EHAIiDEfi-filEUWS Kerstmarkt Politieberichten NIEUWS Nieuwe CD/MC van het Dirksland Mannenkoor te Ooltgensplaat uit de kerken Nieuwe dirigent Apoiio Voorlichtingsavond Flora- en Faunawet Dubbeltje op z'n kant voor Good-Luck Toepassing bestrijdingsmiddelen 150.000e bezoelcer in 't Zuiderdiepbad Oud papier en lorren voor het zendingswerk van de GZB Kerkdienst Ophalen oud papier GOEDEREEDE Doorrijden na aanrijding Alkoholkontrole Wegpiraat Uitnodiging voor een voorlichtings avond over de nieuwe Flora- en Fau nawet en wildschade regelingen en de gevolgen voor de landbouw. Het Dirkslands Mannenkoor, wat uitgaat van de Gere formeerde Gemeente te Dirksland werd in 1983 opge richt. Destijds begon men met een aantal van ongeveer 40 enthousiaste zangers. Dat dit mannenkoor in een behoefte voorziet, blijkt wel uit het feit dat het koor in korte tijd tot boven de honderd leden is uitgegroeid. Momenteel bestaat het koor uit ±115 leden. 2e Blad DINSDAG 27 NOVEMBER 1990 No. 5955 Vorig jaar werd door de organisators van de welbekende 'Oeltgendagen", de heren Buth en de Graaf, in het historische Fort 'Prins Frederik' te Oohgensplaat voor het eerst op Goeree-Overflakkee een Kerstmarkt georganiseerd. Die primeur op het eiland bleek een raak schot in de (Kerst)roos. In de loop van dit jaar is de restauratie van het zgn. Kruithuis van het Fort voltooid. Daardoor wordt het mogelijk om de Kerstmarkt 1990 veel uitgebreider op te zetten en de bezoekers nog meer te bie den dan in 1989. De ondernemers van Ooltgensplaat, aangevuld met diverse instellingen en verenigingen, zullen op 8 december a.s. van 13.00 tot 17.00 uur op deze fraaie en interessante lokatie weer een ruime pre sentatie geven van de vele mogelijkhe den uit het 'Plaetse' gebied. Met het oog op de komende feestdagen zal er ruimschoots gelegenheid zijn tot het keuren en proeven van de vele pro- dukten die straks op tafel komen staan. Demonstraties, het zelf vervaardigen van kerststukjes, vele verrassingen etc. kompleteren het geheel. De bezoekers maken kans op een gratis Kerstdiner voor 4 personen of op andere kerstartikelen of heerlijkheden. Tijdens de kerstmarkt zal een Paarde- tram het vervoer verzorgen van de Kaai naar het Fort en terug. NIEUWE TONGE De gemengde zangvereniging Apollo te Nieuwe Tonge is er in geslaagd een nieuwe jonge dirigent aan te trekken. Het is de heer F. F. C. van der Heyden, geboren op 15 december 1963 te Lachine in Canada. Thans woont hij in Rotterdam. De heer Van der Heyden heeft na zijn Havo diploma gestudeerd te Guildford in Enge land, waarna hij in 1989 zijn akte B Schoolmuziek heeft behaald aan het Bra bants Conservatorium. Momenteel studeert hij Muziekweten schap aan de Rijks Universiteit te Utrecht, waar hij in 1991 zijn doctoraal hoopt te behalen. Als muzikale ervaring heeft hij in verschillende orkesten ge speeld. Tevens heeft hij op diverse zang verenigingen zijn zangervaring opge daan o.a. bij het Zuid Nederlands Kamerkoor en het Tilburgs Vocaal ensemble en diverse andere koren. Thans is hij naast dirigent van de Zang vereniging Apollo ook dirigent van de gemengde zangvereniging Advendo te Ooltgensplaat. Tevens is hij als muziek leraar verbonden aan twee scholen. Havo en vwo te Spijkenisse. Ook is hij vaste medewerker van het klassieke pro gramma Ars Musica van radio Tilburg. Wij hebben het vertrouwen in de heer Van der Heyden een goede dirigent te hebben. Een ieder die graag zingt is van harte welkom op onze repetitie-avon den. Zeker de jeugdigen willen we opwekken om ons koor te versterken. Onze repetitie-avonden zijn elke don- NED. HERV. KERK Beroepen te Oudewater drs. J. A. de Koeijer te Wil- nis; te Sint Annaland dr. P. Vermeer te Kesteren; te Westerhaar O. J. van der Ploeg te Kralingen; te Numansdorp (buitengew. wijkgem.; part-time) M. van Kooten. kand. te Streefkerk; te Boskoop H. Nap te Ede; te Ter Aar P. L. Tolhoek te Jaarsveld. Bedankt voor Hoornaar G. J. Mantel te Lopi- kerkapel. Toegelaten tot de evangeliebediening P. vander Burg, Oude Veer 149,2312XW Leiden. Toegelaten tot de evangeliebediening en berocpbaar H. L. Stolk, Kuringersteenweg 194, 3500 Hasselt (B); J. Geene, H. Hindersstraat 21, 9665 RA Oude Pekela, tel. (05978) 1 27 15. 4: GEREF. KERKEN Beroepen tot kerkelijk werker te Langeslag-Heino E. Kronemeijer, kand. te Kampen. Beroepen te 's-Gravenhage-West A. L. van den Dries, 1.1. zend.pred. te Rwanda, wo nende te Apeldoorn; te Zandvoort (part- .time) dr. C. van de Vate te Nijmegen (part-time); te Nieuwendijk (N-Br.) drs. A. W. Mol te Domburg en Westkapelle. Aangenomen naar Schiedam W. R. van Wieren te Huizen (N-H); naar Nieuwendijk (N- Br.) drs. A. W Mol te Domburg en Westkapelle. Bedankt voor Lemmer drs. H. K. Zijlstra te Tijnje en Nijbeets. Op de Pr. Marijkestraat werd op vrijdag 23 november een personenauto bescha digd door een bromfietser. De auto stond stil op de rijbaan. Een bromfietser (zonder helm) passeerde de auto en schampte daarbij de zijkant van de stil staande auto. De bromfietser reed door zonder zijn identiteit bekend te ma ken. Tijdens een geplande alkoholkontrole werd in de nacht van zaterdag op zon dag een 20-jarige inwoner van Herkin gen bekeurd voor het rijden onder invloed van alkohol. De uitslag was 615 ug/1 (max. 220 ug/1). Ongeveer 40 be stuurders werden die avond gekontro- leerd op het gebruik van alkohol. De bemanning van een surveillance auto wilde op zaterdag 24 november om 3 uur op de Provincialeweg bij Stellen- dam een personenauto kontroleren. De bestuurder voelde daar niets voor en gaf gas bij. Met snelheden van meer dan 100 km per uur reed hij door de Brielsestraat en de Langeweg in Stellendam. Zonder vaart te minderen passeerde hij de onoverzichtelijke kruising Langeweg/ Voorstraat. De achtervolging ging ver der via Melissant en Dirksland. Met behulp van de politie Hellevoetsluis kon de wegpiraat tot stoppen worden ge dwongen. Hij bleek iets teveel alkohol te hebben gebruikt. De uitslag was 240 ug/ 1. In zijn auto werden ook nog een wapenstok en een knuppel gevonden. Volgens de nieuwe wetgeving is het bezit van deze wapens nu een misdrijf Voor alle overtredingen die hij gemaakt heeft, zal proces-verbaal worden opgemaakt. GOEDEREEDE Op uitnodiging van de Herv. Mannen- vereniging 'Tolle lege' hoopt morgen avond, woensdag 28 november, om half acht ds. C. Oorschot uit Dordt voor te gaan in een dan te houden kerkdienst. SINT ANNALAND Prijzen veiling Uien, maat veertig zestig, klasse twee N.L. 26,00 - 26,40. Uien, maat zestig-tachtig, klasse twee N.L. 27,20. Uienprijs per honderd kilo gram. Aanvoer: 29 ton. derdag van kwart voor acht tot kwart voor tien in de bovenzaal van Ons Dorpshuis, Korteweegje 16 te Nieuwe Tonge. Indien u meerdere gegevens wenst, kunt u bellen (01875) 13 30 of 15 20. Als u gewend bent om "s avonds alleen maar voor de buis te zitten dan heeft u hier een mogelijkheid om er eens uit te trekken en met een groep gezellig bezig te zijn. Alle zanglustigen zijn van harte wel kom! Het bestuur GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Heerde i.c.m. Wapenveld K. S. Winter te Drogeham; te Noordbergum H. J. D. Smit te Marknesse; te Enschede-Oost J. J. Poutsma te Hardenberg; te Heemse P. Groenenberg te Amersfoort-West; te Vlaardingen D. F. Ensing te Vrooms- hoop. Bedankt voor Hoek (Z) H. J. D. Smit te Mark nesse. NED. GEREF KERKEN Bedankt voor Zwolle J. J. van Es te Doetinchem- Velp. CHR. GEREF KERKEN Beroepen te Eemdijk A. K. Wallet te Sliedrecht (Eben Haëzerkerk). GEREF GEMEENTEN Beroepen te Aagtekerke C. J. Meeuse te Rotter dam-Zuid; te 's-Gravenhage-Zuid A. Bac te Bodegraven; te Groningen P. van Ruitenburg te Meliskerke; te Haarlem E. Venema te Elspeet; te Randburg (Zuid-Afrika) C. Harinck te Oostka- pelle. Bedankt voor Middelharnis, voor Goudswaard, voor 's-Gravenzande, voor Middelburg- Zuid, voor Nieuwdorp en voor Scher- penzeel G. J. van Aalst te Benthuizen; voor Melissant i.c.m. Ouddorp P. van Ruitenburg te Meliskerke. VRIJE OUD GEREF GEMEENTEN Beroepen te Oldebroek J. Koster, pred. van de geref gemeente te Dirksland. Het voorontwerp van de Flora- en Fau nawet heeft reeds vele toetsen onder gaan en even zovele (zware) krideken opgeleverd van de zijde van landbouw, natuurbeheerders en jagers. De agrarische wereld en haar bestuur ders hebben in het algemeen (te) weinig aandacht besteed aan de ontwikkelin gen en sterke beperkingen welke deze nieuwe regelgeving met zich mee dreigt te brengen. Ook de nu reeds van kracht zijnde, gewijzigde procedures rond de wildschade-afhandeling zijn niet bij een ieder (voldoende) bekend. Niet alleen de vorenstaande landelijke regelgevingen vragen onze aandacht, maar ook de provinciale en lokale ont wikkelingen dienen niet uit het oog te worden verloren. Aktueel is bijvoor beeld het Streekplan Zuid-Holland- Zuid met onder andere zijn aanwijzing van stiltegebieden en ganzenfourageer- gebieden. Het bestuur van de Commissie 'Drie Flakkeese Landbouw Organisaties' heeft gemeend een voorlichtingsavond aan deze onderwerpen te wijden, ten einde deze materie dichter onder uw aandacht te brengen. Deze avond zal worden gehouden op dinsdag 4 december 1990; in het vereni gingsgebouw 'De Schakel' te Dirksland en het aanvangstijdstip van deze bijeen komst is 20.00 uur. Inleidingen zullen worden verzorgd door de heren: - L. van der Sar; beleidsmedewerker afdeling Grondzaken en secretaris van de Commissie Faunabeheer van het Landbouwschap; - W. van Thatenhoven: regiovoorzitter van de Koninklijke Nederlandse Ja gersvereniging (KNJV) Zeeland; - P. C. Remijnse: distriktshoofd Fauna- aangelegenheden van het Consulent schap Natuur, Milieu en Fauna in Zeeland. Na de inleidingen en pauze is ruim schoots gelegenheid voor diskussie en het stellen van vragen. Al de op komst zijnde regelgevingen rond de Flora en Fauna kunnen voor u allen ingrijpende gevolgen met zich mee brengen voor uw bedrijfsvoering en een remmende werking hebben op de ont wikkelingsmogelijkheden van de agrari sche sektor. Des te meer reden voor ons om te reke nen op uw aller komt naar deze dvond. Commisse 'Drie Flakkeese Landbouw Organisaties' Afgelopen zaterdag speelde Good-Luck z'n derde wedstrijd van dit zaalseizoen. Er moest in Oosterhout tegen Voltreffers 1 gespeeld worden. Good-Luck had twee punten uit twee wedstrijden en Voltref fers had twee wedstrijden verloren met steeds één doelpunt verschil. Er was dus alles mogelijk. Good-Luck opende de wedstrijd via een doorloopbal van Bennie Vis. Niet lang daarna maakte Voltreffers gelijk. Hierna zochten beide ploegen naar een verdere opening. Nu al bleek dat beide ploegen zeer aan elkaar gewaagd waren. Dineke du Pree werd fout verdedigd en Leo van der Made benutte de strafworp. Weer kwam Voltreffers op gelijke hoogte, 2-2. Door middel van een doorloopbal van Marjan Holt ging Good-Luck met een nipte 2-3 voorsprong rusten. Na rust maakte Petra van der Valk uit een vrije worp het gat nog iets groter. Maar opnieuw kwam Voltreffers terug, 4-4. Good-Luck bouwde een nieuw voor sprong op door weer een doorloopbal van Marjan Holt en een afstandsschot van Bennie Vis. Maar weer knokte Vol treffers zich naast Good-Luck. Jan van der Velde kwam in het vel voor Dick Boeter. Even later scoorde Voltreffers 7-6. Petra van der Valk maakte er 7-7 van. Opnieuw nam Voltreffers een voor sprong, 8-7; en met nog drie minuten te spelen ging Marjan Holt door haar enkel. Heleen van der Made kwam nog in haar plaats. In de laatste hectisch minuut kreeg Anton Mol een strafworp mee die Leo van der Made koelbloedig afmaakte, 8-8. Voltreffers kreeg nog een paar kansjes van afstand waarvan er een raak ging, 9- 8. De scheids floot meteen af en net als vorige week verloor Good-Luck op 't nippertje. Het blijkt dat de ploegen in deze compe titie sterk aan elkaar gewaagd zijn en aangezien dat Good-Luck een debutant in deze klasse is, bijten ze goed van zich af Ze hebben vandaag goed gespeeld, het was een mooie en spannende wed strijd waar alle korfbalelementen in zaten, maar Good-Luck moest wel zon der punten naar huis. Volgende week staat de uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 4 op het pro gramma. Overige uitslagen: D.V.S 6 - Good-Luck 36 - 6 Oranje Zwart P - Good-Luck P...1 - 1 Oranje Zwart Q - Good-Luck Q...6 - 1 Al vele uitvoeringen door het gehele land zijn ten gehore gebracht. Deze uitvoeringen en de tweewekelijkse repetities op zaterdagavond te Dirksland, staan onder de joviale en deskundige leiding van dirigent Dinant Struik die al vanaf de oprichting zijn best doet de mannenstemmen al zingende in geordende banen te leiden. Gezien het huidige zangnivo kan worden vastgesteld dat dit hem, aardig is gelukt. Ook de organist Martin Mans heeft zijn voetsporen reeds gezet bij het Dirkslands Mannenkoor. Vanaf de oprichting weet deze vaste organist zich aan het mannenkoor verbonden. Zijn identiteitsspel met veel eigen improvisaties heeft een prach tige dynamiek in het mannenkoor verwezenlijkt. In de afgelopen jaren werden diverse opnamen op MC en CD uitgegeven. Opnamen vonden o.m. plaats in de Evange lisch Lutherse Kerk te Den Haag (1986 en 1988). Oktober j.l. heeft het koor in de Grote Kerk te Dordrecht een prachtige CD/MC opgenomen. De titel van deze opname is: „Hoe vre dig is het waar Gij woont". De opbrengst van deze CD/MC komt geheel ten bate van de vakantieweken voor de gehandicapten van de Gerefor meerde Gemeente. De prijs van deze CD bedraagt 37,50 en van de MC 17,50. Ook de CD/MC „Hij is mijn liefde waardig" is nog voorradig en verkrijgbaar voor genoemde prijzen. Bij een combinatie van de genoemde CD/MC's kunt u profi teren van een aantrekkelijke aanbieding, n.l.: Twee verschillende CD's voor de prijs van 60,- Twee verschillende MC's voor de prijs van ƒ30,- De verkoop begint morgen, woensdagavond 28 november, tussen 19.30 en 20.00 uur vanuit het verenigingsgebouw 'Rehoboth' achter de kerk van de Geref Gem. te Dirks land. U kunt ook in het bezit komen van deze prachtige geluids dragers door ze na woensdagavond af te halen bij de onder staande verkoopadressen; Ouddorp, D. J. Pikaart. Wittestraat 21 Goedereede. C. Roos, Hongaarseplein 10 Stellendam, D. J. de Waal. Brielselaan 14 Melissant, B. Grootenboer, Marijkelaan 48 Dirksland, D. J. Grootenboer, Maannezee 42 Dirksland. W. de Groot, Korteweegje 17 Herkingen, C. Ras, Scharloodijk 16 Middelharnis, A. J. Vink. Eendrachtstraat 1 Nieuwe Tonge. P. van Moort, Korteweegje 26 Piershil, P. J. Voorthuizen, Voorstraat 27 Nieuw Beyerland, E. Voorthuizen, Wilhelminastraat 46 Hellevoetsluis, A. Harlaar, De Genestetlaan 65 Zwijndrecht, A. G. Kroon, Burg. de Bruynelaan 3 Nieuwerkerk, J. A. Struik, Erlingstraat 17 Op Goeree-Overflakkee is gekonsta- teerd, dat bij de toepassing van bestrij dingsmiddelen niet altijd de nodige zorgvuldigheid in acht wordt genomen. Bij het doodspuiten van onder andere groenbemesters, komt het wel eens voor. dat het talud van een slootkant wordt meegespoten. Achteraf wordt dit zicht baar door de verkleuring van de begroei ing. Een gevolg is ook veelal dat de taluds inzakken, door het doodgaan van het wortelgestel. Dit is niet de bedoeling. Bespuitingen van sloottaluds zijn, met het oog op de waterkwaliteit, aan strenge regels ge bonden. Op de verpakking van bestrijdingsmid delen staat onder het 'wettelijk gebruiks voorschrift' vermeld, welke bespuitin gen met het middel zijn toegestaan. Bij voorbeeld: Glyfosaat bevattende midde len mogen worden toegepast op akker- randen (het horizontale deel van de akker), maar NIET op het sloottalud (het aflopende deel). De kwaliteit van het water is ons allen een zorg. Langs deze weg, doen we dan ook een beroep op degenen die de bespuitingen uitvoeren, om de nodige zorgvuldigheid te betrachten. Door Algemene Inspectiedienst en poli tie, wordt hier extra op gelet en bij het konstateren van overtredingen, zal pro ces-verbaal worden opgemaakt. Nadere informatie: Regionaal Coördinatiepunt Milieu, Postbus 25, 3255 ZG Oude Tonge. Tel. (01874) 12 44. Precies 18.00 uur op vrijdag 23 november j.l. verwelkomde de be drijfsleider, dhr. Snoey, van het badkomplex 't Zuiderdiep te Stel lendam, de 150.000e bezoeker van dit jaar. Het was de 6-jarige Rachel van Stelle uit Hellevoetsluis. die voor haar dagelijkse zwemles bin nenstapte en met haar vader ver rast werd met een kado en bloe men. Na een korte toespraak door dhr. Snoey. ging men weer snel over tot de orde van de dag: snel het water in, om zo vlug mogelijk de zwemkunst aan te leren. Vorig jaar kwam de 150.000e be zoeker precies een maand later, waaruit blijkt, dat dit jaar het aan tal van vorig jaar vér overtroffen gaat worden. Om het publiek nóg verder te ont vangen en om méér ruimte te geven, wordt er druk gewerkt aan de uitbreiding van de terrassen. Men hoopt het nieuwe gedeelte vóór de Kerstvakantie in gebruik te kunnen nemen. Tijdens de nieuw bouw gaat het 'badleven' gewoon door. In de Kerstvakantie is het bad 's middags open van 13.00 tot 17.00 uur. De ochtend en avondzwemtij- den blijven onveranderd. Op Sinterklaas-avond (5 decem ber) is het bad gesloten. MELISSANT Morgen, woensdag, zal door een aantal medewerkers namens de Herv. Ge meente weer oud papier worden op gehaald. OUDDORP Op D.V. zaterdagmorgen 1 december komen wij weer langs om uw oud papier en lorren op te halen, en tevens uw kle ding die u op wil ruimen. En maandag avond 3 december na zes uur de kom van de gemeente. Wilt u alles voor half negen en zes uur aan de weg zetten, goed verpakt? De eerstvolgende ophaal is zaterdag 2 februari, in verband met sluiting tussen oud en nieuw. Zoek daarom n u al uw oud papier bij elkaar voor a.s. zaterdag. U mag het ook zelf brengen aan de Duinkerkerweg, daar kunt u het de gehele week door brengen. Er staat een aanhangwagen waar u uw oud papier op kunt zetten. Heeft u veel, breng het dan gelijk in de container. Wie ons wil helpen is zaterdagmorgen om half negen van harte welkom aan de Duinkerkerweg. De vorige opbrengst was 25.500 kg, in totaal. Heel hartelijk dank voor sparen en ook de ophalers voor hun hulp iedere maand. De zendingscommissie

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 5