Politieberichten Blijde thuiskomst voor Dirkslandse Golfsoldaten Rectificatie Politieberichten Sponsorloop enorm succes Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Hei je 't al gehdord? Dinsdag 30 april geen krant 6%bb 6. C Beste bromfietsjeugd Verkeershinder Langeweg Jeugdsolistenconcours Bijeenkomst verzorgende beroepen Bevrijdingsherdenking in St. Janskerk te Gouda DINSDAG 23 APRIL 1991 No. 5994 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 MIDDELHARNIS Aantreffen ontvreemde auto Op de Molendijk te Nieuwe Tonge werd vorige week zondag een gestolen perso nenauto aangetroffen, waarvan de be drading was doorverbonden en het kontaktslot geforceerd. De auto bleek daar al geruime tijd gestaan te hebben. Na technisch onderzoek op het voertuig is deze aan de rechtmatige eigenaar teruggegeven. Diefstal vanuit bedrijfspand In een bedrijfspand, nabij de haven van Sommelsdijk, werd in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken. Men heeft voor een aanzienlijk bedrag aan goederen en tevens een bestelauto ontvreemd. Eventuele getuigen worden verzocht kontakt op te nemen met de politie van Middelharnis. Mishandeling Door een begeleider van Hemesseroord werd aangifte gedaan van het feit dat een van de pupillen, nabij de visvijver op het terrein, door enkele jongetjes met een soort stiletto in het gezicht was gesne den. Enkele ondiepe krassen waren het gevolg. Diefstal/vernieling In Sommelsdijk hebben, vermoedelijk vorige week donderdagavond, één of meer personen van een drietal Mercedes personenauto's, die vlak bij elkaar ge parkeerd stonden, de zng. sterren op de motorkop vernield. Aanhouding oplichters Twee Italiaanse mannen zijn vrijdag middag, na aangifte van een winkelier op d'n Diek, aangehouden. Zij bleken in twee andere winkels hun slag al gesla gen te hebben. Hun werkwijze was als volgt. Zij kochten voor een gering bedrag een artikel en betaalden met een bankbiljet, zij deden dan alsof zij de winkel wilden verlaten en werden in beide gevallen teruggeroepen door het winkelpersoneel. Bij terugkomst aan de kassa haalden zij een stapel bankbiljet ten voor de dag en gaven te kennen deze te willen wisselen. Hetgeen dus in twee gevallen ook gelukte, beide voor een bedrag aan/ 50,-. Om te voorkomen dat ook u het slachtoffer wordt van een wis seltruc, kunt u personen die met een flinke stapel bankbiljetten willen wisse len, beter doorsturen naar een bank of postkantoor. Rijden onder invloed In Melissant werd van zaterdag op zon dag en in Nieuwe Tonge van zondag op maandag een man aangehouden. Na respectievelijk ademanalyse en bloed proef bleken beiden teveel gedronken te hebben. Inbraken woningen In de nacht van zondag op maandag werd er in Middelhamis en Sommels dijk in twee woningen ingebroken en in één woning een poging gedaan om in te breken. In het laatste geval werd de bewoner gewekt door een harde klap. Toen hij daarop naar beneden ging om te kijken, zag hij een man in de deurope ning staan die daarna op de vlucht sloeg. In de andere gevallen werd de achter deur geforceerd om toegang te krijgen tot de woning. De woningen werden doorzocht, in één geval werd er een gering geldbedrag meegenomen. De technische recherche heeft sporenon derzoek gedaan. OUDDORP dinsdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. MELISSANT woensdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Rotterdam- Zuid. HERKINGEN woensdagavond 7.30 uur ds. C. A. van Dieren van Stolwijk (koUekte kerkbouw Stolwijk). donderdagmiddag 2.45 uur ds. J. Koster (huv.clijksbevestiging J. v.d. Veer en M. Kalle). OOLTGENSPLAAT donderdag avond 7.30 uur ds. Th. van Stuyven- berg van Middelburg-C. (voorber. H. Avondmaal). Renée Smit met zijn ouders en opa Van Dijk. Johan Klem en Renée Smit uit Dirksland zijn weer terug in Nederland, na een ver blijf van precies vijf maanden in de Golf, waar ze de oorlog van zeer nabij hebben meegemaakt. De vreugde in beide families was zeer groot toen ze Johan en Renée vrijdagavond j.l. in de armen konden sluiten. Johan Klem deed dienst als matroos 1 e klas op het bevoorradingsschip 'De Zuiderkruis'. Renée Smit was hofmeester bij de officieren op de 'Philips van Almonde'. Maandagmorgen vroeg moesten ze alweer naar Den Helder om de schepen te hel pen lossen (o.a. het noodhospitaalschip dat in Dubai lag). Aan het eind van deze week komen ze weer naar huis voor een welverdiende verlofperiode van zeven weken. Johan Klem (midden) met ouders, broers en zus. Het is een traditie geworden om Koninginnedag nogal vroeg te be ginnen met een bromfietsrit door de dorpen. Maar wat is vroeg? Vorig jaar waren er enthousiastelin gen die 'vroeg' wel erg vroeg hebben opgevat. De eerste knetterende brommers werden gehoord om één uur 's nachts! De berijders hielden dat bij tussenpozen vol tot een uur of zeven! Het is jullie bekend dat er in ons dorp veel, heel veel bejaarden wonen. Deze mensen hebben echt behoefte aan een goede nachtrust. (Niet alleen zij, maar ook de klein tjes van O tot 10 jaar.) Het kan bij vele bejaarden en in vele gezinnen met jonge kinderen grote ergernis geven door het regelmatig gewekt worden door deze knetteraars. Daarom deelnemers aan deze knet terende Koninginnedag-rit: Houd een klein beetje rekening met de andere inwoners. Knetter er op los die Koninginnedagmorgen, maar begin als het kan rond een uur of zes. De bejaarden en de kleine kin deren gunnen jullie graag die uit spatting, die rit van jullie met of zonder knalpijp. Gunnen jullie de ouderen dan een goede nachtrust. Geen goede nachtrust minder interesse voor de aktiviteiten van het Oranje Comité overdag. De ouderen een goede nachtrust tot zes uur. De knetteraars een gezellige bromfietsrit na zes uur. Dan is ieder een tevreden. Dank voor jullie medewerking. Stichting Welzijnswerk voor Ouderen 'Oostflakkee' In ons blad van vrijdag j.l. is er in het artikel over Roemenië, getiteld 'Dank baar met het weinige', iets mis gegaan. Het eind van het artikel is in het midden terecht gekomen. Daardoor is het ver haal over de kerkdienst storend onder broken. Wilt u het fragment, dat begint met „Er zou nog wel het een en ander te vertellen zijn" tot en met „dan horen we dat graag!" er even uit willen lichten en aan het eind willen plaatsen? ilLQMBi GOEDEREEDE Woninginbraken In de W. de Jagerstraat werd in de nacht van donerdag op vrijdag april gepro beerd om in te breken in een woonhuis. Waarschijnlijk is de dader gevlucht voor de hond die aansloeg. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een pand aan de Molenkade. Ook hier zijn de daders waarschijnlijk door de hond verrast. Overige diefstallen Op 15 april werd op de Deltahaven in Stellendam een aanhangwagen gesto len. Op 16 april werd een anker van 185 kg gestolen uit de Deltahaven en in de Boompjes werd een race-fiets, merk Champion, gestolen. Op 17 april werd een surfmast gestolen vanaf het dak van een auto op de Brouwersdam. Op de Beatrixweg werd op 17 april een fiets gestolen. Een vrouw zag twee jon gens ermee vandoor gaan, maar de daders konden niet worden aangehou den. Op 21 april wesrd een Gazelle-dames fiets in de Kon. Haakonstraat in Stellen- dam en een boottrailer op de Zand- gorsweg gestolen. Tussen 13 en 17 april werden twee porto foons uit een auto gestolen. Het is niet bekend waar de diefstal heeft plaats gevonden, daar de auto op verschillende plaatsen in Nederland is geweest. Overlast jeugd Bij de Vliedberg bezorgde de jeugd voor nogal wat overlast aan de bejaarden. Daarom werd een grasveldje noodge dwongen verwijderd en kwamen er struiken voor in de plaats. Op 15 april werden een vijftal struiken uit de grond gerukt en bij één van de bejaardenwo ningen op de stoep gelegd. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Afgelopen zaterdag, 20 april, vertrokken 90 enthousiaste lopers vanaf het terrein van de fa. Vroegindeweij aan de Boom gaardweg, nadat ds. J. het Lam uit Dirks land een knop indrukte, die een door dringende signaaltoon veroorzaakte. En dat er enthousiasme was, werd deze middag wel duidelijk, gezien het enor me aantal kilometers dat tussen twee en vijf uur gelopen is. De meesten liepen 12 of 16 kilometer, de volhouders 20 kilo meter en een enkele fanatiekeling pres teerde het zelfs om 28 kilometer te lopen. Al deze lopers hadden zich laten spon soren. De opbrengst was bestemd voor het Dabar-evangelisatie- en recreatie- werk op Goeree-Overflakkee, uitgaande van de Ned. Herv. Gemeenten op het eiland. De kraampjes rondom de start en finish werden de gehele middag druk bezocht. Koffie, limonade en cake vond gretig aftrek, jong en oud probeerde een taart te winnen met ballen gooien of Ingezonden Aan de bewoners van de Langeweg en omgeving te Middelharnis/Sommelsdijk L.S. Heeft u ook zo'n hinder van het ver keerslawaai? Maakt u zich ook ongerust over de steeds groter wordende scheuren in uw huis? Bent u bang dat uw huis hierdoor en door de ligging aan de Langeweg min der waard wordt? Durven u of uw kinderen ook niet meer op de rijweg te fietsen? Bent u ook van mening dat er door het gemeentebestuur meer aandacht moet worden besteed aan verbetering van de verkeerssituatie op de Langeweg? Indien u één van deze vragen met 'ja' kunt beantwoorden, dan raden wij u aan op vrijdag 26 april a.s. om 20.00 uur naar het Verenigingsgeb., Langeweg, naast de R.K. kerk te Middelharnis te komen. De bedoeling is dat dan de mening gepeild wordt van belanghebbenden en tot vorming van een akde-komitee kan worden gekomen. De taak van dit komi- tee zal bestaan uit het verzamelen van de grieven welke er onder de bewoners leven en het op gepaste en konstruküeve wijze naar voren brengen hiervan bij de tot oordelen en handelen bevoegde instanties. De uitbreidingsplannen van de ge meente in de richting van de Westplaat- polder zullen extra verkeersoverlast en toenemende verkeersdruk tot gevolg hebben. Het is noodzakelijk dat nu reeds de nodige voorbereidingen worden getrof fen, om t.z.t. snel te kunnen reageren op ontwikkelingen welke geen of onvol doende rekening houden met onze belangen. OOK UW AANWEZIGHEID IS BELANGRIJK! Met vriendelijke groet, G. Kieviet J. Kievit B. Kleingeld H. de Krijger sjoelen en ook de Dabar-informatie- kraam, waar op.a. een diaserie over het werk in Ouddorp was te zien, heeft heel wat bezoekers gehad. Het kinderprogramma in 'De Hoek steen' werd heel wat minder druk be zocht, omdat bijna alle kinderen bleven lopen tot het einde toe. Rond half zes waren alle lopers in 'De Hoeksteen' aangekomen. Daar werden de prijswinnaars bekend gemaakt. De prijzen gingen naar de lopers die het grootste geldbedrag bij elkaar gelopen hadden. Dat waren: 1. Margot van Eek te Middelharnis; 2. Bas Bakelaar uit Ooltgensplaat; 3. Jan de Kreij uit Middelharnis. Margot van Eek kreeg behalve haar eer ste prijs ook de wisselbeker uitgereikt. Volgend jaar zal zij die moeten verdedi gen. Aan dhr. G. de Jong, penningmees ter van het Dabarwerk op Goeree-Over flakkee, werd een levensgrote cheque overhandigd. Langzaam maar zeker werd de opbrengst zichtbaar, een bedrag Zaterdag 27 april is er in het Diensten centrum aan de Doetinchemsestraat te Middelhamis een DIALECTMID DAG, georganiseerd door leden van de Studiekring Flakkees Dialect. Aanvang 2.00 uur. Wethouder Tiggelman zal op deze mid dag het eerste exemplaar van het boekje 'Hei je 't al gehoord?' in ontvangst nemen. Op deze middag is er tijdens het 'open podium' gelegenheid om (korte) verha len of gedichten in 't flakkeese dialect voor te dragen. Degenen die graag iets willen lezen, kunnen zich vóór aanvang van de dialectmiddag opgeven in het Dienstencentrum. Na de pauze zal Pau Heerschap een lezing houden over het flakkeese dia lect. 'Hei je 't al gehoord?' is vanaf zaterdag te verkrijgen in het Dienstencentrum en kost 14,95. Het boekje is ook schrifte lijk te bestellen bij het Dienstencen trum, Doetinchemsestraat 27, 3241 AA Middelharnis. Klaar voor de start. van f 6.300,-. Dit geweldige bedrag over trof ieders verwachting. Tenslotte wer den de taarten uitgereikt aan de win naars van het sjoelen en ballengooien. Dat waren: dhr. J. Koppenaal, Anne- wien Buysse, Arjan van der Velden, Frank Vroegindeweij en Arco van Ant werpen. Als team van het Hervormd Open Jeugdwerk mogen wij terugzien op een sportieve en gezellige middag. Graag willen wij ook langs deze wijze onze dank overbrengen aan alle bedrij ven en insteUingen, die ons hielpen door geld en/of materiaal beschikbaar te stel len: Bakkerij Bienefelt, Bouwbedrijf Boeter, Modehuis Buysse, Aannemings bedrijf Dijkers en Pijl, Flakkee Expres se, Den Hertog, Bakkerij Koese, Min- naard Vastgoed, Rabobank Middelhar nis, Robijn Automation, Drukkerij Rooij v.d. Velde, Garage Witvliet, Architektenbureau D. Vroegindeweij en de Gemeente Middelharnis. In verband met Koningin nedag zal ons blad dinsdag 30 april niet verschijnen. Het concours op zaterdag 27 april in het verenigingsgebouw 'Melishof begint om 12.45 uur. 's Morgens is er gelegenheid tot inspelen van 10.15 tot 12.00 uur. MIDDELHARNIS Dinsdag 23 april (hedenavond) zal er in het verenigingsgebouw van de Geref. Gemeente aan de Chr. de Vrieslaan te Middelharnis een bijeenkomst gehou den worden voor hen die werkzaam zijn in de verzorgende beroepen. De heer G. van Brenk, voorlichter van de Stichting 'Schuilplaats', hoopt een lezing te hou den over 'Zorg rondom de comapatiënt'. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en ook andere belangstellenden zijn harte lijk welkom. De Vereniging Protestants Nederland, afd. Gouda e.o., belegt D.V. op maandag 6 mei a.s. in de St. Janskerk te Gouda een samenkomst ter herdenking van de bevrijding. Spreker: ds. D. J. Budding, hervormd pred. te Elspeet over 'Bevrijd mijn ziel'. Muzikale medewerking: Mannenkoor 'Groot Rotterdam' o.l.v. Matthijs van Noort; Herman van Vliet, orgel. Dekla- maüe door mevr. H. Neven-Oskam. Aanvang 20.00 uur; deur open 19.30 uur. Toegang vrij. Voor topkwalilell, goede service en voordelige prijzen; FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 CD FOTO* VIDEO'AUDIC raaf 35 - MofBrnveg - Ouddorp - Teleloon 01876-1612 en 2120 Filiaal Renesse. Prinishop - Hogeioom 172 - Teleloon 01116-2400 Filiaal Sommelsdijh. Weslkrakeelstrae! 8 - Sommelsdlik - Telefoon 01870-61 De mooiste DAMES- en MEISJESHOEDEN vindt u bij:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1