Clubkampioenen bij 'de Schotejir VLEES MET KARAKTER Jan Wagenaar ROLLADES Div. soorten WILD: Mae het een stukje beter zijn r iin? Kleinveefokkersfeest in Ouddorp keukencentrum tieleman Abonneert U op Eilanden-nieuws Politieberichten Voor de a.s. feestdagen is het de moeite waard even een kijkje te komen nemen! Rund, varkens, kalfs en lams Wij wensen u fijne Kerstdagen en een gezond 1991 LTB geeft uniek vaandelboek uit Grote kerstbingo kleindierensportver. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Culinaire slagerij mGEHSmmARISATIE GESLOTEN MELISSANT - SPUKENISSE Middelharnis Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS' DINSDAG 18 DECEMBER 1990 Van links naar rechts onderste rij: Esmeralda v. d. Berg. Marjon van Kempen. Silvia Klootwijk. Middelste rij: Come van Ast. Marcel Klootwijk. Karin Buth. Anouk Jongejan. Bovenste rij: Bart Meijer Michel de Witte. Dennie van Kempen. Peter Kooijman Vrijdagavond 14 december werden in sportcomplex 'de Staver' de clubkampioenen bekend gemaakt van Z.C. 'de Schotejil'. Verdeeld in leeftijdsgroepen werden de volgende personen dit jaar kampioen. Bij de meisjes: Bij de jongens: - 8 jaar Esmeralda v. d. Berg - 10 jaar Marjon van Kempen - 12 jaar Silvia Klootwijk - 14 jaar Karin Buth - 16 jaar Anouk Jongejan Dames: Titia van Gurp (niet op de foto) - 8 jaar Come van Ast - 10 jaar Marcel Klootwijk - 12 jaar Bart Meijer - 14 jaar Denny van Kempen - 16 jaar Michel de Witte Heren: Peter Kooijman De wisselbekers gingen dit jaar naar: bij de meisjes onderde 12 jaar Silvia Klootwijk en bij de meisjes boven de 12 jaar naar Anouk Jongejan, dit was tevens voor de derde keer, wat betekent dat zij de beker mag houden. Bij de jongens onder de 12jaar Bart Meijer en bij de jongens boven de 12 jaar Peter Kooijman, ook voor Peter was dit de derde keer dus ook hij mag de beker houden. Degene die het meeste zijn persoonlijke record verbeterd had kreeg een tegoedbon voor twee personen gratis zwem men of bowlen. Deze prijs ging naar Carolien Hartog, zij verbeterde haar tijd over de vier wedstrijdslagen met maar hefst 89 8/10 seconde. De avond werd feestelijk afgesloten door een zwemdisco onder begeleiding van de d.j.'s van disco 'Future'. 'Godschenke wasdom en zegen De Katholieke Land- en Tuinbouw- bond, LTB, geeft in het kader van haar 75-jarig jubileum, een uniek Vaandelboek uit met de titel 'God schenke Wasdom en Zegen'. De eer ste exemplaren zijn tijdens de vie ring van het 75-jarig bestaan van de LTB op 12 december 1990 in Hille- gom uitgereikt aan alle plaatselijke LTB-afdelingen, die in 1990 even eens 75 jaar bestonden. In dit Vaandelboek worden alle LTB- Vaandels in al hun kleuren afgebeeld. Al deze Vaandels symboliseren de rijke historie van de LTB. De meeste LTB- afdelingen hebben een Vaandel. Het grootste deel is in de dertiger en veertiger jaren met de hand gemaakt. Dat maakt ze uniek. Vaandels symboliseren rijke geschiedenis Vaandels waren vroeger, en ook nu nog, een onderdeel van het Katiioüeke leven. Ze symboliseerden de geestelijke band. die tussen de leden van een afdeling moest bestaan. Het werd gezien als het herkenningsteken van de LTB-afdeling. Het bezit van een Vaandel gaf de afde ling een eigen identiteit en een mogelijk heid, om zich te presenteren aan de overige leden van de gemeenschap. Het drukte het ideaal van de vereniging uit, in de vorm van een spreuk of via een afbeelding van een heilige. Sint Isidorus en sint Willibrordus wor den veelvuldig afgebeeld op diverse LTB-Vaandels. Spreuken als 'Arbeid adelt' of 'Nog de planter is iets, nog de begieter, maar wel God die den Wasdom geeft' komen veel voor op de Vaandels van de LTB-afdelingen. Kleindierensportvereniging heeft op vrij dag 21 december haar bingo. Deze bingo staat in het teken van de kerst. Dus bout, vlees en wijn, maar daarnaast zullen er ook vele mooie andere prijzen te winnen zijn. We moesten helaas de maand november overslaan, maar zijn voor de kerst toch weer bij u terug. U weet het, de koffie is weer gratis zo ook de eerste ronde. Verder zijn er weer hap jes en is er ook iets te drinken tegen kleine prijsjes. Wij rekenen ook weer op uw komst. Alleen dan kunnen we er weer een gezel lige avond van maken. We beginnen om 20.00 uur in de EHBO-zaal te Dirksland, Philipshoofjesweg 57 (achter de brand weerkazerne). OUDDORP al of niet gevuld met groente of vruchten O.a. wilde ganZenfilet, em Je/Zcafesse; gaarne tijdig bestenen. Tevens danken wij u voor het vertrouwen dat u in ons hebt gehad en wij hopen het komende jaar weer voor u klaar te staan. De twee categorieën prijswinners. jong en ouderen op het podium, waar weth. Visser de gewonnen trofeeën uitreikte. De jaarlijkse clubtentoonstelling van de Ouddorpse Konijnen en Pluimveefokkers vereniging 'Nut en Genoegen' was ook dit jaar weer zeer geslaagd. De 96 inzenders leden brachten voriger week 690 dieren bij een welke werden beoordeeld door 10 keurmeesters. Tijdens de keuring kwam al gauw vast te staan dat de kwaliteit van de dieren ook dit jaar weer zeer goed was, zo goed zelfs dat het predikaat 'U' van uitmuntend kon worden uitgereikt. Dim Luime was de gelukkige eige naar van een Bahama Pijlstaardeend die dit resultaat behaalde, hiermee werd hij tevens algemeen Kam pioen. Vele malen werd het predikaat 'F' van fraai toegekend en dat geeft een goed beeld van de kwaliteit. Opvallend dit jaar waren de vele, maar liefst 121 inzendingen van de 14 jeugdle den, 10% van het totale ledenbestand van Nut en Genoegen, dat is in de kleindierensport wereld uniek en het geeft de ver eniging alle vertrouwen voor de toekomst. Twee van de jeugdinzenders werden in hun klasse zelfs alge heel kampioen, bij de Hamsters werd kampioen Jan Grinwis en bij de postduiven vliegklasse Jaqueline Venneman. Alle reden voor het bestuur om de jeugdleden extra in het zonnetje te zetten, zij kregen naast de gewonnen ereprijzen een herinnering mee aan deze tentoonstelling. Wethouder Visser was het die hen de prijzen overhandigde. De heer Vis ser sprak lovende woorden over de sportfokkers en zei: „dat het goed was veel met dieren bezig te zijn", veel van al de fraaie rassen zouden verloren gaan en uitsterven als fokkers ze niet in stand hielden. Ook een kompliment aan de vereni ging onthield hij niet, in het 57-jarig bestaan had de vereni ging nog nooit aangeklopt bij de Gemeente voor enige vorm van subsidie. Door organisatie van diverse aktiviteiten en dank zei het zeer grote bezoekersaantal is het de vereniging zelfs gelukt om in zo'n 10 jaar tijd voor bijna veertigduizend gulden ten toonstelling materiaal aan te schaffen. Nut en Genoegen is daar dan ook zeer dankbaar voor, want zonder de bevolking van Ouddorp en Omstreken en de plaatselijke Ondernemers was dit nooit haalbaar geweest. De overige jeugdkampioenen en algemeen kampioenen die hun prijzen van de heer Visser mochten ontvangen, waren: Jeugdkampioen bij de Konijnen, Ton Witte met een Luchs; bij de grote Hoenders: Arjanne Breen met een nieuw New- Hampshire;p bij de Krielhoenders: Frans Peter Witte met een Brahma; bij de Sierduiven: Peter van Zielst met een krul- duif; de algeheel Kampioen bij de Konijnen, de heer van Oeveren met een Blauwe Wener; bij de Hoenders Groot de heer van Mameren met een Leghorn; bij de Hoenders Kriel Mevr. Grinwis-van 't Geloof met een Nederlands Baardkuif- hoen Krulvederig, bij de Sierduiven kropperrassen de heer C. L. Markus met een Norwichkropper; bij de Sierduiven niet Kropperrassen de heer P. J. van Zielst, met een Krulduif; bij de Cavia's de heer F. Witte met een zware gladhaar; bij de Postduiven Showklasse de heer J. Grinwis met een oude Doffer. Het bestuur dankt de vele bezoekers en helpers(sters) aan deze tentoonstelling. Nut en Genoegen kan terugzien op een prima geslaagde ten toonstelling. De uitslag van de grote verloting was als volgt: Ie prijs 1854,2e prijs 1287,3e prijs 1987,4e prijs 1372,5e prijs 1873, 6e prijs 1858. 7e prijs 1764, 8e prijs 1336, 9e prijs 2334, 10e prijs 1818, 11e prijs 1623, 12e prijs 1685, 13e prijs 1906. Kleine verloting schilderijen: Blauwe huus op nr. 912 rose, Zomerlandschap 421 rose en Winterlandschap 212 rose. Prijzen kunnen afgehaald worden bij Dierenspeciaalzaak 'Fauna Food', C. A. Pape, Dorpsweg 31 te Ouddorp. Wegens inventarisatie is ons bedrijf met ingang van maandag 24 december 1990 tot woensdag 2 januari 1991 gesloten. Vanaf die v\/oensdag staan wij weer graag voor u klaar. Namens directie en personeel wensen wij een ieder goede Kerstdagen en een voorspoedig 1991. Verdacht persoon De politie waarschuwt het publiek tegen een jongeman die zich vorige week in Dirksland als watermeter-opnemer heeft voorgedaan, maar mogelijk heel andere bedoelingen heeft gehad. In een woning waarin hij met die smoes binnenkwam is later in de week ingebroken, zodat rekening wordt gehouden met de moge lijkheid dat bedoelde jongeman de dader is geweest, nadat informatie bij de Watermaatschappij heeft geleerd dat geen van hun opnemers aan het gele verde signalement voldoet. Het gaat om een plm. 1.80 mtr. lange jongeman van plm. 20 jaar, donker blond haar, kort van voren en lang in de nek, oorbelletje in rechteroor, gekleed in een grijs/blauwe jas, spijkerbroek en halfhoge schoenen. De politie adviseert in voorkomende gevallen een legitimatiebewijs te vragen. Aanhouding verdachte Door de gemeentepolitie Rotterdam is de afgelopen week, op verzoek van de politie Middelharnis, de laatste ver dachte aangehouden van de snelkraak op d'n Diek bij een sportzaak, enige tijd geleden. Na onderzoek en verhoor is de verdachte op vrije voeten gesteld. Brandje Azaleastraat De brandweer en de politie zijn op 12 december uitgerukt n.a.v. een melding via 06-11. In het portiek van een aantal bovenwoningen waren wat kranten aan gestoken. Een dader is niet achter haald. Diefstal auto en een poging diefstal Van donderdag op vrijdagnacht werd er in Dirksland, voor de woning van de eigenaar, een personenauto gestolen. In de auto lagen nogal wat kostbare zaken, zoals een koffer met gereedschap een mobilofooninstallatie en een radio-cas sette-recorder. Het voertuig stond af gesloten. Ook in Dirksland heeft men diezelfde nacht nog een andere afgesloten perso nenauto doorzocht. Het kontaktslot van die auto was vernield, het is ook niet gelukt die auto mee te nemen. Bromfietscontrole In samenwerking met de verkeersgroep Dordrecht zijn j.l. vrijdag diverse brom fietsen gecontroleerd op snelheid, geluid en vermogen. Er zijn enkele processen- verbaal uitgereikt. De politie wijst met nadruk op het volgende: Op grond van de A(algemene) P(poli- tie) V(verordening) is het met het oog op de komende jaarwisseling verbo den om met banden en ander brand baar materiaal te slepen dat kennelijk bedoeld is om stookplaatsen aan te leggen. Evenals vorig jaar zal bij con statering van dergelijke overtredingen proces-verbaal worden opgemaakt. MELISSANT: Binnenweg 7a. SPUKENISSE: Theemsweg 13. Wegens inventarisatie gesloten van 24 december 1990 tot 2 januari 1991

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2