EiüvriDEfi-niEmi/s Janet Tanis en Kees Akershoek prolongeren titel Decemberaktie O.V.O. Ouddorp Albert Heyn's Sinterklaas lette op de kleintjes Politieberichten Good-Luck verslaag koploper Extra kerkdienst Ned. Herv. Kerk Goedereede Beroep aangenomen Engelse tea-party in 'de Bongerd' Volleybalnieuws Intermezzo Kerstconcert 'Ons Koor' en 'One More Voice' Grote nieuwe bloemenicas in Ouddorp Aquarellen in 'de Bongerd' te Herkingen No. 5959 De beste 5 op de 200 mtr. vrijeslag: De beste 5 op de 200 mtr. wisselslag: Alcoholmisbruik Auto van de weg Winkeldiefstal Inbraak in auto Inbraak woning Controle bestrijdingsmiddelen Zeehond op het strand SOMMELSDIJK - Op maandag 17 december geven het Interkerke lijk Jeugdkoor 'One More Voice' en het mannenkoor 'Ons Koor' een gezamenHjk kerstconcert in de Herv. Kerk te Sommelsdijk. Vorig jaar werkten beide koren ook samen in het kerstconcert, dat heel goed in de smaak is gevallen. 3e Blad DINSDAG 11 DECEMBER 1990 Afgelopen zaterdag stond voor zwem- club 'de Stelle' de laatste wedstrijddag van de conditiecup-competitie op het programma in zwemcomplex "t Zuider- diep'. Deze keer moesten de 200 mtr. vrijeslag en 200 mtr. wisselslag worden gezwommen. Janet Tanis en Kees Akers- hoek hadden echter al een dermate grote voorsprong, dat ze alleen nog maar reglementair hun afstanden uit moesten zwemmen om zich wederom tot win naar uit te laten roepen. Uiteraard wilden zowel Janet als Kees deze competitie met afstandsoverwin ningen afsluiten. Dat ging echter niet zo gemakkelijk als het eruit zag. Zo zag Janet Tanis de naaste concurrentie op de 200 mtr. vrijeslag tot op ruim 3 seconden naderen. Kees moest alles uit de kast halen om Gerrit Koese van zich af te houden. Helaas kwam Eric v. d. Nieuwendijk (tot op de laatste dag tweede in het algemeen klassement) deze keer niet in het stuk voor. Gekweld door een blessure (afge lopen dinsdag was hij door zijn enkel gegaan) kon hij zijn stijgende prestatie lijn niet door zetten en moest daardoor zijn tweede plaats uiteindelijk op de laatste afstand prijs geven aan Gerrit Koese. Bij de dames ging Saskia Jansen er met volle kracht vandoor op de 200 mtr. vrij eslag om het gat met Geke Blokland in het klassement te dichten. Geke zwom echter een taktisch ijzersterke race. Ze liet Saskia het tempo bepalen en sloeg (zoals Saskia dat eerder eens had ge daan) in de laatste baan keihard toe. Ook met de 200 mtr. wisselslag moest Saskia haar meerdere bekennen in Geke. Dat betekende dat Saskia ook op de derde plaats in het algemeen klasse ment bleef staan. Toch een prestatie van formaat. dames: 1. Janet Tanis2.39.3 2. Geke Blokland2.42.7 3. Saskia Jansen2.43.0 4. Jobine Breederveld2.53.1 5. Bianca Tanis3.05.6 heren: 1. Kees Akershoek2.21.2 2. Gerrit Koese2.21.9 3. Reinier Kieviet2.23.2 4. Vincent de Leeuw2.31.4 5. Eric v. d. Nieuwendijk....2.33.9 Bij de heren 200 mtr. wisselslag wilde Kees Akershoek niet nog eens de con currentie zo kort achter zich hebben. Na de eerste twee banen vlinderslag voluit te zijn gegaan had hij een veilige voor sprong gemaakt. Deze voorsprong zou hij niet meer uit handen geven. De dames kenden een verrassende derde plaats. Deze ging niet naar Geke Blokland of Saskia Jansen, maar verras send genoeg naar Jobine Breederveld! SINT ANNALAND Voor beroep bedankt Dr. P. Ver meer, Nederlands Hervormd predikant te Kesteren heeft gemeengd voor het op hem uitgebrachte beroep naar de Her vormde gemeente van Sint Annaland te moeten bedanken. Hij nam een beroep aan naar Huizen. Dit was het tweede beroep na het vertrek van ds. A. van Herk naar Hasselt. dames: 1. Janet Tanis3.00.6 2. Geke Blokland3.08.4 3. Jobine Breederveld3.12.2 4. Saskia Jansen3.12.8 5. Arja van Soest3.19.2 heren: 1. Kees Akershoek2.37.7 2. Gerrit Koese2.43.8 3. Reinier Kieviet2.47.2 4. Tony 't Mannetje2.52.0 5. Vincent de Leeuw2.53.2 In het algemeen klassement veranderde bij de dames niets meer. Wel bij de heren. Zoals gezegd moest Eric v. d. Nieuwendijk zijn tweede plaats afstaan, hetgeen waarschijnlijk niet was gebeurd als hij blessurevrij was geweest. Ver derop in het klassement kon Cees-Jan Kieviet zijn vorige keer veroverde 6e plaats niet vast houden en moest hem weer teruggeven aan Johan 't Mannetje. Het algemeen klassement van de conditicup 1990 ziet er als volgt uit: dames: 1. JANET TANIS622.163 2. Geke Blokland656.238 3. Saskia Jansen664.125 4. Jobine Breederveld679.025 5. Arja van Soest707.900 6. Bianca Tanis761.750 7. Corine Tanis892.875 8. Jeanine Jansen1128.750 heren: 1. KEESAKERSHOEK...553.188 2. Gerrit Koese580.863 3. Ericvd.Nieuwendijk...585.088 4. Vincent de Leeuw595.113 5. Tony 't Mannetje615.175 6. Johan 't Mannetje627.588 7. Cees-Jan Kieviet629.563 8. Robert van Dam654.713 9. Jan Snoey658.863 10. Peter Roon700.613 11. Hendri Koese723.463 12. Wessel Schippers737.700 13. Björn de Leeuw838.438 Als deze lijst wordt vergeleken blijkt dat de concurrentie zienderogen dichterbij komt. Zo had Geke Blokland vorig jaar nog een achterstand van 54 punten op Janet Tanis, nu is dat nog 34 punten! Vol gend jaar zal Janet het dus ook nog wel houden, maar daarna zal het toch span nend gaan worden. Bij de heren zou het volgend jaar al eens tot een machtswis seling kunnen gaan komen. Toen had den Gerrit Koese en Eric v. d. Nieuwen dijk een achterstand op Kees Akershoek van 40 resp. 46 punten. Dat verschil is dus al behoorlijk minder geworden! SINT ANNALAND Jaarlijkse Kerstzangdienst De jaar lijkse Kerstzangdienst zal D.V. gehou den worden op zaterdag 15 december 's avonds om 19.30 uur (half acht) in de Nederlandse Hervormde Kerk te Sint Annaland. Hieraan wordt medewerking verleend door het Christelijk Gemengd Zangkoor 'V.Z.O.S.' onder leiding van dirigent Johan van Broekhoven uit Stel- lendam, het kinderkoor onder leiding van mevrouw L. Pleune-van den Hoek uit Sint Annaland en de organist A. Keijzer. De meditatie zal worden verzorgd door de consulent van de Hervormde Ge meente van Sint-Annaland, de weleer- Op 4 december werd een 34-jarige inwo ner van Goedereede bekeurd voor het rijden onder invloed van alcohol. Het alcoholgehalte bleek 675 microgram alcohol per liter lucht te zijn (675 ug/1). Het maximum is 220 ug/1 lucht. Om te ontnuchteren kreeg hij een rijverbod van 7 uren opgelegd. Een inwoner van Nieuwe Tonge reed op 4 december op de Provincialeweg in Stellendam. Hij nam een bocht naar rechts te krap en kwam daardoor met zijn wielen in de berm. Een heftige kor- rektie naar links had weer als gevolg dat hij aan de linkerkant van de weg de berm inschoot. Een takelwagen moest hem weer op de wielen helpen. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Een 70-jarige inwoonster van Ouddorp werd door de alarminstallatie van een winkel in Ouddorp betrapt. De buit was: een handdoek. Omdat het de Ie keer was, is er geen proces-verbaal op gemaakt. Op de Delta Industrieweg werd in de nacht van 5 op 6 december een auto opengebroken. De buit bestond een autotelefoon, een autoradio, een suède jack, een camera en 4 aluminium vel gen. Tussen 8 en 9 december werd ingebro ken in een woning aan de Langeweg in Stellendam. Diverse goederen werden gestolen. Op 6 december zijn door de rijkspolitie en de Algemene Inspektiedienst weer controles gehouden op de aanwezigheid van bestrijdingsmiddelen. Zeven adres sen werden bezocht en bij enkele wer den toch nog bestrijdingsmiddelen aan getroffen die verboden zijn. De bestrij dingsmiddelen werden alsnog ingele verd bij de gemeente. Een jonge zeehond lag zondagmiddag midden op het strand bij de vuurtoren. Op zijn rug zat wat olie. Na overleg met Lenie 't Hart van het zeehondencen trum in Pieterburen is het diertje gevan gen en overgebracht naar het vliegveld Zestienhoven. Vandaar is het per vlieg tuig naar Pieterburen gebracht. Het dier is genoemd naar de politievrouw die het ving en heet nu 'Joke'. Het zeehondencentrum in Pieterburen deelde maandagmorgen mee, dat de zeehond ongeveer 4 weken oud is. Het is een mannetje, zodat het nu de naam Johan krijgt. Het dier woog 13,75 kg, wat gelijk is aan zijn geboortegewicht. Hij had al ongeveer 30 kg. moeten zijn. Zon der hulp zou het beestje gestorven zijn. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ds. P. Rozeboom, Geref. predikant alhier, heeft het op hem uitgebrachte beroep naar de Geref. Kerk van Garde- ren aangenomen. waarde heer ds. H. Born, Nederlands Hervormd predikant uit het naburige Stavenisse. Op 17 december werkt 'V.Z.O.S." mee aan het kerstprogramma in het ABG te Bergen op Zoom. Vrijdag jl. 7 december was de derde trekking van de O.V.O. decemberaktie in Ouddorp. Deze aktie, een kassabon-aktie, is voor de klanten een geslaagde aktie. Dit blijkt ook uit de zeer vele enveloppen welke worden ingeleverd. Deze week ruim tweemaal zoveel als vorige week. De klanten sparen kassabonnen tot een bedrag van 100,- van één of verschil lende winkeliers bij elkaar, doen deze in een envelop welke dan elke vrijdag in de trekking meedoen. De evenementencommissie heeft ook deze keer weer 6 men sen kunnen feliciteren met hun gewonnen prijs. De 6 geluk kige winnaars van deze 3e ronde zijn: Mevr. T. Both, mevr. Bruggeman, mevr. C. Meyer-Tanis, dhr. H. Meyer, mej. Corina Redert. mevr. G. Quist, alle 6 de winnaars kregen een levensmiddelenpakket t.w.v. ƒ50,- en als extraatje van de Rabobank uit Ouddorp een Parkerbalpen met Agenda 1991, allen van harte gefeliciteerd namens de deelnemende winkeliers. De eerstvolgende trekking is vrijdag 14 decem ber. Er volgen nog 3 trekkingen. In de laatste trekking zitten de grote prijzen, o.a. de reis van 1000,-, welke is aangebo den door de plaatselijke Rabobank. Op de foto de gelukkige prijswinnaars in de A.H. winkel In Ouddorp. Op woensdag 5 december was het extra druk bij de winkels van Albert Heijn in Ouddorp en Oude Tonge. Sint Nico- laas had namelijk laten weten dat hij de winkels in de nacht van 4 op 5 december zou bezoeken en dat hij in elke schoen die hij in de winkel zou vinden een leuke verrassing zou stoppen. Nou in die nacht heeft de Sint en zijn Zwarte Pieten het wel erg druk gehad want hij moest wel 600 schoenen extra vullen, maar hij had gelukkig genoeg artikelen van Albert Heijn bij de hand. Hij had het echter zo druk dat twee Zwarte Pieten de gehele woensdag moes ten overwerken. Die Zwarte Pieten hebben trouwens aan zo'n twintig kinderen allerlei prijzen uitgereikt voor de kleurwedstrijd die door hen was gewonnen. Van de Zwarte Pieten hebben we wel gehoord dat het een drukke en gezellige dag was met veel lieve kinderen zodat niemand mee naar Spanje hoefde. Hopelijk komt Sint Nicolaas vol gend jaar weer. SINT ANNALAND Extra Kerkdienst In het kerkge bouw aan de Weststraat van de Gerefor meerde Gemeente in Sint Annaland zal D.V. op donderdag 13 december a.s. des avonds om 19.30 uur een extra kerk dienst worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan ds. Th. van Stuijvenberg uit Middelburg-Centrum. Zaterdag 8 december speelde Good- Luck z'n vijfde wedstrijd van dit zaalsei zoen. De laatste drie wedstrijden werden verloren dus vandaag moesten er pun ten gepakt worden om nog een beetje mee te kunnen draaien. Op het programma stond koploper A.C.K.C. 1 uit Giessen, een zware dob ber dus. AC.K.C. scoorde de openingstreffer maar Good-Luck liet via Dick Boeter zien dat het menens was vandaag, 1-1. Opnieuw een voorsprong van A.C.K.C., even later werd Good-Luck onregle mentair verdedigd en kon Anton Mol vanaf de strafworpstip gelijk maken, 2-2. Leo van der Made schoot van ver naar 3-2. Er werd in een ontzettend hoog tempo gespeeld, waardoor er een heel mooi korfbalspel op de vloer gelegd werd. Good-Luck was fel en won menig per soonlijk duel zodat A.C.K.C. niet in z'n spel kon komen. Toch uitte zich dat nog niet in de score want de stand was nog gelijk. Good-Luck werd opnieuw fout verde digt en Anton Mol mocht weer vanaf tweeënhalve meter aanleggen, hij faalde niet en het was 4-3. Aan de andere kant van het veld werd ook zo'n foutje gemaakt en was het 4-4. Vlak voor rust scoorde Leo van der Made opnieuw yan afstand 5-4. Na rust zette zich het mooie spelbeeld voort. Dick Boeter en Leo van der Made speelden knap hun tegenstanders uit en de laatste scoorde 6-4. Dineke du Pree maakte via een doorloopbal 7-4. Er sluipten een paar slordige foutjes in het spel van Good-Luck en A.C.K.C. kwam gevaarlijk dichtbij tot 7-6. Toen Leo van der Made z'n vierde afstands treffer maakte was de beer los bij Good- Luck. A.C.K.C. kon niet meer impo neren terwijl Good-Luck doorging. Petra van der Valk scoorde van dichtbij, Dineke du Pree en Dick Boeter maakten beiden een doorloopbal, 11-6. Met nog vijf minuten op de klok kon er weinig meer gebeuren. A.C.K.C. maakte nog 11-7. Jan van der Velde scoorde van dichtbij en A.C.K.C. bepaalde de uit slag, 12-8. Het vele publiek zag vandaag een zeer spannende en schitterende wedstrijd van Good-Luck, dat alles en iedereen liet zien wat het waard is. De wedstrijdbal van vandaag was af komstig van eetcafé Quatier Latin. Volgende week wordt er niet gespeeld maar 22 december bent u weer van harte welkom in De Staver. Dan wordt er om 18.35 uur tegen D.V.S. 1 gespeeld. Overige uitslagen: Good-Luck 2 - Or. Zwart 15 - 6 P.K.C. 17 - Good-Luck 34 - 12 Good-Luck B - Deetos BI1 - 5 Or. Zwart C - Good-Luck C2 - 1 A.D.O. D - Good-Luck D4 - 3 Good-Luck P - Zevenbergen P4 - 2 Good-Luck Q - Regenboog QO - 5 NIEUWE TONGE In verbana met het 40-jarig bestaan van de mannenvereniging 'Petrus Datheen' te Nieuwe Tonge, zal er op D.V. zaterdag 15 december 1990 een herdenkings dienst worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk. In deze dienst, welke om 14.00 uur aan vangt, hoopt voor te gaan ds. G. H. van Kooten uit Delft. Tijdens deze dienst zal er een kollekte worden gehouden voor de stichting 'De Poort'. Wij willen van deze plaats een ieder har telijk uitnodigen deze herdenkings dienst bij te wonen. Hierna zal er in het Herv. Centrum 'Elim', Zuiddijk 19, een bijeenkomst worden belegd, waar enkele sprekers het woord hopen te voeren en tevens zal worden stilgestaan bij het feit dat enkele leden hun 40-jarig lidmaatschap mo gen gedenken. Naast al de leden van de mannenvereni ging en genodigden, zijn ook allen die enigerwijs betrokken zijn of zijn geweest bij de mannenvereniging, alsook iedere belangstellende hartelijk welkom op deze receptie. De HEERE geve, dat zowel het een als het ander in het teken mag staan van Gods trouw en goedheid, waarbij het in ons aller hart mag leven: Niet ons o HEERE, niet ons, maar Uwe Naam ^'i'^'^"- Het Bestuur In theetuin 'De Bongerd' te Herkingen zal in de Kerst- en Nieuwjaarsperiode tussen 15 en 17 uur een Engelse thee worden georganiseerd, zoals in Enge land te doen gebruikelijk voorzien van scones, sandwiches en div. soorten cakes. Belangstellenden dienen telefonisch te reserveren via tel. (01876) 93 27. Afgelopen zaterdag werden een zestal wedstrijden gespeeld. Uitslagen: VolHdo 3 - Dames 20 - 3 Alexandria 2 - jongens Cl1 - 3 Vollido 1 - meisjes Cl2 - 2 Alexandria 1 -jongens BI3 - O Bernisse 1 - meisjes BIO - 3 Sliedrecht Sport 1 - meisjes Al2 - 2 Op zaterdag 15 december speelt Inter mezzo thuis in 'de Staver'. Programma: 12.30 uur: meisjes Dl - Vovero 1 mix El - Vierpolders 1 meisjes D2 - Vovero 2 meisjes BI - Geervliet 1 jongens Cl - Bernisse 1 13.30 uur: meisjes Cl - Bernisse 1 jongens BI - Bernisse 1 Heren 3 - Bernisse 2 15.00 uur: meisjes Al - Ekspalvo 1 jongens Al - Libanon 2 Dames 2 - Bernisse 2 Heren 2 - Ekspalvo 4 17.00 uur: Dames 3 - Bernisse 3 Dames 1 - Bernisse 1 Heren 1 - Switch 3 Dit jaar staan weer vele bekende en min der bekende kerstliederen op het pro gramma. Samen zullen de koren de kerstsuite van Jan de Haan uitvoeren, begeleid door Paul Kieviet op het orgel. Voor de afwisseling zullen ook Els van Splunder en Petra Koote bij de koren solistische medewerking verlenen. Ook met samenzang is rekening gehou den in het programma. De meditatie zal worden verzorgd door ds. W. H. van Kooten. De gehele avond staat onder muzikale leiding van dirigent Willem Chr. Mey- boom. De koren hopen op veel belangstelling als voorbereiding op het komende Kerstfeest. Dus maandag 17 december naar de Herv. Kerk te Sommelsdijk, aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Kollekte na afloop voor bestrijding van de on kosten. As. donderdag wordt in Ouddorp, aan de Dijkstelweg 28 een geheel ver nieuwde bloemenkas geopend, met 750 m^ planten, bloemen, bloemstuk ken, kerststukken en div. andere artike len, waaronder een grote koUektie sier- potten. Ook verzorgt bloemenhandel Grinwis Zn. alle bruidswerk, van boeket tot autoversiering en eventueel ook zaalver siering. Het bedrijf heeft al een 20- jarige ervaring. De parkeergelegenheid is nog groter geworden dan voorheen. Velen zullen deze week ongetwijfeld een bezoek brengen aan de vernieuwde zaak, waar in vrijdag- en zaterdag speciale open dagen worden gehouden. Vrijdagmorgen vanaf 9 uur is de zaak geopend. Van 14 december tot 14 januari volgend jaar zal in theetuin 'de Bongerd' te Her kingen een expositie worden gehouden van aquarellen die zijn gemaakt door Jopie Hogeboezem-Vroegop en Ineke Straatman-Beeke. Beide dames trekken er dikwijls samen op uit om in de natuur hun indrukken vast te leggen. De geëxposeerde aquarellen zullen een grote verscheidenheid in motieven laten zien: landschappen, strand, een ver stilde compositie, maar ook mens en dier komen op de aquarellen van mevr. Beeke voor, terwijl mevr. Vroegop zich meer heeft toegelegd op verstilde land schappen en op stillevens.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 9