Mobil D Reünie Schoolkoor 'Prins Maurits' Zeker veertig deelnemers aan Nieuwjaarsduik in zee Geen grijze haren meer bij 't bouwen van nieuwe woning De beste wensen OJW-Dirksland iPM <-. Jaarlijkse trimloop Het Westrak VERWERS auto's fiameSiemAH RUITENSBRVICE- LEEHAUTO -FOCWA ^m KAREIS AUTOSCHADE Rally Formula Garage Knöps B.V. KIEVIT WARMTE Citroen- Hesselink Locale omroep Goedereede wordt 'Radio Goeree' Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Dhr. V. d. Meijden, Ouddorp zorgt ervoor: Ophalen oud papier 63e Jaargang No. 5964 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank; Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 De beste wensen voor het nieuw begonnen jaar. Ook in 1991 hoopt dit blad u op de hoogte te houden van het reilen en zeilen van "t Eiland'. Het is immers aan de oude situatie - de beslotenheid van het eiland - te danken dat er sprake is van een sterk 'wij- gevoel'. Tegenover die van de overkant. En mede daarom nog een eigen krant. Dat gevoel wordt natuurlijk wel minder, in wezen kalft dat al jaren af. Toch is dat jam mer, om meerdere redenen is het beleven van de identiteit van een eigen (sub)cultuur een belevenis. Het vrijwaart je van al te grote eenzaamheid. Toegegeven, zo'n besloten gemeenschap kent nog veel regels en onge schreven wetten. Sociale controle noemen we dat, je hebt je er maar aan te houden. Maar wie zich in dat patroon past, kent ook niet de verlatenheid van de stadsbewoner temidden van zovele, voor hem, naam lozen. Als er in de politiek gesproken wordt over het maatschappelijk middenveld, dan heeft dat kansen te over om zich in gemeenschap pen als de onze te ontplooien. Gemeen schapszin, iets voor elkaar over hebben, burenhulp: het zijn allemaal ingrediënten om de burger op zijn niveau verantwoorde lijkheid te laten dragen. Samen verant woordelijk, mooi werk eigenlijk. Of is het allemaal niet zo mooi? Heeft ook bij ons de ik-geest toegeslagen? Geldt ook bij ons: voor wat, hoort wat. Zijn wij allang niet meer de hoeders van onze broeders? Leven wij alleen maarmeeom wat te praten te hebben (om niet te schrijven roddelen)? Zijn wij alleen maar mede-verantwoorde lijk als we een duidelijk antwoord weten op de vraag: wat geeft het? Je kunt in de politiek heel wat willen. Je kunt prachtige idealen koesteren. Maar er is iets mis met ons, iets fundamenteel mis. Dat komt steeds meer openbaar. Verkilling, zou je het kunnen noemen. Oppervlakkig langs elkaar heenleven. Onze tijd is zo oppervlakkig. De meeste informatie krijgen we van de media: afstandsbediening met een eigen cultuur. Wie komt er nog tot een goed gesprek? Wie schrijft nog brieven? Wie legt zijn gedachten nog vast?Is het een won- OUDE TONGE - Zaterdag 5 januari 1991 houdt de Oude Tongse tennisver eniging Het Westrak de jaarlijks terug kerende trimwedloop over de afstanden; 4.5 km, 7.5 km en de halve Marathon. Op de 4.5 km worden de dames en de jeugd verwacht, de 7.5 km is voor de heren en dan is er nog de halve mara thon voor de heren met de lange adem. De start is evenals in voorgaande jaren op het parkeerterrein van het sportcom plex 'De Koepel' en de finish is in het bos bij het tennispark. De lopers en loopsters van de halve marathon en de 4.5 km vertrekken als eerste en wel om 13.00 uur, waarna om 13.20 uur het start- signaal van de 7.5 km wordt gegeven. Voor alle deelnemers is er een vaantje beschikbaar en traditie is de gratis verlo ting na afloop in het clubgebouw van Het Westrak nadat de prijzen zijn uitge reikt. Vanaf 12.30 uur is inschrijven mogelijk in het clubgebouw. Goede was- en douchegelegenheid is aanwezig. Voor inlichtingen kan men terecht bij W. van den Ouden, tel. (01874) 21 58. Niet onder de naam 'radio vrijbuiter', een naam die herinnert aan het piraten- verleden van deze Stellendamse zender, maar onder de meer herkenbare naam 'radio Goeree' zal in de gemeente Goe dereede een locale omroep gaan funk- tioneren. Een nieuw gevormd bestuur heeft besloten op deze wijze aan de vorig jaar verkregen zendmachtiging gestalte te geven. De uitzendingen zullen van uit een Ouddorpse lokatie worden verzorgd; voor het plaatsen van een zendmast is bij de gemeente inmiddels een vergun ning gevraagd. De bestuurders van 'radio Goeree' ne men zich voor zowel populaire als infor matieve programma's te gaan maken speciaal gericht op de bevolking van Goedereede en de recreanten in deze gemeente. Meer informatie is te verkrijgen bij de heer J. Bosland, Molentienden 115 te Ouddorp, tel. (01878) 14 47 32 88. der dat we niet meer dan wat oppervlakkige aandacht hebben voor Jan, Piet en KIaa zien? Bij zo 'n proces van heroverweging, van her waardering heb je een leidraad nodig. Net zo min als we automatisch het ik-tijdperk ingleden, zullen we er weer uitgaan. De mens verandert zich niet zomaar even. Er zit een levenshouding, een filosofie achter. Die wordt gevoed. Sommigen herkennen de voedingsbron, anderen ondergaan die pas sief. Maar we worden gevoed, dagelijks. En hoe meer die bron snelle, gerichte, sterk gezeefde, indringende informatie geeft, hoe meer we gekneed worden naar het profiel van degenen die bij de bron staan. Geen medium, van spreker, via krant, tijdschrift, radio tot tv is neutraal. Er is in dit rijtje ech ter wel een afnemende mogelijkheid om zelf te selecteren, om een overwogen eigen oor deel over het gebodene te vormen. En dan nog moet dat oordeel geijkt kunnen worden. Wij amenen dat dat kan omdat er een ijklat is die de eeuwen doorstaat, die niet gevoelig is voorde waan van de dag: het gezaghebbend Woord van God, de Bijbel. Dat wil niet zeggen dat met deze zin alle problemen zijn opgelost, dat we daarmee weer warmte in de maatschappij hebben gebracht en gerechtigheid en solidariteit. Nee, bij het aanvaarden van die kenbron, begint het pas. De mens verandert zich niet zomaar even, integendeel. Toch leren we ook het maatschappelijke leven pas in juiste verhouding zien als het ik-denken verandert in niet ik, maar God en mijn naaste. Daartoe is radicale omkering, bekering nodig. Nee, niet van de strukturen, maar van de mensen die de strukturen ont werpen en in stand houden. Als christelijk weekblad hopen we ook in 1991 weer verslag te doen over hoe wij Eilandbewoners strukturen maken en bre ken. Hoe we in 'praat, gelaat en gewaad' levende brieven zijn van... Hoe we ons mens zijn beleven. Welke normen we aanleggen. Wat ons betreft, het bijvoegelijk naam woord christelijk zegt dat al, kan dat alleen maar in getrai 'wheid aan Gods Woord. Veel heil en zegen in het nieuwbegonnen jaar. Nieuwjaars- aanbieding met 2 gratis CD-plaatjes PHILIPS AH300 Midi compact disc stereo kombi- 7QQ natie 2x20 W I W^i 3 JAAR volledige GARANTIE* ff'-l''-'"-'*"*' bedrijf LI Langeweg 38 - NIEUWE TONGE - Tel. 01875-1396 RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Heb je zin om te te darten, tafeltennissen of biljarten, en wil je gezellig koffiedrin ken in de 'Kelder Inn"? Kom dan 5 januari vanaf 19.30 uur naar 'Onder de Wiek' in Dirksland. Middelharnis Telefoon 01870-2222 Sanitair - Centr. verwarming 01870-2609 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Op 2 februari 1991 bestaat het 'Prins Mauritskoor' 10 jaar. Naar aanleiding daarvan willen wij een reünie organiseren. Wat gaan we doen? Gezellig bijkletsen, en natuurlijk weer 'oefenen' op de oude wijze, waarna we een opname maken voor Radio Flak- kee en 's avonds, na een gezellige broodmaaltijd, in 'de Grutterswei' te Oude Tonge een concert gaan geven. Alle ouders, verdere familie leden en belangstellenden zijn hierbij uitgenodigd. Hierbij roepen we alle oud-koorleden, van de jaren '80-'90 op om zich telefonisch op te geven voor dit gezellige festijn bij: Marislia Koelt-Moerkerli, tel. (01878) 36 14 Anette Troost-Klepper, tel. (01879) 18 93 of (01870) 38 88 tst. 130 Om de kosten te drukken vragen we je 12,50 over te maken op rekeningnummer 43.22.28.586 van de Amro-bank te Ouddorp t.n.v. Reünie Schoolkoor, met vermelding van je meisjesnaam (voor 10 januari 1991). Zelfs voor de warm ingepakte belangstellenden voor de Nieuwjaarsduik, op 1 januari in 't nog weinig aanlokkelijk Noordzeewater, was het nogal fris op Ouddorps strand, laat staan voor hen die zich in 't badpak te water begaven...! Heel jeugdigen waren er die het, met een buitentemperatuur van zo'n 4 graden (boven nul gelukkig) aandurfden en er waren ouderen die de duik evenmin schuwden. Wethouder L. Visser was er met z'n 69 jaar weer bij en hoorde tot de laatsten die op 't gemak weer naar de reddingspost liep waar de baders warme snert te wachten stond. Tot volgend jaar maar weer, heb ben ze elkaar toegewenst maar tussentijds een zonovergoten badseizoen, zo zal zeker aller wens zijn geweest. Het laten bouwen van een liuis, het schijnt degeen die dat avontuur begint zelfs grijze haren te kunnen bezorgen, maar in Ouddorp, aan Spreeuwenstein 17, woont dhr. v. d. Meijden, die je best bouwkundige mag noemen, die daar een prima oplossing voor heeft bedacht. Niet langer, als leek, dagelijks over de bouwplaats dwalen, want wederke rig krijgen bouwers dan de kriebels, maar 't gewoon aan hém overlaten, dat toezicht. Alles trouwens wat met de bouw van de woning te maken heeft, van voorbereiding tot en met de afronding. Eigenlijk kan de op drachtgever zelf in die tussentijd lekker met vakantie gaan... Natuur lijk wil dhr. V. d, Meijden er wat betaald voor hebben, maar de zorg die de opdrachtgever zónder bege leiding heeft weet hij vele malen groter...! Z'n woning Spreeuwenstein 17 te Oud dorp is er het beste bewijs van dat hij het bouwen in de vingers heeft, eigenhandig bouwde hij die op vrije dagen, twee jaar lang, maar er is dan ook 'geen hoekje de punt af. Dertien jaar staat die woning er al en zestien jaar is dhr. J. C. M. A. v. d. Meijden al inwoner van de gemeente Goedereede, al ligt zijn werk, het uitwer ken en begeleiden van bouwprojekten vrijwel altijd op Voorne en Putten, al zijn ook op Goeree al meerdere nieuwe woningen en welgeslaagde verbouwin gen, metamorfoses soms, van zijn hand gerealiseerd. Nog steeds voert dhr. v. d. Meijden de direktie op grotere bouw plaatsen, maar over een jaar zou hij, in Ouddorp wonend maar voor een uiter aard groter gebied, zo'n zelfstandig begeleider willen zijn. Hij wil hen die gaan investeren in een ieuwe woning het geruste gevoel geven dat het met die woning dik in orde komt, zo de klant dat wenst ook al met de bouwvergunning of, eerder nog, met de aankoop van de grond. Dhr. v. d. Meij den tekent het ontwerp en treedt in over leg met Welstand, hij zoekt de aan nemers, overlegt over de prijs en bege leidt de bouw waarin vóór alles rekening wordt gehouden met de wensen en eigen ideeën van de toekomstige bewoners, vooral aan dat aspekt wenst dhr. v. d. Meijden de grootst mogelijke aandacht zien besteed. In de praktijk, waarvoor niet hij dan verantwoordelijk was, heeft hij veel teleurgestelde gezichten gezien om een reeks in rekening gebrachte Dhr. V. d. Meijden neemt het toezicht graag en met deskundigheid over. meerkosten of omdat de woning toch net niet dat eigene had gekregen wat de eigenaren er zich van hadden voorge steld. Dat moet en kan ook gemakkelijk anders, weet dhr. v. d. Meijden en het is dat wat hij gaat praktiseren. Dhr. V. d. Meijden zal daarin steunen op zijn 'ervaring en routine' in de kontak ten met aannemers die in hem een heel wat kundiger partij treffen dan in arge loze leken die van de hoed en de rand geen notie hebben. Dhr. v. d. Meijden verdenkt niemand van die boze opzet maar 't zal ook moeilijk zijn hem met een kluitje in 't riet te sturen, want hij heeft heel intensief in het circuit van de bouwwereld meegedraaid, eerlijkheid, betrouwbaarheid, service en vooral de kwaliteit van het produkt staan dan ook in de opzet van Optima-woningen, tel. (01878) 22 96, voor 'woonhuizen, volledig naar uw wens ontworpen en ingedeeld'. Voorts voor verbouwingen, kleine utiliteitswerken, individuele re creatiewoningen, recreatiewoningen, pro ject begeleiding en bouwkundige ad viezen, dat alles uiteraard ook wanneer het niet door dhr. v. d. Meijden zelfont worpen woningen betreft. Dirksland, 01877 - 1357 SOMMELSDIJK Zaterdag 5 januari a.s. komen leden van 'Ons Koor' weer vanaf 9 uur bij u langs. Graag gebundeld op de stoep. Bij voor baat dank. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Uneio Consumenien EIckironica Service Klinkerlandseweg 9 - 3244 BD Nieuwe Tonge Tel. 01875-2235 Het lietrouwbare adres voor uw 2e hands auto! Voor lopkwaliteii. goede service en voordelige prijier) FOTO - FILM REPORTAGE VIDEO COMPUTER C=) C=V tlD C3 C3 tZJ ITJ WesKtraalSS MolenvJeg'i Ouddorp - Teleloon 01878 1612 en 2120 Filiaal Renesse Pnntshop Hogeioom 172 Telefoon 01116-2400 Garantie-/-? ►♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦^nnn^»»» Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1