Jacht zonk in haven Den Bommel Dodelijk verkeersongeluk Provincialeweg bij Oude Tonge 'Apollo', Goerees' Kon. fanfare huldigde 5 jubilarissen Politieberichten Metaaldiefstallen opgelost Hom^tmcuA, Eilanden-Nieuws familieberichten Politieberichten Middelharnis Jaarvergadering vrijwillige brandweer Oud-Min. Joseph Luns opent restaurant 'van Aerssenhuis' Ingebroken in woning Goedereede Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Hondepoep vlalc voor de Ideuterschool! POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Toen zaterdagmorgen de kruiser 'Numansgors' in de jachthaven van Den Bom mel gezonken bleek, hebben toeschouwers zowel als berger Okker uit Achthui- zen zich aanvankelijk afgevraagd hoe dat nou had kunnen gebeuren. Nadat de 'Orca' de kruiser had leeggepompt zou blijken dat eind vorige week gepleegd installatiewerk tot een lek - althans het niet sluiten van een opening - had geleid waardoor de kruiser langzaam maar zeker vol was gelopen. Brand in woning Vorige week maandag ontstond er een begin van brand bij de fam. P. Brugge- man in de Verolmestraat te Nieuwe Tonge. De bewoonster had vermoedelijk een plastic schaaltje op het vuur gezet, als gevolg daarvan kwam het hele huis onder de zwarte rook en roet te staan. Haar overbuurman, die toevallig ook nog bij de vrijwillige brandweer zit, heeft het vuur kunnen doven, alvorens de brandweer ter plaatse kwam. Rijden onder invloed Tijdens de nog steeds lopende aktie 'Rij Alcohol Vrij', is vorige week dinsdag te Middelharnis een automobilist uit die plaats bekeurd voor het feit dat zijn ademalcoholgehalte veel te hoog was om nog veilig aan het verkeer deel te nemen. Inbraak Bij een zaak in auto-accessoires te Mid delharnis werd op dinsdagnacht alarm geslagen. Toen de politie ter plaatse kwam zagen zij dat men via een vuilcon tainer het platte dak opgeklommen was. Er was een ruitje van de achterdeur inge slagen en men had de sleutel, die nog aan de binnenzijde zat, omgedraaid. Er werd in eerste instantie niets vermist, kennelijk is/zijn de dader(s) voor het alarm op de loop gegaan. Inbraak In Herkingen werd van donderdag op vrijdagnacht ingebroken in een cafeta ria. De voordeur werd geforceerd, hier na werden twee gokautomaten open gebroken en de geldlade leeggemaakt. Een flinke hoeveelheid cd's in koffertjes werd ook meegenomen. De technische recherche heeft de zaak in onderzoek. Niet ingehaald Vanaf zijn verpleegbed in het ziekenhuis te Dirksland heeft Middelharnisser Aart Koster die vorige week vrijdag na een slip met zijn personenwagen in de sloot belandde, ons verzekerd dat hij persé geen andere auto inhaalde toen het ongeluk gebeurde. De weg was er spekglad en dat alleen is de aanleiding tot de slippartij geweest. In het bericht in de krant van vrijdag werd over een inhaalmanoeuvre gespro ken, informatie die we natuurlijk niet uit onze duim hadden gezogen. Excuus Aart en een spoedig herstel van kneuzin gen en breuken die je hebt opgelopen! Het zal nu duidelijk zijn dat aan het ongeluk geen onvoorzichtig rijgedrag ten grondslag heeft gelegen. Redactie Eilanden Nieuws Drie verdachten aangehouden DORDRECHT - Met de aanhou ding van een 34-jarige man uit Dirksland en een 26-jarige man uit Ooltgensplaat denkt de rijkspolitie Dordrecht de mannen te hebben aangehouden die verantwoordelijk zijn voor een groot aantal container- en metaaldiefstallen. De totale waar de van de goederen, waarvan een deel terecht is, bedraagt ruim ƒ500.000,-. Rechercheteam Omdat verschillende poütiekorpsen wer den gekonfronteerd met container- en metaaldiefstallen besloot de politie een recherche-team te formeren. De twee bewoners van Goeree-Over- flakkee werden in de nacht van woens dag 9 op donderdag 10 januari aan gehouden op de Rijksweg A29 bij de Heinenoordtunnel, nadat ze in Rotter dam op heterdaad waren betrapt bij de diefstal van een oplegger met hout. Tijdens het onderzoek bleek dat de twee mannen samen vermoedelijk verant woordelijk waren voor hout-, koper-, container- en metaaldiefstallen in Rot terdam, Vlaardingen, de Hoeksche Waard (Cromstrijen, Mijnsheerenland en 's-Gravendeel), Sliedrecht, Roosen daal en Klundert. Ook ontvreemdden zij in Rotterdam nog drie vracht- wagenchassis. De verdachten zijn ongeveer een half jaar aktief geweest. fg!q.i|^*ll« OOLTGENSPLAAT De jaarvergadering van het vrijwillige brandweerkorps Ooltgensplaat zal ge houden worden vrijdag 1 februari a.s. om 20.00 uur in Hotel-restaurant 'De HobbelpaardenNaast de gebruikelijke verslagen en de bespreking van de reis op 14 en 15 juni a.s. zal er een bestuurs- verkiezing gehouden worden. Aftredend is de heer Kr. Braber, die herkiesbaar is. Drie automobilisten die zaterdagavond in eikaars nabijheid over de Provincialeweg van Oude Tonge richting Achthui- zen reden en door een personenwagen met 'zeer hoge' snel heid werden ingehaald waren er enkele tellen later getuige van dat de wagen, bestuurd door een jongeman uit Oud Beij- erland van de weg raakte en door een boom werd gekraakt, met fataal gevolg voor de 20-jarige jongeman die rechts ach terin zat. Hij werd uit de auto geslingerd en kwam in de sloot terecht, mede-weggebruikers hebben hem op het droge gebracht. De schouwing door dokter Westra heeft uitgewe zen dat het slachtoffer aan zijn ernstige verwondingen direkt is overleden. Twee van de inzittenden, onder wie de be stuurder, konden na behandeling in het Ziekenhuis naar huis worden gebracht, een derde werd zwaar gewond in het Ziekenhuis opgenomen. Een veel te hoge snelheid is oorzaak van het ongeluk, nadat hij een drietal auto's had ingehaald had de bestuurder een vloeiende bocht naar links wat willen snijden maar hij corri geerde dat toen hem een tegenligger naderde, waardoor de wagen moet zijn geslipt. Die kwam, van achter totaal ver nield, op de rechts gelegen parallelweg terecht, nagenoeg op precies dezelfde plaats waar medio vorige week een vracht wagen op de kop belandde. Onder de ingehaalde automobilisten bevond zich de jonge man Frans Huizer uit Haarlem die op het slachtoffer mond- op-mond beademing en hart-reanimatie heeft toegepast in een dramatisch pogen het jonge leven te redden; een bewon derenswaardig optreden van deze jongeman, samen met een mevrouw die waarschijnlijk zijn moeder was? Voor de uitbater van Goerees' Ver enigingsgebouw 'Oostdam' zal 't vrijdagavond, toen de Kon. Fanfare 'Apollo' er z'n jaarlijkse muziekuit voering hield een weliswaar lange-, maar zeker géén saaie avond zijn geweest. Neuriënd en trommelend stond'ie achter 't buffet terwijl bin nen, in de zaal de vijftig muzikanten hun klanken over het publiek uit strooiden. Met z'n tweehonderden was dat royaal opgekomen naar 't jaarlijkse Apollo hoogtepunt; een duidelijk blijk van de grote sympa thie die 'Apollo' wordt toegedragen. 't Waren zeker niet alleen de autochtone Goereeërs-, maar de 'import' was deze avond graag aanwezig, waarmee ze betoonden 'echte' Goereeërs te zijn geworden, genietend van een zo grote saamhorigheid, muzikaal besprenkeld door 'hun' fanfare, die al weer bijna 105 Het nieuwe restaurant 'van Aerssenhuis' aan de Voorstraat te Sommelsdijk zal a.s. zaterdagnamiddag door oud-Mi- nister van Buitenlandse Zaken en oud- secr. generaal van de NAVO Mr. dr. Joseph Luns officieel geopend worden. Het restaurant in het historische van Aerssenhuis (uit de 16e eeuw!) wordt met veel ambitie gedreven door de fam. Zegers, voorheen exploitanten van de eveneens befaamde 'Gouden Dis' in Stellendam waar het hen echter aan ruimte ging ontbreken. Ze hebben zich thans op een hoogst representatieve lokatie gevestigd en 't laat zich aanzien dat heter goed-, en bijzonder sfeervol tafelen zal zijn. Zaterdagmiddag verwacht de fam. Ze gers een uitgelezen gezelschap dat tot bijwoning van de feestelijke opening is genood. is het blad voor uw OOLTGENSPLAAT Donderdagavond, terwijl de bewoners op familiebezoek waren, is ingebroken in de woning van de fam. P. Kagchel- land, een hoekwoning in de Meidoorn straat. Door een raam aan de achterzijde van de woning te forceren heeft de insluiper zich toegang tot de woning verschaft. Bij thuiskomst troffen dhr. en mevr. Kag- chelland een chaos aan, want de dief had alles overhoop gehaald, ook op de bovenverdieping. De buit bedraagt enkele honderden gul dens, een gouden horloge en wat sie raden. jaar bestaat, sfeerbepalend voor Goe- reese feesten. Daar herinnerde ook burg. van Velzen aan toen hij het woord kreeg om stil te staan bij het jubileum van een vijftal leden, 3 van 25 en 2 van zelfs 40 trouwge- diende jaren, 't Had misschien ook een vertegenwoordiger van de KNF kunnen zijn maar als eerste burger deed het ook dhr. van Velzen bijzonder deugd de 5 geluk te mogen wensen, hen zowel als dirigent dhr. Krekelberg, ook met het concoursresultaat zoals dat vorig jaar november - in de Ere-afdeling - op het Concours in Lelystad werd behaald. „U bent op de goede weg...!" waardeerde dhr. van Velzen en zo'n compliment zal 't muzikaal gezelschap deugd hebben gedaan, ze zijn opnieuw op weg naar de top en die halen ze, met zoveel ge drevenheid. Burg. van Velzen verklaarde zich 'erg blij' met de aanwezigheid van 'Apollo' in het stadje Goedereede en ieder knikte Ree aangereden De afgelopen week werd tot tweemaal toe een ree aangereden in de gemeente Goedereede. Op 23 januari stak een ree plotseling de Vrijheidsweg over en kwam daarbij in aanraking met een per sonenauto. De personenauto raakte beschadigd en de ree overleed ter plaatse. Op 25 januari werd er een ree aangere den op de Provincialeweg 114 te Stellen- dam. Ook in dit geval overleed de ree aan de verwondingen. Vernieling Op 20 januari werd er van een abri aan de Eendrachtsweg te Stellendam 2 rui ten vernield. De schade bedraagt 1300,-. In Ouddorp werd aan de Bernhardweg een fiets vernield. OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg van Middelburg-Centrum. STAD aan 't HARINGVLIET heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. P. Melis van Nieuw Beijerland (i.p.v. ds. Th. van Stuyvenberg, die wegens ziekte verhinderd is). OOLTGENSPLAAT donderdag avond 7.30 uur ds. J. S. v. d. Net van Dordrecht. OOLTGENSPLAAT Oud papier voor de zending Nog even een herinnering voor het ophalen van oud papier voor de zending van de Geref Gemeente, morgen woens dag 30 januari vanaf half zes nam. Vriendelijk verzoek alles vroegtijdig en liefst gebundeld gereed te zetten. Bij voorbaat hartelijk dank voor de mede werking. mee toen dhr. van Velzen vaststelde dat 'Apollo' fleur geeft aan Goereese feesten en zorgt voor die aparte sfeer die een Goerees' feest zo kenmerkt. Deugd deed het dhr. van Velzen ook te zien dat het ledenbestand zich behoorlijk heeft ver nieuwd en verjongd al gaf hij ook zijn grote waardering te kennen voor hen die mee blijven draaien tot ze niet meer kunnen. De jubilarissen die nu voor de tjokvolle zaal werden gehuldigd kunnen nog best en nog lang hopen ze aan 'Apollo' ver bonden te blijven, W. C. Tieleman en L Menheer die elk hun 40-jarig jubileum herdachten en P. Bakelaar, T. v. d. Wende en L. Zweerus die elk 25 jaar aan de fanfare verbonden zijn. Burg. van Velzen speldde hen de KNF speld op en voorz. Marius Troost voorzag de jubila rissen van een feestelijk bloemetje waar na er snel weer werd gemusiceerd, daar waren ze voor gekomen, al die trouwe donateurs. Diefstal In de nacht van 26 op 27 januari werd aan de Bosschieterstraat te Stellendam een schuur opengebroken. Uit de schuur werden 3 dozen met totaal 36 blikken boterhamworst ontvreemd. Schade 500,-. In de nacht van 24 op 25 januari werd te Stellendam op 2 plaatsen ingebroken. In een cafetaria aan de Voorstraat werden de speelautomaten opengebroken en een hoeveelheid sigaretten ontvreemd. Tevens werd op een bungalowpark in een restaurant ingebroken. Ook hier werden enkele speelautomaten openge broken, doch er zat geen geld in. Schennispleger Op zondag 27 januari pleegde een man schennis in het bijzijn van enkele jon gens. Het feit vond plaats op een par keerplaats nabij het zwembad te Stellen dam. De jongens waren zo verstandig het kenteken van de auto van de man te noteren, waarna de man nog dezelfde dag kon worden aangehouden. Ingezonden: Wie de schoen past trekke hem aan. Maar onze kleuters moeten hem vaak uittrekken. Dit, vanwege het A-SOCIALE gedrag van hondenbezitters die hun hond voor de in/uitgang van onze kleuterschool 'de Regenboog' in Melissant uidaten. Aan deze mensen vragen wij: Moet dit nu echt? Is het teveel werk om uw hond ergens anders uit te laten? Trapt u zelf graag in de hondenstront? Zelf wel eens kinderschoenen, broek of auto schoon moeten maken omdat uw kind in de poep getrapt had? Alstublieft, laat zien dat het anders kan. Of wenst u liever a-sociaal te blijven? Ouders en kleuters van de 'Regenboogschool' te Melissant FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - m m CU ^3 3/flenesse Printsf^op Hogezoom 172- Te haal Somnielsd;ik WesI'i'akeelslra.V 8 Somi De totaal vernielde Mazda kwam onderaan de dijk op de parallelweg terecht. De jubilarissen v.l.n.r dhr. Zweerus. v. d. Wende. Bakelaar. Menheer en Tieleman.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1