Hyundai Pony XP 315 GL Autocenter IRENE ^^BP^U witlofwortelen l "'^'WeivS Stichting 'De Zeeuwse taele' opgericht V.W. GOLF C Diesel 'Gigantisch' opbrengst verkoping in 'Geldershof HENDRIKA KEIJZER Voor. GEBOOnTEf(AARTJES ONVEnTROUWKAAnTEN VISiTEKAARTJES enz W. A. Both-van 't Geloof hypotheek [jfl op maat... nvm Makelaar Tamboer Zout en zoet TEUNIS WITTE Met droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze zwager en oom TEUNIS WITTE in de leeftijd van 58 jaar. Ouddorp: J. Akershoek-Lokker Stellendam: W. Lokker C. Luime Goedereede: A. van Heest-Lokker M. van Heest Pernis: P. van der Ent-Lokker Goedereede: J. Lokker A. Lokker-de Ronde J. Lokker C. Mosselman-Lokker L. Mosselman P. Lokker J. Lokker-Grinwis E. C. Orgers-Lokker A. J. Orgers neven en nichten 1 Ouddorp, 24 oktober 1990 1 ADRIAANTJE BREEMAN-KIEVIET PETRONELLA VAN DER SLIK ^énd^ic iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Om een supplement op het bekende Woordenboek der Zeeuwse dialek ten te realiseren, is op 24 oktober 1990 de Stichting 'De Zeeuwse taele' opgericht. De Stichting is een initiatief van de Zeeuwsche Vereeni- ging voor Dialectonderzoek en heeft als eerste doel het vormen van een fonds om de uitgave van een supple ment op het woordenboek mogelijk te maken. Ook het geven van organi satorische begeleiding bij de uitgave van het supplement behoort tot de taken van de nieuwe Stichting. ll|||||llll|||||||ll|||||lill||||||illlllllllllllll|||lIllll||||llllll|iillillll|||lllll||||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllHll|||llllH^^^ Tel. (01875) 14 91 of 19 51 I ±2 HA Flas en/of Faliva Tel. (01873) 14 18 17 19 - 27 00 VRIJDAG 26 OKTOBER 1990 „EILANDEN NIEUWS Bladz. 3 FAMILIEBERICHTE N Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis, dat geheel onverwacht van ons is heengegaan, mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma echtgenote van Servaas Jacobus van Ours op de leeftijd van 70 jaar. S. J. van Ours L. Grootenboer-van Ours P. Grootenboer Herbert en Marieke Ria en Martin 3251 AH Stellendam, 26 oktober 1990 Eendrachtsweg 9 Gelegenheid tot condoleren aan huis: zaterdag van 15.00-17.00 uur en van 19.00-20.30 uur en na de begrafenis in 'de Rank', Bosschieterstraat 6, Stellendam. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaats hebben maandag 29 oktober 1990 om 14.00 uur op de begraafplaats te Stellendam. Aanvang rouwdienst in 'de Rank' om 13.15 uur. Geen bloemen DANKBETUIGING Langs deze weg willen wij u allen hartelijk bedan ken voor de vele kaarten, bloemen en andere attenties die wij mochten ontvangen ter gelegen heid van ons 40-jarig huwelijk. K. Breen J. C. Breen-van Sphmter Goedereede, oktober 1990 Hierbij wil ik iedereen hartelijk bedanken, ook namens mijn man, voor de belangstelling, bloe men, kaarten en attenties, ontvangen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuis komst. Annie en Kees Sperling Oudelandseweg 37 Ouddorp Met dank aan de Heere, dat we deze dag mochten beleven, maar ook veel dank aan u allen, voor de vele kaarten, bloemen en attenties, die we bij het herdenken van ons 65-jarig huwelijksjubileum mochten ontvangen. Langeweg 64 l 3241 KA Middelharnis Iz. Vreeswijk KI. Vreeswijk-v.d. Linde Marljkelaan 43 3248 AS MELISSANT (01877) 19 47 kritisch selekteren Tel. 01870-3477 Eén van de wensen van Oostflakkee was dan ook een jachthaven van 370 lig plaatsen in Oude Tonge en uitbreiding van de jachthaven in Den Bommel. In het kader van de ruilverkaveling Flakkee zullen de Oude Dee, de Breede Gooi en het Paardengat een eigen water huishouding krijgen. Deze (toekom stige) reservaten zullen bovendien van zoute wellen worden voorzien om de brakke kondities te handhaven. Tegen deze zoute wellen werd door het Waterschap Goeree-Overflakkee be zwaar aangetekend, omdat het overtol lige zoute water uit de aangeboorde wellen niet te pas en te onpas zonder vorm van controle kan worden geloosd op de hoofdwatergangen die deel uitma ken van het inlaatsysteem van zoet water voor de landbouw. „Dit systeem kost miljoenen die met de aanleg van zoute wellen voor een deel direkt in het zoute water zijn gegooid" volgens het Waterschap. Het is de bedoeling dat de informatie van de hoorzitting door de Statenleden wordt betrokken bij hun beoordeling van het streekplan. Het streekplan wordt besproken in de commissieverga dering van 31 oktober en tenslotte in de Statenvergadering van 13 december aanstaande. Je was meer dan je pijn meer dan je verdriet je bleef je zelf onverzettelijk Met droefheid geven wij u kennis dat onverwacht van ons is heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader 20-9-1932 24-10-1990 J. Witte-Lokker Lijdi en Eric Kees Karin Klarebeekweg 10 3253 LC Ouddorp Gelegenheid tot condoleren zaterdag 27 oktober van 16.00 tot 18.00 uur in de zaal van de Geref Kerk te Ouddorp (ingang aan de Dorpstienden). Samenkomst maandag 29 oktober om 13.30 uur in de zaal van de Geref Kerk. Vertrek vanaf de kerk naar de aula op de begraaf plaats 13.35 uur. Aanvang gedachtenisdienst in de aula 13.45 uur, waarna aansluitend de begrafenis zal plaats heb ben op de begraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenis is er tevens gelegen heid de familie te condoleren in de zaal van voor noemde kerk. echtgenoot van Jannetje Lokker TE KOOP 5 speed; bj. 1988, km.stand 21.000 Zeer mooie auto, voorzien van vele accessoires. 1. jr. garantie, interessante prijs. Inruil en/of financiering mogelijk. Nog diverse andere occasions voorradig. Bel op voor informatie of kom gewoon hij ons langs Irenestraat 1 (nabij sportterrein) Tel. (01113) 12 92 of 24 09, BRUINISSE Daar het voor ons onmogelijk is een ieder per soonlijk te bedanken betuigen wij u langs deze weg onze hartelijke dank voor de vele blijken van medeleven die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder CORNELIA V. d. BOOM-v. d. SLIK In het bijzonder danken wij de direktie en het per soneel van verzorgingshuis 'de Goede Ree' te Sommelsdijk, doktoren en verplegend personeel van de afdeling A van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis. Ook danken wij ds. A Baars voor het leiden van de begrafenis en de heer P. Vroegindewey voor de korrekte uitvaartverzorging. Speciaal zijn wij allen zeer erkentelijk, die moe der in haar laatste moeilijke levensjaren heb ben bijgestaan. H. J. Kardux-v. d. Boom A. L. Kardux C. V. d. Boom W. J. V. d. Hoek-Hoek Klein- en achterkleinkinderen Dirksland, oktober 1990 DANKBETUIGING Voor het meeleven en de belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde moe der en oma willen wij ieder hartelijk dankzeggen. Inzonderheid willen wij hierin betrekken het per soneel van „De Goede Ree", afd. Haringvliet en Ziekenboeg, alsmede dr. Van Kempen-Zwolle. De predikanten Van Kooten en Willemsen zijn wij zeer erkentelijk voor de geestelijke bijstand. Dit alles heeft ons erg goed gedaan en blijft ons bij als een dankbare herinnering. Kinderen en kleinkinderen Breeman Sommelsdijk, oktober 1990 DANKBETUIGING Hartverwarmend was de grote belangstelling die wij hebben ondervonden na het overlijden en bij de begrafenis van mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zorgzame moeder, oma, zuster en schoon zuster echtgenote van Jan Pieter Wiegel Het heeft de kinderen en mij bijzonder gesterkt en getroost, dat zovelen zich betrokken voelden bij dit grote verlies. Mede namens mijn kinderen en kleinkinderen, J. F. Wiegel Middelharnis, oktober 1990 ^«n grote ice.s '^l^erenschoenen ^e'e merken e" teerdere wijdtes. ^anclpac/ 6 ^'enkzee f^cle/harn/s Zandpad 6 '^^1-(01870) 46 78 Zierikzee i^avenp/e/n 13 lel. (0111~ In 1964 verscheen het Woordenboek der Zeeuwse dialekten van de hand van mej. dr. H. C. M. Ghijsen. Het dialectenon- derzoek werd daarna voortgezet, vooral door middel van enquêtes en vragenlij sten in het Bulletin van de Werkgroep Historie en Archeologie van het Kon. Zeeuwsch Genootschap. Het regionale en thematische onderzoek van het Kon. Zeeuwsch Genootschap. Het regionale en thematische onderzoek is sinds 1977 door mevr. E. J. van den Broecke-de Man ter hand genomen. Inmiddels zijn monografieën verschenen over de dia lekten van alle Zeeuwse regio's en van Goeree-Overflakkee. Al bij de uitgave van het woordenboek in 1964 stond vast dat te zijner tijd een supplement zou moeten verschijnen om de vele nieuw ontdekte woorden toegan kelijk te maken en vast te leggen. De tijd is nu gekomen om al het beschikbare materiaal wetenschappelijk te bewerken en in boekvorm uit te geven. In de ruim 60 jaar dat de Zeeuwsche Ver- eeniging voor Dialektonderzoek bestaat is het werk voor het woordenboek, voor de regioboeken en alle andere aküvitei- ten, zoals de jaarlijkse Dialektdag, door vrijwilligers uitgevoerd. Voor de uitgave van een supplement is, zo is in de loop van de tijd duidelijk geworden, betaalde externe wetenschappelijke ondersteu ning nodig. De aanstelling van een wetenschappelijk medewerker voor min stens vier jaar gaat de draagkracht van de Vereeniging te boven. Vandaar dat er een aparte Stichting is opgericht om het supplement te realiseren. Het bestuur van de Stichting 'De Zeeuw se taele' bestaat uit: de heren Ing. J. I. de Regt (voorzitter), P. G. van den Bosse (vice-voorzitter), drs. H. Eversdijk, ir. M. A Geuze, M. Meesen (penningmeester), B. Oele, J. H. Kalle, P. B. van den Broecke en mevrouw drs. M. E. Jongejan (sekretaris), W. J. Robijn. adres: Stichting 'De Zeeuwse taele' p/a Zeeuwse Bibliotheek, afdeling Zeeuws Dokumentatiecentrum Postbus 8004, 4330 EA Middelburg Kontaktpersoon: mevr. M. E. Jongejan, tel. (01180),3 03 39 VOLVO 340 Van LPG1984 I NISSAN CHERRY J Luxe uitvblauw M 1984 MAZDA 323 1300 ccbruin M 1982 TOYOTA COROLLA HB uitv. 12 kleppen aut1985 V.W. JETTA 4 deurs benzine1982 V.W. GOLF Benzine j 5 deursblauw M ƒ6.750,- 1984 1 OPEL ASCONA Diesel 21001981 5 bak; zilver M bj. '85; 137.000 km. Onderhoudsboekje aanw. Tel. (01875) 14 91 of 19 51 TE KOOP DIRKSLAND - De verkoping die woens dag heeft plaatsgehad in het Verzor gingshuis 'Geldershof heeft een, wat directeur Verwijs noemt, 'gigantische' opbrengst gehad. Die bleek aan het eind van de bijzonder gezellige dag, vól ont moetingen, 10.500,- te bedragen, te besteden aan recreatieve aktiviteiten voor de bewoners. Voor nogal wat automobilisten, die een bezoek brachten, van wie er tientallen langs het Poldersweegje dubbel gepar keerd stonden had die verkeersovertre ding een staartje, ze kregen een be keuring nadat zich een botsinkje had voorgedaan. Kruidige knuffelbeer helpt kinderen in slaap Kinderen slapen graag met een knuffel. De beer is daarbij favoriet. Zo'n ronde goeiige lobbes heeft iets vertrouwds. Er is nu een knuffelbeer die niet alelen een veilig gevoel geeft, maar bovendien onrustige kinderen helpt bij het inslapen. De beer is ongeveer 40 cm hoog, heeft een lieve uit drukking op z'n snoet en zachte regenboogkleuren over de buik en armen. Zijn hele lijf is opgevuld met een kruidenmelange waarin onder andere melisse en valeriaan is verwerkt. De geur die door de kruiden wordt verspreid, is niet alleen lekker, maar werkt bovendien rustgevend. Kinderen die met deze beer in de armen onder de wol gaan, val len eerder in slaap. De verkoopprijs van de beer is 59,-. Voor meer informatie VERTA in Vught, tel. (073) 57 91 30. •>^^^^^^^^^>^^<^^t^v^^^^1<.^%^^^^^^^^v.^^^^>■^^^^v^^^^>.^K^^^.^l^w.^W^«^^^^^^^1^^^^©w^^t<?«^M.^^^^^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 3