Mevr. Coenradie uit Herkingen als winnares uit de bus gel(omen Expositie schoolleven uit vroeger jaren Winkeliers maken één front in presentatie 1.895,- yibbsc Grote opdracht School voor Evangelisatie gestimuleerd htnbretMse Bestuur museum Ouddorp vraagt medewerking bevolking REPAREREN-RICHTEN'SPUITEN KAREIS AUTOSCHADE flaniiSïenuul KIEVIT WARMTE Citroen'Hesselink 100 jaar Christelijk Onderwijs in Dirksland Jeugdappel 1991 Middelharnis! Nieuw plan voor exploitatie Neeltje Jans als recreatie-object Bij prijsvraag reizenmarkt Rabobank Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Geslaagden ENSAID modevakschool Het vrolijk leeren Voorganger uit Rusland spreekt te Melissant 63e Jaargang No. 5980 Tel POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Steeds meer winkeliers gaan zich als één organisatie aan het publiek pre senteren met een advertentie-cam pagne en radio-commercials. Van der Heijden in Dirksland en Zie- rikzee is als enige in de regio aangeslo ten bij deze landelijke organisatie van meer dan 200 vakzaken op het gebied van Hifi-apparatuur, televisie, video en huishoudelijke apparaten. Dankzij de samenwerking met 200 kollega's in het hele land bieden zij de konsument grote voordelen op het gebied van service, kwaliteit en prijs stelling. Een Delta-promenade van een kilome ter lang en 25 meter breed moet de nieuwe trekpleister worden om het voor malig werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Oosterschelde, voor het aantrekken van recreatie-bezoekers. Het aantal bezoekers dat nu jaarlijks naar het eiland komt ligt tussen de 425.000 en 450.000. Men mikt met het nieuwe plan op 500.000. De kosten van het nieuwe plan zijn 35 miljoen gulden. Eerdere plannen die veel meer kosten en die juist door die kosten tot mislukking zouden zijn ge doemd, liggen al in de prullenbak. De promenade loopt langs de voorma lige bouwdokken en natuurlijk is in de eerste plaats de Delta Expo, die een beeld geeft van de Deltawerken na de Ramp van 1 februari 1953, al een zeer voornaam onderdeel. Naar aanleiding van het nieuwe ont stane 'Er is Hoop' werk en het verlangen om dit zo breed mogelijk te ontwikkelen wordt een informatie-avond gehouden op donderdag 7 maart a.s., deze avond zal informatie verstrekken over de opzet van het 'Er is Hoop' werk en de moge lijkheden om gezamenlijke aktiviteiten te ondernemen zoals een cursus voor Evangelisatie en gemeente-toerustig. 'De Grote opdracht School', Evangelisa tie met de daarvoor ingerichte 'Er is Hoop' bus, radiowerkteam, concert avonden, kinder-aktiviteiten, enz. Wat is een Grote opdracht School? Stichting Agepe, Doom ziet het als hun taak om in eigen land het initiatief te nemen tot evangelisatie en gemeenten en christenen te motiveren, te stimule ren en toe te rusten tot evangelisatie- aktiviteiten. Dat doet zij voornamelijk door christenen op te bouwen in hun geloof, hen te leren op een begrijpelijke manier het evangelie onder woorden te brengen en ideeën en materiëlen daar voor aan te reiken, er bestaan tot nu toe zo'n 21 scholen in Nederland. De tijdsindeling van een cursus is een avond of ochtend per week maximaal. Daarnaast steunt stichting Agape, een interkerkelijke organisatie, wereldwijde zendeling en zendingswerk. Het uiteindelijk doel is om ondersteund te zijn voor de plaatselijke kerken en gemeenten, samen met wat persoonlijke genodigden is iedereen van harte wel kom en het team ziet daarom uit naar de aanwezigen met hun eventuele vragen en inbreng. De avond is gratis, en bij aankomst staat de koffie klaar in het gebouw van de Herv. Gem., 'Vita Nova', van Aerssen- straat 5 te Sommelsdijk. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 7 maart a.s. Voor de nieuwe reismedewerkster van de Rabobank aan de Langeweg te Mid delharnis, Nelleke Kanters, was het een bijzonder genoegen om maandagmid dag j.l. de prijs uit te reiken aan de winnares van de prijsvraag van de Rabo-reizenmarkt: mevr. Coenradie uit Herkingen. De prijs bestond uit een rei scheque t.w.v. 250,- voor besteding van een reis naar eigen keuze. Een onderdeel van de prijsvraag vormde het maken van een slagzin. Volgens de medewerkers op de bank stak mevr. Coenradie er met haar slagzin met kop en schouders boven uit. De slagzin luidt: „in aanbod groot, groter, meest maakt het jaarlijks boeken tot een feest". Gevraagd naar de besteding van de 250,- vertelde ze: „Ik hoop in Polen ons geadopteerde gezin te gaan opzoeken. Onderweg zouden we dan b.v. Berlijn aan kunnen doen en daar een paar dagen blijven". Reismedewerkster Nelleke Kanters is voor veel cliënten van de Rabobank geen onbekende. Ze is reeds 17 jaar werkzaam bij de bank. De laatste 6 jaren was zij kantoorhoudster op het kantoor te Sommelsdijk. Ze heeft een brede reizenerva- ring opgebouwd. Door gebruik te maken van informatiesystemen verschaft zij u een duidelijk beeld over een favoriete vakantiebestemming. Eén van die syste men is de videoband, die thuis rustig bekeken kan worden. Voorts verzorgt Nel leke alle bijkomende zaken die bij een reis horen: verzekering, buitenlands geld enz. Het leukste van haar werk vindt ze het kontakt met de mensen. „Als ze na hun reis even een praatje komen maken hoe het geweest is. Ook als het niet leuk is geweest wil ik dat graag horen. Dan kunnen anderen daar weer hun voordeel mee doen". EXCLUSIEVE AANBIEDING JVC midi W-35 CDM Mission 760 JVC MIDI SET 2x55 W Voorzien van CD wisselaar met 2 hoogwaardige Mission boxen. 3 JAAR volledige GARANTIE Reünie Openbare basisschool te Zwartewaal Ter gelegenheid van 150 jaar onderwijs in Zwartewaal is er op 25 mei a.s. een reünie in de Openbare Basisschool "t Want'. Oud-leerkrachten en oud-leer- lingen van de voormalige Kleuterschool en Lagere School en van de huidige Basisschool zijn van harte welkom. Inlichtingen en aanmeldingen tot uiter lijk 10 april bij: T. Scova Righini, Julianaplein 7, 3248 AM Zwartewaal, tel. (01887) 25 78 of bij M. van der Spoel, Hellehoek 12,3238 AE Zwartewaal, tel. (01887) 31 33. OUDDORP In samenwerking met het nationaal schoolmuseum in Rotter dam hoopt het bestuur van de stichting 'Museum Ouddorps Raad- en Polder huis' deze zomer een expositie te hou den over het schoolleven uit vroeger jaren. Om de expositie zo breed mogelijk op te kunnen zetten, doet het bestuur een beroep op de bevolking van Goeree en Overflakkee om attributen in bruikleen te geven of indien mogelijk af te staan aan het museum. De voorzitter van de Stichting, mevr. J. Comtebedde, zal er voor zorgdragen dat alle geleende zaken weer onge schonden zullen worden terug bezorgd. Het gaat o.a. om de volgende leermiddelen en spelattributen: Telraam Leesplankjes (div. periodes) Griffeldozen, lei Sponsdozen Boekjes (lees-, reken-, taal) Schriften (leren schrijven b.v.) 'Plak' (waarmee kinderen op hun vingers werden getikt) Schoolkaarten Penhouders Schooltassen (houten) Strafwerk Ballen Bikkels Hoepels Tollen Knikkers (bijz.) Mocht u nog iets voor deze bijzondere expositie in huis hebben en u bent bereid uw medewerking hieraan te ver lenen, dan kunt u zich in verbinding stellen met mevr. J. Comtebedde. Bij /norkeur op donderdag 7 maart. RENAULT-dealer Verkoop Service 01871 - 1662 X Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 <TTm1-1Ii*"* Sanitair - Centr. verwarming 01870 - 2609 Dirksland, 01877 - 1357 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Medio 1991 bestaat de Christelijke School te Dirksland 100 jaar! Ter gele genheid van dit jubileum wordt er een herdenkingsboek uitgegeven. Het inge bonden boek zal 100 jaar schoolgeschie- denis in bijna 200 bladzijden, voorzien van 240 foto's, weergeven. Prijs ƒ20,00. Haast u, want de oplage is beperkt! Bestellingen vóór 1 april onder tel.nr. (01877)2145/(01877)29 60. Zaterdag 29 juni 1991 D.V. is de officiële Jubileumdag. Er is dan een herdenkings dienst, een receptie en een reünie. De reü nie is bedoeld voor oud-leerlingen, oud-personeelsleden en oud-bestuurs- leden. Aanmelding vóór 1 april d.m.v. overmaking van 10,00 p.p. naar bank rekeningnummer 31.41.23.881 t.n.v. Ju bileumcommissie Prins Mauritsschool, onder vermelding van 'reünie'. Na beta ling ontvangt u een bevestiging en nadere informatie. Inmiddels hebben enkele ouders een Comité-Cadeau-Oud-leerlingen Dirks land opgericht. Doel: een jubileumca deau namens ouders en oud-leerlingen aanbieden. U kunt uw vrijwillige bij drage overmaken naar bankrekening nummer 31.41.24.969 t.n.v. Comité-Ca deau-Oud-leerlingen Dirksland. Voor handwerk-ontwerpster slaagden de dames: Ina Mierop, Ouddorp; Nel Donselaar, Oosterland; Gieltje Tanis, Modiste, Ouddorp; Atie Kriek, Cou peuse, Melissant; Arleen van Strien, Costumière, Sommelsdijk; Klaasje Tim merman, Modinette, Middelharnis; Liza Grinwis, Modinette, Middelharnis; Adrie Verkerke, Modinette, Nieuwe Tonge. De opleiding kregen zij van de Ensaid modevakschool in Dirksland. Lei eh:kmiten stkóóltas •Mkvme^ei-jmvttï 's avonds tussen 7 en 8 uur en vrijdag 8 maart eveneens 's avonds tussen 7 en 8 uur. Haar adres en telefoon zijn: Spaanseweg 10, Ouddorp, Telefoon (01878) 13 03 Aan degenen die gereageerd hebben wordt een invulformulier toegezonden met het verzoek hierop de in bruikleen gegeven artikelen te beschrijven. Volgens haar moeten er op Flakkee nog een veelheid van boven genoemde attri buten zijn. Misschien zelfs nog wel lees plankjes uit 1880 met daarop: raam, roos, neef, fik, gat (met een echt gat er in). Omstreeks 1906 verschenen de lees plankjes met aap, noot, mies enz. er op. Gedichtje uit het lesrooster van een armenschool: Mijn speelen is leeren, mijn leeren is speelen. En waarom zou mij dan het leeren verveelen? Het lezen en schrijven verschaft mij vermaak. Mijn hoepel, mijn priktol verruil ik voor boeken; Ik wil in mijn prenten mijn tijdverdrijf zoeken, 't Is wijsheid, 't zijn deugden naar welken ik haak. Op D.V. zaterdag 16 maart hopen we weer ons jaarlijks terugkerende Eilan- delijk Jeugdappel te organiseren, met als thema: 'Jeugd met een Opdracht'. Het belooft ook dit jaar, evenals vorig jaar, een boeiende en interessante dag te worden. 's Middags zal oud-evangelist Gielen over zijn evangelisatie werk komen ver tellen, daarna een gezellige broodmaal tijd en 's avonds zal de medewerking worden verleend door spreker ds. C. A. Korevaar en het jongerenkoor Psallite Deo o.l.v. P. Kievit. Heb je zin om dit Jeugdappel bij te wonen dan kan dit. De kosten voor een hele dag zijn 5,- of geef je de voorkeur aan een 'half programma dan kost dit ƒ2,50. Dit kan jou er dus al niet van weerhouden om het Jeugdappel bij te wonen. Bestel dus snel een toegangsbewijs op het telefoonnummer (01870) 43 57. Of haal er één tegen betaling bij de plaatse lijke J.V., voor zover die aanwezig is. (Nieuwe Tonge, Sommelsdijk, Middel harnis, Ouddorp, Dirksland, Herkingen en Ooltgensplaat). Maar uiterlijk voor maandag 11 maart. Tot ziens op 16 maart 1991. «1 l«5|Mk| Op D.V. vrijdagavond 22 maart a.s. hoopt de uit Rusland afkomstige Mi- chaïl I. Chorev een spreekbeurt te ver vullen in de Nederlands Hervormde Kerk (Julianaweg 2) te Melissant. Michaïl I. Chorev, geboren 19 december 1931, werd vanwege zijn dienst ten behoeve van de gemeente driemaal gearresteerd en veroordeeld tot een meerjarige kampperiode. Momenteel maakt Chorev deel uit van de overkoepelende Broederraad van de (niet geregistreerde) Raad van Kerken van Evangelie Christenen en Baptisten. Tevens is hij voorganger van de ge meente van Kishinev (Moldavië). Aan deze bijeenkomst, waarvan de organisatie berust bij de stichting 'Frie- densstimme Nederland', zullen even eens de predikanten ds. D. Heemskerk en ds. A. Vlietstra (beiden Ned. Her vormd) hun medewerking verlenen. Deze bijzondere bijeenkomst, die voor iedere belangstellende vrij toegankelijk is, vangt aan om 19.30 uur. OUDDORP Inleveren RBS en Schilderzegeis Inleveren RBS en Schilderzegeis op maandag 4 maart na 19.00 uur bij M. P. Grinwis, Koolweg 29a. Nelleke Kanters, reismedewif:::r^, oij de Rabobank te Middelharnis, overhandigt de reischeque aan mevr. Coenradie uooroOe lékethetd VINGERIING 3-Middel HARNIS-TEL 01870-3518 Garantie-A7 bedrijf Z/ Langeweg 38 - NIEUWE JONGE - Tel. 01875 -1396 ^.J^^.^.^.^.^.^.l^J$.Jf^.^.^.4.^.^.)$.l$.^^.^f^.^.^.^.4.l^.^ Voor lopkwslneit, goede seniice en voordelige pri/zen. FOTO- FILM -REPORTAGE -VIDEO -COMPUTER cm C3 EI3 C=3 Westzirast 35 Molenweg 4 - Ouddorp Telefoon 01878 16J2 en 2120 Filiaal fleneae Pnnnhap Hogezoom 172 Tele'aan 01116-2400 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1