fam. Bax Dirksland met drieling uitgebreid Zowel dhr. als mevr. Maliepaard te Stad Koninklijk onderscheiden Politieberichten Weer milieuvlucht met helicopter Abonnement 1991 Goedereede Vuurwapens gestolen en honden beschoten Sommelsdijks stel als VIP's naar Senegal Gebedssamenkomst in Dirksland Uitslag NPC dressuurwedstrijd De heer N. Gebraad overleden Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten 63e Jaargang No. 5969 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Door hoestbui weer doof Een hoestbui was er de oorzaak van dat een gehoorapparaatje op 11 januari spoorloos verdween. De eigenares kreeg de hoestbui op de Voorstraat in Stellen- dam. Daarna bleek haar gehoorappa raat weg te zijn. Het apparaatje heeft een nieuwwaarde van ongeveer 3.500,- en de vrouw hoopt, dat het weer snel terug gevonden wordt. Inbraken Diefstal - Inde avond van 13 januari werd inge broken in een woning aan de Stenen baak in Ouddorp. Diverse sieraden werden gestolen. - Uit een weiland aan de Nieuwendijk werd een schrikdraadapparaat, merk Koltec, gestolen. - De afgelopen week werden skimmia gestolen uit een tuin aan de Wester- loostraat en aan de Diependorst. Een dubbelloops jachtgeweer, merk Merkel en een flobertbuks, merk Krico, zijn met een aantal patro nen buitgemaakt bij een inbraak in de woning van de fam. H. te Goedereede. Het gebéurde in de avonduren van vrijdag 18 januari toen de bewoners van het afgele gen huis niet thuis waren. De daders kwamen binnen door een tuindeur aan de achterkant van het huis open te breken. De bewoners vonden bij thuis komst twee 'pluimpjes' van een luchtdrukwapen. Eén van de pluimpjes lag in de keuken bij de daar aanwezige twee jachthonden. Eén van de honden bleek een wondje boven het oog te hebben en in de keuken waren diverse bloedsporen te zien, waar uit wordt opgemaakt, dat de daders op de honden hebben geschoten. De geweren waren door de eige naar niet veilig opgeborgen, maar lagen voor het grijpen in de slaap kamer en op de kapstok. De daders hebben ook twee pas poorten meegenomen. Deelnemers aan de even befaamde als beruchte Parijs-Dakar rally zijn John Taaie en Elly van Dam uit Sommelsdijk niet geweest, maar ze hebben aan de rally wel een pracht herinnering over gehouden. Omdat John eind vorig jaar een in het weekblad Auto-week' opgenomen prijs vraag met een te maken slagzin zó per- fekt oploste dat'ie daarmee de Ie prijs won, konden de twee jonggeliefden vorige week woensdag vanaf Schiphol naar Parijs vliegen om daar op de fameuze Concorde over te stappen die hen in gezelschap van meerdere VIP's, onder wie de Japanse directeur van Pio neer autoradio's, in 2 uur en 45 minuten naar het Afrikaanse Senegal vloog. Donderdag maakten ze daar de aan komst van de winnaar Ari Katanen uit Finland mee en vrijdag vlogen ze na een welverzorgd verblijf weer naar Parijs terug. Toen duurde de Concorde vlucht uit Senegal slechts 2 uur 39 minuten, maar de Concorde vliegt dan ook twee maal sneller dan het geluid. Na nog een nachtje in Parijs te hebben verbleven kwamen ze zaterdag weer thuis 't was die dag niet winters koud en dat was maar goed want de dag tevoren hadden ze in Senegal nog 25 graden boven nul meegemaakt. Enkele dagen lang waren ze VIP's, Very Important Persons geweest en 't mag gezegd dat hen dat goed is bevallen; evenals het vliegen trouwens. Aanrijding met gewonden Op de Langeweg tussen Middelhamis en Nieuwe Tonge, ontstond j.l. zaterdag een aanrijding, waar bij de beide bestuurders licht gewond raakten. De toedracht was: in de Groeneweg, nabij de kruising met de Langeweg, wilde een van de twee bestuur ders de Langeweg oversteken, teneinde de paral lelweg te gaan berijden. Op het kruisingsvlak werd die auto aangereden door een uit de rijrich ting Middelhamis komende personenauto. Met het oog op de oorlog in de Golf en het gevaar voor Israël heeft de kerkeraad van de Herv. Gemeente te Dirksland een gebedssamenkomst belegd op D.V. woensdagavond 23 j anuari a.s. van 19.00 tot plm. 19.30 uur in de Herv. Kerk te Dirksland. Ieder, van welke gezindte ook, is in deze dienst hartelijk welkom om 'eendrachtig bijeen te zijn in het gebed' en de Heere om vrede te bidden voor de wereld en voor Jeruzalem. Er zal gelegenheid zijn bij te dragen in de kosten van opvang van naar Israël terugkerende Joden. Afgelopen week werd boven Goeree- Overflakkee weer een milieuvlucht ge houden met een helicopter van de Dienst Luchtvaart der Rijkspolitie, waarbij twee wachtmeesters van het eiland als waarnemers meevlogen. Ook werd er gelijktijdig een milieu- grondsurveillance ingezet, teneinde ernstige overtredingen snel af te kun nen doen. Gecontroleerd werd bij deze vlucht met name op overtredingen van de Afvalstoffenwet. In totaal werden gedurende de ander halfuur durende vlucht 11 vermoede lijke overtredingen gesignaleerd en op foto's vastgelegd. Het betrof ondermeer een tot dan onbekende opslag van autowrakken en een vijftal plaatsen van opslag van verschillende soorten afval, veelal ook op erven achter bedrijven. In enkele gevallen was duidelijk waar te nemen, dat er ook ander materiaal dan puin en hout bij aanwezig was, zoals bijvoorbeeld plastic en autoban den. Kennelijk was het materiaal daar gebracht om te verbranden, hetgeen niet is toegestaan. Verder werd bij een camping een brandplaats van allerlei soorten mate riaal ontdekt. Op andere plaatsen wer den enkele puinopslagen gezien, ken nelijk afkomstig van plaatselijke ver bouwingen. Indien het in dit soort situaties overigens 'schoon' puin be treft uit het eigen pand, is de tijdelijke opslag op het eigen terrein wel toe gestaan! Op het water in de haven van Stellen- dam werd een overmatige hoeveelheid schuim aangetroffen, gelijkende op zeepsop. Snel onderzoek door de grondsurveillance leverde niet de kon- statering van een strafbaar feit op. Mogelijk betrof het wel echt was water! Ook werd op heterdaad een geval van kabelbranden gesignaleerd en kort daarop door de grondploeg afge daan. Alle konstateringen over het gehele eiland zullen door de plaatselijke mi lieu-wachtmeesters onderzocht wor den, eventueel ook in samenwerking met andere instanties. Bij vaststelling van strafbare feiten zal proces-verbaal opgemaakt worden. Een heel bijzondere vreugd, de geboorte van een gezonde drieling, is woensdag 9 januari de fam. Bax aan de Dirks- landse Straatdijk ten deel gevallen. Uiteraard was de meervoudige geboorte niet echt meer een verrassing omdat echo's dat al hadden aangetoond, maar de verrassing over de geboorte van Anita (2010 gram) en haar broertjes Peter (2080 gram) en Erik van 1970 gram was er nauwelijks minder om. Moeder Lies Bax-Groenendijk (29) heeft in het ziekenhuis gedurende zeven weken de geboorte afgewacht. De zwangerschap heeft 35-, inplaats van de gebruikelijk 40 weken geduurd. De foto werd in het Ziekenhuis gemaakt, met v.l.n.r. dhr. Bax, zuster Lia met Anita, zr. Corrie met Peter, zr. Riet met Erik, moeder Lies en 6-jarig dochtertje Jenny. Vier jaar geleden is van de fam. Bax een 3 maanden oud babytje aan wiegedood overleden. Ze zijn daarom overgelukkig met de geboorte van hun drietal. 't Was zaterdagmiddag in Stad aan 't Haringvliet niet liet afscheid van een aanzienlijk dorpsnotabei-, maar dat van melkboer Maliepaard en z'n vrouw dat zoveel volk in 't Vereni gingsgebouw 'Trefpunt' samenge bracht. Jammer dat de melkslijter in ruste z'n geldtas al aan de kapstok had gehangen, want die had'ie zater dagmiddag nog'es goed kunnen gebruiken om al die graag gegeven fooitjes in te bergen, dat moet een hele stapel zijn geworden! Grootser nog was 't Koninklijk gebaar zowel aan dhr. Hans als aan vrouw Nel de Zilveren Eremedaille toe te kennen omdat ze elk-, ten diepste samen zo hard hebben gewerkt ten gerieve van de Stadse bevolking. Burg. mevr. Sleurink verrichtte de unieke hande ling beide echtelieden het Koninklijk Zilver op te spelden...! Dubbeldik en dubbellang was dan ook de gelukwens die de burgemeester, omgeven door zoveel blije leden van de fam. Maliepaard, ten beste gaf De gedachten gingen nog eens langs 't win keltje aan de Voorstraat waarin mevr. Maliepaard resideerde en als lokale omroep dienst deed, maar dat te zeggen Uitslag van de op 19januari 1991 gehou den NPC dressuurwedstrijd, georgani seerd door R.V. 'Oostmoerse Ruiters'. Wedstrijd-lokatie was Manege Oost- moer te Stad aan 't Haringvliet. Jury: dhr. A Kok. B3 1. Alexander Zegers, Michael127 2. Hendrik van Weezel, Dintel121 3. Jolanda Mijs, Beauty106 B5 1. Hendrik van Weezel, Dintel120 2. Alexander Zegers, Michael114 3. Jolanda Mijs, Beauty100 L9 1. Lilette v. d. Does, Hans125 2. Leon Mijs, Tascha107 L13 1. Lilette v. d. Does, Hans120 2. Angelique Reehorst, Arden Dream114 3. Leon Mijs, Tascha107 M17 1. Kirstin Beckers, Squeeck129 2. Adriana v. d. Velden, Moniek124 3. Janine v. d. Tol, Radetsky120 4. Esther Krijnen, Dutch Forrest Jack116 5. Marianne Huizer, Iwan115 6. Desiree Zoeteman, CarmaIll 7. Jeanet van Weezel, Xantos101 M21 1. Kirstin Beckers, Squeeck127 2. Adriana v. d. Velden, Moniek119 3. Marianne Huizer, Iwan108 was een plaagstootje van d'r zonen, en langs de melkwijk waarlangs dhr. Malie paard z'n dagelijks rondje deed. Evenmin werd vergeten dat 't allemaal begonnen was toen moeder van Keulen, Zeeuwse weduwe als ze was, 42jaargele den met haar 3 dochters naar Stad was gekomen, en óf ze hartelijk werd verwel komd, de 88-jarige moeder van Keulen, die 't deze middag dan wel niet meer kon zien, maar des te beter kon horen hoe haar dochter en schoonzoon in 't zonne tje werden gezet. En hoe mooi zei het de burgemeester: „...samen had u, mevrouw en mijnheer Maliepaard, een sociale funktie in de gemeenschap, beide was u dienstbaar, had u een luisterend oor en oprechte aandacht en belangstelling voor de medemens in een sociale bewogenheid die u op uw kinderen hebt overge bracht". Tijd voor privé geneugten was er nauwe lijks, of 't moesten die paar vakantieda gen zijn geweest, maar toch zag dhr. Maliepaard nog kans diaken en ouder ling van de Geref Kerk te zijn, alsook 17 jaar lang secretaris van de ARP Kiesver eniging. De fotografie en de geschiede nis van Stad aan 't Haringvliet zijn z'n hobby's en om die uit te oefenen kreeg'ie van de leveranciers en de kinderen een pracht van een video-camera. DEN BOMMEL Van het echtpaar N. Gebraad-Berkhof dat vorig jaar 2 april 1990 het 70-jarig huwelijksfeest mocht herdenken, is j.l. zaterdag 19 januari 1991 na een kort stondige ziekte, de heer Gebraad op bijna 95-jarige leeftijd overleden. Ook zijn echtgenote, mevrouw Mina Berkhof heeft bijna de 95ste verjaardag bereikt. Het echtpaar, dat tot voor kort nog in een goede gezondheid mocht verkeren is het oudste echtpaar van Oostflakkee dat bijna 71 jaar getrouwd mocht zijn. Meer dan platina dus. 54 huwelijksjaren woonden Nicolaas (Klaas) Gebraad en Mina Berkhof in de Zuidzijde en nu bijna 17 jaar in Den Bommel op het adres Nassaustraat 7, de bejaardenwoning waarin de heer Ge braad ook is overleden. De heer Ge braad had vroeger een transportbedrijf zelf reed hij tot op zijn 90ste jaar nog met zijn personenwagen. De begrafenis zal plaats hebben woens dag 23 januari om 14.00 uur te Den Bommel, vanuit 'Bij de Bron', waarin vooraf de rouwdienst gehouden zal worden. 4. Desiree Zoeteman, Carma106 Esther Krijnen, Dutch Forrest Jack106 6. Janine v. d. Tol, Radetsky103 7. Jeanet van Weezel, Xantos99 Mevr. Maliepaard deed de winkel en was ze ziek, dan sprongen de gezins- en familieleden bij. Sinds 1 januari heeft mevr. Maliepaard de tijd gekregen be zoekjes te brengen aan mensen die een beetje aandacht zo hard nodig hebben. Pracht mensen, die twee en 't was burge meester Sleurink dan ook een eer en genoegen hen e?;tra op te sieren met elk een Zilveren Koninklijke Eremedaille wetend hoezeer ze zich samen hebben ingezet en dat de een de ander zo voor treffelijk had aangevuld. Koninklijk Zilver voor die twee en aller meest de hartelijke wens dat ze nog jarenlang samen van de genoegens van de oude dag zullen mogen genieten. Hun kinderen en kleinkinderen en alle bezoekers van de receptie hebben daar al gul aan bijgedragen in de vorm van een veelheid van hartverwarmende blij ken van grote genegenheid. In die rij bevond zich ook hun opvolger Jantje de melkboer, gekscherend hun enige 'on echte kind' genoemd. In de rij ook mevr. en ds. Willemsen, de vroegere Herv. pre dikant die z'n Gereformeerde broeder en zuster zeer van harte de hand drukte. Zo gaat dat nog in Stad, gelukkig maar. Mishandeling rij-instrukteur J.l zaterdag kwam een rij-instrukteur op het politie te M'harnis aangifte doen van mishandeling. Hij was kort daarvoor met een leeriing op weg geweest. In Nieuwe Tonge was er een verkeerssituatie ont staan, waarbij een andere automobilist zich nogal boos maakte. Nadat beiden uitgestapt waren sloeg laatstgenoemde de rij-instrukteur in het gezicht, duwde hem daarna op de motorkap en kneep hem in zeer gevoelige lichaamsdelen. Tegen die persoon wordt proces-verbaal opgemaakt. Het jaarabonnement voor 1991 bedraagt 50,-. Wilt u dit overmaken op onze postrekening nr. 167930 of bank- rek.nr. 34.20.01.108. Voor uw medewerking zeggen wij u bij voorbaat hartelijk dank. Adm. Eilanden Nieuws OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. J. Koster. DIRKSLAND heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. Koster (Bijbellezing). MIDDELHARNIS woensdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpe- nisse. NIEUWE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. P. Melis van Nieuw Beijerland. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. C. Sonnevelt van Krimpen a.d. IJssel. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO COMPUTER t^t=>C=IC:ilCJE:3C3r-iczj I - Telefoon 0I37B-16I3 eo 2'20 '7?- Teieloon 0)116-2400 3 Somme'satih - Telefoon 01370-6,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1