Jan Kleynenberg al 40 jaar in dienst bij de fam. van Kempen, Melissant Middenstandsver. 'Sommelsdijk' houdt Kerstbraderie Politieberichten Kerstbraderie Fanfare-Orkest De Hoop Politieberichten Zinvol nieuws? Eilanden Nieuws! fiotni^iemaH Rozijnenmik-aktie Sempre Crescendo ^*2bb Tentoonstelling P.V. 'De Trekvogels' Uitslag van de rondviswedstrijd in liet Galland Icanaal Woonliuis bij afslag verkocht voor 12.500,- Drog. Hisschemöller lid Medische Videotheek Middelharnis Verkoopmiddag handwerkgroep Ooltgensplaat Goedereede Weer predikant voor Herv. Oude Tonge 't Haventje Goedereede Ophalen oud papier Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Ophalen oud papier CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Trekking loten vv De Putter Milieucontrole Vernieling aan winkel Assistentie collega's Winkeldiefstal in 'tiet Prieel' van 'de Staver' georganiseerd door Middenstandver. 'Sommelsdijk' 14 en 15 december Toegang gratis Jan Kleynenberg uit Melissant, z'n handen en z'n humeur staan ernaar om elke dag genoeg'lijk aan 't werk te zijn, en daar heeft'ie een uitste kend plekje voor gevonden. Al zóu'ie eens met 't verkeerde been uit bed zijn gestapt, dan nóg zal hij, een maal op het fruitteeltbedrijf van Jan van Kempen aan de Kraayerdijk op slag daarvan genezen zijn als hij zijn werkgever of diens echtgenote, inne mend als ze zijn, die twee, een 'goeiemorrege' wenst. Een minstens zo goeie wens zal dan z'n deel zijn... Jan is er trouwens al 40 jaar aan vastgeplakt, aan de familie van Kempen. Muziekschool Nieuwjaarsconcert Diefstal/inbraak Alcohol in het verkeer Op maandag 10 en dinsdag 11 december a.s. komen de leden van de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Middelharnis-Som- melsdijk weer bij u langs met de bekende rozijnenmikken, in de volks mond ook wel krentemikken ge noemd. 63e Jaargang No. 5957 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 De Middenstandsver. 'Sommelsdijk' is weer helemaal terug van weg geweest. Zelfs in die mate is ze opgefleurd dat op vrijdag 14 en zater dag 15 december een heuse Kerstbraderie zal worden gehouden in 'het Prieel' van het 'Staver' complex. Ieder uit de hele regio is daar welkom om te aanschouwen wat de Sommelsdijkse middenstand vermag. Het heeft er op geleken dat het middenstandsgebeuren in Sommelsdijk op een steeds lager pitje terecht zou komen, maar de praktijk heeft anders beslist. Een jonge ondernemer zet muziekhandel Verspuij voort, twee jonge ondernemers begonnen HJ motoren, Jalozieënfabriek 'Flakkee' vestigde zich, de fa. Mastenbroek vernieuwde zijn winkelpresentatie, foto Hameeteman kwam, evenals 'Brodelientje' en 'Priegelmee', er vestigden zich voorts twee apotheken, uit welke genoemde aktiviteiten moge blijken dat Sommelsdijks middenstand ambitieus aan een come-back bezig is. Dhr. Springvloed Dubbeld die vorig jaar in Sommelsdijk z'n verf en behangzaak begon, is direct tot handelen overgegaan toen hij met het gemis aan een aktieve Vereniging werd gekonfronteerd. De eerste vergade ring die hij bezocht telde slechts drie bezoekers en een restant bestuurders dat hem verzocht hun gelederen te versterken. Dhr. Springvloed Dubbeld deed dat wat aarzelend, maar hij proefde onder z'n mede Sommelsdijkse middenstanders de juiste geest om samen door te gaan. De herboren middenstandsvereniging telt 26 leden die voorgenomen heb ben hun Vereniging en de Sommelsdijkse zaken te promoten. Dat zal gebeuren d.m.v. een gezamenlijke reclamecampagne en door het organi seren van aktiviteiten, waarvan de te houden Kerstmarkt de eerste zal zijn. Die zal plaatsvinden in het Prieel, een prima lokatie met een overvloed aan parkeerruimte om de auto kwijt te raken. Gerekend wordt dat de bezoekers uit alle flakkeese hoeken komen. De Sommelsdijkse midden standers zullen iedereen versteld doen staan over de veelzijdigheid van hun assortiment. De toegang tot de Kerstbraderie is gratis. OUDDORP Vrijdag en zaterdag 7 en 8 december a.s. wordt in het m.f.g. 'De Dorpstienden' te Ouddorp weer onze jaarlijkse postdui ven tentoonstelling gehouden. Voor de liefhebbers zijn er weer in diverse bevlogen en onbevlogen klassen duiven te bewonderen. Ook zal het Rad van Avontuur weer volop draaien. Zaterdagavond om 21.00 uur is de prijsuitreiking. De zaal is open voor publiek op vrijdag avond van 19.00 tot 22.30 uur en zater dag van 15.00 tot 22.00 uur. De toegang is gratis. OUDDORP Ie prijslotnummer 1044 2e prijslotnummer 2109 3e prijslotnummer 1519 4e prijslotnummer 2085 5e prijslotnummer 2491 6e prijslotnummer 1238 7e prijslotnummer 1211 8e prijslotnummer 2269 Prijzen afhalen bij M. Verhage, JuHana- weg 10, Ouddorp. Zaterdag 24 november was de jaarlijkse rondviswedstrijd. Deze werd voor het eerst gehouden in het Galland kanaal. De vangsten vielen tegen maar er werd weer na een aantal jaren rondvis ge vangen. De uitslag: 1. W. van Welie....79 cm. 2. A. Bruinsma47 cm. 3. A. Kromdijk26 cm. 4. T. v. d. Poel24 cm. 5. C. V. d. Jagt23 cm. Hierin zijn niet de platvisvangsten opgenomen. Zaterdag 8 december is er weer een zout- waterwedstrijd voor leden van de HV Krammer. Inschrijven in Café van Ouds 't Raedt- huijs te Rockanje van 10.30 tot 11.00 uur. Vissen van 12.00 tot 15.00 uur. Tevens organiseren we ook weer 2 boot- visdagen, 1 op de Noordzee en de andere op de Oosterschelde. Hiervoor kan men zich reeds opgeven bij het onderstaande adres. Dit is ook alleen voor leden van de HV Krammer. Op de Noordzee op 19 januari. Op de Oosterschelde op 16 februari. Voor eventuele vragen of informaties hiervoor of over W. van Welie, telefoon (078) 12 75 73 Gerarddoustraat 15 3331 VC Zwijndrecht OOLTGENSPLAAT Maandagavond, 3 december 1990 werd in Café-restaurant 'De Hobbelpaarden' te Ooltgensplaat door notaris M. A. Korbijn te Oude Tonge bij afslag ver kocht, het woonhuis met onder- en bij gelegen grond, groot 61 centiare (eigen grond), staande aan de Zuid-Achterweg, no. 3 te Ooltgensplaat. Het pand werd gemijnd op 12.500,- door de heer J. M. Legierse te Sommelsdijk, gekocht voor zijn nader te noemen lastgever. Vorige week werd het pand ingezet op 10.000,- door de heer M. D. Minnaard te 's-Gravenpolder. De verkoop had plaats krachtens art. 1223 B.W. ten ver zoeke van de eerste hypotheekhoudster. DA-drogisterij 'Hisschemöller', Zand pad 18 te Middelharnis is lid geworden van de Medische Videotheek. Dit betekent voor de inwoners van Mid delharnis en omgeving dat zij nu, thuis in alle rust, middels de videobanden uit de Medische Videotheek, informatie kunnen krijgen op het gebied van gezondheid. De produkties behandelen in de rubriek 'kinderen krijgen": geboorte via de kei zersnee, en (thuis) bevallen. Beide pro gramma's staan onder redaktie van o.a. dr. J. Puyenbroek. Verder in de rubriek 'kinderen 0-9 jaar': keel-, neus- en oorproblemen, o.a. het plaatsen van trommelvliesbuisjes. Dan is er een produktie over CARA bij baby's, peuters en kleuters. Verder is er een nieuw programma over acné en welke hulp de medische wereld kan bieden bij de bestrijding ervan, gemaakt door o.a. dr. B. Naafs, chef de policlinique van het Dijkzigt Zieken huis Rotterdam. En zojuist is er een produktie gereed gekomen over het verlenen van EHBO, in- en om het huis, bij kinderen. Deze band is gemaakt i.s.m. het Oranje Kruis, de koepelorganisatie van alle EHBO- verenigingen in ons land. Alle programma's worden gemaakt door- en onder redaktie van artsen/spe cialisten SAMEN met mensen zoals u en ik, 'ervaringsdeskundigen' genoemd. Kortom: de Medische Videotheek ma ken we met elkaar om gezond te blijven en/of weer gezond te worden. Vanaf nu dus ook te huur bij DA- drogisterij 'Hisschemöller', Zandpad 18 te Middelharnis. Evenals vorige week in Middelharnis en Nieuwe Tonge werd op 26 november een milieucontrole gehouden in de ge meente Dirksland. Een vijftal bedrijven zijn bezocht waarvan er bij enkelen overtredingen werden geconstateerd. Bij die bedrijven zal binnenkort opnieuw gecontroleerd worden of alles in over eenstemming is gebracht met de milieu- eisen. De eigenaar van een winkelpand op d'n Diek deed aangifte van het feit dat er vernielingen waren gepleegd aan kunst stof panelen die bevestigd waren tegen de gevel en het plafond van zijn winkel. Waarmee de beschadigingen zijn toege bracht is niet bekend. Het schadebedrag is vrij aanzienlijk. Van de dader(s) geen spoor. Twee politiemensen uit deze regio zijn op 29 november assistentie gaan verle nen aan collega's uit de Hoekse Waard. In Numansdorp was kort daarvoor door een automobilist op een politieman ingereden. De inzittenden hadden zich schuldig gemaakt aan diefstal. Een per soon werd al snel gevonden en de twee anderen die er te voet vandoor waren gegaan zijn tijdens een zoekaktie. waar bij een speurhond werd ingezet, gevon den. De bestuurder zal poging tot dood slag ten laste gelegd worden. Twee maal werd er de afgelopen week aangifte gedaan van winkeldiefstal van uit een winkel in Middelharnis. De daders zijn aangehouden en na ver hoor heengezonden. Steekpartij J.l. vrijdagavond vond er op d'n Diek, tei hoogte van een horeca-gelegenheid, een steekpartij plaats. Een inwoner van de gemeente Middelharnis sloeg eerst met de vuist naar het gelaat van een jongen en pakte vervolgens een zgn. Rambo- mes van ongeveer 30 cm lengte van tus sen zijn broeksband en stak in de richting van de borst van die jongen. Doordat deze zich snel omdraaide voor kwam hij erger, hij werd zodoende in de bovenarm gestoken. Een arts uit de gemeente hechtte de wond. De dader kon niet eerder dan de volgende morgen aangehouden worden. Tijdens het on derzoek bleek er nog een jongen gesto ken te zijn door die verdachte, deze had een oppervlakkige steekwond midden op de borst. De verdachte zal met voor rang een dagvaarding uitgereikt krijgen om zich zo snel mogelijk op een recht bankzitting te kunnen verantwoorden. Uitreiking rijverbod Een bestuurder van een personenauto die aanstalten maakte om te gaan rijden werd juist daarvoor gecontroleerd. Hij bleek teveel gedronken te hebben om nog veilig aan het verkeer deel te nemen. Hem is een rijverbod van 5 uren op gelegd. Inbraak woning Op zaterdag tussen 10.00 en 23.30 uur werd er ingebroken in een woning te Sommelsdijk. De achterdeur werd d.m.v. een breekwerktuig opengebro ken. Vervolgens heeft men het huis over hoop gehaald en diverse goederen weg genomen. Op donderdag 6 december 1990 organi seert de handwerkgroep van de Stich ting W.v.O. te Ooltgensplaat een ver koopmiddag. De middag begint om 13.30 uur in 't Centrum aan de Van Weelstraat 10. Verkocht zullen worden o.a.: kerstkaar ten, kerstballen, kerstkransen en klei ne kerstcadeautjes. Ook worden er brokken, kruukplaetjes en andere leuke artikelen verkocht. Alles is door de dames zelf gemaakt. Beslist de moeite waard om even langs te komen. Eerst bij wijlen dhr. Bram van Kempen. Aanvankelijk was zijn bedrijf een akker bouwbedrijf, met melkkoeien en mest- stieren en nog weer later een boomgaard en Jan Kleynenberg die zich als 16- jarige bij de personeelsploeg aangeslo ten had - 's winters tien man en 's zomers zo'n zestien a zeventien - had het er prima naar z'n zin. Geen reden dan ook voor dhr. Kleynenberg in al die jaren een andere baas te zoeken, want prima lui waren het, de van Kempens. Geen hiërarchische toestanden, zoals je dat wel eens van anderen hoorde. Je werd er gewaardeerd en dat voelde ook Jan Kleynenberg. Donderdagmiddag, na 40 jaar voelde hij dat te nadrukkelijker toen hij met z'n gezin, ten huize van de fam. van Kem pen Jr. ontvangen werd. Nu eens niet in z'n werkplunje, maar in z'n zondagse pak want het werk kon wachten, deze dag. Een heel ander appeltje was er deze dag te schillen en Jan van Kempen, Bram FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER ^i^.|,.|.|l^«N>] C=3 m C3 EU m C3 Vanaf 1-1-1990 is de Muziekschool offi cieel erkend door het Ministerie van WVC. Het bestuurvan de Muziekschool wil dit jaar voor haar jeugdleden feeste lijk afsluiten. Zaterdag 8 december a.s., aanvang 15.00 uur, wordt in het Haegse Huus het Ie onderlinge solistenconcours gehouden. Alle instrumenten en slagwerk van het fanfare-orkest krijgt u te horen, zowel solo als duo, trio etc. De algehele win naar ontvangt de grote wisseltrofee Meester Dekker. Dit ter nagedachtenis van de in 1986 overleden voorzitter Abram Dekker. Juryleden zijn Arie Stolk en Leo v. d. Berg. Kom luisteren naarde prestaties van de jeugdleden De Hoop. Toegang is gratis. Zaterdag 15 december a.s., aanvang 16.00 uur, geeft het jeugdorkest De Hoop o.l.v. Arie Stolk een concert ter afsluiting van de muziekexamens van het Ministe rie van WVC. Tijdens dit concert krijgen de geslaagden hun diploma uitgereikt. Na afloop van het concert wordt de trek king van de grote Kerstloterij De Hoop bekend gemaakt. Er zijn nog loten a 1,- verkrijgbaar bij Hoop-leden. Met veel enthousiasme zullen de leden van het jeugdorkest het Ie jaar van de Muziekschool afsluiten. Interesse? Toe gang gratis. Zaterdag 5 januari 1991 vindt het tradi tionele Nieuwjaarsconcert plaats van de Chr. Gemengde Zangvereniging 'Soli Deo Gloria' en Fanfare-Orkest De Hoop, respektievelijk o.l.v. Abram Bezuijen en Arie Stolk. Dit gezamenlijke concert vindt plaats in het Haegse Huus te Stellendam, aan vang 20.00 uur (zaal open 19.30 uur). Toegang gratis! l.v.m. de grote belangstelling wordt u geadviseerd uw toegangskaarten vanaf 11 december a.s. af te halen bij: Schoenhandel Maliepaard, Voorstraat 35, Stellendam óf fam. Dirk Jansen, Brielsestraat 5, Stellendam. Gastvrouwe is Herma Wycisk. Ton Lokker (r) heeft dhr. Kleynenberg het Vererend Getuigschrift aangeboden, midden dhr. Jan van Kempen. zn., deed dat van heler harte. Vader Bram van Kempen is tien jaar geleden heengegaan en in de kring die zich don derdagmiddag in de woning van zoon Jan verzamelde werd dees' Senior ge mist. Gelukkig wist Jan ervan, van de prima verhoudingen met dhr. Kleynen berg die nu al weer tal vanjaren bij hem in het fruitteeltbedrijf werkt. „Een mede werker aan wie je alles in blindelings- vertrouwen over kunt laten!" zo heeft hij hem gewaardeerd, „'t Is een stik van m'n leven!", heeft dhr. Kleynenberg terugge- zegd en 't was duidelijk dat Jan van In de laatste week van november werd in een huisje op een bungalowpark aan de Oude Nieuwlandseweg te Ouddorp in gebroken. Er werd een ruit van de woning verbroken waarna men een kleurentelevisie en een expresso-appa- raat wegnam. Uit 2 in aanbouw zijnde woningen aan De Gracht te Ouddorp werden 2 CV- ketels, welke reeds gemonteerd waren, weggenomen. Ook hier werd een ruit verbroken. Op vrijdagavond 30 november werd ingebroken in een woning aan de Ven kelstraat te Goedereede. Ontvreemd werden girocheques, een fotocamera en een accordeon van het merk Accor- deola. Een 45-jarige inwoonster van Delft kreeg de afgelopen week een proces verbaal daar zij onder invloed van alco hol een auto bestuurde. De uitslag van de bloedproef was 2,35 prom. De Herv. Gemeente van Oude Tonge is vrijdag verblijd met het bericht dat de beroepen predikant ds. P. J. Teeuw uit Moordrecht het beroep had aangeno men. De kerkeraad ziet daarmee het 5e beroep, uitgebracht na het vertrek van ds. N. P. J. Kleibergin maart van dit jaar, gehonoreerd. Ds. Teeuw is 38 jaar en heeft een gezin van 7 kinderen, allen zoons. Alle jongens en meisjes, die betaald heb ben voor het zwemmen, worden D.V. op zaterdagavond 8 december om 7 uyur in 'de Ark' verwacht. HERKINGEN Op woensdag 5 december a.s. wordt het oud papier weer opgehaald van de Prins Johan Frisoschool. Er wordt begonnen om half zes. Zet u het gebundeld aan de kant van de straat. De vorige keer werd er 3980 kg opgehaald. Bij voorbaat har telijk dank voor uw medewerking. Kempen op z'n medewerker mag blijven rekenen. Ton Lokker uit Den Bommel, voorz. van de afd. Flakkee van de CBTB heeft Jan's 40-jarige trouw namens CBTB West Nederland met een fraai gecalligrafeerd 'Vererend Getuigschrift' beloond. Mevr. van Kempen, ze zal een volmaakte gast vrouw zijn geweest toen ze die avond een feestelijk diner aanrichtte, in een harmonie die niet echt werd verstoord toen Sinterklaas binnenkwam om dhr. en mevr. Kleynenberg iets moois te geven. DIRKSLAND heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. Koster (Bijbellezing). HERKINGEN woensdagavond 7.30 uur ds. J. Koster. NIEUWE TONGE heden (dins- dagjavond 7.30 uur ds. J. J. van Ecke- veld, Zeist. DEN BOMMEL Muziekvereniging E.M.M, in Den Bom mel zal in de maand december 1990 niet op de eerste woensdag oud papier opha len, maar op donderdag 6 december 1990. Deze overheerlijke mikken, die niet alleen bij de broodmaaltijd, maar ook bij de koffie niet te versmaden zijn, zijn zoals altijd weer gebakken door 'Echte Bakker' Wesdijk uit Middelharnis. Met de aankoop van een rozijnenmik haalt u niet alleen een lekkernij in huis, u steunt ook 'Sempre Crescendo', die, met het bezoek aan het KNF-topcon- cours in het vooruitzicht weer een drukke tijd tegemoet gaat. Behalve het concoursbezoek kunt u natuurlijk nog veel meer van Sempre verwachten, zoals de medewerking aan het kerstconcert en begin 1991 het jaarlijkse winterconcert. Maar daarover zult u tegen die tijd meer kunnen lezen. Tevens geven wij u de uitslag van de, op 30 november j.l. gehouden trekking van de verloting. Mocht er op uw lotnummer een prijs zijn gevallen, dan kunt u kon- takt opnemen met de heer J. Duininck tel. (01870)48 87. De winnende lotnummers zijn: 860 1632 1284 1515 1360 934 2409 38 1634 1262 1614 1961 1694 1340 646 1302 2135 2329 1618 1747 2111 1914 1960 418 2331

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1