NIEUWS Predikbeurten uit de kerken „Het fijnste voor de kleinste?" Schaken De Zwarte Pion Met dank uit Polen Weer aktie voor Johan Wachters 06-3212166 'Ongelukjes in en om huis' Kerstzangavond te Ouddorp Jeugdinzenders worden bij 'Nut en Genoegen' extra in het zonnetje gezet Kerstmiddag bejaarden CNV-themabijeenkomst christelijk sociaal denken hypotheek Qj] Kerstviering met de bejaarden en mindervallden Kinderkoor 'Jong Apollo' op Kerstconcert Dirksland Fiscaal - vriendelijk belonen van stafmedewerk(st)ers Kerstmiddag bejaarden Open jeugdwerk Middelharnis/Sommelsdijk ENIG IDEE WAT GEHANDICAPT ZIJN, KAN BETEKENEN? ALS HET JE WAT DOET, DOE DAN WAT. 3669 Op de jaarlijkse grote clubtentoonstel- ling van de Ouddorpsche Konijnen en Pluimvee fokkers vereniging 'Nut en Genoegen' is ook dit jaar weer een grote verscheidenheid aan rassen en kleursla- gen te bewonderen. De leden van Nut en Genoegen zijn er ook dit jaar weer in geslaagd een groot aantal dieren bijeen te brengen, maar liefst bijna 700 dieren, daaronder zijn ook 121 inzendingen van 14jeugdleden, dat geeft de vereniging vertrouwen voor de toekomst. Om het enthousiasme onderde jeugd te bevorderen, zal elke jeugdinzender een blijvende herinnering aan deze tentoon stelling ontvangen, deze zullen met de prijzen die zij gewonnen hebben wor den uitgereikt door Wethouder Visser op zaterdag 15 december a.s. om 15.00 uur, ook op dat tijdstip zullen de kampioens- prijzen worden uitgereikt. Ook dit jaar zal alles weer plaats vinden in het M.F.G. 'Dorpstienden'. Om alles in een sfeervol en kleurrijk geheel aan te bieden heeft Nut en Genoegen ook dit jaar weer de medewerking van Bloe menhandel E. Grinwis Zn., de Rabo bank 'Ouddorp' en winkeliers die ge zamenlijk bijdragen in de vele kosten. Zo is het mogelijk de toegang tot al dit fraais gratis aan te bieden. De tentoon stelling is geopend op vrijdag 14 decem ber van 19.00-22.30 uur en zaterdag 15 december van 10.00-21.00 uur. NED. HERV. KERK Beroepen te Kamerik H. J. Catsburg te Gouds waard. Aangenomen naar Montfoort M. van Kooten, kand. te Streefkerk; naar Huizen dr. P. Vermeer te Kesteren; naar Oude Tonge P. J. Teeuw te Moordrecht (deelgem. Bethel). Bedankt voor Ter Aar P. L. Tolhoek te Jaarsveld; voor Boskoop H. Nap te Ede; voor Koc- kengen P. J. Teeuw te Moordrecht (deel gem. Bethel); voorNumansdorp (buiten gewone wijkgemeente; part-time) M. van Kooten, kand. te Streefkerk; voor Sint Annaland dr. P. Vermeer te Kes teren. GEREE KERKEN Beroepen te Amemuiden drs. J. Bakker, kand. aldaar; te Honselersdijk drs. A. P. van Niekerk te Dronrijp; te Al mere (herv. geref.) als geestelijk verzorger van het Flevoziekenhuis drs. S. Reeders, zieken- huispred. te Amsterdam. Aangenomen naar 's-Gravenhage-West A. L. van den Dries, 1.1. zend.pred. te Rwanda, wo nende te Apeldoorn; naar Almere (herv. geref) als zend.predikanten te Indone sië drs. T. Plattje en drs. J. Post Hospers te Schagen e.o. (beiden part-time); naar Almere (herv. geref.) als geestelijk ver zorger van het Flevoziekenhuis mw. drs. S. Reeders, ziekenhuispred. te Amster- OOLTGENSPLAAT De kerstmiddag met de bejaarden zal D.V. gehouden worden woensdag 12 december a.s. om 2.30 uur in Vereni gingsgebouw 'Elthato'. Alle bejaarden zijn hartelijk welkom. Voor vervoer melden bij de heer P. Mans. tel. 13 36. Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! Drukkerij Gebr. De Waal SOMMELSDIJK In 1991 is het 100 jaar geleden dat het eerste Christelijk Sociaal Congres werd gehouden. Tal van initiatieven worden ontwikkeld om daarbij stil te staan. Daarbij gaat het niet alleen om het ach terom kijken, maar ook om het voor uitzien. De toekomst van een samenleving is gebaat bij vrije mensen, die vanuit een christelijk geloof werken aan de toe komst. De waarde van het christelijk sociaal denken zal herbevestigd moeten worden en waar mogelijk en noodzakelijk wor den bijgesteld. In 1991 wordt een Congres georgani seerd, waar het CNV aan mee zal werken, waar het christelijk sociaal den ken opnieuw moet worden beleefd en worden uitgedragen. Als belangrijke ondersteuning van di verse aktiviteiten in dit kader organi seert het CNV-Zeeland een thema bijeenkomst in Goes. Tijdens deze bijeenkomst zal dr. P. A. van Gennip, secretaris Kathoilieke Raad voor Kerk en Samenleving, een inleiding houden met als thema: Chris telijk Sociaal Denken en Behoud van de Schepping. Tijdens deze bijeenkomst is er ook ruimte voor discussie. De bijeenkomst vindt plaats op donder dag 13 december 1990, in 'De Prins van Oranje', Nieuwstraat 14 te Goes, aanvang 19.30 uur. Degenen die deze bijeenkomst willen bezoeken, worden verzocht dit van te voren kenbaar te maken aan het CNV- dienstencentrum Goes. tel. (01100) 2 03 10. dam; naar Amemuiden drs. J. Bakker, kand. aldaar. Beroepbaarstelling Drs. J. Bakker, kand. te Amemuiden. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Meppel H. J. Boiten te Enschede- Zuid; te De Bilt-Bilthoven A. H. Driest te Buitenpost; te Kampen E. Hoogen- doorn te Dalfsen; te Winsum-Obergum A. J. Mol te Neede; te Utrecht-Centrum (wijk Houten) R. A. Houtman te Deven ter; te Vollenhove-Kadoelen P. de Jong te Siegerswoude-Frieschepalen. Bedankt voor Sneek-Koudum H. J. D. Smit te Marknesse. nn CHR. GEREE KERKEN Bedankt voor Rotterdam-West P. D. J. Buijs te Zwaagwesteinde; voor Rijnsburg R. Kok te Damwoude. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam-Alexanderpolder en te Utrecht A. Bac te Bodegraven. Bedankt voor Nunspeet als zend.pred. te Nigeria C. Harinck te Oostkapelle. VRIJE OUD GEREF GEMEENTEN Bedankt voor Oldebroek J. Koster, pred. van de geref gemeente te Dirksland. Berichten uit de Gezondheidswijzer De gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden is een informatiecentrum waar iedereen vragen kan stellen op het terrein van de gezondheid. De Gezond heidswijzer helpt u aan folders, artike len, cursussen en lezingen op het gebied van ziekte, gezondheid en gezondheids zorg. Veel informatiemateriaal kunt u kosteloos verkrijgen. In de maand de cember wordt extra aandacht besteed aan het thema 'Ongelukjes in en om het huis'. December is een echte feestmaand. Een ouderwetse pakjes-avond, de kerst boom, het kerstdiner en het knallen van vuurwerk. Toch gebeuren er juist in deze maand veel ongelukken in en om huis, waarbij vaak kinderen tussen de O en 14 jaar zijn betrokken. Speelgoed speelt daarbij vaak een rol. Ongelukken ge beuren meestal met speelgoed waar een kind nog te jong voor is. Of omdat er anders mee omgegaan wordt dan de bedoeling van de maker was. Bij de aan koop van speelgoed zal daar ook kri tisch naar moeten worden gekeken. Ook bij het frituren van patat en oliebollen gebeuren heel wat ongelukken. Of bij het afsteken van vuurwerk. Ongelukken met vuurwerk worden veroorzaakt door dat de lading op de verkeerde plaats of op het verkeerde moment afgaat. Door het experimenteren of er onverstandig mee omgaan lopen veel mensen ver wondingen op. Ook het opnieuw aanste ken van 'weigeraars" behoort in die 'gevaarlijke" categorie. Om juist in de decembermaand de ongelukken in en om het huis in te per ken, heeft de Gezondheidswijzer een informatiepakket samengesteld. In dit informatiepakket 'Ongelukjes in en om huis" staan tips waarmee u de risico"s rond het speelgoed, het vuurwerk en het frituren kunt inperken. Dit pakket 'Ongelukjes in en om huis" kunt u gratis aanvragen bij de Gezond heidswijzer Zuidhollandse Eilanden, Kon. Julianaplein 1, 3201 CH Spijke- ni.sse, tel. (01880)2 02 22. OUDDORP Mosselavond ten bate van de RBO Restaurant De vier Windstreken, Hoge Pad 28 te Ouddorp organiseert ten bate van de Ouddorpse Reddings Brigade een mosselavond op dinsdag 18 decem ber 1990. Ontvangst tussen 18.00 en 19.00 uur met een aperitief, onbeperkt mosselen eten met toebehoren voor 20,- p.p. De opbrengst komt ten volle ten goede aan de Ouddorpse Reddings Brigade en zal gebruikt worden voor de opleiding Strandwachten. Reservering is gewenst op tel.nr. 01878) 19 42. Hopende op een grote opkomst, want u steunt hiermee het goede werk van de Reddingsbrigade. Zw. Pion 2 won tenslotte met 4 1/2-3 1/2 van Houten Paard 2 via winstpartij van C. Smit (eerder afg.). Huish. afdeling 1: de Glopper - du Pree1/2 - 1/2 Mourik - Lesuis1 - O Verbeek - BoeterO - 1' Hollander - C. Smit1/2 - 1/2 Peeman - Robijnafg. Verolme - de Jager1 - O Afdeling 2: Vroegindeweij - van Doorn ....1/2 - 1/2 Wolters - V. d. WaalO - 1 de Bruin - Markwat1 - O Taaie - Ad Visser1 - O Noordijk - Albrechts1/2 - 1/2 V. d. Does - Lugtenburg1/2 - 1/2 HK Smit - Kastelein1 - O Afg. partij: C. Smit - van Prooijen1 - O Ladder: Maliepaard - van ProoijenO - 1 Commentaar: Verolme had superieure aanvalsstelling met paarden op d5 en f5 gesteund door torens op dl en el. Mourik sneed diep in vlees Lesuis die ten onrechte dacht iets terug te doen (Mat op fl via Df2x+)? Smit overzag foute pionzet f6? te laat en kreeg ewig schaak voor kiezen omdat Hollander geen zin in aanval had en lie ver de andere partijen bekeek. Peeman en Robijn hebben kritisch Dame Toren eindspel. Er is werkelijk geen pijl op te trekken. Verbeek blunderde en Boeter wurgde bekwaam na trage ontwikkeling witspeler. De Glopper en du Pree waren - neem ik aan - bang van elkaar. De kansen waren na ca. 20 zetten gelijk. In 2 vond de Bruin zelfvertrouwen terug door mooie overwinning. V. d. Waal had 2 open lijnen voor torens (A-B). Daar door won hij stuk. Taaie trakteerde Addy Visser op nul via mooie partij. JCH/vDn Jeugdschaak Zw.pion Casper 1. met 14 pnt., 2 Richard 13, 3. René 12 1/2. 4. Bart 11 1/2, 5. Patrick 11 l/2,6Ellenll,7.Jan9 1/2,8. Paul-Jan 8,9.Wim7 1/2,10. Torsten 5,11. Bram 5, 12. Jaap 5, 13. Henri 4, 14. Bas 3, 15. Michael 3, 16. Heleen 1, 17. Dirk Jan door van Prooijen DIERENBESCHERMING Ouddorp - Aan komen lopen zwart-wit poesje, plm. 1 jaar oud, info tel. (01878) 14 83. kritisch selekteren op maat... nvm Makelaar Tamboer Tel. 01870-3477 Zondag 9 december 1990 Tweede Adventszondag OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal. Woensdag 12 december: 14.30 uur ds. D. Heemskerk, bevestiging ds. R. Veldman en 19.00 uur ds. R. Veld man, intrede Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. P. de Goede en 17.00 uur kand. G. M. Francke Doops gezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. F. Hoek en 18.30 uur ds. J. Codée. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée en 18.00 uur ds. F. Hoek; kollekte bijstand in het pasto raat Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Grif fioen, Klundert en 17.00 uur dhr. A. V, d. Schee. Spijkenisse. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. V^ietstra jr.. v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avondmaal; extra kollekte quotum Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. Rozeboom en 17.00 uur ds. J. Kroese Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. A. Kaste lein; extra kollekte diakonie Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging en nabetrachting Hei lig Avondmaal, Heid. Catechismus zondag 32; extra kollekte onder- houdsfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange, v.m. bediening Heilige Doop; extra kol lekte kerkvoogdij Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. W. H. van Kooten Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. R. H. J. Boeijinga-Alders Herv. 'Exodus" Gem. 10.00 uur ds. W. H. den Ouden, Rotterdam. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. K ten Klooster, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; ex tra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 uur (voorber. H.A.) en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. V. d. Hoek en 17.00 uur ds. V. d. Kooy Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur (H.A.) en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerke- raadsfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. J. W. Verboom, voorberei ding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok; extra kollekte pastoriefonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; kollekte kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. Kroeze en 18.00 uur ds. P. Rozeboom. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. A. Vos Ger. Kerk 10.00 uur dhr. G. J. Smouter, Rhoon en 18.30 uur drs. M. P. Vrijhof, Roosendaal. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur kand. G. van Meijeren, Woerden en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom; extra kollekte hulp Roemenië Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Noordhof, 's- Gravenpolder en 18.00 uur drs. J. C. van Westenbrugge. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. P. Emaus, Tholen. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDUK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Egas, Poortvliet, voor bereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. van Dijk, Tholen Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. Extra kerkdienst Ger. Gemeenten STAD aan 't HARINGVLIET dins dagavond 7.30 uur ds. J. C. West- strate, 's-Gravenpolder. Geachte vrienden in Nederland. Uit naam van 2000 bewoners van ons huis, alsmede de arbeiders en hun gezinnen, ook uit naam van mij als directrice van ons huis, wil ik zeer harte lijk danken voor uw hulp, arbeid en alles wat u voor ons deed. We hebben door de publikaties in uw blad en door de akties van Jan Gebraad uit Nieuwe Tonge, zeer veel mooie en waardevolle dingen gekregen: zoals medicijnen en verschillende andere artikelen die we nodig hebben voor onze patiënten, zodat het voor hen steeds beter moge worden. Door uw bemiddeling en publikatie zouden we gaarne alle mensen uit Hol land willen bedanken voor alles wat we gekregen hebben uit uw goede hart. We kunnen u mededelen dat we alles zeer goed gebruiken kunnen. We begrijpen dat in ieder artikel wat u ons gegeven hebt, een deel van uw noeste arbeid en ook een deel van uw goede hart zit. Uw menslievend gedrag is voor ons een extra stimulans om verder te werken en te leven. We groeten u hartelijk en nodigen u uit om naar ons mooie gebied te komen. Met hartelijke groeten, de directrice van het P.D.P.S. P.S. Gewaardeerde vrienden. Wilt u a.u.b. van ons aannemen een klein souvenir als bedankje voor u gewaardeerde hulp. Uw publikaties (soms zelfs foto"s) hel pen ons zeer veel. Aangezien we angst hebben voor breuk bij verzending per post van ons geschenkje, geven we dit mee met Jan Gebraad op zijn ko mende reis. Op 19 december a.s. houdt de N.B. van Plattelandsvrouwen afd. Goedereede/ Ouddorp haar traditionele kerstmiddag met de bejaarden en mindervaliden uit de gemeente. Ieder jaar blijkt weer hoezeer deze mid dag gewaardeerd wordt. Velen werken hieraan mee om deze middag te doen slagen. De leden zijn aktief geweest loten te ver kopen, zodat deze middag ook finan cieel mogelijk gemaakt werd. Iedereen is op deze middag van harte welkom. U kunt zich opgeven bij mevr. P. A. Lok ker, (01878) 28 99 of bij mevr. J. Rein- houd, (01879)20 71. Aanvang 14.30 uur in M.F.G. Dorps tienden, Ouddorp. Op woensdag 19 december a.s. organise ren de muziekvereniging 'Amicitia" en het gemengd koor 'Excelsior" uit Dirks land weer traditie-getrouw een geza menlijk kerstconcert in het verenigings gebouw 'de Schakel". Aan dit kerstconcert wordt medewer king verleend door het bekende kinder koor 'Jong Apollo' uit Nieuwe Tonge o.l.v. mevr. Nelleke Bruggeman-de Bon te; het gemengd koor 'Excelsior' onder leiding van dirigent dhr. Bert Gebben en als pianist dhr. Gert-Jan ten Voorde en de muziekvereniging 'Amicitia' onder leiding van dirigent dhr. Peter de Rooij. Naast individueel optreden is er ook weer een gezamenlijk optreden. Het concert begint om 19.30 uur en de zaal is open om 19.00 uur. De toegang is vrij. Indien u dit concert graag wilt bij wonen, maar geen vervoer heeft, dan kunt u bellen met onderstaande num mers en uw vervoer wordt dan onderling geregeld. Tel.nrs. (01877)20 38of 16 58. De besturen verkoop erwtensoep in gemeente Dirksland Wie herinnert zich niet de overweldi gende inzamelingsaktie ten behoeve van de bevolking van Mali? Johan Wachters, in 1935 in Zwolle gebo ren en in Nederland en later in Tunesië opgeleid tot ontwikkelingswerker en na deze opleiding, in 1965, naar West- Afrika vertrokken, waar hij zijn leven in dienst stelde van de arme plattelandsbe volking van Mali. Met financiële hulp van vrienden in Nederland, o.a. buurt vereniging West/Molenzicht in Dirks land heeft Johan Wachters, tezamen met de zeer arme boeren ten zuiden van Kayes (West Mali) veel veranderd. Het uitgangspunt was, is en blijft dat de ini tiatieven uiteindelijk door de bevolking worden overgenomen. Toen Johan met zijn gezin deze lente een bezoek aan Nederland bracht en ook enkele dagen in Dirksland verbleef, was dit voor buurtvereniging West/ Molenzicht en Radio Flakkee een goede Het bestuur van de Vereniging van Bedrijven Goeree-Overflakkee organi seert een lezing over bovengenoemd onderwerp op dinsdagavond 11 decem ber a.s. om 20.15 uur in de Parel van de Delta te Middelharnis. Het bestuur nodigt alle ondernemers in de regio uit deze interessante voorlich- tings-avond bij te wonen om kennis te nemen van de mogelijkheden die ons fiscale stelsel biedt om stafmedewerkers in de bedrijven gunstige arbeidsvoor waarden te bieden. Ondernemers die geen lid zijn kunnen op deze avond tevens kennis maken met de Vereniging en haar betekenis voor het bedrijfsleven in de streek. Een uitbreiding van het ledental is van groot belang om een aantal van de doel stellingen in het komend jaar te kun nen realiseren. Fiscaal - vriendelijk belonen lijkt het bestuur voor alle ondernemers een zeer belangrijk en actueel onderwerp. Vooral in deze tijd van het jaar worden de arbeidsvoorwaarden van sleutelme- dewerk(st)ers vaak kritisch bekeken en eventueel herzien. Bij de behandeling van het onderwerp in drie korte inleidingen zullen o.a. de volgende onderwerpen aan de orde komen; - Oort en onkostenvergoedingen - Specifieke en algemene onkostenver goedingen - Afweging auto van de zaak of privé - Leasen van de auto - Winstdelingsregelingen personeel - Opties - Aandelenparticipatie De inleidingen zullen gehouden wor den door drie fiscale adviseurs van Coo pers Lybrand Dijker Van Dien werk zaam bij de vesdging te Bergen op Zoom; de heren Mr. R. Mijnsbergen, J. C. Bakker FB en G. J. van Nieuwen- huijzen. Ondernemers die (nog) geen lid van de Vereniging zijn en deze bijeenkomst willen bijwonen, worden verzocht dit vooraf te melden bij de voorzitter, de heer C. M. S. Strater. tel. (01877) 25 66. De Chr. Gem. Zangver. 'Hart en Stem" organiseert op zaterdag 22 december a.s. in M.F.G. 'Dorpstienden" een Kerst zangavond. Onder leiding van dirigent Jan Bezuijen werken mee de Chr. Gem. Zangver. 'Hart en Stem", jeugdkoor'Van Knop tot Bloem" en kinderkoor 'Jong Begonnen". De koren zullen worden begeleid op piano en clavecimbel - beide bespeeld door Abram Bezuijen - verder met hobo, viool en cello. Op het programma staan koorzang, veel samenzang, een korte meditatie, decla matie en een instrumentaal intermezzo. Kaarten voor deze afwisselende avond zijn vanaf 10 december verkrijgbaar bij Modehuis Aleman en Textielhuis Mo dern en op 22 december 's avonds aan de zaal. De avond begint om 19.30 uur. Zaal open 19.00 uur (sporthal). -------------------------------------------- M'HARNIS-S'DIJK De C"VB afdeling Middelharnis- Sommelsdijk nodigt de ouderen weer hartelijk uit op dinsdag 11 december 's middags half drie in 'de Hoeksteen'. De meditatie hoopt ds. A. Baars, Chr. Geref. predikant te Middel harnis voor ons te houden. Zang door mevr. Wil Kerpel. Hebt u vervoer nodigt, kunt u bel len; mevr. C. Beket, tel. 28 11. VJ reuen om gezamenlijk een inzamelings aktie te organiseren. Met behulp van belangeloze optredens Flakkeesche mu ziekgezelschappen en artiesten werd op 1 juni via een direkte radio-uitzending in drie uur tijd ruim achttien duizend gulden ingezameld. Hiermee zijn in Mali ondertussen klein schalige landbouwprojekten opgezet, gereedschappen en landbouwwerktuig- jes gekocht. Johan's grootste wens op dit ogenblik echter is; een startbedrag voor de bouw van een zeer hard nodige kraamkliniek. (Als de weeën op gang komen, moeten vrouwen 5 km. lopen voor medische begeleiding. Kinderen worden dan soms onderweg geboren). Deze kraamkliniek is reeds bestek-klaar. De tekeningen en bestek zijn bij Buurtvereniging West/ Molenzicht, ter inzage voor belangstel lenden. De totale bouwsom is 90.000,-. Leden van buurtvereniging West/Molen zicht gaan zaterdag 15 december a.s. tus sen 9.00-12.00 uur in Herkingen, Me lissant en Dirksland erwtensoep te koop aanbieden. De opbrengst van deze aktie gaat naar Johan Wachters als bouw- steen(en) voor de kraamkliniek. Wilt u meer weten over de projekten van Johan Wachters en de steun die buurt vereniging West/Molenzicht hierbij geeft? Bel (01877) 18 50. D.V. 15 december a.s. staat het O.J.W. weer in het teken van het Kerstfeest. Deze avond zal gehouden worden in 'Vita Nova' te Sommelsdijk. We willen de avond beginnen om 18.00 uur met een broodmaaltijd. Om 19.30 uur wordt er een diaklank beeld vertoond. Daarna staat er nog samenzang op het programma in de Ned. Herv. Kerk van Sommelsdijk. Je kunt je voor deze avond opgeven voor woensdag 12 december a.s. bij; Diana Vroegindewey, tel. (01870) 58 19 en Annie Peekstok, tel. (01870) 33 86. Kosten voor het hele programma (incl. broodmaaltijd) 5,00. Wil je alleen het avondprogramma bij wonen dan kost het 2,50. Wil jij ook samen met ons stilstaan bij de geboorte van Christus...? Neem gerust vrienden en/of vriendin nen mee! Het O.J.W.-team TELEFOON GIRO '/^W/AJPELSNNVö^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2