HAVO 5 van de 'Prins Maurits' hield 24-uurs lesmaratlion dapper vol 'Ebbe en Vloed' kan dankzij cateringhulp aan vraag naar uitbrengmaaltijden voldoen Maak nog snel uw keus UOd Nieuwe professionele keuken in gebruik genomen CO CIN Sandy Dress Tai Fun - Miss Lagotte -Verse - Weber Hammer - Gardeur - Bianca H.S. - Glaser O Leonore - Hunting - Dame - C.F. - IVIalino - Gispa - Aspa Zerres IVIarianne Paris Kerke Glaser - Hammer HAVO-5 C.S.G. 'Prins Maurits' bedankt: voor de door hen gedane giften. Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 27 NOVEMBER 1990 De donderdagochtend van HAVO 5 van de C.S.G. 'Prins Maurits' begint net zoals altijd met een dagopening. Deze dagopening geldt echter nu voor een dag van 24 lesuren, i.p.v. de gebruikelijke 6 of 7 uren die we op een doorsnee donderdag ontvangen. We hebben dus vandaag 4 keer zoveel meer uren les als normaal. Op de donderdagochtend zijn de voor bereidingen die woensdagmiddag al gedaan zijn, goed waarneembaar. De aula is opgefleurd met vlaggen van de Ford Garage, J. Krijgsman, Houtland van der Made, ABN Bank, Midland Trux, Arch.buro D. Vroegindewey, ClOOO, Boeter, Jac. Hermans, Abresch en A J. van Rumpt, die samen met nog vele andere bedrijven en hun giften als hoofdsponsor kunnen worden betiteld. Ook het zenuwcentrum met alle appara tuur en een wirwar van draden is giste ren verrezen. Hier zorgen we voor de telling van de sponsorgelden, dat via een beeldscherm in de aula van de school kan worden gevolgd. De coördinator van dit alles is Korstiaan Komputer Kamp, die de computerdeskundige is in de klas. Er zijn vandaag heel wat leerHngen die met een dikke tas lopen, die bijna uit puilt van de boeken. Ook zijn vele leer lingen gewapend met een fototoestel, om het voor de P.M. unieke gebeuren te vereeuwigen. Bij de lessen engels van donderdagochtend wordt de speciaal door meneer Moelijker geschreven en gecomponeerde Hungary Song geoe fend. Om 12.05 uur, er zijn dan 4 uren verstre ken, is er 1.874,- binnen. Er is nog geen enkele uitvaller. We zijn tenslotte net als altijd bezig met een tot nu toe gewone dag. En trouwens, wie wil er nu als eerste uitvallen? De verbazing onder de mede leerlingen is zichtbaar, mede door het feit dat zij merken dat er per seconde 13 cent bij komt. Om 15.15 uur beginnen de lessen volgens een speciaal voor ons ontworpen rooster. De school is intus sen akelig leeg geraakt en we volgen vanaf nu de lessen in het hoofdgebouw. Het is duidelijk dat de meesten beseffen dat er nog een lange weg te gaan is. Het is opmerkelijk rustig onder de leerlingen. Het dozijn leraren wat nog aanwezig is, verbaast zich over de alreeds vergaarde 3.744,-. We zijn nu bijna op een derde van de 24 uren. De lessen verlopen naar wens, en nog niemand klaagt over vermoeidheidsverschijnselen. Maar dan... om 17.50 uur worden de eer ste verduisteringsverschijnselen waar genomen: Jan-Willem merkt bij de les biologie tot zijn grote verbijstering dat zijn microscoop het niet doet. Een nog wel heldere leerling wijst hem op het feit van het bestaan van een aan/uit knop. Tussendoor worden de oliebollen van Bakkerij Koese met veel gejuich ontvan gen. Om 19.00 uur zit iedereen aan tafel en opent meneer Slootweg 'het diner'. Waar blijft die patat nou? Om 19.10 uur, precies volgens schema, worden de leer lingen die vrijwillig geschonken patat, frikadellen en kroketten bij de snack bars Sint Joris, Kruik en Succes hebben opgehaald met luid gejuich ontvangen. De vele hongerige magen kunnen einde lijk worden gestild. De cafetaria's ver zorgen voor ons deze heerlijke maaltijd, die iedereen heel goed heeft gedaan. Om 19.45 uur wordt de heer Maliepaard met een uitbundig gejuich bedankt voor de dan al door hem verrichtte video opnames. Verdere opnames worden ver zorgd door Jantina. De heer Van Wijck verrijkt ons bij aardrijkskunde met het begrip witte steenkool: vallend, water wat naar beneden gaat. Vele nog wak kere en heldere leerlingen vinden deze definitie wel iets te logisch. De les wordt beëindigd met het zingen van de nu door iedereen bekende Hungary Song. Om 21.05 uur begint de godsdienstles van meneer Westerhuis. Na veel gehar rewar zit iedereen om 21.15 uur op zijn plaats. Voor de meesten is het alweer anderhalfjaar geleden dat ze les hebben gehad van onze geliefde meneer Wester huis. Dit is dus een soort van reünieles. Er lopen constant leerlingen in en uit, en meneer Westerhuis stelt dat hij in deze sfeer lichtelijk crimineel zou zijn als hij er iemand uit stuurt. Als hij toch op het punt staat iemand er uit te sturen, heeft de klas genoeg overredingskracht op dit toch wel late uur om het zwarte schaap binnen te houden. Het is ondertussen 21.30 uur, en meneer Westerhuis is vol goede moed met zijn verhaal begonnen, wat handelde over de houding van de kerk in de 20e eeuw. Om 21.50 uur ein digt de les en kan iedereen op naar zijn volgende (lijdens?)uur. Of de leerlingen er veel van op hebben gestoken weet ik niet, maar we hebben weer een handte kening op de voor ons van levensbelang zijnde handtekeningenkaart. We hebben hierna gymles van meneer Trieller en meneer Van der Heide. Nou ja, meneer Van der Heide helpt meneer Trieller met het niets doen... Na eerst enkele rondjes gerend te hebben, was het volgens meneer Trieller eindelijk eens tijd dat er iets gedaan werd en we worden daarna prompt onderworpen aan enkele buik- en armspieroefenin gen, die we met veel gemor toch maar ondergaan. Hierna was het de beurt aan Bert om lij dend voorwerp te zijn bij een afslui tende oefening waarbij hij tot enkele meters hoogte werd opgeworpen. Enig gevoel van collegialiteit is nog aanwezig, en dus trachten we Bert zo goed moge lijk op te vangen. De les die hierop volgt is die van meneer Markwat en meneer Korevaar. Zij hou den ons in de aula bezig met een doe- en luisterspelletje. Hierna begeleidt me neer Korevaar ons nog op zijn gitaar en zingen we nog enkele engelse liedjes. Hierna heeft iedereen er weer meer zin in. De stemming stijgt. Er wordt na dit uur soep gegeten die door mevr. de Waard speciaal voor ons is gemaakt. Samen met een broodje van alweer Bakkerij Koese heeft iedereen weer de energie voor de volgende paar uren. Na het rooster weer iets verder te hebben doorlopen, met onder andere compute ren van Meneer Hoff, met een politie- spelletje, wat niet meevalt na al zo'n 18 uren op school te hebben vertoefd. Ook na een leuk lesje nederlands en engels. waar de laatste loodjes nu wel erg mee gaan tellen gaan we om 2.30 uur ontbij ten. Voor iedereen zijn er broodjes van Jac. Hermans met beleg. Na het ontbijt krijgen we allemaal nog een appel, die door Fruithandel J. M. van Kempen geschonken zijn. Dit is een heerlijk opfrissertje. Meneer Boot leidt dit ont bijt en na dit ontbijt weet hij zelfs 2 zeer goede afwassers aan te wijzen. Of het alleen bij afwassen is gebleven is niet vernomen, maar we hebben zo onze vermoedens... De lessen gaan hierna gewoon weer ver der, gewoon serieus nederlands, van Van Walsem. Het valt hem niet mee ieders aandacht te trekken. Hij sluit ondanks dat toch de les af, zonder dat er iemand in slaap is gesukkeld. Om 4.30 uur is er een pauze waar ieder een dankbaar gebruik van maakt, de meesten gaan even lekker naar buiten om een luchtje te scheppen en om daarna weer opgefrist verder te gaan met muziek. Hier kunnen we weer lekker verder wakker worden, lekker zingen. Daar blijf je wakker van!! Om zomaar nog eens wat indrukken te geven van het geheel: „Heb je die z'n walletjes al gezien". „Volhouden, nog maar drie uur tjes!" Zolang je natuurlijk maar geen slaapliedjes zingt, want dan gaat het natuurlijk weer goed fout. Meneer Heer schap geeft ook een zeer leuk lesje nederlands, dialecten, iets wat je nor maal niet mag, is dialect spreken, en nu mag het ineens. Om zomaar wat eerste impressies weer te geven van deze les: „Vele klanken zijn uitermate mooi". Een flakkees, of toch nederlands dreige ment: Wacht maar, half vier krijg je op je mijter. Heerschap tegen de vermoeide klas: Ik spreek wel eens tegen bejaarden en hier hangt zo'n zelfde sfeer. De aula wordt weer klaargezet voor de volgende samenkomst, dat is dan het laatste uur van deze lesmarathon. en tevens het 24e uur. De commissieleden steken nog even de handen uit de mou wen, terwijl Marco al anderhalfuur met het live-verslag zit te worstelen. De akti- viteiten, die vorige week dinsdag zijn gestart, lopen naar hun einde. Nog ruim 5 kwartier... Het is toch best wel lang, beseffen de meesten nu. Ook al heb je niet zo'n slaap, vermoeiend is het toch wel. Tussendoor worden er veel foto's Ouddorp: Tevens alle anonieme gevers en partikulieren hartelijk dank. genomen van die duffe hoofdjes, wat zeker een leuk aandenken zal zijn. Op deze manier kan Arina, die vandaag ziek was, toch nog een beetje van de sfeer proeven. Om 05.49.33 uur is de magische stand bereikt van 10.000,- Er is dan dus nog ruim een uur te gaan. Als slotbedrag is het volgende bedrag bekend gemaakt: 10.719,47. Voor deze onvergetelijke, oergezellige, unieke en tevens slopende dag, is het onmogelijk alle medewerkers te bedan ken. Toch doen we een bescheiden greep uit de mensen die we ongetwijfeld niet hadden kunnen missen: al het personeel van de school dat meegewerkt heeft, de havo-5 commissie, en natuurlijk alle mensen die ons de mogelijkheid boden om deze aktie tot een overweldigend succes te maken. OOSTFLAKKEE Tot vorige week donderdagmiddag, toen we gevolg gaven aan de uitnodiging van het bestuur van de Stichting 'Ebbe en Vloed' te Oude Tonge, bij de opening van de geheel verbouwde keuken aanwezig te zijn, hadden we er geen notie van dat er meersoortige catering-bedrijven aktief zijn. Evenementen en partijencateraars zijn er, in onderscheid van een 'contract-cateraar' als BRN catering uit Capelle a/d IJssel die bij de maal tijdenvoorziening in 't genoemd Verzorgingshuis en-, in samenhang daar mee bij het 'tafeltje-dek-je' projekt te Oostflakkee betrokken is. Dagelijks - zelfs ook elke zondag - wor den vanuit 'Ebbe en Vloed' 60 warme maaltijden uitgereden terwijl het Ver zorgingshuis er zelf bijna 100 nodig heeft en dat zijn aantallen die een heel professionele aanpak verlangen. De keuken is er op ingericht conform de "bedrijfsmatige informatie' zoals die door BRN catering werd gegeven én dankzij de inbreng van chef-kok Karel v. d. Tonnekreek die donderdagmiddag, terecht vreselijk trots ieder die maar belangstelling toonde alles over 'zijn' keuken heeft verteld. Over de meest moderne apparatuur heeft hij en zijn medewerkers de beschikking gekregen, want het is me nogal wat, zo'n honderd zestig maaltijden per dag, allemaal uit de eigen keuken...! Dhr. v. d. Tonnekreek is in dienst van 'Ebbe en Vloed' geble ven, de overige keuken-medewerkers zijn in dienst van BRN catering, ook de oproepkrachten die bij piekdrukte te hulp worden geroepen. Niet voor niets zei Stichtingbestuurs voorzitter dhr. A. Luijendijk dat het een 'lange weg' was geweest zover te komen als thans kon worden gevierd en met nadruk stelde dhr. Luijendijk dan ook vast dat de nieuwe keuken geen luxe-, maar zelfs een 'bittere noodzaak' was gebleken te zijn, vanwege de vele uit brengmaaltijden; overigens was voor dit deel van het flankerend ouderenbeleid de gulden érg schaars gebleken. Bij de toenmalig wethouder dhr. G. W. J. Poortvliet was een horend oor gevonden toen de Provincie verlangde dat ook de gemeente z'n financiële steentje bij zou dragen. Dhr. Poortvliet vond ook de gemeenteraad bereid en, zo zag dhr. Luijendijk terug: „het licht kon op groen!" Tien weken duurde de daarop gevolgde verbouwing, er kwam een mobiele keu ken waarin de maaltijdVooSziening door ging en op 30 oktober kon voor 't eerst in de nieuwe keuken worden gekookt, een pracht...! Ook dhr. v. d. Bunt, de dir. van BRN catering kon er heel enthousiast over zijn. De 'bedrijfsmatige informatie' was dan weliswaar door zijn bedrijf ver strekt, graag kende dhr. v. d. Bunt ook chef-kok v. d. Tonnekreek een belang rijk aandeel toe in het welslagen van de gepleegde operatie, een keuken conform de gemaakte afspraak en het overeenge komen budget. In zee gaan met BRN catering betekent niet, zo verzekerde dhr. V. d. Bunt dat men in eigen keuken z'n vrijheid kwijt zou raken; alle bij de keuken van 'Ebbe en Vloed' betrokke nen, zeker ook directrice mevr. Legierse werden dan ook alle geluk met de nieuwe aanwinst gewenst. Bloemen..., kreeg ze trouwens, mevr. Legierse, vanuit de kring van het bestuur dat haar met die bloemengroet wilde danken voor alle gepleegde inspanning die zeker geen geringe is geweest! „Zij was de spil die alle radertjes steeds in beweging heeft gehouden", zo waar deerde mevr. Lokker die de bloemen aanbood. Nadat aannemer C. Kroon uit Den Bommel een hartelijk dankwoord had gesproken en mede namens de onderaannemers een nieuwe video-ca mera had aangeboden waren het woord en de (openings)daad aan dhr. G. W. J. Poortvliet, niet meer als wethouder, maar anderzijds was bezet met het ple zierig gevoel 'op eigen titel' te kunnen spreken over het seniorenbeleid waar voor hij zich ten tijde van zijn wet houderschap graag heeft ingezet. Een 'nieuw beleid' is wat dhr. Poortvliet graag zou zien, een beleid waarin de prioriteit aan de zorgsektor wordt gege- De uitreiking door dhr. Poortvliet van de smakelijke warme maaltijden aan links de chef-kok dhr. v. d. Tonnekreek en rechts dir. mevr. Legierse. ven en waarin platformen en discussie groepen geen obstakels vormen maar waarin gezamenlijk de handen uit de mouwen worden gestoken. Een belang rijke rol in de zorgsektor dacht dhr. Poortvliet dan ook toe aan de verzor gingshuizen die hun zorg meer en meer uit dienen te breiden tot hen die nog zelfstandig wonen. Voor maaltijden wordt al gezorgd, maar dhr. Poortvliet dacht ook aan het verbeteren van wo ningen voor ouderen door daar, waar sprake is van een 2e woonlaag 'kleine, veilige, goedkope en snel aan te brengen' liftjes te creëeren. Een verzorgingshuis kan, aldus dhr. Poortvliet, in de zorg-coördinatie een centrale rol spelen en hij sprak dan ook van harte de wens uit dat het Stichtings bestuur initiatieven zal nemen zodat nog meer en nog beter gebruik zal kun nen worden gemaakt van de know-how en de beschikbare ruimtes van het huis. „...uw systeem kan goed werken, als er maar niet een te zware organisatie om wordt gebouwd", zo waarschuwde dhr: Poortvliet. „Laten we er in Oostflakkee voor zorgen dat de commercie geen oog krijgt voor de potentiële markt die oude ren vormen, want, vroeg dhr. Poortvliet z'n gehoor af; „wat moet ik me voorstel len bij de onderhandelingen die de gemeente Rotterdam voert met de HEMA en dat ook het de Valk concem- belangsteUing heeft voor het exploiteren van de maaltijdvoorziening?" Dat het met de maaltijdbereiding in 'Ebbe en Vloed' helemaal goed zit deed dhr. Poortvliet vervolgens aanschouwe lijk uit de doeken door zowel aan direc trice mevr. Legierse als aan chef-kok v. d. Tonnekreek een heerlijke kant en klare maaltijd aan te bieden. Om die te consumeren was nog even geen tijd want de gasten moesten onderhouden-, en begeleid worden naar de keuken waarvan de inrichting met de nieuwste snufjes, „zelfs koken zónder water", ver zekerde dhr. V. d. Tonnekreek, op be wondering wachtte. modehuis Middelharnis-tel.: 2596 Middelharnis: Witvliet B.V.. Huibrechtse, Buysse, Annette. Drukkerij Kranse B.V.. Stolk Speciali teiten, Taaie Transport, Vlees- handel I. Krijgsman. Boek handel Ariese, Iris B.V., War- nink B.V., Keizer Schoenen. Ever Jeans. Van der Zee en Van Geest, Van den Nieuwen- dijk, Speedcentrum, Youth for Christ, Noorder Glashan- del. Arch.buro Vroegindewey B.V., HEMA Kievit Warmte, Houtland van de Made, ABN- bank. Bouwbedrijf Boeter, Midland Trux, Arch.buro Fris en Bom BNA Boekhandel Vroegindewey. Garage Delta, Het Eilanden Nieuws. Juwelier Tanis, Kledingzaak Aleman. De Lichtbron. Bak ker Kommer Akershoek. Tex- tielhuis Modern, Assurantie kantoor de Vogel. Familux, Boekhandel van Koppen, Koopcentrum van der Bok, Bloemenhuis Margriet, Ho- veniersbedrijf Voogd, Groen te en Fruithandel Aleman. Den Bommel: Jan de Bakker BV., J. Blaak, Mast LBP B.V., J. Kroon en Zn. B.V., V. d. Velden, M. A. V. d. Sluys, Knoop, Rabobank Den Bommel, Wasbedrijf Stellendam: Scheepswerf Maaskant. Stork Wartasil-Diesel, Fa. Oosters, Van Damme, Landbouwer Biemond. Goedereede: Piet Redert B.V. Achthuizen: Fa. D. Kievit en Zn.. J. van Reyen, Slagerij Timmers. Langstraat: Visbeen B.V. Nieuwe Tonge: Extramarkt Mackloet, De Kantbloem. Meermarkt Klap- muts. Natuurfarm de Boed. Bakkerij Verhoef, Gebar, Kado- shop Ineke, Van der Sluis, Rabobank Nieuwe Tonge. Atari Club Flakkee. Hoef- smid Kabos, Café Visbeen. Modehuis Melissant. Lood gietersbedrijf Oostende. Leo Verhoef Oude Tonge: Garage J. van Geest, Pulle- man en Zn. B.V.. Osseweyer Oude Tonge B.V.. Boekhan del Verwey. Jac. Barendregt. Gewasbescherming de Jager. Hofka-Sampermans. Best Trucks Oude Tonge B.V.. Abresch, Van Schelven, Mooyaart, Van den Berge, Timmerbedrijf D. Okker. Sla gerij Bouter, Damen. Maasland: Verboon Maasland B.V. 's-Gravendeel: Bloemkwekerij J. van Geest. Ooitgensplaat: Admin. Assur. Kantoor De Vos. Rijw.handel K. Kamp, Garage Neut. Melissant: J. L. Mijnders. N. Mijnders. Gewasberschermer Van der Wal, Keukencentrum Tiele- man. Rademakers Koeriers diensten. Bruinisse: Slagerij Knop. Dirksland: C-IOCM) Voordeelmarkt. Foto V. d. Graaff. De Klaverbloem, Tieleman, J. Bakker, J. P. Nieuwland, C. v. d. Boom, A. van Es, F. A. H. Braber. L. Tiggelman. A. Vijfhuizen. Stad a/h Haringvliet: Van Rumpt. OPHEFFINGSUITVERKOOP Nu op alles 40% KORTING

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2