Grijp uw kans en koop nu een voordelige wintergarderobe Wij geven korting op de gehele voorraad VETTE magere bod/ plaats voor poters m WOONHUIS drukkerij ^JPkransebv PHILIPS COMPUTERS energieke jongeman/jongedame wandtegels Restantenhal 't Hoad vaste planten m FLAKKEE" WELKOM-DIENST underlaymentplaten INTERNATIONALE BRUIDSMODE Schuimaarde Bladz. 3 modehuis Middelharnis-tel.: 2596 in de poterloods Oude Tonge Tel. (01874) 12 68 Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. Handeisonderneming TANIS te Ouddorp Ontwerp-bestemmingsplan "Duinlust-Groene Weide" Gebr. Buys Zoekt u voor een koopje? Kijk bij: Aangeboden: Nu voordelig in prijs HOEK IJzer Houthandel B.V. Hazersweg 44 3253 XG OUDDORP Tel. (01878) 14 92 Fax (01878) 35 47 Volop al vanaf J l^"" Winterheide Dwergconiferen Haagconiferen e.v.a. Alleen zaterdags verk. Bij watertoren Dirksland richting Sommelsdijli, na 500 m links Eilanden-Nieuws is het blad voor uw familieberichten TE KOOP met garage, caiport en tuin; te Ouddorp. Pretoriuslaan 15, op 481 m^ eigen grond. Ind.: woonk., studeer/werkkamer, keuken, bijkeuken, 3 slaapk. en badkamer. Prijs f 340.000.-k.k. Gegadigden dienen inwoner te zijn van de gemeente Goedereede of economisch gebonden te zijn. Telefoon (01878) 20 62 BRUIDSMODE Vestigingen: Melissant Julianaweg 28, tel. (01877) 12 00 Ruygenhil 1, tel. (01877) 10 66 VRIJDAG 19 OKTOBER 1990 „EILANDEN NIEUWS Een begrip op O^V^weringsgebied Ruime keuze uil Zonneschermen Windvast Knikarmschermen Sereens Horren Hordeuren Rolluiken Uileis Jaloezieën Vertikale iaioezieën Rolgordijnen Markiezen loezieënfabriel< West Achterweg 55 3245 BJ Sommelsdijk 01870-3484 Tevens reparatie en onderlioud van alle zonwering. Alles op maal gemaakt. TE HUUR P-2120 XT 20MB HD2295,- P-2230 AT40MB HD3075,- Incl. 14" monochroom monitor Prijzen zijn excl. BTW Ireneweg 13 - Ouddorp - 01878-3453 In onze drogisterij is er m.i.v. lieden een vakature voor een voor wie de werkzaamheden zullen bestaan uit: het runnen van het magazijn het omgaan met de computer uitpakken en prijzen. Kortom een belangrijke funktie met veel verantwoordelijkheid. Uitsluitend mondelinge sollicitaties aan de zaak van 8.30-18.00 uur. Niet op maandag. zondagavond 21 oktober om half 7 in ,,Dorpstienden" (parkeerterrein). Voorganger ds. J. Smink Organist: Jan leeuw Zang: Els van Splunder m.m.v. een koperensemble leder is t^arteiijii weil<om en breng anderen mee. Uitgaande van de Doopsgezinde gemeente L H A R N I S INSPRAAKAVOND VOOR DE HERZIENING VAN ENKELE BESTEMMINGSPLANNEN De genneente Mlddelharnis is van plan om ten behoeve van enkele gerealiseerde en nog te realiseren bouwplan nen een tweetal bestemmingsplannen te herzien. Hierbij gaat het om de bestemmingsplannen "Rottenburgseweg 81" en "Centrum Mlddelharnis". Voordat deze plannen gaan gelden, verzamelt de gemeente de vragen, opmer kingen en suggesties hieromtrent van haar inwoners. Voor dit doel wordt op donderdag 8 november 1990 een inspraakavond georganiseerd. Deze avond begint om 19.30 uur en zal plaatsvinden in het gemeentehuis aan de Koning Julianaweg 45 te Mlddelharnis. De ontvangen reacties zullen zo goed mogelijk in de plannen worden verwerkt. Inhoud herziening bestemmingsplannen A. In het ontwerp-bestemmingsplan "Rottenburgseweg 81na eerste herziening" wordt voorzien in het: - uitbreiden van een showroom Nautica Sport Neder land bv.; - verruimen van de erfregeling woningen. B. In het ontwerp-bestemmingsplan "Centrum Mlddel harnis, na eerste herziening" wordt voorzien in het: - oprichten van een winkel en bovenwoningen aan het Beneden Zandpad. C. in het ontwerp-bestemmingsplan "Centrum Mlddel harnis, na tweede herziening" wordt voorzien in het: - oprichten van 42 bejaardenwoningen en toepassen van infrastructurele werken aan de Hobbema- straat/Donkereweg -vestigen van een lunchroom perceel Beneden/ Zandpad 1 - inpassen vergroten winkel Langeweg 90; - uitbreiden gezinsvervangend tehuis Huize Sja- loom"; - vestigen van een bouwmarkt op het perceel Lange weg 24. - inpassen vergroten van een winkel/werkplaats Hof- laan 27. Ontwerp-bestemmingsplan ter inzage In verband met de inspraakavond liggen de ontwerp- bestemmingsplannen voor een ieder ter inzage, en wel van 22 oktober tot en met 19 november 1990. U kunt de plannen inzien in het gemeentehuls, bij de afdeling Grond gebied. Gedurende de zojuist genoemde termijn kunnen ook schriftelijke reacties worden ingediend. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders zijn van plan om met toe passing van art. 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening en art. 50 lid 8 van de Woningwet medewerking te verle nen aan de volgende bouwplannen: - Korfbalvereniging Good Luck - uitbreiden sportaccom modatie, Heuvelweg 1Mlddelharnis; - Prot. Ch. Stichting voor geestelijke en sociale zórg op Goeree-Overflakkee - uitbreiding gezinsvervangend tehuis "Huize Sjaloom", Jul. van Stolberglaan 58, Mld delharnis. Genoemde bouwplannen liggen ingaande 22 oktober 1990 gedurende 14 dagen voor iedereen in het gemeente huis ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk bezwaar indienen tegen de voorgenomen be slissing bij burgemeester en wethouders, postbus 13240 AA Mlddelharnis. VOORBEREIDINGSBESLUITEN De burgemeester van Mlddelharnis maakt bekend, dat de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 4 oktober 1990 heeft verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van: - het bestemmingsplan "Oostplaat", Mlddelharnis voor het gebied hetwelk is gelegen in het verlengde van de Molenweg en voorts wordt begrensd door de Heuvel weg, de Dwarsweg en de Oudelandsedijkte Mlddelhar nis; - het bestemmingsplan "Stad aan 't Haringvliet" voor het perceel Burgemeester Sterkstraat 1 in Stad aan 't Ha ringvliet; - het bestemmingsplan "Oostplaat" voor het perceel Heuvelweg 1 in Mlddelharnis; - het bestemmingsplan "Centrum Mlddelharnis" voor het perceel Juliana van Stolberglaan 58 in Mlddelharnis. Deze besluiten liggen met ingang van heden voor ieder een In het gemeentehuls van Mlddelharnis ter Inzage. De besluiten zijn op 5 oktober 1990 in werking getreden. BEGROTING I.S.G.O. De begroting der Inkomsten en uitgaven van het Interge meentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee voor het dienstjaar 1991 ligt vanaf 30 oktober 1990 voor ledereen ter inzage in het gemeentehuls van Mlddelhar nis. Tegen betaling der kosten is tevens een afschrift van deze begroting verkrijgbaar. WET AROB Vergunning verleend voor: - Bouw garage/berging Duivenwaarsedijk 7, Nieuwe Tonge - M.J. Wilstra, Duivenwaardseweg 7a, Nieuwe Tonge - Bouw garage St. Nicolaasdreef 7, Sommelsdijk - B.v/d Doel, zelfde adres - Uitbreiden winkel Binnenweg 13, Sommelsdijk - G. Koese, zelfde adres - innemen standplaats oostzijde Grevelingendam voor verkoop ijs en frisdrank In zomerseizoen 1991 - W. de Zwart, Plataanstr. 15, St. Philipsland - verkoop vuurwerk op 31-12-1990 - H. Groenendijk, Oudelandsedijk 101Sommelsdijk - speculaasaktie 12 t/m 17 november 1990 - Mannenkoor "Ons Koor", H. de Krijgerlaan 33, Sommelsdijk. - aktiviteiten winkelcentrum D'n Dlek in het kader van de Amerikaanse week van 12 t/m 20 oktober 1990 - Mid denstandsvereniging Mlddelharnis, Postbus 23, Mld delharnis - Aanbrengen naamsaanduiding op achtergevel West- dijk 15, Mlddelharnis - F. Klaassen, zelfde adres. - Bouw volière, Wilgenlaan 16, Mlddelharnis - L. v/d Wende, zelfde adres. - Uitbreiden duivenhok, Vlolierstr. 9, Sommelsdijk - P. v/d Sluys, zelfde adres. - Verbouw woning Oost Vöorgors 45, Mlddelharnis - P.J. Kooijman, Oost Voorgors 34, Mlddelharnis. - Verbouw woning Eendrachtstr. 12, Mlddelharnis - E. van Wijngaarden, Rottenburgseweg 144, Mlddelhar nis. - Bouw volière. Pimpelmees 52, Sommelsdijk - B. Vis, zelfde adres. - Verbouw woning. Burg. Overdorpstr.7, Nieuwe Tonge - J. van Heemst, zelfde adres. N.B. Bij besluiten die de gemeenteraad, het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester ne men, kunnen belangen van anderen dan de direktbelang- hebbenden betrokken zijn. De wet A.R.O.B. geeft derden- belanghebbenden in een aantal gevallen de mogelijkheid om binnen 30 dagen na bekendmaking tegen zo'n besluit een gemotiveerd bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Bovendien kunnen degenen, die menen dat de onmiddel lijke uitvoering van een besluit onevenredig nadeel ople vert, om sciiorslng of een voorlopige voorziening ver zoeken. Hierboven vindt u een opsomming van besluiten, waarbij belangen van derden betrokken kunnen zijn. Wilt u meer weten over een besluit en over de be roepsmogelijkheden, dan kunt u kontakt opnemen met één van de medewerkers van de afdeling Grondgebied. 19 oktober 1990, Burgemeester en wethouders van Mlddelharnis. Openbare vergaderingen Commissie beschermd stadsgezicht en monumenten tijdstip: 24 oktober 1990,19.30 uur Raad tijdstip: 25 oktober 1990,19.30 uur agenda: gemeentebegroting 1991 Brandbeveiligingsverordening Gedurende drie maanden is op de gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing gelegd en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar gesteld de Verordening tot wij ziging van de bij Raadsbesluit van 23 juni 1988 vastgestel de Brandbeveiligingsverordening, welke wijziging is vast gesteld bij Raadsbesluit van 30 augustus 1990. Het betreft hier een redactionele aanpassing van de arti- ke\en 34 en 45 en een wijziging van artikel 22, tweede lid, gelet op het intrekken van het Brandbeveiligingsbesluit bij zondere gebouwen. Deze verordening treedt in werking met ingang van 26 ok tober 1990. monumenten verordening. (art.3,lid 5 monumentenverordening 1988) Burgemeester en wethouders zijn bij besluit d.d. 24 juli 1990 overgaan tot plaatsing op de gemeentelijke monu mentenlijstvan de panden: - Keldenweg 26, kad. bek. Ouddorp, sektie E, nr. 4705; - Hazersweg 19, kad. bek. Ouddorp, sektie E, nr. 4663; - Dlrkdoensweg 12, kad. bek. Ouddorp, sektie E, nr. 4395. De natuurlijke of rechtspersoon die door dit besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, kan daartegen binnen dertig dagen na deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders Indienen. Voorgenomen bouwvergunning Burgemeester en wethouders zijn voornemens om aan Gedeputeerde Stalen van Zuid-Holland een verklaring van geen bezwaar als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet te vragen, teneinde bouwvergunning te verlenen aan: - Diaconie der Hervormde Gemeente van Ouddorp. p/a Havenweg 39 re Ouddorp voor het bouwen van een woning ter vervanging van een bestaande woning op het perceel Klarebeekweg 7, kad. bekend gemeente Ouddorp, sektie E nr, 3454. Bovengenoemd bouwplan ligt ingaande 22 oktober 1990 gedurende veertien dagen ter Inzage op de afdeling Alge mene Zaken, ter gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voorne men bouwvergunning c.q. vrijstelling te verlenen, schrifte lijk bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders. Postbus 38,3253 ZG Ouddorp. Ontwerp tot P wijziging bestemmingsplan "Dorpsgebied Ouddorp Ingaande 22 oktober 1990 ligt op de afdeling Algemene Zaken ten gemeentehuize. Tramlijnweg 2 te Goedereede, gedurende twee weken voor belanghebbenden ter inzage ligt het ontwerp tot 1 e wijziging van het bestemmingsplan "Dorpsgebied Ouddorp",lene\nde de bouw van een wo ning op het perceel, kadastraal bekend gemeente Oud dorp, sektie E nr. 3942 (ged), plaatselijk bekend Duinker- ken/veg, mogelijk te maken, één en ander met toepassing van het bepaalde In artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening junkto artikel 2 van de voorschriften, behorende bij het bestemmingsplan "DorpsgebiedOuddorp". Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld hun eventuele bezwaren binnen de hiervoor gestelde termijn van twee weken schriftelijk In te dienen bij burgemeester en wethouders van Goedereede, Tramlijnweg 2,3252 BR Goedereede. Voorts zal op dinsdag 30 oktober 1990 des morgens te 11.00 uur ten gemeentehuize van Goedereede gelegen heid bestaan tot het mondeling plegen van overleg. (art.23,lid2WRO) Ingaande 22 oktober 1990 ligt gedurende een maand ter gemeentesecretarie van Goedereede, Tramlijnweg 2 te Goedereede, voor een ieder ter inzage het ontwerp van het bestemmingsplan "Duiniust-Groene Weide". Dit bestemmingsplan voorziet in een regeling van de be stemming van de gronden, die gelegen zijn tussen de Oude Nieuwlandseweg tot aan de bebouwing aan de Bea- trixweg en de westelijke grens van het recreatieterrein "De Groene Weide". Omdat het aan de Oude Nieuwlandseweg aanwezige re creatieterrein "Berl<eniiof" ter weerszijden van deze weg is gelegen maakt dit terrein ook deeluit van dit bestem mingsplan. Ditzelfde geldt voor het aan de Oostenweg aanwezige zomerhuizencomplex genaamd "tKleine Verschil"meX de daarbij behorende beheerderswoning. De overige gron den, die gelegen zijn langs de Oosterweg en de ter plaatse aanwezige bebouwing vallen echter buiten dit bestem mingsplan. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder bezwaren tegen het ontwerp van dit bestemmingsplan schriftelijk indienen bij de gemeenteraad van Goederee de, Postbus 38,3253 ZG Ouddorp. Voorbereidingsbesluit (art.22WRO) De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 10 oktober 1990 besloten om een herziening voor te bereiden van het navolgende bestemmingsplan: - "Oudeland en Oude Nleuwland" teneinde het bouwen van een woning ter vervanging van een bestaande wo ning op het perceel Klarebeekweg 7 te Ouddorp moge lijk maken. Voornoemd raadsbesluit met bijbehorende en als zodanig gewaarmerkte tekening treedt op 20 oktober 1990 in wer king en ligt vanaf heden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen van 08.00-12.00 uur voor een iederter inzage. 19 oktober 1990 ICARAVANS ,,De Grevelingen" is officieel dealer van de riante Muller, Atlas, Sunseeker en Brookwood stacaravans. Kom eens kijken op onze permanente stiow. Wij hebben ook altijd aanbiedingen in practitige gebruikte sta- en toercaravans. ,-^^. Battenoord DE GREVELINGEN Nieuwe Tonga camping en caravanhandel tel. 01875 -1259 67- Volop keus in kombi- natiemode. Rokken, blouses en jasjes in bij elkaar passende kleuren. Van topmerken als Ara, Frankenwalder, Felicia enz. Verkrijgbaar t/m maat 56. Perfecte pasvorm o.a. rokken zonder knellende taille band. Molenvllet 123, Tel. 4193057 Straatweg 41-43, Tel. 4221943 Rotterdam Oosthavendijk 52 Mlddelharnis Tel. (01870) 24 16 19 mm. met mes groef 11 M II II II II II II II 11 (I II O II 11 II II M I ^1 St. Domusstraat 2-4 ZIERIKZEE (01110) 1 52 04 S:^^-?^S Op het eerste gezicht een weinig vleiende uitdruk king. Drukkers en zetters bedoelen hier echter mee dat de kopregel (op een folder bijvoorbeeld) in een vette letter wordt gezet en de overige tekst, de "body-tekst" die ook wel "platte tekst" wordt ge noemd, in een magere letter. Maar zegt u maar ge woon op uw manier hoe u uw drukwerk hebben wilt, dan maken wij het op ónze manier d.w.z. goed van kwaliteit, op tijd geleverd, voor een redelijke prijs. Voorstraat 13, Sommelsdijk, Tel. 01870-2275 Bekalking verhoogt de bodemvruchtbaarheid. Tevens het adres voor zaaizaad van kwaliteitstarwe Voor informatie:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 9