EHAIIDEII-illEÜWS Raad Goedereede delegeert grondverkoop aan college van B W International Art Centre exposeert etsen van J. P. Dral De Wacht aan de lijn Stelle slaat in tweede helft toe G.B.S.-avond Rolstoelbasket- en rolstoelbaltoernooi Streekbijeenkomst 27 april - 26 mei Verkoping Schaakkampioenschap Goeree-Overflakkee 1991 Goede tijden slechte tijden, ook bij Good-Luck Originele combinaties op voorspeelavond IVIuziekschool 2e Blad DINSDAG 23 APRIL 1991 No. 5994 Meer flexibiliteit bij verkoop gemeentegrond Was tot ongeveer een jaar geleden goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten nodig voor grondtransakties van de gemeente, die 'goedkeurings- schakei' is door wijziging van de gemeentewet komen te vervallen en transakties kunnen sneller worden afgehandeld. Om nog sneller te kun nen handelen verzocht het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad de bevoegd heid tot verkoop van grond aan het college uit handen te geven. De raad ging daarmee in de raadsvergade ring van afgelopen woensdag ak koord; alleen de PvdA was tegen. ^Cliëntgericht' Grondverkopen plegen zich af te spelen volgens door de gemeenteraad vastge stelde regels, voorwaarden en prijzen en zijn in de raadsvergaderingen in feite niet meer dan hamerstukken, was de filosofie van het college en daarom von den B W het wenselijk dat de bevoegd heid tot het vervreemden en bezwaren van gemeente-eigendommen in handen van het college komt. Tijdwinst is daarbij het voornaamste argument: transakties kunnen sneller plaatsvinden want het college van B W vergadert elke week en de raad verga dert maandelijks. Vanuit een cliëntge richte benadering ziet het college voor deel in een snelle afhandeling voor de koper en voor de gemeente zou het gunst in rente kunnen zijn. Bij verkoop van gemeentegrond gaat het om kavels bouwgrond voor partikuliere woningbouw, om bloksgewijze verkoop van bouwkavels voor premie-A wonin gen en om verkoop (c.q. uitgifte in erf pacht) van bedrijfsterreinen. Met de cliëntgerichte opstelling van het college waar het om kopers van grond voor partikuliere woningbouw gaat, had me nin de raad weinig moeite. Anders lag het voor komplexgewijze verkoop van bouwgrond en voor verkoop van bedrijfsterreinen. Prijsverschillen De heer Bakelaar zei namens de fraktie dat de PvdA voor bloksgewijze verkoop van grond voor woningbouw de be voegdheid bij de raad wilde houden om te voorkomen dat voor dezelfde kavels in één en hetzelfde blokje verschillende grondprijzen worden gerekend. Ook de verkoop van grond voor bedrij ven wenste de PvdA in handen van de raad te laten blijven, om per geval te kunnen bezien aan welk bedrijf grond wordt verkocht met het oog op risiko van milieuverontreiniging e.d. Kontrole achteraf vond de PvdA veel te laat. „We hechten meer aan zorgvuldigheid dan aan snelheid van handelen", zei de heer Bakelaar. De heer Van Gurp (RPF) zei, dat hij eerst sceptisch tegenover het delegeren van grondverkoop had gestaan, maar dat hij na bestudering van de rapporten en adviezen achter het voorstel van het college stond, zeker nu het college zijn suggestie had overgenomen om een terugkoppeling te maken naar de Com missie Gemeentelijke Eigendommen. Daar kan men uitvoerig praten over de grondverkopen die door het college zijn gedaan. De heer Van der Wende (SGP) had alle vertrouwen in het delegeren van grond verkoop aan B W. Hij vond het een goede zaak dat de gemeente nu snel en adekwaat kan reageren naar partikulie- ren en bedrijven. Er zijn zorgvuldighe- den genoeg ingebouwd om het goed te laten gaan, aldus de heer Van der Wende. De heer L. X. den Hollander (WD) had er ook geen problemen mee. „Als het niet goed gebeurt, hoort u het wel", ver klaarde hij. i^r Niet in de raad Het CDA liet bij monde van de heer Koese weten graag zicht op de grondver kopen te houden in de raad in plaats van in de commissie. De heer Van Oosterom viel zijn fraktie- genoot bij en opperde dat openbaarheid naar de burgers toe belangrijk is. Hij wou dat de burgerij in de gelegenheid wordt gesteld te weten hoe het met de gemeentelijke grondverkoop gaat. Burgemeester Van Velzen wees erop dat bij delegatie van bevoegdheden in prin cipe geen verantwoording of terugkop peling naar raad of commissie nodig is. Niettemin wil het college in de Commis sie Gemeentelijke Eigendommen best over gedane zaken praten. Een openbare raadsvergadering vond het college niet de geschiktste plaats om grondverkopen te berde te brengen. Het CDA maakte er verder geen hals zaak van en zonder stemming werd het voorstel aangenomen. De PvdA wenste aantekening tegen het voorstel te zijn. De gehele raadsvergadering kreeg overi gens binnen drie kwartier zijn beslag. Omdat het merendeel der agendapun ten reeds in de commissies was bespro ken, werd er in de raadsvergadering weinig of niets meer over gezegd. DEN BOMMEL Op D.V. donderdag 25 april belegt de Geref Bijbel Stichting een avond in de Ned. Herv. Kerk te Den Bommel. Als spreker is uitgenodigd ds. D. Heems kerk. Aanvang 19.30 uur. We hopen dat er velen komen luisteren! Uitslagen van de eerste ronde, gespeeld op 17 april in Oude Tonge. C. Bakelaar - W, Douw1 - O J. Boeter - I. Lagendijk1 - O J. V. Genderen - T.C. V. ProoijenO - 1 J. Gottschal - C. TivisO - 1 D. Hameeteman - E. VerbeekO - 1 A. van Huizen - R. van DoornO - 1 J. van Huizen - R. van HooffO - 1 P. Lesuis - A. DouwO - 1 J. L. Minnaar - W. J. v. Rossum...y2 - Vz C. v.d. Nieuwendijk - M. Doornheim1 - O J. Noordijk - D. E. BotmaVi - Vi J. Santifort - K. WijnandsV: - Vi H. K. Smit - J. W. TanisO - 1 A Visser - W. Knops1 - O M. v.d. Waal - J. du PreeO - 1 M. L. v.d. Waal - F. TroostVi - Vi D. Wolfert - M. VerolmeO - 1 G. Zonneveld - A. MourikVi - Vi De zware wedstrijd van vorige week tegen Juliana 1 heeft Good-Luck nog naweeën bezorgd. Een aantal spelers hadden een kleine blessure opgelopen en Marjan Holt moest nog helemaal buiten de lijnen blijven. De ploeg trad vandaag tegen A.C.K.C. dan ook niet optimaal in vorm op. Dit team speelt thuis in Almkerk altijd heel sterk. Het duurde dan ook een tijdje voordat de bal in de aanval van Good-Luck kwam maar het was wel gelijk raak. Ben nie Vis scoorde uit een mooie doorloop bal 0-1. Aan de andere kant even een onoplettendheidje en het was weer gelijk. A.C.K.C. heeft de vorige 2 wedstrijden verloren en moest persé punten pakken om nog enigszins mee te kunnen doen. Ze waren dan ook heel fel, soms iets te fel wat niet bestraft werd. Ze liepen uit naar 3-1. Bij Good-Luck draaide het niet, er slopen irritaties in de ploeg wat de concentratie niet ten goede kwam. Toch kwamen ze weer terug doordat er een bal goed onderschept werd en de vrij gespeelde Diane Slui kon de bal mooi afronden, 3-2. Even later schoot Leo van der Made van ver naar 3-3. Vlak voor rust scoorde Anneloes Vroegindewey uit een hele slimme vrije worp 3-4. Na het tactische praatje van coach Wey- dema maakte Dick Boeter vrijwel direkt 3-5. Maar de irritaties tegen de man met de fluit liepen steeds hoger op. De beslis singen waren steeds de richting van A.C.K.C. uit en Good-Luck kon weinig goed doen. Men liep meer tegen hem te spelen dan tegen de tegenstander zo werden er steeds meer slordige fouten gemaakt. A.C.K.C. kon terug komen en Good- Luck voorbij gaan tot 8-5. Vlak voor tijd verzilverde Bennie Vis nog een straf- worp die Anneloes Vroegindewey han dig versierde. Het mocht niet rneer baten. Met een flinke kater ging de ploeg naar huis, jammer want de man van de beslis singen had vanmiddag een heel negatief maar groot aandeel in deze wedstrijd. Volgende week wordt er thuis aan de Heuvelweg gespeeld tegen Juliana 1 om 16.00 uur. Overige uitslagen: Good-Luck 2 - Kieviten 17 - 7 E.L.K.V. B - Good-Luck B3 - 2 ScheldevogelsC-Good-LuckD....O - 3 Good-Luck P - Korbatjo P3 - 2 Or. Zwart Q - Good-Luck Q1 - 2 Good-Luck R - ADO R.0 - 2 Aan de vooravond van meimaand sport- maand organiseert de vereniging sport gehandicapten Schouwen-Duiveland 'd'Antilopen' op zaterdag 27 april 1991 een voorjaarstoernooi voor valide en minder-valide sporters. Het evenement begint om 11.00 uur en wordt gehouden in sporthal 'Onderdak" te Zierikzee. De deelnemende teams komen van De Snelle Wieltjes uit Terneuzen, De Vrien denkring uit Grijpskerke, Sportclub Gehandicapten Beveland uit Goes, Roelstoelbasketbalvereniging (RBVM) uit Middelburg en ons eigen team van dAntilopen.. De valide teams bestaan uit sporters van MEVO '80 en taxi Lemsom. Er wordt een gecombineerde competitie rolstoelbal en rolstoelbasketbal ge speeld. Omstreeks 14.45 uur is er een inter mezzo met een optreden van het majo- rettenkorps de Ministars met begelei ding van de drumband Kunst en Eer. Omdat er aan de meimaand sport- maand veel publiciteit gegeven wordt verwacht het bestuur van d'Antilopen op een goede publiekelijke belangstel ling. NIEUWE TONGE We herinneren u er nog aan dat morgen avond de bijeenkomst van de Vereniging tot Bevordering van Zondagsrust en Zon dagsheiliging haar streekbijeenkomst zal houden in het Herv. Centrum 'Elim'. Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. Op deze avond, die om 19.30 uur aan vangt, hoopt te spreken ds. C. van den Berg uit Katwijk aan Zee. Iedereen wordt nogmaals hartelijk uitgenodigd om deze, zeker leerzame avond, bij te wonen. Als u nog vragen hebt, kunt u die na de pauze stellen. Daarna zal er nog een slotwoord uitgesproken worden door dhr. E. de Groot, tweede voorzitter van de Vereniging. Komt allen!! Afgelopen zaterdag stond de tweede zwemwedstrijd uit de serie van drie tus sen WVH (Hellevoetsluis), de Schotejil (Middelhamis) en de Stelle (Stellen- dam) op het programma. Het achter gronddecor werd gevormd door zwem bad de Zeehond te Rozenburg, waar WVH als organiserende vereniging op trad. In de eerste wedstrijd (thuis) had de Stelle een riante voorsprong opge bouwd. Als de Stellendammers hadden gedacht dat het deze keer een 'makkie' zou zijn, kwamen ze toch bedrogen uit. De start was goed. Corianne 't Mannetje startte met winst en een nieuw clubrecord. Daarna gaf de Schotejil de toon aan en kon de Stelle alleen maar volgen. Door als eerste te eindigen wisten Ronald van Soest en Corine Tanis de schade te beperken. Anders had de Stelle tegen een forse achterstand aange keken. Nu werd de stand gelijk getrok ken: 11 punten voor zowel de Schotejil als de Stelle. WVH volgde met 8 punten. Laurens Klink en Saskia Jansen brach ten de Stelle op voorsprong (3 punten), maar dat was van korte duur. Twee num mers later leidde de Schotejil weer met een punt verschil. Spanning volop! Hierna kwam er een abrupt einde aan de spanning. Achtereenvolgens wonnen Eric v. d. Nieuwendijk (ex equo met Vin cent de Leeuw), Janet Tanis en Reinier Kieviet hun nummer, zodat de Stelle plotseling met 3 punten voor stond hal verwege de wedstrijd. In het tweede gedeelte was Corianne 't Mannetje wederom iedereen te snel af Dat waren ook Linda van Duivenbode, Ronald van Soest en Corine Tanis. Hier door groeide het verschil met de Schote jil tot 7 punten. Saskia Jansen vergrootte dit gat tot 9 punten. Uiteraard liet de Schotejil dit niet op zich zitten. Ze kwamen weer terug tot 5 punten achterstand. Het gat was echter al te groot geworden om nog te kunnen overbruggen. Toch hield de Stelle het zekere voor het onzekere en won de laat ste drie nummers allemaal (Eric v. d. Nieuwendijk, Janet Tanis en Reinier Kieviet). Het gevolg was dat de Stelle na de eerste wedstrijd ook de tweede won: 1. de Stelle59 punten 2. de Schotejil53 punten 3. WVH40 punten Hiermee bracht de Stelle zich in een wel zeer riante uitgangspositie voor de derde en laatste wedstrijd in Middelharnis: 1. de Stelle124 punten 2. de Schotejil97 punten 3. WVH74 punten De derde ontmoeting zal volgende week zaterdag worden verzwommen. Maar voor het zover is ontvangen de Stellendammers a.s. zaterdag SCOM (Hoogvliet) voor de return wedstrijd in zwemcomplex 't Zuiderdiep te Stellen- dam. De avond ervoor is er voor de Stel- leleden een bingo-avond in het club huis. Zaterdag 27 april wordt om 15.00 uur de expositie geopend van de zeer talentvolle Jan Peter Dral (Zaandam, 1959). Jan Peter, die zich al tijdens zijn akademietijd heeft toegelegd op het etsen, laat in de galerie van het lAC gedurende vier weken een staal tje van zijn kunnen zien. Op geheel eigen wijze geeft Jan Peter ons Nederlandse landschap een tijdloos tintje, het zijn geen fotografische etsen, maar een impressie, een verwerking van natuurbeelden. Echter met zoveel vakmanschap en gevoel gemaakt, dat het heel makkelijk is om je in die landschappen te verplaatsen en even de sfeer op te snuiven van een nog ongerepte natuur. Jan Peter Drak een ongewoon knap etser die zijn etsen door de lage prijs voor ieder een bereikbaar weet te maken, zegt er zelf het volgende over. „De verhouding van de mens tot de natuur is vanouds een dubbelzinnige. Zowel van de grimmigheid als van haar herbergzaamheid komt in de geëxposeerde grafiek iets tot uiting. De meeste etsdrukken uit mijn werk zijn een verwerking van landschap pelijke natuurbeelden. Een ongecompliceerde binding met de natuur is mijn uitgangspunt. Niet in het laatst omdat door de funktie die kunst heeft op het gebied van communicatie (kunst is een vorm van communicatie, een taal) de betrekkelijkheid van haar autonomie (kunst om de kunst) besloten ligt. En vanzelfsprekend ook omdat de verbeelding zich niet buiten de natuurlijke ordening en de natuur om voltrekt. Zonder de ver schijningsvorm van de natuur te willen vervreemden zoek ik naar oorspronkelijke vertalingen die een tijdloos karakter dragen. In de strijd om aan het metaal en de zuren juist dat beeld te ontfutselen, dat in mijn verbeelding aanwezig is, ontstaan doorwerkte etsen met een eigen stemming. De heel eigen aard en gevarieerde uitdrukkingsmogelijkheden van de grafische tech niek, etsen, sluiten goed aan bij het streven naar uitgesproken stemming en bij een voortdurend zoeken naar nieuwe grafische uitingsvormen. Toepassing van donkere (kleur-)inkten en afwisselend zware en zeer lichte etsingen maken het mij mogelijk om licht en atmosfeer in het beeld te brengen." De etsen van Jan Peter Dral zijn van zaterdag 27 april tot en met zaterdag 25 mei te bezichtigen in de galerie van het lAC, Ring 40, Middelharnis. Openingstijden: di. t/m za. 13.00 - 17.00 uur, of na telefonische afspraak (01870) 7155. „De methodes die Aad Boeter en ik gebruiken bleken heel goed met elkaar overeen te komen. Pianobegeleiding is vaak moeilijk bij blaasinstrumenten, want dat komt meestal niet uit met de toonhoogten, maar bij keyboard kunje dat allemaal regelen" zei docent Arie Stolk op de voorspeelavond van de Muziekschool Goeree-Overflakkee vo rige week woensdag. Dat bugek cornet en trompet zo goed kunnen klinken bij keyboard zal voor de aanwezigen een verrassing zijn ge weest. De 'toets'leerlingen van Aad Boeter speelden in allerlei variaties samen met de 'blazers' van Sempre Crescendo die les hebben van Arie Stolk. Heel leuk en ook best moeilijk, want als een keyboard eenmaal speelt dan gaat het onverbiddelijk door, daar valt niet mee te smokkelen. Een foutje opvangen gaat niet, maar iedereen kon tevreden zijn: alle leerlingen die optraden lieten goed horen wat ze kunnen. Of leerlingen pas op de muziekschool zitten of al lan ger les hebben, aan de voorspeelavond kan elke leerling mee doen, waar nodig geholpen door de docent. Er was veel belangstelling en het optre den voor publiek was voor de meesten wel spannend, zelfs voor Arie Stolk waarschijnlijk, die tot slot van het pro gramma samen met Aad Boeter een 'jazz-achtig' repertoire ten gehore bracht. MIDDELHARNIS Op D.V. zaterdag 27 april a.s. zal er een verkoping gehouden worden in de zaal achter de Chr. Geref Kerk aan de Hof- laan te Middelhamis. U vindt er o.a. te koop: handwerken, levensmiddelen, eieren, kaarten, boe ken, speelgoed, snoep, zomerplanten voor in uw tuin e.d. Ook verkrijgbaar een bakje koffie of thee. soep of een slaatje. Van 9.00 tot 15.00 uur bent u van harte welkom! Voor het eerst in 20 jaar bhes Arie Stolk zelf weer voor publiek, een bijzondere première dus in het Diekhuus in Mid delharnis. Aad Boeter zorgde aan de vleugel voor een ijzersterke begeleiding en een even goede solo in zijn optreden met zijn collega. Bij de muziekschool legt men graag een accent op samenspel van diverse instru menten; er waren duo's, trio's en er was een koperkwartet van 'Sempre Cres cendo'. Er werden ook de nodige solo's ten beste gegeven, bijvoorbeeld een pia nosolo met klassiek tot modern en niet te vergeten een fantastische drumsolo. Allerlei leerlingen, verschillende instru menten en gevarieerde muziek zorgden voor een boeiende avond, waar de leer lingen de mogelijkheden van hun eigen instrument nog eens te beter gewaar werden en de belangstelling een idee kregen van de mogelijkheden van de Muziekschool Goeree-Overflakkee. VERVOLGVERHAAL Jan Knape Mzn. 73 - Niet uitgefreven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape Tegen meester doet hij luchthartig: „Nee, wij lopen geen gevaar. We hebben in al die nachten geen sterveling op straat ontmoet! Is dat niet opmerkelijk, meester!" Bas zegt het opgetogen. Het valt hem nu eerst op hoe opmerkelijk dat is! Elke avond met z'n drieën naar het Kerkhof geen mens ontmoet... en 's morgens naar huis langs verschillende wegen, alweer door niemand gezien... de laatste keer met z'n vieren, mijnheer Westerbaan was er toen ook bij! Hij vraagt nog eens: „Is dat niet opmerke lijk, meester?"... „Gods leiding, Bastiaan, Gods leiding, jongen,... Let daar vooral op"... „Ja, meester"... Even stilte, waarin ze allebei nadenken over de Goddelijke bewaring in die vier moeilijke nach ten. Dan ineens valt Bas uit: „En nou hebben die Rotmoffen acht gijzelaars opgepakt, meester... acht gijzelaars!"... Hij lacht schor en zegt een lelijk woord, want het komt plotseling in zijn gedachten hoe meester gezegd heeft van de God delijke leiding! Heeft die Goddelijke leiding hen ineens in de steek gelaten nu mijnheer Wester baan veilig en wel in Utrecht zit?! Hij krijgt een kleur, want hij is zich bewust van zijn zondige gedachten, hij zegt: „'t Is erg"... Meester is er zó van ontdaan, dat hij niet eens attendeert op het akelige lachen van Bas en op het lelijke woord, dat hij zich heeft laten ontvallen. Hij zinkt achterover in de kussens: „Maar Bas, jongen, wat vertel je me daar nou"... Als ze samen wat van de schrik bekomen zijn beginnen ze de zaak van alle kanten te bezien. Bas zegt, dat hij blij is, dat mijnheer Westerbaan en zijn vrouw zich veilig in Utrecht bevinden. Hij veronderstelt, dat de vluchteling van deze ge schiedenis niets te horen zal krijgen. „De vent zou in staat zijn om zich aan te melden bij de eerste de beste Moffenkolonie met het vriendelijk verzoek om de acht gijzelaars uit hun arrest te ont slaan!" Meester moet even glimlachen om de wijze, waarop Bas de zaak voorstelt. Dan knikt hij goed keurend: „Zó, zou-die dat doen!" „Ja, zó dom is Westerbaan wel. En als je niet met Moffen te doen had zou ik zeggen: een mooi staaltje van heldenmoed! het is dan maar beter dat één man in de boeien zucht dan acht flinke jonge kerels, die misschien niet eens weten waar voor ze opgepakt zijn! Maar 't zijn de Moffen, hé. Die zullen beginnen met Westerbaan dood te schieten of dood te martelen. En als-ie dood is houden ze de gijzelaars tóch nog vast... Dacht u van niet?!"... Meester knikt langzaam en Bas konstateert: „We kunnen achter dit gedeelte van onze overleggin gen een punt zetten: mijnheer Westerbaan zal van deze dingen niets te weten komen en zich dus niet bij de Moffen aanmelden. Maar nu komt de moeilijkheid: Wat nu?" Het is lange tijd stil na die vraag. Ten langen leste zegt Meester: „Ik denk, datje wel reeds een oplos sing hebt, Bastiaan"... Hij lacht hem bemoedi gend toe. Bas geeft geen rechtstreeks antwoord. Hij kijkt naar zijn pet op de dekens en meester kijkt er ook naar alsof het een zeer bijzonder ding is. „Er zijn hier verschillende mogelijkheden, meester". „Zó"... Meester trekt zijn wenkbrauwen hoog op, want hij ziet in deze affaire nog geen enkele mogelijkheid. Dat komt, omdat hij al zo oud is. Het is goed, dat de ouderdom intijds plaats maakt voor de jeugd om het moeilijke werk te laten doen. Maar het is ook goed, dat de jeugd, nochtans met de grijsheid te rade gaat omdat oude lieden de wijsheid der ervaring hebben en omdat de mond Gods door hen spreekt. Bas begint met de zaak uitvoerig uiteen te zetten: De eerste gedachte, die zich opdringt is deze: Mijnheer Westerbaan is bevrijd, waarom zouden de acht gijzelaars ook niet bevrijd worden?! Maar de Moffen hebben ondervinding opgedaan. Het Gemeentehuis wordt deze keer aan alle vier kan ten bewaakt door Duitse soldaten. Het zou dus een goed georganiseerde overval moeten worden met een auto en revolvers. Bas vertelt met een kleur op zijn gezicht, dat hij er wel kans voor ziet om aan zo'an onderneming mee te helpen, maar om bij een dergelijke affaire als leider op te tre den, kijk, meester moet hem niet kwalijk nemen, maar daarvoor moet je toch enige ondervinding hebben opgedaan. En waar moet Bas zijn helpers vandaan halen? Kan hij dat met Frans en Jaap? Geen sprake van! Er zijn tien gewapende mannen voor nodig en dan blijft het nog erg riskant. Eén alarmschot of één schreeuw in het holst van de nacht en ze zijn omsingeld door honderd gewa pende soldaten. „Nee, ik zie er geen kans voor, meester"... Hij zucht, want hij denkt aan de acht mannen in de cellen van het Raadhuis. Meester heeft aldoor zitten knikken onder het praten van Bas. Hij voelt loodzwaar de moeilijk heden, „'t Is inderdaad erg riskant, jongen, erg riskant"... Bas heeft de woorden van meester niet eens gehoord, want een nieuwe gedachte ver schrikt hem: „En laten we nu eens aannemen, dat het ons gelukken zou om de acht gijzelaars te bevrijden wat hebben we dan nog bereikt! Dan nemen ze zestien andere gijzelaars. Dan vinden ze dat zelfs niet eens meer voldoende: dan roeien ze het halve dorp uit, ze voeren alle mannen als gijzelaars gevankelijk weg, laten de vrouwen en kinderen van ellende omkomen!" Dat is de grote moeilijkheid in deze geschiedenis, die hij niet heeft kunnen voorzien en waarvoor hij geen oplossing weet. Wat moet hij doen? Wat moet hij doen?! Hij heeft acht mensen in de gevangenis geholpen! „Die Rotmoffen staan voor niets, mees ter... Het zijn duivels... duivels! God!!... Dat de Heere zulke dingen toch gedogen kan. meester, ik begrijp het niet, ik kan het niet begrijpen"... Hij rijst op van zijn stoel, schudt vertwijfeld zijn hoofd, hij neemt zijn pet van de dekens om die in zijn handen te wringen: „Dat de Heere zulk ontuig toch kan laten bestaan! En ze gaan maar door met hun overwinningen, straks hebben ze de halve wereld overwonnen!"... Hij laat zich op zijn stoel terugvallen, zijn hoofd zinkt tussen zijn schouders: „Nee, ik begrijp het niet, ik begrijp het niet"... Meester's rustige stem komt hem kalmeren: „Blijf nog eens even zitten, Bastiaan, dan zullen we eens zien of we samen soms in staat zijn om het te vatten". (wordt vervolgd) :^4.4.4.4.^.^.^.^.4.^.l^^.l^4.^.^.l^4.^.^.l^l^l^^.4.4.4.l^l^l^^.>^^.^.l^>^lf.l^^.l^4.^.^.^l^^.l^.^.^.l^4.>^l^^.^.^.^.)^^.4.l^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 5