a Vele vliegen in één klap! Braut geweld in Nieuwe Tonge. Feestelijke opening C1000 supermarict te Diricsland 1.799,- OJW Dirksland fiam^MnMi Planten- 8 ruilen V9>S^ Concert Paul Kieviet Morgen is het dan zover fnubredttse KIEVIT WARMTE Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen-Hesselink r Bejaardenmiddag in 'Elthato' Zomerfeest Hernesseroord No. 5991 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13.00 JAARABONNEMENT ƒ50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Ingezonden In het verslag van de laatste raadsverga dering van Dirksland konden we kennis nemen dat er nogal wat te doen is geweest over de stoep bij Van der Heij den, liever gezegd het obstakel voor Van der Heijden, en obstakels dienen opge ruimd te worden. Reeds tijdens de aanleg was al met een half oog te zien dat daar ter plaatse een kapitale vergissing werd gemaakt door de normale toegang tot Van der Heijden en de kerk van de Gereformeerde Ge meente te blokkeren. Voor Van der Heij den is het zelfs onmogelijk geworden voor de zaak te parkeren, goederen uit en in te laden, een en ander een onhoud bare situatie. Velen hebben zich afgevraagd waarom de Boomvlietstraat nu moet worden afgesloten, en daardoor ook een direkte toegang tot de Geldersedijk, Onderlangs en een gedeelte van de Straatdijk. Een voor de hand liggende oplossing is het tegelplateau op te ruimen en de Boomvlietstraat weer gewoon open te stellen. Die afsluiting is nergens dienstig voor, en dan zijn de problemen al opge lost. En laat men dan niet komen opdra ven met verkeerstechnische moeilijk heden want die zijn er zeer beslist niet. Of nu een auto gaande naar, of komende van de Boomvlietstraat of richting Her kingen, hij zal ten allen tijde de rijwiel oversteekplaats moeten passeren, en Nieuwe Tonge - Henriëtte Hamer slag staat bekend als een buiten gewoon behoedzame automobiliste. Nooit effe vlug, vlug. Nooit door rood. In geen 25 jaar een prent. Op elk kruispunt verleent zij voorrang aan al het verkeer dat binnen een straal van 3 kilometeraan komt stuiven. Kortom: een echte heer in het verkeer, deze dame. Toch ging het onlangs goed mis met onze Jet. Op weg naar zuster Ellen in Stellendam, stond zij op een belangrijk kruispunt al 10 minuten voorrang te verlenen, toen achter haar een ongedurig heer-met-veel- haast-en-pk's haar tot spoed begon te toeteren. Henriëtte Hamerslag werd er stiknerveus van en durfde helemaal niet meer de kruising op te rijden. De bloeddruk van de achterlig gende driftkikker steeg evenwel tot levensgevaarlijke hoogte en ver volgens gleed zijn linkervoet van de koppeling. Het potente pk-monster schoot voorwaarts en duwde het be scheiden mobieltje van onze Jet de kruising op waar een metgigantische boomstammen geladen vrachtauto naderde, die haar slechts „even" aan tikte. Gevolg: de neus van Henriëtte en van haar voertuig werden flink ver frommeld. De achterligger die alle ellende had veroorzaakt, mompelde slechts: „Klus voor Karels". Binnen 10 minuten was het schadebedrijf ter plekke en takelde het slachtoffer en haar voertuig op. Bij Karels in de werk plaats ontfermde men zich eerst over juffrouw Hamerslag, die gehuld in tranen, lijkbleek zag en haarstem was kwijtgeraakt. Met heerlijke Karels- koffie werd zij op verhaal gebracht. Intussen ging de auto op de richtbank waar hij met titanenkracht weer de officiële fabrieksspecificaties kreeg. Intussen kwam onze Jet tot haar posi tieven. De schadeformulieren hoef de ze zelf niet in te vullen, dat deed Karels, en een leenwagen stond al klaar. Verstomd over zoveel dienstbe toon keerde plotseling haar stem terug. „Jullie zijn schatten", riep ze ferm en schrok daar zelf van. Want in de liefde was ze altijd net zo behoed zaam geweest als in het verkeer. Maar de mannen van Karels stonden breeduit te glunderen! KARELS AUTOSCHADE Langeweg 38 - Nieuwe Tonge Telefoon 01875 -1396 afhankelijk naar welke richting hij afslaat één weghelft dwars over moeten steken. De oversteek voor het fietsende verkeer kan overigens ongemoeid wor den gelaten. De middenberm kan in beide richtingen gewoon worden ge bruikt, de kruising is uitstekend over zichtelijk, er wordt ter plaatse heel matig gereden, mede door de snelheidslimiet van 50 km, het Korteweegje en het Schel penpad is reeds een voorrangskruising, en na de openstelling van de omlei dingsweg is het verkeer daar maar liefst met 60% afgenomen. Allemaal voorde len, die het herstel van de oude situatie rechtvaardigen. Het is niet in de eerste plaats de taak van een ondernemer, maar wel van het gemeentebestuur om met het maken van plannen grondig te overwegen wat de gevolgen kunnen zijn, en niet in het minst voor de omwonenden. Het is vol komen begrijpelijk, dat de eigenaar van Van der Heijden niet stil heeft gestaan dat er gelijktijdig met het aanbrengen van zulke ingrijpende verbeteringen zulk een onmogelijke situatie in het leven zou worden geroepen. Dat wijst niet op GEEN goed ondernemerschap, maar wel op een FALEND gemeentebe leid. De heer Van Houwelingen stelde voor, stoppen voor in- en uitladen op de stoep voor iedereen mogelijk te maken. Een stap in de goede richting, maar ik vraag me wel af waarom persé op een stoep. Die stoep dient weggehaald te worden om vervolgens een normale situatie te scheppen zoals boven voorgesteld. Het College is zo ver gegaan om mee te werken aan het inrichten van het eigen terrein, dat terrein kan Van der Heijden niet missen, en dat kost ook geld, wat men beter kan besteden aan het verwij deren van de stoep, die geen enkele funktie heeft. Dan is deze onverkwikke lijke zaak uit de voeten met alleen maar voordelen. De uitvoering hoeft aller minst kostbaar te zijn, het kan in eigen beheer door gemeentewerken worden uitgevoerd, in hoofdzaak de betrokken partijen, maar ook veel partikulieren kunnen dan tevreden zijn. Dan blijken er problemen te zijn ont staan over het besteden van de zgn. Emgo-gelden. Als er ooit een unieke kans is, nu de middelen er zijn om de haven te dempen, is dat NU wel. Sche pen zijn er niet meer, daar zijn auto's voor in de plaats gekomen, die om par keerruimte vragen in het parkeerarme Dirksland, en in het bijzonder rond het ziekenhuis. Ons aller -, zelfs een streek- belang, en vooral na de ingebruikname van de nieuwbouw, daar hebben we het gemeentebestuur in een schrijven van 5 december 1984 al op gewezen echter zonder resultaat. Vandaag aan de dag zitten we nog met een geschonden haven zoals mevrouw Poortvliet-Sol- daat eens schreef, een schadelijk stuk stinkend stilstaand water, zonder enige bestemming. Als de haven gedempt zou zijn ontstaat er een riant havenplein, plaats biedend aan vele tientallen auto's, en tevens kun nen de langparkeerders geweerd worden uit de dorpskern. Een zee van blik ont siert dagelijks de straten van Dirksland, en bemoeilijken het overige verkeer. Samengevat, vele vliegen in één klap. Joh. Hof Oudelandsedijk 2a Dirksland Tel. (01877) 14 21 Nog even een herinnering: D.V mor genavond, 13 april, concerteert de orga nist Paul Kieviet in de Hervormde Kerk te Middelharnis. Aan de hand van een afwisselend pro gramma zal hij het grote Leeflang-orgel demonstreren. Het concert omvat wer ken van Sweelinck, Bach, Krebs, Widor en Mendelssohn. Tevens een tweetal korte psalmbewerkingen van de con certgever. Ook li wordt uitgenodigd dit concert te bezoeken. De aanvang is om 20.00 uur. Toegang gratis. Morgen - zaterdag - om 9 uur begint de aktie van Woord Daad voor Burkina Faso, waarover u in een vorig blad hebt kunnen lezen. Dan trekken de school kinderen erop uit om hun krentenbro den aan de man/vrouw te brengen. Heerlijke kersverse krentenbroden voor de onvoorstelbaar lage prijs van 3,50. Ook uitstekend te bewaren in de diep vries. Om 12 uur moet de aktie voorbij zijn. Koop een krentenbrood. U helpt er de nood mee lenigen. En u eet er zelf geen boterham minder om! EXCLUSIEVE AANBIEDING JVC midi W-35 CDM Mission 760 JVC MIDI SET 2x55 W Voorzien van CD wisselaar met 2 hoogwaardige Mission boxen. 3 JAAR volledige GARANTIE Sanitair-Centr. verwarming 01870-2609 Heb je zin om te tafeltennissen, te darten of een ander spel te doen? Of je wilt gezellig koffiedrinken? Dat kan allemaal! En wel op de open avond in 'Onder de Wiek' te Dirksland. Zaterdag 13 april vanaf 19.30 uur. Tot ziens, want jij komt toch ook?? <TTiï11li*ir' RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Dirksland, 01877 - 1357 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Na een ingrijpende verbouwing is C1000 Voordeelmarkt van der Velde woensdagavond op bijzonder feestelijke wijze her opend. Het was dhr. v. d. Velde gelukt om hiervoor drie burgemeesters naar Dirksland te krijgen: oud-burgemeester C. Oversier, toekomstig burgemeester D. Boonstra en loco-burgemeester A J. Schouten. Overdag was het in Dirksland ook al een beetje feest: de 'muziek' trok door het dorp en aan de bewoners werden pakketjes uitgedeeld door personeel van C1000. Mede door de reeds aanwezige oranje-versiering in de straten (en wellicht ook door het mooie weer) bood het dorp een heel feestelijke aanblik. Na de opening 's avonds van de C1000 markt was er een grandioos vuurwerk. De verbouwde supermarkt heeft er een nieuwe kaas- en broodafdeling bij gekregen. Tevens is het overige assortiment behoorlijk uitgebreid. Bezuiniging bij Rijicswaterstaat nopen Waterschappen hulp van de Kamer in te roepen Het overdragen van verschillende water- staatswerken aan de waterschuappen, tevens bedoeld als bezuiniging bij Rijks waterstaat en het opzadelen van diverse lasten bij de Waterschappen door Mi nister May-Weggen, hebben geleid tot het inroepen van de hulp van de Tweede Kamer-leden. Wat voor de Waterschappen geldt, geldt ook voor de Gemeenten. In Zeeland staan voor overdracht aan de Gemeenten op het programma de handelshaven in Breskens aan de Ge meente Oostburg, de Wester- of Koop- manshaven in Vlissingen, de Matten- haven, de Betonhaven, het Bouwdok en de Delta Expo op Neeltje Jans aan de Gemeente Veere, de Oostkop van de Grevelingendam aan Bruinisse, de Schelphoek aan Westerschouwen, het kanaal van Sluis naar Brugge aan de gemeente Sluis en het waterschap Het Vrije van Sluis en andere objekten op Tholen en Zuid Beveland aan Tholen en Reimerswaal. Ook de Provincie krijgt als Minister May-Weggen haar zin krijgt diverse onderhoudstakken toebedeeld. Het is niet de bedoeling dat alle lasten door de beherende instanties worden betaald, voor het afstoten van diverse taken zal aan de nieuwe beheerders een vergoeding worden toegekend, maar dat taakverlichting van het Rijk gepaard gaat met taakverzwaring voor Provincie, Waterschap en Gemeenten staat wel vast. OOLTGENSPLAAT D.V. woensdag 17 april a.s. om 2.30 uur nam. zal in 'Elthato' de maandelijkse bejaardenmiddag gehouden worden. Voor vervoer melden bij: P. Mans, tel. 13 36. Op zaterdag 6 juli 1991 organiseert Her nesseroord 'Het jaarlijkse Zomerfeest'. Alle inwoners van Goeree-Overflakkee zijn op die dag van harte welkom. Op Hernesseroord staan die dag ver schillende kermisattrakties. Men kan een helikoptervlucht maken over Mid delharnis en omstreken, een tochtje met een huifkar en de liefhebbers kunnen ook nog paardrijden en fietsen op vreemde voertuigen. Natuurlijk is er muziek en staan er terrasjes opgesteld, waar u wat kunt drinken en eten. Voor de kinderen van Goeree-Overflak kee organiseren wij een zeepkistenrace. Het is de bedoeling, dat ieder kind zijn/ haar eigen zeepkist bouwt. Vader, moe der, vriendje of vriendinnetje mogen natuurlijk helpen. Tijdens het feest moet er een parcours worden afgelegd met allerlei hindernissen, maar daarover volgt nog meer informatie. Eén van de hoofdprijzen is een helikoptervlucht boven Middelharnis en Sommelsdijk. Voor meer informatie kunt u terecht bij de recreatiedienst van Hernesseroord, telefoon (01870) 38 88. DEN BOMMEL Verkiezing ambtsdragers Geref. Kerk lin de Geref. Kerk te Den Bommel zijn de volgende dubbeltallen opgesteld: voor diaken (vacature J. W. de Graaft): D. Buth en M. W. Okker; voor ouderling (vacature C. W. van Damme); C. Florijp en C. de Groot. VVO vergadert in Ouddorp Het bestuur van de Vereniging Van Orgelvrienden (WO) nodigt iedereen die belangstelling heeft voor orgels en orgelbouw, hartelijk uit tot het bijwonen van de eerstvolgende veradering. Deze bijeenkomst zal D.V. gehouden worden op zaterdag 20 april om half drie in het Herv. Verenigingsgebouw 'Eben Haë- zer' te Ouddorp. We hopen daar het in aanbouw zijnde nieuwe orgel te bezichtingen, dat wordt gebouwd door de orgelmaker David Kunst uit Oostburg. Vooral het onderwerp orgelbouw zal deze middag centraal staan. Het is deze middag bovendien mogelijk, rond dit orgel, vragen op orgelbouwgebied te stellen aan de orgelmaker zelf, die op deze middag aanwezig zal zijn. Het orgel is nog niet klaar en dus niet te bespelen en te beluisteren. Wèl echter te bezichtigen en alleen dat is al zeer de moeite waard.... Alle belangstellenden in de orgelbouw, hartelijk welkom! Nieuwbouw GGD in Middelharnis en Oud Beijerland De eerste paal van de GGD nieuwbouw in Middelharnis en Oud Beijerland gaat de derde week van april de grond in. De GGD groeide in de nevenvestigingen uit zijn jasje door de uitbreiding van het zorggebied op de eilanden en de intensi vering van een aantal taken. Behalve de Jeugdgezondheidszorg zul len ook andere afdelingen van de GGD, zoals de Algemene Gezondheidszorg en de Bedrijfsgezondheidszorg er een plaats krijgen. Tevens zal de 'Gezond- heidswijzer Zuidhollandse Eilanden', een informatiecentrum over gezond heid en bestemd voor iedereen, er een plek vinden. De gebouwen zijn ontworpen door architektenbureau Weeda te Rotterdam. De oppervlakte van het gebouw aan het Pad van Jongejan in Oud Beijerland is ruim 160 m^. Het gebouw aan de Sport- laan in Middelharnis zal in totaal een oppervlakte hebben van 110 m^. Wan neer de gebouwen in september van dit jaar klaar zijn, zal de GGD beter en makkelijker bereikbaar zijn voor inwo ners van de Zuidhollandse eilanden. Meer mensen kunnen zo gebruik ma ken van de dienstverlening van de GGD. De afdeling Goeree- Overflakkee van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde (K.M.T.P.) organiseert op zaterdag 13 april van 10-12 uur het traditionele plantenruilen. De bedoe- hng is dat deze morgen allerlei op het groengebied van eigenaar verwisseld wordt en wel op vrijwillige basis, dus uw portemonnee kunt u thuis laten. Tuin-, kamerplanten, stekjes, bollen, knollen, zaden, kortom alles wat met het groen te maken heeft kunt u er zoeken of aanbieden. Leden zowel als niet-leden zijn van harte welkom. Er is een ruime parkeermogelijkheid en de koffie staat klaar. Ook zal er informa tie over de vele aktiviteiten van de ver eniging gegeven worden. Dit plantenruilen vindt plaats aan de Westdijk 28 in Dirksland en die is gemakkelijk te vinden als u in Dirks land de Philipshoofjesweg afrijdt. U zult dan de KM.T.P.-vlag zien wapperen! Tot zaterdag 13 april. Voor ev. informade, tel. (01878) 18 92. UN»raIle zéherhetdl VINGERLING 3 - MlODELHARf-JlS - TEL 0'870-2S18 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK FOTO FILM REPORTAGE VIDEO COMPUTER IVesRfraaf 35 Moienweg A - Oudóarp Telefoon 0JB78 1672 en 2120 Filiaal Henesse Pimnliop HogsJnom 172 Telefoon 01116 2^00 Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanielaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 Van links naar rechts: oud-burgemeester C. Oversier. de nieuwe burgemeester D, Boonstra, mevr. en mijnheer v. d. Velde en loco-burgemeester A. J. Schouten, die hier een toespraak houdt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1