Goeree-Overflakkee mag zo Opheffingsuitverkoop A. HUMAN Orgelconcours Oude Tonge trok 21 wei-gemotiveerde deelnemers ƒ25.- ELISSANT >2tfe 6-C 40% KORTING Politieberichten op vrijdag 26 en zaterdag 27 oktober Handelsaktiviteiten in Polen KADO-CHEQUE Streekplan tot 2005: Middelharnis Gevangenispastoraat Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Als het aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ligt mag/moet Goeree-Overflakkee blijven zoals het is: een open grootschalig land schap, Zuid-Holland tuin in het zuiden, een gebied voor de eigen bewoners. Weinig verandering voor Goeree-Overflakkee Karakter Goeree-Overflakkee behouden Reakties om 20.00 uur Statencommissie op werkbezoek Morgen, woensdag, zal aan de hoor zitting vooraf, een deputatie van Provinciale Staten een werkbezoek brengen aan Goeree-Overflakkee. Het Overlegorgaan Goeree-Over flakkee heeft een rondrit georgani seerd langs de meest relevante punten in de onderscheidene ge meenten, zodat de bus, waarin het gezelschap wordt gereden alle flak- keese gemeenten aan zal doen. Ook flakkeese raadsleden zijn tot deel name uitgenodigd. De opstapplaats op de bus is in Zuid-Beijerland waar de tocht naar Goeree-Overflakkee begint. Om half acht 's avonds vertrekt de buS weer naar Zuid-Beijerland vanwaar de genodigden 's avonds, na de hoor zitting aldaar, met eigen vervoer huiswaarts kunnen keren. op de gehele voorraad boeken en kantoorartikelen Openingstijden: Maandag: gesloten. Dinsdagvan 9.30-12.00 uur en 13.00-16.00 uur Woensdagvan 9.30-12.00 uur en 13.00-16.00 uur Donderdagvan 9.30-12.00 uur en 13.00-16.00 uur Vrijdagvan 9.30-12.00 uur en 13.00-16.00 uur en 18.30-20.00 uur Zaterdagvan 9.30-12.00 uur en 14.00-17.00 uur Dubbele Ring 26, 3245 AD SOMMELSDIJK Eenvoudige mishandeling Opgeloste autodiefstallen Diefstal paard Brandstichting Diefstal zeilboot Bemonstering van aardappeipercelen na kartering in het kader van liet Besluit Bestrijding Aardappelmoeheid Vergadering Voilcstuinver. Psallite Deo verzet repetitie-avond c=. rz, J^-I"|-I'l*ll*) CJ tzj CU g t—\ 63e Jaargang No. 5945 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 3420.01.108 In april van dit jaar verscheen het ont werp voor de herziening van het streek plan Zuid-Holland Zuid. Daarin wor den de hoofdlijnen van de door de pro vincie gewenste ruimtelijke ontwikke lingen voor de Drechtsteden, de Hoek- sche Waard en Goeree-Overflakkee beschreven. Op basis van het bestaande streekplan, nieuwe ontwikkelingen en prognoses hebben Gedeputeerde Staten het nieu we ontwerp streekplan opgesteld, waar bij een veelheid aan onderzoeksresul taten is betrokken. Voor Goeree-Overflakkee houdt het ont werp streekplan weinig veranderingen in, voor de Hoeksche Waard des te meer. Gedeputeerde Staten hebben een stroom van reakties op het ontwerp-streekplan gekregen. In totaal ruim 350 bezwaren beeft men op bet Provinciehuis te ver werken gekregen. De bezwaren zijn in het kader van de inspraakprocedure ingediend door gemeenten, andere in stanties, belangenverenigingen en par ticulieren. Al die reakties zijn geïnventariseerd en verwerkt tot een driedelige Nota van Beantwoording, waarbij de reakties zowel individueel als thematisch wor den behandeld. Aan de hand van o.a. deze Nota van Beantwoording zal de Commissie Ruim telijke Ordening en Volkshuisvesting uit de Provinciale Staten advies uitbrengen aan het College van Gedeputeerde Staten. Ten overstaan van deze adviescommis sie wordt morgen, woensdag 24 oktober een hoorzitting in Zuid-Beijerland ge houden, waar bezwaarden hun reakties nog eens kunnen toelichten. Bij deze hoorzitting zal de Gedepu teerde van Ruimtelijke Ordening, de heer Th. F. J. Jansen zeker van de partij zijn. Aan de vooravond van de hoorzitting over het ontwerp-streekplan praten we met de verantwoordelijke Gedeputeerde Ted Jansen. Al eerder kwam hij voor de WD naar Goeree-Overflakkee om het provinciaal beleid voor dit gebied toe te lichten en nu is hij zo vriendelijk om voor ons de hoofdpunten van het ruimtelijk beleid van Gedeputeerde Staten duidelijk op een rijtje te zetten: 1. Bouwen voor eigen inwoners. 2. Bouwen voor eilandgerichte werkgelegenheid. 3. Goeree-Overflakkee geen overloop- funktie geven voor Rijnmond en/ of Drechtsteden. 4. Ongewenste en gebiedsvreemde in stroom beperken door woonruimte verordening en die verordening ook hanteren. D.w.z. alleen woonruimte voor economisch of sociaal ge- bondenen. 5. Gebiedseigen funkties versterken. 6. Geen gespreide of geconcentreerde glascultuur, behalve 10 a 12 ha bij Oude Tonge. (om ongewenste ont wikkelingen te voorkomen of be staande ontwikkelingen te saneren) Glastuinbouw concentreren in een groot gebied bij de Oost Zomer- landse polder in de Hoeksche Waard. 7. Beperkte lokale bedrijventerreinen voor bedrijven die qua aard, schaal en gerichtheid bij de gemeenten horen. 8. Bovenlokale bedrijven, maar wel eilandgerichte bedrijven, bij Oude Tonge (vanwege A59 en S47) en bij Stellendam (vanwege A57 en S47). Het huidige terrein bij Middelhar- nis blijft gehandhaafd en biedt nog ruimte genoeg. 9. Openbaar vervoer verbeteren. 10. In overleg met Landinrichting Oud- dorp West de verhouding land bouw/natuur ten gunste van de natuur ontwikkelen waarbij ge streefd wordt naar een eindsituatie 50/50. 11. Voorzichtig zijn met recreatieve ont wikkelingen in de Delta en de Voor delta (het gebied dat zich door de Delta in zee heeft ontwikkeld). 12. De recreatieve ontwikkelingen op de kop van Goeree-Overflakkee afleiden naar bestaande plannen voor waterrecreatie is nog ruimte tot 2000 ligplaatsen. 13. De provincie heeft aandacht voor de kleine-kemen-problematiek. De visie van Gedeputeerde Staten is dui delijk: men wil dat de eigen kwaliteiten van Goeree-Overflakkee worden behou den en versterkt en men wil voorkomen dat het hele eiland wordt overspoeld met forensen, kantoren, recreanten en wordt doorsneden met wegen die daarbij horen. Voor de belanghebbenden op Goeree- Overflakkee is daarmee de kous echter niet af en vooral vanuit de landbouw is op het ontwerp-streekplan in groten getale gereageerd. In een volgende editie hopen we daarop terug te komen met nieuws over de reak ties uit de verschillende sektoren op Goeree-Overflakkee n.a.v. de hoorzit ting op 24 oktober in Zuid-Beijerland. De hoorzitting is openbaar en wordt gehouden in het Dorpshuis, Tuinweg 3, Een 17-jarige jongen uit Dirksland werd vorige week woensdag door een groepje jongens getreiterd, eerst werd er tegen zijn fiets geschopt, daarna sloeg één van die jongens uit dat groepje hem een tand door de lip. De ouders van de jeugdige dader zijn hierover benaderd en tegen hun zoon zal proces-verbaal worden opgemaakt. De in het persbericht van vorige week vermelde diefstal van twee personen auto's te Stad aan 't Haringvliet en Den Bommel, alsmede twee diefstallen van autoradio's en een tweetal pogingen daartoe, zijn opgelost. Drie daders, allen afkomstig uit Breda, hebben buiten het eiland ook diverse soortgelijke feiten gepleegd. De politie van Woensdrecht heeft die twee, een week na de gepleegde feiten op Goeree-Overflakkee, aange houden en ingesloten. In de gemeente Dirksland aan de Gors- dijk, werd de afgelopen week vanuit een weiland een paard gestolen, het prikkel draad werd kapotgeknipt. Om het paard te vervoeren heeft men vermoedelijk een kleine vrachtauto of een trailer ge bruikt. Vernieling ruiten "Van vrijdag op zaterdagnacht is bij twee winkels op d'n Diek een ruit ingegooid. De eigenaren deden hiervan aangifte, van de daders geen spoor. Zaterdagmorgen om ongeveer 05.30 uur werd een inwoner van Sommelsdijk aangehouden voor het feit dat hij, met een behoorlijke slok alcohol op, een zonwering van een fotozaak op d'n Diek had aangestoken. De brandweer is nog even in aktie geweest om erger te voorko men. Verdachte kon zich niets meer her inneren. In de loop van de morgen is nog een mede-verdachte aangehouden. In Herkingen had de eigenaar zijn zeil- bootje op de kant gelegd. Toen hij don derdag bij die plaats kwam was de boot verdwenen. Of de boot vanaf het water of vanaf het land is meegenomen kon niet worden vastgesteld. NIEUWE TONGE D.V. vrijdagavond 26 oktober om 19.15 uur zal in 'Elim', een bijzonder referaat worden gehou den. Ds. D. J. Klein-Onstenk, gevangenispredi kant te Leeuwarden, zal spreken over het zevende gebod. De kollekte is bestemd voor het pastoraat in de gevangenissen. Wie ds. Klein- Onstenk eerder hoorder zal deze avond niet willen missen... leder is hartelijk welkom! In het afgelopen groeiseizoen zijn met het oog op een controle op de verplichte vruchtwisseling alle aardappelpercelen in zuid-west-Nederland (Zuid-Holland, Zeeland, West-Brabant) in kaart ge bracht. Op basis van deze kartering vindt thans bemonstering plaats op de aanwezig heid van aardappelmoeheidsaaltjes. Deze bemonstering wordt uitgevoerd door personeel in dienst van de Planten- ziektenkundige Dienst. Op grond van het Besluit Bestrijding Aardappelmoe heid hebben deze personen het recht deze percelen te betreden voor het uit voeren van de nodige werkzaamheden. Het kan dus voorkomen dat u met deze werkzaamheden wordt gekonfronteerd. De monsternemers kunnen zich desge vraagd legitimeren. Het zal u duidelijk zijn dat het ondoen lijk is in alle gevallen vooraf aan de grondgebruiker toestemming te vragen het land te mogen betreden. Wel mag van de monsternemers worden ver wacht dat bij noodzakelijk geachte betreding van het woonerf u van een en ander op de hoogte wordt gesteld. Mocht u onverhoopt toch klachten hebben over het betreden van uw land, zal de monsternemer u desgevraagd graag te woord staan. Voor nadere inlichtingen over de be monstering kunt u ook terecht bij het distriktskantoor voor de Plantenziek- tenkundige Dienst. Roosendaal, tel. (01650) 2 77 53 Barendrecht, tel. (01806) 17 13 31 De foto brengt de burgemeester, de juryleden en de winnaars in beeld. Helemaal links jurylid Stephen Taylor, rechts boven hem Jan Hoek. vooraan met trui Taco van Dieren, achter hem Bart-Jaap de Bakker, vervolgens naar rechts Jaap Dijkgraaf en geheel rechts jurylid Kees van Eersel. Links bovenaan burg. de Vos van Oostflakkee. Op een muzikaal zó hoog niveau dat het andermaal door de juryleden werd geroemd, heeft zich j.l. zater dag in de Ned. Herv. Kerk van Oude Tonge het 7e or gelconcours voltrokken en opnieuw werd het een bij zonder geslaagde dag voor zowel deelnemers als toehoorders. 't Was écht genieten van de muzikale prestaties van jongeren uit de regio, Goeree-Overflakkee, Schouwen-Duiveland en Tholen, voormalige eilanden met een rijke oogst aan orgelta lent, gekweekt door inmiddels gerenommeerde leraren als Piet Westhoeve, Rinus Verhage en Paul Kieviet. Zij deelden dan ook in de waardering die deze dag in de toekenning van de behaalde punten tot uitdrukking werd gebracht; één leer ling van dhr. Westhoeve, één van dhr. Verhage en zelfs 2 leer lingen van Paul Kieviet kwamen als de besten naar voren. Normaliter worden de 3 besten gekwalificeerd, maar j.l. za terdag werden het er 4 omdat de nrs. 3 en 4 precies eenzelfde aantal punten bleken te hebben behaald. Het aantal punten wordt overigens niet bekend gemaakt zodat de een zich niet uitnemender dan de ander achten zou...! 's Avonds hebben de winnaars samen met de juryleden een concert gegeven, waarna de avond besloten werd met de prijsuitreiking door Oostflakkees' burgemeester drs. de Vos. De 4 winnaars komen vanavond (dinsdag) in de kerk op het Frobenius-orgel terug om hun vertolkingen nog eens te laten horen. Door de E.O. zal dan een radio opname worden ge maakt dat vrijdagmiddag 2 november, 's middags van 14.00 tot 14.30 uur zal worden uitgezonden in het programma 'Orgelbespelingen'. A^'V^'V^^V^V^y^^t^^t.^V.^^if^'t^^V^^X.^^K^V.^'ltj^'M^'^t^-i^.^K^^V^^W.^V^^V.^it^^i^^V.^r^^^f^V^ Het Polen Depot van Jan Gebraad bericht ons het volgende: De in 1990 gevestigde pensions in Suwalki waren deze zomer bijna volge boekt. Ook veel Flakkeeënaars maakten hiervan een dankbaar gebruik en waren vol lof Het privé-transportbedrijf van Henryk kocht een tweede vrachtwagen, een Volvo. Een carosseriebouwer uit Hellevoetsluis gaat een verkooppunt van bestelwagens en gereedschappen openen in Suwalki. De Poolse bedrijfs leider wordt hier opgeleid. Over het ves- OUDDORP Op donderdag 25 oktober 1990 is er door de volkstuinvereniging Ouddorp een openbare vergadering belegd in café 'de Bonte Koe' aan de Broekweg. Aanvang 20.00 uur. Behalve leden zijn ook niet-leden op de ver gadering welkom. De vereniging heeft nog tuinen beschikbaar Mocht u interesse heb ben voor tuinieren, nodigt het bestuur hier bij niet-leden uit voor de vergadering. MIDDELHARNIS Het Interkerkelijk jeugdkoor 'Psallite Deo' verplaatst deze week haar repetitie-avond van vrijdag-, naar a.s. donderdagavond, van 7 tot 8 uur in de Pr. Mauritsschool. OUDDORP heden dinsdagavond 7.30 uur ds. J. Koster. MIDDELHARNIS woensdagavond 7.30 uur ds. J. Koster, bed. H.D. STAD aan 't HARINGVLIET woens dagavond 7.30 uur dhr. P. Mulder, Waddinxveen. OUDE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens, Scherpenisse, bed. H.D. tigen van een auto-sloperij wordt nog onderhandeld, een bandenhandel komt moeizaam op gang. Op 31 oktober gaan de heren Henk en Kees Vreeswijk van Battenoord naar Polen om de mogelijkheden van de uienteelt en verwerking te onderzoeken. Reeds in 1937 en 1938 ging Leen Troost uit Sommelsdijk naar Gdynia in Polen om de verwerking en verscheping van uien te instrueren. Het deed dat in opdracht van het bekende Rotterdamse Handelshuis VONK. Jan Gebraad gaat eind deze week met zijn medewerkers Giela en Cor Dorst naar Polen om 14.000 kilo goederen uit te delen bij de Evangelische Kerk en het verpleegtehuis PDPS: kleding, medicij- FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER Hogeioom U2 nen, rolstoelen en fietsen. De vervoerder is Maliepaard Transport en de chauf feur-vrijwilliger is Cor Witvliet uit Melissant. Het Kersttransport gaat half december en ook dan weer zullen de pakketten persoonlijk worden overhandigd. Goe deren en pakketten kunt u inleveren bij het Polen Depot aan de Provinciale weg te Nieuwe Tonge. Tel. (01875) 22 74. OPEN HUIS W/y zi\n een beetje uit ons jasje gegroeid. En daar wilden we natuurlijk iets aan doen, want voor eigen gevoel konden we u niet meer de optimale service verlenen, die u van ons gewend bent. Daarom gaan we verhuizen naar Zuiddijk 15, waar we een pand tot een nieuwe winkel hebben verbouwd. Dit nieuwe winkelpand is nieuw van kleur en zeer ruim van opzet zodat wij onze kollekties nog beter kunnen presenteren. U ontmoet bij ons de aller-nieuwste trends in woninginrichting en huishoud- textiel, dames-, heren- en kindermode en ondermode. ■>g ter waarde van Deze cheque is geldig t/m 3 november 1990 en is uitsluitend inwisselbaar in onze zaak bij besteding boven 150,- Zuiddijk 15, NIEUWE TONGE

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1