Joost Boeter aan 't eind van de rit met Koninklijk Goud gesierd VLEES MET KARAKTER Jan Wagenaar Mag het een stukje beter zijn? akershoek 'WIL m ONS BEGELEIDEN? NIEUWS Reklame van 23-1 t/m 5-2 8.75 5.50 Een zieke thuis Politieberichten uit de kerken Uitvoering IMH-SD Concert 'Amicitia' in 'Vroonlande' BINGOMIDDAG mg programma reunie schoolkoor 'Prins Maurits' Culinaire slagerij I I I I I I I I I I I I I I I I hernesseroord Uitvoering muziel(schoolleerlingen Oostflakkee tni Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS' ::j mT<isDAG 22 januari 1991 Wie op Goeree-Overflakkee die al eens van bouwen heeft gehoord kent niet de Middelharnisse rustend aan nemer Joost Boeter...? „Een rustig, meelevend mens", zo werd hij vrij dagmiddag in "t Prieel' gekarakteri seerd door burg. Sleurink van Mid- delharnis en daar werd de burge meester een schone gelegenheid toe gegeven door de NVOB, de afdeling Goeree-Overflakkee van de Neder landse Bond van Ondernemers in de Bouwnijverheid, van welke afdeling dhr. Boeter tientallen jaren voorzit ter is geweest. Nu hij beweert de leeftijd van 70 jaar te hebben bereikt heeft dhr. Boeter kenbaar gemaakt te willen stoppen met het voorzitter schap, temeer omdat in Henk Mack- loet een even begeesterd opvolger kon worden aangetrokken. Dhr. en mevr. Boeter, ook zij heeft als aannemers- en voorzittersechtgenote een gewaardeerde rol gespeeld, hebben zich vrijdagmiddag dapper al die aan dacht laten welgevallen, en dhr. Boeter moet, bescheiden als hij is, haast heb ben gebloosd toen mevr. Sleurink hem 'ambassadeur' van Middelhamis noem de en hem prees voor zijn inzet in de Flakkeese bouwwereld, in het samen werkingsverband praktijkopleiding, als vroeger brandweerman en, 18 jaar lang, als voorz. van Schaakvereniging 'de Zwarte Pion' en meermalen als flakkees damkampioen. Daarenboven gaf hij lei ding aan het eigen bouwbedrijf inmid dels tot 50 man personeel en een jaar lijkse omzet van 12 miljoen uitgegroeid, uit welke opsomming duidelijk mocht zijn dat dhr. Boeter z'n leven nuttig heeft besteed, ook trouwens aan z'n gezin, 3 zoons en 4 fraaie dochters die pa en ma op handen dragen. Ja..., ze waren er, vrij dagmiddag in 't Prieel en ze waren er getuige van dat dhr. Boeter werd gesierd met de Kon. Gouden Eremedaille in de Orde van Oranje Nassau! Daar kwamen heel wat felicitaties op los, van Henk Mackloet die het in dhr. Boeter zeer waardeerde dat hij 25 jaar lang het voorzitterschap van de afd. heeft gedragen maar dat zo nadrukke lijk zonder kapsones heeft gedaan, zodat hij voor elk van de leden altijd bereikbaar was en altijd met beide benen op de grond bleef staan. Ook in de Stichting Samenwerkingsverband Praktijkopleiding Goeree-Overflakkee en in de Reg. Opleidingscommissie heeft dhr. Boeter zich als uitstekend coördinator leren kennen. Z'n collega bouwpatroons bedachten dhr. Boeter met een fraaie kleurentelevisie en voor mevr. Boeter was er een mooi bloemstuk als waardering voor de sympathieke manier waarop ze de kontakten voor haar man heeft behartigd, en natuurlijk was er de wens op nog vele gelukkige jaren samen. Meerdere sprekers hadden er behoefte aan hun sympathie jegens de schei dende NVOB afdelingsvoorzitter ken baar te maken. Zo deed dat dhr. M. Verduin als secretaris-penningmeester van de ROC, de regionale opleidings commissie Goeree-Overflakkee van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, oud-collega Okker uit de Langstraat, dhr. L. de Bruin van de afd. Voorne en Putten en dhr. Schlüter, directeur LTS die dhr. Boeter heeft leren kennen als een man van weinig woorden maar van vele daden, stipt, ontwapenend, spon taan en eerlijk. Dat alles paste dhr. Boe ter toe in de zorg om stageplaatsen voor LTS leerlingen. Gelukkig kon dhr. Schlü ter er op vertrouwen dat ook opvolger Mackloet die zo nodige inspanning zal leveren. Dhr. Boeter was wat beduusd van zoveel gehoorde waardering, maar 't was zeker niet daarom dat'ie zo aktief was geweest, dat alles heeft'ie, zo gaf hij te kennen, heel graag gedaan. Aan z'n opvolgers Mackloet als afd.voorz. NVOB en Joh. Kroon als coördinator SSPB durfde hij z'n taken met een gerust hart over te dragen. SOMMELSDIJK - Vrijdag 25 januari 1991 zal de gymnastiekvereniging'Mid- delharnis-Sommelsdijk' een uitvoering geven in Sportcomplex De Staver te Sommelsdijk van 18.45 tot 20.30 uur. De zaal is open vanaf 18.15 uur. Aan de uitvoering zullen o.a. de vol gende groepen deelnemen: peuters/kleu ters, meisjes 6 t/m 10 jaar, meisjes 10 t/m 15 jaar, jongens/heren, dames junioren, dames rekreatief selektie en de afde ling jazzballet. Er zullen alleriei onderdelen getoond worden waar de leden zich mee bezig houden. Van kleuterspel tot toesteltur- nen en jazzballet. De toegang is gratis. Bij de ingang zullen lootjes verkocht worden voor de verlo ting welke na afloop zal plaatsvinden. DIRKSLAND - Het eerste concert voor ouderen wordt dit jaar gegeven in 'Vroonlande', op zaterdag 26 januari a.s. Ieder jaar geeft 'Amicitia' concerten, speciaal voor de wat oudere mensen van Goeree-Overflakkee. Juist zij kunnen vaak niet naar een concert komen luiste ren. Muziekvereniging 'Amicitia' be zoekt deze mensen daarom zelf zodat zij toch van een gezellig muziekje kun nen genieten. Dit jaar is als eerste 'Vroonlande' aan de beurt. Het concert wordt gegeven in de hal van 'Vroonlande'. De aanvang is 19.30 uur. De toegang is gratis. Uiteraard is ieder een die van fanfaremuziek houdt wel kom. (zaterdag 2 februari 1991) Na veel reakties van oud-koorleden kwamen we tot de conclusie, van ons programma een echte reünie te moe ten maken. Hoe het programma er nu uitziet? We hopen jullie om 14.00 uur in de aula van de 'Prins Maurits' te ontmoeten. Na koffie, thee, e.d. volgt een welkoms woord van Mar en het zingen van de 'toppers van toen'. We zullen jullie helpen herinneringen op te halen m.b.v. video en dia's. Verder staan aan het eind van de mid dag opnamen voor Radio Flakkee en een projekt in Nederland en Hongarije te wachten. We willen de reünie beslui ten met een verrassend buffet. Rond de klok van 20.30 uur zullen we weer uit elkaar gaan. Voor hoe lang? Het programma in de Grutterswei gaat niet door. OUDD< OUDDORP Malse RIBLAPPEN 500 gramvan 9,90 voor BAKHAM I van 6,75 voor Eigen ACHTERHAM 'y fc 150 gramvan 3,80 voor ^tjLZj Verder voorradig: Hachée, Tjaptjoy, Babi Pangang Alles eigen kwaliteit Plaats genoeg voor leerling-z-verpleegkundigen Graag wil de Muziekschool Goeree- Overflakkee u uitnodigen voor het leerlingenconcert op vrijdag 25 ja nuari 1991 om 19.30 uur in de grote zaal van het Diekhuus, Beneden Zandpad 7, Middelhamis. Voor u zullen spelen elf gitaarleerlingen van docent Leo Verkerk en een zevental dwarsfluitleerlingen van docent Cees Veerman. Uiteraard hebben de docenten in over leg met elkaar een aantrekkelijk pro gramma samengesteld, waarbij het ac cent vooral op het samen muziek maken is komen te liggen. Naast fluitduetten worden diverse oude dansen ten gehore gebracht, die gear rangeerd zijn voor de combinatie fluit en gitaar. Omdat de fluit een prachtig melodie-instrument is, terwijl de gitaar met haar mogelijkheid tot akkoordvor ming zeer geschikt is als begeleidingsin strument, zal dat uitstekend klinken. Natuurlijk is de gitaar ook solo te beluis teren in zowel klassieke als blues muziek. Verder zal het Flakkees Gitaar Ensem ble optreden in een Concert in G-dur van Vivaldi en tenslotte zullen ook de beide docenten van zich laten horen. De toegang is vrij en in de grote zaal van het Diekhuus is genoeg plaats. Iedereen is van harte welkom. Het komt steeds meer voor dat zieken thuis verzorgd worden. Dit komt omdat de zieke niet naar het ziekenhuis kan of wil, en omdat het zie kenhuis patiënten eerder ontslaat dan voorheen het geval was. De verzorgers thuis krijgen hierdoor een heel nieuwe taak met alle onzekerheden vandien. De verzorgers worden met een aantal vra gen gekonfronteerd zoals: - Hoe kan ik mijn partner het beste en gemakkelijkste wassen? - Wat kan ik doen om doorliggen te voorkomen? - Mijn moeder is zo zwaar, hoe kan ik haar tillen? Om aan deze en andere vragen tege- moed te komen organiseert het Kruis werk Zuid-Hollandse Eilanden een cursus Zieken verzorgen Thuis. In de cursus maakt men kennis met de wereld van de zieke, en leert men tevens de basis-technieken van het verzorgen. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten, en de kosten bedragen 15,-. Voor meer informatie en aanmelding kunt u bellen op werkdagen van 13.00 tot 14.00 uur naar: W. Tanis, tel. (01879) 13 21 L. Maas, tel. (01879) 12 67 De cursus begint 20 februari, a.u.b. opgeven voor 9 februari. Openbare les Open School voor Ouderen in Oude Tonge Op woensdag 30 januari 1991 geeft de Stichting Volwasseneneducatie een open bare les over het Open Schoolpro gramma. Deze openbare les is voor ouderen, mannen en vrouwen van 55 jaar en ouder, die belangstelling hebben om weer te gaan leren. Een aantal ouderen heeft zich al aange meld voor deze Open Schoolgroep via een cursus 'geheugentraining" die gege ven werd door de Stichting Welzijn voor Ouderen te Oostflakkee. Tijdens deze openbare les zal o.a. aan dacht besteed worden aan wat er geleerd kan worden en hoe er geleerd wordt in een Open Schoolgroep. Verder wordt er informatie gegeven over lesmateriaal, kosten en dergelijke. Heeft u belangstelling, dan bent u van harte welkom op woensdagmiddag 30 januari 1991 van 13.00-16.00 uur in het Vormingscentrum, van Halenstraat 2 te Oude Tonge. U kunt ook kontakt opnemen met de Stichting Volwasseneneducatie, tele foon (01870) 39 27, dagelijks tussen 8.30- 12.30 uur. Dam- en Schaal(vereniging „Ontspanning" te Ouddorp Uitslagen van 14 januari 1991 Dammen: C. Mierop - P. van DamO - 2 A. Meijer - K. N. Voogd-Tanis1 - 1 L. Moerkerk - P. van der Steen ....O - 2 J. Westhoeve - K. Tanis2 - O J. Moerkerk - C. Akershoek2 - O Schaken; RSB-competitie: 't Springend Peert 1 - Ontspanning 1SVi - IVi Groep 2: J. Santifort - R. Kickert1 - O J. Grinwis - F. PapavoineV2 - V2 F. Troost - NAL van Doorn1 - O WHM van Geelen - C. WassenaarVi - V2 Een zeer sensationele partij, waarbij de heer Wassenaar geheel onnodig de winst liet glippen. J. Dijkstra - M. van Damme1 - O E. Santifort - A. van HuizenO - 1 De plaatselijke commissie welzijnswerk voor Ouderen te Oude Tonge, organi seert op 30 januari 1991 a.s. een Bingo middag. Aanvang 14.00 uur. De zaal is open om half twee. De middag wordt gehouden in het Dien stencentrum Bemhardstraat 27 te Oude Tonge. Kosten per persoon 3,00. Aan deze Bingo zijn leuke prijzen verbonden. Opgave tot en met 25 januari 1991 op telefoonnummer (01874) 13 44. De middag kan bezocht worden door personen vanaf 55 jaar en ouder en die in de W.A.O. zitten en in Oude Tonge wonen. Voor vervoer kan gezorgd worden, moet wel opgegeven worden en de kosten hiervoor zijn 1,00 per persoon. Komt u ook, dan wordt het zeker leuk. Inbraak woning Woensdag werd er in de namiddag ingebroken in een woning aan de Stockholmweg te Zuidzijde. Diverse goederen werden weggeno men waaronder een video-recorder. Totaal werd voor een bedrag van ongeveer ƒ6.000,- aan goederen gestolen. Een onderzoek wordt inge steld. NED. HERV. KERK Beroepen te Hattem G. de Fijter te Siddeburen en Wagenborgen; te Zijderveld (toez.) drs. ir. W. C. Meeuse, kand. te Zeist. Aangenomen het beroep van de generale synode tot pred. voor buitengew. werkz. (docent Zomba Theological College te Malawi, Afrika) J. J. Tigchelaar, eervol ontheven pred. te Putten; naar Nieuwe Pekela J. Riemersma te Nijbroek; naar Sint Anna- land drs. ir. W. C. Meeuse, kand. te Zeist. Bedankt voor Zijderveld (toez.) drs. ir. W. C. Meeuse, kand. te Zeist. GEREF. KERKEN Benoemd door de Generale Synode tot pred. in alg. dienst (geestelijk verzorger zee-, land- en luchtmacht H. Weggemans, oud-legerpredikant, wonende te Har derwijk. Beroepen te Enschede H. de Haan te Heerde; te Leiden als studentenpredikant (part time) drs. H. E. Zorgdrager, kand. te Kampen. Aangenomen naar Monster J. Wagenmakers te Joure; naar Nijkerk drs. B. H. Steenwijk te Musselkanaal; de benoeming door de Generale Synode tot pred. in alg. dienst (geestelijk verzorger zee-, land- en lucht macht H. Weggemans, oud-legerpredi kant, wonende te Harderwijk; naar Leiden als studentenpred. (part-time) drs. H. E. Zorgdrager, kand. te Kampen. Bedankt voor 's-Gravenzande J. Knol te Sneek. Beroepbaarstelling mw. drs. H. E. Zorgdrager, kand. te Kampen. GEREK KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Amstelveen i.s.m. Mijdrecht G. Treur niet Azn. te Waardhuizen ca.; te Heem- se J. R. Visser te Urk. Aangenomen naar Nieuwleusen J. van Tuil te Eem- dijk. Bedankt voor Assen-Zuid P. Groenenberg te Amersfoort-West. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te Groningen (tehuisgemeente) J. H. Veefkind te Krommenie. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rijssen J. J. van Eckeveld te Zeist en M. Mondria te Waardenburg. Beroepen te Ridderkerk A. Bac te Bodegraven; te Vlaardingen C. G. Vreugdenhil te Vlis- singen. Bedankt voor Waarde en Westkapelle J. Mol te Werkendam; voor Rotterdam-IJssel- monde A. Moerkerken te Gouda; voor Lelystad G. J. van Aalst te Benthuizen. GEREF GEM. IN NED. Beroepen te Opheusden J. Roos te Chilliwack (Can.). 1 "'.'i.H 1 Werken met verstandelijk gehandicapten. Da's meer dan wassen, kleden, eten. Onze bewoners gaan graag wandelen, zwemmen of naar de kinderboerderij bijvoorbeeld. Of ze leven zich uit in onze drumband. IVIaar... zonder goede begeleiding beginnen ze niets. Daarom zoeken we jongens en meisjes die het onze bewoners naar de zin willen maken. Alle bewoners; ook degenen die minder uit de voeten kunnen en volledig zijn aangewezen op een goede verzorging en verpleging. In Hernesseroord, een algemeen chris telijke instelling, wonen 356 verstande lijk gehandicapten. Op 2 september 1991 start bij ons de nieuwe opleiding tot z-verpleegkundige. Deze duurt 3 jaar en 4 maanden. Bij aanvang moet je minstens 17 jaar zijn. En je moet een vooropleiding hebben gehad op MAVO-D-nivo. Verstuur de bon voor alle informatie. Of bel de adjunct-direktrice, Mevr. Polderman: 01870-3888. Verder zijn er informatiedagen op 29 januari, 20 februari en 12 maart 1991. Alvast van harte welkomJe kunt natuurlijk ook meteen solliciteren. I Ik wil meer weten over de opleiding tol I z-verpleegkundige in Hernesseroord. I Stuur mij een brochure met alle informatie. I Naam:m/v I Adres: Plaats: Postcode: In open envelop zonder postzegel sturen naar: Direktle Hernesseroord, Antwoord nummer 3, 3240 VB Middelhamis. I centrum voor verstandelijk gehandicapten H:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 2