EIÜVIIDEII-rtlEUWS Z-woningen zonnig in beeld Esselink Middelharnis sticht Gamma bouwmarkt in Zeeland VERTON ƒ99.- 39.-59.-79,-99.- ƒ69.- ƒ29.- HALVE PRIJZEN 20% tot 60% korting Op zaterdag 29 december en maandag 31 december Herdenkingsbijeenkomst 10 jaar bestaan van de ver. 'De Christenvrouw' Verkeer en Waterstaat krijgt nieuwe liuisstiji Première nieuwe videofilm met signatuur van klasse Nu al aantrekkelijke prijzen m ^0^^ HERENSCHOENEN KINDERSCHOENEN DAMESSCHOENEN DAMESLAARZEN DAMESPANTOFFELS Grijp nu nog uw kans bij HertoS Delica 6e Blad VRIJDAG 28 DECEMBER No. 5963 Er was opvallend veel belangstelling voor de presentatie van de nieuwste videoband van Architektenburo Z- woningen, vorige week in Port Zé- lande. De band is bedoeld voor mensen die een woning willen bou wen en te koop op de kantoren van Architektenburo Z-woningen. Maker van de film Cees de Vos van Delta Video Productions, gaf bij de première van 'Z-woningen, signa tuur van klasse' een korte inleiding. De film is het eindprodukt van 11 maanden bezig zijn, 650 minuten, ruwe videoband werd ingekort tot 33 minuten. Overal in Nederland werd gefilmd om alle verschillende types en lokaties te laten zien. „Het is een vrij lange produktie geworden" al dus Cees de Vos „maar het is belangrijk dat iemand die een huis wil laten bouwen op z'n gemak alle mogelijkheden kan bekijken". Boeiend en informatief De videoband die Cees de Vos en Eve lien de Jong in opdracht van Architek tenburo Z-woningen hebben gemaakt is boeiend van begin tot eind. De com mentaarstem bij de film is van mevrouw Meta de Vries, de muziek van Bernard Joosten. In de eerste 11 minuten laat de film zien hoe het in het algemeen gaat als iemand een villa wil laten bouwen en bij Z- woningen terecht komt. Dit deel van de film geeft duidelijkheid over de gang van zaken voor en tijdens de bouw, over de manier waarop Architektenburo Z- woningen de opdrachtgever tegemoet treedt. Ook de filosofie van Z-woningen komt helder uit de film naar voren: het archi tektenburo wil vertrouwenspartner zijn en samen met de opdrachtgever tot een optimale woning komen. Het prettige van deze videoproduktie is dat ze nergens wervend overkomt. Er wordt niet gezegd hoe goed Architekten buro Z-woningen wel is. Er wordt gericht informatie gegeven, de film laat zien hoe Z-woningen werkt. Variatie In het tweede gedeelte komt een heel scala aan Z-woningen aan bod, van groot tot klein met 'signatuur van klas se': 60 woningontwerpen voor een villa met eigen identiteit, waarbij is uitgegaan van verschillende basistypes die kunnen worden gevarieerd naar de smaak van de opdrachtgever. Een kompliment is zeker op zijn plaats voor de vanzelfsprekende manier waar op de sponsors een plaats in de film heb ben gekregen. Delta Video Productions en Architektenburo Z-woningen zijn er in geslaagd reclame te verwerken tot nuttige informatie. De 60 verschillende Z-woningen zijn door Cees de Vos dynamisch in beeld gebracht. Vooral de opnamen van de huizen met contrasterende kleuren te gen een helderblauwe lucht spreken erg aan, hoewel ook de woningen in zach tere tinten natuurgetrouw overkomen. Bij het maken van 'Z-woningen, signa tuur en klasse' kreeg Delta Video van Architectenburo Z-woningen een grote mate van vrijheid. Aan één kant gemak kelijk, aan de andere kant soms niet vindt Cees de Vos. De direkte samenwer king met het architektenburo was heel prettig. „Vier jaar geleden heb ik de eer ste video voor Zeelenberg gemaakt. Als je dat nu vergelijkt, ja, dan zijn we alle- bei gegroeid". Zeelenberg De eerste man van de Z-woningen is architekt Matthijs Zeelenberg uit Oud- dorp. Hij is goed te spreken over 'Z- woningen, signatuur van klasse' en vertelt wat meer als we na afloop van de film een praatje maken. De groei van zijn bureau heeft zich zodanig ontwikkeld dat hij de tijd geko men vond de struktuur van het bedrijf aan te passen aan de hoge vlucht die zijn Z-woningen hebben genomen. „Het bouwen van particuliere woningen vraagt veel aandacht" vertelt de heer Zeelenberg. „Daarom doen we het met ingang van 1 januari 1991 zó dat de drie vestigingen van Z-woningen in Rotterdam, Scher- penzeel en Valkenswaard zich daarop verder gaan toeleggen als zelfstandige kantoren, met eigen direkteuren die ook eigenaar zijn. Ik blijf natuurlijk wel adviseur als ze me nodig hebben". De heer Zeelenberg zelf richt zijn aan dacht verder op de grotere projekten D.V. zaterdag 12 januari 1991 in de Ichtuskerk, Grote Haag 154 te Amersfoort. Tel. (033) 61 92 56. Thema: 'Leven in deze wereldtijd'. Sprekers: Ds. O. Bottenbley te Drachten. Mw. P. J. Vlasblom-Benninl; te Ommen. Medewerking van jeugdkoor Kurios te Barneveld en een koor samenge steld uit leden van 'De Christen vrouw'. Dwarsfluit en declamatie, De bijeenkomst begint om 10.00 uur en eindigt om ca. 15.30 mr. Toegang vrij (kollekte). S.v.p. lunch pakket meebrengen. Koffie vanaf 9.30 uur. Een goede gelegenheid om kennis te maken met 'De Christeiivrouw'. Een vereniging van leden uit meerdere ker ken en geloofsgemeenschappen. Ont staan uit nood to.v. de voortschrij dende emancipatiegeest normverva ging, moderne theologie enz. zoals rekreatieparken, kantoren en zie kenhuizen. Een projekt van 1700 voningen bij Parijs is pas klaar, een particulier zie kenhuis in Duitsland is onderhanden. Het architektenburo van Matthijs Zee lenberg is een groot bedrijf geworden met een jaaromzet van 3 miljard gulden en heel Europa als werkterrein. Het was een logische stap de zorg voor particuliere opdrachtgevers voor wonin gen toe te vertrouwen aan drie zelfstan dige direkteuren van Z-woningen. Eén van de drie direkteuren is Jan Robijn uit Melissant, medewerker van Zeelenberg van het eerste uur. Hij is één en al enthousiasme overZ-woningen en kan er alles van vertellen. Een gesprek met Jan Robijn hopen we in een volgende editie weer te geven. in het doolhof van prijskaartjes de juiste taxatie... Jnvm! Makelaar Iknboer GAMMA, de grootste bouwmarkt organisatie in Nederland, vestigt zich nu ook in Zeeland. Eén dezer dagen is nl. de bouw gesstart van een schitterend bedrijfspand, waarin de eerste GAMMA-bouwmarkt van deze provincie haar onderkomen zal vinden. Het pand zal verrijzen op een fraaie lokatie aan de Govert FUncklaan te Vlissingen, naast het nieuwe postkantoor en dicht bij het gebouw van de Koninklijke Mare chaussee. Op 6 december j.l. verleende het college van B en W de bouwvergunning; de Edelachtbare heer T. R. K. Meijers, wet houder van de Gemeente, hoopt op woensdag 9 januari a.s. officieel 'een paal te slaan'. Mede door een strakke werkplanning zal, uiteraard bij gunstige weersgesteldheid tijdens de bouwpe riode, de bouwmarkt naar verwachting reeds in juni 1991 worden opgeleverd en voor het publiek geopend. Het pand zal worden gebouwd in op dracht van Esselink Onroerend Goed B.V., een onderdeel van de Esselink Beheer Groep B.V. te Middelharnis. Deze Groep exploiteert naast een bouw- materialenhandel te Middelharnis en Zierikzee ook reeds een GAMML\- bouwmarkt te Ridderkerk. Het ontwerp is van Buro voor Architek- tuur en Ruimtelijke Ordening D. Vroeg- indeweij B.V. te Middelharnis en kan worden getypeerd als een modem en degelijk concept van twee kleuren met selwerk; geen simpele dooskonstruktie met staalbeplating derhalve. De uitvoe ring is in handen van een Zeeuwse aan nemer, te weten Bouwbedrijf Prince te Haamstede. De afmetingen van het nieuwe pand zullen 40 bij 48 meter bedragen, zodat een effektieve oppervlakte van bijna 2.000 m^ ontstaat. Aldaar zal een uitge breid assortiment van doe-het-zelf-arti- kelen worden aangeboden; daarnaast is gedacht aan een breed scala van te ver huren apparatuur en hulpmiddelen. ïQussen, samen met GAMMA wordt zo alleen maar prettiger! Ook de Zeeuwse doe-het-zelver zal dus binnen afzienbare tijd alles onder één dak kunnen aantreffen voor zijn kar weien in en rondom het huis. De for mule daarbij zal zijn: prima kwaliteit voor een lage prijs, vergezeld van inspi rerend advies door vakkundige mede werkers. Deze medewerkers zullen overigens voor de nieuwe Vlissingse vestiging zoveel mogelijk in de direkte omgeving worden aangezocht; in eerste instantie gaat hét daarbij om een 12-tal mensen. De Vlissingse Gamma zal direkt wor den geautomatiseerd en voorzien van scanning-apparatuur. Aan het einde van 1991 zal door middel van het streepjescode-systeem de kassa afhandeling efficiënt en overzichtelijk zijn: uitermate van belang voor de klant! GAMMA breidt dus uit en gaat met z'n tijd mee! Momenteel werken binnen de Intergamma-maatschappijen reeds 93 GAMMA-bouwmarkten in Nederland en 23 in België. Met een jaaromzet van ruim 700 miljoen gulden over het boek jaar 1990 vormen ze samen de grootste Nederlandse keten op dit gebied. Echter, Zeeland zal nog wat maanden geduld moeten hebben. Want pas in juni a.s. kan worden gezegd: 'Inderdaad, ZEELAND is RIJKER!' vele merken en modellen; o.a. Rockport vanaf Rest. Pledro, Renata, Burley, Clarus etc. van dit herfst/winterseizoen. Middelharnis vanaf vanaf worden alle restanten, uitverkocht voor maar liefst (met uitzondering van wijn en tokl<elroom) Graag tot ziens Westhavendljk 43a, Dirksland, Telefoon (0^^^^) SINT ANNALAND Vogelwerkgroep tref op Tholen 12% meer nesten aan Er broeden meer zwaluwen Het aantal broedende zwaluwen (huis- zwaluwen) op Tholen is deze zomer met twaalf procent vooruitgegaan ten op zichte van het jaar 1989. De vogelwerk groep van de natuurvereniging Tholen telde 709 nesten, tegenover 633 vorig jaar. Aan het koelhuis te Sint Annaland werd door de tellers een nieuwe kolonie van zo'n twintig nesten ontdekt. Andere broedplaatsen van enige betekenis kwa men er niet bij. De tien tellers hadden het nu wel gemakkelijker dan vorig jaar, door de toen in dat jaar opgedane erva ringen en tevens omdat ze ervan op de hoogte waren waar de diverse nestplaat- sen gezocht moeten worden. Er werd geteld per kwart-atlasblok, dat wil zeggen dat Tholen werd verdeeld in 25 blokken van twee en een halve vier kante meter. Het grootste aantal nesten in één blok was 127, wat erg veel is. Bij de telling van vorig jaar waren er in Neder land maar zo ongeveer twintig blokken met meer dan honderd broedparen. Het betreffende blok ligt bij de kern Sint Annaland en komt mede zo hoog door de nieuwe kolonie bij het koelhuis (die vorig jaar niet geteld werd. De grootste zwaluwenkolonie werd aangetroffen aan de Puitsedijk bij het stadje Tholen, waar aan een boerderij ongeveer een zeventig nesten werden geteld). De woonkern op Tholen met de meeste broedende huiszwaluwen was Sint Anna land (71 nesten). En de straat waar het De secretaris-generaal van het minis terie van Verkeer en Waterstaat, ir. drs. H. N. J. Smits, heeft vandaag in zijn eindejaarstoespraak de invoering van de nieuwe huisstijl van het ministerie bekendgemaakt. De huisstijl zal vanaf 1 maart 1991 worden ingevoerd. Er wordt naar gestreefd de invoering van de huisstijl in vier jaar af te ronden. Eerst komen onder meer het briefpapier, de visite kaartjes en het personeelsblad Profiel aan de beurt, vervolgens de rapporten. meest gebroed wordt is Crooswijck (zeventien nesten) in de kern Sint Anna land. Er hebben maar liefst 431 huis zwaluwen buiten de bebouwde kom gebroed en 278 binnen de bebouwde kom. De enige plaats op Tholen waar het aan tal broedplaatsen achteruit was gegaan, is de kern Scherpenisse. Dat kwam mede doordat er nogal wat nesten ver wijderd bleken te zijn. De tellers verwerkten de opgedane gege vens op twee formulieren. Op formulier A werd het aantal nesten per kwart- aüasblok ingevuld en op formulier B het aantal nesten per adres, alsmede het type bouwwerk. De ingevulde formulie ren zijn inmiddels opgestuurd naar het Rijksinstituut voor Natuurbeheer (R.I.N.). vlaggen, audiovisuele middelen, ge bouwen en kleding. De nieuwe stijl wordt gevormd door onder meer een beeldmerk. Het beeld merk bestaat uit drie vlakken, die in perspektief het land, het water en de lucht verbeelden, de terreinen waaro phet V&W-werk zich afspeelt. De huisstijlkleur wordt blauw-groen. Er is gekozen voor drie lettertypes: de Syntax en Minion voor respektievelijk koppen en 'platte tekst' en een spe ciaal ontwikkelde letter voor de naam van het ministerie. De nieuwe huisstijl zal niet gelden voor de Rijksluchtvaartschool en de Luchtverkeersbeveiliging, omdat die in 1991 verzelfstandig zullen worden. De voorbereidingskosten (ontwerp e.d.) beliepen in 1989 en 1990 in totaal 600.000,-. De ontwikkelings- en be- geleidingskosten belopen in de ko mende vier jaar 4,2 miljoen gulden. Tel. O1870-3477 "OPRVJIMING De laatste kansen bij Hertog Delica

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 21