Landinrichtingscommissie begint met plan van toedeling MobilD Burg. Boonstra in Dirksland geïnstalleerd m^ ^A^^ VVO - rectificatie Rally Formula Garage Knöps B.V. Verkoping Schelphoekhaven ingelijfd bij natuurgebied Middelharnis neemt deel in windmolenprojekt Deltawind VERWERS auto's p^^« Wie is de eigenaar? Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen-Hesselink Eenvoudig maar warm welkom Goede opbrengst kollekte Poolse ziekenhuizen No. 5993 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Ruilverkaveling Flakkee De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling Flakkee is begon nen met het opmaken van het plan van toedeling. Op 14 mei 1991 zal de Landinrichtingscommissie begin nen met de wenszittingen. De ruilverkaveling Flakkee heeft een oppervlakte van 14.976 ha en is in 1981 in uitvoering genomen. Het doel van de ruilverkaveling is om de inrichting van het landelijk gebied aan te passen aan de huidige maatstaven voor ontsluiting, waterbeheersing en verbetering van de verkaveling. Tot op heden is een bedrag van ca. 70 miljoen gulden verwerkt aan de verbete ring danwei aanleg van wegen, waterlo pen en gemalen. Een klein gedeelte van de kavelinrichtingswerken is reeds uit gevoerd ten behoeve van boerderijver plaatsingen en verwerking van grond die bij de uitvoering van wegen en water lopen is vrijgekomen. Door bezuinigingen op landinrichting bij de rijksoverheid en daardoor een ver mindering in financiële middelen die de Landinrichtingscommissie jaarlijks ter beschikking krijgt, is de uitvoering tot nu toe minder snel verlopen dan ver wacht. De Landinrichtingscommissie heeft inmiddels een nieuwe planning opgezet waarbij hiermee rekening is gehouden. Om het plan van toedeling niet te veel vertraging te laten oplopen is door de Landinrichtingscommissie de keuze gemaakt om het plan van toedeling in de planning naar voren te halen. Dit bete kent dat het plan van toedeling in 1993 ter visie gelegd zal worden en de kavel overgang na de oogst van 1994 plaats zal vinden. Wel zullen dan nog niet alle wegen en waterlopen gerealiseerd zijn. Vooruitlopend op het plan van toedeling wordt de wenszitting gehouden. Voor de ruilverkaveling Flakkee zal dit in 1991 plaatshebben. De Landinrichtingscommissie zal op 2 mei en 7 mei in respectievelijk 'De Grut terswei' te Oude Tonge en 'De Schakel' te Dirksland voorlichtingsavonden verzor gen. Het doel van de wenszitting is om alle belanghebbenden de gelegenheid te geven hun wensen kenbaar te maken met betrekking tot de toedeling van de grond. Tijdens de wenszitting wordt het wen senpakket bestaand uit één of meer wen- MIDDELHARNIS Op D.V. zaterdag 27 april a.s. zal er een verkoping gehouden worden in de zaal achter de Chr. Geref Kerk aan de Hof- laan te Middelharnis. U vindt er o.a. te koop: handwerken, levensmiddelen, eieren, kaarten, boe ken, speelgoed, snoep, zomerplanten voor in uw tuin e.d. Ook verkrijgbaar een bakje koffie of thee, soep of een slaatje. Van 9.00 tot 15.00 uur bent u van harte welkom! De Schelphoekhaven is voor de recrea tievaart verloren, omdat Natuurbeheer heeft besloten, dat het gebied moet wor den ingelijfd bij de andere natuurgebie den, die daar al verschillende jaren tot ontwikkeling worden gebracht en men vindt dat de gemeente Westerschouwen al veel te zwaar belast is door de zomer gasten, die in de kop van Schouwen- Duiveland bij duizenden op de unieke natuur en de daarbij ontstane geneugten afkomen. Strijd is er nog wel over de trailerhelling voor de watersporters, die hun boot op het Grevelingenmeer te water willen laten en over de passantensteiger, die enkele jaren terug voor de watersporters is aangelegd. De beide wethouders willen de passan tensteiger verkopen aan de gemeente Tholen, de burgemeester en een aantal raadsleden willen de steiger intakt laten, omdat de Schelphoekhaven uitvalbasis blijft in geval van calamiteiten in het Grevelingenmeer of op de Noordzee rond het eiland Schouwen. sen geregistreerd om vervolgens als basis te dienen voor het opmaken van het plan van toedeling. ledere grondge bruiker wordt schriftelijk opgeroepen voor de wenszitting. Bij het formuleren van de wensen moet rekening worden gehouden met de zogenaamde 'Rand voorwaardenkaart' en de 'Richtlijnen voor het plan van toedeling'. De Randvoorwaardenkaart wordt bij de schriftelijke uitnodigingen voor de wenszitting gevoegd. Op deze kaart is het stramien van openbare wegen en waterlopen aangegeven, alsmede de recreatieve voorzieningen, de land schapselementen, de reservaats- en na tuurgebieden en de kavels van de ver plaatste bedrijven. De Richtlijnen voor het plan van toede ling, bevatten de spelregels die gebruikt worden voor de afweging van de diverse belangen tijdens het opstellen van het plan van toedeling. De Richtlijnen voor het plan van toede ling zijn door de Centrale Landinrich tingscommissie onlangs goedgekeurd gelijktijdig met de herziening van de begroting voor het ruilverkavelinsplan. De begroting ten tijde van de stemming was op prijspeil 1980 ca 139 miljoen gul den. De herziene begroting bedraagt op prijspeil 1990 ca. 193 miljoen gulden. De stijging is met name veroorzaakt door wijzigingen in lonen en prijzen en door de noodzaak van duurdere voor zieningen in de waterbeheersing. Dit betekent een gemiddelde stijging van ƒ70,- van de kosten per hectare welke via de ruilverkavelingsrente aan het einde van d-: niilverkaveling door de belanghebbenden moeten worden be taald. Tijdens het opmaken van het plan van toedeling zal de Landinrichtingscom missie de afweging voor de kavelaan- vaardingswerken baseren op de inge brachte situatie. Overigens een werk wijze die tot nu toe ook steeds is toege past en die straks gekoppeld aan het plan van toedeling wordt verwerkt in een kavelaanvaardingskaart. De Land inrichtingscommissie streeft ernaar deze kaart met kavelaanvaardingswer- ken gelijktijdig met het plan van toede ling ter visie te leggen. Samenvattend zullen de komende jaren in het teken staan van achtereenvolgens de wenszitting, het plan van toedeling met daaraan gekoppeld de kavelaan vaardingskaart en de kavelovergang met de inrichtingswerken. Tijdens de raadsvergadering van april heeft de gemeenteraad van Middelhar nis unaniem een voorstel goedgekeurd om lid te worden van de coöperatieve vereniging 'Deltawind'. 'Deltawind' houdt zich bezig met de opwekking van energie door middel van milieuvriendelijke energiebronnen zo als windenergie en zonne-energie. Financiering van de projekten vindt plaats door middel van leningen van inwoners, bedrijven en instellingen op Goeree-Overflakkee, die zich als lid van 'Deltawind' aanmelden. De gemeente Middelharnis legt een bedrag van ƒ50.000,- op tafel in de vorm van een rentedragende lening. Dit is tot nu toe de grootste lening welke 'Deltawind' heeft ontvangen. De gemeente zorgt er met haar deel name voor dat circa 25% van haar ener giebehoefte in de toekomst met wind energie wordt opgewekt. Middelharnis levert zodoende een heel duidelijke en aanwijsbare bijdrage aan de verbetering van het milieu. Bovendien wordt de voorbeeldfunktie van de gemeente naar haar burgers toe versterkt. 'Deltawind' heeft inmiddels bij het ministerie van ekonomische zaken sub sidie aangevraagd vooreen derde en een vierde windmolen. Verwacht wordt dat nog deze maand voor deze molens een subsidietoewijzing wordt ontvangen. Door het lidmaatschap van de gemeente Middelharnis is de kans groot dat de molens nog dit jaar kunen worden geplaatst. Hierdoor komt de totale jaar- produktie van de molens van 'Delta wind' op ongeveer 700.000 kWh per jaar. Dit komt overeen met het jaarlijks ver bruik van ongeveer 235 huishoudens. ■^^aiK«]I^^S^H BOVAG Kj" -^^^•■'t r""ï'SM Het bestuur van de Vereniging Van Orgelvrienden (VVO) laat bij deze we ten dat haar eerstvolgende vergadering wegens omstandigheden NIET, zoals gebruikelijk, een OPEN vergadering (voor iedereen toegankelijk) kan zijn. Het betreft de bijeenkomst van D.V. zaterdagmiddag 20 april (morgenmid dag) in het Herv. Verenigingsgebouw 'Eben Haëzer' te Ouddorp Dit bericht doet niets af aan de gastvrij heid en openheid van de WO als ver eniging. Omstandigheden van buiten de vereniging zijn de aanleiding tot dit bericht. De uitnodiging die het bestuur plaatste in het Eilanden Nieuws van vrijdag 12 april j.l. moet bij deze als gerectificeerd worden beschouwd. Alle leden zijn uiteraard zeer hartelijk welkom. Het bestuur. Autobedrijf A. J. van Rumpt DIERENBESCHERMING Sinds ongeveer 5 a 6 weken zwerft door Sommelsdijk een mooie lapjeskat. Wil de eigenaar kontakt opnemen met mevr. Nijsse, Groeneweg 35, Nieuwe Tonge. Tel. (01875) 1820. Middelharnis Telefoon 01870-2222 i::oMBi RENAULT-dealer Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Dirksland, 01877 - 1357 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER De vlag op de toren, de Koninginnedagversiering klaar, leuke bloembakken voor 'De Schakel': Dirksland had zich op 16 april bescheiden opgemaakt om burgemeester Boonstra te ontvangen. In een bijzondere openbare raads vergadering vond afgelopen dinsdag de installatie plaats van de heer D. Boonstra tot burgemeester van de gemeente Dirksland. Voor de heer en mevrouw Boonstra een belangrijke gebeurtenis,een gewich tig moment, na de blijdschap van de benoeming nu de ernst van het ambt. Welkom Een eerste gebaar van welkom kreeg het echtpaar Boonstra uit handen van Pe- tronette de Vogel, die mevrouw Boonstra bloemen aanbood, een gebaar dat zicht baar op prijs werd gesteld. Loco-burgemeester A. J. Schouten leid de deze speciale raadsvergadering. Hij verwelkomde de familie Boonstra, de heer Robben die namens de Commissa ris van de Koningin acte de presence gaf, de gemeenteraadsleden van Dirksland en de bestuurderen van andere gemeen ten en allen die aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven. Op verzoek van de heer Schouten las de gemeentesecretaris het Koninklijk Be sluit tot benoeming van de heer Boon stra voor. Verwachtingen „Burgemeester Boonstra" vervolgde de heer Schouten, „voor u en de uwen is het vandaag ongetwijfeld een dag waarnaar u met verlangen hebt uitgezien en waar van u, ook voor de tijd na uw installatie veel verwachtingen zult hebben. Ook voor deze gemeente is het een dag vol vreugde. Wij als college vonden ook dat het wel eens tijd werd dat de vakature werd vervuld en dat we na vandaag weer met een volledige formatie verder kun nen. Ons wachten op een nieuwe burge meester is nu over." Complimenten van de heer Schouten aan de vertrouwenscommissie van frak- tievoorzitters voor de zorgvuldigheid waarmee is gewerkt om tot een advies voor de voordracht te komen. De heer Schouten maakte duidelijk dat het wachten op de nieuwe burgemeester een periode van verwachten maar niet van afwachten is geweest. Dat er voor de nieuwe burgemeester echter nog genoeg te doen is maakte de heer Schouten ook duidelijk. Bekend heid van burgemeester Boonstra met de weg naar Den Haag vond hij daarbij belangrijk: „Want", zo zei hij, „die zal meer dan eens bewandeld moeten worden." Denkend aan de vele goede woorden die bij het afscheid van de heer Boonstra in Nieuwkoop waren gezegd zei de heer Schouten vertrouwen te hebben voor de toekomst. Na zijn dank uit te hebben gesproken voor het feit dat het hem mogelijk is gemaakt het burgemeester schap zeven maanden waar te nemen zei de heer Schouten: „Zo hebt u ook allen vanmiddag gewacht op dit mo ment, het overdragen van de ambtsketen en daarmee het installeren van u, burge meester Boonstra, als eerste burger van Dirksland. Moge u de kracht en de wijs heid van God gegeven worden om onze gemeente op de juiste wijze te besturen, opdat de burgers een gerust en stil leven kunnen leiden." Unaniem advies Na het overdargen van de ambtsketen stond daar dr. D. Boonstra, burgemees ter van Dirksland, Herkingen en Melis sant. Vooral dankzij het unaniem advies van de vertrouwenscommissie werd de be noeming van de heer Boonstra een feit. De voorzitter van de vertrouwenscom missie de heer P. J. Koningswoud, frak- tievoorzitter van de SGP, zei in zijn toespraak dat het hem een eer en een genoegen was de heer en mevrouw Boonstra geluk te wensen en hij wenste de bevolking van Dirksland geluk met de heer Boonstra als burgemeester. „Wij hebben er nogal vertrouwen in, we heten niet voor niets vertrouwenscom missie". Over het werk van de vertrouwenscom missie mocht de heer Koningswoud niets zeggen maar wel over de omstan digheden waaronder de commissie haar werk had gedaan én over het resultaat: een unaniem advies aan de Commissa ris van de Koningin. „Een compliment aan u, burgemeester Boonstra, omdat u boven de andere sol licitanten uitstak, maar ook een woord van dank in de richting van de medele den van de commissie dat deze tot een unaniem advies is gekomen", zei de heer Koningswoud. CDA-burgemeester De heer Koningswoud besloot: „Burge meester Boonstra, de vertrouwenscom missie is er van overtuigd dat zij de voordracht aan de Commissaris van de Koningin heeft opgesteld overeenkom stig de wens van de gehele gemeente raad, vastgelegd in de profielschets. Dat daarin o.a. werd gevraagd om een CDA- burgemeester is geen politieke keuze geweest - want het CDA heeft geen 13 zetels in de raad - maar een uiting van vertrouwen in het kunnen opvolgen van de volgende zin uit de profielschets: 'De burgemeester respecteert gevoelens en waarden van uiteenlopende levensop vattingen die bij de inwoners in de gemeente leven". Hoewel de 'D' van het CDA niet mag worden verwaarloosd, hoop ik persoonlijk dat u ook voor de 'C' zult blijven waken. Ik hoop dat Gods zegen op uw werk zal rusten, zodat het voor u zelf en voor uw gezin maar ook voor de gemeente een vruchtbare tijd zal zijn." Oordeel Namens de raad van Dirksland sprak de heer G. W. Robijn als nestor van de raad: „Vanzelfsprekend is de bevolking van onze drie kernen benieuwd met welk soort burgemeester ze de komende tijd te maken zal krijgen. Maar niet alleen de bevolking. Ook voor de raad is het bijzonder spannend hoe u het zal doen als voorzitter. Maar zo nieuwsgie rig als wij naar u zijn, denk ik dat u even zo benieuwd bent met welke raadsleden u te maken zal krijgen." De heer Robijn gaf vervolgens zijn oor deel over de Dirkslandse raadsleden in een conference waarmee hij de lachers op zijn hand had. Elk raadslid kreeg door hem een eigenhandig geschilderd etiket opgeplakt. Velen zullen met spanning hebben gewacht op de omschrijving die de heer Robijn van zichzelf zou geven maar de nestor was oud en wijs genoeg om daar over zijn mond te houden. Hij sloot een vermakelijk verhaal af met een serieus: „Ondanks dat iedereen zijn aardigheden maar ook zijn eigenaardig heden heeft, ben ik er vast van overtuigd dat bij allemaal de wil aanwezig is om zich ten volle in te zetten voor gemeente en burgerij." En namens deze mensen wenste hij de heer en mevrouw Boon stra: „Van harte welkom en veel succes." (vervolg op binnenzijde) De kollekte ten bate van de ziekenhui zen in Oost-Polen, die de Stichting Flak- keese Hulpgoederen Polen ook dit jaar gehouden heeft, heeft het prachtige bedrag van 22.482,90 opgebracht. Als volgt verdeeld over de dorpen: Ouddorp4.130,00 Goedereede567,30 Havenhoofd347,00 Stellendam1.899,55 Melissant1.132,10 Dirkslandf 2.183,90 Herkingen705,95 Sommelsdijk1.881,05 Middelharnis3.187,15 Stad a/h Haringvliet800,50 Nieuwe Tonge1.238,50 Oude Tonge2.142,85 Achthuizen674,75 Den Bommelf 872,50 Ooltgensplaat720,30 Van 1 januari tot nu ontvingen we aan giften 1.713,40, waaronder een gift van 1.000,-. Allen, die aan deze kollekte hun tijd en organisatietalent hebben besteed, na mens deze ziekenhuizen zeer hartelijk bedankt. Wie dit doel nog steunen wil: uw bij drage kunt u nog storten op nr. 14.09.91.999 bij de Rabobank te Oude Tonge, of op onze postgiro 148004 te Dirksland, ten name van de S.F.H.P. Ons team, dat deze week uit Polen is teruggekeerd na ons tiende transport, heeft ervaren dat in Oost-Polen speciaal in ziekenhuizen en instellingen onze hulp nog dringend nodig is. U kunt er dan ook van verzekerd zijn, dat uw geld, voor dit doel gegeven, zeer goed besteed gaat worden. >lllllll>lllllllillllllllillllllllllllllllllll||illllll|||||||ll|||||illl|||||||ll| Kllnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 Verkoo Schadehe ■ytJ---------XTW W 0 van nieuwe auto's en occasions rstel APK KEURINGSSTATION stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 l/oor tookwalltell, goede service FOTO - FILM - REPORTAGE - n voordelige prijzen. DEO COMPUTER C3 CJ FOTO-VIDEO'AUDIO Wesistraal 35 - Molenweg 4 - OuMorp - Teleloon 01878-1613 en 2120 Flllsai Renesse Prlnlstiop - Hogezoom 172- Telelaon 0llie-2400 Filiaal Sommelstliik WesHfrakeelsIraat 8 - Sommelsóljk - Teleloon 01870-61 ^|^.|^'^'^•^•^l^>^i^l^l^l|.^.l^lfl^J^l^l^lf.^.lf.^l^,^^ voor Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1