EIIAI1DEt1-niEUW5 In de voetsporen van het beertje De Wacht aan de lijn Poppen en bloemen in Goedereede Schaken De Zwarte Pion Intocht Sint Nicolaas in Diricsiand Janet Tanis en Kees Akershoek nemen afstand C.P.B. afd. Flakkee VAG-dealer J. van Geest introduceert de Express Service Expositie Han van Zon in De Samaritaan Werkgroep DDR - kontakten Westmaas - Mijnsheerenland Volkswagen en Audi behoren tot de betrouwbaarste automerken. Toch moeten ook auto's van deze merken soms naar de werkplaats. In het algemeen maakt de automobilist dan een afspraak met de garage. Meestal is de klant zijn auto dan gedurende een halve of een hele dag kwijt. DANKDAG VERVOLGVERHAAL Jan Knape Mzn. - 28 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A, Knape 2e Blad DINSDAG 6 NOVEMBER 1990 No. 5949 Het gebeurt echter wel eens dat een klant in een verloren moment even de olie van zijn auto wil laten verversen of een kleine reparatie uit laten voeren. Voor dergelijke wensen is het VAG Express Service systeem ontwikkeld met daaraan gekoppeld het Pakket Prijzen Systeem. De combinatie van beide syste men biedt de klant een snelle, goede ser vice tegen duidelijke, vooraf vastge stelde prijzen. Automobielbedrijf J. van Geest aan de Stationsweg 32 in Oude Tonge heeft deze Express Service voor u in huis. Express Service is niet écht een noviteit. Het richt zich namelijk op snelle, ade quate service die u meestal reeds werd geboden bij automobielbedrijf van Geest. Het Express Service systeem biedt ech ter vele klantvoordelen. De service is snel en direct, men krijgt vooraf een duidelijke en bindende prijs opgave, de rekening komt dus overeen met de prijsofferte. zodat de klant niet voor financiële verrassingen komt te staan. Ook dit jaar weer zal door de Onderne mersvereniging 'Dirksland" de intocht van Sint Nicolaas in Dirksland georga niseerd worden, dit keer op zaterdag 17 november a.s. Het programma van deze intocht ziet er als volgt uit: 13.00 uur: Aankomst van Sint en pie ten per schip in de haven van Her- kingen, nabij het kantoor van de havenmeester. Voorafgegaan door de muziekvereniging Amicitia zal Sint in een rijtuig een rondrit door Her kingen houden. 14.15 uur: Aanvang van de rondrit door Dirksland. Start vanaf vereni gingsgebouw De Schakel. 14.30 uur: Ontvangst van Sint door de loco-burgemeester, de heer A J. Schouten, op het bordes van het Gemeentehuis te Dirksland. Vervolg van rondrit door Dirksland, ook hier met medewerking van genoemde muziekvereniging. Tevens zal door de Ondernemersvereni ging een kindermiddag worden ver zorgd op woensdagmiddag 5 december 1990. Alle kinderen t/m 10 jaar worden voor die feestelijke middag uitgenodigd, aanvang 2 uur (einde kwart over 4) in 'de Schakel'. De toegang is gratis en wordt de kinderen aangeboden door de Onder nemersvereniging Dirksland. Ook gratis vervoer: Voor de kinderen van Melissant vertrekt er om 13.00 uur een bus vanaf het busbe drijf van de fa. Mijnders. Voor de kinderen van Herkingen ver trekt er om 13.30 uur een bus vanaf de Visbank in Herkingen. Uiteraard worden alle kinderen na afloop ook weer teruggebracht. Tijdens de reparatie kan de klant, onder het genot van een kopje koffie, de krant lezen. Het betreft voornamelijk de wat kleinere reparaties die onder de Express service vallen. U moet hierbij denken aan olie vei-versen, banden, uitlaten-service, elek- tro, motorservice, schokdempers, rem men, autoruiten, accessoires en APK keuringen. In ons pand aan de Stationsweg in Oude Tonge is een speciale ruimte gecreëerd waar de Express service wordt uitge voerd. Bij de renovatie van ons hoofdbe- drijf in Stellendam is rekening ge houden voor mogelijkheden m.b.t. de Express service. Het pakket prijzen systeem is een com putersysteem met daarin alle V.A.G. auto's en de relevante gegevens van de meest gangbare onderhoudswerkzaam heden en reparaties. Middels dit systeem geeft de computer direct opgave van de te monteren onder delen, de benodigde werkplaatsuren en uurtarieven. Hieruit wordt een offerte samengesteld voor de klant en de dealer, deze geldt tevens als bindende prijsopgave. Automobielbedrijf!, van Geest behoort tot één van de eerste 60 dealers die de Express service heeft doorgevoerd in Nederland. Medio 1992 zal de gehele VAG organisa tie met deze service zijn uitgerust. In het verpleeghuis De Samaritaan te Sommelsdijk exposeert t/m 28 novem ber beeldend kunstenaar Han van Zon zijn werken. In de verbindingsgangen van het ver pleeghuis vormen de gouaches en olie verf-schilderijen een kleurrijk schouw spel. Han van Zon, 57 jaar, is pas tegen het einde van zijn loopbaan bij het onder wijs begonnen met schilderen. Op 50- jarige leeftijd begon hij met een oplei ding te Utrecht waar hij vooral gevormd werd door docent Gerard Oltshoorn. Rond deze beeldend kunstenaar Olts hoorn exposeerde een groep schilders, waaronder Van Zon, werken in Breuke- len, Hilversum, Woudenberg en Rotter dam. In het werk van Van Zon nemen de schilderijen van vogels een geheel eigen plaats in. Van jongs af aan had hij be langstelling voor flora en fauna, een in teresse die met het ouder worden voort durend toenam en hem tot een fervent vogelkijker maakte. Dit vindt ook zijn neerslag in het schilderwerk. Na een geslaagde expositie in het bezoe kerscentrum van Natuurmonumenten te Hilversum is nu een deel van het al daar geëxposeerde werk aangevuld met geheel nieuw werk. Bij deze schilderijen is ernaar gestreefd om enerzijds het karakteristieke van het dier in zijn omgeving weer te geven en anderzijds een goed schilderij te maken. Het werk van Han van Zon is te koop. Een gedeelte van de verkoopprijs komt ten goede aan de welzijnszorgkommis sie van het verpleeghuis De Samari taan. Wij gaan verder. En wel op twee manieren. Wij gaan verder met hulp verlenen aan Poolse ziekenhuizen, instellingen en kerkgemeenschappen. Maar we willen onze hulp ook verder Polen inbrengen, maar naar het oosten, dicht bij Rusland. Waarom? Bij ons laatste transport naar Oost-Polen is gebleken,! dat daar zo goed als geen buitenlandse hulp is terecht gekomen. Onze hulp daar willen we richten op ziekenhuizen en evangelische kerkgemeenschappen, de laatste liggen daar zeer verspreid. De reis daar naar toe is niet alleen 900 km verder, maar ook hoe oostelij ker, hoe slech'^'^r de wegen, in de winter zelfs nauwelijks begaanbaar. Hoe willen we dit doen? Onze Kerstpakketten wilden we daar brengen maar... Gezien de voorbereiding en het moeilijke vervoer willen we deze aktie naar februari 1991 verschuiven. Dus wel een pakketten-aktie voor kinderen, maar later en naar Oost-Polen. Onze container, die boordevol kleding enz zit, willen we dit jaar nog daar brengen. Vanwege die volle container tot nader bericht, nog steeds een kledingstop. Wel zitten we voor de ziekenhuizen dringend verlegen om witte lakens en slopen. Ook luiers en handdoeken. Hoe kunnen we dit doen? Alleen met uw hulp. Want verder - ook duurder - is moeilijker, duurt ook langer. Maar onze hulp daar is bitterhard nodig. Ze zien er naar uit. Kijk de kasten nog maar eens na, op overtollig wit beddegoed. Geen oude luiers meer. Geen nood- voor 2,80 hebt u een nieuwe en handdoeken zijn ook zeer welkom. Om de noodzaak van deze Oost-Polen hulp te proeven kuntu voor vereni gingen enz. een dia-avond aanvragen met toelichdng van onze kant en vragen van uw kant. Bij S.F.H.P. Oude Tonge, telefoon (01874) 18 24. Om misverstand te voorkomen De Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen is een Flakkeese Stichting, die transporten met hulpgoederen naar Polen verzorgt, evenals de kerst- aktie voor Poolse kinderen. De stichting Stzafeta is een totaal andere stichting met andere doelstellingen. Afgelopen zaterdag werd in 't zwem- komplex "t Zuiderdiep' de tweede wed strijddag in de reeks van vier voor de conditiecup verzwommen. Op het pro gramma stond 'alleen maar' de 800 me ter vrijeslag. Dat betekent dat er weer heel wat seconden, ja zelfs minuten, van de persoonlijke records afzonden gaan. Voordat er echter aan deze zware af stand werd begonnen, probeerden Eric V. d. Nieuwendijk, Gerrit Koese, Reinier Kieviet en Kees Akershoek het clubre- cord op de 4x 100 meter vrijeslag estafet te heren te verbeteren. En met succes want ze verbeterde het oude record met 1.1 seconde en brachten he top 4.15.7!. Hierna gingen de jongste leden van start. Wegens tijdgebrek zwommen ze met z'n tweeën in een baan. In deze serie werden er heel wat persoonlijke records gebroken. Zo haalde Jeanine Jansen maar liefst ruim drie minuten van het re cord af Arjan van Koppen, Björn de Leeuw en Peter Roon haalden er ruim 2 en een halve minuut af In de derde serie vochten Saskia Jansen en Geke Blokland zij aan zij voor de tweede plaats. In dezelfde serie lag ook Jobine Breederveld, die tot dan toe de tweede plaats bezette. Zij kwam echter zover achter dat zowel Saskia als Geke haar zouden passeren. Ondertussen had Geke duidelijk de kop genomen, maar halverwege kwam Saskia weer terug en wist Geke nog juist voor het einde in te halen en net iets eerder aan te tikken. Bij de heren had er een spannend ge vecht kunnen losbranden tussen Gerrit Koese, Kees Akershoek, Eric v. d. Nieu wendijk en Reinier Kieviet, ware het niet dat Reinier juist voor de wedstrijd een rugkwetsuur opliep. Aanvankelijk kon hij nog goed meekomen, maar gaande weg moest hij toch terrein prijsgeven. Gerrit Koese ging in het begin ook goed mee, maar viel daarna terug en leverde een tegenvallende prestatie. De beste vijf op de 800 mtr. vrijeslag: dames: 1. Janet Tanis11.55.7 2. Saskia Jansen12.38.4 3. Geke Blokland12.39.5 4. Arja van Soest13.12.4 5. Jobine Breederveld13.20.2 heren: 1. Eric V. d. Nieuwendijk11.13.3 2. Kees Akershoek;11.15.5 3. Vincent de Leeuw11.16.1 4. Reinier Kieviet11.35.2 5. Gerrit Koese11.48.5 De gevolgen van deze dag voor het klas sement zijn enorm. Bij de dames duikelt Jobine Breederveld van de tweede naar de vierde plaats en bij de heren is Eric V. d. Nieuwendijk langs Reinier Kieviet gegaan en komt ook Vincent de Leeuw verrassend sterk opzetten. Tony 't Man netje (stond vierde) heeft een behoorlijk gat moeten laten vallen en het is maar de vraag of hij dat nog in kan halen. De stand na twee wedstrijddagen ziet er als volgt uit: dames: 1. Janet Tanis282.463 2. Geke Blokland295.338 3. Saskia Jansen302.800 4. Jobine Breederveld305.275 5. Arja van Soest321.800 heren: 1. Kees Akershoek254.788 2. Eric V. d. Nieuwendijk262.263 3. Reinier Kieviet264.450 4. Vincent de Leeuw265.363 5. Tony 't Mannetje274.175 De derde wedstrijddag kan nog voor heel wat verrassingen gaan zorgen a.s. zaterdag. Dan staan in het Stellendamse zwemkomplex "t Zuiderdiep" de 100 mtr. vlinderslag en 400 mtr. vrijeslag op het programma. Hiervan kan met name de eerste afstand het klassement danig op zijn kop zetten! „Een pop met strikken in het haar", luidt een regel van een veel gezongen sin terklaasliedje. Poppen, een van de thema's van de expositie die vanaf 10 november tot 8 december te zien is in Goedereede, pop pen, grote poppen, die je nu eens stra lend blij dan weer bedroefd of argwa nend aankijken. De maakster. Anneke Schotte-Brand zegt erover: „Soms ben ik klaar met het boetseren en schilderen, met het kleden en dan na zo ongeveer veertig tot zestig uur werken, zeg ik tegen mijn nieuwe pop: hé, waar ken ik je van, zag ik je vori ge week in de supermarkt? Of wanneer het een fantasiepop betreft: heb ik je op het bal-masqué ontmoet?" „Echt" zijn de poppen, zult u moeten toegeven als u ze gaat bewonderen. Het leukst is, dat de poppen zo grappig van uitdrukking kunnen zijn, dat kinderen ervoor staan te schaterlachen, dat is nu precies de funktie van de pop: kommu- nikatie. Veel bewondering oogsten de oude karakter-poppen, waarvan je kunt zeg gen, dat ze in houding en gelaat het meest karakteristieke van bepaalde types laten zien. Bijvoorbeeld beschaaf de Haagse dametjes of Flakkeese man nen die, na een leven lang zwoegen, hun wijsheden ten beste geven, zittend op een bankje aan de Voorstraat of op de Markt. Het tweede aspekt van de expositie betreft aquarellen van Eleonora van der Brom-Temme, die na een drukke loop baan in het middelbaar onderwijs toe komt aan haar grote passie, het schilde ren van (voornamelijk) bloemen. Bloe men in de natuurlijke omgeving en in De afdeling Flakkee van de C.P.B. hoopt a.s. donderdagavond om half 8 in het Dienstencentrum een bijeenkomst te houden waarop gesproken zal worden door mevr. Weehuizen uit Amstelveen over haar werk als stewardess bij de K.L.M. Gasten hartelijk welkom. Op donderdfag 25 oktober speelden 4 man van de Zwarte Pion 2 tegen Astha- pada 2 uit, met voorlopige stand IVi - Vi Voor de Zwarte Pion. De Bruin won zeer snel, gevolgd door Markwat. Hollander maakte remise terwijl de afgebroken partij van v.d. Waal als verloren moet worden beschouwd. Huishoudelijke competitie: Afdeling 1 Peeman - dur PreeVi - Vi Verbeek - LesuisO - 1 Smit - V. Prooijenafg. Mourik - VerolmeO - 1 Hollander - BoeterVi - Vi Afdeling 2 Ant. Visser - v.d. WaalVi - Vi Groenendijk - v. DoornVi - Vi de Bruin - H.K Smit1 - O Dane - Taaieafg. Wolters - v.d. Does1 - O V. Schaardenburgh - Albrechts .....O - 1 Maliepaard - J. BakelaarO - 1 Kommentaar: Peeman en du Pree remiseerden in woeste gelijke stelling. Smit staat pion voor in afgebroken partij. Verolme offer de pion, won er twee met goede stelling waarin Mourik de fout in ging. On nodig! Boeter speelde behoedzaam en Hollan der had geen lust in grote risico's. Pot remise. Lesuis pakte Verbeek knap wegens Ver- beeks onderste lijn-problemen. Van Schaardenburgh is duidelijk uit vorm. De Bruin draait op volle toeren. J.C.H. uitbundige boeketten. Af en toe ont staan landschappen van haar hand, vrijwel altijd in crayon. Op 10 november zal mevrouw Van der Brom aanwezig zijn om een toelichting 'te geven op haar werk, dat opvallend kleurrijk is, en eerder werd geëxposeerd in galeries in o.a. Bochem, Zwarte Woud (Duitsland). Een bijzonderheid is, dat deze exposifie is verdeeld over twee lokaties te weten: „De twaalf ambachten" - antiek en curiosa - in de Kerkstraat en „Klein loogement" - art design antiquités - aan de Noordzijde Haven in Goedereede. Openingstijden: woensdagmiddag 14.00 - 17.00 uur; zaterdagmiddag 13.00 -17.00 uur. Op zaterdag 10 november a.s. zal van 14.45-16.00 uur door de cantor-organist van onze duitse partnergemeente Frau- enstein. Peter Kleinert, een orgelconcert gegeven worden in de Dorpskerk van Mijnsheerenland. Aan dit concert zal ook medewerking verleend worden door de cantorij van Mijnsheerenland onder leiding van cantor-organist Herman Lammers. Het programma bestaat uit werken van Reineken, Walther, Bach, Weyrauch en Ritter. Te horen zijn onder meer enige koraalbewerkingen, die in afwisseling, cantorij/orgel gezongen en gespeeld zul len worden. Peter Kleinert is in de voormalige DDR een bekend organist, die door het gehele land concerten verzorgt. Ook het wer ken met de cantorij van Frauenstein en zijn aandeel in de eredienst daar, gaat hem zeer ter harte. Hij is blij dat hij door de zo veranderde politieke situatie nu ook in Nederland zijn capaciteiten kan tonen. Als werkgroep vinden wij het fijn, dat deze enthousiaste musicus boven staand concert kan geven. De samen werking met de cantorij onderstreept daarbij de band van het gemeente- kontakt. Na afloop van het concert is er gelegen heid in de Pastorije een kop thee of kof fie te drinken en daar dan met Peter Kleinert kennis te maken en met hem. spreken over zijn werk in Frauenstein. Wij hopen op een fijne middag, waarin muziek en ontmoeting centraal staan. Iedereen is van harte welkom. De toegang is gratis. BRUINISSE Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 17.00 uur ds. W. Verhoeks. ^.^.^.^.l^^.)f.^.^.^.^.^^.^.^.^.l^^.4.l^^.^.^.4.l^l^^.l^'^^■^■4■lt■>^4■^■^■^■^■^.^■.^■4■'^*^■*4■'^'^^■*^■^■'^*'*■'^>^'^^■'^^■^^^ Er staan twaalf grote boerderijen in de polder plus de arbeidershuisjes, die er bij behoren. De boeren en de arbeiders krijgen bevel om binnen tweemaal vier- en-twintig uren te verhuizen met al hun bezittingen. De Burgemeester van West plaat komt naar Oosthoek om te protes teren bij de Ortskommandant. Die trekt diepe rimpels in zijn voorhoofd en snijdt botaf, dat er niet over te praten valt. De Burgemeester gaat kwaad weg zonder te groeten. Is met dat een toestand! Twaalf grote boerderijen tegen de vlakte. Een vruchtbare polder voor altijd bedor ven... betonnen startbanen... bunkers, diep onder de grond!... Er wordt snel voortgang gemaakt met het werk. De boeren moeten zelf behulpzaam zijn bij het afbreken van hun boerderijen. Hun wagens rij den af en aan om het bruikbare materiaal weg te voeren. De stenen worden hier en daar op stapels gezet om straks te dienen als fundering voor de aan te leggen startbanen. Planken en balken wor den naar Zuidhaven gereden om aan de bunkers te worden verwerkt. Hier en daar worden nieuwe greppels en sloten gegraven, andere worden gedempt. Er is voor vele handen werk, want de aanleg van het vliegveld moet binnen enkele maanden zijn voltooid. Opnieuw worden veel arbeiders van elders aangevoerd. Ze komen uit alle oorden van Nederland. En het zijn nu geen landlopers en bedelaars, het zijn fatsoenlijke ambachtslui, die uit hun werk zijn gehaald om hier voor de Duitse Weermacht te werken. De Mof is bezig om, zoals hij het uitdrukt, de bedrij ven uit te kammen. Hij wordt daarbij geholpen door de nieuwe Rijksarbeidsbeurzen. Die Rijks- arbeidsbeurzen zijn een uitvinding van de Dui vel, want met die organen zal het de Duitser gelukken om alles wat tot werken in staat is naar Duitsland te slepen of in Holland voor Weer machtsdoeleinden te gebruiken. Deze keer worden de dorpen niet met inkwartie ring lastig gevallen, want de O.T. laat grote barak ken opslaan om de mensen te huisvesten. In Oosthoek en omstreken worden meisjes gechar terd om voor het eten te zorgen. Deze aangelegen heid wordt door de Ortskommandant in persoon geregeld, daarbij geholpen door zijn personeel. Het valt hem niet moeilijk om een aantal geschikte keukenprinsessen bij elkaar te scharre len. De mensen van Oosthoek en omstreken noe men die sletten W.H.-meisjes. Dat W.H. heeft niets met Winterhulp te maken, het betekent een voudig 'Weermachtshoertjes'. Dat gespuis zal zich voortaan te goed kunnen doen aan het vlees en de boter van een paar honderd fatsoenlijke werklui, die hier zijn neergeworpen om voor de Duitsers te slaven en van de vlooien te worden opgegeten. De aanleg van het vliegveld onder de gemeente Westplaat wordt voor dat dorp een groot ongeluk. En omdat Oosthoek door een trambaan met Westplaat verbonden is gaat dat dorp in het onge luk delen. Er komen in Westplaat verschillende Duitse dienstgebouwen. Als gevolg daarvan worden natuurlijk weer mensen uit hun huizen gezet. Ik vertel daarvan niet meer omdat mijn verhaal dan te eentonig zou worden. Alleen is het vermelden wel waard - als de vordering zijn beslag gekregen heeft - de inwoners van Westplaat onder elkaar smoezen, dat ze hun Burgemeester wel spoedig kwijt zullen wezen als hij zo tekeer blijft gaan. En de Burgemeester wordt door zijn Ie wethouder in persoon gewaarschuwd: „Mijnheer Burgemees ter, wees wat voorzichtiger! Wat hebben we er aan als ze je aan de dijk zetten! Wat krijgen we dan? Een landverrader!" En mevrouw, die er bij zit, voegt er aan toe: „Heb ik ook al gezegd, maar die man wil niet luisteren!" De Burgemeester knikt want hij weet het wel. Ook wil hij graag naar goede raad horen. Maar er is zoveel... och, hij kan niet alles zeggen... De Wet houder bemoedigt en Mevrouw bemoedigt ook: een verdrukking van enkele dagen, zegt de Schrift. De Burgemeester haalt zijn schouders op, om er vanaf te zijn belooft hij, dat hij zijn best zal doen om die varkens niet al te veel in de weg te lopen... De Duitse dienstgebouwen in de gemeente West plaat worden telefonisch verbonden met de Orts- kommandantur in Oosthoek. De lijn wordt door de Duitsers zelf aangelegd. Ze maken daarbij gebruik van de telefoonpalen, die langs de tram baan staan. De deskundigen van de Technische Dienst der Telegrafie schudden er lachend hun hoofd over. Als de Moffen nu anders geen lijn kunnen aanleggen dan op die manier! De draad hangt als een doorgezakt waslijntje tussen de palen. Maar de Chef van de tram lacht er volstrekt niet om. Hij zegt tegen zijn mensen: „Dat geeft op den duur ongelukken!" De mensen zijn van mening: „Laat het ongelukken geven! De Chef is toch niet bang, dat de zwiepende draad de loko- motief uit de rails zal lichten!" Nee, daar is de Chef niet bang voor, maar als de tram de telefoon draad kapot rijdt dan is dat natuurlijk sabotage. „En weten jullie wat van zoiets op andere plaat sen het gevolg is geweest!?" Dat weten ze, en het resultaat van de beraadslaging is, dat de Chef de Burgemeester van Westplaat inlicht over al het geen hem in deze bezwaard. Die wijst de zaak van de hand: „Waarom brengt u de Burgemeester van Oosthoek niet op de hoogte, mijnheer? In die gemeente is uw Dienst gevestigd, niet, nietwaar, en ook de Ortskommandatur. Ik wil volstrekt niets met de zaak te maken hebben, mijnheer"... Daar staat de Chef met de hoorn in zijn hand. Het is volkomen waar wat die Burgemeester zegt, maar hij wil liever niet met de landverrader van Oosthoek aanleggen. Hoe zegje nu zoiets door de telefoon als je weet, dat er een spion meeluistert, die elk onvertogen woord aan de Duitsers over- brieft? Hij praat nog wat over de zwiepende draad en de man ana de andere kant zegt ongeduldig: „Ja, ja, doet niet terzake"... Dan krijgt de Chef een inval: „Maar luistert u eens. Burgemeester,... ik ducht vooral gevaar voor de lijn in de bocht van de baan bij de Van Stratensweg, en het is daar toch gemeente Westplaat, niet... Nu, ik heb gewaarschuwd en acht me verder van alle ver- antwoorderlijkheid ontslagen"... En vóórdat er antwoord komen kan belt hij af Zó, nu moet die Burgemeester zelf weten wat-ie doet! En dat weet die Burgemeester! (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 5