eapF£LLa Plaatwerk Aanleg jachthaven te Stad a/h Haringvliet een feit Bijbels en hulpgoederen voor Rusland Garage Knöps B.V. Beroemd Pools koor in Oud Beijerland Koor- en samenzangavond in de Laurenskerk te Rotterdam Aktie- verkoopdag 'Gegeven leven' Citroen-Hesselink Ramoco b.v. è2i^l^h'C Inwisselen vakantiebonnen Landbouw VERWERS auto's Tentoonstelling 'De school in vroeger in Ouddorps Museum alle merken Goeree-Overflakkee Omloop van Menheerse 1991 Cursus financieel inzicht Bingo - Ooitgensplaat Ledenvergadering van de Prot. Chr. Rayonschoolraad Muzikale Oranje-snuffelmarkt Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Opbrengst voor kindertehuis Caritas in Bielsko-Biala tTlnlIli*!!*' AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Dirksland, 01877 - 1357 RENAULT-dealer Autobedrijf A. J. van Rumpt 63e Jaargang No. 5989 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13.00 JAARABONNEMENT 50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank; Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 In september 1990 heeft het Chr. Korach koor uit Oud Beijerland een concertreis door Polen gemaakt. De kontakten die er toen gelegd zijn hebben ertoe geleid dat het Poolse kamerkoor 'Capella Musicae Antiqua Orientalis' naar ons land komt. Een van de concerten vindt plaats in Oud Beijerland. Het kamerkoor is opgericht in 1984 als een koor dat zich speciaal richtte op de Russische orthodoxe kerkmuziek. Reeds bij het eerste optreden op 10 mei 1985 werd het koor ervaren als een ver rijking van het muzikale leven in Poz- nan, de thuishaven van het koor. Tot op dit moment is het koor uniek in Polen. Dr. Leon Zaborowski is professor en de dirigent. Het koor heeft concertrei zen gemaakt door USSR, Italië, Oosten rijk, Duitsland etc. Diverse CD- en video-opnamen zijn gemaakt. De totale organisatie ligt bij het Kon. Chr. zangkoor Korach uit Oud Beijer land. Dit koor zet zich rond dit concert in voor een kinderverpleegtehuis in Bielsko- Biala. Tientallen bedrijven en vele parti culieren hebben giften geschonken. Uiteraard worden de kosten zo laag mogelijk gehouden om zoveel mogelijk aan dit tehuis te kunnen schenken. Tijdens dit concert zal er ook voor dit doel worden gekollekteerd. Het concert wordt gehouden in de prachtige oude nederlands hervormde kerk te Oud Beijerland op dinsdag 16 april a.s., aanvang 20.00 uur. De kerk gaat open om 19.15 uur. De pro gramma's kosten slechts 1,00. Voor de ware koorzang liefhebber een avond om niet te missen. Eventueel telefonische inlichtingen (01865) 38 17, dhr. G. Boekee. Laatst genoemde zal deze avond ook presen teren. Eventuele giften kunnen gestort worden op gironummer 210088 t.n.v. Zangver eniging Korach. Op D.V. dinsdag 30 april a.s. (koningin nedag) wordt in de Laurenskerk te Rot terdam een grote koor- en samenzang avond georganiseerd waarvan de baten ten goede komen aan het SHAARE- ZEDEK ziekenhuis te Jeruzalem. Medewerkenden zijn; Het Christelijk mannenkoor 'Jeduthun' uit Amersfoort o.l.v. dirigent Cees het Jonk; Arie Kortle- ven; transeptorgel, koorbegeleiding; Herman en Henk-Jan Drost; trompet; Vincent de Vries, hoofdorgel; orgelsoli en begeleiding samenzang. Drs. E. F. Vergunst uit Ridderkerk Tvoor- zitter van de Stichting SHAARE-ZE- DEK) is bereid gevonden de avond te openen en te sluiten en een appelwoord te verzorgen. Het programma bevat naast koorzang veel samenzang van o.a. psalmen, geeste lijke liederen en vaderlandse liederen. De samenzang zal worden begeleid door Vincent de Vries. Herman en Henk-Jan Drost zullen trompet spelen tijdens koor- en samen zang en ook samenspelen met Vincent de Vries aan het hoofdorgel. Een avond met een tweeledig doel; - hulp voor onze Israëlische vrienden en... - een zinvolle besteding van Koninginnedagavond! Aanvang 19.30 uur; deuren open 18.30 uur. Toegangsbewijzen vanaf heden ver krijgbaar bij Boekhandel Ariese, West- dijk 55 in Middelharnis. OOLTGENSPLAAT Vakantiebonnen 'Landbouw', met op druk '1990-1991 t/m 31 maart' kunnen worden omgewisseld op dinsdag 9 april a.s. bij Fien Beijer, van Weelstraat 2 van 19.00 tot 20.00 uur en bij P. Westdijk, Pr. Hendrikstraat 21 van 19.00 tot 21.00 uur. DIRKSLAND D.V. zaterdag 6 april, hopen de jeugd verenigingen en de jonge vrouwenver eniging van de Ger. Gem. een verkoping te houden, waarvan de opbrengst is bestemd voor mensen met een handi cap. Naast 2e handsspullen en 2e hands- boeken, hebben we speelgoed, oliebol len, ijs, komkommers voor 1,- per stuk enz. Ook is er een pottenbakker die iets van zijn werk laat zien. Tot aan de nok gevuld Maandag j.l.. Tweede Paasdag, zijn Gerard van Rossum en Paul Blok met dui zenden Bijbels en vele hulpgoederen naar Rusland vertrokken. De enorme trai ler was afgeladen. Het transport werd georganiseerd door de stichting 'Kom Over En Help' en 'Hulp Oost-Europa'. Gerard van Rossum en Paul Blok hopen volgende week woensdag weer terug te zijn. Kllnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 In de voormalige raadzaal van het Oud dorps museum zal voor het nieuwe sei zoen begint een tentoonstelling inge richt worden over de school van vroeger. Getracht wordt om de schoolsfeer van die tijden te laten herleven. Het is de bedoeling dat een klein schoolklasje ingericht wordt met ouderwetse school banken en allerlei attributen die onder de ouderen nog wel bekend zijn. Behalve dat zullen er voorwerpen die vroeger bij het onderwijs nodig waren getoond worden in vitrines, zoals o.a. leesplankjes, leien, griffels, oude lesme thoden, griffel- en sponzedozen, schrif ten enz. Ook zullen er voorwerpen te zien zijn die te maken hebben met het spel van toen, zoals bikkels, ballen, hoe pels, knikkers, enz. Het Nationaal Onderwijsmuseum te Rotterdam heeft zijn medewerking toe gezegd om van deze expositie een succes te maken. Toch zou dat nog groter kun nen zijn, als er voorwerpen uit de direkte omgeving te zien zouden zijn. Er zijn vast nog veel mensen die hun schoolspulletjes zorgvuldig bewaard hebben. Het bestuur van het museum zou het bijzonder op prijs stellen als die personen die dan in tijdelijke bruikleen zouden willen geven voor de tentoon stelling. Ook spelattributen zijn van harte welkom. Reakties graag zo spoedig mogelijk onder tel.nr. (01878) 13 03. De tentoonstelling begint op 11 mei. Het Ouddorps museum rekent op u! Middelharnis Telefoon 01870-2222 Voor lopkwaluen, goede serv:ce en voordelige prijzen: FOTO - FILM REPORTAGE VIDEO COMPUTER C3 C3 cn C3 CS EU t=3 cj cn CU Wesatraa\ 35 Molenweg 1 Oudöorp Telefoon 01878 1612 en 2120 Filiaal Renesse - Prinishop Hogeroom 172 Telefoon 01116 2400 Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Over enkele maanden zullen hier luxe jachten binnen varen; foto onder dhr. S. Bakker bij het zojuist begonnen werk. Jachthaven 'Atlantica' staat er op het bord in het perceel land waar dinsdagmorgen j.l. een begin is gemaakt met de aanleg van de veelbesproken jachthaven te Stad aan 't Haringvliet. Nu lopen er nog schapen te grazen; over enige maanden zul len er luxe jachten binnenlopen. In aanwezigheid van familie en afgevaardigden van officiële instanties onthulde burg. mevr. Sleurink het naambord van ie jachthaven. Het omstreden plan van dhr. S. Bakker uit Stadskanaal, de eigenaar van de toekomstige jachthaven, heeft 9 jaar op tafel gelegen. Het heeft in die jaren veel stof doen opwaaien, zowel bij inwoners van Stad aan 't Haringvliet als bij de gemeente raad. Het perceel land heeft, figuurlijk, veel voeten in de aarde gehad. Dinsdag was het dan zover dat een graafma chine de eerste happen uit de grond kon nemen. Voor dhr. Bakker hét moment waar hij jaren op gewacht heeft. „Ik ben een gelukkig mens", liet hij weten. Hij hoopt dat de haven nog voor het vakantieseizoen begint, klaar zal zijn. In elk geval vóór de streefdatum: 15 september. De eer ste boot die in de nieuwe haven zal afmeren is de woonark van dhr. Bakker. Het is zijn bedoeling om zich permanent in Stad aan 't Haring vliet te vestigen. De haven krijgt een wateroppervlakte van 26.000 m^. Er komen 220 ligplaatsen waarvan 20 voor passanten. Ook diepstekende zeiljachten (3.25 mtr. benutbaar) kunnen er aanleggen. Volleybalvereniging Intermezzo organi seert op Koninginnedag voor de 16e maal de Omloop van Menheerse. Het parkours heeft een lengte van 7,5 km en is uitgezet rond de bebouwde kom van Middelharnis en Sommelsdijk. De wedstrijd begint om 10.45 uur en om 12.00 uur klinkt het startschot voor de prestatieloop. Aan de wedstrijd kan worden deelgeno men in de volgende kategorieën: dames, rolstoelen, senioren, veteranen (40 jaar en ouder), adspiranten (t/m 15 jaar) en junioren (t/m 17 jaar). Nadere inlichdngen worden gaarne ver strekt door Piet Bal, tel. (01870) 55 71. Het jaar 1990 ligt weer achter ons. Een van de gevolgen hiervan is dat menig ondernemer in het midden- en kleinbe drijf op korte termijn door zijn boek houder of accountant de jaarstukken krijgt uitgereikt. Deze jaarstukken, bestaande uit een balans, verlies- en winstrekening en een toelichting hierop, bieden de onderne mer een schat aan informatie. Niet alleen over het behaalde resultaat in 1990 maar ook over de ontwikkeling van de diverse kosten- en balans- posten. Met die gegevens heeft de ondernemer de mogelijkheid om een beleid voor de toekomst uit te stippelen. Dat beleid wordt financieel onderbouwd, en realis tisch, indien de verstrekte gegevens en cijfers op een juiste manier kunnen wor den beoordeeld. Dat stelt op haar beurt voorwaarden aan de jaarstukken in het algemeen. Die eisen mag een onderne mer ook stellen, omdat hij in alle geval len de persoon is die de verantwoorde lijkheid draagt en de beslissingen moet nemen. Om de ondernemer in staat te stellen zijn jaarstukken juist te interpreteren en een goed gesprekspartner te zijn aan gaande financiële zaken in overlegsitua- fies met zijn accountant of bankier. Alle 55-plussers in Oostflakkee, opgelet! De plaatselijke commissie W.v.O. Ooit gensplaat organiseert op woensdag 10 april a.s. een Bingomiddag, in 't Cen trum, Van Weelstraat 10 te Ooitgens plaat. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. De kosten voor deze middag zijn 3,- p.p. te betalen aan de zaal. ledere bezoe ker ontvangt gratis een consumptie bon. Een ieder dient wel voor eigen vervoer te zorgen. Die kosten komen uiteraard voor eigen rekening. U kunt u aanmelden per dorp voor 6 april a.s. telefonisch aan Harm Bouw- knegt, tel. (01873) 23 83 of Willy Hoo- gendijk, tel. (01873) 17 80. Alleen de te winnen prijzen zouden u al naar Ooitgensplaat doen stormen om deel te nemen aan onze bingo. Wij hopen dat er velen zich zullen aanmelden. Plaatselijke commissie W.v.O. Ooitgensplaat organiseert het Instituut voor het Mid den- en Kleinbedrijf Zuidwest Neder land in samenwerking met uw Kamer van Koophandel een korte en derhalve vooral op de praktijk gerichte cursus. Aan de orde komen achtereenvolgens de balans de resultatenrekening de begroting De cursus wordt gegeven in het Onder- nemingshuis, Groenmarkt 17, 3311 BD Dordrecht. Duur 3 avonden Data 29 april, 6 en 13 mei 1991 Tijd 19.00-21.30 uur Kosten ƒ295,- Informatie en aanmelding: Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf Zuidwest Nederiand, Groenmarkt 17 3311 BD Dordrecht Telefoon (078) 33 72 49 Op D.V. 8 april hoopt de Protestants Christelijke Rayonschoolraad haar jaar lijkse ledenvergadering te houden in de aula van de 'Prins Maurits'-school, Kon. Julianaweg 57, Middelharnis, aanvang 19.30 uur. Na een kort huishoudelijk gedeelte hoopt dhr. L. Koning, een bekende naam in onderwijsland op het gebied van de orthodidaktiek, een lezing te houden over: 'Werkhoudings- en con centratieproblemen'. Problemen dus, die elke leerkracht, van welk onderwijs- type dan ook, tegen zal komen. Ook zal u de gelegenheid geboden wor den om vragen te stellen n.a.v. de lezing. Wij hopen vele leerkrachten, bestuursle den en belangstellenden te kunnen ontmoeten. stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 NIEUWE TONGE - Bij de inzameling van goederen voor de rommelmarkt op Koninginnedag aan de Kerkring te Nieuwe Tonge, komen er zoveel mooie en goede spullen binnen, dat wij ons genoodzaakt voelen, een vroegtijdige verkoping te organiseren en wel op zaterdag 13 april a.s. bij v. d. Valk in de garage en o pzijn parkeerplaats aan de Kerkring 21 te Nieuwe Tonge. Wellicht is er ook voor u nog iets de moeite waard, om het aan te schaffen. Dus komt u allen en snuffel eens rond. Mocht dat niet zo zijn, voor de kleintjes staat er een grabbelton. En niet te vergeten de 'Alpenkapel' is aanwezig om het geheel muzikaal op te luisteren!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1