(Somiko Jeugd- hoekje TbÊn..# Oranje-busreis naar Antwerpen Vijftiende musical lünderlcoor Apolio beter dan ooit Brommende ouders? van Oom Ko Mei-raadsel 1 Extra mei-raadsel A Afscheid Tot slot Biadz. 2 „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 3 MEI 1991 Door het natte weer zijn op Koninginnedag veel evenementen letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Op straat was het veel minder druk dan op andere jaren met Koninginnedag het geval was. Voor enige drukte zorgde nog de geraniummarkt in Sommelsdijk en de omloop van Menheerse. In Dirksland had de Oranjevereniging een alternatief programma achter de hand. dat volledig in sporthal 'De Gooye' werd uitgevoerd. Daar heerste dan ook een enorme drukte, 's Morgens waren er naar schatting 2500 mensen. Ook de aubade, met toespraak van burg. D. Boonstra vond in de sporthal plaats, 's Middags was er voor de kinderen o.a. een vrijmarkt. Er werd heel wat afgehandeld, 's Avonds was de sporthal verduisterd voor de alternatieve lampionoptocht. Muziekvereniging 'Amicitia' gaf een uitvoering met optre dens van de majorettes. De geraniummarkt in Sommelsdijk gaf nog enige drukte. Ook rolstoelers deden mee aan de Omloop van Menheer: Op de foto de heer H. v. d. Valk uit Middelhamis in akti Op de Voorstraat te Sommelsdijk trokken de dieren natuurlijk de belangstelling van veel kinderen. De oranje-vrijmarkt voo rde kinderen in sporthal De Gooye' te Dirksland. ijL i;;L ijL JjL ijL ijL JjL ijL ijL J;;! i;;L JjL J;;! J;;L ijL ijL i;^ Beste jongens, meisjes... en ieder die dit leest Deze jeugdboek maakten we gereed op een regenachtige koninginnedag-avond. Jullie hebben toch niet gemopperd hé, omdat spelletjes misschien 'in het water vielen'? Voor akkers en tuinen was 't water welkom! Je zag 'het groen' als 't ware de grond uitschieten! De eerste april-oplossingen zijn trou wens binnen! (toen april nog niet voor bij was...). Niet iedereen hoeft zó super snel te zijn, maar... graag wel vóór - bij gezondheid - de volgende maand om is. Dus april-oplossingen inzenden vóór de maand mei voorbij is. Edith Voogd zorgde voor dit (keurig uit geprinte) raadsel. Uiteraard goed voor de extra punten. 1. Tegen wie zei de Heere Jezus: 'weid mijn lammeren'. 2. Zee waar de Heere Jezus verschenen is. 3. Beroep van Levi (Markus 2). 4. Wie schreef de handelingen der apostelen. 5. Rabboni. 6. Bijbelboek. 7. Broer van Petrus. 8. Tegen wie zei de Heere Jezus: 'vrouw wat weent Gij'. 9. Vanaf welke berg vond de hemel vaart plaats. Een makkelijk letter-raadsel ligt er nog van Jolanda v. d. Wende. Ook zij komt dus (weer) in aanmerking voor de extra punten. Alfabet a=l b 2 c 3 enz. Spreekwoorden en gezegden. 8.15.7.5 - 2.15.13.5.14 - 22.1.14.7.5.14 - 22.5.5.12.23.9.14.4. 4.5- 11.1.20-4.5-2.5.12- 1.1.14.2.9.14.4.5.14. 22.9.5.26.5-22.1.18.11.5.14.19- 23.15.18.4.5.14 - 14.9.5.20 - 22.5.20. 1.3.8.20.5.18 - 8.5.20 - 14.5.20 - 22.9.19.19.5.14. 15.15.19.20 - 23.5.19.20 - 20.8.21.9.19 - 2.5.19.20. 15.16-26.23.1.18.20-26.1.1.4- 22.9.20.20.5.14. 10. Hoeveel discipelen ontmoette de Heere Jezus aan de zee van Tiberias. 11. Rijk van van Arimathea. 12. Vader van Simon Petrus. 13. Wie was er 'ongelovig'. fyy Wilma Hoek, we begrijpen dat de school- drukte voor gaat, maar... toch jammer dat je stopt. Misschien geeft de minister van onderwijs nog eens 'huiswerk-ont heffing' voor jeugdboek-puzzelaars. Maar ja, daar heb jij nu niets aan. Bedankt voor al die keertjes dat je mee deed en een (welgemeend hartelijk) 'woordje' toevoegde aan je oplossingen. We wensen ook jou Gods Zegen toe! 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. Anita en Sylvia Goedegebuure. Daar stonden we even van te kijken, zeg: Een heus postpakket met 2,40 aan postze gels erop. Alle keurig uitgewerkte oplos singen van februari en maart, kompleet met kopieën van rapporten van jullie beiden. Hopelijk zijn jullie nu weer 'op schema'. Van jullie rapporten is trou wens wèl werk gemaakt. Als heel de klas zo'n uitgebreid rapport kreeg, heeft meester of juf wel een weekje nachtrust gemist... Is thuis de één ook wat drukker dan de ander, of is het thuis net omge keerd? Wat cijfers betreft heb je geen van beiden te klagen. Leuk dat jullie ook nog een vakande- situatie-schets toevoegden. Was de bos brand toch niet dicht bij? Hopelijk 'haken er niet meer puzzelaars af wegens schooldrukte. Nieuwe puzze- laars(sters) zijn uiteraard nog steeds welkom. Bij leven-en-welzijn tot schrijvens... OUDDORP Oud papier en lorren voor kindertehuis in Tagari Op D.V. zaterdagmorgen 4 mei komen wij weer langs om uw oud papier en lor ren en tevens uw kleding die u op wil rui men op te halen. Maandagavond 6 mei na 18.00 uur wordt de kom van de gemeente opge haald. Wilt u alles weer goed verpakken dat wij het normaal kunnen verwerken. Dit alles is weer bestend voor bovenver melde projekt in Indonesië. Wie ons hel pen wil is van harte welkom om kwart over acht aan de Duinkerkerweg 6 a.s. zaterdagmorgen. De vorige maand heeft u 33 ton oud papier opgespaard. Onze hartelijke dank hiervoor en ook een ieder die heeft meegeholpen om dit op te halen wordt hartelijk bedankt voor hun sportieve hulp. De zendingscommissie NIEUWE TONGE Koren zingen voor 'Woord en Daad' Zaterdag 11 mei D.V. in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge, aanvang half acht Chr. Gem. Koor 'Vaya Con Dios' uit Melissant, kinderkoor 'Bid en Zing' uit Nieuwe Tonge, beide o.l.v. de heer J. Hollaar uit Middelhamis. Organiste Marcelle van Brussel uit Nieuwe Tonge. Opening door ds. A. Belder. Spreker voor Woord en Daad de heer H. Pater uit Gorinchem. We bevelen deze avond van harte bij u aan en hopen op een warme belang stelling. Toegang vrij. Kerk open om zeven uur. OOLTGENSPLAAT De busreis voor de bejaarden, die de Oranjevereniging 'Ooltgensplaat' ieder jaar organiseert, is voor dit jaar gepland op zaterdag 18 mei a.s. Een touringcar van Van Mourik is weer ingeschakeld en de reis gaat naar Antwerpen. De rit daar heen zal voeren langs wegen die heel mooi zijn en waar veel deelnemers mogelijk nog nooit geweest zijn. Het programma ziet er alsvolgt uit: 12.30 uur: vertrek van "t Centrum'. De eerste stop is voor de koffie met...? Een tweede stop is voor een drankje. 18.00 uur: aankomst in "t Centrum' waar een feestelijk gedekte tafel voor de deelnemers klaar staat. Deelname vanaf 55 jaar. De kosten zijn 20,- per persoon. Aanmelden (liefst zo spoedig mogelijk) bij fam. W. de Bonte. Weespad 19. Tel. 13 00. Wacht niet tot het laatste moment. Rondleiding lyiiddelharnis en Sommelsdijl( De werkgroep Ouderen organiseert sa men met VW Overflakkee evenals vorig jaar begeleide wandelingen door histo risch Middelhamis en Sommelsdijk. Enthousiast vertellen de gidsen (inwo ners van bovenstaande dorpen) over de geschiedenis van de beide dorpen. Zij doen dit op ongedwongen manier, tij dens de wandeling is er alle gelegenheid op een leuke plek wat langer sdl te blij ven staan bij de^ historie. Er wordt gewandeld in de periode van 1 mei tot half oktober (de herfstvakan tie) iedere vrijdag vanaf 14.00 uur tot ongeveer 15.30 uur. Vertrek vanaf het VVV kantoor te Middelhamis. Iedereen, die mee wil wandelen kan zich tot 1 dag van tevoren aanmelden bij: VW Overflakkee, Oostdijk 2, Middel- harnis, tel. (01870) 48 70. De kosten bedragen 2,50 per persoon, terwijl kinderen tot 10 jaar gratis met hun begeleiders mee mogen. Voor speciale groepen zijn buiten de genoemde tijden ook begeleide wande lingen mogelijk, dit moet van te voren besproken worden. Ingezonden: Het was weer zover: afgelopen Konin ginnedag werden we tegen vijven weer verblijd door onze lieve lummeltjes op hun brommertjes. Op een niet erg origi nele wijze probeerden zij de aandacht van de slapende meerderheid te trekken. Kunnen zij zich voorstellen hoe zieken en bejaarden zich voelen als zelfs de aangename stilte en rust van de nacht aan flarden wordt gescheurd door ge knetter? Toch kuannen we het deze ventjes eigen lijk niet kwalijk nemen. Zij zijn niet wij zer. De oorzaak ligt bij hun ouders. Zij zijn het toch die leiding geven aan het gezin. Zij zijn toch oud en wijs genoeg om te weten dat hun liefjes op deze manier tallozen tot last zijn? „Ja maar", hoor ik een ietwat schaam rode pa zeggen, „mijn Jantje is toch geen kind meer? Hij moet zelf weten wat hij doet." Mis meneer! Het gedrag van uw snaakje getuigt van een overduidelijke aanwezigheid van onvolwassenheid en hij is dus toch een kind, ondanks zijn misschien respektabele afmetingen! „Misschien heeft u gelijk", zegt daar een ander vadertje: „maar mijn zoon luistert niet als ik zeg dat hij niet mag." Wat zegt u meneer? Wie bent u eigenlijk? U bent toch hoofd van het gezin? Uw gedrag is al net zo onvolwassen als dat van uw zoontje! Waar zijn de echte leiding- en voor- beeldgevende ouders gebleven? Een ontstemd iemand NIEUWE TONGE - Dat de zaal van Ons Dorpshuis in Nieuwe Tonge voor de plaatselijke verenigingen te klein is werd afgelopen vrijdag 26 april weer eens duidelijk bewezen toen de vijf tiende musical van het reeds zeer be kende kinderkoor Apollo werd opge voerd. Onder leiding van Nelleke Bruggeman speelden 46 kinderen in leeftijd varië rend van 5 tot 13 jaar de kindermusical 'De gelaarsde kat'. Gebaseerd op het gelijknamige sprookje en geschreven door de heer Hofstede, een oud leger- kapitein. Het verhaal is bekend. De kat was een erfstuk aan één van de drie zonen van een molenaar, Joris, die zich op zijn beurt sterk benadeeld voelde, want wat moest hij nu met een kat. De kat die dit hoorde zou bewijzen dat hij het rijkste erfdeel was en ging gemutst en gelaarsd naar het koninklijk paleis om de koning de gevangen fazan ten en konijnen aan te bieden omdat hij wist dat de koning die zo graag at. Zo verzon de kat allerlei listen om zijn baas in de nabijheid van de prinses te brengen zodat hij met haar kon trou wen. En ze leefden nog lang en ge lukkig. Het was geweldig om deze jonge kinde ren met zoveel overgave te zien spelen. Zowel de oudsten, die de hoofdrollen vertolkten, als dcjongsten die de (zo vaak verwaarloosde) figurantenrollen speelden kweten zich van hun taak. Dat hun prestaties werden beloond met een staande ovatie was dan ook niet zo verwonderlijk. „Iedereen is belangrijk van figurant tot hoofdrolspeler" doceert Nelleke op de repetities. „Al speelt de hoofdrolspeler nog zo goed en de figuranten staan er alleen maar en spelen niet mee met het spel dan is het hele effekt verioren. Op deze manier leren de kinderen reeds op zeer jonge leeftijd dat iedereen belangrijk is in een samenspel. Of dat nu een toneelstuk is of in het echte maat schappelijke leven. Verdraagzaamheid tegenover elkaar is een groot goed wat overigens niet weg neemt dat men ambitieus moet blijven om naar ieders kapaciteiten, een plaats te vinden op de maatschappelijke lad der". Dat zij met haar team van vaste mede werksters daaraan, met o.a. de jaarlijks terugkerende musicals, haar bijdrage levert is op zijn minst prijzenswaardig. Koninginnedag 1991 koud en nat

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 14