EIÜVIIDEfl-niEUWa Doelen-concerten met als thema 'Steek de Bazuin!' 6^ vanHron^elen Dieet-calculator helpt effektief bij het lijnen (èathnttht I Eetcafé „'t Sas" Hans Scheyen DEQ ï:ANTEMlfê W\ PIET DE KORTE J. Breen-Vlietland fa. J. Grinwis en Zn. f Jaap van Huizen Fa. van Wijk Café-biljart ,,C^ócvec^ Laatste kerstconcerten voor Jan van Weelden I Woningbouwvereniging Beter Wonen I Goedereede Praktijk voor fysiotherapie en manueie tiierapie Goedereede PIETERSTRAAT 3 f Fifnia M. WITTE Zn. 6e Blad VRIJDAG 21 DECEMBER 1990 No. 5962 Ze stonden weer rijen dik te wachten de bezoekers van de vijf Kerstconcer ten die jaarlijks in de Doelen gehouden worden. Zowel vóór de ingang buiten als die van de parkeergarage staan lang voor de aanvangstijd de mensen te wachten om toch vooral maar een goede plaats te bemachtigen. Maar zijn er wel minder goede plaatsen in de grote zaal van dit imponerende Rotterdams-concertgebouw? Waar men ook zit, het geluid en de plaatsen zijn er comfortabel. De avonden op 12,13,17,20 en 21 december 1990 wer den weer door de Chr. Gemengde Koren 'Deo Cantemus' en 'Song of Praise' georganiseerd. Alle vijf totaal uitverkocht. op de kerstconcerten in De Doe len te Rotterdam was de inmiddels bekende bas-bariton Hans Scheyen uit Simpelveld (Limburg) als solist aanwezig. De heer Scheyen sloot zijn studie aan het Maastrichtse Conservatorium cum laude (met lof) af. Vervolgens studeerde hij in Frankrijk bij professor Pierre Ber- nac. De Limburger was verbonden aan diverse instellingen in Duits land en zong reeds bij Opera Forum te Enschede. Meerdere malen maakte hij concertreizen naar Canada en de Verenigde Sta ten en ook trad hij op in Israël en Joegoslavië en op radio en T.V. De bazuin aan de mond Na de introïtus 'Into my heart' van Harry D. Clarke sprak de waarnemend voorzitter van 'Deo Cantemus', de heer Jan 't Hart een hartelijk welkom op deze 3e in de serie van vijf avonden. Spreker richtte zich tot alle medewerkenden en speciaal tot de dirigent, de heer Arie Pronk, die zijn gezondheid weer heeft herkregen na een ernstig ziek-zijn. De Heere heeft het wonderlijk welgemaakt. aldus de heer 't Hart, die de hoop uit sprak dat de heer Pronk dit werk nog vele jaren zal mogen blijven doen. Verder deelde de heer 't Hart de aanwe zigen mede, dat de heer Jan van Weel den besloten heeft, gezien zijn leeftijd, met zijn medewerking te stoppen. „Hij is 50 jaar kerkorganist en heeft 30 jaar onze koren begeleid", aldus de heer 't Hart. In het bijzonder riep spreker de vele gasten welkom, 5x 2000 plaatsen zijn weer uitverkocht. Het thema is dit jaar 'Blaas de Bazuin', een muziekinstrument waarover ook in de Bijbel meerdere keren wordt geschre ven. De bazuin of de ramshoorn, daar over staan er zowel in het Oude Tes tament alsook in het Nieuwe Testament enkele teksten. Het heeft te maken met de komst van de Heere. De Engel met de bazuin aan de mond is hét teken. „Nu ook in deze donkere tijd mag de bazuin wel klinken als een oproep voor de geestelijke strijd", aldus de heer 't Hart. Medewerkenden Behalve de beide reeds genoemde ko ren, werken aan deze concerten mee: Femmy van der Weg, sopraan; Hans Scheyen, bas-bariton; Jan van Weelden, orgel; Loek van der Leeden, piano; het geheel met orkestbegeleiding, met als dirigent Arie Pronk. De bas-bariton gaf twee jaar geleden ook zijn medewerking. Er werd een gevarieerd programma uit gevoerd van een hoogstaand gehalte. Enkele nummers sprongen er wel uit, maar het geheel is klassewerk. De koorzang werd bijna bij elk nummer door orgel, piano en het orkest begeleid. De nummers 'Bethlehem' van Jan van der Waart en 'In Bethlehems stal' van Welsh Hymn vertolkten het kerstgebeu ren op een eenvoudige wijze. Jubelend van de grote daden werden vertolkt met Psalm 24 van Chr. W. van Gluck en 'Looft de Heer' van J. B. Dij- kes. Mooi klonk het 'O Freudenreichter Tag' van Klaus Heizmann' waarbij alle instrumenten en de bas-bariton werden ingeschakeld. 'Sing tot God' van Purcell, arr. Ehret vertolkte de grootheid des Heeren. Hoe wonderbaar groot is Zijn verheven naam! Ontroerend was het 'Stille nacht' van Franz von Gruber en het 'O, Heer Jezus kom' van Arie Pronk was één jubel van Zijn grootheid. Na de pauze werd de zaal geboeid met het prachtige 'For unto us a child is born' van Joh. W. Peterson. Het orkest had hierbij een groot aandeel en de inhoud van Jesaja 9:5 en 6 'Want een Kind is ons geboren' was één machtig getuigenis vertolkt in een machtige^aitvoering. Sopraan en bas-bariton De hoogtepunten van Femmy van der Weg waren de 'Heilige Weihnacht' van Wolfgang Blissenbach en 'Maria wie- genlied' van Max Reger. De bas-bariton Hans Scheyen boeide de zaal met 'Un enfant est né' van J. Akep- simas (met orkest) en 'An der krippe zu Bethlehem' van Heinrich Reimann (met piano). Een orgelimprovisatie van Jan van Weelden over 'Op U, mijn Heiland blijf ik hopen' en 'Heft op Uw hoofden, poor ten wijd' werd door hemzelf tengehore gebracht en beloond met een spontaan applaus. Een niet mindere ovatie viel Loek van der Leeden en Jan van Weel- Want ziet, k verl(ondig u grote blijdschap Zondagmiddag 23 december om 18.00 uur houden wij in de Geref. Kerk te Stad aan 't Haringvliet een Kinderkerstfeest, met kaarsjes, een kerstverhaal en samen zang. Vooraf aan deze dienst is er een broodmaaltijd voor de kinderen, om 17.00 uur. Maandagavond 24 december om 21.00 uur is er de Kerstnachtdienst, m.m.v. de zanggroep van Stad en Melissant. Dinsdag 25 december begint de Kerst- morgendienst om 10.00 uur m.m.v. de kinderen, GJV en vrouwengespreks groep. Voorganger is drs. P. Rozeboom en organist is de heer M. v. d. Boogert. den ten deel met hun Kerstfantasie, een bewerking van de organist zelf De samenzang nam ook weer een ruime plaats in. O.a. werd gezongen: 'Komt allen tezamen' van Harm Adr. Engels, Gezang 25: 1, 2 en 3 'Hoor, de eng'len zingen d'eer', 'Er ruist langs de wolken', het 'Ere zij God' en bij de sluiting met alle medewerkenden het prachtige 'Glory, Glory, Hallelujah'. Sluiting De avond op j.l. maandag werd gesloten door de heer G. van der Maarel, voorzit ter van 'Song of Praise'. „Wij hebben stilgestaan bij het Kerstfeest, de komst Christelijk gemengd koor op gereformeerde grondslag van Gods Zoon. Maar achter Zijn komst, achter dit kerstgebeuren zit er meer. Hij zou Zijn leven geven als een losprijs voor velen", aldus de heer Van der Maarel, die een gedeelte voorlas uit Efeze 2 vanaf vers 11„Gij die eeriijds veraf waard, zonder Christus en ver vreemd van het burgerschap Israels zijt geworden tot medeburgers der heiligen en huisgenoten Gods". Spreker wees hierbij ook op de positie van Israël, die dé Stam is en tot op heden wordt verdrukt. „Dit volk vraagt ons gebed", aldus spreker. De heer Van der Maarel kwam nog even terug op de woorden van de heer 't Hart aangaande de vaste organist Jan van Weelden. Dit jaar neemt hij afscheid van zijn werk en voor zijn grote inzet voor de koren bedankte hij hem heel hartelijk. „Het gaat u, uw vrouw en kin deren goed en wij hopen u t.z.t. nog wel- eens te ontmoeten", aldus de heer Van der Maarel. Zijn woorden werden on dersteund met een groots applaus. Na het dankgebed werden de gebruike lijke bloemen aangeboden en klonk nog eenmaal het 'Glory, Glory, Hallelujah'. De bezoekers verspreiden zich weer over het gehele land en er waren zelfs gasten van over de grenzen. Bij een der concerten was ook oud-minister Eelco Brinkman, thans fraktievoorzitter van het CDA, met zijn familie aanwezig. Veel langdurige zieken en thuiszitten- den mochten weer genieten van een avondje Doelen, dank zij de hulp van het Rode Kruis, de vrijwilligers van de kolonne. De diverse ziekenomroepen kunnen een dezer dagen hun luisteraars gelukkig maken met een uitzending van een der concerten. 'Lijnen' is in. Niemand wil meer een dikke hobbezak zijn. Bovendien is minder vet beter voor de gezondheid. VERTA importeert een aardig calculatortje waar mee het afslanken een leuk spelletje wordt. Je hoeft alleen maar je huidige gewicht aan te geven, het gewicht waar je naar toe wilt en het aantal weken datje erover wilt doen om dat ideale gewicht te bereiken. De calculator berekent pre cies hoeveel calorieën je daarvoor dagelijks nodig hebt. Bij het apparaatje op handig creditcard-formaat (gemakkelijk op reis mee te nemen) wordt een lezenswaardig boekje met gebruiksaanwijzing geleverd. Daarin is tevens een lijst opgenomen met het aantal calorieën/joules van alle mogelijke levensmid delen. De pocketcalculator met dieetboekje kost 34,95. Voor meer informatie VERTA in Vught, telefoon (073) 57 91 30. Na het 'lijnen' kan de calculator ook voor gewone rekendoeleinden worden gebruikt. ZONWERINGCENTRUM LyuMfipr wenst familie, vrienden en bekenden Gezegende Kerstdagen en een gelukkig Nieuwjaar Oostdijkseweg 21 GOEDEREEDE familie, vrienden en bekenden gezegende Kerstdagen s, en een voorspoedig 1991 l Breenstraat 21, GOEDEREEDE f Onderhouds Timmerbedrijf wenst u prettige Kerstdagen en een goed 1991 Prettige Feestdagen en een gelukkig 1991 Hanny en Joop Oomen Markt 3 GOEDEREEDE I Bestuur, Raad van Commissarissen f en personeel wensen huurders en leden goede feestdagen en een voorspoedig 1991. Handelsonderneming Ji GOGRIddt Jongkoenstraat 38 3252 AV GOEDEREEDE Telefoon (01879) 26 48 Verkoop van: kunststoframen alle soorten glas afdichtingsmaterialen bevestigingsartikelen wenst clientèle, familie en vrienden prettige feestdagen en een voorspoedig 1991 Wij wensen een ieder Prettige Kerstdagen en een gelukkig 1991 Mevr. H. G. Lagendijk-Harkink Dhr. J. P. Lagendijk Mevr. M. M. van den Berge rr N.Z. Haven 1 3252 BH Goedereede wensen u prettige Kerstdagen en een voorspoedig Nieuwjaar De Stichting Koninklijice Fanfare „Apollo" te Goedereede wenst zijn medewerkers, sponsors en de bevolking van de Gemeente Goedereede Prettige feestdagen en een voorspoedig nieuwjaar MARKT 6 I Landbouw- en Loonbedrijf - Goedereede wenst familie, vrienden en clientèle gezegende Kerstdagen en een voorspoedig 1991 wenst vrienden en cliënten gezegende Kerstdagen en een voorspoedig 1991 toe. Bekaf 2/Zuid Havendijk 2, GOEDEREEDE S^ Komplete woninginrichting Ooitgensplaat V-----45 01873-1437 Femmy van der Weg ifom eo) UW leverancier van zonwering, rolluiken, raambekleding Erkend Nieuwepad 7 3241 CK Middelharnis Tel. (01870)21 20/39 01 OPENINGSTIJDEN: di - WO - vr - za 10.30-12.00 en 13.30-17.00 uur vrijdagavond op afspraak (volg route gemeentelijk opslagterrein) Werkplaats: Kleijne Wael 4 3252 AJ Goedereede, Doelweg 39, Tel. (01879) 27 75 Het bestuur. f <(»!*3t»Sa4)*%«i»!*fli»f%«»!a^ i ^•!!*«tisifl**a?5»««sjj«*tits»!?i^^ ^-«r5s«»!*««ss-a»!as«r*««!i»^^ #'^*-«^'»«»^«»'««»«s«»!*«»^««^«»s5,«»!i^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 21