Plaats bruidspaar naar Mallorca Gezonde begroting gemeente Goedereede vastgesteld Weemoed-, maar zeker óók gunning bij vertrek ds. Groenendijk uit Herv. S'dijk YFC-bijeenkomst Grandioos succes voor Sempre Crescendo Interkerkelijk Jongerenkoor „One More Voice" Ophalen oud papier Havens en Voordelta vragen aandacht Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS' DINSDAG 30 OKTOBER 1990 Enerzijds waren er in de Herv. Gem. van Sommelsdijk zondagmiddag, bij het afscheid van ds. K. Groenendijk gevoelens van weemoed-, ander zijds, en dat te hartelijker, was er vooral de gunning jegens de van haar scheidende predikant nu een lang door hem verbeden wens, het mogen dienen van een eigen gemeente, in vervulling zal gaan. „Niet om daar eigen baas te worden, maar om ook daar, in Dussen, knecht te zijn", zo verwoordde ds. Groenendijk in de afscheidsdienst. Elf jaar geleden verbond hij zich als pastoraal mede werker en hij bleef dat toen hij ZVx jaar geleden predikant werd. Niet dat ds. zich aan Mozes zou spiege len, wél riep hij bij het afscheid - als Mozes deed - de hemel en de aarde tot getuigen bij de overdenking van het ambtswerk dat werd verricht. Nu ds. zijn loopbaan t.a.v. Sommelsdijk beëindigd heeft nu zag ds. in verwonde ring om dat hij, eigen onvolkomenhe den kennend, nochtans en mitsdien onder het volk van Sommelsdijk geroe pen is geweest het Evangelie der Genade Gods te betuigen. „Er was me niets liever de rechte leer onder u te preken", zo her innerde hij de gemeente van wier bloed hij vrij wilde zijn, waartoe hij, zoals Mozes bij zijn sterven deed, de hemel en de aarde tot getuigen riep over het gedane dienstwerk. Ds. roemde daarin allerminst op eigen kunnen maar slechts op de verdienste de Heere Jezus Chris tus Die door verzoening de kloof naar de mens heeft willen overbruggen. Ds. bekende slechts in die wetenschap dat 's mensen ontrouw Gods trouw niet teniet doet, het dienstwerk te hebben kunnen doen en de Sommelsdijkse gemeente het goed en het kwaad voor hebben kunnen stellen. De laatste gelegenheid, de af scheidsdienst, liet ds. evenmin onbenut om, uit Deuteronomium 30:19, de ge meente te bepalen bij leven en dood, bij zegen en vloek. Bij het Leven, bij Christus Die het graf heeft overwonnen en Die in ieders huis en hart wil wonen, bij Wie het leven is te verkrijgen om niet. Bij de dood, de koning der verschrik king, de doodsvijand van het Leven, en ds. predikte dat Christus niemand voor die dood overheeft. Bij de zegen, die alleen Hij kan geven aan hen die er nederig om vragen, met een verbroken hart, de zegen, Gods goedheid ten top. Bij de vloek, het woord met een doods- geur, de vloek waarmee Wetsovertreders worden bedreigd, voor eeuwig. Te jagen naar de Zegen, ds. beval het van heler harte aan, te kiezen Wie gediend zal worden, niet halfslachtig maar ge heel, te kiezen voor het leven, voor Hem Die een volkomen rantsoen wil zijn en Die zoekt wat verloren was om dat te behouden. Ds. zei het met blijdschap en bewogenheid: „Leven is Hij Wiens die naar ik mocht zijn". „Laat u met deze God verzoenen", zo bad hij de gemeente van wie hij schei den ging en van wier bloed hij zich vrij achtte; „Hij geeft het eeuwig leven om niet". Met het bevel voor Hém te kiezen en Hem te dienen en de belofte op het eeuwig leven, het eeuwig met Hem zijn, durfde ds. Groenendijk de gemeente te verlaten; „Kiest dan het leven, opdat gij leeft en uw zaad; Amen, ja Amen", zo besloot hij zijn indringende prediking. Ten afscheid Ds. Groenendijk besloot zijn elf-jarige aanwezigheid in Sommelsdijk met een persoonlijk woord tot de velen met wie hij in die jaren kontakten had, goede kontakten overigens al zijn er ook, zo erkende hij, teleurstellingen geweest. De aanwezige burg. mevr. Sleurink en weth. mevr. van Eek werden kracht en wijsheid toegewenst in de vervulling van hun bestuurlijk werk waarin ze, zo hoopte ds., om het goede voor de gemeente zullen bidden. De kerkelijke gemeente in al haar ver banden werd dank gezegd voor de ont vangen liefde en vriendschap. „U hebt veel voor me betekend", verzekerde ds. Groenendijk. Met waardering sprak hij ook over de broederlijke omgang die hij met kerkeraad en kerkvoogdij heeft mogen ervaren en met pastorale liefde dacht ds. Groenendijk terug aan de bewoners van de Gezinsvervangende tehuizen en de verzorgingshuizen als 'de Goede Ree' en 'de Samaritaan'. Een speciale groet was er ook voor de kerkte lefoonluisteraars en voor de jeugd van de gemeente, vertegenwoordigers van Classis en Ring en zijn gezinsleden die - getrouwd - in Sommelsdijk achterblij ven, een overigens overbrugbare afstand tussen Dussen van 75 km. Nadat door de plaatselijke predikant ds. de Lange aan ds. Groenendijk en zijn gezin een hartelijk afscheidswoord was gesproken, was het ouderling J. Jordaan die namens kerkeraad en gemeente een woord ten afscheid sprak. „U was ons voorwaar geen luie dienaar", zo zag dhr. Jordaan op het werk van ds. Groenen dijk terug en dhr. Jordaan wenste de scheidende predikant toe ook in zijn nieuwe gemeente tot zegen te mogen zijn: Dhr. Jordaan betrok in zijn dank woord ook mevr. Groenendijk die, waar ze kon, haar steentje heeft bijgedragen. De gemeente werd door dhr. Jordaan opgeroepen tot getrouwheid en tot be grip - en gebed - wanneer het pastorale werk misschien wat stagneert nu dat alleen door ds. de Lange gedaan zal moeten worden, tijdelijk, naar wordt ge hoopt. De gemeente werd verzocht de vertrek kende predikant en zijn gezin Ps. 20:1 toe te zingen: „dat op uw klacht de hemel scheure". Het was een afscheidsdienst zoals ds. Groenendijk die gewild had, een dienst waarin Hem de lof de dank en de aan bidding werd toegebracht. Afgelopen zaterdagavond 27 oktober hebben jullie ons kunnen horen samen met het „Rianti" kwartet in Sommels dijk. Misschien was jij er ook bij. Of wel licht kon je die avond niet omdat je elders een afspraak had (je hebt helaas veel gemist). Heb je interesse om te zingen in ons koor, neem dan kontakt met ons op. We zoeken nog een aantal enthousiaste en vooral ook gemotiveerde jongeren om ons koor uit te breiden. Denk niet te snel datje te oud bent of dat je niet kunt zin gen. Stap over die drempel heen. We hebben een aantal gevarieerde stuk ken op ons repertoire staan en zijn kon- stant bezig iets nieuws te leren. Er wordt overigens niet van je verwacht dat je direkt ons hele repertoire kent. De nieuwe stukken studeer je automatisch mee. We repeteren vrijdagsavonds vanaf 20.30 uur in de Lukaskapel van de Samaritaan te Sommelsdijk. (Els van Splunder, (01878) 16 67 Mar griet van Koppen (010) 4 75 16 04.) MELISSANT Morgen (woensdag) wordt weer oud papier opgehaald. Graag goed gebun deld en tijdig gereed zetten s.v.p. „Het ziet er goed uit", was de algemene opinie van de gemeenteraad van Goedereede over de begroting voor 1991. Vanuit een gunstige begrotingspositie met een riante post onvoorzien van zo'n 247.000,-, een reserve Visafslag van maar liefst 9 miljoen en een mild belastingklimaat zag men weinig reden voor financiële diskussie bij de vast stelling van de begroting 1991 en de meerjarenbegroting. Goedereede staat er goed voor, er is ruimte genoeg voor evenutele nieuwe wensen van het gemeentebestuur. Nota van beantwoording Wensen en vragen waren door de raads- frakties in eerste instantie al schriftelijk aan het College van B en W kenbaar gemaakt en door het College schriftelijk behandeld in een Nota van Beantwoor ding. In de raadsvergadering van donderdag j.l. werd het commentaar van de raad aan de orde gesteld en kregen de raads leden de egelegenheid om te reageren op de beantwoording door het College, waarna de begroting onveranderd kon worden vastgesteld. Bestuur en burger In aansluiting op de vraag van de heer Van Gurp (RPF) om commissieverga deringen te houden op een tijd dat ook burgers in de gelegenheid zijn die verga deringen bij te wonen, werd door het CDA bij monde van de heer C. Noort- hoek gevraagd om de Goereese raads vergaderingen voortaan te houden op de derde donderdag van elke maand, zoals met de overige eilandelijke Colleges is overeengekomen. Dit om iedereen in de gelegenheid te stellen desgewenst iedere raadsvergadering op het eiland bij te wonen. Het CDA dacht daarbij met name aan de regionale pers die niet altijd in staat is op twee plaatsen tegelijk te zijn. De overige gemeente werken daar trouw aan mee. „Er is in 1970 al een afspraak gemaakt tussen de gemeenten", hield de heer Noorthoek het College voor. Burgemeester Van Velzen antwoordde dat die afspraak wel eens vaker ter sprake is gekomen maar nergens is terug te vinden. Verder maakte het College er geen punt van. Ook de overige raadsfrakties niet. Niemand steunde het voorstel van de heer Noorthoek die nog eens naar voren bracht wat het CDA hiermee beoogde: het bestuur dichter bij de burger te brengen. Met uitzondering van het CDA leek men in de raad van Goedereede geen behoefte te hebben aan meer mogelijk heden tot informatie aan de burgers via de eilandelijke pers. Eigen milieu-ambtenaar Veel waardering van alle raadsfrakties voor het feit dat er gewerkt wordt aan een beleidsnota milieu en instemming met het voorstel in de begroting van 1991 voor milieuzorg 100.000,- uit te trek ken. Dit is twee keer zoveel als in 1990 (het Rijk draagt zo'n ƒ60.000,- bij), maar van het nieuwe bedrag van 100.000,- zal naar verwachting de nieuwe milieu-ambtenaar van de ge meente Goedereede worden bekostigd. Dat wordt een ambtenaar met opspo ringsbevoegdheid. De heer Van der Wende (SGP) vroeg of de gemeente met een eigen opsporingsamb tenaar niet het Rijksbeleid en ook het regionaal beleid ging doorkruisen. De PvdA dacht ook meer aan een milieu ambtenaar in regionaal verband, maar burgemeester Van Velzen antwoordde de heer Bakelaar: „Een opsporingsambte naar heeft z'n handen ruim vol aan de gemeente Goedereede" en zag de ambte naar meer als een aanvulling dan als een doorkruising van het regionaal beleid. Fusie EMGO Ten aanzien van de fusie van de EMGO met een andere vennootschap neemt de gemeente Goedereede een ander stand punt in dan de overige gemeenten- aandeelhouders en wel op twee punten. Goedereede wil de waterdistributie voor Goeree-Overflakkee veilig gesteld zien bij de fusie en een studie naar de diverse tariefstellingen ingesteld zien om verant woord een fusiepartner te kunnen kiezen. De heer Grinwis zei dat voor Verenigd Gemeente Belang de tarieven voor de gebruikers belangrijker zijn dan het kapitaal dat de EMGO bij de fusie opbrengt. „Het onderzoek waarom wij gevraagd hebben schijnt er niet te komen. Bijzon der jammer dat zo'n onderzoek er niet is. Het hoofddoel zou moeten zijn: de belangen van de gebruikers", beklem toonde de heer Grinwis. De heer Bakelaar (PvdA) legde de nadruk op dat een tekort aan water voor deze regio wordt verwacht. „De waterwinning had in de besprekingen meegenomen moe ten worden. We betreuren het dat andere gemeenten hier anders over denken en meer haast hebben met de fusie dan wij." Het College had reeds geconstateerd dat de afwijkende opstelling van de ge meente Goedereede in dezen - hoezeer het College dat ook betreurt - weinig zinvol lijkt. Uitbreiding gemeentehuis Een schetsplan voor uitbreiding en ver bouw van het gemeentehuis is vorig jaar bij gebrek aan voldoende dekkings- middelen in de ijskast gezet. Volgens het CDA is dit plan te ambitieus en groots van opzet, te kostbaar. De heer Van Oosterom zei daarover: „Wilt u een nieuwe, mogelijk andere planopzet zoe ken voor een goedkopere oplossing? Een lift is natuurlijk nodig, maar alle luxe laten varen." De heer Van Gurp verklaarde zich volle dig achter het plan van B en W te staan: „Zodra er de juiste dekkingsmiddelen zijn moeten de plannen met vaart ter hand worden genomen." De heer B. L. Noorthoek (SGP) vond: „Er moet wat gebeuren, met name een liftinstallatie. We wachten de plannen af" De burgemeester reageerde: „Vorig jaar, vroeg in het voorjaar, zijn diverse schetsplannen over tafel gegaan. De toen gekozen planopzet was nogal prij zig. Jammer dat het CDA het zo met deze woorden in de algemene beschou wingen heeft gezet." Hij stelde voor het plan eerst eens goed uit te dokteren, er binnenkort met elkaar over te spreken. De burgemeester vond het signaal dat het CDA had afgegeven duidelijk, zo niet té duidelijk. De heer L. X. den Hollander (WD) was benieuwd naar het plan. „We hebben gehoord was het meest optimale zou kosten", zei hij. „We hebben de prijs gehoord maar het plan nooit gezien." De PvdA ziet volgens de algemene beschouwingen een nader uitgewerkt concept-plan met kostenraming tege- Uitslagen van 22 oktober 1990. DAMMEN: P. van Dam - J. WesthoeveO- 2 A. Meijer - J. Visbeen1 - 1 K. Voogd-Tanis - G. TanisO - 2 C. Tanis - J.P. ten Hove1 - 1 L. Moerkerk - J.W. Stoof2 - O C. Mierop - C. Akershoek1 - 1 K. Tanis - J. van Koppen1 - 1 P. van der Steen - J. Moerkerk1 - 1 SCHAKEN: Groep A: P. Derrez - A van Huizenafgebr. J. Dijkstra - F. Papavoine1 -O K. v.d. Wende - C. Wassenaar1 - O M. Breen - W. van GeelenVi - Vi P. Westhoeve - A.J. Kastelein1 -O Groep B: J. van Huizen - J. Santifort1 -O E. Santifort - M. van Damme1 -O P. Breve - R. Kickert1 -O A.C. Baas - J. Soeteman1 - O Het Plaatse bruidspaar Ronald en Marina Hoekstra-van Dam zijn de jonggehuw den die bij loting winnaar zijn geworden van de huwelijksreis, van 4 tot 7 november naar Mallorca. Zij waren een van de vele bruidsparen van wie foto Hameeteman afgelopen zomer de bruidsreportage verzorgde; aan een van de paren zou samen met 99 andere paren uit den lande de huwelijskreis ten deel vallen, zo was toegezegd. De 100 bruidsparen worden in bruidskleding op Schiphol en vervolgens op Mal lorca verwacht. Elk van de paren wordt begeleid door de fotograaf die de reportage maakte. Op de foto worden Ronald en Marina door mevr. Hameeteman gelukge wenst. Een troostprijs, in de vorm van een boeket bloemen ging naar bruidsparen uit Ouddorp, Noordgouwe en Stellendam, die gevieren aan de verloting hadden deelgenomen. moet, indien daarvoor middelen be schikbaar komen. Voor Verenigd Gemeente Belang is in de eerste plaats van belang dat de trouw zaal en de raadszaal bereikbaar worden voor mindervaliden. Aanleg provinciale weg S47 onzeker Terwijl volgens het College van B en W de nieuwe rijksweg N57 wel in 1991 zal worden uitgevoerd, is m.b.t. de aanleg van de nieuwe provinciale weg S47 alles nog volstrekt onduidelijk. De heer Den Hollander attendeerde het College op het surplus aan wegengeld van minister Maij-Weggen. Hij zou daar graag uit putten voor verbetering van de verkeerssituatie Stellendam/Melissant en vroeg het College aan te dringen op het verdwijnen van het vervoer van gevaar lijke stoffen. „Gisteren heb ik een gesprek gehad met de heer Jansen (gedeputeerde van ruim telijke ordening en verkeer; red.). Die zou nadere inlichtingen inwinnen over die 100 miljoen over van de minister", kon wethouder Visser hierover meede len. De heer B. L. Noorthoek vroeg nog eens aandacht voor een goede vervanging van het fietspad dat bij aanleg van de S47 komt te vervallen. Wethouder Visser verzekerde dat het College m.b.t. fietspa den de vinger aan de pols houdt. Problematiek Brouwersdam De Projektgroep Speerpunt Brouwers- dam houdt zich bezig met de problema tiek rond de Brouwersdam om te komen tot een zo doelmatig en verantwoord mogelijk gebruik van de Brouwersdam. Van verscheidene raadsfrakties kwam de vraag naar de voortgang van het onderzoek. Men wilde graag weten of het een beetje opschoot met een inrich tingsplan. Wethouder Klepper deelde mee dat zojuist een tussentijds rapport is ont vangen. Vanwege het gemeentebestuur van Goedereede was steeds aangedron gen op spoed. „Bij de anderen in de pro jektgroep telde de tijd niet zo", aldus de wethouder. „In de zomer van 1991 moe ten we niet rekenen op voorzieningen die voorgesteld worden aan de hand van het onderzoeksrapport." De heer Klepper wou het niet optimisti scher voorstellen dan het is. In de loop van 1991 zal het College met voorstellen en kostenplaatjes naar de commissies en de raad komen, waarna hopelijk nog in 1991 met de voorzieningen kan wor den begonnen. De Voordelta Voor het gebied dat als Delta wordt aan geduid ontwikkelt zich in de Noordzee een interessant getjied, de zogenaamde „Voordelta". De ontwikkeling van de Voordelta is van „Proficiat met zo'n prachtige fan fare!" „Dit vond ik een prestatie van grote klasse!" Deze zinnen konden dirigent Arie Stolk en de leden van de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Middelharnis- Sommelsdijk, lezen in de jury-rappor ten, die zij na afloop van het KNF-con- cours te Beuningen ontvingen. Sempre speelde in de Vaandelafdeling als verplicht werk 'Aragorn' van Hardy Mertens en als keuzewerk 'Poème Sym- phonique' van Rob Goorhuis en be haalde hiermee respektievelijk 162 en 165,5 punten, samen 327,5 punten, een eerste prijs met lof der jury. Het concours werd gehouden in Sport hal 'De Tinnegieter' en was, evenals andere jaren weer uitstekend georgani- grote, zo niet doorslaggevende betekenis voor de visserij en de recreatie. Vanuit het standpunt van de regering zouden de natuudijke ontwikkelingen in dit gebied vóór moeten gaan en zou den andere zaken zoals visserij en toe risme/recreatie, daaraan ondergeschikt worden gemaakt. Vragen van het CDA over de belangen van de visserij en van de WD over de belangen van de recreatie. Volgens de heer C. Noorthoek betekent nevenschikking van de belangen van de visserij aan de natuur het einde van b.v. de platvisserij. Hij vond de door het Col lege gevraagde „nevenschikking" onvol doende garantie voor het voortbestaan van de visserij in de Voordelta. Uit de Voordelta wordt op dit moment nog een kapitaal aan garnalen binnen gebracht volgens de heer J. 't Mannetje (SGP). De heer Den Hollander was graag beter geïnformeerd door het College: „Ik heb gehoord dat de Visie Voordelta morgen gepresenteerd wordt, waarom weten wij daar niets van?", vroeg hij het College. Als lid van verschillende commissies had hij graag gehoord dat B en W zich hiermee bezig hield. Burgemeester Van Velzen concludeerde: „We moeten wel op onze tellen passen. Anders wordt het allemaal alleen maar natuur en milieu. Hoewel we daar grote waarde aan hechten moeten we toch de ekonomische belangen in de gaten hou den." De burgemeester vertegenwoordigt de gemeente Goedereede in het bestuurlijk overieg van het Integraal Beleidsplan Voordelta. Verbinding Haringvliet/Zuiderdiep In het kader van het Beleidsplan Ha ringvliet is door het gemeentebestuur van Goedereede - evenals door de gemeente Dirksland - aangedrongen op een verbinding tussen het Haringvliet en het Zuiderdiep voor een rustige recreatie met kleine bootjes op het Zuiderdiep. De heer Van Gurp zager weinig, om niet te zeggen helemaal niets, in. Wethouder Klepper vond het ook geen zaak van hoge prioriteit en verklaarde op dit moment geen behoefte te hebben aan een onderzoek naar de haalbaarheid van een verbinding voor bootjes. De heer Koese van het CDA daarente gen bleef enthousiast voor de mogelijk heid van een bootlift waar een sluis onoverkomelijk duur zou zijn. In elk geval onderzoeken wat zoiets kost, vond het CDA. Wethouder Visser viel zijn fraktiegenoot Koese bij en verklaarde zich vóór een verbinding met het Zui derdiep. „Zo is het zonde van de havens die er liggen", zei hij, doelend op de oude havens van Stellendam en Goedereede Havenhoofd. Wellicht heeft hij gedacht seerd door de plaatselijke muziekver eniging. Onder het publiek bevonden zich, naast de plaatselijke notabelen, ook de burge meester van Middelharnis, mevrouw Sleurink-Rabbinge met haar echtgenoot en de wethouder van Welzijn, de heer Tiggelman met zijn echtgenote. Zij genoten, samen met de rest van de goed gevulde zaal, van een indrukwek kend optreden van 'Sempre Crescendo", die dit jaar twee prachtige concourswer- ken vertolkte. Het werk 'Aragorn' van Mertens is geba seerd op het boek 'In de ban van de Ring' van Tolkien en heeft als hoofd thema de strijd tussen de Hobbits, die het goede en de Ring, die het kwade symboliseert. Het stuk eindigt met een zinderende finale, die abrupt afbreekt en waarbij men in de zaal een speld kon horen vallen. 'Poème Symphonique' heeft als onderti tel: 'De drie verhalen van Jan van Brugge' en de componist is hier ge ïnspireerd door de gedichten van de bel- gische chansonnier Jacques Brei, over een zeeman uit de stad Brugge, die regel matig het café bezoekt en met zijn sterke verhalen zijn drankjes bij elkaar schar relt. Twee prachtige werken, niet alleen boei end voor het publiek, maar ook voor orkest en dirigent zelf en zoals zaterdag bleek, voor de jury, die bestond uit Henk van Lijnschooten, Lex van Diepen en Rinus Rats. Zij prezen dirigent en orkest en kompli- menteerden de 'voortreffelijke solisten' (Van Lijnschooten). Omdat Sempre het hoogste aantal pun ten van het gehele concours behaalde, kreeg voorzitter Arie Noordijk, naast de wimpel van de KNF, ook nog een beker overhandigd, die beschikbaar gesteld werd door de gemeente Beuningen. Sempre sloot het concours af met een klein concert, waarbij, in 'Trumpeter's Holiday', de comet/trompet-sektie weer spektakulair voor het voetlicht kwam, en eindigde met het spelen van het volkslied. De dag werd in een zeer goede stemming afgesloten met een gezamenlijk diner, waaraan ook de burgemeester met haar echtgenoot en de wethouder met zijn echtgenoot deelnamen. 'Sempre Crescendo' is door deze presta tie gerechtigd deel te nemen aan het beroemde 'Top-Concours', de jaariijks door de KNF georganiseerde landskam pioenschappen. Deze worden in maart 1991 in het Musis Sacrem in Arnhem gehouden. Zo lang hoeft u echter niet te wachten om Sempre te kunnen beluisteren, want reeds op zaterdag 3 november a.s. geeft het orkest, samen met de andere muziek verenigingen van Goeree-Overflakkee, een concert in de 'Grutterswei' te Oude Tonge. Een prima gelegenheid om deze 'prachtige fanfare' te horen spelen. Zaterdag 3 november is er weer een avond op de Youth for Christ-koffiebar- boot in Middelharnis. Deze avond kun je een kreatieve bijbelstudie meemaken. Toegang is gratis. De boot ligt aan het havenhoofd. Aanvang 20.00 uur. aan de aandacht die de provinciale over heid biedt in het kader van de kleine kernen-problematiek. Visserij, vaargeul en havens Het reilen en zeilen van visserij, vaargeul en havens vormt een hoofdstuk apart. Omdat de suggesties van het CDA hier over in de algemene beschouwingen en in de raad zeer omvattend en gedegen waren willen we daarop in een apart artikel terugkomen in onze editie van 6 november aanstaande.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2