Plaatwerk Fa. M. van Loon, bijna 100 kreeg nieuwe firmanten Bedrijfsleven Goeree-Overflakkee verwacht wat minder gunstig jaar Bedrijven werken mee aan een schoon Goeree en Overflakkee Mevr. Huibertje Visser 100 jaar Garage Knöps B.V. Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen-Hesselink HutbreéMse VERWERS auto's Bromfietser van 83 dodelijk verongelul(t flaniiSïeinaH alle merken Hulpverlening aan verslaafde jongeren Bijeenkomst verzorgende beroepen regio Goeree-Overflal(l(ee Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Problemen te over in de wereld; Ing. J. Kraaijeveld van Hemert, voorz. van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zuid-Holland Zuid, beeft ze in z'n Nieuwjaarsrede niet voorbijgezien, temeer omdat voor een ondernemer elke bedreiging een uitdaging inboudt. Van grote betekenis acbt de voorz. het daarom dat Overheid en bedrijfsleven samen de problemen en onzekerheden te lijf gaan. De Kamer van Koophandel ziet in bevordering en verbetering van die samenwerking zeker een taak. Middelharnis Telefoon 01870-2222 Autobedrijf A. J. van Rumpt RENAULT-deaier Dirksland, 01877 - 1357 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Voorlichting CPB: Het evangelisch centrum voor ver slaafden De Hoop uit Dordrecht zal op 17 januari 1991 aanstaande een bezoek brengen aan de chr. platte landsvrouwenbond afd. Goede- reede. De Hoop geeft met behulp van een moderne en treffende audio visual met behulp van drie projekto- ren aktuele informatie over dit evangelisch centrum voor verslaaf den en voorlichting over drugs-, alcohol- en medicijnverslaving. Geen garantie Projekten VOORJAARS UITVERKOOP AANBIEDINGEN AUDIO-VIDEOBANDEN - VIDEO JVC8,95 SONY HG 180 4 HG240...22,95 AUDIO 2paksTDKSA909,95 3 paks TDK AR609,95 3 paks TDK AR9012,95 2 paks Sony Walkman 90... 9,95 't Is met de zaak van de fa. M. van Loon aan de Kerk- ring te Oude Tonge gegaan precies zoals 't met het dorp zélf gelopen is; klein begonnen maar intussen fors ■litgegroeid, zó fors dat Pie van Loon die de winkel een halve eeuw mede heeft beheerd lang niet alle klanten meer kent. Per 1 januari heeft ze achter het aktieve deel van haar leven een punt gezet, al verleent ze in de januarimaand nog hand- en spandiensten aan het drie tal nieuwe firmanten van wie er één Marinus van Loon heet, naar opa Marinus van Loon die de zaak in 1921 overnam van zijn schoonvader, oud-schipper Jacob de Korte. GOEREE-OVERFLAKKEE - Het afgelopen jaar zijn er bij tachtig bedrijven in de regio Goeree-Over flakkee integrale milieucontroles uitgevoerd. Deze waren met name gericht op de wijze, waarop de bedrijven met het binnen hun bedrijf voorkomende chemisch afval om sprongen. Tevens werd gekeken naar de hinderwetvergunningen en de daarin opgenomen voorschriften. De controles vonden plaats in het kader van het projekt 'intensivering handhaving milieuwetgeving op Goe ree en Overflakkee'. Het projekt is inmiddels afgerond. Gezamenlijk projekt Voorlichting Hinderwet iTTüllli*!!*' No. 5966 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Van essentieel belang vindt dhr. van Hemert het zich als bedrijfsleven in regioverband te verenigen en zich te versterken om de economische belangen te bundelen en verder uit te bouwen, een tendens die men terugvindt in de reorganisatie van politie. Rechtbank, Zuiveringsschap, VW, RED e.a. „allen in 'onze' regio", zo waardeerde dhr. Kraaijeveld van Hemert. Hij ziet de Rijn- Schelde Delta als het distributiecentrum van Noord-West Europa, met aan-en afvoerwegen tot aan de Zwarte Zee. Alle aandacht dient dan ook op de infrastruktuur te zijn gericht, maar over de praktisering daarvan was de Kamer-voorzitter weinig enthousiast. De ontwik keling van spoorwegverbinding loopt in ons land soms vér achter en dat liet spr. eveneens gelden vooreen aantal Rijkswegen terwijl duidelijk is dat aan de ontwikkeling daarvan meer en meer behoefte gaat bestaan. Echter, door uit stel en besluiteloosheid zal de achterstand steeds groter worden, zo vreest dhr. Kraaijeveld van Hemert. De Kamer van Koophandel die het tot haar taak weet de economische belan gen van handel, industrie, ambacht en dienstverlening te bevorderen, acht zich ook de organisatie bij uitstek de regionale 'bedrijfskrachten' te bundelen en zij wil dan ook, zeker óók voor het kleinbedrijf gemakkelijk toegankelijk zijn. Aan het begrip 'ondernemingshuis' zal dan ook meer en meer inhoud gegeven worden. Het bedrijfsresultaat heeft zich in de meeste branches positief ontwikkeld, bijna 92% van de bedrijven heeft het jaar 1990 met winst afgesloten, 2% meer dan het jaar daarvoor. De meest gunstige financieel-economische ontwikke ling heeft zich voorgedaan in de voedings- en genotmiddelenindustrie, de papier- en grafische industrie, de bouwnijverheid en de zakelijke dienst verlening. Op Goeree-Overflakkee is een vrij forse groei van het investeringsvolume waar te nemen, maar de ontwikkeling van het bedrijfsresultaat was er 'bedui dend minder positief dan in de overige deelregio's. Ook voor 1991 verwacht het bedrijfsleven op Goeree-Overflakkee een licht teruggang in omzet, rende ment, exportvolume en investeringen. stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 voor .l^l^4.l^4■'^'^■•^*'^*'^'^'^'^■'^'^'>■'^■1■'^■'^'^*'^ Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Peugeot Talbot Peugeot TallK>t dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 Een medewerker van De Hoop, die dagelijks met (jonge) verslaafden werkt, gaat in op achtergronden van de versla vingsproblematiek. U maakt niet alleen nader kennis met de werkzaamheden van dit evangelisch centrum, maar zult tevens ontdekken dat verslaving veel' dichterbij staat dan vaak gedacht wordt. Verslaafden komen uit alle bevolkings groepen. Ook zijn er die een christelijke opvoeding hebben gehad. Toch is er in hun leven een moment geweest waarop het helemaal fout ging. Zij raakten aan drugs, alcohol of medicijnen en kwa men in een schijnbaar hopeloze en uit zichtloze situatie terecht. Op de vraag hoe dat mogelijk was, wordt dieper ingegaan. Ook wordt u in de gele genheid gesteld vragen te stellen. De Hoop neemt tevens veel informatiema teriaal mee. Na de voorlichting zal het voor u duide lijk zijn geworden hoe belangrijk het werk van De Hoop is. Het opvangwerk is alleen mogelijk dankzij de vele vrienden van de stichting. Door middel van een groot aantal hulp- projekten probeert De Hoop verdere groei te realiseren. Dit betekent dat niet alleen de verslaafden geholpen kunnen worden, maar bijvoorbeeld ook hun ouders. Daarnaast verzorgt De Hoop voorlichtingsbijeenkomsten zoals deze door het hele land. De voorlichtingsbijeenkomst zal gehou den worden in de Kon. Beatrixschool aan de Margrietweg in Ouddorp en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. vooralle zdterheidt 'INGERLIMG 3- "vMODELHAllNlS - tEl 01870-2^18 3244 BD Nieuwe Tonge Tet 01875-2235 Het betrouwbare adres voor uw Ze hands aute! Op donderdag 24 januari D.V. hoopt dr. J. V. d. Wal een inleiding voor ons te ver zorgen over het onderwerp: 'Rouw en rouwverwerking'. Wij nodigen alle werkers in de gezond heidszorg en ook belangstellenden van harte uit deze bijeenkomst te bezoeken. Aanvang half acht in het verenigingsge bouw van de Ger. Gem. te Dirksland, Geldersedijk 1. 'Opa de Korte' begon de winkel al in 1892, bijna honderd jaar geleden dus(!), als voortzetting van een café'tje of slijte rij die gevestigd was in 't pandje waar nu nóg de slijterij z'n vertrouwde plekje heeft; teer en verf, wat ijzerwaren, touw, textiel en drogisterij-artikelen behoorden eveneens tot de handel waarin ook de kinderen uit het gezin van Loon (er kwam en er 7 in getal) ambitie hadden. Drie van hen, dochter Pie en de zoons Piet en Cor zetten het bedrijf voort toen vader van Loon in 1977 overleed. De winkel was in de oor logsjaren met een levensmiddelenafdeling uitgebreid. 't Ging goed met de zaak die inmiddels het naastgelegen- pand betrokken had met de nodige ruimte om 't veelzijdig assortiment een plaats te geven. Artikelen als touw en teer e.a. waren al lang uit het assortiment verdwenen en in 1955 werd met de verkoop van levensmiddelen gestopt toen broer Cor, een van de firmanten, zich met een levensmiddelen zaak in de Hilstraat vestigde. Hij stopte in 1989. Broer Piet overleed in juli 1985 en de laatste van de drie, firmante Pie is per 1 januari i.v.m. het bereiken van de 65-jarige leeftijd gestopt; overigens blijft ze wonen in de woning boven de zaak. De 3 jonge firmanten die fa. M. van Loon - onder dezelfde naam - voort zullen zetten zijn dochter Eef van de overleden Piet van Loon (mevr. Aleman-van Loon voor de burgerlijke stand), Marinus van Loon (nog electriciën, maar stellig ook een geboren middenstander) en zijn vrouw Sita (mevr. van Loon-Kamp). Mevr. Pie van Loon die met de dames al resp. 10 en 2 jaar heeft samengewerkt ziet hun toekomst best wel zitten: „je mag zegge dat de zaek wel draoif'zegt Pie. De bijna 100-jarige zaak heeft een trouwe klantenkring, van wie meerderen zich met zorg hebben afgevraagd of Pie toch wel opvolgers had, en gelukkig, die heeft ze, wei-gemotiveerd en voorzien van alle goede tips die Pie in haar lange loop baan heeft verzameld. Het projekt betrof een samenwerkings verband tussen de gemeenten Dirks land, Goedereede, Oostflakkee en Mid delharnis. Onder de slogan 'Werk mee aan een schoon Goeree-Overflakkee' werden in de periode van november 1989 tot en met november van het vorig jaar tachtig bedrijven bezocht. Vooral de bedrijven, waarbij het vermoeden be stond dat chemisch afval vrijkwam, wer den bezocht. Bij bijna veertig van de bezochte bedrij ven werden ernstige tekortkomingen wat betreft de verwerking van het che misch afval gekonstateerd. Van het che misch afval werd 60% op een verkeerde manier afgevoerd. Van de 55.000 kg ver dween er 27% (18.000 kg) illegaal in het milieu. Van de ruim 70.000 liter afge werkte olie was dat met zo'n 25% het geval. De konstateringen waren van dien aard, dat een tweede bedrijfsbe zoek noodzakelijk was. Door de bezoekende instanties werd de bedrijven gewezen op de tekortkomin gen en voorgelicht op welke wijze het afval moest worden afgevoerd. Bij een tweede bedrijfsbezoek bleken negen bedrijven nog steeds hun chemisch afval op illegale wijze te laten afvoeren. Het ging hier om bijna 3.000 kg. che misch afval en zo'n 9.000 liter afge werkte olie. De bedrijven werden ernstig gewaarschuwd. Schriftelijk werd hen aangegeven dat de illegale afvoer direct moest worden gestopt, daar anders de overheid maatregelen zou nemen en proces-verbaal zou worden opgemaakt. Aan het einde van vorig jaar werden de bedrijven, nu in samenwerking met de rijkspolitie, wederom bezocht. Toen werden geen strafbare feiten meer g- ekonstateerd en bereidheid getoond het afval op de juiste wijze te laten afvoeren. Oók in 1991 zullen de bedrijven worden bezocht om te kijken in hoeverre gevolg is gegeven aan de goede voornemens. Een groot aantal ondernemers is op dit moment druk bezig met de voorberei dingen voor een vergunning-aanvraag. In Middelharnis en Goedereede is inmiddels een groot aantal procedures opgestart. Een aantal vergunningen is verleend. De vier gemeenten in de regio hebben het voornemen geuit om in 1991 alle betrokken bedrijven van een sluitende vergunning te voorzien. De op enkele weken na 83-jarige heer H. Lokhorst, oud-Dirkslander, nog in woner van Nunspeet, maar voornemens om zich weer in Dirksland te vestigen, is dinsdagavond op de paralelweg van de Hellegatdam dodelijk verongelukt. On danks het gure stormweer reed de bejaarde heer Lokhorst daar op de brommer, richting Dirksland, waar hij, in afwachting van een eigen onderko men, bij een zoon verbleef Hij had die dag aan de overkant een andere zoon bezocht en stond erop de weg naar huis per brommer af te leggen. FOTO FILM - REPORTAGE VIOEO COMPUTER CD C=» CJ CJ CU iVe%tirr33t 35 Molenv^g4 -Ouddorp Telefoon 0J878 1612 en 2120 Fihasl Rfnesie Pnnrshop Hogezoom Md Te/etoon 01116 2100 Op de paralel weg werd hij geschept door een Middelharnisse automobiliste die hem daar tegemoet reed. Onderzoek moet nog uitwijzen of de brommer reed of misschien stil heeft gestaan op het moment dat de botsing plaats vond. De man werd door de auto nog enkele tientallen meters meegesleurd; het slacht offer overleed ter plaatse. In Nieuwe Tonge, in haar bejaardenwoninkje Prins Bernhardstraat 13 is j.l. woensdag, de 9e januari, mevr. Huibertje Visser 100 jaar geworden. Het is dankzij de zorg en aandacht die ze van haar nicht, de 65-jarige mevr. Breederveld-v. d. Mast geniet, dat de eeuwelinge zo lang zelfstandig heeft kun nen wonen. Die zorg geldt ook 's nachts, omdat de hoogbejaarde sinds een ernstige ziekte in augustus 1989 niet meer alleen gelaten wordt; voor haar is dan ook in 'de Samaritaan', het HDG verpleeghuis te Sommelsdijk een plaats gevraagd. De gezondheid van mevr. Visser is nog redelijk, maar haar gedach ten vervagen. Ze werd in 1891 geboren in een landarbeidersgezin dat 10 kinderen zou tellen, waarvan er nog 3 in leven zijn, de 100-jarige en twee zussen van resp. 97 en bijna 90 jaar (de moeder van mevr. Breederveld). Deze 90-jarige gaat twee middagen per week bij haar 100-jarige zus op bezoek. Van de eeuwelinge is trouwens de geboorteplek niet meer bekend. Wel is dat in de gemeente Mid delharnis geweest maar niemand weet meer in welk landarbeidershuisje bij welke boerderij ze het levenslicht zag. Burg. mevr. Sleurink heeft de jarige woensdagmiddag een bezoekje gebracht en haar haar felicitaties aangeboden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1