Van alle blaam gezuiverd Weer een groot transport goederen naar Polen Zilveren brandweerkruis voor Dirkslands jubilerende Commandant A. Jelier VERKOPING Politleberlciiten fiami^jentOH Reformatieherdenking woensdag 31 oktober 1990 te Middelhamis Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Flakkeese atleten in Marathon Verkiezing ambtsdrager Geslaagd op Modeval(Scliool Oostflakkee Kollekte Nederlandse Brandwonden Stichting concert door Bram Beei(man Concert van negen muziekverenigingen Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Morgenavond, woensdag 31 okto ber D.V., zal er in het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente te Middelhamis een interkerkelijke herdenkingsdienst van de Reforma tie worden gehouden. Politieberichten iVliddelliarnis Brandje Inbraken diefstallen vernielingen Doorrijden na aanrijding Uit het Polen-depöt van Jan Gebraad uit Nieuwe Tonge is in de nacht van zondag op maandag weer een afgeladen transport hulpgoederen naar Polen vertrok ken. Wanneer de reis goed is verlopen zal het transport vanmorgen - dinsdag - op de bestemming Suwaiki aan gekomen zijn; de 14 ton goederen komen voor een groot deel ten goede aan het door dhr. Gebraad gea dopteerde Verpleeghuis waar hij erbarmelijke toestan den heeft aangetroffen. De Dirkslandse Bram Jelier, terwille van de boterham rijwielhandelaar, maar evenzeer gedreven brandweerman. Commandant zelfs van de 3 blus- groepen van de Gemeente Dirksland, is vrijdagavond gehuldigd. Vijf-en- i twintig jaar heeft hij inmiddels pal gestaan achter de hoge idealen van de brandweer en die met zóveel vlijt en vrucht gepraktiseerd dat Dirkslands' gemeentebestuur vond dat aan het zilveren jubileum alle aandacht moest worden besteed. Op de meest representatieve plek van 't dorp, in de raad zaal, werden ze vrijdagavond ontvangen, dhr. Jelier met echtgenote en gezinsleden en z'n 45 brandweervolgelingen met hun dames. Daar wachtte loco-burgemeester dhr. Koliektantes gevraagd Verkoping Herv. vrouwenver. Vrijdag 2 november gratis Bach- in de Laurenskerlt te Rotterdam TTClIli*!!* Kerlcelijice huwelijltsbevestiging DINSDAG 30 OKTOBER 1990 No. 5947 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Deze samenkomst wordt ook dit jaar weer georganiseerd door het comité Goeree-Overflakkee van de Stichting 'In de Rechte Straat' en zal beginnen om half acht. In verband met een bij de ingang opgestelde boekentafel zal het kerkgebouw om 7 uur geopend zijn. De opening zal verzorgd worden door ds. A. Baars, plaatselijk predikant van de Chr. Ger. Kerk. Aansluitend zal hij spre ken over het thema 'Luther: over de mens voor Gods aangezicht'. Ds. L. W. Ch. Ruijgrok, plaatselijk predi kant van de Hervormde gemeente zal spreken over het thema: 'Luther over de uitverkiezing'. Door hem zal ook de sluiting worden verzorgd. Het Hervormde gemengde koor 'Jedu- thun' o.l.v. Mar van der Veer zal ook meewerken. De koorzang zal begeleid worden door Luud Barendrecht en de samenzang door Bart-Jaap de Bakker. Via de kerktelefoon zal de herdenkings dienst worden uitgezonden in de Chr. Ger. Kerk en de Hervormde Gemeenten in Middelhamis en Sommelsdijk. De koUekte is voor het werk van de Stichting. U kunt uw steun ook verlenen door een bijdrage over te schrijven ofte storten op bankrekening 34.20.58.533 t.n.v. 'In de Rechte Straat' bij de Rabo bank te Middelhamis. Giro van de bank 346124. Als comité hopen wij dat velen uit de diverse kerken en plaatsen op Goeree- Overflakkee deze herdenkingsdienst zullen bijwonen! Het regionale comité 'In de Rechte Straat' OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel, Yerseke. DIRKSLAND heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. Koster (Bijbellezing). MIDDELHARNIS donderdagavond 7.30 uur ds. C. Harinck, Oostkapelle (Hervormingsdienst). STAD aan 't HARINGVLIET woens dagavond 7.30 uur ds. J. Koster. OUDE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk, Moerkapelle. OOLTGENSPLAAT woensdag avond 7.30 uur ds. J. de Pater, Krab bendijke. Mevr. de Krey, echtgenote van de Rabo- direkteur te Middelhamis, is in de afge lopen weken slachtoffer geworden van een kwalijk gerucht, waarvan ze zo snel mogelijk gezuiverd dient te worden. Politie en A.H. zijn haar daarbij terwille nadat gebleken is dat mevr. de Krèy absoluut niét de vrouw is geweest die uit het Middelharnisse filiaal, zonder dat te betalen, een artikel heeft weggenomen. De vrouw die daarop werd betrapt wist zich aan aanhouding te onttrekken, waarom, op grond van een te oppervlak kige gelijkenis, naar de identiteit van de dader moest worden gegist. Heel onge lukkig is daarbij ook de naam van mevr. de Krey genoemd. Politie-onderzoek maakte al snel duidelijk dat mevr. de Krey volstrekt onschuldig is, maar toch blijkt het gebeuren al bezit van de dorps roddel te zijn geworden. De politie hecht er de grootst mogelijke waarde aan te verzekeren dat mevr. de Krey gezuiverd is van alle blaam. Ook van de zijde van A.H. wordt het ge beurde zéér betreurd. Bewoners van een woning aan het Burg. Sterkplein te Stad aan 't Haringvliet wer den in de nacht van 25 op 26 oktober wakker. In de kamer hing een rookwolk. De rook bleek alTcomstig uit een andere slaapkamer, waarna de brandweer werd gealarmeerd. Onderzoek leerde dat de rook tussen het plafond vandaan kwam. Een slechte las in de kachelpijp was er vermoedelijk de oorzaak van dat rook en vuur in de tussenlaag van de plafonds terecht kwam. Zaterdag 27 oktober werd in Etten-Leur de 8e herfstmarathon-Brabant gehou den. Onder de vele lopers bevonden zich ook weer enkele flakkeese lopers, welke de volgende tijden neerzetten: Leen van 't Hof3.07 Jaap van Ast3.15 Wim Zoon3.17 Herbert Kunst3.18 Liesbeth van Ast3.29 Piet Knops uit Oude Tonge deed de halve marathon in 2.07. DEN BOMMEL In de vacature van de heer D. Posthu mus, die naar elders vertrekt, is door de kerkeraad van de Geref Kerk te Den Bommel voor ouderling het volgende dubbeltal gesteld: A. Bogerman en C. de Groot. MIDDELHARNIS Op D.V zaterdag 3 november a.s. zal er weer een verkoopdag gehouden worden door de vrouwenvereniging van de Chr. Geref Kerk aan de Hoflaan te Middel- harnis. Er zullen weer div. handwerken te koop worden aangeboden. Ook zullen er levensmiddelen, koekjes, cake, advo- kaat, speelgoed, boeken en bloemen gekocht kunnen worden. Vanaf 9 uur tot 15 uur is ieder hartelijk welkom in de zaal achter de kerk. Voor costumière: Ali Witvliet, Dirksland; Connie Verhage, Middelhamis. Voor modinette: Anette Tiggelman, Stad aan 't Haringvliet. De opleiding werd verzorgd door En- said modevakschool te Dirksland. - Een woning aan de Voorstraat van Stellendam was op 23 oktober het doelwit van inbreker(s). Een CD- speler wordt nu vermist. - Een zwarte herenfiets werd op 25 oktober gestolen op de Stationsweg. Twee dagen later werd de fiets in Stel lendam terug gevonden. Als dank voor het gebruik waren het slot, de banden en de jasbeschermers kapot gemaakt. - Een tuinameublement werd medio oktober gestolen bij een vakantiebun- galow in Stellendam. - Een radio-cassetterecorder werd op 25 oktober gestolen uit een auto op de buitenhaven in Stellendam. - Uit een bedrijfspand in Stellendam werden in de nacht van 25 op 26 okto ber enkele jassen gestolen. - Met een scherp voorwerp werd in de nacht van 26 op 27 oktober een kras toegebracht aan een geparkeerde auto op de Pr. Bernhardstraat in Stellen dam. Op 22 oktober werd een geparkeerde auto beschadigd op het parkeerterrein bij het zwembad in Stellendam. De dader heeft zich tot nu toe niet ge meld. Geluk en ongeluk Een fazant liep op 27 oktober mstig te wandelen op de Punt in Ouddorp op het moment dat een auto op hem af kwam rijden. De bestuurder (een 22-jarige inwoner van Berkel en Rodenrijs) kon het niet over zijn hart verkrijgen om de fazant aan te rijden en maakte een uit wijkmanoeuvre. Door het natte wegdek slipte zijn auto en sloeg hij over de kop. De bestuurder werd licht gewond en de fazant kon ongedeerd het jachtseizoen tegemoet vliegen. Al meerdere malen heeft dhr. Gebraad de ergste nood daar kunnen ledigen en ook nu zal alles welkom zijn, waaronder vijf rolstoelen en zelfs 3 elektrische stoelen voor die patiën ten die daar prima gebruik van zullen kunnen maken. Zelfs gingen er dertig fietsen mee voor het verzorgend personeel dat nu veel nutteloze tijd spendeert om het Verpleeghuis te voet te bereiken. Bijzonder verrast was dhr. Gebraad vorige week toen een mevr. uit Nieuwerkerk hem spontaan vroeg bij haar honderd welgevulde Kerstpakketten voor verpleegde invalide kin deren tot 12 jaar op te halen. De pakketten zijn al mee, rich ting Polen, maar dhr. Gebraad is voornemens tegen Kerst een nog veel groter Kerstpakkettenzending te sturen. Vrijdag 21 december zal dat uit Nieuwe Tonge vertrekken en dhr. Gebraad vraagt goede Flakkeese gevers kerstpakketten samen te stellen en hem die aan te bieden, zodat er zoveel mogelijk Polen en Pooltjes wat vreugde kan worden gegeven. Tot 20 december kunnen de pakketten bij het Polen-depót worden ingeleverd, vooroverleg over de meest gewenste inhoud is via dhr. Gebraad uiteraard mogelijk. Zó volgepakt is de oplegger vertrokken A J. Schouten, in gezelschap van weth. Eshuis, voorzien van een Oorkonde en het Zilveren brandweerkmis, bestemd voor de kloeke borst van dhr. Jelier en met een prachtig bloemstuk, bestemd voor mevr. Jelier voor al die avonden en al die onverwachte momenten waarop haar man het bed, de deur en zelfs de kerk uitsnelde op weg naar wéér een brand die hij, als 't kon in de kiem wen ste te smoren, maar niet altijd was 'm dat gelukt. Dhr. Schouten had er waarlijk geen moeite mee z'n waardering en die van het Gemeentebestuur tot uitdrukking te brengen. In 1965, als 17-jarige tot de brandweer toegetreden, werd dhr. Jelier in 1982 ondercommandant en nam hij per 1 januari 1987 het Commandant schap op zich. Tal van branden waren er geweest en zelfs gingen 11 boerderijen in vlammen op, de BB taak werd overgeno- Elk jaar lopen tienduizenden mensen min of meer ernstige brandwonden op. Meest al thuis, meestal door een ongelukje, ver oorzaakt door bijvoorbeeld een hete vloeistof. Jaarlijks moeten zo'n 4.000 mensen van wege brandwonden worden opgenomen in een ziekenhuis. Ze lijden veel pijn en ze houden aan hun verwondingen vaak ernstige littekens over. De Nederlandse Brandwonden Stich ting probeert het ontstaan van brand wonden en de gevolgen ervan zo veel mogelijk te beperken. Onder meer door het geven van voorlichting over het voorkómen van en het verlenen van direkt hulp bij brandwonden. Ook zet de Nederlandse Brandwonden Stichting zich in voor onderzoek naar een nog betere behandeling van brand wonden. Voorts beheert de Nederlandse Brandwonden Stichting de Nationla Huidbank. Donorhuid helpt heel goed bij de behandeling van bepaalde brand wonden. Voor haar werkzaamheden is de Neder landse Brandwonden Stichting vooral afhankelijk vazn de inkomsten uit de landelijke kollekte, die onder het motto „Stel, het is je eigen vel...." wordt gehou den in de week van 5 tot en met 10 november. Geef gul, als een kollektant bij u aanbelt. U kunt uw gift ook storten op giro 202122 of bank 70.70.70.643 ten name van de Nederlandse Brandwonden Stichting te Beverwijk. Voor Middelhamis en Sommelsdijk worden enige koliektantes gevraagd. U kunt bellen naar T Blok, Oost-Voorgors 24, tel. (01870) 51 08 (graag tussen 12 en 2 uur of tussen 5 en 7 uur). men en behalve het blussen van bran den werd assistentie bij ongelukken en calamiteiten verleend. Dat vrijwilliger- schap en dat idealisme, allemaal ten dienste en ten nutte van de gemeen schap stelde dhr. Schouten op hoge prijs waarom het hem dan ook bijzonder deugd deed dhr. Jelier het Zilveren brandweerkruis op te mogen spelden. Bloemen waren er voor mevr. Jelier die de verbondenheid aan de brandweer zó heeft meebeleefd dat ze zelfs eens op de knieën dook om de schoenen van haar man dicht te knopen toen die, van z'n rug niet op of neer kon en tóch de brand te lijf zou gaan, stram als'ie was. Dat kwaaltje was nou ondercommandant v. d. Veer uit Herkingen overkomen en, zeer tot z'n spijt, ontbrak hij deze avond op 't appèl. Het was daarom Piet Nagtegaal, bevel voerder van de blusgroep Melissant die HERKINGEN Door de Herv. vrouwenvereniging „Niet in eigen krachf' zal D.V. vrijdag 2 november een verkoping worden gehou den in gebouw „Ons Huis". Openingstij den van 2 tot 5 en van 6 tot 8 uur. Verkocht zullen worden o.a. mooie handwerken, gebak, bloemen, boeken enz. Er is voor de kinderen een sjoelbak en een grabbelton en er is een koffie- hoekje. De opbrengst komt ten goede aan de kerk. Iedereen is op de verkoopdag hartelijk welkom. Vrijdag 2 november vindt de presentatie van een bijzonder cd-projekt plaats in de Grote of St. Laurenskerk te Rotter dam. De eerste dubbel-cd van het pro- jekt 'J. S. Bach Orgelwerken', gespeeld door de Zeeuwse organist Bram Beek man op het Schnitger-orgel van de Der Aa-kerk te Groningen, wordt ten doop gehouden tijdens een presentatiecon cert op het hoofdorgel en het transeptor gel van de Laurenskerk. Dit concert zal geheel gevuld zijn met Bach-werken. Een bijzonderheid is dat dit concert geheel gratis is. Het presenta tieconcert begint om 20.15 uur. Het ligt in de bedoeling dat het ge noemde cd-projekt door Bram Beek man verder uitgebouwd wordt tot een komplete uitvoering van alle Bach- orgelwerken. Hiervoor zullen diverse historische orgels bespeeld worden. Dit projekt verschijnt op het label LBCD, produkties van Lindenberg Boeken Muziek te Rotterdam. Bloemen voor mevr Jelier nadat haar man in het Zilveren Kruis waardering heeft ontvangen. namens de ploegen en de 45 manschap pen een gelukwens bracht. Dhr. Nagte gaal prees de opstelling van de Com mandant, leiding te geven aan het hele corps maar vrijheden te laten aan elk van de groepen; het blijkt prima te werken. Hij sprak aller blijdschap uit over hèt feit dat dhr. Jelier nu reeds 25 jaar brandweerman heeft willen zijn,- heeft kunnen zijn en heeft mogen zijn. Met de aanbieding van een mooi ca deau, een verlichte globe besloot dhr. Nagtegaal zijn dankwoord, de comman dant nog vele goede jaren wensend. Zelf hoopt dhr. Jelier die ook tegemoet te gaan. Aan wie nog zou geloven in het hobbyisme en het amateurisme van de brandweermensen maakte hij duidelijk dat voor het bedrijven van een hobby de brandweer niet de geschiktste plaats is. „Een brandweerman laadt heel wat ver plichtingen op zich, ze zijn geen loltrap- pers of avonturiers, maar lui met een grote portie plichtsbesef..!", zo waar deerde dhr. Jelier zijn manschappen. „Niet ik-, maar zij zijn de brandweer, ik coördineer maar wat", zo herleidde hij de gehoorde waardering tot z'n man schappen die hun commandant z'n Zil veren Kruis zo van harte gunden. OUDE TONGE - Het traditionele con cert van alle Flakkeese muziekvereni gingen, dat jaarlijks plaats vindt in het kader van Festival '80, wordt dit jaar op zaterdag 3 november 1990 in de 'Grut terswei' te Oude Tonge gehouden. Festival '80, waarin alle muziekvereni gingen van Goeree-Overflakkee zijn vertegenwoordigd coördineert deze fes tiviteiten al sinds 1980, en hoopt dit nog jaren te blijven doen. Aan het concert werken mee: 'ApoUo' uit Nieuwe Tonge, 'E.M.M.' uit Den Bommel, 'Nut en Genoegen' uit Melis sant, 'Concordia' uit Ouddorp, 'Sempre- Crescendo' uit Middelhamis, 'Amicitia' uit Dirksland, ApoUo' uit Goedereede, 'Vooruif uit Oude Tonge en 'De Hoop' uit Stellendam. Elke muziekvereniging krijgt 30 minuten de tijd om een deel van haar repertoire ten gehore te brengen. Het concert begint om 18.00 uur en de entreeprijs bedraagt 3,50 per persoon. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPt 1=3 C3 CU C3 g C3 Jeleloon 01878- u OOLTGENSPLAAT D.V. vrijdag 2 november 1990 om 14.45 uur zal in de Geref Kerk te Ooltgens- plaat de huwelijksbevestiging plaats hebben van Jan de Boet te Achthuizen en Marianne Vroegindeweij te Den Bommel, door drs. P. Verschoor, gere formeerd predikant te Helmond. Het bruidspaar gaat wonen Kempenhof 3 te Helmond.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1