Tweespalt in Middelharnis' gemeenteraad, VDB contra het college Schaken in Stellendam Politieberichten NIEUWS Jeugdaktiviteiten DE 0OOYi uit de kerken Van Lyrakorps naar Marchingband Herhaalde oproep Open schoolgroep Verkoping t.b.v. „De Schutse" m.b.t. medewerking artikel „de Boerderij" Spekulaaspoppenaktie mannenkoor 'Ons Koor' Tholen onderzoekt mogelijkheid van overdekt zwembad I.Z.B.-avond te Goedereede Jeugddienst in Exoduskerk Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS' DINSDAG 6 NOVEMBER 1990 De door twee 'koppen' bemande VDB '78 fraktie in Middelharnis' gemeen teraad voelt zich door de Collegepartners smadelijk in de steek gelaten. „We voelen ons gegriefd en beledigd", liet dhr. Ph. v. d. Berg mede namens zijn fraktiegenoot Rijvers weten toen hij donderdagavond, aan 't begin van de gehouden raadsvergadering lucht gaf aan z'n groeiend-, maar thans ten top gestegen grief over de 'voelbare arrogantie van de meerderheid', zoals die steeds weer door de Collegepartijen wordt gedemonstreerd. Een z.i. laakbare opstelling met de konsekwenties waarvan VDB het College tot aan de nieuwe raadsverkiezing in 1994 zal blijven achtervolgen... Breekpunt in hun eerder nog 'loyale' houding jegens het College is voor de VDB fraktie het gebleken verloop van de 'Mekhof verwikkelingen die thans blij ken te hebben geresulteerd 's colleges principe-toestemming tot sloop van de grote schuur, volgens VDB de teloor gang van een uniek stukje van Middel harnis. VDB '78 had zich sterk gemaakt voor het behoud ervan, maar twee daar toe strekkende moties waren in de vorige raadsvergadering door de raad verwor pen. Nu door het college de teerling is geworpen, nu wilde dhr. v. d. Berg van het college weten welke rol de adviezen van de Monumentencommissie (ze wa ren tegen de sloop gericht) bij de besluit vorming hebben gespeeld en welk as- pekt voor het college van doorslag gevende betekenis is geweest. In eerder overleg tussen de frakties leek het gevaar van sloop te zijn afgewend, maar nu - weliswaar 'in principe en on der voorbehoud' de sloop toch doorgang zal vinden betichtte dhr. v. d. berg de coalitiepartners van een politieke onbe trouwbaarheid van de eerste orde. „Het door ons gegeven vertrouwen is be schaamd en wij zijn daar echt boos over", zo liet dhr. v. d. Berg met nadruk weten; VDB neemt zich dan ook voor het college met de konsekwenties van deze 'laakbare opstelling' tot aan de vol gende raadsverkiezing in 1994 te blij ven vervolgen. Op de gestelde vragen, evenmin als op die door dhr. v. d. Kamp (lijst Hoog- zand) gesteld kwam geen antwoord om dat de voorz. burg. mevr. Sleurink het onderwerp vreemd aan de agenda acht te. De raad had via de besluitenlijst ken nis genomen van de beslissing van het college en de voorz. voelde er niet voor het genomen besluit geen bevoegdheid van het college in het kader van de Wo ningwet) in het openbaar toe te lichten. Haringvliet Expo verdwijnt, jammer... De door de raad in januari '88 geaccep teerde garantstelling tot een bedrag van ƒ30.000,- voor een door de Stichting Haringvliet Expo aan te gane lening dient, tot spijt van de raad, thans te wor den geëffectueerd, zo heeft de Rabo bank te Stellendam bedongen. De ex ploitatie van Haringvliet Expo valt dermate tegen dat de Stichting de aange gane lening niet terug kan betalen. Op de eilandelijke gemeenten wordt daar om verhaal gehaald. „Jammer...", zo klonk uit alle frakties, overigens niet alleen terwille van de ver loren dertigduizend gulden, maar ook omdat de eilandelijke gemeenten een kans om zich via de Expo te promoten zullen moeten missen. Door dhr. v. d. Berg werd geïnformeerd of de gemeenten enige invloed op het be leid hebben gehad. Ook maakte dhr. V. d. Berg nog eens duidelijk wat huive rig te zijn over de aan de Stichting Rien Poortvliet museum verleende garantie, maar het leek de voorz. het nu daar niet over te hebben. De raad heeft van alle relevante informatie en van de statuten kennis genomen en daar zijn positieve beslissing op gegrond. In de Stichting Haringvliet Expo had den de gemeenten niet mee bestuurd, daarin was het beleid gelaten aan de VW's en de Kamer van Koophandel. Jammer... vond de raad en 't leek ieder wijs de verschuldigde garantstelling maar zo snel mogelijk te betalen voor het bedrag nog door een rentetoeslag wordt verzwaard. Schakers. Ze intrigeren mij. Gekke men sen zijn het. Wat bezielt hen om elke keer opnieuw aan een vierkant bord plaats te nemen met enkele houten pop petjes erop. En dan denken ze heel lang na voordat ze zo'n houten poppetje dur ven te verschuiven. Voor een buitenstaander moet dat toch een vreemd tafereel zijn: twee zwijgende mensen tegenover elkaar, die urenlang naar houtgesneden figuurtjes kijken. Waar denken ze over?? Wordt er eigen lijk wel gedacht?? Of zijn schakers bezig te vluchten uit de werkelijkheid?? Wat is toch die drijfveer om zelfs een levensroeping te maken van dit spel letje?? Daar is natuurlijk over geschre ven. De Amerikaan Reuben Fine zelf ook topgrootmeester geweest, schreef in zijn boek 'The Psychology of the Chess player' dat het mat zetten van de koning een verkapte vorm van vadermoord is. Het is onbewust de neiging van iedere puber om zich minstens gelijk te voelen aan, dan wel om de meerdere te worden van zijn vader. Aldus Fine. De schakers zelf zullen hierover hun schouders ophalen. Zolang ze hun zetjes maar mogen doen. Toch verdenk ik heel veel schakers ervan dat ze niet echt over de stelling nadenken. Ze dromen maar een beetje weg. Ze zitten wel naar die stukken te kijken, maar ondertussen borrelen er plannetjes op hoe de avond doorge bracht gaat worden. Of hoe de vakantie er dit jaar eens uit gaat zien. Of hoe de ruzie met de buurman weer bijgelegd kan worden. Of hoe het favoriete elftal het zaterdag er vanaf gaat brengen. Hé, nu zit ik zelf weg te dromen! Zou ik dan ook een schaker zijn...?? Over weer na de realiteit van afgelopen dinsdag. Er werd voornamelijk gebe kerd en we beginnen gelijk maar met de verrassingen. Van Rossum verloor naar eigen zeggen nogal kansloos van Gott- schal. U ziet, zelfkritiek is ons niet vreemd. En Pirc, waarbij zwart vergat het witte centrum aan te tasten, loper naar g4 was een positionele blunder. Wit kreeg de positionele troeven in handen, en zwart dreigde langzaam de verstik kingsdood te sterven. Met de vlag op twee voor twaalf beging zwart harikiri, hij overzag mat in één. Toch maar de Aljechinverdediging weer eens van stal halen, Wim! Kampioen van Oostenbrugge speeld eeen zéér onderhoudend partijtje tegen de nestor van onze vereniging, Smit. Een Catalaan waar wit met voordeel uit de opening kwam. Zwart moest een stuk inboeten om niet onmiddellijk te verlie zen. Maar zie wat er gebeurde: wit begon te knoeien, niet ontwikkelen (loper op fl, toren op hl), de koning werd naar voren gejaagd, en uit doffe ellende moest wit een stuk teruggeven. Het daar uit voortvloeiende toreneindspel werd (te) lang uitgemolken, maar remise was onafwendbaar. Volgende week gaan de heren in een vluggertje bepalen wie er verder bekert. Breeuwer verloor zonder reëele tegen stand te bieden van Botma. Verrassend na de uitstekende overwinning op van Rossum van vorige week. Eerst pionver- lies, daarna kwaliteitsverlies en toen alle witte stukken op het verkeerde been stonden, was er voor wit geen houden aan. Auw! Hameeteman en van Rhee maakten het elkaar in een rare Franse partij niet al te moeilijk. Het vluggertje tussen deze twee snelschaakexperts wist van Rhee in zijn voordeel te beslissen. Voor de h.h. competitie werden er nog vier partijen verspeeld: Van Dam brak af - tegen Leydens in een moeilijk te taxeren stand: wit heeft ruimtevoordeel op de damevleugel, maar zwart heeft zeker kansen op de koningsvleugel. Van Gurp speelde een aanvallende Ita liaanse partij, maar ook nu bleek dat Tanis een harde noot is om te kraken. Nadat beiden eikaars rémise-aanbod afsloegen, werd bij het derde remise aanbod de vrede getekend; ook bij scha ken geldt: drie keer is scheepsrecht. Hameeteman en Zonneveld speelden een interessante Siciliaans duel; eerst zwart beter, toen wit en zo ging het nog een tijdje door, wat uiteindelijk uit mondde in remise. Roon kwam zéér goed weg tegen Koese. Een Ben-Oni leek wit alle kansen te bieden, maar een ver keerde taxatie kostte wit een pion. Gelukkig had zwart nog wat hangende pionnen; bij schaken heet zoiets com pensatie. Koese vond dat ook en stemde in met het witte rémise-aanbod. Uitslagen Ie ronde bekercompetitie (vetgedrukte spelers bekeren verder) H. van Oostenbrugge-H.SmitVi - Vi J. Gottschal - W. van Rossum1 - O W. Breeuwer - D. BotmaO - 1 A. Bolleman - J. van Damuitg. A. Roon - bye F. de Boer - G. J. ZonneveldO - 1 K. Hameeteman - F. van RheeVi - Vi 0-1 (n.v.) K. Tanis - R. van Dongen...uitg. J. van Gurp - F. van Astuitg. A. Vroegindeweij - L. KoeseO - 1 M. Leydens - K. v. d. Nieuwendij k...,uitg. H. van Meenen - D. Hameeteman ...uitg. Uitslagen h.h. competitie d.d. 30-10 J. van Dam - M. Leydensafg. J. van Gurp - K. TanisVi - 'A D. Hameeteman - G. J. ZonneveldVi - Vi A. Roon - L. KoeseV2 - V2 Uw schakende verslaggever Gert-Jan Zonneveld Geen vergoeding hekwerk Aan de Albert Schweitzerschool te Stad aan 't Haringvliet zal geen financiële medewerking worden verleend tot het plaatsen van een hekwerk, dat langs een gerealiseerde aanbouw over een lengte van plm. 20 meter ontbreekt. Het college werd van medewerking weerhouden omdat de gepleegde aan bouw voor een vastgestelde Rijksnorm gerealiseerd moest worden; inwilliging van het verzoek zou het bouwbudget on toelaatbaar belasten. De raad bleek het met het college eens te zijn, geen vergoe ding derhalve voor een hekwerk. Wél, voor dezelfde Albert Schweitzerschool de beschikbaarstelling van een krediet van 13.385,- voor het herstel van de dakbedekking. Vanuit de raad werd steen en been ge klaagd over de slechte kwaliteit van de dakbedekking die nog maar 8 jaar is en nu al dient te worden vervangen. Door dhr. Vroegindeweij werd dan ook ge vraagd of bij de aannemer van 8 jaar ge leden geen verhaal meer kan worden ge haald óf dat de vervanging door de verzekeringsmaatschappij wordt be taald. Verhaal op de aannemers bleek niet meer mogelijk en 't is nog de vraag of de verzekeringsmaatschappij het schadebedrag zal vergoeden. Voor het schoolbestuur is dat trouwens niet rele vant, dat is gebaat bij een spoedig herstel waarvoor de gemeente, als risicodrager dient te zorgen. De VDB fraktie mokte geducht:er is duidelijk een wanprestatie!" verweet dhr. Rijvers de bouwer van acht jaar geleden. NIEUWE TONG E Onder dit motto start het Tamboer en Lyra-korps 'ApoUo' uit Nieuwe Tonge een ledenwerfaktie, om de huidige bezetting, die bestaat uit slagwerk en lyra's, uit te breiden met een blazersgroep. Met deze uitbrei ding hoopt men een Marchingband te kunnen gaan vormen. Waarom een Marchingband op Goeree- Overflakkee? Om de eenvoudige reden, dat er in de regio geen enkele band is, behalve dan de majorettepeletons, die zich toelegt op het verzorgen van buiten optredens en dan met name het geven van muzikale shows. De leden van Lyra korps 'Apollo' zijn er dan ook van over tuigd, dat er in onze regio de behoefte ruimschoots aanwezig is om zo'n band te starten. Wij roepen dan ook iedereen in onze regio, die een blaasinstrument of een slaginstrument bespeelt of wil leren bespelen en in zo'n band wil spelen op, om kontakt met ons op te nemen. U kunt bellen naar: (01875) 15 64 of (01875)20 27. U kunt zich ook laten informeren op onze open dag op zaterdag 10 no vember a.s. Deze open dag wordt gehouden in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwe Tonge en begint om 15.00 uur. Het Lyrakorps zal dan speciaal voor deze gelegenheid aangevuld worden met blazers van het harmonie-orkest van 'ApoUo', om u alvast een indruk te geven hoe nu zo'n band zou moeten klinken. Tevens is er deze middag de mogelijk heid om zich volledig te laten informe ren over alles wat u maar wilt weten over deze band. Allen die geïnteresseerd zijn in deze Marching-Band hopen wij dan ook te ontmoeten op onze open dag, zaterdag middag 10 november, vanaf 15.00 uur. U bent allen van harte welkom. MELISSANT „De Schutse" vraagt uw aandacht! „De Schutse" is een landelijke stichting uitgaande van de Ger. Gem. in Ned. Deze stichting is opgericht om een tehuis voor verstandelijk gehandicapten uit de reformatorische gezindte te ver wezenlijken. December 1985 heeft de staatssekretaris toestemming verleend voor de bouw van een woon- en behan delinstituut voor 24 pupillen. Dit jaar is de bouw hiervan begonnen. Streefda tum voor het voltooien van de bouw is D.V. mei 1991. Het reeds bestaande dagverblijf wordt geheel gefinancierd uit vrijwillige bij dragen, giften en opbrengsten van ver- koopakties. Ook een aantal dames op Goeree- Overfiakkee is aktief om „De Schutse" te steunen. D.V. 10 november organiseren wij een verkoping in verenigingsgebouw „De Poort", Voorstraat 14 te Melissant van 10.00 tot 16.00 uur. U kunt bij ons terecht voor cadeau- en handwerkarti- kelen, boerenkaas, boeken, textiel van bekende merken, fruit, bakkersartike- len, enz. enz. Hierbij wordt u hartelijk uitgenodigd voor een bezoek aan deze verkoping. MIDDELHARNIS Pogingen inbraak Vorige week donderdagavond of -nacht is er getracht in te breken te Stad aan 't Haringvliet en Melissant, in resp. een bedrijfspand en een woning. De inbraak is niet voltooid kunnen worden, vermoe delijk omdat men onraad rook of ge stoord werd. Inbraak/diefstal In Herkingen en Nieuwe Tonge zijn resp. een inbraak en een diefstal ge pleegd. In Herkingen werd ingebroken in een zomerwoning, daarbij werden een fiink aantal elektrische apparaten en enkele sieraden meegenomen. In Nieuwe Tonge werd een neuswiel 'van een caravan afgehaald en meegenomen. Deze caravan .stond geparkeerd aan de Zuiddijk. Dierenmishandeling Op de hoek van de Steeneweg-Margriet- straat te Middelharnis hadden mensen van Gemeentewerken een dode kat gevonden die met een touw was vastge bonden aan een struik. Er was een knoop in het touw gelegd, zodat van opzet gesproken kan worden. De kat heeft vermoedelijk zo zichzelf gewurgd. De eigenaar van de kat is bij de politie onbekend, de kat had een bruin hals bandje om en was zwart/wit van kleur. Voor het doen van aangifte van deze ernstige/ergerlijke vorm van dierenmis handeling wordt de eigenaar alsnog ver zocht om zich bij de politie te melden. Dood paard Een onlangs, in de persberichten, ver melde diefstal van een paard te Dirks- land, heeft een triest vervolg en einde gekregen. De eigenaar heeft vorige week het kadaver van het paard gevonden in een sluisje onder de Noorddijk te Melis sant. Gezien de aangetroffen sporen hebben de daders getracht het beest zal vermoedelijk in paniek in het sluisje gesprongen zijn. Omdat de doorgang nogal smal was heeft het beest zelf geen kans meer gezien zich te bevrijden en is vermoedelijk van uitputting gestorven. Diefstal radio's uit auto Uit twee auto's, die geparkeerd stonden op de parkeerplaats bij sportcomplex „De Staver", zijn op zaterdagavond de autoradio's gehaald. Zonder verder veel schade aan te richten heeft men de radio's gedemonteerd en meegenomen. In één van die auto's zat de radio in een anti-diefstal slede, echter de eigenaar had verzuimd deze eruit te halen. Aanhoudingen van diefstal/inbra ken verdachte personen Naar aanleiding van inbraken in een school te Oude Tonge en een jongeren- soos te Sommelsdijk zijn tot nu toe drie personen, beiden inwoners van de ge meente Oostfiakkee, aangehouden. Uit het onderzoek is gebleken dat zij zich het afgelopen jaar bovendien hebben schuldig gemaakt aan meerdere inbra ken in kantine's. De verdachten zullen begin deze week worden voorgeleid bij de Officier van Justitie te Rotterdam waarna het onderzoek zal worden voort gezet. Een of twee jaar geleden je schooldiplo ma behaald? Ben je verder gaan stude ren of heb je inmiddels een baan gevonden? Het landelijk weekblad Boerderij zoekt voor de rubriek Tribune kontakt met jongeren, die in 1988 of in 1989 de mid delbare school verlaten hebben en zijn gaan werken of studeren. Tribune wil graag met deze jongeren van gedachten wisselen over hoe zij de over gang van school naar maatschappij of vervolgopleiding ervaren hebben. Deze oproep heeft enkele weken gele den in de krant gestaan en inmiddels hebben wij iemand bereid gevonden om het een en ander te vertellen over het werken in een betaalde baan na het ver laten van de middelbare school. Wij zijn nu nog op zoek naar iemand, die verder is gaan studeren in bijvoor beeld Rotterdam, Utrecht of in een andere plaats en daarover het een en ander wil vertellen. Vragen die hierbij onder andere gesteld worden zijn: hoe is het om op kamers te wonen of om elke dag heen en weer te reizen? hoe heb je de overgang van de middelbare school naar je vervolgopleiding ervaren? wat zijn je toekomstplannen als je afgestu deerd bent? Wil je reageren en heb je er geen bezwaar tegen om met foto en je naam in Tribune te staan, neem dan kontakt op met Miny Vroegindeweij, tel. (01877) 33 20. SINT ANNALAND Aardappelveiling van donderdag 1 novem ber 1990. Bintjes gewone: 0,17 -ƒ0,18. Bintjes bonken: 0,24 - 0,25. Furore gewone: 0,19. Aardappelprijs per kilo gram. Aanvoer: 29 ton. Uien geveild door Zuid-Holland-Zuid van 31 oktober 1990. Uien, maat 40/op- waarts, klasse 2: 24,10. Uien, maat 60/ 80/opwaarts, klasse 2: 25,80. Uienprijs per 100 kilogram. Aanvoer: 60 ton. NED. HERV. KERK Beroepen te Hoornaar G. J. Mantel te Lopikerka- pel. Aangenomen naarCapelle aan den IJssel J. C. Schuur man te Rijssen. GEREF. KERKEN Beroepen te Andijk drs. A. W. Mol te Domburg en Westkapelle; te Lemmer drs. H. K. Zijl stra te Tijnje en Nij-Beets; te Schiedam W. R. van Wieren te Huizen (N.H.); te Geldrop (herv. geref) drs. L. Thijs te Ouderkerk aan den Amstel; te Hoogvliet drs. A. J. C. C. van der Pers te Akkrum. Aangenomen naar Oudewater (beiden part-time) drs. W. Loosman en drs. J. Bolhuis te Wom- mels; naar Geldrop (herv. geref) drs. L. Thijs te Ouderkerk aan den Amstel. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Hoek (Z) H. J. D. Smit te Marknesse; te Ridderkerk (tweede beroep) K. de Vries te IJsselmuiden-Grafhorst. Aangenomen naar Ridderkerk (tweede beroep) K. de Vries te IJsselmuiden-Grafhorst. Bedankt voor Heerde i. c. m. Wapenveld A. Boersma te Mussel; voor Nieuwleusen Jt. Janssen te Almelo; voor Vollenhove D. W. L. Krol te Aduard. NED. GEREF KERKEN Beroepen te Zwolle J. J. van Es te Doetinchem- Velp. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Apeldoorn-Zuid B. Oosterbroek, 1.1. pred. te Brazilië, wonende te Baam- brugge; naar Zwolle H. C. Mijnders te Zwijndrecht. Bedankt voor Aarlanderveen H. D. Rietveld te Maarssen; voor Woerden B. Ooster broek, 1.1. pred. te Brazilië, wonende te Baambrugge. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te 's-Gravenzande, Middelburg-Zuid, Scherpenzeel en Middelharnis G. J. van Aalst te Benthuizen; te Melissant i.c.m. Ouddorp P. van Ruitenburg te Melis kerke. Bedankt voor Drachten M. Mondria te Waarden burg; voor Alblasserdam G. Mouw te Genemuiden; voor Chilliwack (Can.) J. J. van Eckeveld te Zeist; voor Nieuwer- kerk (Z) G. J. van Aalst te Benthuizen. Traditiegetrouw houdt het mannenkoor 'Ons Koor' weer haar jaarlijkse speku laaspoppenaktie. Dit jaar zal dat plaatsvinden in de week van 12 tot 17 november. Het koor hoopt dat weer vele poppen hun weg zullen vinden naar mensen die van een lekker stukje spekulaas houden. Uit de opbrengst van de akfie zal de ver- enigingskas worden gespekt voor uitga ven welke niet van de contributie kun nen worden betaald. De spekulaaspoppen kostne 2,50 per stuk. SINT ANNALAND Unaniem heeft de Thoolse sportcom- missie dinsdagavond ingestemd met een nader onderzoek naar de mogelijkheid van een overdekt instruktiebad. In de maand december van het jaar 1989 heeft het aktiecomité „overdekt zwembad" een handtekeningenaktie opgezet voor een betere zwemakkomodatie in Tho len. Volgens de initiatiefneemster Gerda Elshof is die aktie geslaagd. „Meer dan vijfduizend mensen steunden het voor stel", vertelde ze tijdens het spreekrecht voor de kommissie sport dat vooral voor ouderen en gehandicatpen een overdek te zwemkom van wezenlijk belang is. De sportkommissie is dan ook van mening dat er een nieuwe overdekte zwemvoor- ziening moet komen. Wel blijkt er ver warring te heersen over het terrien en tevens over de term „eenvoudig overdekt instrukdebad". Voorzitter De Laater hield de leden vand e vergadering een acht bij vijfentwintig meter bad voor. Over de haalbaarheid brengt de wethou der van sportzaken, de heer P. van Schetsen uit de kern Sint Annaland later verslag uit aan het college van burge meester en wethouders. NOVEMBER (SPORTCOMPLEX In het kader van de jeugdaktiviteiten zal er voor de jeugd in de leeftijd 6 t/m 12 jaar op woensdag 14 november van 14.00 tot 16.00 uureen spel/doe aktiviteit (levend ganzebord) worden georgani seerd in de sporthal. De organisatie is in handen van Marion van Oosterhout. stagiaire CIOS-Goes (sportopleiding). De kosten verbonden aan deze aktivi teit, bedragen per kind 3,50. Het levend ganzebordspel vindt plaats in de gehele sporthal, waarbij groeps doe/denk opdrachten zijn verwerkt. Spelprincipe: d.m.v. het gooien met een reuze dobbelsteen, verplaatst de groep zich via diverse opdrachten naar het laattse vak, nummer 63. De groep die na het finishen het hoogst aantal punten heeft gescoord, krijgt een leuke attentie. Voor meer informatie, bel woensdag t/m vrijdag, tel. (01877) 16 64 (vragen naar Marion). In het Herv. verenigingsgebouw „De Ark" zal a.s. donderdagavond, om kwart voor 8 door de I.Z.B. een bijeenkomst worden belegd, waarop iedere belang stellende voor het werk van de Inwendi ge Zendingsbond hartelijk welkom is. Door ds. Hoek zal een meditatie worden gehouden en evangelist Bos uit Rotter dam zal aan de hand van dia's een toe lichting geven op zijn werk. SINT ANNALAND Extra kerkdienst Op woensdag 7 november a.s. zal er des avonds om 19.30 uur in de Ned. Her\\ Kerk van Sint Annaland een extra kerk dienst worden gehouden, waarin in de Dienst des Woords hoopt voor te gaan ds. G. H. van Kooten, emeritus predi kant te Delft, voorzitter van de Bond van Mannenverenigingen op Gereformeer de Grondslag. Deze dienst gaat uit van de plaatselijke hervormde Mannenver- eniging „De Heere is mijn Banier". OOLTGENSPLAAT Ingezonden brief (oud-leerling van de Open School) Kom mensen uit Ooltgensplaat, er is weer een mogelijkheid om je op te geven voor een cursus. Nu de oude groep zijn leertijd erop heeft zitten, zou het voor het dorp heel goed zijn om een nieuw op te richten. Ik per soonlijk heb het altijd wel leuk gevon den om er naartoe te gaan. Je hoeft echt geen advokaat te zijn om je daar voor op te geven. En omdat er in het dorp al zo veel weggaat zou het echt wel van belang zijn om op die manier er nieuw leven in te blazen. Het is erg leuk om te doen, geloof maar. Verschillende dingen die je vergeten was, worden daar weer opgehaald. Hugo. SVE, (01870)39 27 Ingezonden brief Wij willen graag een Open Schoolgroep houden in Ooltgensplaat. Vandaar deze oproep aan al de mensen boven de 18 jaar om eens kennis te maken met de Open School. Iedereen die graag iets bij wil leren van rekenen of taal of een ander vak willen wij graag uitnodigen om te komen. U denkt misschien: „Dat is niets voor mij", of „Dat is te moeilijk", maar dat is echt niet waar. Het gaat in eigen tempo en op eigen niveau. Dus, ieder die graag wil bijleren zouden wij willen vragen kontakt op te nemen met de Open School. Open Schoolgroep Ooltgensplaat Informatie: SVE, (01870) 39 27 Op zondag 11 november 1990 is er weer een jeugddienst in de Exoduskerk aan de Dorpsweg te Sommelsdijk. Het the ma van de dienst deze morgen is: „Het zal mij een zorg zijn". Verder werken mee: ds. L. M. van Prooyen-Schuurman en gospelband New Town uit Tholen. De aanvang is om 10.00 uur en na de dienst is er gelegenheid om nog wat na te praten onder het genot van een kopje koffie. Tot ziens op 11 november. De jeugdcommissie

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2