Nat. Postzegeltentoonstelling 'Omniflla '91' trok flinke belangstelling In memoriam Arie Pronk GOEDEREEDE A. Helpenden Verzorgenden B. Gespecialiseerde Verzorgenden "tTMï Vakantiewoning 25 geheel houten STOELEN J. K. van Wijk te Goedereede; Flakkees Damkampioenschap - grondwerkers - walsmachinist/gradermachinist - asfaltwerkers/vakman wegenbouw Dijkers en Pijl bv VRIJDAG 3 MEI 1991 „EILANDEN NIEUWS'' VIERDE BLAD Burgemeester mevr. 1 G. Sicurmk-Rabbinge opende de postezegeltentoomtelling. Naast haar de landelijk voorzitter J. Roedoe. Vorige week werd in een achttal plaatsen in Nederland een Nationale Postzegeltentoonstel ling gehouden, onder de naam 'Omnifila '91', met als ondertiteling '80 jaar Philatelica'. De afdeling Flakkee van de I.V. 'Philatelica' haakte hierop in en was één van de acht plaatsen waar men zijn hart kon ophalen aan een interessante expositie van ongeveer 45 standhouders, waaron der ook een aantal filatelisten van eigen bodem. Van en over Flakkee Te Middelharnis was de grote sporthal van het recrea- tiecentmm 'De Staver' afgehuurd om de in totaal 244 kavels aan het publiek te tonen. Onder deze kavels was er een speciale afdeling voor de jeugd. Ook voor de jongelui had het bestuur een prijsvraagformulier voor radig met een 20-tal afbeeldingen van postzegels, met de vraag uit welke landen deze postzegels afkomstig waren. Op de jeugdboek kon men deze formulieren in een speciale bus stoppen. Een jury kende de prijzen toe. De tentoonstelling had plaats op donderdag 25, vrij dag 26 en zaterdag 27 april 1991. De officiële opening werd verricht door mevrouw J. G. Sleurink-Rabbinge, burgemeester van Middelharnis op donderdagavond. Een lijvige katalogus van 192 bladzijden (kosten slechts 5,-) maakte het de bezoekers gemakkelijk de diverse stands te verkennen. De expositie was onderverdeeld in verschillende kate- goriën, o.a.: Nederland en Overzees Gebiedsdelen, Postwaardestukken, Postgeschiedenis, Jeugd-begin- Gemeente MEDEWERKER M/V van de afdeling Algemene Zaken nersklasse t/m 11 jaar, van 14 en 15 jaar en van 16 t/m 18 jaar, enz. Onder de standhouders waren er ook enkele leden van Flakkee. De heer J. de Vries toonde brieven van en naar Goeree en Overflakkee, Roltandingen en perfo raties van Nederland, Ver. Naties 1951-1980 en Ver. Staten van Amerika 1945-1969. De heer J. H. Koppe laar had twee stands over Nederland; de heer S. Bangma 'De postcode in de BRD'; de heer L. van Lente 'Vlinders in Eu^ropa'; de heer W. Markwat 'Dag van de Postzegel' en de heer D. Leeflang 'Kinderpost zegels'. Mogelijk zijn we in deze onvolledig. Van de heer J. A. M. S. Joppe werd onder de titel 'Het vroegere eiland Goeree-Overflakkee postaal bekeken' brieven, ansichtkaarten en stempels van de dorpen en enige tram- en bootstempels getoond. Enkele leuke adresseringen Onder alle brieven, kaarten, ansichten, enz. troffen wij enkele leuke en interessante stukken aan. Bijvoor beeld: aan Ds F. de Gidts, Predikant te Goedereede werd met afstempeling Ooltgensplaat 4-8-16 (tussen) 8-9 u. door J. van Heest, Res. Korp. telegrafist, Prinfre- derikfort Ooltgensplaat een briefkaart verzonden met een keurig handschrift. Ma de Been stuurde vanuit Rotterdam (afstempeling 18-VIII 1932, tussen 21-22 u.) een ansicht naar Mej. Leni van Nieuwenhuijzen, p/a Mej. de Wed. D. van Nieuwenhuijzen, Kerkring 7, Oude Tonge. Interessant is ook een brief (zonder postzegel) geadres seerd aan de Wel.Edelgeb. Heer, den Meere A. van Weel Dz., Burgemeester van te Ooltgensplaat, verzonden per beurtschipper van Stavenisse over Rotterdam naar Oolt gensplaat, zonder datum met als afzender: De beurt schipper van Stavenisse. Verschot 10 cent. Lezens waardig is het artikel in de katalogus over 'De beurt schipper en de post'. We zagen meer brieven (met alleen een stempel) gericht aan genoemde A. van Weel, Burgemeester- Notaris te Ooltgensplaat. Enkele stands toonden ons gecensureerde post uit Duitsland, waarvan soms de gehele tekst was wegge werkt en totaal onleesbaar gemaakt. Van een inzender uit Maassluis waren er series brieven uit het buiten land, die waren gefrankeerd met serie-zegels. Het is maar een kort overzicht van al hetgeen er te zien en beslist de moeite waard was. Het werk van het bestuur werd beloond met een groot aantal bezoekers en.... belangstellend publiek. De standhouders had den eer van hun werk. Op de tentoonstelling gefran keerde enveloppen werden van speciale poststempels voorzien en konden in een oude PTT-brievenbus wor den gedeponeerd. hervormde diakonale stichting voor gezinsverzorging en maatschappelijk werk mm I l TE HUUR in Staphorst V.A.G.V. Zond. eerb. Tel. (05225) 18 67 TE KOOP uit grootmoeders tijd Tel. (01877) 18 50 eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud De heer van Wijk is sedert 1936 werk zaam als smid, loodgieter, waterfitter, e.d. Aanvankelijk was hij werkzaam in dienst van zijn vader. In 1959 heeft hij het ouderlijk bedrijf overgenomen. Het bedrijf bestaat uit een loodgieters- en waterfittersbedrijf, een konstruktie- bedrijf voor visserijtuigages, een land- bouwmechanischatie-konstruktiebedrijf en winkelverkoop van huishoudelijke en witgoedartikelen (wasmachines, koel kasten, vrieskisten, e.d.). In het bedrijf wordt met 10 personen gewerkt. Sedert enkele jaren is een zoon van de Fa. J. K. van Wijk opgenomen. Het ligt in de bedoeling dat de heer J. K. van Wijk per 1 januari a.s. uit de firma treedt. Tevens bekleedde hij de volgende funkties: 1. ouderling van de Ned. Herv. Ge meente te Goedereede van 1980 tot 1988. 2. kerkvoogd van de Ned. Herv. Ge meente te Goedereede van 1962 tot heden; 3. bestuurslid van de Stichdng Her vormd Diakonale Gezondheidszorg Goeree-Overflakkee van 1976 tot 1980; 4. lid van de verplichte en vervolgens vrijwillige brandweer, bluseenheid Goedereede, van 1940 tot 1 mei 1975. Ook heeft hij gedurende 30 jaar weke lijks een preek gedraaid voor de kerkte lefoonluisteraars te Goedereede. Op zondag 28 april j.l. is - na een periode van ernstige hartklachten - te Zwijndrecht de bekende musicus Arie Pronk overleden. Hij werd 61 jaar. Voor velen van zijn vrienden en muzikale bewonderaars een harde slag. Arie Pronk ontving zijn muzikale opleiding aan het Goudsche Conserva torium en later nog bij de organist Mees van Huis. Met name als koordiri gent verwierf Pronk bekendheid. Zo stond hij aan de wieg van de bekende koren Deo Cantemus, Song of Praise en The Credo Singers. Tot 1985 was Pronk hoofd van de afdeling Muziek bij de Evangelische Omroep. Nadat Pieter Stolk hem hier .opvolgde was hij nog enige tijd beleidsadviseur muziek voor de direktie van de Evangelische Omroep. In verband met zijn vervroegde uittreden werd op woensdag 25 april jl. afscheid van hem genomen, middels een grote zangavond in de Rotter damse Laurenskerk, met koren van hemzelf, Martin Zonnenberg, Pieter Stolk en Wim Klein Haneveld. Dit was tevens de laatste avond in de serie 'Samen zingen met Arie Pronk'. De laatste van ruim honderd zangavon den waarvan tevens radio-opnamen gemaakt werden. In Pronk verliezen we een man van het eerste uur, die het eenvoudige, geestelijke lied nieuw leven inblies. Wie kent niet de prachtige liederen 'Eens zal op de grote morgen' en 'Maranatha'. Slechts een paar komposities van zijn hand. Centraal stond bij hem het eenvoudige verstaanbare lied. Zijn koren zongen het graag en goed. Wie herinnert zich niet de Kerst-Doelenconcerten. Een jaarlijks evenement waar vele zangminnaars naar uitkeken. Pronk had een band met zijn koorleden en luisteraars. Hij wdst ze te boeien en een sfeer te creëeren die de luisteraar aansprak. Een grote leegte laat hij ook na bij zijn naaste muzikale medewerkers en vooral zijn gezin. Hij is niet meer. Een groot, rechtgeaard musicus is ons ontvallen. Het is te wensen, dat zijn nagelaten werk mag blijven voortklinken. Wij wensen allen die hem gekend hebben sterkte. Oude Tonge Martin Mans Uitslagen maandag 29 april 1991 te Ouddorp P. Leroy - J. Visbeen1 - 1 K. Vis - J. DekkerO - 2 A. v.d. Veer - B. VisbeenO - 2 J. Looy - A. Knape2 - O P. van Dam - C. Polder1 - 1 J. v. Hoorn - J. Lodder1 - 1 A Verolme - K. TanisO - 2 K. Voogd-Tanis - H. KoeseO - 2 A. Krijgsman - H. v. HeukelenO - 2 M. Klink - T. Goedegebuur2 - O C. v.d. Groef - A. MeijerO - 2 C. van Welie - G. M. Koese1 - 1 I. Koese - I. Mackloet1 - 1 W. I. Peeman - J. Non1 - 1 L. Koese - R. Jacobs2 - O J. V. Koppen - H. de Muncknog gesp. J. Stoof- M. Luijendijk2 - O 111| pumi» HELVETIA 20 •-^^ De gemeente Goedereede, een visserij- en re creatiegemeente met 20 l<ilometer strand, telt circa 11.000 Inwoners, is ruim 15.000 hectare groot en beslaat de hele 'kop' van het eiland Goeree-Overflakkee. Wegens vertrek van de huidige functionaris ontstaat binnenkort ter secretarie de vacature van Functie-informatie: Beleidsvoorbereiding en -uitvoering inzake een aantal op de afdeling voorkomende administra tiefrechtelijke werkzaamheden (toepassing di verse wetten en verordeningen zoals onder meer Verkeer en Vervoer, Winkelsluitingswet, Drank- en Horecawet, APV, Marktverordening etc). Functie-eisen: - praktische ervaring met op een afdeling Al gemene Zaken voorkomende werkzaamhe den; - tenminste het bezit van het diploma BA, ter wijl gevorderde studie voor HBDO tot aanbe veling strekt; - goede contactuele eigenschappen en redac tionele vaardigheden. Salaris en rechtspositie: - afhankelijk van opleiding en ervaring be draagt het salaris maximaal f 3.863,- bruto per maand (niveau 7); - de voor de gemeente gebruikelijke rechtspo sitieregelingen zijn van toepassing; - voor verkrijging van woonruimte zal alle me dewerking worden verleend (het wonen bin nen de gemeente Is verplicht). Inlichtingen en sollicitaties: Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de heer RA. Naberman, waarnemend chef van de afdeling Algemene Zaken, of bij de heer A. T. W. de Mik, medewerker bij vermelde afde ling (telefoon 01879-1500). Sollicitaties binnen veertien dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan het college van burgemeester en wethouders van Goedereede, postbus 38,3253 ZG Oud- dorp. Karel Doormanlaan 12, 1271 CC HUIZEN Telefoon (02152) 5 43 44 Wij willen graag in l<ontal<t komen met enthousiaste medewerkers. die kliënten bij het uitoefenen van hun huishoudelijke en verzorgende taken willen ondersteunen. die bij kliënten met een meervoudige problematiek te werk gesteld willen worden. Wij vragen: - zowel gediplomeerde als ongediplomeerde helpenden/verzorgenden. - gediplomeerde gespecialiseerde verzorgenden/ vergelijkbaar diploma of studerend hiervoor. - een protestants christelijke levensovertuiging. Wij bieden: - salariëring CAO-Gezinsverzorging. - goede begeleiding. - interne kursussen. - zelfstandige werkkring. Informatie kan ingewonnen worden bij de direktle, mevr. M. H. Sonnenberg, tel. (02152) 5 43 44. Sollicitaties te richten aan de direktie, K. Doormanlaan 12, 1271 CC Huizen. 'GEMEEN D D E L H A R N I S WIJZIGING GEMEENTELIJKE DIENSTEN In verband met Hemelvaartsdag zijn alle gemeentelijke diensten op donderdag 9 en vrijdag 10 mei 1991 gesloten Op vrijdag 10 mei is de puinstortplaats wel geopend. Het huisvuil zal die week een dag later worden opgehaald, nl. op vrijdag 10 mei 1991. Grofvuil wordt die week op woensdag 8 mei opgehaald. Meldingen hiervoor moeten op dinsdag 7 mei voor 16.00 uur op de gebruikelijke wijze binnen zijn. AANVRAAG INGEVOLGE DE GELUIDHINDERVERORDENING (art. 194 Algemene politieverordening) Bij burgemeester en wethouders is een aanvraag ter verkrijging van een vergunning ingevolge de Algemene politieverordening ingekomen van de Modelvliegclub Schouwen-Duiveland/Goeree-Overflakkee (SDGO), p/a Jupiterhof 17 te Oude Tonge, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het beoefenen van de modelvliegsport aan de Middelweg, kad. bek. gem. Middelharnis, sectie B5, nr. 1062. De aanvraag ligt vanaf 6 mei 1991 een maand ter inzage op de afdeling Samenleving van de gemeentesecretarie van Middelharnis, op werkdagen van 09.00-11.30 uur en van 13.30-15.30 uur, alsmefle buiten werktijd na telefoni sche afspraak op de binnen de ter inzage termijn vallende maandagavonden van 19.00-20.00 uur. Desgewenst kan tijdens de normale kantooruren een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot7juni 1991 schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders worden ingebracht. VOORGENOMEN WIJZIGING HINDERWETVERGUNNINGEN (art. 40 WABM) Burgemeester en wethouders zijn voornemens de door hen op: - 8 juni 1982, onder nr. WM/30, aan G. en J.C. van Es, Perdamusweg 1 te Nieuwe-Tonge, verleende vergun ning ingevolge de Hindenwet voor het in werking hebben van een akkerbouwbedrijf aan voornoemd adres; - 3 juni 1986, onder nr. WM/92, aan Bouwbedrijf C. Boeter en Zn. bv, Langeweg 111 te Sommelsdijk, ver leende vergunning ingevolge de Hindenwet voor het oprichten en in werking hebben van een aannemersbe drijf, gelegen aan voornoemd adres, te wijzigen middels het aan de verleende vergunning verbinden van nadere voorschriften om gevaar, schade of hinder buiten de inrichting afdoende te kunnen tegengaan. Een exemplaar van de beschikking en andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 6 mei 1991 gedurende een maand voor een ieqler ter inzage op de afdeling Samenle ving van de gemeentesecretarie van Middelharnis, op werkdagen van 9.00-11.30 uur en van 13.30-15.30 uur, alsmede buiten kantoortijd na telefonische afspraak op de binnen de ter inzage termijn vallende maandagavonden van 18.30-19.30 uur. Desgewenst kan tijdens de normale kantooruren een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: - de aanvrager; - de betrokken adviseurs; - degenen, die tegen de ontwerp-beschikking tijdig be zwaren hbbben ingediend; - enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkenwijs niet in staat is geweest tegen de ontwerp beschikking bezwaren in te brengen. Het beroepsschrift moet voor het verstrijken van vermelde ter inzage termijn worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State verzoeken, om schorsing van de beschikking dan wel om het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet eveneens voor het verstrijken van vermelde ter inzage termijn worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De beschikkingen worden na afloop van de beroepster mijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. VERLEENDE VERGUNNINGEN (Wet AROB) - W.J. van Dam, Dorpsweg 89, Sommelsdijk - bouw dakkapel; - Aannemingsbedrijf Van Hoorn bv, Groenedijk 2, Capel- le a/d IJssel - bouw 4 garages, Aleyd van Puttenstraat, Stad aan 't Haringvliet; - J. Zondervan, Hob. de Krijgerlaan 28, Sommelsdijk - bouw volière; - H.M.J. Commereuc, Oost Achlenweg 6, Sommelsdijk - verbouw berging; - K. van Rossum, Dorpsweg 91, Sommelsdijk - bouw berging; - Graanhandel P. van Schelven, postbus 35, Oude-Ton- ge - bouw graanelevator, Oudelandsedijk 10a, Nieuwe- Tonge; - M. Villerius, Steneweg 67, Middelharnis - bouw woning met garage, Pr. Bernhardlaan 125, Middelharnis; - R.V. 'De Hoekse Renners', Vlietstraat 52, 's-Graven- deel - houden van wielerronde op 20 mei 1991 in Middelharnis. Bij besluiten, die de gemeenteraad, het college van burge meester en wethouders en de burgemeester nemen, kunnen belangen van anderen* dan de directbelangheb- benden betrokken zijn. De Wet AROB geeft derden-be langhebbenden in een aantal gevallen de mogelijkheid om binnen dertig dagen na bekendmaking tegen zo'n besluit een gemotiveerd bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Bovendien kunnen degenen, die menen dat de onmiddel lijke uitvoering van een besluit onevenredig nadeel ople vert, om schorsing of een voorlopige voorziening verzoe ken. Hierboven vindt u een opsomming van besluiten, waarbij belangen van derden betrokken kunnen zijn. Wilt u meer weten over een besluit en over de be roepsmogelijkheden, dan kunt u contact opnemen met één van de medewerkers van de afdeling Algemene Grondgebied. 3 mei 1991, Burgemeester en wethouders van Middelharnis. Dijl<ers en Pijl bv is een middelgroot aannemingsbedrijf met vestigingen te Middelharnis en Den Haag. In de regio Middelliarnis Inouden wij ons in lnoofdzaal< bezig met rioleringen, leidingwerl<en, straatwerl<en, overslag, asfaltwerken, slijtlagen en waterbouwkundig timmerwerl^. Wij vragen hiervoor: Sollicitaties aan: Postbus 30 3240 AB MIDDELHARNIS Tel. (01870)44 00 Informatie door: Ir. M. van Eek Tel. (01870)44 00 (01870)30 60

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 16