Nieuwe aardappelen zijn écht nieuw bij Joost en Klaas Dirksland wil een CDA burgemeester die graag door 't dorp fietst... Predikbeurten Open Jeugdwerk-avond naar 'Vita Nova' Maandag 22 oktober a.s. Lekker Loempia Reklame! Reklame! DE VISSER vanaf 12.00 uur gesloten zijn Volgend jaar bestaat de Chr. Nat. Schoon 00 jaar Dhr. G. S. Wolfert in raadsvergadering herdacht Dabar in de Open Deur Interkerkelijk Jongerenkoor One More Voice D. van Spronsen Dam- en Schaakvereniging 'Ontspanning' te Ouddorp Verl(oping IVI.V. 'Tabitha' Verkoping Ned. Herv. Vrouwenver. 'Ora et Labora' Meewer1(en aan reportage in 'de Boerderij?' Afd. 'de Christenvrouw' vergaderen in Middelharnis n 6 KRENTEBOLLEN halen 5 betalen Dit alles van uw Warme Bakker Vader en zoon tijdens de oogst, beiden dik tevreden over het resultaat MIDDELHARNIS - Het bescheiden bordje 'Aardappels te koop' hangt er nou eenmaal, aan hun schuur aan de Middelharnisse West Achterweg en je zult het noch vader Joost-, nóch zoon Klaas Vroegindeweij aan zien vullen, maar eigenlijk mag er best wat aan worden toegevoegd. Geen mens immers heeft ze zó nieuw.! De 'aller-, allernieuwste aardappelen', zou er mogen staan. Op de langste dag van 't jaar, 21 juni, toen de nieuwe aardappeltjes al volop op de tafels stonden, ook de Doré's die Klaas al had geoogst, besloot Klaas tot een tweede teelt van de acht kisten poters die hij over had gehouden. Lange malse scheuten hadden ze al en om die niet te breken 'legde' hij de poters met de hand en 't duurde maar kort, enkele weken, dat het loof zich had gevormd. Prima weertje was het en slechts één keer heeft dhr. Vroegindeweij hoeven te berege nen. Een rijke oogst is hem geworden, grote binten zijn er uit z'n poterrestant voortgekomen en woensdagmorgen oogstte hij uit z'n overschot, dat'ie anders zou hebben weggegooid, z'n rijke oogst. Samen met vader Joost (83!) maakte hij daar handwerk van, want blauw moch ten ze niet worden, de aardappels waar'ie best trots op is. „Geweun een wonder", zegt vader Joost ervan en hij voegt z'n aardappelervaring bij die van die hele grote voederbieten en, in een eerder jaar de gerst oogst, op de 20e van November. Langs de Rottenburgseweg hebben vader en zoon een best stukje land, dat spreekt voor zich; „van maeger land zal 't niet gaen", zeggen ze en dat lijkt een groot deel van hun geheim te zijn. (vervolg van voorpagina) De nieuwe burgemeester dient de raad uiterst serieus te nemen en dient de raad aktief te betrekken in de diverse burge meesterszaken. Het vervullen van neven- aktiviteiten stuit bij de raad op geen bezwaren, maar wel graag even overleg over het aanvaarden ervan. Kennis op het gebied van financieel management wordt op prijs gesteld en de nieuwe bur gemeester dient de weg naar 'den Haag' goed te kennen. En het hield daarmee niet op, gevoelens en waarden van uiteenlopende levens overtuigingen dienen te worden geres- pekteerd, de nieuwe burgemeester zal dienen te weten, en ernaar te handelen, dat in een plattelandsgemeente als Dirksland een warme belangstelling voor het representatieve gedeelte van het ambt op prijs wordt gesteld en hij zal een positieve rol vervullen op het gebied van de regionale samenwerking, hij zal de goede verhoudingen in het bestuur lijk en ambtelijk apparaat bevorderen, eigen initiatief waarderen en de nadruk leggen op eigen verantwoordelijkheid. De voorkeur gaat uit naar een CDA bur gemeester, 20 zijn alle frakties overeen gekomen, al worden mogelijk geschikte kandidaten van andere politieke rich tingen niet op voorhand uitgesloten. De nieuwe burgemeester zal ook in politiek opzicht optreden op een wijze die door alle inwoners van Dirksland in gelijke mate gerespekteerd kan worden. Iemand op de fiets We zeiden het al, de raadsfrakties brach ten nog wat verfijningen aan. Of de Commissaris die kandidaten maar uit de selektie wil verwijderen die alleen de bevordering van de eigen carrière voor staan, zo vroeg hem dhr. van Nieuwen- huijzen. De nieuwe burg. dient, wat de WD fraktie betreft, snel en efficiënt te kunnen handelen en zich niet te verlie zen in nota's en discussiestukken „en", zei dhr. van Nieuwenhuijzen, „we moe ten hem niet pas als'ie weggaat, maar al als'ie komt een fiets geven zodat, vooral de ouderen, hem eens ergens in 't dorp tegen kunnen komen voor het maken van een kletspraatje. Een meewerker en een meedenker met de onder zware druk staande akkerbouw, iemand met wie je, hoe serieus ook de zaken, toch wel'es kunt lachen, een CDA'er, het mag van dhr. Nieuwenhuijzen maar zijn per soonlijke voorkeur gaat uit naar „een CDA'er met hier en daar wat verborgen liberale gedachten". Een vakman, iemand met ambities, een burgemeester met een eigen visie die niet persé applaus wil oogsten door zich telkens achter de meerderheid te scha ren, een die tegen de stroom in durft te zwemmen als hij dat nodig acht, zó'n burgemeester wil Gem.belang. „Stuurde meest geschikte kandidaten maar op ons af dan pikken wij er wel een nieuwe burgemeester uit!" zo nodigde dhr. van Prooijen de Commissaris. Een vrouwelijke burgemeester, daarmee zou de PvdA fraktie plezier worden gedaan, respekt dient ze te hebben voor andere opvattingen maar de eigen ge loofsbeleving speelt voor de PvdA frak tie geen enkele rol. Wel graag een burgemeester die met de dorpsmentali teit op de hoogte is en die veel belang stelt in de houding naar de bevolking toe, die voor ieders mening openstaat en goed met mensen weet om te gaan. Nee, de PvdA fraktie vroeg niet om een PvdA burgemeester, met al twee soc. eerste burgers op het eiland zou dat niet reëel zijn, zo stelde dhr. Robijn vast. Het CDA Verklaarde prijs te stellen op een burgemeester met een herkenbare kerkelijke achtergrond, als 't kan een die lid is van een van de Prot. kerken ter plaatse. De CDA fraktie schaart zich geheel achter de profielschets met de wens dat de procedure een zo kort moge lijke zal zijn. Ook van de zijde van de SGP, bij monde van dhr. Koningswoud, begrip voor de voorkeur voor een CDA burgemeester, gelet ook op de bezetting van de overige eilandelijke burgemeestersposten. De Dirkslandse situatie beziend leek het dhr. Koningswoud niet verkeerd een SGP burgemeester te benoemen, z.i. de enige manier om 73% van de bevolking op enigerlei wijze terug te vinden in de samenstelling van het College. Wanneer het evenwel een CDA'er wordt, dan graag een van het mannelijk geslacht, die kerkelijk meeleeft met een protestant chr. kerkgenootschap en die, indien hij aan een samenlevingsvorm de voorkeur geeft, die van het huwelijk voorstaat. „Veel wijsheid" werd de Commissaris uit alle frakties toegewenst een schaap met 5 en meer poten te vinden. Kennis en kapaciteiten van de kandidaat weet de Commissaris wel te achterhalen maar mededelingen omtrent iemands geloofsovertuiging („ik kan iemand niet de Heidelberger Catechismus gaan over horen") of samenlevingsvorm zullen maar moeten worden aangenomen. Hoe het ook zij, de Commissaris gaat de ont vangst van een aantal kandidaten in z'n agenda vlechten. Terdege heeft hij be grepen dat een gemeenschap als de Dirkslandse een heel eigen karakter heeft. Vanuit het Prov. bestuur kon hij, heet van de naald, melden dat er ook in Zondag 21 oktober 1990 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk, v.m. bedie ning Heilige Doop Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. J. de Vries Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. G. Schaap, Oud Beijer- land en 18.30 uur ds. F. Hoek. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, H.C. Zondag 23; extra kollekte kerkvoogdij. Don derdag 25 oktober 1990: 19.00 uur ds. J. Verwelius, Veenendaal. Vrijdag 26 oktober 1990: 16.00 uur ds. J. Codée, huwelijksbevestiging Marinus Kooy- man en Marianne Koster Ger. Kerk lO.OOuurds.P. Bijl en 17.00 uur hr. A. van Lambalgen. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kol lekte vrije zitplaatsen en deurkol- lekte reparatie kerkdak Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. A. Kastelein; najaarszendingskollekte Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje; najaarszendingskollekte Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange; najaars zendingskollekte. 14.45 uur Aange paste kerkdienst; kollekte: werk ge handicapten Lukaskapel HDG 10.15 uur kand. W. P. Emaus, Tholen Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Went-van der Vring, Bloemendaal. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. K. ten Klooster; najaarszen dingskollekte Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur dhr. W. J. E. Hofs en 16.00 uur ds. W. v. d. Kooi Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lees dienst en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerke- raadsfonds. 19 oktober: 15.00 uur ds. A. Belder, huwelijksbevestiging Wim Meijer en Erika Huizer Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. F. Hoek en 18.00 uur ds. A. Jonkers, Dordrecht; extra kollekte verwarming kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; koliekten diakonie en najaars zendingskollekte Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur drs. M. van Krimpen, Dor drecht en 18.00 uur ds. A. v. d. Zwaag, Scheveningen. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. N. Kleermaker, Rotterdam en 18.00 uur ds. E. F. Vergunst, Ridder kerk; extra kollekte kerk Ger. Kerk 10.00 uur drs. W. Venema en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom en 18.00 uur ds. C. J. v. d. Plas, Zwijndrecht; najaarszendingskollekte Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.00 uur drs. W. Venema. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. J. v. d. Herik. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. Postema, Middelburg. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. H. v. d. Post, Monster Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. B. J. van Vreeswijk, Ridderkerk-Slikkerveer (beroepen pre dikant) en 18.00 uur ds. G. Mulder, Nieuwerkerk a.d. IJssel Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45,14.15 en 18.15 uur leesdienst. OOLTGENSPLAAT op 5 juni 1991 zal het 100 jaar geleden zijn dat te Ooltgensplaat het christelijk onderwijs in het leven werd beroepen. Bestuur, personeel, oudercommissie en ondememersraad van de Chr. Basis school 'de Hoeksteen' hebben al voorbe reidingen getroffen om dit feit op ge paste wijze te herdenken. Een comité hieromtrent is reeds gevormd. Het plan bestaat om D.V. van 5 tot en met 8 juni verschillende aktiviteiten te doen plaatsvinden. Nadere mededelingen volgen, maar voor de goede orde is het gewenst dat de data nu reeds bekend zijn. streekplanverband geen voornemens zijn het karakter van Goeree-Overfiak- kee aan te tasten, derhalve geen grote bouwlokaties en geen aanwijzing van terrein voor kassenbouw. DIRKSLAND - Aan het begin van de j.l. dinsdagavond gehouden raadsvergadering heeft de raads- voorz. loco-burg. A. J. Schouten gevoelvolle woorden gewijd ter nagedachtenis van dhr. G. S. Wol fert die op 9 oktober, na een slo pende ziekte, op 62-jarige leeftijd overleed. Dhr. Wolfert was ambte naar ter secretarie afd. financiën alwaar hij een grote plaats heeft ingenomen. Per 1 februari 1956 trad hij in dienst van de toen nog zelfstandige gemeente Melissant en sinds de gem. herindeling was dhr. Wolfert in dienst van de nieuwgevormde gemeente Dirksland alwaar hij kleur gaf aan het leven binnen het gemeentehuis, ook in de letterlijke betekenis door de organisatie van tentoonstellingen van meerdere kunstenaars, o.a. Rien Poortvliet en van 'de Motte' en Streekmu seum. Ook was dhr. Wolfert meer dan 25 jaar betrokken bij de orga nisatie van het Jeugdsolisten- concours. „Vier-en-dertig keer heeft dhr. Wol fert de gemeentebegroting mee opgesteld", zo zag dhr. Schouten terug; „aan het eind van zijn leven heeft dhr. Wolfert zelf zijn balans opgemaakt en heeft hij de debet-en creditzijde moeten verwisselen. Moge Gerrit Simon Wolfert rusten in vrede", zo besloot dhr. Schou ten, met de raad en de aanwezige Comm. der Koningin enige mo menten stilte in acht nemend. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De Open Jeugdwerk-avond die voor morgenavond in 'de Hoeksteen' te Middelharnis was gepland zal naar 'Vita Nova' in de van Aerssenstraat te Sommelsdijk,, uitwijken. In die lokatie zal het programma gewoon om 8 uur beginnen. 'De Hoeksteen' is niet beschikbaar omdat die zal dienen als condolé- ance-adres i.v.m. het plotseling over lijden van dhr. van Spronsen. In De Open Deur te Goedereede zal zaterdagavond het werk van Dabar cen traal staan. Het Dabar-werk is het evangelisatie- recreatiewerk op de campings in de zomermaanden. Dit werk wordt voorna melijk door jongeren gedaan. Voor de Open Deur-bezoekers zal er een nieuw dia-klankbeeld worden vertoond waarin het werk in al zijn facetten voor het voetlicht komt. Ook is er nog een quiz rondom het Dabarwerk. Alle jongeren van 16 jaar en ouder wor den in 'de Ark' te Goedereede verwacht. Zaal open 19.30 uur; aanvang pro gramma 20.00 uur. Het Interkerkelijk Jongerenkoor One More Voice nodigt u en jullie uit voor een sfeervolle muzikale avond in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk. Ons jongerenkoor bestaat nu twee jaar, waarvanruiméénjaaro.l.v. dhr. Willem Chr. Meyboom. Twee jaren vol verras singen en muzikale vorming. Momen teel bestaat het koor uit een twinfigtal zeer enthousiaste jongeren, die het gewoon leuk vinden om te zingen. Dit brengt ons bij onze uitnodiging. Zaterdag 27 oktober a.s. bent u en zijn jullie van harte welkom om naar ons te komen luisteren. Het gaat voornamelijk om nieuw repertoir dat u nog niet van ons gehoord hebt. Des te leuker. We heb ben er zelf al veel plezier aan beleefd en hopen dat ook op u over te dragen. Aan deze avond wordt medewerking verleend door het 'Rianfi' kwartet. Op ons eiland geen onbekend kwartet. Met clavecimbel, cello, hobo en dwarsfluit zullen zij zowel het koor begeleiden als een tweetal muzikale intermezzo's ver zorgen. Een afwisselende avond dus. Het geheel staat o.l.v. dhr. Willem Chr. Meyboom. Ds. W. H. van Kooten zei ons tevens zijn medewerking toe voor deze avond met een korte meditatie. U/jullie zijn welkom vanaf 19.30uur. De avond begint om 20.00 uur. U begrijpt dat deze avond kosten voor ons met zich meebrengt. Wij vragen u daarom een entree van 3,50 p.p. Graag tot ziens! Wegens het overlijden van de heer Relatiebeheerder bij onze bank zullen onze kantoren op Rabobank Middelharnis Uitslagen van 15 oktober 1990 Dammen J. Visbeen - P. van Dam1 - 1 J. P. ten Hove - K. N. Voogd-Ta nis1 - 1 J. W. Stoof - C. TanisO - 2 J. van Koppen-P. van der Steen1 - 1 C. Mierop - K. Tanis1 - 1 J. Moerkerk - A. Meijer2 - O Schaken; groep A: C. Wassenaar - P. Westhoeve1 - O P. Westhoeve - Kr. v. d. Wende1 - O Kr. V. d. Wende - M. BreenVi - V2 A. J. Kastelein - F. Troost1 - O W. Breen - F. Papavoine1 - O NAL van Doom - W. BreenO - 1 J. Dijkstra - NAL van Doorn1 - O J. van Huizen - A. van Huizen1 - O J. Soeteman - P. A. DerrezO - 1 A. C. Baas - P. Breve1 - O J, Santifort - P. v. d. Noordt1 - O J. Grinwis - M. van Damme1 - O E. Santifort - R. KickertO - 1 OUDDORP Het is bijna weer zover, de jaarlijkse ver koping van onze mooie kollektie har- danger handwerk hopen wij u te tonen op D.V. woensdag 24 oktober in het ver enigingsgebouw 'Eben Haëzer', Preek- hillaan 3 te Ouddorp. Ook is er verkoop van bloemen, fruit, koek, snoep en heerlijke oliebollen. Wij nodigen u bij deze hartelijk uit om een kopje koffie te komen drinken. Van de stichdng V.B.O.K. hebben wij ook een tafel met spullen staan. Graag tot ziens. Het bestuur NIEUWE TONGE De Herv. Vrouwenvereniging 'Ora et Labora' hoopt D.V. woensdag 24 okto ber haar verkoping te houden in Herv. Centrum 'Elim', Zuiddijk 19. Opening om 14.00 uur door ds. A. Belder. Verkooptijden van 14.30 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. Ieder wordt uitgenodigd een kijkje te komen nemen. Een kopje koffie, thee of frisdrank kunt u gezellig bij ons drinken. Mooie handwerken, bloemen, plantjes, advocaat e.d. zijn ruim voorradig. U kunt ook meeraden naar een schitterend poppehuis. De opbrengst is gedeeltelijk bestemd voor de Herv. Gem. ter plaatse en een ander gedeelte voor de Stichting Hulp Oost Europa voor Bijbels, Kinderbijbels en studiemateriaal voor Roemenië. Graag tot ziens! Een of twee jaar geleden je schooldi ploma behaald? Ben je verder gaan studeren of heb je inmiddels een baan gevonden? Het landelijk weekblad Boerderij zoekt voor de rubriek Tribune kontakt met jongeren, die in 1988 of 1989 de middel bare school verlaten hebben en zijn gaan werken of studeren. Tribune wil graag met deze jongeren van gedachten wisselen ove rhoe zij de over gang van school naar maatschappij of vervolgopleiding ervaren hebben. Vragen die hierbij onder andere gesteld kunnen worden, zijn: Voldoet de baan of studie aan je verwachtingen? Zo niet. wat had je graag anders gewild? Hoe is het om te werken in plaats van naar school te gaan? Hoe ervaar je je werken kontakten met collega's? Was het ge makkelijk om een baan te vinden of viel dat juist tegen? En als je studeert, wat denk je te gaan doen na afloop van je studie? Wil je reageren en heb je er geen bezwaar tegen om met foto en je naam in Tribune te staan, neem dan kontakt op met Miny Vroegindeweij, tel. (01877) 33 20. De afd. Middelhamis-Sommelsdijk en Dirksland van 'de Christenvrouw' hou den a.s. woensdag 24 oktober een ge combineerde vergadering, om kwart voor 8 in Herv. verenigingsgebouw 'de Hoeksteen' te Middelharnis. Spreker is dhr. v. d. Wal over het onder werp 'Psychische hulpverlening vanuit de Poort'. Gasten hartelijk welkom. Vertrektijden bus vanuit Melissant om 7.00 uur (Rabobank), 7.05 uur 'Vroon- lande' en 7.15 uur van 'Onder de Wiek' en vanaf 'Geldershof. 't Is enkele weken geleden dat we atten deerden op de wekelijkse aanwezigheid - elke donderdag - op de parkeerplaats langs de Doetinchemseweg in Middel harnis, van de verkoopwagen met Viet namese specialiteiten van de Dirksland se familie Lam Truong. Ze hebben er aardig wat aanloop, maar in geval u ook op een ander tijdstip trek hebt in zo'n heerlijke Vietnamese snack kunt u die ook bij hen thuis afhalen, Molenzicht 54 te Dirksland Tel. (01877) 24 37 Goede kwaliteit, vers en lekker! dat staat bij deze uitermate sympathieke en propere bereiders voorop. Aan huis koopt u bij hen 13 loempia's, om zelf thuis te frituren, voor slechts één tientje! Vrijdag en zaterdag: ABRIKOZENSLOFJES voor maar 1.00 100% Roomboter amandelstaaf...loo gram f 2.50 100% Roomboter amandel gevuld spekulaas loo gram f 2.50 SOMMELSDIJK (01870) 3330 DIRKSLAND (01877) 1417 ZIERIKZEE (01110) 16264 Groep B:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2