Verkiezing - Vergeving - Verzoening Mobil Koninklijk Goud voor Middelharnis' brandweercommandant M. Peekstok £-C Wamemnum Zang- en Orgelavond te Dirksland Rally Formula Garage Knöps B.V. Citroen-Hesselink Stadse Zendingsdag op 7 november a.s. Nieuwe voorzitter van de Vereniging van Bedrijven Goeree-Overfiakkee Reformatie-herdenking te Middelharnis: Zang- en Orgelavond in de Grote of St. Laurenskerk te Rotterdam Het duurste wat u kunt kopen, is een goedkope 'miskoop' hmbredfUe l Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Verkoping Herv. Handwerkkring Welfare Oude Tonge houdt bazar Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Maarten Luther wenste in het spoor van de apostel Paulus niemand en niets anders te weten dat Jezus Christus en die gekruisigd. Hij wees de aange vochten mens op het bloed van het Lam dat reinigt van alle zonden. Met Luthers eigen getuigenis: Daar waar wij de zonde als zonde gaan zien, daar komt de prediking als de uitgestoken vinger van Johannes de Doper: 'Zie het Lam Gods dat de zonde der wereld wegneemt'. Immers Zijn bloed heeft de verzoening teweeggebracht. En waar, om met Calvijn te spreken, de predi king van het Evangelie getrouw plaatsvindt, daar drupt het bloed van Chris tus van de kansel - en het geneest verslagen harten en schuldige gewetens... De mens voor Gods aangezicht ^DVIES f van een erkende I ELECTRONICA V^ VAKZAAK Zoek daarom de zekerheid van een erkende consumenten-electronica vakzaak: Voor alle TAXATIES, Agrarische bemiddeling Beleggingen Middelharnis Telefoon 01870-2222 Autobedrijf A. J. van Rumpt „GSSEiïSïS) AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Peugeot/Talbot dealer Dirksland, 01877 - 1357 RENAULT-deaier 63e Jaargang VRIJDAG 2 NOVEMBER 1990 No. 5948 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Op de ledenvergadering d.d. 10 oktober 1990 van de Vereniging van Bedrijven Goeree-Overflakkee is Drs. C. M. S. Strater gekozen tot voorzitter van het bestuur. De heer Strater volgt hiermee de heer J. Kramer op, die als secretaris en als voor zitter zich sinds 1985 zeer intensief heeft ingezet voor de behartiging van de belangen van het bedrijfsleven op Goe ree-Overflakkee. De heer Strater is registeraccountant en gevestigd te Dirksland. De vereniging telt inmiddels 150 bedrij ven op Goeree-Overflakkee tot haar leden en organiseert regelmatig bijeen komsten en bedrijfsbezoeken voor haar leden. Ook voor het komende wintersei- Op D.V. zaterdag 10 november a.s. zal er in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland een zang- en orgelavond worden gehouden ten bate van de Stichting 'de Vluchtheu- vel' der Ger. Gemeente. Spreker tijdens deze avond is de heer van Groningen van deze stichting. Medewerking verlenen het Ridder- kerkse Jongerenkoor 'Laudate Deum' en de Gemengde Zangvereniging 'Ad- vendo' uit Nieuwe Tonge. Beide koren staan onder leiding van dirigent Martin Mans en worden aan het orgel begeleid door de organist Janco Belder. De koren zullen gezamenlijk en zelfstandig hun repertoire ten gehore brengen. Ook staat er veel samenzang op het pro gramma, voorafgegaan door orgelim provisaties van Martin Mans en Janco Belder. Na afloop zullen CD's en MC's te koop worden aangeboden van het Ridder- kerkse Jongerenkoor en de organist Martin Mans. De opbrengst is ten bate van de Stichting "de Vluchtheuvel'. waarvoor tevens zal worden gekollek- teerd. Aanvang 19.30 uur. Kerk open 18.45 uur. Hartelijk welkom! zoen is het bestuur van de vereniging onder meer druk doende een aantal sprekers uit te nodigen over onderwer pen die voor alle ondernemers van Goeree-Overflakkee van belang zijn. Trouw aan een tot traditie uitgegroeide gewoonte werd afgelopen woensdag, de 31ste oktober, te Middelharnis de kerk hervorming weer gezamenlijk herdacht. Het kerkgebouw van de hervormde gemeente dat daarvoor altijd welwillend wordt afgestaan, was op deze avond vrij wel geheel gevuld. Ds. A. Baars (chr. gerefen ds. L. W. Ch. Ruijgrok (ned. herv.), beiden te Middel harnis, spraken elk over een belangrijk thema bij Luther. Het hervormd gemengd koor 'Jeduthun" onder leiding van de heer Mar van der Veer verleende gewaardeerde medewer king. Het orgel werd bespeeld door Bart- Jaap de Bakker. Zoals telkenjare het geval is, werd deze avond belegd door het comité In de Rechte Straat, genoemd naar de gelijk namige landelijke stichting. Zo luidde de titel van dominee Baars' toespraak. Het uitgangspunt daartoe nam hij in de woorden van Psalm 130: 'Zo Gij HEERE, de ongerechtigheid gade slaat. HEERE - wie zal bestaan?! Maar bij U is vergeving, opdat Gij gevreesd wordt'. Enkele van zijn woorden zijn aan het begin van dit artikel al weergegeven. Luther sprak over de mens nooit anders dan als zondaar. In een aangrijpend beeld typeerde hij de mens als 'gebogen, gekromd over zichzelf. De natuurlijke mens heeft geen aandacht dan voor zichzelf Hij leeft voor zichzelf en hij sterft voor zichzelf. Hij zoekt aan zijn trekken te komen door zich voortdurend aan God te onttrekken. En niet alleen gaat hij op in de zonde, ook zijn gods dienstige plichtsbetrachting houdt hem bij God vandaan. Bij Luther kwam echter een moment, aldus ds. Baars, dat hij besefte zo voor God niet te kunnen bestaan. Hij stond oog in oog met een toornig God. Hij had geen bestaan bij de HEERE - ook niet met zijn vrome zonden. Daarop aan sluitend vroeg ds. zijn gehoor of dit ook bij ons realiteiten zijn. Weten wij er van te staan voor die God die zich over de zonde verschrikkelijk vertoornt? Beven wij voor de majesteit en heerlijkheid van de Heere die de zonde haat? Want de God van Maarten Luther, de God van Paulus, de God van de psalmdichters is niet veranderd. Wie hiervan iets ontdekt, gaat beseffen dat hij moet omkomen. God moet hem wegwerpen! Geen bestaansgrond, geen bestaansrecht meer te hebben... Dat is een onthullende en benauwende bood schap. Evenwel heilzaam. Namelijk opdat wij uitgedreven worden en gaan vragen naar de Heere en Zijn genade. '...maar bij U is vergeving'. Bij de HEERE is verzoening - een plaats van verzoe ning. Bij Hem is het verzoendeksel waarop het bloed van het offer werd gesprengd. In Zijn heiligdom. De vergeving en verzoening komen bij God vandaan. Niet het offer dat ik breng... 'Uit de werken der wet zal geen vlees gerechtvaardigd worden. - Maar nu is de rechtvaardigheid Gods geopen baard zonder de wet, namelijk de recht vaardigheid Gods door het geloof in Jezus Christus'. Toen Luther deze woorden las, werden de nevels weggescheurd. En het was of hij het paradijs binnenging. De vrede Gods vervulde zijn hart. En tot het laatst van zijn leven was zijn hartelijke belij denis: 'Wij zijn bedelaars. Dat is waar!' Bedelaars aan de troon van Gods genade, opdat Hij gevreesd wordt. Aldus een korte weergave van ds. Baars' meditatie die met grote aandacht werd beluisterd. (vervolg op binnenzijde van dit blad) Op zaterdag 17 november a.s. zal er D.V. weer een zang- en orgelavond worden gehouden in de Grote of St. Laurenskerk te Rotterdam. Aan deze avond zullen dit keer mede werken: 3 koren o.l.v. Frans van Til burg. Zoals gewoonlijk zal het hoofd orgel worden bespeeld door Aad v. d. Hoeven. Deze avond heeft ds. B. Duisterhof uit Rotterdam de leiding en zal een korte meditatie houden. De avond begint om 20.00 uur. De kerk is om 19.15 uur open en de toegang is vrij. voordtte z^terhead! VINGERLING 3-MIDDEI.HARNI5-TEL 01870-2518 ook bij aan- en verkoop van woningen, boerderijen, landerijen enz. J. A. Mijs N. A. van Kempen Tel. (01877) 13 09 Tel. (01877) 26 14 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTEfl c=i CIS c=l c:] r—f Ba^B^M^^^ ^^A t,"^. Peugeot Talbot Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 30 94 Burg. Sleurink (l) wenst het brandweer-echtpaar Peekstok geluk Niet pas bij 't scheiden van de markt, dat hoopt hij nog wat jaartjes uit te kunnen stellen, maar al dinsdagavond, bij de vie ring van z'n 40-jarig jubileum als begeesterd brandweerman, heeft Middelharnis' commandant M. Peekstok (57) z'n vrienden leren kennen. In een vrolijke terugblik op z'n aktieve brandweerloop baan zijn ze niet zachtzinnig met 'm omgesprongen, maar Peek stok bleek voor heter vuur ge staan te hebben en niemand kreeg hem uit zijn rol die hij de hele avond lang, samen met zijn echtgenote, op 't podium van 'het Prieel', zo voortreffelijk heeft gespeeld. Het Koninklijk Goud, de eervolle Onderschei ding die hem door burg. mevr. Sleurink werd opgespeld, daar over was hij zeker wél onthutst! Dat gebeurde aan 't eind van de avond toen hij er al lang niet meer op gerekend had... Aan burg. Sleurink waren deze avond meer verrassingen te dan ken, zo ook die met dia's onder steunde terugblik waarvan de zaal met volle teugen heeft geno ten, ook de fam. Peekstok trou wens, 't Geluk was daar tóch troef op deze blije avond. De jubilaris zelf had wat goed te maken met vrouw Ina en schonk haar, voor al die avonden en zaterdagen dat'ie weg was mis schien wel 40 rode rozen. De beide dochters gaven pa en ma elk een mooi cadeau, een 'happy family' zo was duidelijk..., een gezin achter pa's brandweeras piraties. „Stil en gerust" zou z'n leven zijn als verdere ambities dan 't comman dantschap over Middelhamis' korps, met de ploegen van Sommelsdijk, Middelharnis, Nieuwe Tonge en Stad als onderdelen daarvan waren uitgebleven, „maar u bent daarin niet blijven steken", merkte een van de sprekers op. En daar kwamen de loftuitingen los; „een van de beste wedstrijdleiders!", zo werd door voorz. V. d. Putten van het ABWC (Alg. brandweerwedstrijd comité) verzekerd en en passant berekende dhr. v. d. Putten dat dhr. Peekstok aan zo'n 2500 wedstrijden mee lei ding heeft gegeven sinds hij in 1979 het wedstrijdleiderschap accep teerde. „Een bezielende leiding in de reorganisatie van de regionale brandweerorganisatie werd hem toegedacht door dhr. v. d. Boven- kamp, de distriktsinspekteur van de Brandweerinspektie, die ook herin nerde aan de waardering die dhr. Peekstok bij Rotterdams burge meester Peper had geoogst, dhr. Peekstok is trouwens sinds 1 sep tember van dit jaar voorz. van de reg. adviescommissie. Voorts is hij hoofd-instrukteur Stichting Brand weeropleiding in Nederland, plaats vervangend voorzitter van de exa mencommissie, namens de Min. van Binnenlandse Zaken en hij is voorzitter van de eilandelijke Brand weercommandantenver. en stellig zullen we nog wat van z'n funkties over 't hoofd hebben gezien maar wat gaf dat op die drukke dinsdag avond waarop zo vreselijk véél te doen was...? Niet letterlijk natuurlijk-, maar in overdrachtelijke zin heeft burg. mevr. Sleurink de brandweer aan haar hart gedrukt en zo kwam het dat ze zich voor 't jubileum van de Commandant, met wie ze nog pas na een vergadering tussen koeien en weilanden verdwaald was geraakt. zo had ingespannen. Het klank beeld met bijbehorende sprekers was haar idee en zelfs had ze op de wijs van 'de blanke top der duinen' een lied geschreven dat in zes cou pletten door 't héle korps werd aan geheven...! De manschappen be dachten hun jubilerend comman dant met een video-recorder en van de gemeente kreeg dhr. Peekstok de van de feestavond gemaakte video film. Uit de coulissen kwam een reeks boeiende sprekers tevoorschijn, on der wie oud-kapitein 't Lam, toen malig hoofd van de brandweerschool van de Kon. Luchtmacht waar dhr. Peekstok tijdens zijn militaire dienst tijd een pracht opleiding genoot. Van uit z'n 'eigen mensen' werd hij toegesproken en onder-comman dant Leen Jordaan speldde hem het Kruis van Verdienste van de Kon. Ned. Brandweerver. en de Ver. van brandweercommandanten op en de een na de ander haalde de prachtig ste anekdotes op. Aan het eind van de avond bleek dhr. Peekstok 'geen woorden' te kunnen vinden hoe hij en z'n gezin van al het gebodene genoten had den. De hem toegemeten korte tijd gebruikte hij om dankwoorden te spreken, ook tot z'n vrouw van wie hij altijd de meest mogelijke steun heeft ervaren en daar was'ie haar bijzonder erkentelijk voor. „Als je vrouw er niet achter staat kun je 't wel schudden!!" zo wist hij. Ook de verstandhouding met regio nale en landelijke collega's en zeker ook met de eigen mannen was altijd uitstekend geweest, 't Viel niet eens mee zo'n pracht avond te moeten besluiten maar 't was al na elven en die van verre kwamen, zoals burg. en mevr. Hordijk moesten óók nog naar huis... voor J Verkoop Service 01871 - 1662 5 t, Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 DEN BOMMEL Morgen, zaterdag 3 november, hoopt de handwerkkring van de Ned. Herv. Kerk weer haar jaarlijkse ver koping te houden in 'Bij de Bron', van 10 uur 's morgens tot 4 uur 's middags. Er zijn weer prachtige truien, kleedjes, sokken en andere zelfgemaakte spullen. Ook dienbla den, houten ganzen en beschilderde kruikjes en andere cadeau-artikelen. Verder zijn er weer raadspelletjes met mooie prijzen en de enveloppe- stand met altijd prijs; dit jaar ook oliebollen en eigen gebakken appel- koeken. 's Middags is er vanaf 2 uur in ons Herv. Verenigingsgebouw aan de Voorstraat een gezellige verkoop. U vindt er van alles. Komt dus kijken en kopen. De zendingsavond begint om 17.30 uur, ook in het Verenigingsgebouw. Spreker is de heer Eilander. Hij zal ons met een dia-klankbeeld vertel len over de zending in ons eigen land. We rekenen op uw komst, 7 november a.s. De zendingscommissie De Vrijwillige Welfare te Oude Tonge hoopt haar jaarlijkse bazar, verkoop- en gezellige middag weer te houden in de woongemeenschap voor ouderen 'Ebbe en Vloed', Washingtonstraat 2, en wel op donderdag 8 november a.s. Er zijn weer mooie handwerken te koop. Ook zijn er diverse attrakties, zoals: enveloppen trekken met vele prijzen, oliebollen, koffie enz. Verder zal er een demonstratie gegeven worden van kra len rijgen. U wordt vriendelijk uitgenodigd door de bewoners en vrijwilligsters op bovenge noemde datum. DUS: donderdag 8 november a.s. 's middags van 14.00 tot 16.30 uur

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1