Gemeente Oostflakkee probeert stankoverlast te beperken Prijs voor best verzorgde vis en garnalen 1991 JB Kantoorsystemen en RVA Electronics vonden elkaar fiam^tmim Rijksscholengemeenschap en School voor V.B.O. Fors aantal snelheidsovertredingen Damvereniging Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Oud papier Nieuwe Tonge Ijsbaan Dirksland, de primeur van het eiland Zangavond t.b.v. 'gegeven leven' Koffle-ochtend in 1 Westerlicht te Den Bommel Schaatswedstrijden ijsclub M'harnis/S'dijk Voormalig weeshuis te Oude Tonge krijgt oorspronkelijk aanzicht terug No. 5977 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34,20.01.108 De laatste jaren ondervindt de bevolking van Goeree-Overflakkee in grote mate hinder van het bemesten van landbouwgrond met dierlijke mest. Dit heeft al tot veel ergernis en klachten geleid. De bij het bemesten vrijko mende penetrante stank dringt zelfs door tot in de woningen. Tot vijfjaar geleden werd er bijna geen dierlijke mest gebruikt. Nu echter komen de overschotten uit Brabant en Limburg naar Goeree-Overflakkee. Het huidige besluit dierlijke meststoffen stelt regels m.b.t. het gebruik ervan ten einde de bodem te beschermen. Het tegengaan van stankoverlast is geen aspekt, dat dit besluit beoogt tegen te gaan. Nu is het zo dat uitgereden mest uiterlijk de dag na de dag van verspreiding ondergewerkt dient te zijn. Het pro bleem is echter dat de onderwerkplicht niet geldt voor beteeld land; dus als er op een perceel een produkt is ingezaaid waarop een groenbemester groeit. Overlegorgaan Goeree-Overflakkee Om een voor Goeree-Overflakkee uni forme regeling tot stand te kunnen bren gen, heeft er naast het instellen van een projektgroep tevens overleg plaatsge vonden in het Overlegorgaan Goeree- Overflakkee. Dit heeft erin geresulteerd dat de colleges van de vier eilandelijke gemeenten zich hebben uitgesproken voor onderliggende regeling. Enige punten uit het voorstel: - Het is verboden om op landbouw- brond, niet zijnde grasland, dunne dierlijke mest te gebruiken of te doen gebruiken, anders dan door middel van mestinjektie. - Het bovengenoemde verbod geldt niet, indien de dunne dierlijke mest dire kt of in tvvee opeenvolgende werk- gangen wordt uitgereden en volledig ondergewerkt. - Het is verboden om op landbouw grond, niet zijnde grasland, vaste dier lijke mest te gebruiken, of te doen gebruiken, indien deze niet direkt of -binnen twee opeenvolgende werkgan- gen wordt ondergewerkt. - Transport van dierlijke mest moet geschieden in daartoe bestemde deug delijke transportmiddelen, die in zin delijke staat moeten verkeren. - Ter voorkoming van stankhinder voor omwonenden kunnen burgemeester en wethouders in bijzondere gevallen nadere regels stellen ten aanzien van het in afwachting van verspreiding opslaan van vaste dierlijke mest. Voor verschillende raadsleden, vooral de landbouwers onder hen, waren er over de voorgestelde regeling nog veel vragen. Met name de heren v. d. Mast (PvdA) en de Wit (CDA) probeerden de juiste bedoelingen van de verordening te begrijpen. Want wat werd bedoeld met; „niet zijnde grasland?" En wat met: 'hogere regeling'. Was de wet bodembe scherming al aangenomen en in wer king getreden? Ondanks enige on duidelijkheden waren de heren Bax (WD) en V. d. Mast verheugd over de totstandkoming van de nieuwe mestver- ordening en het gezamenlijk optreden van de vier gemeenten hierin. Dhr. V. d. Mast legde de raadsleden nog uit wat een werkgang is; de breedte van het pad waarover een machine rijdt. Vroeger was dat 5 a 6 meter. Nu is dat 24 meter. Machines met spoeiarmen 36 a 40 meter. Twee werkgangen is dan 80 meter. „Dat kan nog net. Ik wijs u er inpesant maar op". Burg. C. M. de Vos verklaarde geen des kundige op het gebied van mestwetten te zijn. „Deze verordening is ontworpen door ter zake kundigen; mensen uit de praktijk". Hij benadrukte dat de bedoeling van de bepalingen was, om de stankoverlast voor omwonenden te beperken. „En geen ander doel". Dhr. Poortvliet (PvdA) bespeurde tegen strijdigheid in de bepalingen: „injecte ren van mest in de bodem en uitrijden van 2 verschillende zaken". Het voorstel werd aangenomen nadat was afgesproken om na 1 jaar deze zaak met elkaar te evalueren. fTP-*"!*!!*) MIDDELHARNIS De voorlichtingsavond en inschrij ving nieuwe leerlingen van de Rijks scholengemeenschap, Burg. Mijslaan 5 en de voorlichtingsavond van de School voor V.B.O., is NIET, zo als abusievelijk vermeld is op woensdag 20 februari, maar hedenavond, dus dinsdag 19 februari om 19.30 uur in de aula van het hoofdgebouw. Burg. Mijslaan 5 te Middelharnis. GOEREE-OVERFLAKKEE - Na twee weken van snelheidscontroles heeft de rijkspolitie Dordrecht in samenwer king met de politiekorpsen op Flakkee 1320 automobilisten bekeurd. De rijkspolitie vindt het nog te vroeg om te konkluderen of de controles effekt hebben. Ze verbaast zich wel over een aantal forse overtredingen. Een automobilist reed in Middelhar nis 93 kilometer per uur binnen de bebouwde kom. Een ander reed op de provinciale weg net voor Oude Tonge 154 km per uur waar slechts 80 gere den mag worden. De rijkspolitie zet de controles nog voort. Inmiddels passeerden al ruim 15.500 bestuurders de radarposten. De con troles maken deel uit van een inten sieve snelheidscampagne. De politie wil bereiken dat de maximum snel heid op de provinciale wegen en bin nen de bebouwde kom beter wordt nageleefd. Provinciale wegen blijken relatief on veilige wegen te zijn. De wegen wor den gebruikt door diverse soorten verkeer en met name kruisingen blij ken vaak gevaarspunten te zijn. De politie hoopt dat de controles een gun stig effekt voor de verkeersveiligheid op Goeree-Overflakkee hebben. Al is hij nog maar 22, tóch kan de Stadse Ruud van Asperen al bogen op een jarenlange ervaring in het bedienen en doorgronden van com puters, 't Moest er gewoon van komen dat hij iemand tegenkwam die die apparatuur al jarenlang ver koopt en zo gebeurde dat ook, vorig jaar op de beurs 'Kompleet kantoor' in 'het Prieel' te Middelharnis. Er is uit die ontmoeting iets moois voort gekomen; een samenwerkingsver band tussen RVA Electronics en JB Kantoorsystemen, beiden nu te Mid delharnis, beiden gereed voor ak- tie...! Dhr. Breve (van JB Kantoorsystemen) kent die 4araatheid al 18 jaar. jaren waarin hij verkoopt waaraan 't kantoor behoefte heeft, steeds met de garantie dat bij haperingen snel service zou wor den verleend; dat gebeurde ook, maar nóg sneller wordt het, nu in dhr. van Asperen zelfs de monteur in huis is. „Ongekend!" vindt dhr. Breve er zelf van. Met de komst van dhr. van Asperen is het samenwerkingsverband met een unieke service-verlening gekomplet- teerd en met meer overtuiging dan ooit zal dhr. Breve 't Flakkees' bedrijfsleven en de particuliere geïnteresseerden er op wijzen dat 't zoveel verstandiger is alle kantoorapparatuur en zeker ook de electronica op het eigen eiland te kopen, verzekerd als de koper is van de meest snelle service en dat is van onschatbare waarde en geruststelling. Ze weten wat het betekent en wat een ontregeling het teweeg brengt wanneer bij het uitvallen van enige apparatuur op service-ver lening van buiten-af moet worden ge wacht. De toekomst lijkt veelbelovend voor het bedrijf dat de technische en commer ciële know-how heeft gebundeld. Op Goeree-Overflakkee - hoe behoudend ook - komt de automatisering in 't mid den en kleinbedrijf tot stand en het is beide heren een eer en genoegen ge- interesseerden de weg te wijzen. Dat geldt voor alle mogelijke apparatuur, zelfs voor komplete kantoorinrichtin gen, maar zeker ook voor de aanschaf van de computer te waardevol voor. „Alles watje wilt leren levert de compu ter a la minute", zo vat dhr. van Asperen samen en hij heeft duidelijk plezier in z'n werk dat uit z'n computerhobby is voortgekomen. Op de LTS, later op de MTS en in de bedrijven waar hij stage liep ontwikkelde hij z'n vaardigheden en kennis van de computer. „Alles hebben we nu in één hand, ver koop en de zo uitermate belangrijke allersnelste service, laat dat Goeree- Overflakkee weten", verzoekt dhr. Breve. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. F. Harinck van Rotterdam-Zuid wij k. MELISSANT zaterdagavond 7.00 uur ds. J. Karens op Opheusden. DIRKSLAND heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. Koster (Bijbellezing). OOLTGENSPLAAT woensdag avond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse (bed. H.D.). In de visafslag te Stellendam werden vrijdagmiddag j.l. de prijzen uitgereikt voor de best verzorgde vis en/of garnalen aan boord van vaartuigen van de gemeente Goedereede. De toekenning gebeurde op basis van een door de gemeenteraad in 1990 vastgestelde verordening. De bemanning van de GO 9 (boven 600 PK) van de gebr. Groenendijk wist de eerste prijs in de wacht te slepen. Geachte inwoners van Nw. Tonge Wegens de ongunstige weersomstandig heden konden wij in februari geen papier ophalen. We vragen begrip voor het daardoor voor u ontstane ongerief. Op de verder geplande data hopen we weer op te halen. Dat zal dan D.V. zijn op vrijdag 8 maart a.s. Korteweegje, Burg. Overdorpstraat en de tussenliggende straten. En op D.V. vrijdag 15 maart Zuiddijk, Gen. Snijdersstraat en de tussenlig gende straten. Hartelijk dank voor uw medewerking. Commissie Kerkewerk Na enkele dagen gesloten geweest, was de ijsbaan gisteravond om 6 uur weer open. Het was een drukte van jewelste. Dinsdagmiddag gaan om 1 uur de poor ten weer open, en kan er weer volop geschaatst worden. Het bestuur D.V. vrijdag 22 februari wordt er t.b.v. de gehandicapten een zangavond georga niseerd, waaraan medewerking wordt verleend door het Dirkslands Mannen koor en het jeugdkoor 'Laudate Deum' uit Ridderkerk. Het orgel zal worden bespeeld door Martin Mans. De avond wordt gehouden in de Ger. Gemeentekerk van Zwijndrecht (Burg. Janssenlaan 37) en begint om 19.30 uur. De toegang is vrij en er zal een kollekte voor genoemde aktie worden gehouden. Voor liefhebbers van koormuziek een avond welke van harte aanbevolen wordt. 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Uitslagen van maandag 18 februari Ie afdeling: A Visbeen - J. Doom2 - O C. Visbeen - H. van Heukelen1 - 1 A het Jonk - B. Visbeen2 - O H. Visbeen - J. Looy2 - O 2e afdeling: M. Wiegel - J. RoozemondO - 2 B. van Engen - B. Grootenboer....O - 2 P. V. d. Sluis - S. W. Keijzer1 - 1 J. Non - A W. Rijbroek2 - O T.Goedegebuur-B.v.d. SpaanO - 2 A W. Rijbroek - J. NonO - 2 Op woensdagmorgen 27 februari a.s. organiseert de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen een koffie-ochtend in 't Westerlicht aan de Oranjestraat 35 te Den Bommel. Aanvang 10.00 uur. Voor deze morgen is dhr. de Vos uit Oolt- gensplaat uitgenodigd om voorlichting te geven over 'de belasting'. Bent u geïnteresseerd of heeft u vragen over dit onderwerp, dan bent u van harte welkom. Bijdrage voor de koffie a ƒ0,40. Dat je voor de wintersport niet altijd naar het buitenland of naar een kunst ijsbaan hoeft bleek deze afgelopen 2 weken wel. Als je dan ook nog eens vrij van school bent is dat helemaal mooi meegenomen. Zo organiseerde de ijs club Middelhamis/Sommelsdijk op de ijsbaan te Middelharnis dinsdagmor gen 12 februari j.l. schaatswedstrijden voor de jeugd. Uitslagen: Meisjes 6-10 jaar: 1. Roslin de Bakker 2. Laura Janssen 3. Froukje Heyes Jongens 6-10 jaar: 1. Mark v. d. Weijden 2. Bram Gille 3. J. Roos Meisjes 11-15 jaar: 1Annemiek Wielhouwer Jongens 11-15 jaar: 1. Johnny Roos 2. Marco Wielhouwer 3. Peter Verlegh Op woensdagavond 13 februari waren de senioren aan de beurt en het bleek dat er zelfs nog rijders van buiten het eiland hier speciaal voor naar Middelharnis waren gekomen. Er werd ook nog om premies gereden, beschikbaar gesteld door enkele bedrijven. Er werden die avond 10 en 25 ronden gereden. Bij de 10 ronden 5500 meter) waren 13 deelnemers. De dames waren deze avond wat in de minderheid, als eerste dame kwam binnen Jetske Boom. Uitslag: 1. Jetske 2. Adrianne Wielhouwer 3. Debohra Buijsse en bij de heren: 1. Aernout Baarsma 2. Jaap Boeter 3. P. Götzenberger Er waren 26 deelnemers bij de afstand van 13 km (25 ronden). 1. L. v. d. Wiele (Zierikzee) Binnen afzienbare tijd zal de gevel van het voormalig weeshuis te Oude Tonge weer in oude luister worden hersteld. Door grondruil met/en aan de fa. van Loon uit deze plaats zal dit mogelijk zijn. Met een meerderheid aan stemmen werd het voorstel hiertoe tijdens de gemeenteraadsvergadering van donder dag j.l., genomen. Uit het fonds Stads- en Dorpsvernieu wing wordt een subsidie toegekend van 25.000,-. De fa. van Loon moet binnen 3 maanden na het sluiten van de over eenkomst een aanvang met de restaura tiewerkzaamheden hebben gemaakt. Voor dhr. Poortvliet (PvdA) was deze bepaling in de overeenkomst niet vol doende en stelde d.m.v. een amende ment voor, een artikel toe te voegen: „als de termijn van 3 maanden niet wordt gehaald, ontbinding van de overeen komst van rechtswege". Hij vond dat lering uit het verleden moest worden getrokken en doelde daarbij op de brandweerkazerne. „Hand having van de nota Stads- en Dorpsver nieuwing, daar gaat het om", zo stelde hij. Burg. de Vos zei in zijn antwoord dat de gemeente al vele jaren in onderhande ling was geweest met de fa. van Roon. „We zijn blij dat nu de zaak kan worden afgerond. We gaan uit van de goede wil van deze mensen om de buitenzijde van het voormalig weeshuis in oorspronke lijke staat te brengen". De leden van de frakties CDA SGP, WD en Lijst 5 beaamden de woorden van de burgemeester. Dhr. Heintjes: „Ik ben blij dat we er aan mee mogen werken als de voorkant weer die van het oude weeshuis wordt". Dhr. de Wit (CDA) kan de intentie van de PvdA wel onderstrepen maar vond een amendement te ver gaan. „We heb ben genoeg vertrouwen in de fa. van Loon". Het amendement van de PvdA werd met 3 stemmen voor en 9 stemmen tegen, verworpen. Het voorstel van het College werd met 10 stemmen voor en 2 tegen aangenomen. 2. I. Koeman 3. H. v. d. Weijden Al met al voor de rijders en de toeschou wers een zeer geslaagde en gezellige avond, met uitzondering van de pechvo gel (K. Vreeswijk) van die avond die door een mislukte uitwijkpoging ten val kwam en licht geblesseerd de wedstrijd moest verlaten. Ondanks de wat slechtere weersomstan digheden kan de ijsclub Middelharnis/ Sommelsdijk terugzien op een ge slaagd evenement. FOTO - FILM - nEPORTAGE - VIDEO - COMPl C3 m CD C3 172 Jelelüon OH'6-2- De winnende bemanning van de GO 9. Van links naar rechts: J. Groenendijk. J. Klein, A. Witte, M. Parren, J. P. Smit

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1