geld aan overgemaakt hebben voor schooltjesprojekten en andere projekten om in de eerste levensbehoefte te voor zien stuurt vooral medicijnen naar het rampgebied. A.s. vrijdag 10 mei zal in alle dorpen van Oostflakkee vanaf 7 uur een kollekte gehouden worden om geld in te zamelen voor medicijnen en andere hulpgoe deren. Op 14 en 15 mei a.s. worden in Ahoy Rotterdam de bedrijven-kontakt-dagen gehouden. Voor het eerst dit jaar is de deelname ook opengesteld voor gemeenten en bedrijven op Goeree-Overflakkee. Naast de gemeente Oostflakkee, die al een aantal jaren aan deze dagen deel neemt, zullen dit jaar ook de gemeenten Dirksland, Middelharnis en Goede reede vertegenwoordigd zijn. Daarnaast zullen er een aantal bedrij ven van Goeree-Overflakkee aanwezig zijn. Dit heeft er toe geleid dat een zoge naamde 'Goeree-Overflakkee straat' is ingericht. De bedrijven-kontakt-dagen zijn voor het publiek geopend van 14.00 tot 22.00 uur. Koffie-ochtend In het Dienstencentrum te Oude Tonge met als onderwerp 'de Indicatie-commissie' Donderdag 16 mei a.s. is er weer een koffie-ochtend in Oude Tonge voor de 55-jarigen en ouder van 10.00 tot 11.00 uur. De Indicatie-commissie uit Mid delharnis is uitgenodigd en komt voor lichting geven over hoe en wat er gebeuren moet als u naar een ver- zorgings- of verpleeghuis wilt. U kunt uiteraard vragen stellen die betrekking hebben op dit onderwerp. Wilt u meer weten over dit onderwerp of vindt u het gewoon gezellig om een kopje koffie te komen drinken, u bent van harte welkom. Letterlijk zullen we water naar de zee moeten dragen om het kustgebied weer leefbaar te maken voor de Bengalen en hun kinderen. Mocht u willen helpen als kollektant meldt u bij de gemeente Oostflakkee en wilt u als bedrijf, instelling of vereniging een bijdrage leveren, dan kunt u zich ook vervoegen bij de gemeente Oostflak kee, (01874) 22 00 of Mavo De Komeet, Oude Tonge. (01874) 14 35. door Lydia Vroegop-Zandbergen Onder deze intrigerende titel is de tweede roman (binnen één jaar) van mevr. Vroegop-Zandbergen uit Dirks land uitgekomen. Dinsdag j.l. heeft ze het eerste exem plaar overhandigd aan burg. D. Boon stra. Dit feestelijk gebeuren vond plaats in de Bibliotheek aan de Kapoenstraat te Dirksland temidden van haar gezin, vrienden en medewerkers van de Biblio theek. „Een betere lokatie had u niet kunnen kiezen", aldus burg. Boonstra, want in de eerste plaats hoort een boek in de bibliotheek. Het boek oogt heel mooi. De illustrator van 'Geen tijd voor tranen', is dhr. C. G. V. d. Sluijs uit Sommelsdijk. Hij heeft in zijn illustratie getracht om de kern van het verhaal weer te geven. Een jonge vrouw die in de tuin aan het planten is. Ze richt de tuin naar eigen idee in maar behoudt toch het uitzicht. Ook het eerste boek van Lydia Vroegop- Zandbergen is door dhr. v. d. Sluijs geïllustreerd. Over de inhoud zegt de schrijfster het volgende:De hoofdpersoon is Erika, een jonge gescheiden vrouw, die leert dat liefde geven één van de belangrijkste opgaven in het leven is. Mevr. Vroegop heeft ook deze roman weer geheel in eigen beheer uitgegeven, ondanks de benadering van een grote uitgeverij in het land. Dit bewijst al, dat er veel van haar boek wordt verwacht. Zoals bij haar eerste boek, heeft ook de Ned. Bibliotheek Bond nu weer belang stelling voor aankoop van 'Geen tijd voor tranen'. Het gebeurt niet vaak dat een schrijfster 'neen' tegen een uitgever zegt. Meestal is het andersom. Veel schrijvers moeten 'leuren' langs uitgeverijen met hun manuscript. Mevr. Vroegop motiveert haar besluit aldus: „Ik vind het veel leuker om er van begin tot eind bij betrokken te zijn. Met de keuze van de omslag, het papier, het let tertype enz. Ik vind het moeilijk om het los te laten terwijl je er nog niet mee klaar bent. Ik heb er al moeite mee om het gedrukt te zien; zolang het met mijn eigen handschrift op de blocnotevellen staat, is het méér van mezelf Bovendien vind ik dat het op Flakkee gedrukt moet worden (drukkerij gebr. de Waal) en dat ook de illustrator een Flakkeeënaar is. Zo wordt het hele boek hier op Flak kee gemaakt". EXCLUSIEVE AANBIEDING JVC midi W-35 CDM -I- Mission 760 JVC MIDI SET 2x55 W Voorzien van CD wisselaar met 2 hoogwaardige Mission boxen. 3 JAAR volledige GARANTIE AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Dirksland, 01877 - 1357 Middelharnis Telefoon 01870-2222 ^OMBi Sanitair - Centr. verwarming 01870-2609 RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 Verkoop na 17.00 uur: 1662 C. Breen, 01878 - 2496 Burg. Boonstra zei er trots op te zijn een schrijfster als mevr. Vroegop in zijn gemeente te hebben. Haar eerste roman 'Verborgen waarheid' had hij inmiddels gelezen. „In een boek ontmoet je ge dachten van anderen. Maar een bijzon dere rijkdom vind ik, datje bij het lezen van een boek jezelf ontmoet. Je bent met jezelf in diaJ,oog, je denkt na". De prijs van het boek is 26,90 en het is in de boekhandel te verkrijgen. Voor de Doopsgezinde Gemeente in Ouddorp, die al meer dan 350 jaar deel uit maakt van deze dorpsge meenschap, was het dinsadg j.l. een bijzondere dag. Op deze dag name lijk, ging de eerste paal voor een geheel nieuw gebouw de grond in. Onder de belangstellenden bevon den zich burg. van Velzen van de gemeente Goedereede en weth. L. Visser. Een ruime kerk werd voor de Doopsge zinde Gemeente van Ouddorp een noodzaak. Sinds ds. Smink hier vier jaar geleden zijn intrede deed, is het aantal leden fors toegenomen. Een ontwikkeling die dwars ingaat tegen de landelijke tendens van nog steeds toenemende ontkerkelijking. Het schuilkerkje aan de Weststraat, met 80 zitplaatsen, werd te klein. Het bood de gemeente weliswaar een dak boven het hoofd maar kon de mensen eigenlijk niet bergen, 's Zondagsavonds wordt er al uitgeweken naar 'Dorpstienden'. Architect mevr. den Hollander-Lager- wall heeft voor de Doopsgezinden een gebouw ontworpen dat helemaal in de omgeving van Ouddorp past. Gekozen is voor een eenvoudige en vooral ruime kerk met een grote ontmoetingsruimte, een zogenaamde 'schuurkerk'. Tevens is er ruimte voor een kindercrèche ge creëerd. Met dankbaarheid en verwondering stelt ds. Smink vast, dat de gemeente een periode van sterke groei meemaakt. „We hopen dat de nieuwe kerk een plek wordt waar mensen zich thuis zullen voelen", aldus de dominee, „waar ze met elkaar kunnen praten, maar ook dat ze naast alle menselijkheid iets van God ervaren". Voor de bouw van de kerk heeft de Doopsgezinde Gemeente een prachtige lokatie kunnen aankopen die aan twee grote parkeerplaatsen ligt: een stukje grond naast 'Dorpstienden'. Van alle kanten krijgen ze medewer king; onder meer van de Gemeente Goe dereede, die snel alle vergunningen afgaf In korte tijd werden door leden en vrienden ƒ700.000,- bijeen gebracht. Grote soepelheid wordt betoond door de Ingezonden: Aan het College van B W van Dirks land heeft de SGP fraktie van deze gemeente n.a.v. bovenstaande, het vol gende schrijven verzonden: Geacht College: De SGP-fraktie in de gemeenteraad van Dirksland betreurt, dat uw College opdracht heeft gegeven tot het uitsteken van vlaggen op gemeentelijke gebouwen op zondag 5 mei j.l. Uiteraard is de SGP-fraktie, met u. aannemer en de onder-aannemers om tot realisering van de plannen te komen. Gemeenteleden stellen belangeloos een aantal uren ter beschikking om mee te helpen met de bouw. Tesamen zijn reeds 7558 uren toegezegd. Door deze zelf werkzaamheid kan een bedrag van ƒ250.000,- worden uitgespaard. Ook van niet-leden wordt steun ontvangen. Ds. Smink voelt zich in Ouddorp prima thuis. Hij vindt het er goed wonen. „Het is een hechte sociale gemeenschap waarin we veel van elkaar weten en veel belangstelling hebben voor eikaars wel en wee". Hij vond het dan ook op zijn plaats om de inwoners van Ouddorp, middels een schrijven, op de hoogte te brengen van de ontwikkelingen rondom de kerk bouw van de Doopsgezinde Gemeente. „Ik kijk er erg naar uit", zegt hij over de nieuwe kerk, „alle aktiviteiten kunnen dan in één gebouw plaatsvinden". Over het gestalte geven aan gemeente-op bouw zegt hij: „Doel is, dat we naar buiten toe, met elkaar, zo optimaal mogelijk funktione- ren. Daarbij gaat het niet anders dan om apostolaat. Dicht bij en ver af De ver schillende aktiviteiten (eredienst, krin- genwerk, bijbelstudiegroepen, publici teit) staan in dienst van dit doel". Deze kerkjes werden zo ge noemd omdat ze achter de hui zen werden gebouwd. Ze moch ten van de straat af niet worden gezien; ze werden zogezegd 'ge doogd'. De schuilkerkjes werden meestal ook in een U-vorm gebouwd. In het midden zaten de vrouwen en daar rondom, ter bescherming, de mannen. Tot slot zegt hij: „Wij willen een ge meente zijn waar ontmoeting met en navolging van Jezus Christus de basis is van het dagelijkse leven; en waar wij steeds weer de contouren van Gods plan voor ons leven en onze gemeente duide lijk tegen de horizon zien afgetekend. En terwijl wij daarheen optrekken, wil len wij anderen hoop verschaffen en uit nodigen om mee te gaan". dankbaar dat ons land in 1945 van over heersing werd bevrijd. Ook wat ons betreft reden genoeg om hieraan jaar lijks aandacht te besteden. Dat u dat echter op een moment en wijze heeft gedaan, waarmee u een (al of niet wetmatig) gegeven instruktie (of advies?) laat prevaleren boven de gevoelens van een groot deel van de bevolking van de Gemeente Dirksland, heeft ons teleur gesteld. Wij hopen dat u bij soortgelijke omstan digheden in de toekomst hiermee reke ning wilt houden. Hoogachtend, Namens de SGP-fraktie P. J. Koningswoud STELLENDAM Op zaterdag 11 mei wordt door de finan ciële commissie van het open Herv. Jeugdwerk weer oud papier opgehaald. Wij beginnen om 8.30 uur op de Molen kade en vervolgens om 9.00 uur in de Nieuweweg en de Eendrachtsweg. Zet u uw oud papier a.u.b. tijdig en gebundeld gereed? 'Tevens bedanken wij iedereen die in welke vorm, een bijdrage geleverd heeft aan het welslagen van de rommel markt. Burg. D. Boonstra van Dirksland ontvangt uit handen van mevr. Vroegop-Zandbergen het eerste exemplaar van 'Geen tijd voor tranen vooraOe zekerheid! V'INGERLlNG 3 - VlIDDELHARNiS-TEL 01870-?5!8 Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 Voor topkwalileil goede service en voordelige priizen. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER ca C3 C3 C3 FOTO-VIDEO'AUDIO C3 cj^cjcjcjcaciicj Waslsuaal 35 - Wnd Filiaal Renesse: Pur, Filiaal Sommelsdijli ■f - Ouddorp - Telefoon 01BTS-1Bi2 en 2120 ■Hogezoom >72 - Teleloon 01-116-2400 31 S SommelSdilk - Teleloon 0!870-6a41 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK De eerste paal werd geslagen door Pieter Bosland. Links op de foto ds. Smink met naast hem het echtpaar Bosland. De ingang van de Doopsgezinde Gemeente aan de Weststraat in Ouddorp.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1