Politieberichten Dr. D. Boonstra, komende burgemeester van Dirksland Koninlciijice Onderscheiding voor dhr. Sprong Katten vergiftigd ?>%U s - c Blaaskapellenfestival in 'De Schakel' Zang- en orgelavond Kom Over En Help en Hulp Oost Europa Koffie-ochtend in Dienstencentrum Oude Tonge Oud papier Winteruitvoering 'E.I\/I.M.' Aangenaam kennis maken Adj. direkteur gemeentewerken nam afscheid bij gemeente Oostflakkee E. c E^csassüs) WcmmemoüA Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten DINSDAG 19 MAART 1991 No. 5985 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01,108 MIDDELHARNIS Aanrijdingen met licht gewonden De afgelopen week vonden er weer diverse aanrijdingen plaats, waarbij in enkele gevallen een licht gewonde viel. In de nacht van 15 op l6 maart viel de bestuurder van een personenauto, die over de Provinciale weg bij Melissant reed, in slaap. Hij raakte vervolgens van de weg en kwam uiteindelijk op de kop in de sloot terecht. De bestuurder raakte licht gewond en kon, na behandeling door een huisarts, naar huis. Zijn auto raakte zeer zwaar beschadigd. Op 16 maart vond er op de kruising Lan- geweg/Rottenburgseweg een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfiet ser. De bromfietser raakte hierbij licht gewond, maar ook hij kon, na behande ling in het ziekenhuis, naar huis. Eveneens op 16 maart kwam de bestuur dervan een bromfiets ten val op de Oost- Krakeelstraat te Sommelsdijk. De jon gen had op dat moment geen helm op. Bij de val raakte hij dusdanig gewond, dat hij zich onder behandeling van een huisarts moest stellen. Vernielingen Een viertal jongens in de leeftijd van 15 a 16 jaar vernielden op vrijdagavond in de Kastanjelaan te Middelharnis de kap van een lantaarnpaal. Zij deden dit door met een luchtdrukpistool de kap kapot te schieten. Enkele van de jongens zijn reeds aangehouden en bekenden de ver nielingen te hebben gepleegd. Enkele andere jongens zullen zich nog moeten verantwoorden. Op diezelfde vrijdagavond richtte een ander drietal jongens, eveneens in de leeftijd van 15-16 jaar, meerdere vernie lingen aan in Middelharnis en Som melsdijk. Zo vernielden de jongens diverse PTT-bussen, gooiden zij flessen op straat kapot en vernielden zij een ruit bij een schoolgebouw. Verder werd er door hen een fiets gestolen en een afval container in een sloot gegooid. Het drie tal werd aangehouden en gehoord. Tegen hen wordt proces verbaal opge maakt. Onder invloed rijden Afgelopen weekend werd één bestuur der aangehouden omdat hij met een auto reed terwijl hij teveel alkohol had genuttigd. Bij een ademtest op het poli- tieburo bleek de man een ademalkohol- gehalte te hebben van 580 microgram per liter (ongeveer 1,3 promille). De man kreeg een rijverbod en er zal proces ver baal tegen hem worden opgemaakt. Fietsenkijkdag Aanstaande zaterdag tussen 9.00 en 17.00 uur bij het politieburo aan de Hoflaan te Middelharnis. OOSTFLAKKEE Diefstal agregaat Maandag 11 maart werd aangifte ge daan van diefstal van o.a. een agregaat, merk Deutz, en andere goederen nabij het in aanbouw zijde viaduct aan de Schoolweg te Den Bommel. De totale schade bedraagt ongeveer 10.000,-. Een onderzoek wordt ingesteld. Inbraak in auto Donderdag 13 maart werd er aangifte gedaan van een inbraak in een perso nenauto. Deze auto had met pech langs de Rijksweg 59 te Ooltgensplaat gepar keerd gestaan. Ontvreemd werd o.a. een radio-cassetterecorder en cassetteband jes. Een onderzoek wordt ingesteld. Inbraak in boot Vrijdag 15 maart werd er aangifte ge daan van inbraak in een boot, welke gelegen was in de haven van Oude Tonge. Er werd o.a. een 27 MC bakje ontvreemd. De totale schade bedroeg ongeveer 500,-. Een onderzoek wordt ingesteld. GOEDEREEDE Inbraken/diefstallen Tussen 10 en 13 maart werd geprobeerd in te breken in drie vakantiewoningen aan de Oude Nieuwlandseweg. Tussen december en half maart werd geprobeerd in te breken in' een vakantie woning aan de Dijkstelweg. Van een bejaarde vrouw uit Ouddorp werd een portemonnee met drie bank biljetten van 50,- gestolen. Op één adrcF 'u de Jongkoenstraat en twee adressen in De Tuinen in Goede- reede werd op 15 maart Skimmia uit de tuin gestolen. Uit een personenauto in Stellendam werd op 12 maart de bestuurdersstoel, een radio-cassetterecorder en een cas settebox met 6 cassettes uit een VW Golf gestolen. Op de Kabbelaarsbank werd in de nacht van 15 op 16 maart een mobilofoonan tenne van een auto gestolen. Dierenmishandeling In de buurt van de Haringvlietsluizen Donderdag 21 maart is er weer een koffie-ochtend in het Dienstencentrum te Oude Tonge voor de 55-jarigen en ouder, van 10.00 tot 11.00 uur. De Wijkverpleging zal deze ochtend informatie over hun werkzaamheden geven. Uiteraard is er ook gelegenheid tot het stellen van vragen. Bent u geïnteresseerd in dit onderwerp of vindt u het gewoon gezellig om een kopje koffie te komen drinken, dan bent u van harte welkom. HERKINGEN Op woensdag 20 maart a.s. wordt het oud papier weer opgehaadl voor de Prins Johan Frisoschool. Er wordt begonnen om half zes. Zet u het gebundeld aan de kant van de straat? De vorige keer werd er 4430 kg opge haald. Bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking. DEN BOMMEL Op vrijdag 22 maart 1991 om 20.00 uur zal muziekvereniging 'E.M.M.' haar jaarlijkse winteruitvoering houden in ver.gebouw 'Bommelstee', Schaapsweg 34 in Den Bommel. Toegang gratis. Trekking grote verloting. Optredens ondermeer van het orkest en majorettes. Bovendien een slagwerk- en dance-twirldemonstratie. U bent van harte welkom. werden vier dode vogels gevonden. Van alle vogels ontbrak, de kop. Een aantal ezels liepen bij Havenhoofd met te lange hoeven in een wei. De eige naar is door een inspecteur van de die renbescherming aangezegd, dat hij de hoeven moet knippen. Auto in brand In de nacht van 14 op 15 maart liet een man uit Westervoort de motor van zijn Lada een poosje stationair draaien. Even later vatte de auto vlam en brand de hij geheel uit. Reegeit aangereden Op 17 maart werd een éénjarige reegeit door een personenauto aangereden op de Oostdijkseweg. Het dier werd geheel door de auto vermorzeld. De auto had geen schade. 14 maart 1991, een veelbelovende lentedag, een hartelijke ontvangst in een vriendelijk huis: eerste kennismaking met de heer D. Boonstra, toekomstige burgemeester van Dirksland. Thuis in Nieuwkoop is er de feestelijke drukte van de benoeming. De telefoon staat niet stil, persfotografen vallen binnen, verslaggevers vragen om interviews, het gemeentebestuur van Dirksland komt op kennismakingsbezoek. Een medewerkster van de gemeente Nieuw koop zegt: „Leuk voor hem, maar jammer dat hij weggaat". De bloemist is aan de deur met armen vol boeketten en bloemstukken. Mevrouw Boonstra brengt kofHe met gebak. De oudste zoon van de familie Boonstra komt bin nen en konkludeert: „Het is dus doorgegaan, zie ik". Van Nieuwkoop naar Dirksland Het is dus doorgegaan, de benoeming tot burgemeester van Dirksland. Zes maanden na het vertrek van de vorige burgemeester kwam toch nog als verras sing het bericht van de benoeming van de heer Boonstra. In Dirksland had nie mand enig idee wie het worden zou, de vertrouwenscommissie van de gemeen teraad heeft niets naar buiten laten komen. De familie Boonstra had op een gegeven moment wel het vermoeden dat het goed zat met de benoeming en dat mocht ook wel want nu gaat alles verder in snel treinvaart. Op 16 april wordt de heer Boonstra als burgemeester geïnstalleerd en het is de bedoeling dat hij dan in zijn nieuwe gemeente kan gaan wonen. Het wordt waarschijnlijk eerst een huis huren en dan rustig uitkijken naar iets anders. „Heen en weer rijden is veel te ver moeiend" zegt mevrouw Boonstra en haar man is dat ook niet van plan: „Dan krijgen we een weekendhuwelijk en daar voel ik niets voor". Zo zullen de heer en mevrouw Boonstra verhuizen van de ene plattelandsge meente naar de andere. De gemeente Nieuwkoop bestaat uit de kernen Nieuw koop, Noorden en Woerdense Verlaat en telt in totaal 10.800 inwoners. „We houden van het platteland" zegt de heer Boonstra, „we zouden niet graag in de grote stad willen wonen". In 1967 kwam de familie Boonstra naar Nieuwkoop. In 1979 werd de heer Boon stra CDA-raadslid, in 1986 werd hij wet houder, in 1990 wethouder en loco-bur gemeester. In zijn portefeuille heeft hij financiën, economische zaken, verkeer en vervoer, openbare werken, automati sering en intergemeentelijke kontakten. Persoonlijk De heer Boonstra werd in 1939 in Am- hem geboren en bezocht daar het christe lijk lyceum. Hij studeerde politicologie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam en promoveerde in 1980 tot doctor in de sociale wetenschappen. Tot 1 mei 1990 doceerde hij aan de Vrije Universiteit beleidskunde. Gaandeweg vond hij het wethouderschap moeilijk te combineren met het werk aan de univer siteit. „Ik merkte dat ik de problemen van de gemeente meenam naar mijn werk en dat is niet goed. In 1989 ben ik er over gaan denken wat ik nu verder wilde. Of een universitaire carrière óf een bestuurlijke loopbaan. Ik ben tot de slotsom gekomen dat ik het praktisch besturen toch fijner vond. Ie bent direk- ter bezig, je hebt met de mensen zelf te maken, je kunt oplossingen voor prakti sche problemen bedenken. Dat vind ik toch bevredigender dan er over lezen". De heer Boonstra komt over als een rus tig, uitgebalanceerd persoon die weet waar hij mee bezig is. Wat zoekt hij in een gemeente als Dirksland? „Ik vind het bestuurlijk bezig zijn inte ressant en ik denk dat ik nu toegegroeid ben naar het ambt van burgemeester. Ie krijgt natuurlijk niet een grote stad als je als burgemeester begint. Je weet dat je je aandacht moet richten op een kleinere gemeente. Dan komen er vakatures, je gaat eens kijken naar welke gemeente je wilt solliciteren. Het aardige van een kleinere gemeente is dat het kleinschalig is, je kunt het overzien en er is weinig afstand tot de mensen. We houden van de zee, van het water en alles bij elkaar groei je dan zo langzamerhand naar Dirksland toe. Ik wil zelf besturen, ik wil portefeuilles houden, dat is het aantrekkelijke van een kleine gemeente". (vervolg op binnenzijde van dit blad) Voor de scheidende adj. direkteur gemeentewerken, dhr. C. Sprong, was het opspelden van de Ereme daille in Goud, door burg. C. M. de Vos, ongetwijfeld het hoogtepunt van de receptie die hem donderdag j.l. door de gemeente Oostflakkee was aangeboden. Bij deze gelegen heid ontving hij tevens de gemeente penning. De Kon. Onderscheiding was dhr. Sprong niet alleen toegekend voor 31 jaar trouwe dienst bij de gemeente maar tevens voor vele andere verdiensten die hij op zijn naam heeft staan, o.a. voor zijn 11 jaar lange inzet bij de Polder St. Adolfsland (later Waterschap) en voor zijn aktieve betrokkenheid bij de Ger. Kerk van Ooltgensplaat (ouderling en penningmeester). Dhr. Sprong maakt gebruik van de VUT-regeling. In het verenigingsgebouw "t Centrum' te Ooltgensplaat, waar de receptie gehou den werd, was het geweldig druk. Ook bijna alle gemeenteraadsleden van Oost flakkee waren aanwezig. Eveneens aan wezig was oud-burg. v. d. Harst. Tijdens de toespraken bleek wel hoe populair dhr. Sprong in de loop der jaren bij zijn collega's geworden was. In het begin hadden ze wel even aan hem moeten wennen maar toen ze hem een maal goed leerden kennen, droegen ze hem een warm hart toe waarbij ze geno ten van zijn droge humor. Vele voorbeel den daarvan werden deze middag in verschillende toespraken aangehaald. Sekuur was hij ook. „Want wie legde zijn kleurpotloden zo netjes in een doos met de punt in dezelfde richting én op volg- DIRKSLAND op zaterdag 23 maart 1991 organiseert muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirks land een blaaskapellenfesdval in ver enigingsgebouw 'De Schakel' te Dirks land. Met dit festival wil 'Amicitia' duidelijk maken dat muziekverenigigen ook in staat zijn uitsluitend gezellige muziek te spelen, waarop gedanst kan worden en waar je luidkeels mee mag zingen. Onder het genot van een hapje en een drankje zullen de vijf deelnemende blaaskapellen uit Dirksland, Melissant, Stellendam, Ouddorp en Zierikzee zor gen voor een hele avond gezelligheid. De aanvang is 19.30 uur. De zaal is open om 19.00 uur. De toegang is gratis, maar alleen bezoekers met een goed humeur worden toegelaten. Want de gezelligheid staat voorop. Radio Flakkee zal aanwezig zijn om opnamen te maken. Burg. de Vos speldt de heer Sprong de onderscheiding op. Rechts mevr. Sprong. orde van de kleuren van de regenboog?" werd er door een van zijn collega's opgemerkt. Burg. C. M. de Vos zei het moeilijk te vinden om passende woorden bij dit afscheid te spreken. Dhr. Sprong was zélf zo dikwijls spreekstalmeester bij anderen geweest en had dit altijd op zijn eigen, onnavolgbare wijze gedaan. De burgemeester prees de vele hoeda nigheden van dhr. Sprong. Met name de kennis die hij op zijn terrein in huis had: „U was een reservoir vol kennis waar ook anderen van profiteerden; een wan delende encyclopedie". In het kort lichtte hij zijn doopceel wat betreft zijn dienstjaren bij de gemeente: In april 1960 werd dhr. Sprong als tijde lijk opzichter-tekenaar van de commis sie bouwtoezicht aangesteld. In novem ber van datzelfde jaar werd hij gemeente opzichter van de Technische Dienst. Na de herindeling in 1966 werd hij techn. hoofdambtenaar. Bij de afd. Gemeentewerken Oostflak kee zullen ze dhr. Sprong missen, ver volgde de burgemeester. Onder zijn stuwende leiding is veel tot stand geko men. Hij werkte efficiënt en adekwaat. Hij bracht rust en evenwicht in een vaak hectische omgeving. Zijn kracht lag vooral bij technische zaken. Ook als 'hoffotograafzoals de burge meester hem noemde, zal hij worden gemist. Een deel van de geschiedenis van Oostflakkee heeft hij fotografisch vastgelegd. Naast de Ere-medaille en dé Gemeente penning ontving dhr. Sprong uit handen van burg. De Vos een cheque, en een ets De afgelopen tijd zijn er in de buurt van de lan Steenlaan en de Frans Halslaan te Middelharnis meerdere katten ver giftigd. Éénmaal kon nog net op tijd ingegrepen worden maar een andere keer werd het gif een beest fataal. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Eigenaren van huisideren in de genoemde buurt worden bij deze gewaarschuwd voor het gevaar. Eventuele tips kunt u kwijt bij de politie te Middelharnis, tel. (01870) 24 44. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. I. Koster. MIDDELHARNIS heden (dinsdag) avond 7.30 uur student W. Visscher te Moerkapelle (voorber. H.A.). NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. W. Hage van Kruiningen. OUDE TONGE heden (dinsdag) avond ds. C. Harinck van Oost- kapelle. OOLTGENSPLAAT donderdag avond 7.30 uur ds. W. Hage van Krui ningen (bev. ambtsdr.). van het oude raadhuis. Voor mevr. Sprong waren er bloemen. Raadslid M. D. de Wit was na de toe spraak van de burg. de eerste in een lange rij van sprekers. De eigenschap pen van dhr. Sprong werden door zijn collega's uitgebreid en op vaak humoris tische wijze uit de doeken gedaan. Dhr. de Wit zei van hem o.a.: „Uw vrien delijkheid zij alle mensen bekend" en „iemand die zo 'smoutig' kan vertellen". In deze teneur waren alle hierop vol gende toespraken. Kortom: bij gemeen tewerken Oostflakkee zullen ze een zeer gewaardeerde collega missen. Dhr. Sprong begon zijn afscheidsrede met een uitspraak van Abraham Kuy- per: „Ik ben tot blozens toe verlegen". Zijn 31 dienstjaren bij de gemeente Oostflakkee waren boeiend geweest, vond hij. Veel was tot stand gekomen. Dhr. Sprong vond dat hij veel beloftes had ingelost. „Hoewel dat meer op de weg van de bestuurders ligt. Een veel belovende wethouder was ineens weg. Ik denk dat als je als wethouders niets belooft, je gewoon kan blijven zitten". Over zijn baas, dhr. Kamp, merkte hij op: „Hij is goed in delegeren: hij naar een receptie en ik naar een begrafenis". Brandweerlieden vond hij creaturen, die anders waren dan een ander: „die heb ben we uit de oude cultuur overgehou den. Het is ze niet om het blussen te doen maar meer om de branden". En zo zat zijn toespraak vol met humor, waar de aanwezigen eigenlijk ook een beetje op zaten te wachten... Dhr. Sprong hoopte tenslotte dat al deze goede herinneringen hem nog lang bij zouden blijven. D.V zaterdag 30 maart a.s. zal er in Mid delharnis een grote zang- en orgelavond gehouden worden t.b.v. een gezamen lijke aktie van de Stichtingen Kom Over En Help en Hulp Oost Europa. Begin april D.V. zal een hulptransport vanaf Flakkee vertrekken naar de kerkelijke gemeente van Zjitomir in Rusland. Behalve hulpgoederen staan 5000 Bij bels klaar voor transport. Om de vele noodzakelijke gelden voor dit transport bijeen te brengen organi seert het Dirkslands Mannenkoor (uit gaande van de Gereformeerde Gemeen ten) o.l.v. Dinant Struik deze grote zang en orgelavond. Het orgel zal worden bespeeld door Martin Mans. De heer Duifhuizen, welke zelf in Zjito mir is geweest, hoopt iets te vertellen over het werk van de stichtingen in Rusland. De opbrengst van de te houden koUekte zal geheel worden bestemd voor de aktie. Vergeet daarom uw bijdrage niet! De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk te Middelharnis. FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER aal 35 - Molerwcg - Oiiitao'e - Teleloon O!878- I6I? en 21 rirjji rtenesse P/in/sJiap - Hogejoom W2 Telefoon 01\e-2'>00

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1