EIÜVriDEll-IIIEm/S L. JORDAAN DIT JAAR HOUDEN WIJ VOOR GEZIEN! Trendsk^F Prljswjnnertjes tekenwedstrijd Monumentendag De Wacht aan de lijn Zwemmers en zwemsters van 'De Gooye' benaderen topvorm Kerstviering 'Het Spectrum' Kerstconcert Advendo - E.M.M. Kerstfeest van de Pr. Johan Frisoschool Diplomazwemmen en uitbreiding 't Zuiderdiep Gelijk spel Intermezzo Creatieve cursussen bij V. d. Kamp Jan Knape Mzn. 2e Blad DINSDAG 18 DECEMBER 1990 No. 5961 Nu het seizoen dan echt goed draait bUjkt dat de leden van Z.C. 'De Gooye' in topvorm zijn. Sneuvelden de vorige week reeds de nodige records, deze lijn werd doorgetrokken tijdens de wedstrijd in de K.N.Z.B.-competitie. Het was dan ook een thuiswedstrijd en het bad aan de Hondsgalgweg inspi reerde de mensen van 'De Gooye' tot een heuse krachttoer. Niet alleen kwam er acht maal een deelnemer van de Dirks- landse vereniging als eerste aan, ook tegenstander Z.P.B. Profus werd op grote achterstand gezet. Op het eerste nummer, de 400 m. vrije slag, was het Wanda Jongejan die met 4.48.7 de zege voor zich opeiste en maar gelijk een gat sloeg van meer dan 20 sec. Petra van Keulen bleef met 5.43.8 goed bij en een verrassing begonz ich reeds af te tekenen. Een verrassing die door toe doen van Theo Jan Tanis nog meer gestalte kreeg, want hij won het altijd lastige nummer 200 m. wisselslag (2.17.9). Gerben Nelemans zwom met 2.28.7 een keurig p.r., al moest hij nog wel zijn meerdere erkennen in 'good old' Johan Langbroek (2.27.8). Op het num mer 100 m. vrije slag meisjes eindigde Antoinette Mijnders verrassend voor Reina Gijzen (1.14.6 om 1.14.8), maar voor beiden lag er eremetaal te wachten (zilver en brons). Op het volgende num mer, de 200 m. wisselslag jongens accen tueerde Wim Keijzer zijn geweldige vorm van de laatste weken. Vrijwel iedere wedstrijd is het wel raak, en ook deze keer lag er weer een p.r. in het verschiet (een prima tijd van 2.45.1) en een gouden medaille. Ook Marcel Jongejan vocht zich naar een prima p.r. (3.00.5). Voor Bemadette Visbeen lag er na het zware nummer 100 m. vlinderslag een bronzen medaille te wachten (1.30.9), terwijl Iso van Keulen en Frank Fran- zen zilver en brons veroverden met hun prestaties op de 100 m. schoolslag (1.24.5 en 1.24.7). Maroesja van Nimwegen won verras send zilver op de 100 m. vlinderslag (1.43.3), en brons op de 100 m. rugslag (1.33.7). Op dit laatste nummer was Op zaterdag 22 december 1990 zullen de zangvereniging 'Advendo' uit Ooltgens- plaat en muziekvereniging 'E.M.M.' uit Den Bommel een kerstconcert geven in verenigingsgebouw 'Bommelstee', Schaaps weg 34 in Den Bommel. Aanvang: 19.30 uur. Entree: vrij. U bent van harte welkom. In dit bericht nodigen we alle ouders van onze leerlingen en verdere belang stellenden uit om het kerstfeest van onze school op 19 december a.s. bij te wonen. We hopen om 19.00 uur te beginnen in de kerk van de Ger. Gem. aan het Onderlangs. Deze bijeenkomst is ook via de kerktele foon te beluisteren. Op deze avond zal er een koUekte wor den gehouden t.b.v. Woord en Daad (adoptiekinderen). Tenslotte willen we een ieder bedanken, die deze avond mogelijk gemaakt heeft. De huis-aan-huis aktie van de ouder- commissie heeft het mooie bedrag van 1.582,85 opgebracht. Carolien van Rumpt nog sneller (1.31.9) en dat was goed voor zilver. Marco Franzen won de 100 m. rugslag jongens op zijn slofjes (1.34.9 een dik record), en hij werd in 0.49.7 tweede op de 50 m. vlinderslag. Op de zogenaamde 'toegevoegde' num mers werden eveneens zeer goede pres taties neergezet. Jaqcqueline Nelisse won de 100 m. vrij in 1.16.1 en Jobke Koningswoud zwom een dik p.r. en ver overde brons met haar prima 1.27.8, een prestatie die ook Christiaan Velgersdijk leverde (1.29.5). Wanda Jongejan en Theo Jan Tanis wonnen hun tweede gouden medaille op resp. de 100 m. schoolslag en de 200 m. vrije slag (1.23.5 en 2.03.0). Wim Keijzer liet zien dat hij na de 200 m. wisselslag nog wat in petto had door op de 100 m. vrij wederom een record te zwemmen (1.06.7) en zilver te veroveren. Rianne Nelemans zwom ook haar record uit de boeken (3.09.8). De 50 m. vrije slag jon gens was een prachtige wedstrijd, die uiteindelijk gewonnen werd door Iso van Keulen in een prima 0.27.7, met Ste fan Langbroek op een tweede plaats in 0.29.0. De estafettes tenslotte werden benut om de afstand tot Z.P.B. Profus nog verder te vergroten, (Z.V.S. kwam in het stuk in het geheel niet voor) en om een inschrij- flimiet voor de winter kampioenschap pen af te dwingen. De damesploeg bestaande uit Wanda Jongejan, Mirjam Nelisse, Petra van Doom en Petra van Keulen won de wisselslag estafette met overmacht (5.18.0 tegen 5.54.4) en Wan da Jongejan zwom als startzwemster 1.08.2, een inschrijflimiet voor de N.W.K De herenploeg bestaande uit Theo Jan Tanis, Mare Nederlof, Gerben Nelemans en Johan Langbroek werden nipt verslagen door Z.P.B., (3.56.8) ter wijl de tweede ploeg uit Dirksland, bestaande uit Leen van Es, Iso van Keu len, Frank Franzen en Stefan Lang broek in 4.17.4 zelfs nog voor de eerste ploeg van Z.V.S. finiste. Deze prima wedstrijd laat zien dat de vorm er weer op het goede moment is en dat er dus ook weer goede hoop bestaat om weer een rol te spelen in de Z.R.O.- competitie. Leerlingen en personeel van de Chr. Mavo 'Het Spectrum' te Stellendam hopen vrijdag 21 december a.s. samen met ouders en andere belangstellenden het kerstfeest te vieren. De bijeenkomst is in de aula van het schoolgebouw en begint om 11.00 uur. Het thema 'En het Licht schijnt in de duisternis...' wordt ingeleid door één van de leraren. De leerlingen en de andere aanwezigen zullen in instrumentale muziek, koor- en samenzang en in de lezing van diverse bijbelgedeelten aktief aan de vie ring deelnemen. Met de Z.W.N, is de afspraak gemaakt dat zij voor voldoende vervoerscapaci teit zullen zorgen (op de normale bus tijden). De leerlingen en het personeel hopen dat zij weer velen mogen verwelkomen bij dit jaarlijkse hoogtepunt in het schoolleven van 'Het Spectrum'. In het subtropisch recreatiebad 't Zuider diep te Stellendam hebben op 12 decem ber j.l. 47 jongens en meisjes een A of B zwemdiploma gehaald. Bij het uitreiken van de diploma's bedankte dhr. Snoey de ouders voor het vertrouwen en de moeite welke zij zich getroost hadden om elke dag weer naar het zwembad te komen, zes weken lang. De kinderen waarschuwde hij, vooral goed op te passen voor gevaarlijke wate ren in de zomer, b.v. als zij te ver in zee zouden gaan zwemmen. Hij raadde hen aan, veel gebruik te maken van een zwembad. Het liefst zag hij de kinderen regelmatig terug in 't Zuiderdiepbad. Op 21 december wordt het nieuwe terras van het subtropisch bad in gebruik genomen. Er zijn gezellige zitjes, een nieuwe bar, aan een kant kan men via een grote glazen wand genieten van een uitzicht op het buitenbad met speeltuin, alwaar ook een nieuw terras is aange bracht. Aan de andere kant van het nieuwe binnenterras is een grote open ruimte, welke zicht geeft op alle zwem- attrakties. Een gedeelte van het terras kan men met schoeisel aan betreden, echter het groot ste gedeelte van het nieuwe terras is gericht op de badgasten (blote voeten). Tijdens de Kerstvakantie is het badcom plex 's middags extra open van 13.00 tot 17.00 uur. De ochtend en avondzwemtij- den blijven onveranderd. Lederwaren Speciaalzaak wenst u Prettige kerstdagen en een Voorspoedig nieuwjaar Westdijk 26-28, MIDDELHARNIS Afgelopen zaterdag stond een belang rijke wedstrijd voor het eerste dames team op het programma. Bij winst kon de koppositie overgenomen wordenn van het bezoekende team Bernisse 1. Dames 1 ging flitsend van start. Met een gevarieerde aanval en goede opslag werd de tegenstander onder druk gehou den. Intermezzo maakte punt na punt en liep uit tot 12-8. Deze voorspronga werd niet uit meer handen gegeven. Met 15-12 ging de eerste set gewonnen. De volgende set liet een totaal ander beeld zien. Het spel van Intermezzo verliep moeizaam. Bernisse maakte er dank baar gebruik van door de set te winnen met 15-3. Coach Durk Visser wijzigde enkele plaatsen in het team dat aan de derde set begon. En met succes, want al snel had Intermezzo een voorsprong van zes punten opgebouwd. Met 15-6 nam Dames 1 ook de leiding in de wed strijd met 2-1. De tegenstanders uit Geervliet gaven echter niet op. Met snel spel kon de set gewonnen worden met dezelfde eindstand als de vorige. Door het gelijke spel blijft Bernisse 1 aan kop op de voet gevolgd door Intermezzo. Overige uitslagen: mix El - Vierpolders 12 - 2 meisjes Dl - Vovero 10 - 3 meisjes Cl -Bernisse 13 - 1 meisjes BI - Geervliet 13 - O Meisjes Al - Ekspalvo 12 - 2 jongens Cl - Bernisse 11 - 3 jongens BI - Bernisse 11 - 3 Dames 3 - Bernisse 33 - 1 Dames 2 - Bernisse 23 - O Heren 3 - Bernisse 23 - 1 Heren 2 - Ekspalvo 41 - 3 Heren 1 - Switch 32 - 2 Wij wensen al onze relaties, cliënten en vrienden prettige feestdagen en een voorspoedig 1991 toe. Anneke en Eric Snijders Sabine Diyenne reclame Molenweg 10a, Middelharnis,^ Tel. (01870) 63 66 Ons bedrijf is gesloten vanaf 20 december 1990 t/m 3 januari 1991 't Is voor de Oostflakkeese deelnemertjes aan de door de gemeente uitge schreven tekenwedstrijd op Monumentendag, 8 september, weliswaar een poosje wachten geweest wie voor een prijs in aanmerking zou komen, maar donderdagmiddag werden de besten uit beide categorieën toch ten gemeen- tehuize ontvangen. Burg. de Vos bood elk van de prijswinnertjes een boe- kencadeau en, met hun ouders een feestelijk drankje aan. De tekeningen zijn door een plaatselijke jury beoordeeld en die heeft uit de 30 ingezonden tekeningen als besten beoordeeld, de tekeningen van (v.l.n.r.) Cor Jan Boom, Gert Jan v. d. Welle, Adriaan Hartog en Wendy Wittekoek, allen uit Oude Tonge. Half januari starten de kreatieve kursus- sen bij 'Van der Kamp' in Middelharnis weer. Dit keer worden er 10 verschillen de kursussen aangeboden welke 's mor gens, 's middags en/of's avonds gevolgd kunnen worden. Alle kursussen worden gegeven in de kursusruimte van de fa. 'Van der Kamp' achter de winkel aan de Westdijk te Middelharnis. De groepen bestaan uit 6 tot 8 personen en de prijs ligt tussen de 35.- en 125,- afhankelijk van het aantal lessen en de te volgen techniek. Opgave dient zo spoedig mogelijk te geschieden, want vol is vol. Alle kursussen starten in de week van 15 januari 1991. Hieronder de lijst met de te volgen technieken. Airbrush woensdag 19.30-21.30 uur, 6 lessen. Calligrafie Beginners dinsdag 19.00-21.00 uur, 8 lessen. Calligrafie Gevorderden donderdag 13.30-15.30 uur. 8 lessen. Kantklossen woensdag 14.00-16.00 uur, 8 lessen en 19.00-21.00 uur, 8 lessen. Kralenboompjes woensdag 9.15-11.15 uur, 3 lessen. Origami dinsdag 13.30-15.30 uur, 8 lessen. TifTany donderdag 19.30-22.00 uur, 7 lessen. Werken met stro dinsdag 9.15-11.15 uur, 4 lessen. Zijdeschilderen donderdag 9,15-11.15 uur, 6 lessen. VERVOLGVERHAAL - 40 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape Een vaag vermoeden komt in de Burge meester op. Maar de Secretaris is er aan vankelijk niet toe te bewegen. Het is bijna elf uur en leerdonker, na elf uur mag niemand zich meer op straat bevin den. „Ik ben toch bij je", zegt de Burge meester. De Secretaris vindt dat lang niet voldoende: „ze schieten, en als ze je geraakt hebben komen ze om te onderzoeken of er reden was om je te raken". De Burgemeester vindt dat erg overdreven. Hij maakt de Secretaris bang: „dit is een ernstige gebeurtenis! De ambte naar had opdracht om te zorgen, dat er aan de lijn gelopen werd en hij heeft dat niet gedaan. De Ortskommandant heeft daarstraks al opgebeld om te informeren; ik heb onverwijld onderzoek toegezegd... Er valt werkelijk niet om deze zaak te lachen". De Secretaris betuigt, dat hij er volstrekt geen grap van maakt, maar 't is immers bijna elf uur... De Burgemeester verdubbelt zijn pogingen om hem mee te krijgen wat hem eindelijk gelukt. Ze scharrelen samen door de donkere straten. Het is regenachtig geworden en er waait een gure Noor denwind. Op de Voorstraat loopt de Secretaris tegen een boom op, hij foetert: „wanneer zal dit eens een einde nemen!" De Burgemeester onder richt: „je houd te veel rechts van de straat. Secreta ris, een beetje meer hierheen... en dan naar boven kijken, dan kun je nog wel zowat zien of je koers houdt... Geef me maar een arm dan zal ik je wel loodsen"... Dat doet de Secretaris. En omdat de Burgemeester in het donker minder goed de weg weet te vinden dan hij voorgeeft zwieren ze door de straat als twee dronken matrozen. „Zie je dat het nou wel gaat!" grootbroekt de Burgemeester. „Ja", zegt de Secretaris. Zijn arm klemt zich krampachtig om die van de Burgemeester, met zijn andere hand zwaait hij voor zich uit ten einde eventuele obstakels tijdig gewaar te kunnen worden. De Burgemeester, die deze voorzorg tamelijk overbodig vindt, bemoedigt: „Vertrouw maar op je loods. Secretaris, vertrouw maar op je loods"... Maar geen tien tellen later botst de loods met een smak tegen een boom aan de linkerkant van de straat. De loods zegt: „Verdikkeme"... De Secretaris moet er om lachen. Op de secretarie geeft het veel soesah om de ramen te verduisteren. Dat moet in het donker gebeuren. De Secretaris zoekt met zijn handen naar de daarvoor gemaakte luiken. Die zijn gemaakt van latwerk en zwart papier en kunnen gemakkelijk voor de vensters gezet worden. „Ze moeten hier ergens staan", zegt de Secretaris. Maar daar staan ze natuurlijk niet. „Waar zou de bode er dan mee gebleven zijn?"... De Burgemees ter zegt: „Ik weet het ook niet". Ze tasten alle muren af totdat de Burgemeester de gelukkige vinder is. Als het licht kan worden aangestoken brengen ze elkander eerst op de hoogte, dat ze een ontvelde neus hebben. De wond van de Burgemeester bloedt, maar die van de Secretaris niet, alhoewel er een lapje vel bijhangt. „Je bent totaal uitge droogd", grapt de Burgemeester om zichzelf en zijn lotgenoot in een goed humeur te brengen. De Secretaris is echter niet op grapjes gesteld in dit bijna nachtelijk uur. Hij zegt: „Laten we maar gauw even kijken en dan naar huis gaan"... Het onderzoek begint. Er is niets bijzonders te vinden, het werk van de ambtenaar ligt in volmaakte orde in zijn lessenaar. „Ja, daar is-t-ie vandaag aan bezig geweest", zegt de Secretaris. Hij staat met een handvol papieren. Het interesseert de Burge meester niet, hij zoekt naar het lijstje van wachts- mannen; niet te vinden... Het lijstje van de Joden; ook al niet te vinden... De Secretaris beweert: „Dat moet er toch zijn, want ik heb hem zelf tegen mijnheer Andriessen horen zeggen: zet die Joden daar es voor me op een papiertje... Mijnheer Andriessen zei nog: veertien slachtoffers... Ja, neem me niet kwalijk, dat ik het zo zeg... Andries sen zei het zo"... Ze zoeken samen, dat het zweet op hun gezichten komt. Er is niets te vinden, dat betrekking heeft op het wachtlopen aan de lijn. De Burgemeester geeft het op: „Nou, we zullen het morgenochtend wel horen, maar er is iets niet in de haak... Waarom heeft hij mij er geen kennis van gegeven als hij niet op tijd met de regeling klaar kon komen?"... De oplossing wordt 's morgens al vroeg gevonden. Machielsen moet een tientje wisselen, want er komt iemand om een geboorte-akte. Die iemand is zo gelukkig, dat-ie gaat trouwen. Zo'n uittreksel uit een geboorte-akte kost een gulden. Machiel sen zoekt in zijn portemonnee, nee, geen negen gulden om terug te geven. De ambtenaar is er nog niet, die heeft de sleutel van de leges-kast. De Secretaris heeft een reservesleutel. Machielsen moet haarfijn uitleggen waarvoor hij de sleutel nodig heeft en waarvoor hij het wisselgeld nodig heeft. De Secretaris doet zellf het ijzeren kistje open. Hij valt van verbazing en ontsteltenis bijna ruggelings op de grond. Machielsen moet hem bij zijn arm grijpen: „Wat scheelt er aan?"... De Secretaris voelt zijn tanden op elkander klap peren. „Scheelt er aan? Wat..." brengt hij met moeite uit. „Zie je dat dan niet, lummel"... En mijnheer Machielsen ziet en valt ook bijna ach terover. De geldkist is leeg! Op de bodem ligt een briefje, het is gauw gelezen. De Secretaris leest het hardop voor, in zijn verbouwereerdheid niet let tend op de gelukkige man, die gaat trouwen, en die natuurlijk nieuwsgierig meeluistert. „Ontvan gen van de gemeente Oosthoek, wegens voorschot op mijn salaris de som van: driehonderd-vier-en- veertig gulden zes-en-zeventig cents... De smeer lap is er van door!... Roep de Burgemeester!... Frans, Janus... ja, jij Andriessen, sta daar niet te suffen... vlug, looppas, de Burgemeester!... Een stoel, m'n benen knikken onder m'n lijf... Mens, is dat een konsternatie... Zo'n vlegel, met de kas er vandoor!"... De gelukkige man van de geboorte-akte moet lang wachten op zijn „geld terug", maar als hij de centen eenmaal te pakken heeft haast hij zich de straat op en klampt de eerste de beste voorbijgan ger aan: „Hé, Jaap, hoor es, heb je 't al ge hoord?"... Die zegt: „Nee, wat is er gaande?... Is "t nog ter elf der ure uitgeraakt met je meisie! Boft die dan effe!"... „Dwaas, nee, moet je horen"... „Naar de nieuwste mop over de Führer?... Ken ik allang, kerel!"... „Nee, moet je horen, zul je van achterover vallen"... (wordt ven'olgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 5