EIÜVIIDEfl-rilEUWS Een moordconcert in Parijs Schaken in Algemene Verkeersdienst Rijkspolitie kiest voor Volkswagen Passat Stellendam Meester Snijder, drijvende Icracht achter liet visserij-onderwijs, wordt geëerd Geen overdekt zwembad in Tholen College: geen nieuw haalbaarheidsonderzoek Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes..! 3e Blad VRIJDAG 16 NOVEMBER 1990 No. 5952 Door Edad-reizen uit Dordrecht werd op vrijdag 9 november een orgelreis georganiseerd. Doel was een concert op het 'van den Heuvel'- orgei in de St. Eustache kerk te Parijs. Het concert werd gegeven door de 'wereldberoemde meester organist' Jean Guillou. Meer dan vijfhonderd orgelminnaars hebben deze reis meegemaakt. Het con cert zou reeds om 19.30 uur beginnen. Dit vroege aanvangsuur veroorzaakte wel enig ongerief voor de bezoekers, van wie een groot aantal pas rond 18.00 uur bij hun hotel werden afgezet. Tijd voor een warme hap was er dus nauwelijks en de bus-chauffeurs moesten zich in de avondspits opnieuw door het Parijse verkeer worstelen. Hoewel deze mensen zich tot het uiter ste hebben ingespannen om het gevecht met de tijd te winnen, bleek het een onmogelijke opgave om hun passagiers tijdig bij de kerk af te leveren. Maar, als de nood op het hoogst is, is de redding nabij. Onderweg kwam per mobilofoon het verlossende bericht binnen dat men zich had vergist: het concert begon niet om 19.30 uur maar om 20.30 uur. Een zucht van verlichting ging door de rijen bezoekers, van wie de meesten reeds zo'n twaalf uur onderweg waren. De inmiddels gestaag neerdalende re gen vermocht niet het weer opgelaaide enthousiasme te blussen. Eenmaal in de kerk zaten we immers droog, zij het dat de stoelen wat harder en rechter waren dan die in de touringcar. Ook de tempe ratuur was er minder behaaglijk, maar wat wil je in zo"n grote, oude kerk. Het prachtige orgelfront uit 1854 was feestelijk verlicht en iedereen zat ge spannen te wachten op de grootse klankrijkdom, die zich van daaruit over hen zou uitstorten. Het enige storende element in deze gewijde ruimte was de eveneens hel verlichte, moderne speelta fel, die beneden stond opgesteld. Wel een schril kontrast, maar ach, de mo derne kunst uit zich vaker in enigszins vreemde gestalten. Wie daarop let is een kniesoor, want vooruitgang moet er wezen. Er werd dan ook lustig geflitst en gefilmd, totdat de kunstenaar van deze avond zwierig voor het voetlicht trad. Een warm applaus was zijn deel en na enkele reverenties wipte hij zwierig op de orgelbank. Nu zou het komen: de meester zette zich achter de toetsen van de vijf manualen, zijn voeten zweefden boven het pedaal. Bladmuziek had deze ras-solist blijkbaar niet nodig. Waar schijnlijk had hij daarom ook geen enkele bekende compositie uit het orgel repertoire gekozen. Werken die nie mand kent, kun je ad libitum spelen: geen mens die je op fouten of slordighe den betrapt. Het eerste nummer barstte los: de set- tima toccata van Michelangelo Rossi. Wie dat dan ook is geweest, zijn naam had hij mee. Wat een vuurwerk kwam er uit dat instrument: hoe krijgt zo'n man het voor elkaar. Nu maar eens luisteren hoe de fijnzinnige clavecimbelwerkjes van Scarlatti het zouden doen op dit machtige orgel. Alweer drie toccata's, maar ja, ook een kunstenaar heeft zijn zwak. Wat een toon, wat een weergave! Jammer dat Scarlatti dit zelf niet heeft mogen meemaken, maar de man is in vrede gestorven. Gelukkig volgde er weer een wat robuus ter werk van Vivaldi, nog wel in een bewerking van de grote orgelmeester Johann Seb. Bach. Iedereen rechtte zijn rug, die inmiddels wat stijf begon te wor den op die stoeltjes. Als Bach had kun nen weten wat zich hier 'afspeelde', was hij waarschijnlijk nooit aan zijn bewer king begonnen. Maar niet zo somber: het klapstuk van de avond moest nog komen. Weer een toccata, maar ditmaal gecomponeerd door de kunstenaar zelf. Een lawine van geluiden stortte zich uit over de toehoor ders. Het instrument ronkte en snorde dat het een lieve lust was: het fortissimo werd luider en luider, gillende sirenes mengden zich in de daverende cacafo- nie. Menigeen blikte bezorgd naar de ogenschijnlijk solide pilaren: als dat maar goed ging. Gelukkig bleken deze al zwaardere beproevingen te hebben doorstaan. Wat een compositie, wat een stijl: van de eerste noot tot de laatste het werk van iemand, die kunst maakt, een zoge naamde kunstemaker. Hij maakte ook zelf de bewerking voor orgel van Moussorgsky's Schilderijen van een tentoonstelling. Toch wel heel iets anders dan de orkestratie van Ravel. Maar ja, die moest zich ook maar behel pen met een orkest. Misschien was het toch wel leuk geweest als Ravel het had bewerkt voor een Cavaillé Coll-orgel. Dan zou het waarschijnlijk orkestraler hebben geklonken, maar toch: je hoor de, hoe de werg door het oude kasteel wandelde. In de Catacomben werd fluis terend gesproken met de doden in een dode taal en in de Hut op kippepoten was het gekakel niet van de lucht. Het publiek leek er moe van te worden, de spanning was te groot. Alle hoop was nu gevestigd op de ontspanning, die het laatste nummer beloofde te brengen. Een improvisatie van de meester op een bekend thema. En jawel hoor, daar kwam het. U dacht zeker aan een melo die van een kerkelijk lied? Wat bent u ouderwets, wie maakt daar nu nog een improvisatie over. Nee hoor, dat is geen kunst. Bij het horen van het thema voelde ik als Rotterdammer mijn trots zwellen. Daar klonk in het hartje van Parijs, nabij het Louvre nog wel, het bijna in de vergetelheid geraakte, oer hollandse lied over Piet Hein. En dat nog wel gespeeld door de wereldbe roemde franse meester. Je hoorde als het ware de spaanse matten rinkelen en de appeltjes van Oranje rollen in het ruim. Nu denkt u misschien nog aan een gewone improvisatie, maar neen, u hebt het mis. De improvisatie van Jean was volgens een voorafgaande mededeling de vorige avond al gespeeld en opgesla gen in het digitale geheugen van dit machtige toetsinstrument. U gelooft het niet, maar terwijl deze opname werd teruggedraaid, werd hierop door de meester opnieuw geïmproviseerd. Mijn gemoed schoot vol, ik kon het niet langer aanhoren: dit was teveel. Ik trachtte mij naar buiten te begeven om mijn geprangd gemoed lucht te geven. Maar ik kon niet weg, de mensen om ons heen bleven als aan de grond genageld staan. Onder de toen volgende toegift zijn we behoedzaam weggeslopen. Bui ten gekomen hebben we opgelucht adem gehaald, terwijl achter ons op nieuw een toegift klonk van de toetse nist. Wat een talent, wat een instrument! Dit maak je maar eens in je leven mee. Meer zou ook niet kunnen, het zou moor dend zijn. In de weldadige rust van een Parijse avond hebben wij ons naar een klein café gespoed. Daar kwamen we onder het genot van een kom warme 'thé au rhum' weer spoedig op temperatuur. Even later kwamen er meer concertbe zoekers binnen druppelen, onder wie een jonge vrouw uit Middelharnis. Zij zag asgrauw van de hoofdpijn en tracht te op dezelfde wijze weer tot zichzelf te komen. Helaas te laat, want plotseling verdween zij naar een zekere plaats om te braken: het was haar blijkbaar teveel geweest. Toen kwamen ook de tongen los van de overige bezoekers, waaronder een leraar orgel aan de muziekschool. Er werden herinneringen opgehaald aan onze jeugd, toen er in elk kerkelijk gezin nog een harmonium stond. Als je daarop 'De slag bij Waterloo' kon spe len, was je reputatie als uitvoerend kun stenaar gewaarborgd: die kon niet meer stuk. Men ziet maar: de geschiedenis herhaalt zich, zij het op grotere schaal. We prezen ons gelukkig dat wij niet, zoals sommigen van hetgezelschap, met de nachtbus naar huis moesten. Er was voor ons nog tijd om in Morpheus armen tot rust te komen van de door stane emoties. Rotterdam M. van Seters Dat ik niet doorgebroken ben als schaker ligt niet aan mij, maar aan mijn familie! Ik hoef mijzef niets te verwijten. Vroeger dacht ik dat fami liebanden niets met presteren te maken had. Dat Willy en René van de Kerkhof het beiden tot het Neder lands voetbalelftal hadden geschopt, beschouwde ik als een uitzondering op de regel: het voordeel van de genetische twijfel bij een éénei'ige tweeling. Maar tijdens de olympische spelen in Seoel begon ik al te twijfelen. Broer en zus Lewis liepen daar in de medailles. Uit de schaakwereld kende ik wel wat voorbeelden - Grootmeester Lajos Por- tisch en Internationaal Meester Ferne Portisch, GM Robert en IM Donald Byrne en in eigen land de broertjes Piket en Kuijf - maar drie zusjes met samen vijf (mannelijke) GM-normen op zak, het Polgar-trio. zette me echt aan het denken. Het afgelopen jaar opende me de ogen. Bij het Europese Kampioenschap zwem men viel de tweeling Mildred en Ma rianne Muis veelvuldig in de medailles. Daphne Jongejans werd afgezet als titel- houdster schoonspringen vanaf de 3- De Algemene Verkeersdienst Rijkspoli tie (AVD) schaft ten behoeve van de sur veillance op de autosnelwegen 21 Volks wagens Passat aan. Het gaat om kom pleet uitgeruste Passats in de Variant uitvoering. De voertuigen zijn voorzien van een 2.0 liter 16 kleppen benzinemo tor die 100 kW (136 pk) levert. De AVD beschikt hiermee over ruime surveuil- lance voertuigen die moeiteloos een top snelheid kunnen bereiken van 200 km/u. Maandag 22 oktober jl. nam in Drieber gen de heer C. Doornhein, commandant van de AVD Rijkspolitie te Driebergen, de sleutels van de eerste serie van 5 Pas sats in ontvangst uit handen van de heer J. L. W. Blonk, direkteur van V.A.G.- dealer De Wittebrug in Den Haag die de auto's levert. De 2] Volkswagens Passat dienen ter vervanging van de bestaande vierwiel aangedreven patrouillewagens. Na uitgebreide vergelijkingstests met verschillende merken auto's door een objektieve instantie, en na een selektie- proef door surveillanten, kwam de Pas sat Variant CL 16V als beste uit de bus. Hij voldeed aan de kriteria die de AVD aan de nieuwe politiewagen stelde op het gebied van veiligheid, funkdonali- teit, interieurruimte, zitcomfort, motori sering, accelerade, topsnelheid en rij- eigenschappen. Maar ook de betrouwbaarheid, duur zaamheid, waardevastheid en het brand stofverbruik van het Volkswagenpro- dukt speelden een belangrijke rol in de voertuigkeuze van de AVD. De Volkswagen Passat accelereert van O tot 100 km/u in 10,4 seconden. Voorts zijn de auto's voorzien van ABS, een anti-blokkeersysteem op de remmen, die de bestuurder in staat stelt ook op een glad wegdek tijdens het remmen vei lig te manouevreren. Een tweede veiligheidsvoorziening van de auto is EDS, een electronisch sperdif- ferentiëel. EDS zort ervoor dat de beide aangedreven voorwielen ook op onder gronden van ongelijke stroefheid vol doende grip hebben, bijvoorbeeld in de wegberm. Verder is de Passat voorzien van stuurbekrachtiging en is een extra zware trekhaak aangebracht. De AVD heeft op milieu-technische en economische gronden gekozen vooreen LPG-installatie. De gastank is onder de carrosserie gebouwd. Dankzij de Variant-uitvoering beschik ken de politie-beamten in de auto over bijzonder veel zit- en bagageruimte, welke nodig is om hun intensieve sur- veillancetaak op de Nederlandse auto snelwegen optimaal te kunnen uit voeren. meterplank, maar haar broer Edwin nam op hetzelfde nummer de titel bij de heren over. Bij de springruiters, die hun Europese Kampioenschap in het Rotterdamse Kralingse Bos afwerkten, verdeelden de Britse broertjes John en Michael Witha- ker goud en zilver. De bewijzen zijn duidelijk: dat ik nooit doorgebroken ben is louter te wijten aan het feit dat mijn broer en zussen geen talent hadden... Een schrale, maar heer lijke troost!! Over naar het schaakgebeuren van dins dag 6 november. Er werd veel geschaakt zowel in huishoudelijk verband alswel in clubverband. Om met het laatste te beginnen: Stellendam speelde haar 2e wedstrijd in RSB verband tegen Spijke- nisse III en er werd alweer nipt verloren met y/i-AVi. Een verslag. Als eerste was Tanis klaar. Voor de tweede achtereenvolgende keer kon hij voor tienen de koning omleggen. Een vierpaardenspelletje waarbij zwart al spoedig het initiatief had; toen de wit- speler verzuimde zijn dame te offeren voor drie lichte stukken, was het gedaan. Raar eigenlijk gezien zijn 3e plaats in de h.h. competitie. Kort daarop liet van Rossum remise aantekenen. Van Ros- sum wist weliswaar een pionnetje te win nen, maar dit ging ten koste van zijn eigen stellingsstruktuur. Het remise aanbod was gerechtvaardigd. Van den Nieuwendijk revancheerde zich voor zijn slechte optreden in het eerste duel. door afgetekend zijn tegen stander van het bord te zetten. Een scherpe Siciliaanse Draak bezorgde wit teveel hoofdbrekens en ruim voor de tijdcontrole gaf hij zich over. Bij het naderen van de klok van half twaalf ging het mis voor Stellendam. Bolleman gaf een remise-achtige stel ling uit handen en Zonneveld maakte in een Sveshnikov een fout met grote gevol gen. Daarna deed alelen van Gurp nog wat terug door in een razend spannende partij, (waarin de zwartspeler maar 5 minuten voor 15 zetten had) beslissend materiaal te winnen. De overige partijen werden na harde strijd remise dat Spij- kenisse met 2 punten de terugreis kon aanvaarden. Huishoudelijk waren er weinig verras singen te noteren of het moet de winst van van Dongen op Breeuwer geweest zijn. Een scherpe Engelse partij waarwit veel last van een dubbelpion op de c- lijn. Breeuwer vergreep zich aan pion winst, maar zonder de konsekwenties hiervan te doorgronden. Van Dongen had dit wel gedaan en kreeg aktief stuk- kenspel, wat uiteindelijk, mede door een blunder van wit, eindigde in mat-achter- de-paaltjes. Voor de rest wist Koese van Ree te ver slaan, won van Dam toch zijn afgebro ken partij van Leydens, en gaf Hameete- man zijn broer een half punt kado en kon Smit met een stuk meer niet winnen van Gottschal. Uitslagen h.h. competitie 6-11-1990 J. van Dam - M. Leydens1 - O W. Breeuwer - R. van DongenO - 1 J. Gottschal - H. SmitV2 - Vi L. Koese - P. van Rhee1 - O D. Hameeteman - K. HameetemanV2 - V2 Persoonlijke uitslagen SV Stellendam I - Spijkenisse III H. van Oostenbrugge - J. SlagerVi - Vi W. van Rossum - J. KosterV2 - Vi D. Botma - L. SchnitzlerVi - V2 A Bolleman - M. van HengelO - 1 G. J. Zonneveld - R. KalkmanO - 1 K. Tanis - D. van LeeuwenO - 1 K. van den Nieuwendijk - B. Visser1 - O J. van Gurp - P. Meyer1 - O Uw schakende verslaggever, Gert-Jan Zonneveld Op vrijdag 23 november a.s. zal de visserijschool te Stellendam offi cieel worden gedoopt tot Scheep vaart en Transport College 'Meester Snijder'. Deze officiële tenaamstel ling zal geschieden door de heer E. A. Snijder, de jongste zoon van de grondlegger van het visserij-onder wijs op Goeree-Overflakkee. Het bestuur van de Stichting Scheep vaart- en Transportonderwijs eert door middel van deze naamgeving de man die, terecht, wordt beschouwd als de stuwende kracht achter het visserij-onderwijs op Goeree-Over flakkee. De heer Ernst August Snijder (1899- 1972) was een geboren en getogen Flak- keeër. Behalve onderwijsman in hart en nieren heeft 'meester Snijder' ook een belangrijke rol gespeeld in het maat schappelijk leven op Flakkee. 'Van 1958 tot 1970 was hij als raadslid en 4 jaar als wethouder aktief in de Ge meenteraad van Goedereede. Daarnaast heeft de heer Snijder, o.a. als voorzitter, een belangrijke rol vervuld in het bestuur van de Rabobank van Stel lendam en Goedereede. Tevens was Ernst August Snijder sinds de dertiger jaren voorzitter van de visserij-vereniging 'Ons Belang' te Goe dereede. De heer E. A Snijder is van 1927 tot 1964 hoofd geweest van de bijzondere lagere school te Goedereede-Havenhoofd. In de dertiger jaren, ook voor de vissers een zware crisisperiode, is bij de 'boven- meester' de bijzondere belangstelling gegroeid voor het toen nog uitzonderlijk harde bestaan van de vissers. Hij heeft zich ingespannen om bij de vissers inte resse te kweken vooreen betere bedrijfs uitoefening. In het algemeen werd met te kleine vaar tuigen gevist, waardoor de besommin- gen beneden peil bleven. Grotere sche pen moesten echter bemand worden met gediplomeerde vissers. Zo ontstond de noodzaak tot visserij-onderwijs. De heer Snijder heeft eerst zelf de nauti sche keniiis verworven om het daarna aan de vissers over te brengen. De lessen werden gegeven op de zater dagavonden. Als de vissers 'verwaaid lagen' werd ook wel op doordeweekse avonden les gegeven. Het streven van de heer Snijder te komen tot een dagschool voor de visserij werd in 1966 beloond: bij Koninklijk Besluit van 6 juni 1966 werd de oprich ting en instandhouding van een dag school voor de visserij onder beheer van de visserij-vereniging 'Ons Belang' te Goedereede goedgekeurd. Aanvankelijk was de school gehuisvest aan de Hofdijksweg in Ouddorp. Sinds 1974 maakt de schooi gebruik van de moderne huisvesting aan de Deltaha- ven te Stellendam. Veranderingen in het Nederlandse onder wijs hebben de afgelopen jaren het visserij-onderwijs fors onder druk gezet. Fusie met andere onderwijsinstellingen was nodig om te kunnen voortbestaan. In 1989 is de zeevisvaartschool met o.a. de middelbare zeevaartschool te Rotter dam en de machinistenopleiding te Brielle samengegaan in het Maritiem Instituut Anthony van Hoboken. Sinds augustus jl. is 'Anthony van Hoboken' opgegaan in het grotere geheel van het 'Scheepvaart en Transport College'. Het Scheepvaart en Transport College verzorgt in de regio Rotterdam Lager Beroepsonderwijs, Beroeps Begeleidend Onderwijs, Middelbaar Beroepsonder wijs en kontraktonderwijs voor de vol gende bedrijfstakken: zeevaart, zeevis- vaart. Rijn- en binnenvaart, bagger, havens, transport, logistiek, nutsbedrij ven en procesindustrie e.a. Deze inbedding in het grotere geheel biedtvoorde visserijschool weer nieuwe mogelijkheden, terwijl anderzijds het eigen kleinschalige karakter van de school gehandhaafd kan blijven. Met deze laatste fusie lijkt voorlopig de bestuurlijke njst voor de zeevisvaartop- leiding weergekeerd. De school is door de Minister van Onderwijs en Weten schappen benoemd tot erkende neven vestiging, hetgeen voor het voortbestaan van de opleidingen van grote waarde is. De minister heeft terecht ingezien dat de visserij-opleidingen thuishoren in de visserijwereld, in dit geval aan de bin nenhaven. Vrijdag 23 november a.s. om 16.00 uur wordt het nieuwe naambord Scheep vaart en Transport College 'Meester Snij der' officieel onthuld. Vanaf 13.00 uur is er voor belangstellen den de mogelijkheid voor de school afgemeerde vissersschepen te bezoeken. Op zaterdag 24 november a.s. houdt het Scheepvaart en Transport College 'Mees ter Snijder' van 10.00 tot 15.00 uur een open dag. Een ieder kan dan kennismaken van de modernste ontwikkelingen in het visse rij-onderwijs. Uiteraard probeert de school met name jongelui te interesse ren voor deze vakopleiding met toe komst. In augustus 1991 zal de school, naast de bekende opleidingen SW6 en SW5, bij voldoende belangstelling, ook starten met de opleiding stuurmanwerktuig- kundige zeevisvaart SW4. Het diploma SW4 geeft worldwide onbeperkte be voegdheid, hetgeen voor jonge mensen prima toekomst-perspektieven biedt. SINT ANNALAND - Het voorge nomen plan voor een overdekt zwem bad op Tholen lijkt van de baan te zijn. Een meerderheid van het Col lege van burgemeester en wethou ders ziet niets in een nieuw haal baarheidsonderzoek. Het dagelijks bestuur vindt de eerder door het Papendrechts bedrijf AEM opge stelde exploitatieprognose ontoerei kend. Daaruit blijkt dat de gewenste zwemac- comodatie vier miljoen gulden zal gaan kosten, met een jaarlijkse exploitatielast van niet minder dan drie ton. Te duur, volgens het College van burgemeester en wethouders. Het Thoolse aktiecomité Overdekt Zwembad is van mening dat een zwem bad van twee tot drie miljoen gulden wel haalbaar zal zijn en voornoemd comité wil dan ook dat de gemeente deze cijfers als uitgangspunt zal gaan nemen voor een nieuwe studie over deze aange legenheid. De PvdA-wethouder P. van Schetsen uit de kern Sint Annaland van onder meer sportzaken vormt een minderheid in het College van B en W. Hij wenst dan ook een nader onderzoek naar een overdekt zwembad van acht bij vijfentwintig meter. Wegens ziekte kon de wethouder zijn standpunt niet in het College verde digen. Om die reden komt het zwem- voorstel niet op maandag 19 november in de gemeenteraad aan de orde, maar pas in de maand december, zodat het voltallige College de kwestie nog eens zal kunnen bespreken. De meerderheid echter van het College ziel echter geen heil in het alternatief. Volgens wethouder J. Versluijs (CDA) uit de kern Scherpenisse voldoet een dergelijk klein bad totaal niet aan de wensen. Het aktiecomité dat zich inzet voor een onverdekt zwembad op Tholen, heeft één dezer dagen een gesprek gehad met wethouder Versluijs en daarin aange drongen op een nieuw haalbaarheids onderzoek. De groep heeft een des kundige in haar midden, die werkzaam is als zwembadadvisieur en tevens zich bezighoudt met haalbaarheidsonder zoeken en exploitatieberekeningen. Hij komt tot de conclusie dat een zwem- voorziening van twee tot drie miljoen gulden zeer zeker haalbaar zal zijn. Het gaat dan om een overdekte basiszwem- inrichting met een bad van 12,5 bij 25 meter, dat voldoet aan de normen van de Koninklijke Nederlandse Zwembond. Volgens de heer G. Elshof van het aktie comité zou een dergelijk zwembad naast de bestaande twee openluchtba- den die de gemeente Tholen rijk is, in een behoefte voorzien. 's Winters zijn de zwemmers aangewe zen op de overdekte zwembaden in het naburige Bergen op Zoom en Steenber gen, die helaas niet rechtstreeks met het openbaar vervoer en bovendien beperkt bereikbaar zijn. De heer Elshof zegt in dit verband dat de geuite wens van een overdekt zwembad zeer duidelijk bij de Thoolse bevolking leeft. Een deur-aan-deur aktie leverde eind 1989 ruim vijfduizend-vijfhonderd hand tekeningen op. Zinvol Wethouder Versluijs verklaart desge wenst dat het op basis van veronderstel lingen niet zinvol is om opnieuw de haalbaarheid van een zwembad te gaan onderzoeken. Enkele jaren geleden heeft Tholen al een studie verricht. Na een verzoek van de WD en van de PvdA vorig jaar (1989) bij de behandeling van de begroting heeft een commissie een rondgang langs diverse baden in de omgeving gemaakt en de exploitatiecij- fers bekeken. Vervolgens heeft AEM een globale exploitatieprognose opgesteld. „De meerderheid van het College van burgemeester en wethouders vindt dat voldoende. De bevolking heeft onder hand recht op duidelijkheid, want we zijn er al jaren over bezig. .Ie kunt niet blijven onderzoeken. Onze conclusie is dat een goed overdekt zwembad een te groot offer is en een goedkoop, klein zwembad een uitgeklede voorziening is waar niemand wat aan heeft", aldus wet houder Versluijs uit de kern Scherpe nisse. Er komt dus geen overdekt zwembad op Tholen. Bij de eerste serie van 5 Volkswagen Passat surveillance-auto's poseren de heren C. Doornhein. commandant AVD Rijkspolitie. L A. Ladage. commercieel-directeur van importeur Pon. en J. L. W. Blonk, directeur V.A.G.-dealer De Wittebrug te Den Haag.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 9